SESTŘIH: 48. kolo extraligy, Kometa Brno - Karlovy Vary 3:1

Ode mne je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek večera a příjemný víkend.
Kometa si připsala proti Karlovým Varům třetí vítězství v této sezoně a upevnila si svou třetí pozici v tabulce. Kromě toho stanovila svůj nový bodový rekord po návratu do extraligy. Naopak Karlovy Vary ztratily poslední naději o účast v play-off a počtvrté za sebou si zahrají pouze o jedenácté místo.
Nejlepšími hráči utkání jsou: Tomáš Závorka (KVA) – Jan Hruška (KOM).
60:00
59:58
Ještě jeden zákrok si připsal Závorka, ale to je poslední, co se v tomto zápase stane.
59:36
Je to tak. Oba týmy už jen dohrávají zápas a o dnešních bodech je rozhodnuto.
59:00
Karlovy Vary už nemají moc času, aby ještě s výsledkem něco udělali a zdá se, že Kometa si připíše tři body, kterými stanový svlj novodobý rekord v počtu bodů v základní části ve své novodové historii.
Dnešní utkání sleduje 7200 diváků (vyprodáno).
57:21
Kometa právě vstřelila branku!
Jenže jim se útočná akce nepovedla, a tak udeřili Brňané, kteří si připisují důležitou branku na 3:1. Kováčik přenesl hru krásnou přihrávkou ze své třetiny až na útočnou modrou, kde se dostali Němec s JANEM HRUŠKOU do úniku dva na jednoho. Němec dlouho čekal s přihrávkou, ale nakonec našel hokejku Hrušky, který sice nemohl zakončit, ale vyřešil to z něj nešťastník v karlovarském drese, který dopravil puk do vlastní sítě. Asistence: Vojtěch Němec, Jozef Kováčik.
56:24
Káňovu prudkou střílenou přihrávku Mrázek nezvládl zachytit a ta tím pádem jen proletěla skrz brankoviště. U puku jsou hosté.
55:55
Čiliak raději podržel nahození ze středního pásma. Nechtěl zbrkle dát šanci Varům, což jeho spoluhráči ocenili.
55:31
Další dobré šance na vstřelení možná rozhodující branky si vytvořil druhý brněnský útok, ale nikdo z trojice Koreis, Vondráček, Burian neuspěl.
54:50
Z následného protiútoku mohl slavit branku Vojtěch Němec, když zakončoval akci, kterou mu připravil Petr Ton, ale o centimetry minul branku.
54:20
Bahenský získal puk a dojel si i pro zakončení, ale netrefil vůbec zařízení.
53:45
Domácím se nepovedla rozehrávka a sami se vyprovodili z útočné třetiny. Následně jim čárový odpískal ofsajd.
53:23
Následně si však vybojovali přesilovku, která jim může pomoct. Dvě minuty si za krosček vykoledoval Jekabs Redlihs (KVA).
52:39
Domácím už se nedaří navázat na svůj výkon ze druhé třetiny a teď se dokonce strachovali o nejtěsnější náskok. Balán a po něm Duda pořádně zatopili Čiliakovi.
51:56
Střela Ptáčka však končí vysoko nad brankou, následující kombinace hostí však končí na ofsajdu.
51:08
Kometa už je kompletní a uklidňuje hru za svou brankou. Čeká na čerstvé síly, s kterými se vrhne do útoku.
49:54
Bičánek na modré naznačil střelu, ale místo ní ještě hledal svého spoluhráče. To však vystihl i Vondráček, který společně s Dočekalem znovu dostává puk ze vlastní třetiny.
48:56
Nyní se Bartekovi podařilo nepříjemně nahodit puk na branku, ale odražený puk si našel jeden z Brňanů a opět jej poslal až k Závorkovi.
48:17
Zatím tomu nic nenasvědčuje, Kometa se rychle osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
48:04
Tu ukončuje až další trest pro Brno. Odpykat si dvě minuty za podražení odchází Jan Hanzlík (KOM). Poradí si hosté s druhou přesilovkou v krátkém sledu lépe?
47:14
Sledujeme teď trochu méně atraktivní část zápasu, kdy se ani jednomu nedaří připravení konečné části své akce.
46:01
Karlovarští se ještě chvíli drželi v útoku, ale nakonec je od tam vyhostil Němec.
45:10
To se jim nakonec i přes slibnou příležitost Dudy nepodařilo a Kometa už hraje znovu v pěti.
44:37
Nyní už jsou hosté v přesilovkovém rozestavení a vymýšlejí, jak brněnskou obranu překvapit.
