Pro dnešek je to už opravdu z Ostravy vše, přeji Vám příjemný večer a budu se těšit zase někdy příště napočtenou.
Je dobojováno. Mužstvo Energie si vylepšilo bilanci svých venkovních zápasů, vítkovičtí si naopak tu svou v domácím prostředí ještě více pohoršili. Tři body jsou úhledně a s mašličkou naděleny západočechům, kteří si s sebou na dalekou cestu domů vezou vpravdě pěknou výslužku.
Nejlepší hráči utkání:
HC Vítkovice Steel – Daniel Dolejš
HC Energie Karlovy Vary – Martin Zaťovič
60:00
59:38
Hosté si při přechodu do pásma pohráli s domácími hráči, střelu Dlouhého vytěsnil Dolejš nad branku.
59:15
Vítkovičtí rozehrávají ze svého pásma.
59:01
Huna s Romanem u zakleté karlovarské klece také neuspěli.
58:33
Hosté se prodrali před Dolejše, ale Bičánek branku přehodil.
57:44
Domácí u Závorky, Strapáč ani Burger neuspěli.
57:18
Karlovarští v pásmu, ale už nemusejí nikam spěchat.
56:49
Káňa si od mantinelu sebral puk, ale Závorka si na něj u tyče počkal.
56:25
Probíhá komerční přestávka.
56:19
Další nájezd domácích do pásma, Závorka má ale výborný rozhled.
55:46
Szturc si najel do pásma, ale na Dolejše nevyzrál.
55:20
Dnešní utkání sleduje 3 884 (nespokojených) diváků.
54:39
Vítkovický Hruška na sebe vzal díl zodpovědnosti, najel si podél mantinelu, ale Závorka byl připraven.
54:11
Hosté se drží u Dolejše.
53:52
Vítkovičtí v plném počtu.
53:32
Domácím se daří držet puk v bezpečné vzdálenosti od branky.
53:02
Vítkovice vyhazují až ke karlovarské kleci.
52:45
Po téměř minutě přesilovky si největší šanci připravil Gulaši.
51:52
Za podražení si na dvě minuty odpočine domácí Káňa.
51:03
Vítkovičtí v pásmu, ale Závorka se nemusí až tak obávat.
50:24
Dost diváků se zvedá a za pískoku dobrovolně opouští halu.
49:51
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
ROMAN VLACH se rozjel ze středového kruhu, počkal si na pohyb Dolejše a poslal mu puk do protipohybu – 0:4. Bez asistence.
49:51
Za hákování Pastora je nařízeno trestné střílení.
49:31
Strapáč se toho nebál a zahrál u mantinelu tělem, pro spoluhráče tak vybojoval puk.
48:59
Domácí mají puk pod kontrolou, váhají s rozehrávkou.
48:32
Karlovarští se hbitě přesunují zpět před Dolejše.
48:08
Hra je přerušena a přesunuta pro úmyslný ofsajd hostů.
47:59
Hosté zakončovali jen do Dolejše.
47:41
Dolejšovu pozornost prověřil Balán, poté se do šance dostali znovu domácí, ale také Závorka je tam, kde má být.
46:33
Domácí se přesunuli do pásma, Strapáč vjel mezi tři hráče a udělal rozruch, Sloboda pálil od modré, ale Závorka byl připraven.
46:02
46:02
Zakázané uvolnění Vítkovic.
45:49
Karlovarští se přesunuli k Dolejšovi, tentokrát ale byli hodně nepřesní.
45:32
Hostům se podařilo dostat hru do bezpečí.
45:17
Vítkovičtí se udrželi u branky, z první poslal skákavý puk do branky Strapáč, Závorka tlumí kotouč na hrudi.
45:05
Vhazování u branky Karlových Varů.
44:55
Pohl nabral rychlost, ale Kovář měl náskok, přece jen byl u puku rychleji.
44:23
Přetahovaná o kotouč se rozjela po celém kluzišti.
41:04
Huna vnikl do pásma po levém křídle, puk proletěl těsně nad Závorkovou brankou.
40:25
Vítkovický Hruška pálil od modré, puk se odrazil od klubka hráčů a hosté jej posílají ven z pásma.
40:01
Vítkovice mají před sebou ještě téměř celou přesilovku.
40:01
Další třetina začne přibližně v 18:49.
Dnes to pro vítkovické fanoušky není pěkná podívaná. Domácím se nedaří téměř nic, po dvou chybách v obraně a jedné šťastné střele hostujících hráčů vedou Karlovy Vary už o tři branky. Hokej je rychlá hra, ale netroufám si odhadnout, jak bude probíhat třetí část tohoto zápasu.
