První třetina vyšla lépe hokejistům z Karlových Varů a vypadalo to, že se domácí nemohou dostat do ideálního tempa. Ve druhé části dokázal srovnat Honejsek, ale poté domácí i přes několik mnoho šancí nemohli přijít na výborného Závorku. Zapeklitý rébus tak rozluštil až deset minut před koncem přesnou tečí Tomáš Valenta. Hosté zkusili ještě v závěru power-play, kterou využil definitivním zásahem v utkání kapitán domácích Petr Čajánek. Zlín si letos poprvé připisuje plný bodový zisk do tabulky. Hezký zbytek neděle, napočtenou.
60:00
59:38
Dnes je rozhodnuto, utkání už se pouze dohrává.
59:02
Kotouč se po přihrávce Veselého odrazil mezi kruhy, kde stál osamocený Honejsek. Střela talentovaného útočníka byla na poslední chvíli zblokována do bezpečí.
58:36
Zlín právě vstřelil branku!
PETR ČAJÁNEK se zmocnil kotouče a dalekonosnou střelou do opuštěné klece rozhoduje o dnešních třech bodech pro Zlín. To by se muselo stát něco hodně nevídaného, aby domácí přišli o tři body. Asistence: Ondřej Veselý.
58:15
Vhazuje se před Štůralou, Závorka zůstal na střídačce a hosté to zkusí se šesti hráči.
58:15
Hosté si berou oddechový čas.
58:10
Rohanovu dělovku od pravého mantinelu dorážel na brankovišti Zucker, který byl příliš agresivní a Marušák ho musel zpacifikovat.
57:43
Dnešnímu utkání přihlíží 3474 diváků.
56:47
Štůrala si připisuje úspěšný zásah proti střele jednoho z karlovarských.
56:37
Leškovo nahození prolétlo mezi bruslemi Veselého a jen o centimetry minulo pravou tyčku karlovarské svatyně.
55:15
Hokejisté v zelených dresech se dvakrát po sobě usadili v útočné třetině, žádné větší drama se ale nekonalo.
53:48
Hosté jakoby nemohli najít taktiku, kudy přejít do útočného pásma.
52:31
Hosté z protiútoku nezahrozili a do šance se vydávají domácí.
51:42
Energie se nechce spokojit s prohrou a snaží se o vyrovnávací branku.
51:04
Tentokrát se už Řezníček do puku opřel, ale mířil nepřesně.
50:34
Ondráček se neskutečně prokličoval přes tři bránící hráče až před Závorku, kde už ale neměl dostatek sil na zakončení, a tak posunul puk za sebe, kde si sjížděl obránce Řezníček. Diváci očekávali z první tvrdou střelu, ovšem bek domácích puk pouze lacině nahodil vedle branky. Slibná šance domácích zůstala nevyužita.
49:50
Zucker se tlačil zpoza branky do zakončení, Štůrala musel na druhý pokus zalehnout puk v brankovišti.
49:17
Zlínští útočníci už kroutili hlavami, protože Závorka stále né a né pustit gól. Ukázalo se, že i pevná zeď se dá probořit. Leškovo nahození tečoval za Závorkova záda mladý obránce TOMÁŠ VALENTA. Asistence: Petr Leška
48:56
Marušákova bomba končí v lapačce Závorky.
48:34
Jan Látal (KVA) 2 minuty za hrubost.
48:20
Ondráček dorážel v blízkosti branky Závorky a byl tvrdě atakován. Zlín čeká dvouminutová přesilovka pět na čtyři.
47:44
Leška vyslal do protiútoku Veselého. Ani ten zatím nenašel recept na připraveného Závorku.
47:20
Závorka chytá i střelu Zámorského ze středního pásma. Karlovarský brankář je dnes jednoznačně oporou hostujícího celku.
46:50
Marušák střílel z mezikruží hodně nepřesně. Střela zlínského obránce končí v ochranné síti.
46:24
Zakázané uvolnění Karlových Varů, po komerční přestávce bude následovat buly před Závorkou.
45:53
Čajánkův slušný pokus končí v moci karlovarského brankáře. Domácí celek je s přibývajícím časem aktivnější a žene se za druhým gólem, který by mohl rozhodnout vývoj utkání.
45:32
Čajánek nedosáhl na přihrávku od Urbance, následuje icing a buly před Štůralou.
44:50
Štůrala vyráží ramenem pokus z hokejky Zaťoviče.
44:27
Okál byl v předbrankovém prostoru tvrdě sražen k ledu, vylučovat se ale nebude.
44:04
Melenovského dorážka a dobrý zákrok Závorky levým ramenem. Domácí tlačí a tlačí, hosté chvílemi neví, kde jim nohy stojí.
43:30
Balán opustil trestnou lavici, Karlovy Vary jsou kompletní.
