Zlínští hokejisté při dnešním utkání oslavili 85 let zlínského hokeje tím nejlepším možným způsobem. Dokráčeli zaslouženě ke třem bodům a po dlouhých pěti utkáních přetrhli šnůru proher na domácím ledě. Verva se v závěru utkání pokusila vyrovnat při power-play, ale Berani si svůj jednogólový náskok dokázali uhlídat a dotáhli zápas do vítězného konce. Hezký zbytek nedělního večera.
60:00
59:47
Černý sestřelil v brankovišti Kašíka a po menší odmlce se vhazuje ve středním pásmu.
59:38
Čajánek, Veselý a ani Okál. Nikdo z nich nedokázal dostat puk do opuštěné klece Litvínova.
59:10
Francouz opustil opět brankoviště a hosté to zkusí v šesti.
58:51
Vhazuje se ve středním pásmu, Francouz je zpátky ve své brance.
58:51
Hosté si berou oddechový čas.
58:45
Francouz opustil ledovou plochu, Litvínov hraje power-play
57:46
Verva se nemůže protlačit přes dobře organizovanou obranu Zlína do žádné vážnější šance.
57:25
Francouz musel až na druhý pokus chytit Čajánkovo nebezpečné zakončení. Následuje buly v obranném pásmu Litvínova.
56:48
Dnešní utkání přihlíží 5868 diváků.
56:06
Kombinaci hokejistů Litvínova překazil odpískaný ofsajd. Hra se přesouvá do středního pásma.
55:52
Okamžitá Kubišova střela zápěstím po vhazování končí v moci Francouze.
55:48
Zakázané uvolnění Litvínova.
54:40
Verva má ještě do konce utkání šanci na vyrovnání, uvidíme jestli se dočkáme klidného závěru a nebo nějakého dramatu.
54:23
Litvínov právě vstřelil branku!
Vracející se MARTIN RUČINSKÝ z trestné lavice se prosmýkl mezi obránci Zlína a přesným zakončením mezi Kašíkovy betony snižuje na rozdíl jediné branky. Asistence: Ondřej Jurčík, Petr Kousalík.
54:10
Ručinský má svůj trest za sebou a hosté hrají v plném počtu.
53:50
Francouz si připsal dva výborné zákroky proti zlínským pokusům. Nejprve vyrazil střelu Tesaříka a následně schoval pod lapačku dorážku Holíka.
53:17
Tesaříkova střela z voleje se do branky nevešla.
52:40
Skuhravý je na ledě, Verva hraje ve čtyřech.
52:33
Balaštík hledal u opačné tyče volného Lešku, ten ale nestačil zakončit.
52:08
Sotva se hosté ve třech ubránili, tak si oslabení se třemi bránícími hráči zopakují. Na lavici hříšníků už míří Martin Ručinský (LIT) který vyfasoval dvě minutky za krosček.
51:36
Okál se šikovně prosmýkl přes obranu Litvínova a po svižné střele zápěstím skončil obráncem Litvínova natlačen na Francouze.
51:32
Leška při rozehrávce v útočném pásmu ztratil kotouč a Zlín přichází o útočné pásmo.
50:46
Leškovu přizemní přihrávku přes brankoviště si Francouz v pohodě pohlídal.
50:33
Václav Skuhravý (LIT) 2 minuty za nedovolené bránění. Zlín bude hrát 47 vteřin přesilovou hru pěti proti třem.
50:33
Okál a vzápětí ani dorážející Urbanec nedokázali překonat výborného Francouze. Zlín bude hrát pět na tři.
50:29
Tesařík si bruslí předkopl kotouč, ale použil moc razance a sám se vystrnadil z útočného pásma.
49:44
Francouz musel na druhý pokus přikrýt pod lapačku střelu zlínského Tesaříka.
49:34
Holíkovu střelu z voleje Francouz vyráží pravým betonem.
49:20
Michal Trávníček (LIT) zbytečně seknul do hole jednoho ze zlínských a oslabuje svůj tým po dobu dvou minut.
49:10
Střela Lukeše zamířila těsně vedle horního růžku Kašíkovy branky.
48:29
Komerční přestávka po které se bude vhazovat ve středním pásmu.
47:34
Ševci se opět usadili v útočné třetině a kombinují.
46:50
Zlín uzamkl Litvínov v útočné třetině a Francouz se má co ohánět. Střela Marušáka sice mířila mimo, ale ihned sebral kotouč Veselý a brankář Vervy musel být pozorný proti jeho zakončení.
46:18
Jakub Černý v ideální šanci ještě posouval puk na Trávníčka a to celou akci Litvínova zbrzdilo.
45:28
Kašík se stačil přesunout a vytěsnit Jánského střelu po ledě.
44:50
Skuhravý vyhrál vhazování před brankou Zlína, ale Posmyk skákavý kotouč v útočné třetině udržet nedokázal.
44:36
Ondráček si všiml pozdě, že na něj rozehrává Marušák a píská se icing. Buly u Kašíka.
44:10
Martynek z mezikruží netrefil odkrytou část branky u levé tyčky Kašíkovy branky. Tohle byla asi největší šance dnešního utkání z pohledu Litvínova.
43:28
