Zlínští hokejisté ovládli třetí třetinu jasným výsledkem 2:0 a po nevydařeném utkání na domácím ledě s Třincem si do kolonky připisují plný bodový získ. Domácí dnes poctivě bránili a jejich výkon podpořil spolehlivým výkonem chytající Luboš Horčička. Hosté se v závěru snažili o snížení, ale jejich zbytečná vyloučení jim zhatila veškeré šance utkání zdramatizovat. Nejlepší hráči utkání: Luboš Horčička (ZLN) – Petr Sýkora (PCE) Hezký zbytek nedělního večera.
60:00
59:35
Marušákovu střelu tečoval Balaštík, Salfický dokázal vyrazit.
59:21
Hosté budou hrát v závěru ve třech, za hákování si odsedí dvě minuty Tomáš Zohorna (PCE)
59:20
Utkání Zlína mezi Pardubicemi sleduje 4447 diváků.
59:10
Jan Starý (PCE) 2 minuty za hákování.
58:56
Zohornova svižná střela končí v Horčičkově lapačce.
58:35
Ondráček vybojoval kotouč a chvíli se s ním i zdržel v útočném pásmu.
58:10
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:35
Zlínští si drží dvougólové vedení necelé tři minuty před koncem, uvidíme jestli se hosté pokusí ještě snížit při power-play.
56:55
Vašíček při rozehrávce nechal kotouč za sebou a toho mohl využít rozjetý Holík. Útočník domácích ale v zakončení nedokázal trefit branku.
56:28
Kotouč se dostal přímo před osamoceného Noska, ten ale nedokázal žabičkou přelstít pozorného Horčičku.
55:53
Kotouč si to namířil do hlediště, buly ve středním pásmu.
55:48
Horčička vytěsnil lapačkou Píšovu dělovku z první.
55:23
Pardubičtí kombinují, mají ale značné potíže se dostat před Horčičku.
54:40
Leška si svůj trest odpykal, Zlín to přežil bez inkasované branky a je zase kompletní.
54:19
Marha lehkou žabičkou pouze nastřelil boční konstrukci zlínské branky.
53:53
Tesařík se ujal kotouče a žabičkou jej posílá Salfickému.
53:33
Zohorna se ocitl v dobré pozici, pardubický útočník se ještě snažil akci vyšperkovat a to už bylo moc. Zlínští v oslabení opět vyhazují.
52:55
Ofsajd na straně Pardubic, vhazování ve středním pásmu.
52:46
Zlín vyhrál buly a Zámorský bleskově vyhazuje puk do útočné třetiny.
52:37
Přesilovka pro Pardubice, vyloučen je Petr Leška (ZLN) 2 minuty za hákování.
52:22
Domácí vyhazují na zakázané uvolnění, po komerční přestávce se bude vhazovat před Horčičkou.
51:19
Salfický puk vyrazil holí přímo na Zámorského, jeho dělovka branku nezasáhla.
50:43
Čajánek to zkoušel na Salfického zpoza branky, pardubický brankář tentokrát kotouč dokázal vyrazit.
50:28
Horčička zvládl vyrazit Sýkorovu přizemní střelu.
49:47
Píšovu přihrávku nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal zachytit a píská se icing. Hra se stěhuje před Salfického.
49:19
Veselý obral v útočném pásmu Kousala o kotouč, do zakončení se už ale protlačit nedokázal.
48:52
Zlín právě vstřelil branku!
Tak tohle byla paráda v podání zlínského útočníka s číslem 13 na zádech. FILIP ČECH se rozjel na Salfického a přesnou střelou vymetl horní růžek pardubické branky. Bez asistence.
48:52
Filip Čech byl v šanci nedovoleně zastaven, rozhodčí nařizují trestné střílení.
48:10
Domácí se v pohodě dokázali ubránit, Kubiš může na led.
47:30
Melenovský s Leškou se ve vlastním oslabení řítili sami na pardubickou branku a v cestě jim stál pouze bránící Benák. Leška nakonec posunul na Melenovského, ten ale nevyzrál na Salfického, který vychytal pokus zlínského útočníka levým betonem.
46:48
Zlínským se povedlo dvakrát za sebou osvobodit. Pardubičtí tak znova rozjíždějí protiútok.
46:28
Horákovi se nepodařilo dostat puk pryč z vlastního pásma, Sýkorova formace nadále kombinuje.
46:02
Hosté mají šanci ke srovnání, čeká je přesilová hra. 2 minuty za nedovolené bránění si odpyká Pavel Kubiš (ZLN)
45:43
Vašíček promáchl při střele do prázdna, zlínští mohli rázem dopředu, ale chybu pardubického beka nezúžitkovali.
45:20
Pardubický obránce Blaž Gregorc se z ničeho nic zjevil zcela sám před Horčičkou. Zlínský brankář ale dokázal na druhý pokus ukrýt dorážku pardubického obránce pod výstroj.
44:30
Starého průnik byl bohužel pro hosty ofsajdový, buly ve středním pásmu.
