Z Ostravy Vám přejeme příjemný večer a začínající víkend a u nedělního onlajnu, již od 15:00 se na Vás budeme těšit, napočtenou.
Fanoušci obou celků viděli rychlý hokej plný akcí na jedné a hned vzápětí na druhé straně, ani jeden z gólmanů neměl čas byť jen na vteřinu si oddechnout. Domácí vstřelili v úvodu dva rychlé góly, na které sice Třinec dokázal reagovat, ale v průběhu celého utkání jen dotahoval skóre. Třetí třetina pak rozhodla o vítězi už definitivně.
Moravskoslezské derby zná svého vítěze. Vítkovičtí prodloužili svou vítěznou sérii a uhájili domácí led – ten ve vzájemných zápasech této sezóny zatím dobyl vždy hostující celek.
Nejlepší hráči utkání:
HC Vítkovice Steel – Jiří Burger
HC Oceláři Třinec – Radek Bonk
60:00
59:41
Vítkovice právě vstřelily branku!
Domácí vystartovali do pásma, i přesto, že se je třinečtí snažili ubránit, couvající třinecký hráč upadl, ONDŘEJ ROMAN si v klidu srovnal puk a zakončil do prázdné klece – 6:3. Bez asistence.
59:28
Vítkovičtí vyhazují, ale mimo branku, je to tedy zakázané uvolnění.
59:22
Ofsajd třineckých.
59:20
Burger posílá puk do středního pásma.
59:14
Od modré to zkusil Adamský, ale jeho spoluhráč netečoval u branky puk podle představ.
59:05
Šindelářův další dobrý zásah, celá hala je na nohou a tleská.
58:54
Do hry naskakuje Burger.
58:44
Domácí vyhazují puk, k brance ale nedojede..
58:31
Přihrávky Ocelářů nejsou přesné..
58:24
Třinečtí trenéři si vybírají oddechový čas.
58:24
Dlouhé, dlouhé vteřiny je zašlápnut puk u mantinelu..
58:01
Hosté v šesti u domácí branky, vítkovičtí zdatně bojují.
57:44
Hamerlík ujíždí na střídačku!!
57:25
Třinecký ofsajd.
57:11
Húževka vyhodil jen ke Szturcovi, ten ale nakonec nějak zpracoval puk a rozjel se do pásma – třinečtí jej ale dokázali zbrzdit.
56:54
Za hru vysokou holí je vyloučen Burger, hosté mají šanci snížit.
56:50
Šedivý si najížděl do pásma, ale vítkovičtí přišli o puk.
56:31
Ofsajd pro třinecké hráče.
56:18
Szturc mohl přidal další branku, stáhl si puk před Hamerlíka, ale v rychlosti byl nepřesný.
55:42
Vítkovičtí v pásmu, Vandas v kruhu sám proti třem hráčům, dokázal puk nahrát a uchránit pásmo.
55:18
55:10
Orsava se dostal k puku, nabruslil si až k Šindelářovi, ale zakončil jen do zadního plexiskla.
54:42
Huna puk do branky neprotlačil, bude se vhazovat.
54:12
Adamský se snažil zabránit rozehrávce domácích, podařilo se mu to jen napůl.
53:50
Kotouč u Šindeláře.
53:38
Vítkovičtí zpět v pásmu, rozjíždějí kolotoč.
53:20
Třinci se podařilo hned po vhazování vyhodit.
53:18
Za hru vysokou holí je vyloučen třinecký Nosek.
53:18
Probíhá komerční přestávka.
53:18
Vítkovice se dostaly do pásma, přes obránce střílel Němec, Hamerlíkova lapačka byla připravena.
52:55
Třinečtí zahajují od své branky.
52:28
Hosté okupují prostor u Šindeláře, Roth vyslal tvrdou ránu na branku, ale letěla mimo.
51:52
Třinečtí se dostali před své útočné pásmo.
51:49
Svačina trefil puk letící přes brankoviště, ale neumístil jej přesně.
51:40
Vhazování po levici Hamerlíka.
51:40
Třinecká klec je posunuta, čeká se na upevnění brankové konstrukce.
51:03
Vítkovičtí hrají uvolněněji než v předchozích částech, Šindelář se ale stále musí mít na pozoru.
50:12
Domácí v pásmu, k puku se dostal Kucsera, najel si do kruhu – Hamerlík jeho tvrdou střelu vytěsňuje betonem.
