Zápas začal lépe pro domácí a vypadalo to, že Vítkovice to budou mít hodně těžké. Ovšem hokejisté v modrých dresech se nevzdali, vyhráli druhou třetinu 2:0 a úspěšně dokráčeli k výhře 3:1. Berani tak podruhé v řadě nezískali ani bod. Naopak Vítkovičtí se potřebovali odrazit ode dna tabulky a uvidíme jestli je tato výhra nakopne. Zlín tlačil ve třetí části, ale útočnící PSG naráželi na výborného Málka. Berani nyní sehrají dvě utkání na soupeřově ledě a poté se představí v pikantním souboji s mistrovskou Plzní.
60:00
59:06
Burger přenechal Húževkovi, který svoji střelu nasměroval vysoko do ochranné sítě.
58:39
Kubiš z otočky vyhazuje před Málka.
58:12
Zlínu se povedlo puk vyhodit mimo dosah vítkovických hráčů.
57:44
Húževka našel přihrávkou z rohu kluziště volného Barinku, který nastřelil pouze brusle bránícího Řezníčka.
57:20
Vypadá to, že dnes máme rozhodnuto. Szturc byl v úniku faulován a za katr už míří Radim Tesařík (ZLN) 2 minuty za podražení.
57:09
Vhazuje se před Málkem, Berani to zkusí v šesti.
57:09
Zlínská střídačka si bere oddechový čas.
56:31
Zakázané uvolnění Vítkovic, buly před Málkem.
55:42
Dnešnímu utkání přihlíží 3357 diváků.
55:15
Balaštík ve vyložené šanci trefil pouze bránícího obránce Slobodu.
54:36
Okálova formace chvíli zatápěla před Málkem, vítkovický brankář opět odolal.
53:22
Zlínští se tlačí v samotném závěru za druhou trefu, Málek ale opět odolává a drží Vítkovice nad vodou.
52:26
Michal Hlinka nedokázal překonat zlínského brankáře z hranice brankoviště. Vítkovický útočník se pěkně protlačil přes dva bránící zlínské hráče a v pádu zakončil do betonu Horčičky.
51:47
Zakázané uvolnění Vítkovic.
51:15
Už se hraje dobré dvě minutky bez přerušení, Zlín tlačí ale naráží na výborného Málka.
49:32
Matějíčkovu střelu Málek vyrazil pouze před sebe, kde dorážel z blízkosti nepřesně Kubiš.
48:40
Vítkovice právě vstřelily branku!
PETER HÚŽEVKA se dokázal protlačit až před Horčičku, kde poslal puk bekhendem přesně do horního růžku. Asistence: Petr Strapáč, Michal Hlinka.
47:38
Čajánek je na ledě, domácí jsou kompletní.
47:02
Pokus Urbance byl nepřesný a Vítkovičtí se ujímají kotouče.
46:33
Huna nezachytil přihrávku od svého spoluhráče a píská se icing.
46:12
Leška zachytil kotouč a vyhazuje.
45:58
Barinka dvakrát střílel, Horčička byl pozorný, Burger ale udržel puk v pásmu a Vítkovičtí se budou snažit proměnit i tuhle početní výhodu.
45:38
Výhoda přesilové hry pro hráče Vítkovic. Petr Čajánek (ZLN) 2 minuty za vražení na hrazení.
44:51
Icing Vítkovic, hra se opět vrací do blízkosti Romana Málka.
44:26
Tesařík posunul na Holíka jehož pokus končí v lapačce pozorného Málka.
43:41
Po delší době zasahuje proti Leškově střele Málek, Balaštík se tlačil k dorážce, ale nedosáhl na kotouč.
43:28
Tempo hry nám trochu opadlo, Vítkovičtí pozorně brání a nikam nespěchají, domácí nemohou projít přes dobře organizovanou defenzívu Vítkovic.
42:34
Burger je zpět na ledě.
42:26
Zlínu se v přesilovce opět nedaří, Berani si nemohou přijít v poslední části na Romana Málka.
41:37
Porada netrvala příliš dlouho a máme jasno, Vítkovičtí branky nedosáhli. Buly po pravé ruce Horčičky.
41:37
Bude se volat video! Vítkovice dostali puk do sítě.
41:30
Matějíčkův průnik končí, protože puk byl sražen mimo ledovou plochu.
41:26
Honejsek dorážel u pravé tyčky Málkovy branky, puk ale zlínského útočníka neposlechl a Vítkovice posílají puk pryč z obranného pásma.
40:49
Tesaříkovo nahození nadělalo menší potíže vítkovickému brankáři. Bude se vhazovat po pravici Málka.
40:31
Jiří Burger (VIT) 2 minuty za vysokou hůl.
40:28
Vítkovičtí se natlačili do útočného pásma, kde je vyloučen hostující Burger.
40:02
Úvodní buly poslední třetiny se bude opakovat, Jiří Burger získal kotouč bruslí a to je proti pravidlům.
40:01
