V dnešním utkání přinesly teda rozuzlení až samostatné nájezdy, ve kterých byl šťastnějším týmem Třinec a bere dva body. Sparta letos poprvé prohrává v samostatných nájezdech, avšak první místo si nadále udrží.

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera, úspěšný zbytek týdne a někdy zase u onlajnů se na vás těší Luboš Olszar.
65:00
Třinec právě vstřelil branku!
JIŘÍ POLANSKÝ stejně jako při svém prvním nájezdu předvedl své rychlé ruce, stáhl puk z bekhendu na forhend a rozhoduje, který tým si z dnešního duelu odnese bod navíc.
Branka neplatí a série tedy zůstává 1:1!
Jan Buchtele provedl blafák podobně jako před malou chvílí Hlinka, avšak úspěšně. Hrubec však vykopl bránu ze základního postavení a rozhodčí jdou zkoumat, zda-li byl kotouč za brankovou čárou dříve, než byla brána vychýlená ze své pozice, či nikoliv.
Jaroslav Hlinka se snažil skórovat forhendovým blafákem, ale to se mu nepovedlo.
Jan Buchtele perfektně zakončil bekhendem do růžku brány. 1:1
Peterek prostě jen vystřelil a Pöpperle vyráží.
Martin Růžička naznačoval, že bude střílet jinam a zkusil to mezi betony. Marně.
Ton za Spartu vůbec nic nevymýšlel, rozjel se středem a trefil horní hranu Hrubcovy lapačky.
Jako první se rozjel Polanský, jenž perfektně vymíchal Pöpperleho a zavěsil puk pod víko.
Samostatné nájezdy začínají.
Zásahy brankářů v prodloužení:
Šimon Hrubec: 2
Tomáš Pöpperle: 4
Jelikož ani prodloužení nepřineslo rozuzlení dnešního střetnutí, čekají nás samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:55
Třinec střílí prakticky ze všech možných pozic a Pöpperle si připisuje zákrok za zákrokem.
64:25
Trenér Jiří Kalous reaguje na přesilovou hru v závěru prodloužení oddechovým časem, aby udělil rozkazy.
64:25
Rolinek odstavil Polanského o puk v rozporu z pravidly a jde si odpykat dvouminutový trest.
64:14
Buchtele si zpracovával přihrávku Rolinka, ale to se mu nepovedlo a Třinec vyráží kupředu.
63:35
Květoň si s pukem objel hostující klec, před bránou se vytočil a ihned vystřelil. Pöpperlemu se podařilo ucpat mezeru a podržet puk.
62:37
Ivan Rachůnek se pokoušel udržet puk v útočném pásmu a počkat na spoluhráče než dojedou, avšak dvojice Galvas – Adamský ho o kotouč připravila.
62:10
Další vhazování po pravici Hrubce, tentokráte však kvůli icingu.
61:57
Hrubec přikryl puk lapačkou, čeká nás vhazování před domácí bránou.
61:49
Květoň se neprodral mezi beky Sparty až do zakončení a hosté mohou otočit hru.
60:55
Pech přenechal kotouč Kumstátovi, jenž jej ihned vracel zpět Pechovi, avšak z velmi obtížného úhlu už poté Pech zakončit nedokázal.
60:26
Nejprve se dostával do zakončení dostal Adamský, ale Piskáček mu včas vypíchl puk. Poté se ihned do protiútoku vrhl Ton, který zasáhl pouze Hrubce.
60:01
Jelikož po šedesáti minutách hry neznáme vítěze, bude následovat prodloužení.
60:00
59:53
V závěrečných sekundách základní hrací doby ještě drží domácí útočné pásmo. Uvidíme, zda-li něco vymyslí.
59:30
Centrum dění je momentálně střední pásmo.
58:57
Teď zase zlobila před hostující brankou druhá třinecká formace v čele s Polanským. Adamského střela skončila vyražena Pöpperlem.
58:24
Kumstát nahodil puk do útoku, který dojíždějí jeho spoluhráči a Sparta se může pokusit něco vymyslet.
58:04
Polanský si při buly pomohl bruslí, a tak se bude vhazování před Pöpperlem opakovat.
57:24
Pilař šikovně nahodil na Hrubce puk, jež proskákal napříč brankovištěm a Oceláři mají štěstí, že poblíž nestál žádný Sparťan.
56:45
Zakázané uvolnění Sparty, jakoby zápas spěl pomalu k prodloužení i přesto, že stále zbývá dost času.