50:00
Několik dobrých zákroků pro Hamerlíka, vítkovická hala bouří nadšením z průběžného výsledku.
49:24
Dnešní utkání sleduje 9 655 diváků.
49:00
Hosté se rozjeli do pásma, zahrozili dvěma střelami a puku se ujímají domácí.
48:17
Vítkovičtí využívají přesilovou hru a odskakují na dvoubrankový rozdíl – od modré to zkusil Barinka, kotouč byl snad vyražen Hamerlíkem, dobře postavený PETER HÚŽEVKA neměl problém umístit puk nad klečícího gólmana – 5:3. Asistence: Michal Barinka, Jiří Burger.
48:00
Růžička se dostal k puku a nahodil jej do pásma.
47:49
Vítkovičtí se stahují k brance.
47:37
Za podražení je na trestnou lavici vykázán hostující Květoň.
47:37
47:14
Hra ve středním pásmu, hosté kontrolují puk.
46:49
Další šance pro domácí, ale Hamerlík je právě tam, kde má být.
46:17
Burger v pásmu, zdánlivě nesmyslně si počkal, až do pásma přijedou třinečtí, poslal puk na branku, kde už stihl dojet PETER HÚŽEVKA a umístit puk do branky – 4:3. Asistence: Jiří Burger, Ondrej Šedivý.
46:02
Vítkovičtí se přesouvají do pásma.
45:49
Vhazování po levici domácího gólmana.
45:34
Burger stíhal hráče v červeném, nakonec ho o puk neobral a musel se vrátit.
44:56
U třinecké branky znovu zakončoval Vandas, když si dokázal poradit s bránícím hráčem a udělat si prostor, ale na Hamerlíka nevyzrál.
44:30
Bleskový protiútok hostů, ale Šindelář si s trochou štěstí poradil.
44:22
Nádherná kombinace třetího útoku domácích, na jejím konci stál Vandas, který nastřelil tyč!!!!!
43:55
Puk zašlápnut v rohu, vyčkávací taktika slaví úspěch.
43:44
Valná hromada před domácí brankou, hra se po chvíli přerušuje.
43:20
Třinečtí mají dobré šance, ale jsou strašně nepřesní.
42:58
Vítkovice poslaly puk do pásma, ale hra se opět přesouvá na opačnou stranu.
42:21
Vše je jinak, hosté se teď přesunují k Šindelářově kleci.
42:12
Vítkovice bojují v útočném pásmu.
41:42
Od modré to zkusil Barinka, Hamerlíkův beton byl na místě.
41:34
Zakázané uvolnění Ocelářů.
41:27
Hrňa se tlačil do branky marně.
41:06
Podél levého mantinelu si do pásma najel Květoň, Šindelář jen promáchl.
40:58
Nahození Vítkovic Hamerlík rozehrává.
40:44
Vítkovičtí míří do pásma.
40:22
Hra je vykázána z útočného pásma Třince pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
40:13
Puk pod kontrolou hostí.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:07.
Tentokrát to jsou hosté, kteří vyhráli třetinu v poměru 2:1. Stav na světelné tabuli je tedy nerozhodný a obě mužstva si musí v průběhu přestávky odpočinout. Hraje se rychlý hokej nahoru dolů, šance střídá ještě lepší šanci a sebemenší zaváhání se může kvapem stát osudným.
40:00
39:58
Ofsajd odpískán domácím.
39:37
Třinečtí bojují v pásmu, Šindelář je v pohotovosti.
39:05
Vítkovičtí se ženou do pásma, ale hosté jim stojí v cestě.
38:39
Třinec právě vstřelil branku!
Je srovnáno!! Třinec se nakonec dočkal, po křižné nahrávce Růžičky propadl Adamskému puk, ujal se ho ale VLADIMÍR ROTH, který si najel do výhodnější pozice a poslal puk do horní části branky – 3:3. Asistence: Martin Adamský, Martin Růžička.
38:24
Domácí gólman musel čelit dobrý pokusům Bonka, Adamského či Růžičky, je vidět, jak moc touží hosté po vyrovnání.
38:00
Třinečtí si u Šindeláře počínají neskutečně, každá jejich střela smrdí gólem.
37:02
Za napadení bude pykat Sloboda.
36:49
Hruška se napřáhl u kruhu a vypálil, těsně vedle.
36:34
Vítkovičtí přesunuli hru k Hamerlíkovi, ten měl ale dobrý výhled.