Čtyřicet minut je za námi a stav zápasu se nám oproti první třetině změnil. Vítkovicím se povedlo vsítit dvě branky a překvapit zlínské hokejisty. Nejprve se opřel do puku Karol Sloboda a Horčička nestačil reagovat. Hostům se poté naskytla přesilová hra pěti proti třem a hosté nepohrdli. Stehlíkovu střelu od modré čáry tečoval před Horčičkou slovenský útočník Húževka a hosté se dostali do těsného vedení. Berani měli k dispozici dokonce minutu a čtyřicet vteřin dlouhou přesilovku pěti proti třem, tu ale využít nedokázali. Třetí třetina bude jistě napínavá, protože oba celky se budou chtít o tříbodový získ porvat do poslední sekundy.
40:00
39:20
Druhá třetina je pomalinku u konce, poslední vteřinky.
38:45
Kotouč se po střele Filipa Čecha ocitl mezi diváky.
38:10
Vítkovice už hrají v plném počtu. Berani nevyužili 1:40 dlouhou přesilovu hru pět na tři.
37:51
Marušák v ideální pozici mířil nepřesně.
37:29
Zlínu se dvojnásobná početní výhoda nedaří, Barinka vyhazuje puk ven z obranné třetiny Vítkovic.
37:01
Zlín je vykázán z útočného pásma. Někdo ze zlínských útočníků stál v brankovišti.
36:42
Hosté ihned po vyhraném buly vyhazují puk do bezpečí.
36:35
Před chvíli hrály dvojnásobnou přesilovku Vítkovice a teď si to samé zopakují domácí. Peter Húževka (VIT) 2 minuty za faul loktem. Minutu a čtyřicet vteřin budou hrát Berani dvojnásobnou přesilovku.
36:15
Roman Szturc (VIT) 2 minuty za hrubost.
35:30
Čajánek opustil vrátka trestné lavice a Berani jsou kompletní.
34:57
Sloboda střílel, Horčička vykopl puk do rohu kluziště, kde puk zachytil Burger a hosté opět operují před zlínskou brankou.
34:28
Sloboda posunul na Burgera, jeho pokus z mezikruží si Horčička pohlídal.
33:58
Vítkovice hrají přesilovou hru pěti proti čtyřem.
33:39
Hosté využívají dvojnásobnou přesilovu hru a ujímají se vedení. To se nám na ZS Luďka Čajky dějí věci. Tvrdou střelu Stehlíka tečoval ve skrumáži PETER HÚŽEVKA. Asistence: Richard Stehlík.
33:30
Domácí doplácejí na svojí nedisciplinovanost. Petr Čajánek (ZLN) se nechal rozhodit a Vítkovice si zahrají 19 vteřin pěti proti třem.
33:10
Horčička dvakrát výborně zasáhl proti vítkovickým pokusům, počet hráčů na ledě se upravuje, Vítkovice hrají pět na čtyři.
32:45
Tesařík se zmocnil puku a okamžitě vyhazuje.
32:38
Čajánkovi se nepovedlo vyhodit, Vítkovice se usadili před Horčičkou.
32:19
Sloboda se opět opřel tvrdě do puku, tentokrát byl jeho pokus zblokován mimo zlínskou klec.
31:49
Zlínští budou hrát oslabení 4na3. Zbytečný faul Petra Lešky (ZLN) 2 minuty za napadení.
31:29
Další tutovka domácích zůstava neproměněna! Urbanec se ocitl úplně sám před brankou Vítkovic. Mladičký obránce se rozhodl pro kličku do bekhendu, kterou mu Málek výborně vychytal. Zlín tlačí, ale zároveň spaluje šance.
31:07
Zdeněk Okál (ZLN) 2 minuty za nafilmovaný pád.
31:07
Jan Štencel (VIT) 2 minuty za krosček.
30:58
Před brankou Málka to jiskřilo a bude se vylučovat.
30:02
Zlín mohl opět odskočit na rozdíl jediné branky. Osamocený Melenovský ale nedokázal z bezprostřední blízkosti zpracovat puk a ohrozit Málka.
29:46
Vhazuje se před Romanem Málkem.
29:30
Vítkovičtí dokázali zatím z minima vytěžit maximum a vyrovnávací branka je může nakopnout.
29:08
Hosté udeřili jako blesk z čistého nebe. KAROL SLOBODA zachytil nepřesné zlínské vyhození a na modré čáře se tvrdě opřel do kotouče. Bomba vítkovického obránce skončila za překvapeným Horčičkou. Bez asistence.
28:56
Barinka střílel z velikého úhlu, Horčička byl pozorný.
28:41
Před brankou Zlína bylo rušno a domácí brankář skončil místo kotouče v brance. Vhazovat se ale bude v obranné třetině domácích.
28:29
Húževka po tom tvrdém střetu s Okálem je v pořádku a teď přichystal palebnou pozici pro Szturce. Horčička si připisuje zákrok z kolonky úspěšných.
27:49
Káňa může na led, Vítkovice jsou kompletní.
26:43
Zlínu se tato početní výhoda vůbec nedaří.
26:15
Vítkovice se dobře brání a hokejisté ve žlutých dresech se nemohou protlačit do zakončení.
25:49