56:22
Lukáš Pech dotáhl individuální akci až do zakončení, ale rozhodčí pískají ofsajd, a tak se střela nebude počítat.
55:53
Krejčík se s ničím nemazal a ihned po proniknutí do útoku vypálil příklepem. Hrubec drží puk ve své moci a čeká nás vhazování.
55:33
Hra se neustále přesouvá ze strany na stranu, avšak chybí nějaká střela, či situace, která by stála za zmínku.
54:48
Hráči se dopouštějí mnoha více chyb, než tomu bylo například v předchozích třetinách, a to zapříčiňuje, že kotouč často klouže ze strany na stranu bez svého majitele.
54:00
Buchtele prověřil Hrubce zápěstím a domácí gólman ve zkoušce uspěl.
53:46
Ženoucí rudou akci přerušil ofsajd.
52:55
Plné ruce práce má už teď na druhé straně Pöpperle, ten navíc vždy sebejistě podrží puk, a tak se již podruhé bude vhazovat po jeho pravici.
52:20
Znovu dnes Oceláři nerozehrávali přesně, čehož se pokoušel využít Přibyl, který bekhendem usměrnil kotouč na Hrubce.
52:07
Další úspěšný zákrok si připisuje také na druhé straně Šimon Hrubec.
51:29
Krejčí ze středního pásma nahodil puk na Pöpperleho a poté spolu s Peterkem dojížděl situaci. Hostující gólman se proto rozhodl podržet kotouč, a tak se bude tedy vhazovat před bránou Sparty.
51:10
Ton se tak opřel do kotouče, až zlomil hůl.
50:41
Puk se po odrazu od mantinelu dotkl ochranné sítě a bude se vhazovat po levici Hrubce.
50:06
Slezané v plném počtu.
49:58
Rufer vyhazuje a přesilová hra Sparty se chýlí ke konci.
49:31
Hosté se usadili v útočném pásmu, ovšem tam si přihrávají pouze podél mantinelu.
48:48
Menší trest Hlinky právě končí a Spartě začíná přesilová hra.
48:30
Ve hře 4 na 4 dominují prozatím Oceláři, kteří si drží útočné pásmo a připravují si nějakou tu kloudnou akci, která by případně mohla skončit gólem.
48:06
Ivan Rachůnek s Klimkem se hnali do přečíslení, a tak Peterek zvolil záchranou brzdu v podobě hákování. Dvouminutový trest pro ostříleného matadora. Bude se hrát 4 na 4.
47:46
Oceláři se pro puk musejí vracet za vlastní bránu.
47:26
Střely na modré se ujal Martin Růžička, avšak mířil velmi nepřesně.
46:48
Jaroslav Hlinka je vyloučen na dvě minuty za podražení + obdržuje osobní desetiminutový trest za nesportovní chování. Menší trest odpyká Buchtele.
46:35
Varaďa v souboji zasáhl holí Ivana Rachůnka do krku a sparťanský útočník leduje bolavou ránu.
46:20
Úplně volný Klimek na pravém křídle obdržel přihrávku a ihned pálil. Střelu mu ještě na poslední chvíli znemožnil blokem Linhart.
45:28
Buchtele se ocitl dvakrát v šanci. Nejprve na tyči tlačil puk do sítě, o chvíli později z levého kruhu střílel příliš vysoko.
45:00
Spartě se nelíbí vyrovnaný stav a zběsile útočí.
44:05
A je vyrovnáno! Polanský přenechal v útoku puk Adamskému, který sice trefil pouze zadní mantinel, avšak kotouč se odrazil přímo na hůl JIŘÍHO POLANSKÉHO, jenž zavěsil pod víko. Asistence: Martin Adamský, Jakub Orsava.
43:02
Ivan Rachůnek se hnal spolu s Přibylem do protiakce a namísto přihrávky zvolil stahovačku a individuálně zakončil. Naneštěstí pro něj však nedokázal zvednou puk a trefil pouze připravený beton Hrubce.
42:32
Pöpperle pomohl s rozehrávkou svému týmu, avšak puk přihrál nepřesně na Varaďu. Beci Sparty vše včas vyřešili a otáčejí hru.
41:52
V závěru přesilovky se hosté dostali do útočného pásma, ale tam stejně nedokázali nic vymyslet. Linhart naskakuje na led.
41:25
To nadále platí i po další odehrané půlminutě.
40:49
Domácím se daří držet puk bezpečně daleko vlastní brány a prozatím Spartu nepouštějí do žádné útočné akce.
40:15
Varaďa vyhrál buly a Třinec ihned vyhazuje, jelikož začíná třetí třetinu v oslabení.