43:51
Tybor výborně dobruslil kotouč v útočné třetině a vybídl ke střele Aleše Píšu. Horčička měl dobrý výhled a tak dokázal dělovku pardubického obránce vytěsnit do bezpečí.
43:35
Melenovského snahu skórovat překazil ofsajd.
43:04
Pokus Gregorce jen těsně prolétl kolem zlínské branky. Šance střídá šanci, oba celky hrají rychlý a bojovný hokej.
42:29
Na druhé straně kluziště dorážel těsně vedle Tomáš Nosek.
41:43
Žlutomodří se na poslední chvíli dokázali udržet v útočné třetině a je z toho branka, která posílá Zlín do vedení! Honejsek nabil FILIPU ČECHOVI, který svoji střelou překonává klečícího Salfického. Asistence: Antonín Honejsek.
40:54
Lukáš Radil převzal kotouč v době, kdy se ocitl v ofsajdu. Vhazuje se ve středním pásmu.
40:32
Zlínští předvedli pěknou souhru, kterou zakončil pohotovou střelou do Salfického Petr Čajánek.
40:01
Čtyřicet minut je za námi a stav je nerozhodný 2:2. Domácí vlétli do třetiny hodně aktivně a hned z první pořádné šance se dočkali vyrovnání. Salfického překonal pohotovou střelou do vrchní části branky Ondřej Veselý. Pardubicím ale vrátil zpět vedení proměněným únikem Tomáš Nosek. Zlínští byli v této třetině hodně aktivní a nakonec se díky šťastné trefě Lešky dočkali vyrovnání. O tom, kdo se bude radovat z výhry budeme vědět více ve třetí části, ta by měla začít zhruba v 17:17.
40:00
39:38
Čech byl v šanci zastaven obráncem Pardubic, který mu spadl pod nohy, divácí pískají, rozhodčí vylučovat nebudou.
39:24
Horčička si poradil s ošemetnou situaci na vlastním brankovišti, kde několikrát nebezpečně dorážel Cetkovský.
39:14
Holík se snažil překvapit Salfického lehkým nahozením mezi betony, neuspěl.
38:48
Zámorského ostrá střela z první skončila v moci Salfického. Zlínský obránce se hodně tvrdě opřel do kotouče.
38:34
Leška vyslal parádní žabičkou puk do jízdy Veselému. Salfický si ale povyjel a o zlomek vteřiny dříve puk schoval pod lapačku.
37:45
Oba celky sehrály minutovou pasáž bez přerušení. Nyní jsou na kotouči domácí.
36:37
Tak tohle byla trefa! PETR LEŠKA chvíli míchal v rohu kluziště s kotoučem a přemýšlel co s ním udělá. Zlínský centr nakonec jen tak nahodil kotouč na bližší tyč, kde si ho Salfický nešťastně srazil do branky. Asistence: Jiří Marušák.
36:19
Píšovu odraženou střelu od mantinelu se snažil dorážet z velikého úhlu Nosek, Horčička byl včas na místě.
35:43
Kousal se ocitl zcela sám před Horčičkou. Pardubický útočník to zkoušel mezi betony, kde si to Horčička dobře pohlídal.
35:24
Salfický vyrazil Zámorského svižnou střelu z otočky, Zlín stále dotírá na branku Salfického.
34:45
Zlínští sehráli povedenou pasáž před brankou Pardubic, hosté museli vyhodit na zakázané uvolnění, aby se vymanili z tlaku domácích.
33:54
Balaštík s Leškou nedokázali překonat sedícího Salfického, Leška se ještě snažil obtočit kolem branky, ale to už ho o kotouč připravili obránci Pardubic.
33:19
Před brankou Pardubic se hrálo hodně tvrdě, sudí hru ponechávají dál.
32:56
Zlínští mají přesilovku za sebou, opět ji ale nedokázali využít.
32:34
Salfický se výborně stačil přesunout proti Honejskově střílené přihrávce.
32:10
Salfický teď namazal zlínským a mohl být rád, že Veselý nastřelil pouze bránícího Vašíčka. Následně si tam důrazně Salfický s Vašíčkem něco vyříkávali.
31:40
Pardubickým se zatím daří v oslabení vyhazovat, Zlín musí znovu rozjet protiútok od vlastní branky.
31:19
Leška bekhendem přiťukl Balaštíkovi, ten jen o milimetry minul levou tyčku pardubické branky.
30:56
Tomáš Nosek (PCE) 2 minuty za sekání.
30:45
Holík si vynutil svojí aktivitou přesilovku pro svůj tým.
30:18
Řezníček má svůj trest za sebou, Zlín je kompletní.
29:43
Zlín se v oslabení velmi dobře brání, dalším kdo vyhodil puk před Salfického je obránce Zámorský.
29:20
Ondráčkovi se podařilo vyhodit kotouč do bezpečí, Benák se zmocnil kotouče a hosté míří dopředu.
29:05
Cetkovského střela se odrazila od zadního mantinelu na síťku branky, hra je přerušena, bude následovat buly před Horčičkou.
28:56