Skuhravý zakončoval z blízkosti pravé tyče zlínské branky. Jeho střela na růžek ale skončila v ochranné síti.
42:38
Köhler hledal parádním vyhozením přes celé kluziště rozjetého Petra Lešku. Ten ale kotouč nedostihl a Verva vzápětí vyhazuje na další icing. Opět se vhazuje u Pavla Francouze.
42:11
Litvínovští si v přesilovce neporozumněli při rozehrávce a píská se zakázané uvolnění.
41:40
Verva předvedla ukázkovou kombinaci, která volala po gólu. Jenomže natahující se Jakub Černý už na kotouč nedosáhl a je tu další šance pro Zlín vyhodit kotouč do bezpečí.
41:23
Zlínští vyhráli vhazování a Tesaříkovi to moc dlouho netrvalo a kotouč končí u Francouze.
41:01
Zdeněk Okál (ZLN) 2 minuty za podražení. Vervu tak čeká první přesilovka ve třetí třetině.
40:28
Leškovu zpětnou přihrávku z levého kruhu na útočnou modrou nikdo z obránců nezachytil a Zlín musí zpátky do středního pásma.
40:01
Dnešní oslavy zlínského hokeje zatím probíhají pro domácí celek příznivě. Lepší celek domácích dokázal v prostřední třetině zvýšit vedení díky přesnému zakončení Zdeňka Okála, který využil parádního pasu do jízdy od navrátilce do sestavy Radima Tesaříka. Verva se místy snažila o nějakou kloudnou akci, ale Kašík je dnes bezchybný a drží čisté konto. Poslední třetina bude mít začátek zhruba v 17:10.
40:00
39:50
Okál hledal ještě zpětnou přihrávkou v přečíslení dvou na jednoho nachystaného Čajánka na střelu. Zlínský kapitán už v krkolomné pozici nedokázal dopravit puk za Francouze.
39:30
Kotvan našel rychlou přihrávkou volného Petra Lešku. Tomu byl vzápětí odpískán ofsajd.
38:48
Leška parádní přihrávkou našel zpoza branky Balaštíka, ten ale se svým zakončením nebyl moc důrazný a nechal Francouze vyniknout.
38:23
Litvínov je kompletní a Kašík si na druhé straně kluziště připisuje další z úspěšných zákroků.
37:34
Zlín je aktivní v přesilovce, ale Francouz zatím nic vážnějšího řešit nemusel.
36:53
Okál ani Holík nedokázali zkrotit skákající kotouč a bránící Černý bleskově vyhazuje černou gumu do bezpečí.
36:31
Leška nabil na modrou Urbancovi, jehož přizemní dělovku stačili odvrátit bránící obránci Litvínova.
36:01
Václav Skuhravý (LIT) 2 minuty za hákování.
36:01
Kašík sklidil obrovský aplaus od publika, když vychytal fantastickým zákrokem hokejkou padající kotouč do sítě po šanci Skuhravého.
35:43
Francouz neudržel nahození Tesaříka a před brankou Litvínova bylo pořádné rušno.
35:25
Balaštík to zkoušel z mezikruží na Francouzovu lapačku. Brankář Vervy měl se zakončením zlínského útočníka menší potíže a Pavelka mu raději kotouč poslal pod jeho lapačku.
34:48
Pavel Sedláček dobruslil unikající kotouč a lehkým nahozením z posledních sil zaměstnal Francouze, aby vybojoval pro svůj tým vhazování před brankou Litvínova.
34:10
Berani nevyužili tuhle přesilovou hru a Pavelka může zpátky na led.
32:50
Balaštík se neujal se svým zakončením a Lukeš odražený puk vyhazuje ke Kašíkovi.
32:30
Posmyk bekhendem vyhazuje kotouč do útočného pásma a Zlín musí znovu zakládat protiútok.
32:03
Ondráček byl v zakončení nedovoleně zastaven a teď si přesilovou hru zahrají domácí. Vyloučen je Tomáš Pavelka (LIT) 2 minuty za sekání.
31:50
Verva byla v této přesilovce žalostná a nevyužila dlouhou pětiminutovou přesilovku pět na čtyři.
30:56
Leškova formace sehrála parádní střídání a kotouč vůbec hokejistům Litvínova nepůjčila.
30:33
Ondráček zachytil rozehrávku hostí a v souboji u mantinelu naspořil cenné vteřinky v oslabení.
29:53
Pirošova zadovka na Jánského znamená nepřesné zakončení litvínovského útočníka.
29:18
Kotvan vyhodil přímo na hůl Posmyka, který vybídl ke střele Kamila Piroše. Jeho střela po ledě, ale mířila mimo branku.
28:34
Verva si připravila nadějnou kombinaci, kterou ukončil rychlým a pohotovým zákrokem brankář Kašík.
27:54
Lukešova střela se odrazila od zadního mantinelu a kotouč se po kontaktu s plexisklem vrátil zpátky do středního pásma.
27:35
Kašík výborně zasáhl ramenem proti svižné dorážce Františka Lukeše.
27:18
PSG se zatím velmi dobře brání.
26:47
Martin Matějíček (ZLN) sestřelil litvínovského Juraje Majdana a vyfasoval trest 5 min + trest do konce utkání za faul kolenem.