40:01
Zásahy brankářů ve druhé třetině:
Šimon Hrubec: 10
Tomáš Pöpperle: 9
Ve druhé třetině nejprve vyrovnal Květoň na 1:1, avšak již za 23 sekund poté Rolinek navrátil Spartě vedení a po čtyřiceti minutách svítí na kostce Werk arény stav 1:2. Ještě připomínám, že jsem v průběhu druhé periody upravil aktéry branky Ocelářů, neboť příklep Rotha tečoval ještě David Květoň.

Třetí část zápasu započne přibližně ve 20:13.
40:00
39:52
Petr Ton byl hákován Linhartem, a tak si Sparta zahraje přesilovou hru. Buď ji dokáže po buly bleskurychle během osmi sekund využít, jako tu předchozí, a nebo nastoupí do třetí třetiny v početní výhodě.
39:35
Závěr druhé třetiny ještě rozkouskovává zakázané uvolnění Sparty.
39:02
Rákos to zkusil z mezikruží zpoza jednoho Sparťana. Hostující gólman měl špatný výhled, ovšem střela letěla těsně mimo pravou tyč.
38:12
Varaďa jel do protiútoku spolu s Peterkem a Květoněm. Mohl si zvolit, zda z křídla bude přihrávat, či vystřelí a zvolil druhou možnost. Střela nebyla vůbec špatná, ale Pöpperle zkušeně utěsnil kotouč a nedovolil Peterkovi dorážet.
37:30
Oceláři jsou na tom herně po již skončené přesilové hře daleko lépe, než tomu bylo před ní, a tak jsou oba týmy znovu minimálně rovnocennými soupeři.
36:43
Sparta kompletní.
36:25
Dvakrát za sebou museli Oceláři pro puk zpátky k vlastní bráně.
35:55
Střely se ujal až od Martin Růžička, ovšem Pöpperle bez problémů kryje.
35:37
Třinečtí míchají s kotoučem a pečlivě si připravují situaci, která by případně skončila gólem.
35:10
Polanský zpoza hostující brány našel před bránou skvěle postaveného Jakuba Orsavu, ale ten trestuhodně minul.
34:43
Toto by mohlo Ocelářům pomoci z úzkých, Petr Ton totiž podrazil Orsavu a vysloužil si dvouminutový trest.
33:42
Třinec na chvíli pobyl před Pöpperlem, avšak Sparta se ke kotouči rychle znovu dostává.
33:10
Hrubec se skvěle roztáhl proti blafáku v podání Petra Kumstáta a levá brusle třineckého gólmana udržela jednogólový rozdíl.
32:45
Asi nejtěžší momenty prožívají Oceláři v posledních chvílích, neboť Sparta neustále útočí a naopak když už se Třinec dostane pryč z vlastního pásma, kotouč daleko nedotáhne.
32:28
Šimon Hrubec zasahuje proti střele Simona a nehodlá puk pustit.
31:57
Sparta se usadila v útoku, kde kombinuje čtvrtá formace hostů.
31:13
Třinec se ani tentokrát nedokázal dostat za hranici útočné modré.
30:39
Častěji se hraje v této pasáži hry v obranném pásmu Třince, hosté prokazují své kvality.
29:55
Mezitím, co jsem upravil aktéry jediné branky Ocelářů se Ivan Rachůnek tlačil k odraženému kotouči od zadního mantinelu, ale ten nezastihl včas.
28:51
Sparta si chvíli přihrávala podél mantinelu, až se ke kotouči dostal Varaďa, a ten okamžitě obloukem vyhazuje až do zakázaného uvolnění. Po krátké komerční přestávce se bude ve Werk aréně vhazovat před Hrubcem.
27:55
Pöpperle vyjel z brány pomoci svým spoluhráčům k založení novému útočnému tažení.
27:32
Akce Třineckých znovu pohořela na útočné modré.
27:11
Hlinka přišel o kotouč a Třinec otáčí hru.
26:31
Sparťané velmi dobře napadají a nepouštějí momentálně Oceláře jen tak snadno do útoku.
25:58
Přibyl pobídl Krejčíka ke ráně příklepem, která končí v ochranné síti.
25:25
Sparta se brání i za cenu zakázaného uvolnění.
25:00
Třinečtí drží kotouč před bránou Sparty a pokoušejí se vymyslet kloudnou akci, která by případně skončila gólem.
24:15
Sparta tedy znovu rychle vede a utkání dostává razantní impuls po dvou rychlých gólech za sebou.