Zlínu se poprvé podařilo v oslabení vyhodit, Pardubice rozjíždí akci od vlastní branky.
28:40
Horčička dokázal vytěsnit prudkou Kousalovu dorážku z ostrého úhlu.
28:18
Pardubice budou hrát další přesilovou hru. Vyloučen je Dalibor Řezníček (ZLN) na dvě minuty za hákování.
27:29
Salfický musel použít rychle lapačku, aby schoval puk před dojíždějícím Sedláčkem.
26:54
Domácí nic v útočném pásmu nevymysleli a dopředu mohou jít Pardubice.
26:41
Melenovského formace se usídlila před Salfickým.
26:24
Pardubice právě vstřelily branku!
Zlínská defenzíva zapomněla za sebou rozjetého TOMÁŠE NOSKA, který se prosazuje úspěšnou kličkou bekhendem pod Horčičkův beton. Asistence: Robert Kousal, Lukáš Radil.
26:04
Salfický neudržel Veselého pokus a měl co dělat, aby neinkasoval z dorážky.
25:37
Petr Sýkora se ocitl v palebné pozici, Horčička dokázal jeho dělovku ztlumit vyrážečkou.
25:18
Zakázané uvolnění Zlína, buly před Horčičkou.
25:15
Salfický vyrazil Tesaříkovu přizemní střelu pouze před Čecha, jeho dorážka ale mířila mimo tyče. Zlín je hladový po druhé brance.
24:38
Salfický raději ukryl do lapačky Zámorského střelu ze středního pásma.
24:10
Kotouč skončil v hledišti, vhazuje se ale v obranné třetině domácích. Rozhodčí si ještě musel dojet k časoměřičům pro náhradní kotouč.
23:40
Horák si odpykal svůj trest a Zlín je kompletní.
23:32
Zlín pozorně brání a hosty v přesilovce k ničemu nepouští.
23:19
Marušák tvrdě odpaluje kotouč do útočného pásma, Pardubicím se první přesilová hra vůbec nedaří.
22:43
Pardubičtí opět zaspali v defenzivě, tentokrát Salfický zasahovat nemusel.
22:26
Zlínští ujížděli v oslabení dva na jednoho. Konkrétně Leška s Kubišem, prvně jmenovaný naznačil přihrávku a zaměstnal Salfického střelou mezi betony.
21:40
Zlín vyhrál buly, Řezníček bleskově vyhazuje a šetří vteřinky v oslabení.
21:35
Pardubičtí si zahrají vůbec první přesilovou hru v dnešním utkání. Za nedovolené bránění je potrestán dvěma minutami Oldřich Horák (ZLN)
20:53
Hosté se po inkasované brance nacpali před zlínskou klec, Horčička musel být pozorný proti několika dorážkám.
20:31
Zlínští vybojovali v útočném pásmu ztracený kotouč a rázem máme vyrovnáno! Leškovu střelu srazil bránící pardubický obránce pouze před ONDŘEJE VESELÉHO. Jeho střelu Salfický spatřil až v horním růžku. Asistence: Petr Leška, Jaroslav Balaštík.
20:01
Po vyrovnané první třetině je stav zatím příznivější pro hosty. Ti se dokázal střelecky prosadit ve vlastním oslabení, kdy vybojoval kotouč Petr Sýkora, který následně předložil puk Tomáši Zohornovi, a ten poslal hosty do vedení. Zlín měl k dispozici hned tři přesilové hry, ani jednu ale využít nedokázal. Uvidíme co nám nabídne druhá třetina, která začne zhruba v 16:20.
20:00
19:34
Čech zakončil svůj průnik nepřesnou střelou do zadního mantinelu.
19:13
Zakázané uvolnění Pardubic, buly před Salfickým.
18:52
Vhazuje se v obranné třetině Zlína.
18:26
Holíkovi se nepodařilo nahodit puk do útočné třetiny a Horčička musel být ve střehu proti střele Tybora.
17:33
Salfický si vyrazil na výlet za branku a málem z toho byla kuriozní situace. Naštěstí pro pardubického brankáře vše hosté zvládli na jedničku.
16:55
Kočí si odpykal svůj trest, další úspěšné oslabení mají hosté za sebou.
16:36
Zlínští nadále kombinují, Salfický zatím odolává tlaku domácích.
15:54
Čajánek to s Holíkem překombinovali a Pardubice mohou vyhodit.
15:25
Zlínští se okamžitě přesouvají před Salfického, kde se pokusí o vyrovnání.
15:00
Zlínští obránci se v přesilovce ve vlastním pásmu nedorozumněli a je z toho vedoucí trefa Pardubic. Petr Sýkora vybojoval kotouč v rohu kluziště, naservíroval jej TOMÁŠI ZOHORNOVI, a ten kotouč se štěstím dotlačil k levé tyči. Asistence: Petr Sýkora.
14:44
Václav Kočí (PCE) 2 minuty za držení protihráče.
14:30
Čajánek byl nedovoleně zastaven za brankou Salfického a Zlín si zahraje třetí přesilovou hru.
13:37
Balaštík zakončil svůj výpad svižnou střelou těsně nad levý horní růžek.
13:05
Hosté přečkali i druhé oslabení bez inkasované branky, druhá početní výhoda Zlína už ale byla zcela o něčem jiném.
