Vítězem dnešního zápasu se tedy stali domácí borci, kteří rozhodli ve druhé třetině po gólech Galvase a Krejčího. V poslední části hry Zlín ještě snižoval na rozdíl jediné branky, když se po hrubé chybě v domácí rozehrávce radoval Petr Leška. Berani ze Zlína se však už na vyrovnání nezmohli, a to hlavně díky vynikajícího domácího brankáře, který v dnešním utkání předvedl vynikající výkon. S konstatováním, že všechny tři body dnes zůstávají pod Javorovým se s vámi loučím. Na shledanou zase příště u dalšího on-line textového přenosu.
Nejlepšími hráči byli vyhlášeni oba gólmani, tedy Šimon Hrubec a Luboš Horčička.
60:00
59:53
A vše mohlo být úplně jinak! Jaroslav Balaštík byl zcela osamocen mezi kruhy, ale z dobré pozice Hrubce nepřekonal!
59:40
Hosté sice vyhráli vhazování, ale kotouč končí ve středním pásmu.
59:33
Domácí opět vyhazují, ale opět pouze na zakázané uvolnění. Drama v třineckém obranném pásmu tak může pokračovat.
59:22
Proti střele Marušáka zasahuje Hrubec vyrážečkou.
59:04
Tomáš Linhart vybojoval kotouč a ze středního pásma míjí prázdnou klec Zlína.
58:53
Radek Bonk byl na buly úspěšnějším, ale jeho spoluhráči vyhodili pouze na icing.
58:44
Oddechový čas pro hosty. Hosté budou hrát power-play, vhazuje se po levici Hrubce a branka hostí je opuštěná.
58:44
Do rány Horáka padl obětavě Jakub Kania, jehož puk však netrefil a zasahovat musel Hrubec.
58:04
Oceláři se už nikam neženou a zahušťují střední pásmo.
57:36
Rozehrávka Marušáka končí pouze zakázaným uvolněním. Vhazuje se před Horčičkou.
57:30
Dlouho se bojovalo o puk u mantinelu a nakonec se Oceláři osvobodili.
57:10
Balaštík byl v dobré pozici, ale Hrubec jeho střelu chytá. Zlín začíná na Třinecké hodně tlačit.
56:52
56:30
Linhart se dostal k puku ve svém obranném pásmu, předložil ho Adamskému, který střílel od červené čáry.
55:40
Oceláři se snaží své vedení ubránit zuby nehty a opět se jim daří osvobodit se.
55:10
Třineckým se však daří dvakrát po sobě vyhodit kotouč přes všechny čáry.
54:52
Nedobrá situace pro Třinec, který bude hrát v oslabení. Na trestnou lavici míří Daniel Rákos na dvě minuty za podražení.
54:30
Třinečtí teď zahušťují střední pásmo a nechtějí pustit Zlín k ničemu.
53:45
Martin Růžička s Janem Peterkem unikali dva na jednoho, ale Martin Růžička trefil svou přihrávkou pouze hůl hostujícího obránce.
53:30
Zlín teď točil Oceláře v jejich obranném pásmu. Martin Adamský se nakonec dostal ke kotouči a vyhodil jej přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
52:55
Polanský byl velice blízko gólu, když dostal perfektní zadovku od Martina Růžičky. Perfektní Horčička však svůj tým drží ve hře.
52:27
Jakub Orsava se dral dopředu, ale Václav Varaďa byl v útočném pásmu dříve, a proto se píská offside.
51:40
Bedřich Köhler měl dobrou šanci, ale Hrubce neprostřelil, poté střílel Marek Melenovský, ani on domácího gólmana nepřekonal.
51:05
Zlínští fanoušci svorně žádají o další branku. Ale u puku jsou domácí.
50:16
Zlín právě vstřelil branku!