26:47
Někdo z lítvínovských hráčů zůstal ležet na ledě a bude se vylučovat.
26:20
Domácí jeli v přečíslení dvou proti jednomu a Francouz musel být pozorný proti zakončení Ondráčka.
25:57
Zlín právě vstřelil branku!
ZDENĚK OKÁL obdržel parádní přihrávku od Radima Tesaříka do jízdy a přesnou střelou nad beton litvínovského brankáře zvyšuje vedení Zlína již o dvě branky! Asistence: Radim Tesařík, Pavel Sedláček.
25:10
Lukešovu rozehrávku nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal tečovat a píská se zakázané uvolnění. Vhazuje se po levé ruce Francouze.
24:23
Snad první šance Litvínova ve druhé třetině. Kamil Piroš to zkoušel na Kašíka rychlým zakončením zpoza branky, kde však proti brankáři Zlína neuspěl.
23:59
Matějíčkova střela zápěstím Francouze nepřekvapila. Litvínov se zvládl této přesilovce Zlína ubránit na výbornou.
23:33
Chaloupkovi se podařilo vyhodit kotouč podél hrazení až do útočného pásma.
23:05
Francouz měl menší komplikace proti střele z hokejky Köhlera. Nakonec vše brankář Vervy včas vyřešil. Následuje buly po jeho pravé ruce.
22:23
Balaštík zabrzdil akci u levé tyče Francouzovy branky, když ztratil kotouč z čepele. Verva tak s klidem může vyhodit puk do bezpečí.
21:55
Sotva se hosté uránili čeká je další oslabení. Ondřej Jurčík (LIT) 2 minuty vysoká hůl.
21:38
Matějíček netrefil z dobré pozice místo mezi Francouzem a tyčkou. Následně se odkryla celá branka před zakončujícím Tesaříkem. Ani ten nedokázal dopravit puk do odkryté branky.
21:04
Kombinaci tří hráčů zakončoval střelou na Francouze obránce Marušák. Litvínovský brankář dobře zasáhl levým ramenem.
20:35
Balaštíkova zpětná příhra na Lešku se zastavila o hrazení a nejblíže byl Kousalík, který vyhozením osvobozuje svůj celek.
20:10
Berani dohrávají z kraje prostřední části přesilovou hru pěti proti čtyřem při vyloučení Kamila Piroše.
20:01
Zlín byl v první dvacetiminutovce dnešního utkání aktivnějším celkem a po zásluze zatím vede díky jediné trefě, kterou obstaral v přesilové hře Pavel Kubiš. Verva se moc do šancí nedostávala a když už, tak narazila na pozornou obranu Zlína a pozorného Kašíka. Druhá perioda bude mít začátek v 16:25
20:00
19:48
Francouz byl úspěšný proti střele Marušáka. Ještě stihneme buly u branky Litvínova.
19:38
Domácí budou hrát v závěru první třetiny další přesilovku. Vyloučen je Kamil Piroš (LIT) 2 minutami za sekání.
19:22
Okál si vyměnil puk s Čajánkem, který svižnou střelou netrefil branku.
19:19
Zlínský kapitánán hledal v dobrém postavení Okála, ten na kotouč nedosáhl.
19:09
Francouz neudržel Čajánkovu střelu švihem a možná měl štěstí, že Okál skončil po kontaktu s litvínovským obráncem v jeho sítí, protože Čajánek už se chystal na dorážku. Buly ve středním pásmu.
18:26
Jeden z obránců Litvínova zalehl za vlastní brankou kotouč a hra je přerušena.
17:52
Zlínskou kombinaci zakončoval svižnou střelu na Francouzovu vyrážečku dobře postavený Pavel Sedláček. Francouz ale ve správný moment dobře zasáhl. Kombinace domácích trvala dobrou minutu a vypadala jako přesilová hra.
16:51
Pokus střílejícího Kubiše srazil do ochranné sítě bránící Posmyk.
16:38
Marušákův dalekonosný pas nikdo z jeho hráčů zachytit nedokázal a je tu další icing.
16:24
Matějíčkovo nahození stihl na poslední chvíli tečovat Okál a Francouz měl co dělat, aby kotouč udržel v náručí.
15:53
Zakázané uvolnění hokejistů Litvínova.
15:32
Verva se snaží protlačit do zakončení, má to ovšem těžké, protože Zlín dnes brání s velikou jistotou.
14:55
PAVEL KUBIŠ stál ve správný čas na správném místě a svojí střelou k pravé tyči posílá svůj celek v početní převaze do vedení. Pochvalu za geniální přihrávku zpoza branky si zaslouží Petr Leška. Asistence: Petr Leška, Jiří Marušák.
14:40
Zlín je kompletní a začíná hrát zkrácenou přesilovou hru.
13:55
Peter Jánský (LIT) 2 minuty za držení protihráče. 45 vteřin se bude hrát 4na4 a poté začne zkrácená přesilovka Zlína.
13:47
Veselý zatáhl v oslabení kotouč do útočné třetiny a svojí kličkovanou si vynutil faul.
13:18