12:50
Melenovský z rohu přihrál Kubišovi, který si hokejkou říkal o přihrávku. Střela zlínského útočníka se zastavila na betonu Salfického.
12:34
Zlín vyhnala z útočného pásma až nepřesná Čajánkova střela. Pardubice se zatím zuby nehty brání v oslabení.
12:04
Honejsek tečoval Zámorského tvrdou střelu pouze do Salfického hokejky, zlínští nadále obléhají pardubickou branku.
11:43
Salfický neudržel dorážku Lešky a před brankou Pardubic byla chvíli pořádná strkanice. Vše musela ukončit až píšťalka jednoho z rozhodčích. Vhazuje se po pravé ruce Salfického.
11:20
Salfický vyráží Marušákovu střelu z voleje, Zlín stále kombinuje před brankou Pardubic.
10:59
Hosté se dopustili přestupku, protože hráli chvíli v šesti. Trest za lavičku Pardubic odsedí Robert Kousal (PCE)
10:45
Zohorna při dohrávání soupeře zlomil svoji hůl na dvě půlky, Zlín bude hrát druhou přesilovku.
10:15
Benák dlouho držel kotouč za vlastní brankou než jeho spoluhráči vystřídali. Nyní mohou hokejisté v červených dresech dopředu.
9:44
Hraje se svižný hokej, Pardubice jsou ale zatím hladovější po gólu.
9:24
Benákova střela se odrazila přímo před hokejku Josefa Marhy. Horčička se ale zaskvěl výborným zákrokem a stále drží bezbrankový stav.
8:54
Salfický kryje Čajánkovu střelu z prostoru modré čáry. Buly v obranném pásmu Pardubic.
8:29
Pardubičtí selhali v zakončení a Zlín toho mohl využít, ani domácí pětice ale Salfického nedokázala překonat.
8:04
Řezníček si čistě u mantinelu počíhal na Radila.
7:43
Zlínští se nemohou dostat z vlastní třetiny, Horčička radějí podržel puk pod lapačkou před dotírajícím Cetkovským. Další vhazování v obranném pásmu domácích.
7:24
Povedený průnik Cetkovského ukončila svižná střela, která si našla místečko v lapačce Luboše Horčičky.
6:56
Zámorského střela z první nadělala Salfickému menší komplikace, Pardubičtí byli rádi, že kotouč vyhodili pryč z obranného pásma.
6:35
Veselý byl s kotoučem nachytán v ofsajdu, buly ve středním pásmu.
6:19
Zlínští jsou na kotouči a vydávají se do útočného pásma.
5:58
Nepřesná rozehrávka v domácím podání znamená zakázané uvolnění. Hra se stěhuje k Horčičkovi.
5:43
Čech posunul kotouč za sebe na Melenovského, jeho střelu kryje Salfický do náruče.
5:26
Pokus Urbance pouze prosvištěl kolem levé tyče, Zlín je stále na puku.
5:11
Salfický si připisuje další zákrok z kolonky úspěšných. Cetkovský už je na ledě, Pardubice jsou kompletní.
4:44
Zohorna se zmocnil kotouče a okamžitě vyhazuje puk před zlínskou branku.
4:28
Honejsek si sjel na levé křídlo a střelou z první nechal vyniknout Salfického.
4:19
Zlínští už se pomalinku dostávali do kombinace, ale Marušákovi kotouč na modré čáře uskočil a domácí musejí znova do útočného pásma.
3:48
Další pokus pardubických ve vlastním oslabení, Horčička vytřepal puk z lapačky a zlínští mohou dopředu.
3:24
Pardubičtí se v oslabení vydali do šance a Horčička musel lapit Radilovu nebezpečnou střelu, vhazuje se v obranné třetině domácích.
3:11
Zlín bude mít jako první výhodu přesilové hry. Jiří Cetkovský (ZLN) 2 minuty za podražení.
3:01
Zohorna si ještě stáhl na poslední chvíli puk zpět do útočného pásma, ale už se nacházel v ofsajdovém postavení.
2:54
Cetkovský zakončoval na vzdálenější tyči, Horčička měl veliké štěstí, že se pardubickému útočníkovi nepodařilo puk dopravit do sítě.
2:38
Ondráček si všiml rozjetého Okála a poslal mu přihrávku do jízdy. Druhý jmenovaný ale nedostihl prudký pas a píská se icing. Buly před Horčičkou.
2:17
Pardubičtí se stále drží v útočné třetině, schází tomu ale pořádná střela.
1:46
Hosté se natlačili před Horčičku a snaží se rychle dostat do vedení.
1:24
Od první minuty se hraje hokej ve slušném tempu a hra se přelévá ze strany na stranu.
0:43
Salfický si připisuje na své konto první úspěšný zásah. Pardubický brankář si dokázal poradit se svižným pokusem Holíka.
0:28
Pardubice se dostaly jako první ke kotouč, ale Sýkora nedokázal udržet kus černé gumy v útočné třetině.
00:01