36:04
Hosté velmi nebezpečně hrozili u domácí klece, ale chyběla větší přesnost.
35:44
Domácí se rozjeli na branku, po přesné nahrávce Kucsery nekompromisně zvýšil ROMAN SZTURC – 3:2. Asistence: Lukáš Kucsera, Richard Stehlík.
35:31
Třinečtí ujížděli na branku dva na jednoho, Růžička mohl střílet nebo nahrávat, ale promáchl puk...
34:32
34:15
Vítkovičtí vyhazují.
33:58
Šindelářův spektakulární zákrok, který by mohl být nominován na zlatou helmu zabránil hostujícímu celku zvýšit!
33:37
Vhazování u Šindeláře.
33:25
Oceláři se usazují znovu v pásmu.
33:02
Třinečtí v pásmu, ale domácí ihned vyhazují k Hamerlíkovi.
32:50
Romanovi se podařilo vyhodit, Svačina sprintuje za pukem.
32:38
Třinečtí hráli i přes ofsajd, hra je přerušena.
32:32
Na trestnou lavici usedá pouze vítkovický Hruška za krosček.
32:32
Do sporu se u mantinelu dostali domácí Hruška s Rákosem, hra ale zatím pokračovala u Šindeláře, který měl co dělat.
32:08
31:53
Vítkovická branka se vychýlila ze své pozice.
31:38
Hosté opět v pásmu před Šindelářem.
31:20
Vítkovičtí urychleně střídají.
31:14
Střelu jednoho z hostujících hráčů Šindelář neudržel, jeho spoluhráči jej odehráli včas do bezpečí.
30:49
Vítkovičtí se na krátkou chvíli osvobozují.
30:41
Pokus Adamského zleva vytěsnil Šindelář betonem.
30:28
Třinečtí točí domácí čtveřici.
30:08
Za hákování je na trestnou lavici odeslán domácí Huna.
29:46
K puku se ve středním pásmu dostal Burger, ale už byl na ledě dlouho a nezbylo mu sil na únik..
29:25
Hosté v pásmu, Šindelář nevěděl, kam dřív skočit, ale ani Polanský, který si okamžitě vzal puk a objel branku neuspěl.
28:55
Vítkovičtí pokoušejí štěstěnu a okupují prostor u třinecké klece.
27:56
Je srovnáno! Hosté vyhráli vhazování, Foltýn se dostal k puku, namířil do branky, JAKUB ORSAVA tečnul puk do Šindelářovy klece – 2:2. Asistence: Michael Foltýn, Radek Bonk.
27:53
27:53
Šindelář si vyjel z branky a vrhnul se na puk jako na kořist.
27:41
27:38
Domácí kombinovali dobře, ale dlouho.
27:17
Vítkovické ofenzivní choutky zastavil ofsajd.
27:01
26:50
Hamerlík čelil několika dobrý pokusům Vítkovic.
26:05
Vítkovice se usazují v pásmu.
25:41
Za nedovolené bránění je potrestán Růžička.
25:24
Třinečtí v pásmu, na Šindeláře míří neustávající sprška puků.
24:53
Akcemi z obou stran nabitá přesilovka Vítkovic dospěla ke svému konci.
24:45
Vítkovičtí v situaci tři na dva, ale přestřelili.
24:28
Třinečtí se pro změnu valí na Šindelářovu klec, Rákos jej ale v nedbalkách nenachytal.
24:17
Vítkovice v přečíslení ujíždějí na Hamerlíka, ale nepřesně.
24:00
Domácí gólman se musí mít na pozoru, hráči v červeném se na něj valí jako velká voda.
23:38
Stehlík se napřáhl od modré, ale zlomil hůl, hosté využívají situace.
23:06
Oceláři vyhazují.
22:53
Hosté špatně vystřídali, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Polanský.
22:38
Kolouch u Hamerlíka, ten jeho střelu viděl.
22:25
Závar u domácí branky, z druhé vlny to zkoušel Rufer, ale Šindelář byl pozorný.
22:04
Rákos se dostal do dobré střelecké pozice, Šindelář se štěstím kryje.
21:58
Vítkovičtí si našlápli do pásma, ale byli hned za modrou zastaveni.
21:28
Třinečtí bojují o puk jako lvi, vítkovickým se nedaří ke kotouči pořádně dostat.
21:16
Hosté se stále drží v pásmu, hra je přerušena pro posunutou vítkovickou branku.