43:50
Dokonce si připravili velkou šanci, když dostal puk do úniku Dočekal, ale stihl se s ním vrátit i jeden obránce energetiků, který mu nedovolil zakončit.
43:23
Brňané se hned na začátku svého prvního klasického oslabení v tomto zápase osvobozují.
42:58
V ponechané výhodě dostal ideální přihrávku Radek Duda, ale výborně se proti jeho střele z první přemístil Čiliak, který zabránil srovnání stavu. Za Brno je vyloučený Jozef Kováčik (KOM).
42:05
Koreis si dobře sjel od mantinelu mezi kruhy a prověřil Závorku, ten včas zaklekl.
41:33
Domácí si teď nerozuměli při rozehrávce a raději puk poslali daleko od své brány a vystřídali.
40:52
Harantův pokus z vrcholu kruhu už byl lepší, ale Čiliak dobře viděl na jeho střelu a bez problému ji vyrazil mimo nebezpečí.
40:20
Hosté vstoupili do třetí periody s velkou vervou, ale střela Barteka téměř z nulového úhlu neměla moc šanci na úspěch.
40:01
Druhou třetinu vyhrála Kometa 1:0, když zatím rozdílový gól vstřelil Jan Hruška. Domácí si však velký tlak udržovali v podstatě po celou dobu třetiny, když se dostali na jejím začátku v početní výhodě do tempa, které hostující hráči nezachytili. Ukázali také, jak moc stojí o udržení třetího místa v tabulce. To Varům se šance na play-off vzdaluje. Ještě je však před oběma mužstvy dvacet minut, ve kterých se může vše změnit.
Další třetina začne asi v 19:49.
40:00
39:25
Martin Dočekal nabral rychlost ve středním pásmu a hned za modrou střílel příklepem. Závorkovi propadl puk, ale zamířil kousek vedle jeho levé tyčky.
38:44
Hosté už jsou také kompletní a po delší době se hraje 5/5.
38:03
Domácí se sice dlouho drželi v útočném pásmu, ale nepodařilo se jim ohrozit branku. Teď už musí pro puk až k Čiliakovi.
36:48
Kováčik se odhodlal k první střele v početní výhodě, ale brankáři nikdo neclonil a ten v pohodě jeho pokus vyrazil.
36:22
Hosté dostávají menší trest za mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Vojtěch Tomeček (KVA).
35:35
Kometa vstřelila branku, ale sudí ihned ukazují, že nemůže být uznaná pro vysokou hůl. Trefil se Hynek Zohorna, ale gólu dosáhl způsobem proti pravidlům.
34:40
Kometa se dobře pohybuje a hosté nestíhají reagovat. Po každém přerušení se však strhne menší potyčka, kterou rozhodčí rázně ukončují tresty. Jekabs Redlihs (KVA) a Jakub Koreis (KOM) dostali dvě minuty za hrubost.
33:59
Sudí znovu vylučují, na ledě vzplály emoce. Domácí kapitán byl diváky oceněný za menší bitku, kterou proti svému soupeři vyhrál. Vyloučení jsou Stanislav Balán (KVA) – Leoš Čermák (KOM), oba obdrželi trest 2+2+10 minut.
33:20
Tak přece jen se nakonec domácí radují, a to v ponechané výhodě. První lajna Brna si v útočném pásmu otevřela kolotoč, na kterém sice hosty dlouho nechala vozit, ale nakonec je potrestala. Němec zpoza branky našel JANA HRUŠKU, který ještě stihl kličku do bekhendu a s přispěním brankové konstrukce zasunul puk do Závorkovy sítě. Asistence: Vojtěch Němec, Petr Ton.
32:22
Domácí čtyřka zatím rozhodně nebezpečnější, Koreis zkoušel překvapit Závorku obkroužením branky a moc mu nechybělo, aby skóroval.
31:47
Rozhodčí ve stejný čas vylučují na obou stranách za menší potyčku po přerušení. Zdeněk Bahenský (KVA) za sekání, Leoš Čermák (KOM) za sekání, oba po dvou minutách. Hraje se 4/4.
31:47
Čtvrtá domácí formace si teď pohrála s tou karlovarskou a opět zahrozila. Gólu však nemůže nikdo z Komety dosáhnout, ačkoli hrají výborný hokej, zvlášť ve srovnání s první třetinou.
30:42
Hynek Zohorna se zkoušel prosadit individuálně, ale i když prošel skrz všechny protihráče, puk si posunul moc daleko a dřív u něj byl Závorka, který jej odehrál do bezpečí.
30:08
