SESTŘIH: 44. kolo extraligy, Kometa Brno - Litvínov 2:1

V Brně právě probíhá děkovačka a já se z města pod Špilberkem loučím s konstatováním, že Kometa poraží Litvínov 2:1. To je vše, pěkný zbytek neděle a někdy zase napočtenou.
Je dobojováno, Kometa v napínavé bitvě poraží nepříjemný Litvínov 2:1. Rozhodovalo se ve druhé třetiny, kdy si Brňané vytvořili dvoubrankový náskok zásluhou Dočekala a Vondráčka. Hosté korigovali Ručinským, víc branek už v dnešním večeru nepadlo. Především na straně Komety bylo šancí jako máku, ale Francouz chytal spolehlivě. Stejně jako na druhé straně Čiliak.
Hráči zápasu:

Jan Hruška – Martin Ručinský.
60:00
59:57
Kometa však těžké chvíle přežili a nakonec udolali druhý tým tabulky 2:1.
59:37
Čas se po prozkoumání videa vrátil o zhruba deset vteřin zpět.
59:37
Bude se hrát 5/5, Francouz zůstal na své střídačce.
59:37
Trenéři Litvínova si vyžádali oddechový čas.
59:30
Hosté i ve čtyřech přečíslili domácí pětici a mohla z toho být pro Kometu pořádná polízanice. Nakonec je posunutá brána, kterou hájí Čiliak a hra se tak musela přerušit.
58:15
Festival zahozených brněnských šancí pokračuje. Nejprve netrefil zařízení Malec a poté Dočekalova bekhendová střela končí na vyrážečce Francouze.
58:04
Poměrně slušná komplikace vzhledem k času, který zbývá do konce tohoto mače.
58:04
Bude se vylučovat, Peter Jánský (sekání) fauloval Hanzlíka a Litvínov jde do čtyř.
57:22
Hraje se ve středním pásmu.
57:08
Závěr bude jistě hodně hektický, Litvínov si bude chtít vynutit nápor.
56:29
Obrovský tlak si vytvořila druhá formace Komety, ale Koreis s Vondráčkem nedokázali procpat kotouč pod ležícím Francouzem. Chybělo málo, puk už poskakoval v brankovišti, ale do sítě se nedostal.
55:19
Mohlo být rozhodnuto. Jenže Petr Ton sám před Francouzem poslal puk těsně vedle pravé tyče. Hezkou přihrávku mu poslal Jan Hruška. Kanonýr Brna tuto možnost nevyužil.
53:57
Teď už je to taktický boj, Kometa zahustila obranné pásmo a nikam se nežene. Litvínov se zatím nemůže usadit před Čiliakem.
53:22
7038 diváků si dnes našlo cestu do haly Rondo, je tak téměř vyprodáno.
53:22
Icing Litvínova.
53:12
Dobrá pasáž utkání pro Vervu, Kometa se pouze brání a nyní může oddechnout při komerční pauze.
52:16
Litvínov se dostal do tlaku a měl několik slibných šancí. Především nádherná přihrávka Ručinského stála za to. Puk našel hůl Karla Kubáta a jeho bomba skončila těsně vedle. Brno se však stále brání.
51:42
Štindlovo nahození bylo tečované do ochranné sítě. Buly před Čiliakem.
51:13
Káňova střela z otočky překvapila Francouze, který reagoval na poslední chvíli.
50:26
Litvínov otevřel obranu a Kometa v posledních minutách chodí do přečíslení, ale brněnské kombinace nejsou přesné.
49:33
Vondráček cpal kotouč na volného Dočekala, který neměl dostatek času ani prostoru na zakončení.
48:34
Ve vlastním oslabení zachytil špatnou rozehrávku Komety Viktor Hübl a ujížděl sám na Čiliaka, který mu ale vystavil výborným zákrokem stopku! Velká šance hostů na vyrovnání tak není využítá.
47:49
Opět to byl slovenský obránce Kováčik, který se po zranění dostává do formy. Jeho pumelice jsou vždy hodně nebezpečné, Francouz ale chytá znamenitě. Což v této sezóně není nic nového.