40:00
39:58
Vítkovice útočily na branku, nakonec se ale bude vylučovat. Gulaši se provinil držením.
39:38
Hosté stále v pásmu, ale spíše bojují o puk.
39:15
Dlouhý to myslel dobře, ale přišel o puk.
39:03
Vlach podél pravého mantinelu zastavil až u branky, puk je sražen mezi diváky.
38:44
Hosté nepředvedli v této přesilovce nic zajímavého, Roman naskakuje na led.
38:18
Hráči v zeleném okupují prostor u Dolejše.
37:50
Vítkovičtí na návštěvě u hostující branky.
37:36
Karlovarská přesilovka zatím nemastná, neslaná.
36:58
Vítkovickým se podařilo osvobodit.
36:44
Za sekání bude pykat domácí Roman.
36:19
Domácí se dostali před Závorkovu klec, přehlídka nepřesností ale pokračuje.
35:35
35:28
Chaos před brankou Závorka ustál a pokračuje se hře.
35:03
Vítkovičtí s kotoučem na hokejkách míří do pásma.
34:31
Tak tenhle gól si Dolejš za rámeček nedá... Po nápřahu vítkovického odchovance JANA DRESLERA si domácí gólman sáhnul na puk, ten ale pak pokračoval ve své dráze přímo do branky – 0:3. Asistence: Milan Kytnar, Tomáš Micka.
34:25
Hosté v pásmu.
34:08
Od modré to zkusil Kovář, ale minul.
34:00
34:00
Domácí se doslova natlačili do Závorkovy klece, sudí ztratili kotouč z dohledu, hra je přerušena.
32:14
Karlovy Vary v plném počtu, zahrají si opět zkrácenou přesilovku.
32:04
Strapáč s Húževkou se probojovali do pásma, ale byli včas rozebráni soupeřem.
31:47
Vlach bojuje za domácí brankou o puk.
31:25
Vše je jinak, na trestnou lavici odjíždí Kovář, provinil se podražením, fanoušci jsou hodně podráždění.
31:16
Huna naskakuje na led, domácí mají k dispozici necelou minutu přesilové hry.
31:10
Vítkovičtí drží puk za svou brankou, divákům se toto počínání nelíbí.
30:53
Hosté v náporu, Hovorka zvolil střelu, ale Dolejš neměl zakrytý výhled.
30:28
Vítkovický Káňa vystrašil Závorku, ten po odpískání hledá puk ve výstroji.
30:14
Za sekání bude pykat hostující Zaťovič, oba týmy hrají ve čtyřech.
29:58
Karlovarští se drží v pásmu.
29:35
Vítkovická Svačina se může zapojit do hry.
29:35
Od modré se napřáhl Bičánek, Zaťovič k dorážce ,moc prostoru nedostal.
29:18
Domácí odesílají puk alespoň do středního pásma.
29:16
Vítkovice zřejmě zapomněly, že hrají v oslabení, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Huna. Karlovy Vary mají 19 vteřin přesilovku 5 na 3.
28:55
Ne na dlouho, puk míří k Závorkovi.
28:42
Až teď se hosté dostali do útočného pásma.
28:17
Vítkovičtí vyhazují kotouč.
28:15
Rýglova tvrdá střela od modré byla sražena do ochranné sítě.
27:50
Přihrávku Vlacha z rohu na modrou tečoval ve vzduchu Strapáč a sán se vydal za pukem.
27:35
Na trestnou lavici znovu usedá vítkovický Svačina, tentokrát za vražení na hrazení.
27:35
27:10
Pohl stíhal kotouč, který mířil na domácí branku, domácí hráč byl o krok na zad, Dolejš si trochu povyjel a odpálil puk do bezpečí rohu.
26:36
Energie rozehrává od Závorky.
26:07
Domácím se hra nedaří, hosté naopak čekají na chyby, které se teď kupí.
25:32
Zakázané uvolnění pro domácí.
25:25
Vítkovičtí zabojovali v rohu u své branky a přesunují se ke kleci Karlových Varů.
25:00
Energie se vrací je své brance a rozehrává.
24:45
Vhazování po pravici Dolejše.
24:30
Kotouč zašlápnut u mantinelu.
24:22
Hosté si jezdí do pásma po vydlážděné cestě, Vítkovice mají problém v obraně.
23:58
Teď kontrolují puk domácí, hraje se od branky k brance.
23:05
Karlovarští se chopili kotouče a přesunují hru.
22:30
22:19
Po závaru u karlovarské klece zazvonila tyč, ale puk je stále ve hře.
22:00
Domácí se dostali konečně k puku a míří k Závorkovi.