Teď už se však opět hraje před bránou Varů a je tam hodně rušno. I když sudí přerušili hru, hráči se pustili do menší potyčky. Vše se ale obejde bez trestů.
29:20
A nakonec to mohli být i hosté, kteří se dostanou do vedení. Po necelých deseti minutách brněnského tlaku se do ojedinělé příležitosti dostali Vachovec s Hruškou, přičemž však první jmenovaný zamířil v situaci dva na jednoho pouze do Čiliaka.
28:36
Ke Káňovi se odrazil puk a brněnský útočník ještě hledal Čermáka, k tomu už se ale kotouč nedostal, když jej srazil bruslí jeden z bránících hráčů. Káňa si teď možná vyčítá, že raději nestřílel.
28:03
Zohorna z velkého úhlu zkoušel štěstí, ale svůj pokus namířil pouze do betonů gólmana. Kometa pokračuje ve velkém tlaku.
27:17
Znovu se zdálo, že sudí budou pískat icing, ale nakonec rozpažili. Hra pokračuje za brněnskou bránou.
26:51
Hosté se osvobozují z tlaku pouze za cenu zakázaného uvolnění.
26:21
Domácí dále pokračují v ukázce krásného hokeje, kterému chybí pouze branka. Vondráček našel přes celé pásmo Buriana, který však trefuje pouze dobře a rychle přemístěného Závorku.
26:00
Celou sérii šancí nakonec ukončuje až Vondráčková dělovka do masky brankáře. Ten ještě stihl odrazivší se puk přikrýt.
25:40
Čermák se zkoušel prosadit rovněž individuálně, ale jedna z jeho kliček mu nevyšla a přišel o puk.
24:48
A hráči nadále ukazují, že se bude hrát pěkný hokej. Další individuální akcí se blýskl Honejsek, ale ani on neprostřelil z mezikruží Závorku. Ten nyní drží akcie hostujících hokejistů v tomto zápase.
24:30
Na druhé straně se do zakončení tlačil Bahenský, ale brněnští obránci jej připravili v rozhodující chvíli o puk.
23:42
A ještě jedna šance, opět ale úspěšnější hostující brankář. Petr Ton ujel všem soupeřům, ale své sólo zakončil střelou, kterou pořádně neumístil a trefil pouze připraveného Závorku.
23:10
Jakub Koreis se zjevil v další jasné gólovce, ale ani on neuspěl. Natěsno bráněný zvládl zakončit, ale karlovarský gólman jej vychytal.
22:34
Zdá se, že se domácí i přes nevstřelenou branku v přesilovce chytli a nyní mají více ze hry.
21:41
Ještě se Dočekal protlačil do dobré příležitosti, když mohl dorážet Čermákovo nahození, ale Závorka přitlačil svůj beton pevně na led.
21:09
Teď Kometa vymotala energetiky, ale Zohorna přestřelil ve stoprocentní šanci, když dostal kolmou přihrávku přes brankoviště od Honejska. Velká škoda pro domácí hokejisty.
20:38
Brňané se hned po vhazování dostali do útoku, kde se jim povedla kombinace, ale střelu Kováčika ztečovali jeho spoluhráči vysoko nad branku.
20:01
První dvacetiminutovka je minulostí a přinesla v Brně dvě branky. Nijak výrazné tempo utkání narušil hostující Bartek, který ve třinácté minutě prostřelil Čiliaka. Kometa na vyrovnání potřebovala tři minuty. Krásnou akci třetího brněnského útoku zakončil Martin Dočekal. Do druhé třetiny Kometa vstoupí v početní výhodě.
Další třetina začne asi v 18:51.
20:00
19:59
K ničemu vážnému už se Brňané nedostali a první třetina tak končí spravedlivě remízou.
19:31
Ještě jedno vyloučení udělují rozhodčí v této třetině. Tomáš Micka (KVA) dostal dvě minuty za hákování, ačkoli se verdiktu hodně diví.
19:08
Čiliak musel zasahovat proti exbrněnskému Bičánkovi, ale s jeho střelou, která mířila mezi betony, si poradil.
18:41
Ihned po vhazování získal puk Němec, který uvolnil prostor pro Tona, který prověřil Závorku. Ten si i přes hradbu těl před sebou kotouč našel.
18:32
Bartek dostal přihrávku až na útočnou modrou, ale proti třem protihráčům se neprosadil. Na druhé straně zavezl puk až do Závorkovi náruče Malec.
17:48
Ani jeden tým se nemůže nikam pohnout. Myslí především na obranu a hře opět chybí jakákoli "hokejová" akce. První branka Komety byla světlou výjimkou.
16:38