Posmykovu střelu dobře tečoval na brankovišti Jánský, jeho teč jen těsně minula odkrytou část zlínské branky.
12:40
Dalibor Řezníček (ZLN) se pošťuchoval s hostujícím Martinem Ručinským a výsledkem jsou dvě minuty pro domácího obránce za hákování.
12:20
Žádný z týmů dnes zatím nedokázal využít ani jednu přesilovou hru. Gerhát je zpátky na ledě a hosté jsou kompletní.
11:45
Čajánkovo zakončení z levého kruhu Francouz se štěstím konečkem hole vyrazil. Litvínovu se povedlo dostat kotouč do středního pásma.
11:23
Verva dokázala získat kotouč a rychle jej vyhodit do bezpečných prostor.
10:53
Balaštíkova bekhendová dorážka pouze prolétla brankovištěm. Zlín tlačí v početní výhodě.
10:19
František Gerhát (LIT) 2 minuty za hákování.
10:10
Melenovský předvedl parádní bojovnost, když obral rozehrávajícího obránce Litvínova a následně si ještě vynutil dvouminutový trest.
9:32
Köhler objel litvínovskou klec a zkoušel překvapit Francouze zakončením po ledě na bližší tyč. Litvínovský brankář si ale mezírku mezi tyčkou a betonem dokonale pohlídal.
8:47
Marušákovi se podařilo dostat kotouč do bezpečí a přesilovka Litvínova je u konce.
8:28
Kousalík tvrdě nastřelil pouze bránícího Köhlera. Verva se stále drží v útočném pásmu.
7:54
Trávníčkova slušná střela z levého kruhu a první Kašíkův zákrok. Zlínský brankář zmenšil vyjetím z brankoviště střelecký úhel hostujícímu útočníkovi a následně dobře zasáhl.
7:39
Tesařík si s klidem zastavil kotouč a vzápětí jej nahodil na Francouze.
7:20
Marušákovi se povedlo na druhý pokus dostat kotouč pryč z vlastní třetiny.
6:47
Verva bude mít výhodu první přesilové hry v dnešním utkání. Hříšník Pavel Kubiš (ZLN) si odsedí dvouminutový trest za nedovolené bránění.
6:38
Litvínovští se snaží protlačit do zakončení, ale Zlín dobře brání a Kašík stále čeká na svůj první kontakt s kotoučem.
6:24
Okál měl solidně nabito, Francouz hbitým zákrokem levým betonem stačil zareagovat proti střele domácího útočníka.
5:44
Čajánek o fous nestihl zachytit Okálovu bekhendovou rozehrávku podél mantinelu a píská se první icing Zlína.
4:49
Skuhravého nepřesná střela nabízí domácím kotouč zpět na hokejky.
4:30
Zlínští v první početní výhodě přiliš nezahrozili před Francouzem, Pavelka je zpátky na ledě.
4:12
Holík nastřelil po kombinaci s Tesaříkem pouze chráníče bránícího Kousalíka. Kotouč se vzápětí odrazil do ochranné sítě a bude se vhazovat u Francouze.
3:38
Zlínští chybně rozehráli a potrestat to mohl jeden z lítvínovských obránců. Střela hostujícího obránce ale branku trefit nedokázala. Kašík na první zákrok stále čeká.
3:19
Verva podruhé za sebou vyhazuje kotouč do bezpečí.
2:48
Zlínští se do šance protlačit nedokázali a tím se naskytla šance pro Piroše, který vyhazuje kotouč před Kašíka.
2:28
Litvínov si počínal nedovoleně a Zlín čeká první přesilová hra. Tomáš Pavelka (LIT) 2 minuty za držení.
1:48
Köhlera zastavila v šanci rozhodčího píšťalka, která signalizuje odpískaný ofsajd.
1:29
Čech našel zpoza branky pěknou příhrou neobsazeného Čajánka. Zlínský kapitán z první trefil pouze hokejku klečícího Francouze.
0:44
Čajánek vyslal pas do jízdy Okálovi, ten byl v zakončení čistě sražen k ledu.
0:25
Jánský se dostal jako první ke střele, jeho pokus ale bruslí zblokoval bránící Marušák.
00:01
Vše je připraveno k začátku utkání dnešního 40. kola mezi Zlínem a Litvínovem.
Slavnostní buly hodí mezi oba kapitány manželka Luďka Čajky.
Všichni jmenovaní nyní obdrží retrodres se svojí jmenovkou. Zimní stadion Luďka Čajky je dnes narván k prasknutí a slibuje se nám skvělá atmosféra.
Ladislav Maršík a za Luďka Čajku přišla na ledovou plochu jeho manželka.
Prozatimní čtveřici doplňuje legendární útočník Jiří Vodák, který nastřílel celkem 412 branek.
Legendární brankář Jiří Králík je dalším, kdo se staví mezi legendy zlínského hokeje.
Dalším zástupcem je Karel Rachůnek starší.
Druhý na led nastupuje Jaroslav Stuchlík, který zastupuje nedávno zesnulého otce.
Jako první se na ledě ukazuje kapitán z mistrovské sezony Miroslav Okál.
Litvínov už je také na ledové ploše a nyní nás čeká zahajující ceremoniál.
Domácí už jsou v bílomodrých retrodresech na ledové ploše.