PSG Zlín: Horčička (Kašík) – Řezníček, Marušák, Urbanec, Zámorský, Horák, Tesařík, Valenta – Veselý, Leška, Balaštík – Kubiš, Čajánek, Holík – Čech, Melenovský, Honejsek – Okál, Sedláček, Ondráček.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický (Růžička) – Ďaloga, Benák, Kočí, Píša, Vašíček, Gregorc – Zohorna, Cetkovský, Sýkora – Nosek, Kousal, Radil – Starý, Marha, Tybor – Semorád, Číp, Půhoný.

Rozhodčí: Husička, Minář – Bryška, Lučan.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Pardubický celek trénuje od letoška nově Zdeněk Venera, který je všem zlínským hráčům i fanouškům moc dobře známý. Pardubice před sezonou posílilo několik hráčů. Ze Švýcarska se vrátili Petr Sýkora s Josefem Marhou, kteří patří v útoku ke klíčovým postavám. V obraně se nově zabydluje slovinský obránce Blaž Gregorc. V brance se střídají Dušan Salfický s Martinem Růžičkou a nad tím, kdo se postaví mezi tyče tak visí otazník. Nutno dodat, že poslední duel na ledě Zlína se Pardubicím moc nevyvedl a hosté tak mají Beranům co vracet. Dnes bude k vidění přímý souboj o sedmou pozici, Zlín má před Pardubicemi náskok pouhého bodu.