Ševci obléhají útočné pásmo, Málek ale zatím zasahovat nemusel.
25:30
Početní výhoda pro zlínské hokejisty. 2 minuty za sekání si vysloužil Jan Káňa.
25:15
Holík se natlačil mezi Stehlíka a druhého vítkovického beka a okamžitě o kotouč přišel.
24:36
Oba týmy hrají v pěti.
24:26
Veselý to myslel chytře na útočné modré s přihrávkou na Honejska. Vítkovický Barinka ale výborně zblokoval kotouč do bezpečí.
24:07
Teď měl zlínský brankář menší komplikace při dorážce Romana. Horčička ale za pomoci Matějíčka dokázal dorážku hostů zlikvidovat.
23:40
Horčička kryje lehké nahození jednoho z vítkovických hráčů. Zlínský brankář si zatím dnes nepřipsal žádný pořádný zákrok.
22:50
Vítkovičtí se ocitli při hře čtyři na čtyři v ofsajdu. Buly ve středním pásmu.
22:32
Richard Stehlík (VIT) 2 minuty za hrubost
22:32
Petr Čajánek (ZLN) 2 minuty za sekání.
22:32
Na ledě padla ostrá slova mezi Čajánkem a Stehlíkem a oba hříšníci okamžitě putují na lavici hříšníků.
22:04
Přesilovka Zlína už je pryč a nevyužita, Burger je na ledě.
21:37
Matějíčkovo nahození pouze zadunělo mezi mantinely.
21:19
Vítkovicím se poprvé povedlo puk vyhodit před Horčičku, zlínský brankář si vyjel za branku a rychlým pasem na spoluhráče zakládá protiútok.
20:50
Valenta neudržel puk na útočné modré a musí odolávat napadajicímu Svačinovi.
20:33
Málek úspěšně likviduje pokus jednoho ze zlínských hráčů. Buly v obranné třetině hostů.
20:15
Zlínští se okamžitě nastěhovali do útočného pásma, hrají přesilovou hru pěti proti čtyřem.
20:01
Prvních dvacet minut je za námi a výsledek je příznivější pro domácí celek. Jedinou trefu první třetiny přidal v přesilové hře po parádní souhře Jaroslav Balaštík. Leška celou akci přichystal a domácí střelec využil přesného pasu svého kolegy z první formace. Vítkovice měly k dispozici hned tři přesilové hry, ovšem všechny sehráli svěřenci trenéra Oremuse bídně a na jejich straně svítí v kolonce branek stále nula. Brankář Horčička se musel hodně nudit, protože si na puk sáhl jen zřídka. Uvidíme co nám přinese druhá dvacetiminutovka, ta by měla začít zhruba v 18:20
20:00
19:59
Jiří Burger (VIT) 2 minuty za hru vysokou holí.
19:59
Okál byl zasažen holí do obličeje a Berani budou hrát z kraje druhé třetiny přesilovou hru.
19:36
Vítkovičtí nemohou nic vymyslet i přesto, že jsou v moci kotouče.
19:12
Poslední minutka úvodní dvacetiminutovky.
18:46
Vandas se probojoval ke střele z levého křídla. Pokus vítkovického hráče byl ale více než mizerný. Vítkovicím se herně v první třetině vůbec nedaří a jde poznat, že jsou hosté letos v krizi.
18:18
Svačina hledal přihrávkou své spoluhráče, nikdo z jeho spoluhráčů se však nenabízel a vyplynul z toho icing.
17:39
Vhazování po levé ruce vítkovického brankáře.
17:16
Málek vytáhl parádním zákrokem lapačkou nepříjemnou střelu Filipa Čecha, která mířila na horní růžek.
16:28
Pastorova slabá střela zlínského brankáře nevyvedla z míry.
15:43
Ondráček nedosáhl na prudký mas od Marušáka a hra se stěhuje před Horčičku.
15:24
Tesaříkovo přizemní nahození se snažil tečovat Kubiš, ale kotouč se mu nepodařilo zasáhnout. Vítkovicím se povedlo puk nahodit do útočné třetiny a hosté mohou rychle vystřídat čerstvé síly.
14:52
Buly v obranné třetině Vítkovic.
14:34
Vítkovičtí sehráli tři přesilové hry a všechny skončily pro hosty neúspěšně.
14:18
Kotouč končí po vyhození jednoho z domácích obránců mezi diváky. Kubiš už opustil trestnou lavici a Zlín hraje v pěti.
13:48
Horčička vyrazil pravým betonem Kudělkovu slušnou ránu, Vítkovice si stále drží útočné pásmo.
13:23
Vítkovice v oslabení zahráli icing, s touhle hrou nebude trenér Vítkovic příliš spokojen.
12:56
Málek si musel připisovat další zákrok a tentokrát ve vlastním oslabení. Zlín se dlouho držel před Málkem a naspořil cenné vteřinky v oslabení.
12:30
Hosté se ztěžka dostávají do útočného pásma, zlínští pečlivě brání.
12:11
Pavel Kubiš (ZLN) 2 minuty za hákování.