Daniel Krejčí rozehrával jen na Balaštíka, který našel před bránou zcela osamoceného PETRA LEŠKU. Pro tohoto velice zkušeného borce už nebylo těžké překonat přesouvajícího se Hrubce. Asistence: Jaroslav Balaštík.
49:45
Boj o kotouč mezi kapitány v rohu za třineckou bránou vyzněl lépe pro Petra Čajánka.
49:12
Vhazovat se bude po levici Horčičky, který přikryl puk před dojíždějícími Oceláři.
48:15
Jan Peterek se znovu pokoušel o své technické finesy, ale tři hráči Zlína byli i na pro něj moc velké sousto.
48:00
Dlouho se hra odehrávala ve středním pásmu, nakonec se ke střele dostal Bedřich Köhler a Hrubec jeho kotouč podržel ve své lapačce.
46:57
Hned po vhazování končí puk mimo hřiště a další buly proběhnou ve střením pásmu.
46:35
Jiří Marušák vystřelil ostrý projektil od modré čáry, ale ani tato střela se neujala.
46:16
Melenovský dostával přihrávku před třineckou bránu, ale kotouč mu odskočil od hole.
45:24
45:36
Peterek si s kotoučem hrál tak dlouho, až o něj nakonec přišel.
45:07
Linhart střílel od mantinelu, ale jeho pokus míří vysoko nad.
44:20
A znovu je kotouč za bránou Ocelářů. Úspěšnost domácích v přesilovkách je někde na čtrnácti procentech, což je podprůměrné číslo a zatím to trápení v přesilovkách Oceláři potvrzují.
43:50
Hosté ze Zlína vyhazují přes všechny čáry a mohou tak rychle vystřídat.
43:24
Růžička přenechával puk Varaďovi, ten byl podražen Pavlem Kubišem a se svěšenou hlavou Kubiš odjíždí na lavici hanby, kde stráví dvě minuty.
42:42
Mare Zagrapan vybojoval kotouč za bránou beranů, ale ani z tohoto mráčku nezapršelo, protože hned na to o kotouč přišel.
42:00
Jan Peterek hledal na druhé straně najíždějícího si Květoně, ten si ale jeho pass nezpracoval a hra se otáčí.
41:20
Adamský ukořistil kotouč ve středním pásmu a zápěstím zakončoval jen nad bránu Horčičky.
40:30
První střelu této třetiny si připsal Marušák, ale byl v docela nedobrém úhlu a Hrubec měl jeho střelu pod kontrolou.
40:01
Hosté na začátku uplynulé druhé třetiny pokračovali ve své aktivitě, ale své šance nedokázali využít. A tak se po dlouhých sto třiceti třech minutách radovali Oceláři. Jan Peterek ukázal svou hokejovou genialitu, když naslepo našel exzlínského Galvase mezi kruhy. Poté to byl Daniel Krejčí, který vše vzal na sebe, prokličkoval se mezi obránci hostů a vymetl pavučinku v pravém rohu zlínské svatyně. Hosté tak budou mít ještě dvacet minut na to, aby vstřelili dva góly a minimálně srovnali krok v tomto utkání. Přibližně od 16:45 budeme sledovat, zda-li se jim to podaří.
40:00
39:51
Devět sekund před koncem prostředního dějství se bude vhazovat po levici Hrubce, který puk přidržel pod lapačkou před dotírajícími hosty.
39:34
Prudká střela Tesaříka trefila povyjetého Hrubce do hrudi. Následně se píská icing Třineckých.
39:16
38:50
Tesařík střílel od modré, ale do jeho střely skočil Orsava, který si svým zablokováním střely vysloužil potlesk domácího publika.
38:11
O kotouč se dlouze bojovalo za bránou Ocelářů, nakonec se k puku dostal Martin Růžička, který střílel zpoza zlínského beka, který kotouč tečoval mimo hřiště.
37:18
První buly zlínské přesilovky se nadvakrát opakovalo, nakonec byli úspěšnější domácí, kteří hned vyhazují kotouč přes všechny čáry.