21:36
21:02
Od modré se napřáhl Hrabal, Dolejšovi ale propadl puk mezi betony, Balán se na něj dobrých pět vteřin díval, ale až pak zareagoval – to už si puku před čarou stačil ale všimnout i Dolejš a schovat puk pod sebe.
20:20
Energie v pásmu.
20:01
Hosté mají k dispozici ještě 1:34 minut z přesilové hry.
20:01
Další třetina začne přibližně v 17:55.
Hosté vedou po první třetině o dvě branky, obě padly po chybách vítkovických hráčů. Vítkovičtí si také vypracovali pár slušných šancí, ale jejich největší slabinou je nepřesnost. uvidíme, jak se s tímto stavem poperou po přestávce.
20:00
19:43
Vítkovický Húževka se Strapáčem v pásmu, zdatně šetří vteřiny z oslabení.
19:36
Micka nabral rychlost a dostal až k brance, nezakončil přesně, protože byl seknut Svačinou, který si teď odpyká dvě minuty.
19:27
Roman se prodíral do pásma sám, vjel mezi dva hráče, kteří jej stlačili jako v lisu.
19:05
Vítkovice rozehrávají od své branky.
18:54
Hosté se ujímají puku, Vlach si sjel podél mantinelu do kruhu, Dolejš měl ale dobrý výhled.
18:28
Kotouč se proletěl kolem Závorky, nijak jej ale neohrozil.
18:12
Pokus Rýgla, který střílel mezi dvěma obránci hned za modrou, Dolejš chytil.
17:49
Domácí se snaží neudělat chybu, nemohou se ale vymanit od Dolejše.
17:37
Vítkovická klec vychýlena ze své pozice, hra je přerušena.
17:13
Hosté u kotouče, namířili si to přímo na branku.
16:37
Neuvěřitelné! Hosté se dostali do situace tři na jednoho, posunuli puk na nejrychlejšího TOMÁŠE MICKU, který v sólu prostřelil Dolejše – 0:2. Asistence: Milan Kytnár.
16:20
Karlovy Vary v plném počtu.
16:01
Hosté jsou proti a přesunují hru do středního pásma.
15:47
Vítkovičtí v pásmu.
15:28
Dlouhý ohrožoval domácí klec, Dolejš byl ale ve střehu.
15:14
Hosté vyhazují.
15:00
Kudělka ve dvou pokusech od modré neuspěl.
14:35
Hostům se podařilo poslat puk k Dolejšovi a přesunout se do středního pásma.
14:20
Energie špatně vystřídala, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Radim Hruška.
14:10
14:00
Kotouč ve středním pásmu.
13:27
Puk se dostal do těsné blízkosti brankové čáry, byl však včas odehrán.
13:08
12:47
Káňa byl u tyčky odstaven na hranici pravidel, přesto ještě stačil přihrát před branku. Jeho spoluhráč ale už přihrávku nečekal.
12:28
Závorka vykryl střelu Milana Hrušky.
12:19
Karlovarští vyhazují.
12:10
Ještě předtím si odbudeme komerční přestávku.
12:10
Svačina byl faulován, na trestnou lavici odjíždí Zaťovič za podražení.
12:05
Roman předvedl několik efektních kliček za hostující brankou.
11:48
Vítkovičtí rozehrávají od své branky.
11:23
Káňa zachytil za hostující brankou puk, ale následná spolupráce se Szturcem neprošla.
10:55
Zakázané uvolnění pro hosty.
10:42
Vítkovičtí u puku, dostali se znova do pásma, ale Schusser je o něj připravil.
10:16
Domácí bojují v pásmu, Strapáč z otočky trefil jen Závorku.
09:58
Vítkovickým nevyšla rozehrávka, je z toho zakázané uvolnění.
09:09
Hosté otevírají skóre dnešního utkání! Balán si sjel k brance, poslal přihrávku přes brankoviště na MARTINA ZAŤOVIČE, který mohl zamířit do odkryté branky – 0:1. Asistence: Stanislav Balán, Petr Pohl.
08:58
Při průniku k brance se karlovarským zatoulal puk.
08:47
08:47
Radim Hruška nemířil přesně na domácí branku, následný protiútok Vítkovic je zastaven pro ofsajd.
08:18
Strapáčova střela sražena k mantinelu.
08:00
Vítkovičtí se prosadili do útoku.
07:35
Pastor poslal puk obloučkem do pásma, Závorka rozehrává.
07:12
Hra v rohu u vítkovické klece.
06:38
Zaťovič vtrhnul do pásma, podržel puk, ale jeho přihrávka nebyla přesná.