Vítkovický Hlinka se prodral až před Horčičku, kde byl faulován. Vítkovice si zahrají v pořadí třetí přesilovou hru.
11:43
Sloboda chytře přibrzdil před poskakujícím kotoučem a píská se zakázané uvolnění Zlína.
11:22
Slovenský útočník opouští ledovou plochu za pomocí spoluhráčů. Uvidíme jestli ještě vítkovický hráč zasáhne do utkání.
11:22
Okál okamžitě naskočil na led a sestřelil s pukem jedoucího Húževku. Vítkovický hráč se nedíval před sebe a to se mu stalo osudným. Na led musí lékař.
11:10
Okál je zpět na ledě, Zlín je v pěti.
10:56
Vítkovice ztrácejí útočné pásmo a jejich přesilovka se krátí.
10:29
Huna se nedostal do zakončení, Svačina ale udržel útočné pásmo a Vítkovice jsou stále na puku.
10:06
Hokejisté Vítkovic roztočili přesilovkový kolotoč, zatím tomu schází střelba.
9:46
Domácí defenzíva je dnes zatím neprostupná, Marušák vyhazuje puk přes všechny čáry.
9:26
Zdeněk Okál (ZLN) 2 minuty za hákování.
9:26
Zlínští v útočném pásmu faulovali a budou hrát ve čtyřech.
9:21
Marušák několikrát nahazoval, ani v jednom případě ale kotouč vítkovického brankáře neohrozil.
8:58
Urbancova střela byla ještě Honejskem tečovaná a Málek se musel hodně natahovat, aby kotouč ulovil do lapačky.
8:28
Holík s Honejskem se neustále motají kolem vítkovické klece a hosté se nemohou vymanit z tlaku domácích.
8:10
Ševci už hrají v plném počtu a okamžitě se vydávají do útoku.
7:37
Berani chvíli podrželi puk na hokejkách a Čajánek osvobozuje domácí celek.
7:26
Stehlíkova rána byla sražena před Vladimíra Svačinu, ten ještě hledal Hunu, ale k tomu už kotouč nedošel.
6:52
Další úspěšné vyhození domácích hokejistů. Málek musí za vlastní brankou přibrzdit kotouč a Stehlík zakládá přesilovkovou akci.
6:27
Vítkovičtí nedokázali udržet kotouč v útočném pásmu a Berani okamžitě vyhazují kus černé gumy před Romana Málka.
6:03
Ondřej Veselý (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.
5:53
Vhazování po pravé ruce Luboše Horčičky. Čajánek byl u prvního vhazování vykázán a buly se tak opakuje.
5:48
Vandas byl zachycen rozhodčíma v ofsajdové pasti. Následuje komerční přestávka. Aktivnějším celkem jsou prozatím domácí.
5:26
Káňa zahrál v obranné třetině vysokou holí a bude se vhazovat po pravici vítkovického brankáře.
4:53
Z mezikruží to zkoušel Pastor, do jeho rány ale vložil hůl někdo ze zlínských obránců a Horčička tak nemusel zasahovat.
4:31
Vítkovičtí se zatím nemohou dostat do vážnější šance, Horčička stále čeká na svůj první zásah.
3:47
Domácí se po první vstřelené brance opět hnali kupředu, střela Kubiše ale minula vítkovickou klec.
3:23
Zlín právě vstřelil branku!
Domácím stačila chvilička a přesilovka je využita! Petr Leška zamíchal s kotoučem a poté si všiml u druhé tyče osamoceného JAROSLAVA BALAŠTÍKA, který se prosazuje střelou po ledě. Asistence: Petr Leška, Bedřich Köhler.
2:58
Zlínští sice chvíli podrželi puk na hokejkách, ale Vítkovice okamžitě vyhazují před Horčičku.
2:40
Michael Vandas (VIT) 2 minuty nedovolené bránění.
2:38
Filip Čech dorážel z bezprostřední blízkosti nahození Řezníčka. Brankář Málek měl s pokusy domácích menší komplikace ale nakonec vše dokázal vyřešit.
2:29
Vítkovičtí opět vyhazují puk na icing, vhazuje se před Romanem Málkem.
1:56
Ondráček se šikovně dokázal uvolnit na pravém křídle a dostal se až před Málka. Zlínský mladíček ale poté udělal prudkou kličku a podklouzl.
1:36
Nepřesná rozehrávka domácích a na icingy to máme 1:1.
1:16
Berani stále aktivně napadají vítkovické obránce.
1:03
Málek vyrazil střelu Kubiše a následně obrana Vítkovic vyhazuje kotouč na icing.
0:37
První vážnější situace před brankou Vítkovic. Leška šikovně uvolnil Kubiše, který hledal před brankou ještě lépe postaveného Balaštíka. Bohužel pro domácí celek přihrávka na Balaštíka nedorazila.
0:16
Úvodní vhazování dopadlo vítězně pro domácího Lešku a Berani se mohou vydat do útoku.
00:01