47:05
Ton namazal na modrou pro Kováčika, jehož ostrou ránu Francouz vůbec neviděl, nakonec mu skončila výstroji.
46:48
...je to tak, Gula vyhodil kotouč do hlediště a inkasuje dvě minuty za zdržování hry.
46:33
Vypadá to, že se bude vylučovat...
46:07
Trávníček se tlačil před Čiliaka, ale pozorně jej střežil obránce Kempný. Puk následně vypadl ze hřiště.
45:35
Dlouho tam nevydržel, protože se puku zmocnil Kováčik a jeho střelu musel Francouz chytit.
45:20
Litvínov přežil oslabení bez potíží a může zase jít do útoku.
44:38
Až v závěru si Kometa vytvořila solidní tlak, přišly také šance. Dobře střílel Malec a také Kuboš, Francouz je ale ve své bráně pozorný.
43:37
Minuta z přesilovky je fuč, Kometa se krom střely Kováčika do ničeho nedostala.
42:46
A před Pavlem Francouzem se urodil faul, Peter Jánský dostává dvě minuty za podražení.
42:27
Gula špatně rozehrál, píská se icing. Hruškova formace může vstoupit na "Francouzské" území.
41:59
Je jasné, že se hosté snaží s výsledkem něco udělat. Kometa se pouze brání.
41:42
Litvínov se do Komety pustil s vervou a zatím ji nepustil přes červenou čáru.
41:00
Petružálek pospíchal do útočného pásma, ale je zastaven pro ofsajd.
40:49
Gulova dělovka zmátla na malý moment Čiliaka, který ale dokázal zareagovat.
40:15
Kubátovu střelu tlumí Čiliak do své lapačky. První pokus hostů v této třetině.
40:01
Blíží se start třetí části hry, Kometa do ní vstoupí za vedení 2:1.
Střely na bránu po dvou třetinách: 20:13 (10:8, 10:5)
Máme za sebou dvě třetiny tohoto duelu, prozatím je na tom lépe Kometa, která vede zásluhou branek Dočekala a Vondráčka. Domácí měli podstatně víc ze hry, ale Litvínov dostal do hry přesilovkový gól Martina Ručinského, a tak se v poslední třetině můžeme ještě těšit na dramatickou podívanou.
Další třetina začne přibližně ve 20:05.
40:00
39:07
Hosté se usadili na nějakou dobu v pásmu, ale obrana Brna si počínala dobře. Platí to i nyní, když střilel Trávníček.
38:27
Blíží se závěr druhé třetiny, Kometa se snaží kontrolovat výsledek. Pomáhá ji také Čiliak, který předvedl výtečný semafor po střele Chaloupky.
37:29
Severočeši se dostali po drobný tlak, Pavelka raději vyhodil kotouč přes všechny čáry. Předcházela tomu dobrá šance Honejska, ale po jeho teči se radoval především úspěšně zasahující Francouz.
36:46
Tato pasáž zápasu je hodně rozháraná, utkání se často přerušuje pro technické přestupky. Nemá takové tempo jako v předešlých minutách.
36:26
Ostřížek cítil na pravé straně hřiště rozjetého Mrázka, tomu chyběl půlkrok, aby se dostal ke střele.
35:38
Francouz měl i kapánek štěstí, protože vyhodil kotouč mimo hřiště, ale byla tam drobná teč plexiskla.
34:51
Pavelkovu střelu Čiliak dobře viděl a vyráží ji svou vyrážečkou.
34:05
Kempného střelu šikovně tečoval Honejsek a Francouz se rozhodně nenudil. To platí i po střele Čermáka, lapačka litvínovského brankáře dnes již poněkolikáté zaúřadovala.
33:19
David Ostřížek upadl v útočném pásmu, což se divákům vůbec nelíbí. Hra ale pokračuje dál.
32:47
Hra přerušena pro jednak ofsajd Komety a jednak budeme sledovat komerční přestávku.
31:33
Hosté přežili další oslabení, Kometa si ale v přesilovce nějaké šance vytvořila. Především po střele Kováčika.