20:45
Adamský s Růžičkou teď vyděsili Šindeláře, ten nevěděl, kde má puk, na pomoc jim přišel také Bonk, ale domácí gólman kotouč nakonec dokázal zkrotit.
20:16
20:01
Vítkovičtí začínají vskutku krátkou – patnáctivteřinovou – přesilovku.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:13.
Domácím vyšla první třetina lépe, dvěma góly v šesté minutě zatížili konto třineckého Hamerlíka a nemuselo zůstat jen u toho. Třinečtí ale nehrají vůbec špatně, už po půlminutě využili přesilovku a snížili na jednobrankový rozdíl, který platí i po první dvacetiminutovce.
20:00
19:51
Vítkovičtí se snaží clonit třineckému gólmanovi.
19:41
Třinec vyhazuje až k Šindelářovi.
19:34
Hamerlíkovy dobré zákroky teď zabránili další brance.
19:12
Domácí zpět v pásmu.
18:50
Třinečtí se osvobozují vyhozením.
18:34
Vítkovičtí rozjeli přesilovkový kolotoč.
18:16
Za držení protihráče je potrestán hostující Trončinský.
17:48
Vítkovice se přesunovaly do pásma, na dělovku od modré si Hamerlík povyjel a sklapl betony včas.
17:28
Třinec posílá puk k Šindelářovi.
17:08
Vítkovičtí v pásmu, Huna si sjížděl k brance, ale přihrávku nestihl.
16:25
Šedivý za třineckou klecí bojoval o puk, nikdo mu nešel na pomoc.
15:46
Také Vítkovice jen nahazují puk k Hamerlíkově kleci.
15:29
Hosté nahazují do pásma.
15:19
Za domácí brankou se bojuje o puk, rozhodčí zatím jen přihlížejí.
14:58
Oceláři se dostali k puku a rozjíždějí útok.
14:47
Hra je vykázána do středního pásma pro přihrávku rukou.
14:31
Vítkovičtí znovu v pásmu, ale Hamerlík je ve střehu.
14:14
Vítkovice dostaly puk až k Hamerlíkovi, ten si ale svůj beton dokázal uhlídat.
13:41
Domácí se dostávali do útoku, ale zapomněli kotouč ve středním pásmu.
13:15
Kotouč se stále nachází v blízkosti domácí branky, Šindelář zvyšuje pozornost.
12:51
12:38
Vítkovičtí na skok v pásmu, v rohu dojížděl puk Bail.
12:06
Nepříjemné chvíle pro Šindeláře, musel čelit pokusům Galvase, Polanského či Růžičky.
11:19
Zakázané uvolnění Vítkovic.
11:04
Třinečtí nepříjemně krouží v útočném pásmu, domácím se nedaří vymanit.
10:50
Burger s Hruškou se ocitli u Hamerlíka, ale skončili až za jeho brankou.
10:22
Domácí rozehrávají ze svého pásma.
09:44
Vítkovičtí před Hamerlíkovou klecí, Kucsera dostal přesnou přihrávku,napřáhl se, ale trefil jen gólmana.
09:18
Hra ve středním pásmu.
08:55
Hamerlíka dobrou střelou vystrašil Vandas, třinecký gólman ale branku uhájil.
08:30
Vítkovičtí mají puk pod kontrolou.
07:54
Hosté využívají nabídnutou přesilovku – Orsava s pukem objel branku, vystřelil, ale vedle, u tyče číhající JAKUB ORSAVA pak tečoval puk do branky – 2:1. Asistence: Radek Bonk.
07:38
Vítkovičtí vyhazují puk do bezpečí a následují jej do středního pásma.
07:23
Přesilovka pro Třinec, za hákování je vyloučen Szturc.
06:58
Do sóla se dostával hostující Polanský, ale Svačina předvedl výborný obranný zákrok.
06:45
Třineckým se podařilo uzmout na bully puk a rozehrávají.
06:40
Hosté zazmatkovali, je z toho zakázané uvolnění.
06:14
06:04
Do třinecké klece se slušně dobíjel Hlinka, ale kotouč ve vzduchu netrefil.
05:57
Zakázané uvolnění pro hosty.
05:23
Burger s Šedivým se rozjeli do pásma, využili nepozornosti hostujících hráčů, kapitán domácích poslal puk na lépe postaveného ONDREJE ŠEDIVÉHO, který prostřelil Hamerlíka – 2:0. Asistence: Jiří Burger, Michal Barinka.