PSG Zlín: Horčička (Kašík) – Marušák, Valenta, Matějíček, Řezníček, Tesařík, Urbanec – Balaštík, Leška, Kubiš – Ondráček, Čajánek, Veselý – Honejsek, Holík, Čech – Okál, Melenovský, Köhler.

HC Vítkovice Steel: Málek (Šindelář) – Barinka, Štencel, Kudělka, Sloboda, Kovář, Stehlík, Pastor – Valčák, Burger, Káňa – Svačina, Roman, Huna – Strapáč, Húževka, Vandas – Szturc, Hlinka, Šedivý.

Rozhodčí: Homola, Polák – Gebauer, Lederer.
PSG Zlín: Zlínští hokejisté se museli rychle otřepat z debaklu 0:6 na Slavii a soustředit se na dnešní duel. Vlachova parta inkasovala tvrdý direkt od prozatím neporažené Slavie a dnes mají zlínští co napravovat. Na ledě vedoucího celku extraligy chyběli v sestavě obránce Zámorský, který vyfasoval disciplinární trest a ještě bude chybět Beranům po dobu dvou zápasů. Do Prahy neodcestoval ani kapitán Petr Čajánek, ten by ale dnes měl být v plné síle k dispozici. Do branky se letos poprvé postavil po zranění Luboš Horčička a po třetí obdržené brance přepustil místo kolegovi Kašíkovi, který si připsal do statistik letošní první ostré minuty. Ani Kašík ale nedokázal spasit hostující celek a Berani tak tvrdě narazili. Uvidíme s jakými změnami dnes nastoupí žlutomodří, otazník visí hlavně nad tím, kdo bude stát ve zlínské kleci, protože kandidáti jsou hned tři. Na svoje vůbec první body čeká exvítkovický Bedřich Köhler, který by se mohl teoreticky prosadit právě proti Vítkovicím. Zlínskému útočníkovi se speciálně na Vítkovice daří. Utkání mezi Zlínem a Vítkovicemi startuje v 17:30