06:10
Káňa se vydal za pukem, ale dvojice hráčů v zeleném si ho dokázala uhlídat.
05:44
Vítkovičtí nakrátko v pásmu, hostující Zaťovič hned na to prověřil Dolejše.
05:17
Prostor mezi betony si Dolejš dokázal uhlídat, vhazování po jeho levici.
04:49
Strapáč ohrozil Závorkovu klec.
04:27
Nic z toho není, vítkovičtí musejí začít od své klece.
04:16
Domácí se dostávají do pásma.
04:05
Zakázané uvolnění odpískáno Vítkovicím.
03:45
Svačina se rozjel za pukem, ale hosté u něj byli rychleji.
03:35
Hosté rozjeli velice rychlou akci, na jejímž konci poslal o přihrávku více Balán, jeho spoluhráč končí v brance, klec je posunuta a puk v rohu kluziště.
03:13
Dobrý pokus Strapáče.
02:38
Sloboda zachytil puk a rozehrává.
02:17
Energie měla puk na svých hokejkách, ale nedokázala se odpoutat od své branky.
01:50
Domácí mají puk ve své moci.
01:18
Hosté kombinovali na zakázané uvolnění.
01:04
Dolejše vystrašil jeden z hostujících hráčů, ale puk je v bezpečí.
00:49
Burger se prodral do pásma, u branky číhal Káňa, ale Závorka vše viděl.
00:36
Karlovarští krouží útočným pásmem.
00:05
Úvodní vhazování pro hosty.
00:01
Ještě před samotným začátkem tu máme vyhlášení nejlepšího hráče "Radegast Indexu", kterým se za měsíc listopad stal domácí útočník PETR STRAPÁČ. Získává zelenou helmu, ve které bude následující měsíc hrát. Gratulujeme!
Rozhodčí už brouzdají po ledové ploše, udělejte si pohodlí a můžeme začít.
Celé dnešní utkání bude provázet Mikuláš, anděl a čert, které byste mohli potkat v hledišti mezi diváky.
Vítkovickému týmu se na vlastním ledě moc nedaří, jsou v těchto statistikách až na předposledním místě, ale ani karlovarští na cizích kluzištích nezáří – právě naopak, jsou poslední. Kdo bude mít po šedesáti minutách navrch a připíše si tolik důležité body, zjistíte tehdy, když se k nám připojíte.
Kanadské bodování Vítkovic se od minula příliš nezměnilo, jeho lídrem je Ondřej Roman, který má na svém kontě třicet bodů (6+24) a v celkové tabulce extraligy mu patří pěkné třetí místo. Rudolf Huna zůstává s patnácti góly nejlepším střelcem (15+11). V zadních řadách i nadále kraluje Karol Sloboda se třinácti body (5+8). Útočník Patrik Valčák si připsal další dvě trestné minuty, v konečném součtu má 42 trestných minut a je tedy nejtrestanějším hráčem Vítkovic.Gólman Daniel Dolejš, který dostává nejvíce důvěry, má úspěšnost 90,94%, průměr branek 2,55.

Karlovarské statistiky se neřadí k nejlepším, jejich lídrem je Roman Vlach se sedmnácti body (7+10). Nejvyšším počtem vstřelených gólů – 10 – se však může pochlubit Martin Zaťovič. Z obránců nasbírali po sedmi bodech vítkovický odchovanec Michal Gulaši (2+5) a Radim Bičánek (1+6). O titul nejtrestanějšího hráče se také dělí hned dva hráči – útočník Marek Hovorka a bek Michal Gulaši – oba po 36 trestných minutách. Gólmanem číslo jedna je Tomáš Závorka s průměrem 2,58 branek a úspěšností 91,56%.
Hokejová Tipsport extraliga vykročila do své druhé poloviny a vítkovičtí se v osmadvacátém kole utkají o body s hokejisty vzdálených Karlových Varů.

Vítkovice sehrály dvě poslední utkání na cizích kluzištích, v moravskoslezském derby předčily Oceláře z Třince, poté však nestačily na Plzeň a prohrály těsně 2:3.
Karlovarští naopak sehráli dva zápasy na domácí půdě, Kometě podlehli 2:3 po prodloužení, poté těsným výsledkem porazili chomutovské Piráty 2:1.

Domácí jsou na tom v neúplné tabulce mnohem lépe, patří jim 8. místo se čtyřiceti body, bilancí 11-2-3-12 a celkem vyrovnaným skóre 88:86.
Energie se krčí na předposledním, 13. místě tabulky se třiceti body, bilancí 8-1-4-14 a skóre 57:79.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.