23:19
Sparta právě vstřelila branku!
Sparta bleskurychle využívá početní výhodu! Piskáček ihned po buly pálil od modré a TOMÁŠ ROLINEK ještě před bránou usměrnil puk do sítě. Asistence: Jan Piskáče.
23:13
Marek Zagrapan (TRI) – 2 minuty – podražení.
22:56
Třinečtí vyrovnávají! Kombinace Peterka s Varaďou nevyšla a puk klouzal bez majitele směrem k modré čáře, avšak právě tam stál Roth, jenž s tečí DAVIDA KVĚTONĚ propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Vladimír Roth, Václav Varaďa.
22:02
Adamský střílel z mezikruží a zasáhl přesouvajícího se Pöpperleho.
21:40
Sparta v plném počtu.
21:13
Roth trefil od modré sice jen zadní mantinel, avšak puk se odrazil k levé tyči brány na nikým nekrytého Davida Květoně, který však bohužel pro Oceláře poskakující puk nedokázal vyslat mezi tři tyče.
20:45
Sparta se sice dokázala osvobodit, ale Třinec je už zase rozestaven před Pöpperlem.
20:12
Třinečtí vyhráli úvodní buly druhé třetiny a hned se vrhli do útoku i proto, že mají stále dlouhou přesilovou hru.
20:01
Opatrnější počátek utkání se během první třetiny postupně zvrhl k představení vyloučení, ale ani jeden z týmů nevyužil početní výhodu, naopak paradoxně v oslabení vsítil prozatimní rozhodující branku Petr Kumstát.

Druhá třetina odstartuje přibližně v 19:18.
20:00
19:40
Hlinka vyhodil puk mimo mantinely třinecké Werk arény, a proto je vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.
18:58
Třinečtí znovu chybovali, tentokráte však ve vlastním pásmu a Přibyl okamžitě vyzval ke střele Tona, jenž číhal zcela sám před Hrubcem. Pro domácí naštěstí vše dopadlo dobře a stav skóre se nemění.
18:40
17:56
Květoň ze záporného úhlu vůči bráně našel Hrabala, ale tomu jakožto levákovi následující střela příliš nesedla a Pöpperle si tak snadno připisuje další úspěšný zákrok.
17:09
Sparta otevírá skóre duelu ve vlastním oslabení! Třinečtí si po vyhraném buly před Pöpperlem neporozumněli a kotouče se zmocnil Pech, jenž jej po křídle zavezl do útoku, kde puk předložil sjíždějícímu PETRU KUMSTÁTOVI, který neměl problém zakončit do odkryté části brány. Asistence: Lukáš Pech.
17:02
Adamský získává pro svůj tým vhazování v útočném pásmu.
16:40
A je tady další vyloučení, Daniel Přibyl (SPA) je vyloučen na dvě minuty za podražení Rákose.
16:14
Martin Růžička sebral puk ve vlastním pásmu a vybruslil s ním až do útoku, kde se pokoušel ihned pálit, ovšem nedokázal prostřelit jednoho z bránících hráčů Sparty.
15:41
Třinečtí ubránili oslabení.
15:32
Sparta stále drží útok a míchá s pukem na svých holích.
15:07
Pilař od modré trefil masku Šimona Hrubce.
14:50
Třinečtí ochotně padají do střel. Pilařovi zblokoval střelu Rufer, Ton prostřelit hráče s dráčkem na prsou nedokázal také.
14:18
Sparta uzamkla útočné pásmo a vyvíjí na Oceláře obrovský tlak.
13:55
Třinec se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
13:41
Klimek byl podražen Zagrapanem a přehlídka přesilových her tak bude pokračovat.
12:46
Peterek ihned po naskočení z trestné lavice předvedl ve středním pásmu divácky atraktivní pohyby s pukem a vysloužil si potlesk tribun.
12:25
A ta končí právě v tento okamžik také.
11:43
Sparta kompletní a právě v tento okamžik ji začíná 35-ti sekundová přesilovka.
11:00
Václav Varaďa za bránou Sparty vybojoval kotouč a zadovkou našel v mezikruží sjíždějícího Hrabala, jenž tvrdě příklepem trefil pouze připraveného Pöpperleho.
10:25
Oceláři si nedali pozor na střídání a hráli hned v šesti hráčích v poli, což se trestá. Dvouminutový trest odpyká Jan Peterek.
09:43
Sotva skončil Piskačkovi trest, fauluje Klimek a Třinec sehraje další přesilovou hru.