Opory mužstva: Petr Čajánek, Antonín Honejsek, Jaroslav Balaštík, Petr Leška.

Poslední zápas: Slavia – Zlín 6:0

Nejlepší střelec: Antonín Honejsek (4)

Nejlepší nahrávač: Antonín Honejsek, Jaroslav Balaštík (3)
HC Vítkovice Steel: Vítkovičtí nezažívají zrovna nejlepší vstup do letošního ročníku Tipsport extraligy. Hlavní kouč Peter Oremus má jistě plno starostí, protože Vítkovicím se v poslední dobře příliš nedaří. Ostravané získali v sedmi utkáních pouhých šest bodů a dnes se budou jistě chtít odrazit od samotného dna. Malinko je může vyvést z míry neúspěšnost na zlínském ledě. Vítkovičtí zde naposledy uspěli za tři body a to v listopadu 2010. Ovšem každá série ma svůj konec a to se může právě dnes změnit. Kádr loňského čtvrtfinalisty doznal několik změn. Odešlo celkem deset hráčů. Vítkovický dres opustili obránci: Marek Malík, Tomáš Voráček, Adam Sedlák, Denis Rehák a Martin Lučka. V útoku už nefiguruje zkušený matador Viktor Ujčík, Radim Hruška, Lukáš Klimek, Tomáš Káňa a Marek Bartánus. Vítkovičtí tedy hodně oslabili, do útoku se jim povedlo získat pouze slovenského útočníka Michaela Vandase. Kádr těsně před začátkem extraligy posílil ještě urostlý Patrik Valčák.

Opory mužstva: Rudolf Huna, Jiří Burger, Roman Málek, Vladimír Svačina.

Poslední zápas: Vítkovice – Chomutov 0:2

Nejlepší střelec: Jan Káňa (6)

Nejlepší nahrávač: Jiří Burger, Ondřej Roman, Patrik Valčák (4)
Tipsport extraliga pokračuje v rychlém sledu a hokejisté si v těchto dnech mnoho volna neužijí. V neděli se hrálo poslední kolo a už dnes se odehraje v pořadí osmé. Zlínští na svém ledě budou hostit celek Vítkovic.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.