43:01
Závorka vytěsnil snad maskou nebezpečný pokus Čecha, hosté poslezé vyhazují před Štůralu.
42:38
Energie vyhazuje před Štůralu a na led míří nová obranná čtveřice.
42:05
Honejsek si přibrzdil s pukem a poslal prudký pas na zadní tyč, kam si sjížděl Veselý. Dorážka zlínského útočníka byla nepřesná.
41:38
Balaštík tečoval vysokou střelu Marušáka, Závorka stačil nebezpečný pokus odvrátit.
41:21
Hříšníkem je Stanislav Balán (KVA) 2 minuty za hákování.
41:16
Čajánek si svojí aktivitou vynutil vyloučení, Zlín bude hrát přesilovku.
40:48
Čajánkova střela z levého křídla končí v připravené lapačce Závorky.
40:16
Balaštík jemně posunul puk na Lešku a ten nastřelil boční síťku, Berani stále obléhají útočné pásmo.
40:01
Čtyřicet minut je za námi a na světelné tabuli svítí nerozhodný stav 1:1. Po lepší první třetině hostů se podařilo domácím Beranům srovnat. Nahození Radima Tesaříka šikovně tečoval za Závorkova záda Antonín Honejsek. Do vedení mohl Zlín dostat Köhler, jeho zakončení si ale Závorka na poslední chvíli pohlídal. Zásahy brankářů: Závorka (12) – Štůrala (11). Poslední část začne v 18:38.
40:00
39:43
Melenovský předložil puk Bedřichu Köhlerovi, který si chtěl vychutnat Závorku a zvolil kličku do bekhendu. Ovšem Závorka měl beton položený pevně na ledě a udržel puk před brankovou čarou.
38:28
Energie má kotouč ve své moci, ale do šance se protlačit nedokázala.
37:54
Honejsek předložil puk mezi kruhy Holíkovi, jeho pokus orazítkoval pouze plexisklo. Domácí si vytvořili zhruba minutový tlak a hosté to musí řešit vyhozením na icing.
36:40
Filip Čech nastřelil z mezikruží levou tyčku karlovarské branky! Hosté už hrají v pěti.
36:29
Závorka stačil vyrazit bekhendové zakončení Čajánka. Veselý už se k dorážce nedostal.
36:25
Hra se hodně kouskuje, tentokrát se přerušovalo díky hře vysokou holí.
36:18
Vhazuje se ve středovém kruhu.
35:47
Vhazuje se ve středním pásmu.
35:28
Hosté měli slibně našlápnuto do pohledné akce, kterou ale zhatil obětavým zákrokem Řezníček a domácí mohou podruhé vyhodit.
34:58
Zlínští se okamžitě zmocnili kotouče a vyhazují ho před Závorku.
34:32
Je tu příležitost pro hosty, jak se dostat do vedení. Vyloučen je Jaroslav Balaštík (ZLN) na 2 minuty za nedovolené bránění.
33:32
Bičánek nahazoval puk od levého mantinelu, nikdo z hostí ale nebyl na místě, aby dorážel.
31:24
Energie nemůže projít přes střední pásmo, zlínští se začali více soustředit na defenzívu.
30:47
Hosté se usadili v útočné třetině, ovšem neudrželi v ní moc dlouho kotouč. Puk se opět přesouvá na hokejky domácích.
30:16
Petr Leška se ocitl ve vyložené šanci! Nedokázal Závorku překonat ani na druhý pokus.
29:27
Leška nahrál zpoza branky perfektně Balaštíkovi, zlínský střelec dal ale do kotouče příliš malou razanci a Závorka na to stačil levým betonem zareagovat.
28:53
Po delší době se vhazuje před brankou Zlína.
26:47
Ve slibné šanci hostí se ocitl Radim Hruška. Karlovarský útočník nejprve vystřelil a poté i dorážel. Štůrala si proti jeho pokusům povyjel a připisuje si další úspěšný zásah.
25:29
Berani jsou momentálně mírně lepším celkem, Závorka dobře zasáhl betonem proti dorážce Marušáka.
24:37
Energie delší dobu kombinovala v útočném pásmu a výsledkem byla nepřesné střela Grmana.
23:57
Zucker se z rohu kluziště protlačil do zakončení, Štůrala výborně na poslední moment zasáhl betonem.
22:47
Domácí jsou aktivní a tlačí se opět do zakončení, Závorka dvakrát vychytal v šanci Okála.
22:31
Domácí hokejisté vyrovnávají stav zápasu! Nenápadné Tesaříkovo nahození tečoval těsně před Závorkou ANTONÍN HONEJSEK. Asistence: Radim Tesařík, Petr Holík.
21:21
Střela Ondřeje Veselého končí ztečovaná v ochranné síti.
20:43
Řezníček čistě zastavil u levého mantinelu Balána a Ševci míří dopředu.