05:09
Vítkovičtí si najížděli do pásma, Němec vyslal puk na PETRA KOLOUCHA, který vystřelil, na druhý pokus dostal vyražený puk do branky – 1:0. Asistence: Erik Němec, Tomáš Kudělka.
04:58
Domácí uklidňují hru za svou brankou.
04:33
Třinečtí ve svém obranném pásmu vybojovali puk a mohou přejít do útoku.
03:49
Střela Romana se odrazila od Hamerlíkových betonů.
03:29
Svačina s Hunou úspěšně narušovali hostující rozehrávku.
03:17
Hosté u kotouče.
02:47
Šedivý s Húževkou se dostali až k brance, ale ale Hamerlík nakonec zasahovat nemusel.
02:39
Vhazování u domácí klece.
02:28
Vítkovice se dostávaly do dobré šance, ale přihrávku na paty nešlo zpracovat.
02:11
Třinečtí krouží kolem Šindelářovy klece.
01:50
Chybka domácích a hosté jsou u puku.
01:33
Rozehrávka hostů od Hamerlíka.
01:14
Polák nahodil puk do pásma, domácí u něj ale jako první.
01:02
Ocelářům nevyšla rozehrávka, je z toho zakázané uvolnění.
00:43
Vítkovičtí kontrolují puk.
00:22
Vítkovičtí v protiútoku, ale dostali se do ofsajdu.
00:02
Třinečtí rozehrávají od své branky.
00:01
Před dnešním zápasem padne slavnostní bully, u příležitosti získání "ambasadorství" – Ostrava – město sportu.
A už jsou tu i domácí za doprovodu vítkovické hymny.
Třinecké mužstvo vjíždí za obrovského pískotu domácích fanoušků na led.
Sudí brázdí ledovou plochu, fanoušci obou týmů se častují pokřiky.
V této sezóně se při vzájemných zápasech týmům nedaří doma, vítkovičtí v první utkání na svém ledě padli doma 2:3, třinečtí pak na svém ledě prohráli 2:4. Podaří se Vítkovicím tento model zlomit a před svými fanoušky vyhrát?

Udělejte si pohodlí a začtěte se do našeho textového onlajnu.
V čele kanadského bodování domácího celku se nachází Ondřej Roman se sedmatřiceti body (10+27). Nejlepším střelcem je se sedmnácti góly Rudolf Huna, celkově pak 17+13. Skupinu obránců vede Karol Sloboda se šestnácti body (7+9). Nejvíce trestných minut si připsal obránce Milan Hruška, na trestné lavici strávil již 46 minut. V čele gólmanských statistik stojí Daniel Dolejš s průměrem branek 2,44 a úspěšností 91,38.

Lídrem třineckých je Jiří Polanský s třiatřiceti body (12+21), kterému patří také post nejtrestanějšího hráče – nasbíral 36 trestných minut. Martin Adamský zatížil konto soupeřů šestnácti brankami (16+11). Devatenáct kanadských bodů nastřádal obránce Vladimír Roth – (8+11). Třinecká brankářská jednička je Šimon Hrubec s průměrem 2,25 a úspěšností 92,54.
Domácí se zřejmě budou muset obejít bez zraněného Richarda Stehlíka nebo Petra Strapáče. Další změna v posledních dnech nastala na postu gólmana – na hostování do konce sezóny byl do Sparty propuštěn Roman Málek. Třinecké také opustilo několik hráčů, konkrétně Martin Lojek, Josef Hrabal nebo Marek Zagrapan. Další hráči ale rozšířili kádr Ocelářů – obránci David Nosek a Marek Trončinský; do týmu se také vrací útočník Vojtěch Polák a do sestavy Erik Hrňa.
Na pořadu dne je ocelářské derby. Třetí čtvrtinu extraligové soutěže zakončí moravskoslezský šlágr mezi Vítkovicemi a Třincem.

Oba týmy sousedí v tabulce, se stejným počtem bodů jsou ale o skóre lepší Vítkovice, kterým patří pátá příčka. Herně se oba celky také zvedly, vítkovické nakopl vánoční Spengler cup, vyhráli už pět utkání v řadě – a to dokonce i na domácím ledě, kde se jim letos zoufale nedařilo. Také Oceláři z Třince nezaháleli a od předposledního utkání v roce 2013 všechny další vyhráli – jejich série také čítá pět utkání bez prohry.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.