PSG Zlín: Kašík (Horčička) – Kotvan, Marušák, Urbanec, Tesařík, Řezníček, Matějíček, Valenta – Veselý, Leška, Balaštík – Čech, Čajánek, Okál – Köhler, Holík, Kubiš – Sedláček, Melenovský, Ondráček.

HC Verva Litvínov: Francouz (Nechvátal) – Pavelka, Posmyk, Kousalík, Pavlík, Chaloupka, Stříteský – Ručinský, Piroš, Jánský – Lukeš, Gerhát, Černý – Trávníček, Jurčík, Martynek – Skuhravý, Majdan, Rapáč.

Rozhodčí: Fraňo, Minář – Ondráček, Komárek.
Před zápasem se uskuteční slavnostní ceremoniál v rámci připomenutí 85 let zlínského hokeje. Na ledové ploše se objeví například kapitán mistrovského týmu z roku 2004 a velká ikona Miroslav Okál, legendární brankář Jiří Králík nebo nezapomenutelní útočníci ze šedesátých až osmdesátých let Ladislav Maršík, Jiří Vodák a další osobnosti zlínského hokeje.
PSG Zlín: Dnešní utkání mezi Zlínem a Litvínovem se odehraje v rámci oslav 85. výročí vzniku ledního hokeje. Beranům se v poslední době vůbec nedaří, a na domácím ledě obzvlášť. Kouči Vlachovi dnes nejspíše pomůže návrat dvou obránců, kteří se vrací po zranění. Dlouhodobě zraněný Tesařík by se dnes měl postavit na zlínský led. Toho by měl doplnit po jednozápasové pauze Petr Zámorský. PSG Zlín nastoupí v první třetině v retro dresech, které budou připomínat třicátá léta ve zlínském hokeji.