Opory mužstva: Petr Sýkora, Josef Marha, Václav Benák, Tomáš Zohorna

Poslední zápas: Kladno – Pardubice 1:4

Nejlepší střelec: Petr Sýkora (9)

Nejlepší nahrávač: Tomáš Zohorna (9)

Nejtrestanější hráč: Robert Kousal (46. min)

Aktuální umístění: 8.

Úspěšnost brankářů: Dušan Salfický 93,27 %
Martin Růžička 91,37 %
PSG Zlín: Zlínské hokejisty v poslední době provázela rozsáhlejší marodka a ani dnes není jisté jestli do utkání zasáhnou marodi Köhler s Čechem. Berani naposledy doma podlehli Třinci na samostatné nájezdy a před domácím publikem budou chtít odčinit předchozí nezdar na domácím ledě. Zlínští by mohli navázat na úspěšné páteční utkání na ledě Karlových Varů. Žlutomodří si v neúnavném boji nakonec dokázali poradit s Karlovými Vary 4:3 a z lázeňského města si tak odvezly všechny body. Svěřenci Rostislava Vlacha se po této výhře posunuli v tabulce na sedmou pozici, střelecky se navíc začíná probouzet Jaroslav Balaštík. Uvidíme s jakou taktikou dnes domácí vyrukují, protože zisk tří bodů na domácím ledě je pro Berany zcela jistě povinností. Žlutomodří budou očekávat zaplněné tribuny, protože utkání se hraje v dřívějším čase než je zvykem.

Opory mužstva: Jaroslav Balaštík, Petr Leška, Petr Čajánek, Luboš Horčička

Poslední zápas: K.Vary – Zlín 3:4

Nejlepší střelec: Jaroslav Balaštík (8)

Nejlepší nahrávač: Petr Leška (12)

Nejtrestanější hráč: Petr Zámorský (40. min)

Aktuální umístění: 7.

Úspěšnost brankářů: Luboš Horčička 90,36%
Libor Kašík 90,7%
Hezké nedělní odpoledne ze Zlína. Extraliga dnes sehraje poslední kolo před první reprezentační přestávkou. Hokejisté PSG Zlín se představí na domácím ledě přesně po týdnu, naposledy na domácím ledě podlehli Třinci na samostatné nájezdy 2:3. V dnešním utkání se domácí hokejisté střetnou s celkem Pardubic, které mimojiné trénuje exzlínský trenér Zdeněk Venera. Utkání začíná opět dříve v 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.