20:21
Zaťovič se snažil hned z kraje druhé třetiny překvapit Štůralu, ten jeho střelu viděl na poslední chvíli a dokázal na ni včas reagovat.
20:01
První třetinu ovládli hokejisté Karlových Varů, kteří vstoupili do zápasu ve svižném tempu a podařilo se jim zásluhou pěkné trefy Fleka dostat do těsného vedení. Berani v jednu chvíli sevřeli v přesilovce hosty v útočném pásmu, ale povedlo se jim pouze nastřelit horní tyčku a nebo narazili na připraveného Závorku. Zásahy brankářů: Štůrala (7) – Závorka (13). Uvidíme co nám přinee druhá třetina, která začne zhruba v 17:49.
20:00
19:32
Hosté drží puk za vlastní brankou a vyčkávají na první sirénu.
19:01
Máme tu poslední minutu úvodní dvacetiminutovky.
18:43
Závorka se výborně stačil přesunout proti ostré střele Radima Tesaříka.
18:27
Hostující Vlach je vykázán z buly a vhazování se tak musí opakovat.
18:25
Hostující Jakub Flek (KVA) vyfasoval desetiminutový trest za nesportovní chování.
17:54
Na opačné straně kryje střelu Hovorky připravený Štůrala.
17:26
Parádní individuální akce Zdeňka Okála. Zlínský útočník se buldočí silou protlačil do zakončení, Závorka měl potíže s jeho střelou i s následnou dorážkou Köhlera.
17:03
Zlínští jsou zmrazeni a působí ospalým dojmem, delší dobu se nedostali do vážnější šance.
16:34
Hosté jsou po vstřelené brance aktivnějším celkem a opět se derou kupředu.
16:03
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Parádní trefa v podání karlovarského mladíčka. JAKUB FLEK si sjel z levého křídla do útočného pásma a střelou bez přípravy vymetl horní růžek zlínské klece. Asistence: Jan Látal, Michal Grman.
15:36
Balán prohrál silový souboj o kotouč s Řezníčkem a tentokrát zakládají protipútok hokejisté v zelených dresech.
14:47
Okál se snažil vybojovat puk v útočném pásmu, ale neuspěl. Dopředu míří hosté.
14:27
Veselý sebral Závorkovi kotouč za karlovarskou brankou a předložil jej před branku Ondráčkovi. Ten na puk nedosáhl, ale posléze se kus černé gumy odrazil přímo na hůl Petra Čajánka, který z bezprostřední blízkosti přestřelil. Největší šance domácích zůstala nevyužita.
13:58
Nepřesná rozehrávka hostů signalizuje zakázané uvolnění. Po komerční přestávce se bude vhazovat před Závorkou.
13:32
Ani tahle přesilovka hostům branku nepřinesla, Urbanec opustil trestnou lavici a domácí jsou kompletní.
12:53
Domácí čtveřice opět vyhazuje puk do bezpečí.
12:27
Balán nevěděl co s pukem a tak se jej po delší chvíli rozhodl poslat na Štůralu, zlínský brankář puk vyrazil a domácí následně vyhazují a obměnují v oslabení čerstvé síly.
11:53
Domácí trojice se vydala v oslabení do útoku a díky Leškově přesné střele si vynutila buly před Závorkou.
11:31
Je tu druhá početní výhoda pro Karlovy Vary. Patrik Urbanec (ZLN) 2 minuty za podražení.
10:58
Harkabus v přečíslení trefil pouze bránícího Tesaříka, Vary se tak stěhuji zpět do obranného pásma.
10:32
Ondráček se výborně protlačil přes dva protihráče do útočného pásma a povedlo se mu i zakončit. Střela končí sražena v ochranné síti, buly po levici Závorky.
10:07
Zlínští byli v první početní převaze hodně aktivní, branku jim to však nepřineslo. Balán může na led.
9:41
Závorka výborně vychytal dorážku Antonína Honejska. Domácí uzamkli hosty v útočném pásmu a vše teď zůstalo na karlovarském brankáři.
9:23
Neskutečný tlak domácích v přesilovce, Veselý dokonce nastřelil horní tyčku!
8:56
Dvě Zámorského bomby zamířily těsně vedle branky hostů.
8:35
Čajánek na poslední chvíli tečoval střílenou nahrávku Honejska, Závorka výborně zasáhl.
8:07
Hodně zbytečné vyloučení ze strany hostů. Za podražení si odsedí dvě minuty Stanislav Balán (KVA)
7:37
Marušák to zkoušel od modré čáry, nastřelil však pouze bránícího hráče hostí.
6:49
Zaťovič se zpoza branky dostal do zakončení, jeho pokus ale mířil těsně vedle branky.
6:18
Zlínský brankář si poradil i s bleskovým pokusem Koblasy.