Statistické okénko:

Umístění: 7.

Poslední utkání: Zlín – Liberec 3:4

Nejproduktivnější hráč: Petr Leška 32 (5+27)

Nejlepší střelec: Jaroslav Balaštík (15)

Nejlepší nahrávač: Petr Leška (27)

Nejtrestanější hráč: Petr Zámorský 74 min

Úspěšnost brankářů: Libor Kašík 93,44 %
Tomáš Štůrala 93,59 %
Luboš Horčička 91,54 %
HC Verva Litvínov:Verva přicestovala do Zlína s velikou chutí, protože v posledním utkání si na domácím ledě poradila se Slavii, kterou porazila 4:2. V utkání se stala menší kuriozita, kdy brankář Francouz odjel z branky a myslel si, že rozhodčí signalizují trest. Jenomže to byl omyl litvínovského brankáře a Slavie tak mohla snížit gólem do odkryté branky. Naštěstí pro Vervu to nic hrozného neznamenalo, protože dotáhli utkání do zdárného konce. Litvínovští se po příchodu nové trenérské dvojice zvedají a Berani to dnes budou mít nesmírně těžké.

Umístění: 10.

Poslední utkání: Litvínov – Slavia 4:2

Nejproduktivnější hráč: Viktor Hübl 28 (11+17)

Nejlepší střelec: Viktor Hübl (11)

Nejlepší nahrávač: Viktor Hübl (17)

Nejtrestanější hráč: Michal Trávníček 87 min

Úspěšnost brankářů: Pavel Francouz 93,83 %
Patrik Nechvátal 87,8 %
Petr Franěk 80,77 %
Hezké nedělní odpoledne ze Zlína. Berani dnes v rámci oslav 85 let zlínského hokeje budou hostit celek Litvínova. Domácí celek se dnes v první třetině představí v retro dresech, které budou připomínat právě dávnou dobu zlínského hokeje. Utkání začíná v dřívějším čase a to v 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.