08:22
Martin Růžička na pravé tyči proti z poloodkryté brance naprázdno promáchl.
09:00
Již to vypadalo, že bude Jiří Polanský vyloučen za podražení Pecha, ale Lukáš Pech předvedl úžasné sportovní gesto a sám nahlásil rozhodčím, že ztratil stabilitu a upadl.
08:45
Hosté vyvážejí puk do středního pásma.
08:25
Třinec je usazen v útočném pásmu, kde kombinuje přihrávky. Prozatím schází nějaká ta nebezpečná střela, či alespoň nahození.
07:56
Hlinka spolu s Rolinkem vyjeli dva na dva do protiútoku, ale nedokázali se dostat přes dobře bránícího Linharta.
07:28
Je tady první vyloučení dnešního duelu. Jan Piskáček (SPA) si jde odpykat dvouminutový trest za hákování na Martina Růžičku, a tak si Třince zahraje přesilovou hru.
06:27
Kumstát nahodil puk za třineckou bránu, kde jej Hrubec vyhazoval pryč z pásma, ovšem pouze na Kumstáta, jenž však nezkrotil neposedný puk.
05:40
První sparťanská formace drží útočnou třetinu kluziště a pečlivě si připravuje nějakou tu kloudnou akci.
04:53
Bahenský středem kluziště prošel mezi třineckými beky a bez rozvahy to zkusil zápěstím. Hrubec kryje.
04:32
Icing předvádějí také hosté.
04:14
Zakázané uvolnění Třince, čeká nás vhazování po levici Šimona Hrubce.
03:35
Hra se poněkud uklidnila a kotouč se velmi intenzivně přesouvá ze strany na stranu bez jakéhokoliv nebezpečí.
02:55
Do přečíslení se hnal Zagrapan spolu s Rákosem. První jmenovaný z křídla přihrával na střed sjíždějícímu Rákosovi, ale přihrávka bekhendem nebyla přesná.
02:30
Sparta již otočila hru znovu před Hrubce.
01:53
Marek Růžička jakožto centr čtvrté třinecké formace sjíždí s pukem za bránu Sparty, kde se snaží něco vymyslet.
01:10
Adamský dohrával souboj u mantinelu na Krejčíka, a to se hostujícímu obránci nelíbilo. Došlo k slovní výměně názorů a horké hlavy snad rychle vychladnou.
00:56
Třinečtí se malou chvíli osvobodili, avšak Pech vyváží kotouč znovu do útoku.
00:16
Sparta se ihned po úvodním buly vrhá do útoku a Rolinek stihl již dvakrát zaměstnat Šimona Hrubce.
00:01
Ocelářům dnes schází kapitán Radek Bonk kvůli zdravotní neschopnosti. Podrobnější informace nejsou veřejnosti známy, každopádně "Céčko" na drese dnes přebere zkušený Jan Peterek.
Zdravím všechny čtenáře, zbývá pár minut do úvodního buly dnešního duelu mezi Oceláři a Spartou. V loňské sezóně se tyto dva týmy střetly také v 19. kole a tehdy bral body Třinec za výhru 6:1. Od té doby však prošla Sparta obrovskými změnami a letos zcela suverénně v prvním vzájemném měření sil s Oceláři zvítězila 8:3.

Uvidíme tedy, zda-li se bude opakovat po roce historie, a nebo Sparta potvrdí formu letošní sezóny.
Oceláři si po nezdarech v Liberci a doma s Mountfieldem spravili v následujících třech zápasech chuť, když z devíti možných bodů získali osm. V posledním kole před přestávkou se Slezané představili v Chomutově, kde před kamerami České televize zvítězili 5:2. To hráčům s dráčkem na prsou přisoudilo dosavadní pátou příčku tabulky.
Sparta po letním posílení kádru potvrzuje odhady všech expertů a po odehraných osmnácti kolech trůní na čele tabulky, když nebodovali pouze ve čtyřech případech. Pražané se prezentují velmi útočným hokejem, dosud nastříleli dvaaosmdesát branek, tedy o dvacet šest více, než v produktivitě druzí Oceláři.
Tipsport extraliga se po první reprezentační odmlce, kterou vyplnil finský Karjala Cup, opět rozjíždí. Nejvyšší hokejová soutěž napíše ve středu svůj devatenáctý díl. Třinečtí Oceláři sehrají zápas na vlastním ledě, mezi mantinely Werk arény zavítá vedoucí tým tabulky, Sparta Praha. Duel slibuje parádní podívanou, nenechte si ho proto ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.