30:17
Možná trochu zbytečná nahrávka od Petra Tona, který byl sám mezi kruhy, ale místo střely hledal Hrušku, ten byl však obsazen a do zakončení se nemohl dostat.
29:30
Obrovská šance Komety, Jozef Kováčik napřáhl od modré a jeho bombu Francouz neudžel. Puk se poté šoural po brankové čáře a nakonec proskotačil mimo tři tyče.
29:22
Těsně před polovinou utkání si Brno zahraje přesilovku, Rostislav Martynek – podražení.
28:26
Litvínov právě vstřelil branku!
Hosté velice rychle zhodnocují svou přesilovku. Hübl vystřelil za modrou čárou a jeho ránu šikovně tečoval veterán MARTIN RUČINSKÝ. Čiliaka ta teč zmátla, puk mu šel do protipohybu a než stačil reagovat lapačkou, kotouč se ukryl do jeho svatyně. Je tedy sníženo. Asistence: Viktor Hübl, Karel Kubát.
28:39
Tvrdá střela Kubáta končí mimo hřiště, bude se vhazovat ve středním pásmu.
27:44
Gulovu střelu vytěsnil Čiliak do bezpečí, bude se však vylučovat. Hanzlík dostává dvě minuty za krosček.
26:49
Další vyložená šance Komety, Káňa z dobré pozice míří pouze do Francouzových betonů.
25:49
Kometa právě vstřelila branku!
Učebnicové rozebrání litvínovské obrany slaví úspěch. Po trase Koreis – Burian – TOMÁŠ VONDRÁČEK se podruhé mění stav zápasu. Druhý nejlepší střelec Komety v této sezóně se dostal na pravou stranu kruhu a procedil puk za bezmocného Francouze. Byla to jeho čtrnáctá branka v probíhajícím ročníku. Asistence: Vilém Burian, Jakub Koreis.
25:22
Brno je momentálně v laufu a svému soupeři toho mnoho nepovoluje.
24:36
Vzápětí mohlo podruhé udeřit. Hruška posla puk před bránu, kde byl Ton a jeho tečovaný pokus musel Francouz krotit.
23:34
Je to tu, zaplněné Rondo může poprvé jásat. Hanzlík poslal kotouč do středního pásma, kde ho zachytil MARTIN DOČEKAL a ten pádil sám na Francouze. Toho si přímo vychutnal, udělal mu kličku do forhendu a mazácky jej překonal mezi betony. Asistence: Jan Hanzlík, David Ostřížek.
22:43
Druhá brněnská lajna zůstala i nadále v útoku a Koreis si jednou rukou obhazoval Gulu, který ho však drobně přidržel.
22:19
Brňané pokračují v dobrém výkonu, nyní střílel Vilém Burian, puk po teči Koreise končí v ochranné síti.
21:27
V závěru přesilovky střílel dobře Tomáš Malec, který to neudělal vůbec špatně. Puk šel do protipohybu Francouze. To by litvínovský brankář neměl, ale pomohlo mu i štěstí, kotouč vypadl vedle jeho klece.
20:39
Pavlík na chvíli vyhodil puk do bezpečí, ale poté se Kometa dočkala dvou dobrých šancí. Nejprve tečoval Kubošovu střelu kapitán Čermák, posléze se ke střele dostal opět obránce Kuboš a Francouz vytasil zákrok lapačkou.
20:19
Brno se dopustilo ofsajdu, musí to zkusit znovu od středního pásma.
20:01
Vše je připraveno na druhou třetinu, kterou Kometa zahájí přesilovkou.
Střely na bránu po první třetině: 9:7.
Máme za sebou první třetinu, která nabídla vcelku zajímavý hokej. Prvních deset minut patřilo Vervě, která si vytvářela šance, ale gól se jí vstřelit nepodařilo. Kometa se dostávala do hry velmi pozvolna, ale i ona si vytvořila několik tutovek před Francouzem. Především Honejskova šance volala po gólu. Toho se diváci v hale Rondo prozatím nedočkali.