37:16
Tentokrát to budou hosté, kteří si zahrají přesilovou hru. Václav Varaďa se provinil sekáním a po zásluze dostává dvě minuty.
36:55
36:32
Růžička číhal na svém klasickém místě u pravého mantinelu, kde dostal nahrávku od Linharta, ale Horčičku nedokázal Martin Růžička prostřelit.
35:30
Růžička s Květoněm dobře kombinovali za bránou Zlína, ale kotouče se nakonec zmocnili hosté, kteří ho vyhazují přes všechny čáry.
34:55
A další přesilová hra pro domácí. Znovu je to Bedřich Köhler, který si odsedí na trestné lavici dvě minuty za hákování.
34:24
Třinec právě vstřelil branku!
DANIEL KREJČÍ si řekl, že kombinací už bylo až moc, vzal si kotouč na svou hokejku, prokličkoval se skrz oba zlínské beky a střelou do pravého růžku Horčičky zvyšuje vedení Ocelářů. Bez asistence.
34:05
Martin Růžička posunul kotouč na Krejčího, který před bránou viděl osamoceného Bonka, ale jeho střelecký půst nekončí ani teď.
33:30
Hned po vhazování se hosté osvobozují.
33:22
Jeden ze zlínských hráčů vyhodil kotouč mimo hřiště, ale naštěstí pro hostující hráče byl puk tečovaný.
33:08
Aktivní Hrabal si svým pohybem vykoledoval faul. Bedřich Köhler to byl, který Hrabala držel a odpyká si tak dvě minuty.
32:40
Třinecká čtvrtá lajna teď hostům hodně motala hlavy, po nahození Lojka se v dobré pozici ocitl Marek Růžička, ale backhandem nepřekonal Horčičku.
32:03
A Petr Holík se snažil nadvakrát ohrozit bránu domácích.
31:40
Od modré pálil Hrabal, k dorážce se dostával Peterek, ale hostující beci kotouč Ocelářům uzmuli a Zlínští se vrhají do útoku.
31:09
Zlín vyhazuje přes všechny čáry ve snaze trošku uklidnit hru.
30:15
Varaďa si vyměnil kotouč s Martinem Růžičkou a ten ho předával zpět Varaďovi. Puk nakonec doputoval ke Krejčímu, který od modré čáry vyzkoušel Horčičkovu pozornost.
29:48
Hosté v plném počtu.Ale nebezpečí pro Zlínské pořád přetrvává.
29:10
Třinečtí se konečně usadili před Horčičkou a Orsava střílel od pravého mantinelu. Brankář hostí puk kryje před dotírajícími domácími hráči.
28:50
Petr Leška uháněl sám na Hrubce, ale situaci vyřešil jen průměrnou střelou, se kterou nemohl mít Hrubec problémy.
28:40
Dlouho se bojovalo o kotouč v rohu za bránou Zlína. Hosté byli nakonec silnější a osvobozují se.
27:48
Přesilovka pro Oceláře. Pavel Kubiš dostává dvě minuty za podražení a domácí dostanou možnost zvýšit své vedení.
27:20
Polanský vybojoval puk za hostující bránou a hledal jednoho z najíždějících si obránců, jeho přihrávka se však neujala.
27:04
Oceláři se pokusili o založení útoku, Martin Adamský nahazoval na Horčičku a hnal se hned za dorážkou. Zlínský strážce svatyně však puk raději podržel a vhazovat se bude po jeho pravici.
26:26
Jan Peterek mazácky našel zpoza zlínské brány najíždějícího si LUKÁŠE GALVASE, který se ve vynikající pozici nemýlil a vsítil svou první branku v této sezóně. Asistence: Jan Peterek, Jakub Orsava.
25:50
Domácí jsou v plném počtu a až na začátek, kdy byli pod velkým tlakem, odbránili své oslabení velice dobře.