6:07
Flek se šikovně uvolnil a zaměstnal Štůralu střelou z levého kruhu. Domácí brankář střelu hostujícího útočníka schoval do výstroje.
5:26
Berani se zatím nemohou dostat do vyložené šance, hosté také pozorně brání.
4:46
V ideální šanci se ocitl na levém křídle Roman Vlach. Střela karlovarského útočníka ale orazítkovala pouze zadní mantinel za zlínskou brankou.
4:03
Hosté se chvíli zdrželi v útočném pásmu, ke střele se ale nedopracovali a puk vyváží dopředu Okál.
3:32
Štůrala s ledovým klidem vyrazil lehké nahození z hole Grmana.
3:06
Hosté se snažili něco vymyslet, ale narazili na pevnou defenzívu domácích.
2:28
První přesilovka Karlových Varů je u konce a skončila pro hosty neúspěšně.
1:53
Zámorského střelu z pozice od modré čáry dorážel ještě Leška, Závorka byl včas na místě.
1:46
Bedřich Köhler se ve vlastním oslabení natlačil do zakončení a Závorka musel zasahovat.
1:23
Filip Čech vyhazuje puk před Závorku a domácí se osvobozují.
0:49
Štůrala si v pohodě zpracoval nahozený kotouč a vyhodil jej před Závorku.
0:36
Okamžitě po vyhraném buly střílel těsně vedle levé tyče Hovorka.
0:28
Velice brzy tu máme první vyloučení. Vyloučen je Jiří Marušák (ZLN)na dvě minuty za nedovolené bránění.
0:18
Šmachovu přihrávku Zaťovič nezachytil a píská se první icing.
0:10
Úvodní vhazování pro zlínského Lešku.
00:01
Ještě před začátkem utkání bude předán šek za aukci dresu Karla Rachůnka. Celkem bylo z této aukce vytěženo 51 010 Kč.

PSG Zlín: Štůrala (Kašík) – Valenta, Marušák, Řezníček, Zámorský, Urbanec, Tesařík – Kubiš, Leška, Balaštík – Veselý, Čajánek Ondráček – Čech, Holík, Honejsek – Köhler, Melenovský, Okál.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek, Šmach, Drtina, Gulaši, Látal, Grman, Schusser – Zaťovič, Hruška, Hovorka – Dlouhý, Balán, Látal – Rohan, Vlach, Zucker – Koblasa, Flek, Harkabus.

Rozhodčí: Husička, Minář – Hlavatý, Tošenovjan.
PSG Zlín: Zlínští hokejisté zažívají letos poněkud pomalejší rozjezd a zatím nebodují tak, jak by si určitě představovali. Vlachova parta nedokázala letos získat ještě vítězství za tři body. Ševci jednou vyhráli a prohráli na samostatné nájezdy a v posledním utkání na ledě Třince dokonce ani neskórovali. Ovšem na konečné závěry je ještě brzy, dnes se odehraje teprve čtvrté kolo Tipsport extraligy. Do letošního ročníku zatím nezasáhla brankářská jednička Luboš Horčička, který chyběl jak ve finále loňského play-off, tak nestihl ani start extraligy. V brance se tak objevil Tomáš Štůrala, který si zatím vede obstojně. Žlutomodří se dnes budou chtít před svými fanoušky jistě předvést a poprvé naplno bodovat.
HC Energie K. Vary: Hráčský kádr energetiků si prošel před začátkem nového ročníku Tipsport extraligy velkými změnami. Odešli klíčový útočníci Kumstát s Pechem. V brance už nenajdeme Lukáše Mensatora, a v obraně ani produktivního Davida Noska. Celkově kádr energetiků opustilo dost hráčů. Vedení karlovarských ale nezahálelo a snažilo se tým vhodně doplnit. Z Komety Brno přišel obránce Radim Bičánek, do útoku Stanislav Balán, Radek Dlouhý a z Vítkovic Radim Hruška. Karlovarští hokejisté mají letos za cíl se prokousat do play-off, ale už od začátku soutěže moc dobře vědí, že to vůbec nebude snadné. Pikantní utkání to bude jistě pro dvojici útočníků, kteří ve Zlíně působili. Jedá se o Romana Vlacha a Stanislava Balána. Energie spadla po posledním utkání s Hradcem na poslední místo v tabulce a dnes se bude jistě snažit odvést ze Zlína nějaké body.
Pěkný nedělní podvečer ze Zlína. Extraliga pokračuje čtvrtým kolem a Berani dnes budou hostit celek Karlových Varů. Oba týmy se zatím po začátku extrraligy rozhoupávají. Dnešní duel tak bude zcela jistě zajímavý, protože oba týmy budou chtít naplno bodovat.Jak Zlínu, tak i hostům se ještě letos nepodařilo získat plný bodový zisk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.