Další třetina začne přibližně v 19:10.
20:00
19:40
Tonova dělovka od modré končí v lapačce Pavla Francouze. Kometa je v závěru třetiny hodně nebezpečná. A dá se říct, že druhá část této pasáže utkání jí i patří.
19:34
Druhá brněnská formace si vytvořila před Francouzem velký tlak, který končí vyloučením Chaloupky. Ten dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
18:57
Vondráček se řítil do pásma a chtěl původně střílet, ale nakonec nahrál na Kováčika, který byl však obsazen protihráčem.
17:59
Jan Hruška střílel přes obránce, Francouz opět zakročil. Posléze se dostal do další dobré šance mladý Radim Zohorna, který střílel mezi kruhy z otočky, jen to v hledišti zahučelo.
17:28
Ton už se chystal ke střele, ale puk mu v poslední moment přeskočil hůl. Poté se hosté dostali do středního pásma.
16:58
Tak Brno si přeci jen vytvořilo v závěru první třetiny velmi slibné příležitosti a Verva může vděčit jen svému brankáři, který pochytal dobré tři brněnské tutovky.
16:31
Domácí dál pokračují v tlaku, před Francouzem se zjevil Dočekal, který nebezpečně pálil, ale na výborně chytajícího litvínovského mága nevyzrál.
15:29
Nebezpečná akce Komety, Kuboš se dostal na modré čáře k puku a jeho tečovaná střela skončila těsně vedle pravé Francouzovy tyče.
14:22
Mohlo být 1:0. Registrujeme největší šanci zápasu také ze strany Komety. Hruška přihrál naslepo mezi kruhy na Honejska, jehož střelu Francouz nadvakrát fantasticky zlikvidoval. Ještě se o dorážku pokoušel Ton, ale ani on neuspěl.
13:45
...toho se následně chopil vystřídavší Petr Ton, jehož ránu musel Francouz vyrazit do bezpečí.
13:26
Petr Mrázek dobře napadal a vybojoval pro Kometu kotouč v útočném pásmu...
12:52
A jak již bylo řečeno, hosté jsou za necelých třináct odehraných minut aktivnější. Největší šanci měl Ručinský, který trefil břevno Čiliakovy brány.
12:15
Zatím je to dle očekávání urputná bitva, bojuje se o každý metr ledu. Nezdá se, že by se dnes měla opakovat nějaká přestřelka. Minulý duel skončil 5:6 po nájezdech. Dnes je to zatím hodně opatrné utkání.
11:57
Radim Zohorna se tlačil přes dva obránce, ale v souboji u mantinelu neuspěl.
10:17
Kempný předvedl exkluzivní hit na Majdana, diváci jej ocenili potleskem.
08:59
Až v samotném závěru početní výhody pálil z pravého kruhu Burian a Francouz musel zakročit.
08:25
Čermák byl o něco rychlejší při přechodu do pásma, je z toho ofsajd. Kometa se v přesilovce prozatím do ničeho nedostala.
07:46
Nyní sleduje pozorný výkon svých spoluhráčů, kteří ve čtyřech Brno do ničeho nepustili.
07:05
Pro Petra Štindla je to hodně pikantní duel, v Kometě nastupoval za juniorku i první tým, poslední sezóny však trávil v druholigové Technice Brno.
06:53
První přesilovku zápasu si zahraje také Kometa. Petr Štindl inkasuje trest za hákování.
06:38
Čiliak pro jistotu přidržel kotouč, po komerční pauze se bude vhazovat po jeho pravici.
06:26
Malcovu štiplavou střelu nebezpečně tečoval Petr Ton a brankář Francouz měl plné ruce práce, aby puk vyrazil svými betony.
05:45
Gulovu střelu Čiliak lehce přizvedl nad bránu, pro slovenského gólmana to byl poklidný zákrok vyrážečkou.
05:23
První zákrok si připisuje Francouz po střele Františka Ptáčka, který to zkoušel od modré.
05:05
Verva je zatím aktivnějším celkem, přeci jen ji k tomu dopomohla přesilovka z úvodu utkání.