25:24
Paradoxně teď necelou minutu hrozili domácí, ale ani jeden z jejich pokusů se neujal.
24:30
Oceláři se osvobozují a mohou tak vystřídat.
24:04
Zlínští ihned uzavírají Oceláře v jejich pásmu a střelami se prezentují Marušák a Leška.
23:50
Hosté si zahrají v početní výhodě, na trestnou lavici odjíždí Martin Lojek, který dostává dvě minuty za držení.
23:33
Filip Čech se jen těžce zvedá z ledu a za pomocí hostujícího maséra opouští led i za potlesku všech fanoušků. Snad tedy bude Čech v pořádku pokračovat.
22:55
Jakub Kania si vzal kotouč na hůl a projel s ním celé hřiště, nakonec zakončoval jen mimo tři tyče hostí.
21:50
Martin Růžička nahazoval backhandem na Horčičku, ale nikdo ostatní z domácích se do brankoviště k dorážce netlačil a do útoku jdou hosté.
21:38
Na druhé straně Petr Čajánek byl ve velmi dobré pozici, ale Hrubec dále drží svůj tým nad vodou.
21:01
Oceláři mají puk za svou svatyní a vymýšlí jak s ním naloží.
20:21
I další rozehrávka Třince není dobrá, končí totiž zakázaným uvolněním.
20:13
Radek Bonk dostal dobrou přihrávku mezi obránce a řítil se sám na hostující branku, ale jeho akci ukončil odpískaný offside.
20:01
První třetina přinesla velice zajímavý hokej, který měl rychlý spád a přerušovalo se jen minimálně. Ze začátku měli více ze hry domácí, kteří na Zlín vlétli a chtěli konečně ukončit své střelecké trápení. Ale Polanský a posléze Varaďa své šance nevyužili a aktivitu začali přebírat hosté, kteří často Oceláře doslova uzamkli v jejich obranném pásmu a na Hrubce mířila jedna střela za druhou. Dělovka Filipa Čecha skončila dokonce na tyči Hrubcovy brány. Úvodní dějství hry tudíž branku nepřineslo a my se můžeme společně těšit na druhou periodu, která začne přibližně v 15:48.
20:00
19:34
Adam Rufer zavezl puk do útočné třetiny, ale z této akce také nic nebylo, protože Marek Zagrapan následně o kotouč přišel.
19:19
Další střela jednoho z hostí končí v lapačce Hrubce, který má v posledních minutách opravdu hodně práce.
18:05
Filip Čech byl velmi blízko tomu, aby vsítil první branku utkání, ale jeho střelu zastavila tyč Hrubcovy brány.
17:53
Ránu Zámorského Hrubec vytěsnil svým levým betonem.
17:30
Adamský vybojoval kotouč a vyhodil ho přes všechny čáry.
16:45
Domácí se dobře bránili a měli puk na svých hokejkách. Ale Berani ze Zlína si už vytvořili přesilovkový zámek a kombinují ve vlastním útočném pásmu.
15:29
A hosté si vybojovali za svou aktivitu přesilovou hru. Dvě minuty si odpyká David Roupec za držení hole.
15:29
Hosté jsou momentálně lepším týmem. Dobrou střelu vyslal Bedřich Köhler, poté vznikl před Hrubcem velký závar.
14:35
Pavel Kubiš se prokličkoval mezi třemi Oceláři a blafákem se snažil překonat Hrubce, který špičkou betonu vykopl puk. Kotouč se pak dostal k Čajánkovi, na kterého zela prázdná klec, ale Čajánek tuto stoprocentní možnost zazdil.
14:03
Radek Bonk opět ukázal, že je jeden z nejlepších hráčů na vhazování v celé lize, ale co z toho, když rozehrávka Ocelářů končí jen za bránou Horčičky a píská se icing.
13:37
Bonk hledal Rákose, přihrávka domácího kapitána však byla příliš prudká a píská se jen zakázané uvolnění.