Po vyrovnávací brance se domácí nikam netlačí. Naopak mírní euforii a hrají bezpečně zezadu.
15:16
A domácí na to odpovídají nejlépe, jak umí. Zohorna zavezl puk do útoku, kde našel načasovanou přihrávkou dojíždějícího Honejska. Ten celou akci ještě vyšperkoval, když našel zcela volného MARTINA DOČEKALA, pro kterého už byla snadná práce puk nasměrovat za bezmocného Závorku. Asistence: Antonín Honejsek, Hynek Zohorna.
14:53
Po rychlé spolupráci s Bartekem se ke střele dostal Duda, ale nezamířil přesně.
14:28
Vondráček dostal nabídku do souboje jeden na jednoho, ale proti svému soupeři neuspěl. Vary ihned zamířily do protiútoku.
13:48
Nicméně zatím bez jakéhokoli efektu. Hraje se v třetině modrobílých.
13:17
A domácí diváci naznali, že jejich tým nehraje to, na co jsou zvyklí a začali jej víc hnát dopředu.
12:26
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Hosté se dostávají do vedení po nenápadné akci MARTINA BARTEKA. Toho po pravé straně na zteč poslal Balán, který jej našel až z vlastního pásma. Karlovarský útočník následně prostřelil Čiliaka přízemní střelou na vzdálenější tyč. Asistence: Stanislav Balán.
11:37
...jenže domácí nebyli o moc úspěšnější a zahrávají následně na zakázané uvolnění.
10:50
Vojtěch Tomeček se dostával do příležitosti, když domácí obral o puk, ale než si svou dobrou pozici v mezikruží uvědomil, byl bez něj. Koreis rychle zamířil na druhou stranu...
10:27
Hosté nyní takovým skákavým nahozením získali buly před Čiliakem. Ten raději neposedný puk schoval do lapačky.
09:47
Hosté hrají v plném počtu, bez vážnějších potíží se ubránili první početní výhodě tohoto utkání.
09:07
Kubošovu i Honejskovu střelu hosté zblokovali. Následně se ještě k pokusu dostal Zohorna, ale z velkého úhlu neměl moc šancí na gól.
08:15
Domácím se zatím nedaří rozehrát přesilovkovou kombinaci, ani se udržet v útoku.
07:47
Teď se to může změnit, Kometa si zahraje první přesilovku. Radek Duda (KVA) dostává dvě minuty za sekání.
07:20
První formace obou týmů se nemohly najít na ledě a pouštějí do hry druhé pětky. Dnešní zápas zatím nenabídl příliš hokejové krásy.
06:38
Na druhé straně připravil palebnou pozici Vojtěch Tomeček pro Radima Hrušku, tomu ale do střely vložil hůl jeden z brněnských obránců a puk skončil až v ochranné síti. Následuje komerční přestávka.
05:40
Kometa se dostala do útoku, ale pásmo po chvilce ztratila. S návratem do zadních řad neměla problém a hrozící protiútok odvrátila.
04:57
Ze stejné pozice nyní pálil Burian a jeho střela byla značně nebezpečnější. Závorka ji však uhnul, když vyhodnotil, že letí mimo. Následný závar před jeho brankou vyřešil rovněž hostující gólman.
04:12
Po levé straně se zkoušel prosadit Vondráček, ale hostující obránce jej stíhal a pokus mu zablokoval.
03:31
Až teď si vytvořili domácí první vážnější akci, když Ton našel křižnou příhrou svého parťáka z útoku. Jenže Hruška stihl zamířit pouze do betonů Závorky.
02:55
Bartekova tečovaná střela nezamířila na brněnskou bránu a pokračuje se u hrazení.
02:12
V utkání je vidět hodně nepřesností na obou stranách a hraje se zatím hlavně po mantinelu.
01:10
První zákrok si tak připisuje Čiliak, který musel zasáhnout proti nahození energetiků. Nešlo o nic složitého.
00:50
Na druhé straně připravoval pozici Němcovi Hruška, ale první jmenovaný nedosáhl na kotouč a vůbec nezakončil.
00:19
Do prvního náznaku šance se hnal Radek Duda, který dostával přihrávku za domácí obranu, ale karlovarský útočník nezpracoval puk.
00:01
Dnešnímu utkání předchází ještě gratulační událost, když trenér mládeže Vladimír Kříž slaví 75. narozeniny. V Kometě působí už 45 let. Za chvilku vhodí slavnostní buly. Po něm už jej vhodí jeden z hlavních rozhodčí, a to mezi Vojtěcha Němce a Radka Dudu.