04:27
Hanzlík nahodil puk na bránu, tam si však Francouz bezpečně poradil.
04:03
Hruška se prodral přes modrou čáru, ale Honejsek byl o něco rychlejší a píská se ofsajd.
03:25
Veterán Ručinský se dostal na pravý kruh a za Čiliakem nyní zazvonilo břevno. To měli Brňané velké štěstí, neboť staronový reprezentant měl doposud největší šanci zápasu. Stav se však nemění.
02:59
Zatím se tak neděje, Litvínov si střeží střední pásmo.
02:27
Kometa je v pěti a poprvé se v tomto zápase může dostat před Francouze.
02:17
Následně se tlačil před Čiliaka hostující Majdan, ale brněnský brankář těžkou situaci ve svém pracovišti ustál.
01:50
Lukeš se chystal ke střele, ale jeho ránu Hanzlík zablokoval.
01:17
Burianovi se povedlo vyhodit kotouč do středního pásma, Litvínov se zatím nemůže dostat do nějakého soustavnějšího tlaku.
00:18
První vyloučení dnešního zápasu. Jan Hruška inkasuje menší trest za podražení. Litvínov si zahraje přesilovku.
00:07
Jdeme na to, utkání právě odstartovalo.
00:01
Hráči obou celků vstupují na hrací plochu, šlágr nedělního kola za malou chvíli odstartuje.
Hala Rondo se krátce před zápasem solidně zaplňuje, ještě odpoledne zbývalo na pokladnách něco kolem 500 vstupenek, tak uvidíme, zda se nakonec v Brně dočkáme tradiční návštěvy 7200 diváků.

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kempný, Ptáček, Hanzlík, Kováčik, Kuboš, Malec, Vágner – Honejsek, J. Hruška, Ton – Burian, Koreis, Vondráček – J. Káňa, Čermák (C), R. Zohorna – Dočekal, Ostřížek, Mrázek. Trenéři: Vladimír Kýhos, Martin Pešout, Karel Beran.

HC Verva Litvínov: Francouz (Soukup) – Kubát, Gula, Pavelka, Pavlík, Chaloupka, Štindl – Lukeš, Hübl, Jánský – Ručinský, Hanzl, Petružálek – Trávníček (C), Gerhát, Martynek – Jurčík, Šrámek, Majdan. Trenéři: Radim Rulík, Miloslav Hořava.

Rozhodčí: Horák, Šír – Barvíř, Blümel..
Vzájemné zápasy: Všechny tři doposud odehrané duely nabídly pohledný hokej a většinou padlo mnoho branek. V prvním setkaní uspěla Verva vysoko 6:1, Kometa v následné tvrdě bojovala a dotahovala výsledek, leč padla 5:6 po nájezdech. Tři body však přeci jen v Litvínově získala, v posledním měření sil zvítězila na ZS Ivana Hlinky 3:1.
HC Kometa Brno: Brňané se po dvou prohrách dokázali otřepat a těsně před reprezentační pauzou si drží výborné čtvrté místo. V minulém kole si zlepšili chuť na ledě Olomouce, kde vyhráli vysoko 6:3. Je jisté, že před volnem se ani jeden tým nebude šetřit a vymačká poslední zbytky sil. Tento šlágr kola k tomu přímo vybízí.
HC Verva Litvínov: Dnešní hosté se dají bezpochyby označit za příjemné překvapení letošního ročníku soutěže. Prakticky od začátku až do současné doby okupují hráči Vervy přední příčky extraligové tabulky. Tým kouče Rulíka a Hořavy si drží s odstupem sedmi bodů druhé místo. Sparta a Kometa zatím dotírají marně.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Hlásím se po delší odmlce opět na serveru onlajny.com, kde v rámci 44. kola Tipsport extraligy budeme sledovat utkání mezi druhým Litvínovem a domácí Kometou. Dá se tak v klidu říct, že tohle nedělní kolo bude opravdovým magnetem. Pravděpodobně vyprodaná hala Rondo bude očekávat kvalitní a jistě napínavý mač.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.