12:24
Pavel Kubiš dostal přihrávku mezi kruhy, kde byl v dobré pozici, ale do střely se mu vrhl jeden z beků domácích a vlastním tělem zablokoval pokus Kubiše.
12:24
Třineckým se nepovedla rozehrávka a píská se icing, vhazovat se bude tedy v třineckém obranném pásmu.
11:58
Iniciativu hry momentálně přebírají hosté, kteří se snaží něco vymyslet.
11:28
Petr Leška našel na druhé straně Ondřeje Veselého, který hned za modrou čárou napřáhl a vyslal tvrdou střelu na Hrubce. Domácí brankář však měl dobrý výhled a s pokusem Veselého si lehce poradil.
10:17
Jde vidět, že Třineckým letos přesilové hry opravdu nejdou. Domácí nezaznamenali jediný střelecký pokus a neohrozili tak bránu hostí.
09:14
Minuta početní výhody domácích je za námi a zatím jsme neviděli jedinou střelu na bránu Horčičky a jejich akce bude muset začínat zpoza jejich vlastní brány.
08:38
Ale přesilová hra Ocelářů nezačíná vůbec dobře, protože Zlínským se daří hned dvakrát po sobě vyhodit.
08:17
Petr Zámorský si jde odpočinout na trestnou lavici na dvě minuty za zdržování hry a Oceláři mají první možnost přesilové hry.
07:12
Na druhé straně Varaďa nedokázal ani nadvakrát překonat Horčičku. No obrana Zlína je docela hodně průchozí.
06:02
Petr Holík střílel ze slibné pozice a Hrubec byl vytlačen ze svého brankoviště vlastními hráči, nicméně ani tato akce nekončí gólem.
05:23
Foltýn pálil od modré čáry a u branky Zlína stínoval Adam Rufer, který se snažil tečovat kotouč. Horčička kotouč chytá a hra se poprvé přerušuje. Sledujeme zatím velmi svižný hokej nahoru-dolů.
05:04
Boj za brankou Zlína o kotouč vyhrávají hosté a zakládají útok.
04:28
Jiří Marušák na druhé straně provětral betony Šimona Hrubce, když střílel ostře od modré čáry.
03:38
Jakub Orsava poslal zadovku na Adamského, který ještě přihrával Polanskému do vynikající pozice, ale ani Polanský nerozvlnil síť za Horčičkou.
02:32
Adam Rufer nahazuje za branku Horčičky a Václav Varaďa z úhlu testoval pozornost brankáře Zlína.
01:35
Lukáš Galvas se prezentoval samostatnou akcí, kterou zakončoval z dobré pozici backhandem, ale gólman hostí byl připraven.
01:05
Filip Čech se pokoušel něco vymyslet v třineckém obranném pásmu, ale i Oceláři se ubránili dobře.
00:20
Do prvního útoku se vrhají Oceláři, ale zlínští obránci Třinecké obrali o kotouč.
00:01
Oceláři v posledním kole natáhli sérii zápasů, v nichž nedokázali zvítězit, na číslo čtyři. Slezané v Hradci inkasovali hned v první minutě, svému soupeři nedokázali vstřelit jedinou branku a po výsledku 0:2 odjeli z východních Čech bez bodu. V tabulce Oceláři se dokázali udržet na šesté příčce, od bran předkola je ale dělí jediný bod.
Tým kolem kapitána Petra Čajánka v posledním kole hostil na stadionu Luďka Čajky kladenské Rytíře. Zlínští si s Rytíři dokázali poradit a po výhře 3:2 brali všechny body. V tabulce to znamenalo udržení čtvrté příčky, dva body za třetí Plzní.
Extraliga pokračuje ve zběsilém tempu, v neděli je na programu devětadvacáté kolo. Třinečtí Oceláři se představí vlastním fanouškům, mezi mantinely Werk arény si to rozdají s týmem PSG Zlín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.