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kováčik, Ptáček, Hanzlík, Vágner, Malec, Kuboš, Hájek – J. Hruška, Němec, Ton – Burian, Koreis, Vondráček – Dočekal, H. Zohorna, Honejsek – Káňa, Čermák (C), Mrázek.
Trenér: Vladimír Kýhos

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Sičák, Šmach, Bičánek, Deyl, Redlihs, Harant, Dvořák, J. Tomeček – Duda (C), Balán, Bartek – Vachovec, R. Hruška, V. Tomeček – Micka, Skuhravý, Bahenský – Pšurný, Gorčík, Koblasa.
Trenér: Karel Mlejnek

Rozhodčí: Vladimír Šindler, Štěpán Souček – Stanislav Barvíř, Petr Blümel.
Vzájemné zápasy v této sezoně

Po třech utkáních je bodový stav pět ku čtyřem pro Brňany. V prvním zápase sice ještě na hokejisty z lázeňského města nestačili, ale v následujících dvou zvítězili shodně 2:1.

Karlovy Vary – Kometa Brno 4:1
Branky a nahrávky: 14. Pšurný (Balán), 15. Kverka, 44. Koblasa (Balán), 46. Koblasa (Šmach) – 17. Svoboda (Erat, Němec).

Kometa Brno – Karlovy Vary 2:1
Branky a nahrávky: 17. Kuboš (Honejsek, Káňa), 56. V. Němec (Hanzlík, Hruška) – 20. Bičánek (Hruška D., Sičák).

Karlovy Vary – Kometa Brno 1:2 po s.n.
Branky a nahrávky: 49. Balán (Duda, D. Hruška) – 43. Burian (Koreis, Kempný), 65. rozhodující nájezd Honejsek.
HC Energie Karlovy Vary

To Karlovy Vary mají zcela jiné problémy než jihomoravský celek. Západočeši se totiž v tabulce nacházejí na dvanáctém místě a na postup do předkola play off jím aktuálně chybí rovných deset bodů. Zdá se tedy, že svěřence trenéra Karla Mlejnka ani letos neminou nepopulární boje v play out. Jiskřičku naděje vykřesali pro své fanoušky Energetici minulý týden. Povedlo se jim totiž vyhrát dvě utkání v řadě a naznačit tak, že ještě neskládají zbraně. Především nedělní výhra nad Třincem v poměru 5:3 patřila mezi mezi nejcennější v sezoně.
HC Kometa Brno

Brněnští hokejisté se budou snažit zapomenout na nedělní prohru v Plzni v poměru 3:0, která byla první porážkou modrobílého celku v měsíci únoru. Svěřenci trenéra Vladimíra Kýhose mají o co hrát i ve zbývajícím průběhu základní části. Kromě zmiňovaného rekordu ještě mohou zabojovat o druhé místo extraligové tabulky, jež aktuálně hájí Litvínov. Na ten Brňané ztrácejí čtyři body. Pozor si ovšem musí dávat i na soupeře za sebou. Čtvrtá Sparta je zpět o jediný bod.
Je šest hodin odpoledne, a to je čas, který tradičně patří hokejové extralize.Ani dnes tomu nebude jinak, v osmačtyřicátém kole přivítá brněnská Kometa na svém ledě energetiky z Karlových Varů. Domácí čeká útok na svůj novodobý rekord, hosty boj o naději. Kdo za svým cílem lépe vykročí, budete sledovat od osmnácti hodin. Zdravím Vás z brněnského Ronda.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.