SESTŘIH: 30. kolo extraligy, Kometa Brno - Olomouc 3:1

Z mojí strany je to pro dnešek vše, přeji vám pěkný zbytek nedělního večera.
Domácí hokejisté letos potřetí poráží soupeře z nedaleké Olomouce. Dnes ale zápas neskončil stavem 4:2 pro Kometu jako v předchozích dvou případech, nicméně výsledek 3:1 je také přijatelný.
Nejlepší hráči:
Michal Kempný (KOM) – Jakub Herman (OLO)
60:00
59:09
Nahozený puk do skrumáže těl nakonec někdo vyrazil pryč, Olomouc si ale stále drží útočnou třetinu.
58:55
Oddechový čas pro hosty.
58:55
Závěr třetiny bude ještě zajímavý. Jan Hruška (KOM) dostává dvouminutový trest za sekání. Olomouc si tak zahraje 6 na 4.
58:45
Vošvrda startuje pryč z branky.
58:21
Hosté přišli o útočnou třetinu, domácí se ale za pukem nijak nehnali.
58:10
Zakázané uvolnění Brna. Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:42
Kometa chvíli pobyla v útočném pásmu, Olomouc se ale dokázala puku zmocnit a rozehrát svoji akci.
56:57
Na druhé straně se dostal ke střele z levého kruhu Burian, ale hostující klec přestřelil.
56:38
Houdek vypálil, ale minul branku.
56:13
Puk byl cestou za hostující branku tečován Hruškou, icing to tedy není.
55:49
Zakázané uvolnění Olomouce.
55:25
Káňa musel utéct na střídačku, jelikož přišel o helmu. Čiliak posléze zastavil skákavý kotouč.
54:44
Marosz prokličkoval útočnou třetinou, jakoby tam nestál žádný z Brňanů, k zakončení se ale nedostal.
54:07
Dnešní utkání sleduje 7200 diváků.
53:49
Marek Čiliak ten utěsnil veškerý prostor ve své brance. Nápor Olomouce stále pokračuje.
53:26
A další vyhození domácích.
53:00
Brno vyhazuje přes všechny čáry.
52:52
Marek Čiliak (KOM) – 2 minuty za nedovolené bránění. Trest odsedí Jan Káňa.
52:33
Kometa právě vstřelila branku!
Další trefa domácích! Po více jak 40 minutách bez gólu přichází druhá trefa Komety v krátkém sledu. Němec poslal MICHALA KEMPNÉHO přes modrou čáru a ten zamířil přesně mezi Vošvrdy a levou tyčku. Bez asistence.
50:58
Napodruhé to JANU HRUŠKOVI vyšlo! Na pravém kruhu Hruška napřáhl a poslal puk za záda Vošvrdy, který nedokázal na prudkou ránu zareagovat. Asistence: Michal Kempný.
50:49
Ptáčkovu střelu nedokázal Hruška nasměrovat mezi tři tyče.
50:35
Jiří Ondrušek (OLO) – 2 minuty za nedovolené bránění.
50:18
Marosz z velkého úhlu zkoušel procpat puk mezi Čiliakem a levou tyčkou, tam ale nebyl ani kousek místa.
50:12
Káňa uprostřed kluziště zastavil puk vysokou holí. Vhazovat se bude po pravici Čiliaka.
49:26
Na druhé straně střílel Hruška a po něm Ton, právě druhý jmenovaný zavařil Vošvrdovi, který proti kotouči musel nastavit vyrážečku.
48:42
Radek Dlouhý se dostal do obrovské šance, jeho nabídku se ještě snažili dorazit spoluhráči, za záda Čiliaka ale ani tento puk nedoputoval.
48:35
A další ofsajd pro hostující tým.
48:17
Přechod olomouckých kohoutů do útočné třetiny brzdí ofsajd.
47:38
Vondráček a Dočekal se dostali do úniku, druhý jmenovaný nastavil přihranému puku svoji hůl, bekhendem o kousek minul horní tyčku!
47:17
Skrbek poslal puk před branku, kde se snažil dorážet Houdek, ale marně.
46:53
Jakub Koreis (KOM) – 2 minuty za krosček.
46:45
Olomouc hraje s ponechanou výhodou.
45:30
Na druhou stranu se rychle vrhla dvojice hostů, ani do brněnské branky puk nezapadl.
45:00
Kempného rána od modré trefila pravý beton olomouckého gólmana. Ten nyní musí snášet velkou kanonádu.
44:23
Kuboš pálil z první, jeho pokus skončil na zadním mantinelu. Pohotový Vošvrda ale o puku věděl.
43:57
Káňova střela skončila na betonu Vošvrdy.
43:34
Tomáš Houdek (OLO) – 2 minuty za držení.
43:19
Němec poslal puk na Čermáka, ten ale po kličce trefil jen boční síť.
42:45
Vondráček se dostal s pukem do útočné třetiny, kde jej posílá za branku Vošvrdy.
42:27
42:09
Puk putuje za branku hostů.
41:58
Buly ve středním pásmu, Jan Hanzlík opouští trestnou lavici. Půl minuty budou ještě domácí v oslabení.
41:32
Rácovu ránu zkrotil Čiliak. Kometa je ve čtyřech, Honejsek je zpátky ve hře.
41:00
Majeského ránu ještě dorážel Ondrušek, ale marně.
40:27
Kometa bude hrát ve třech proti pěti. Petr Kuboš dostává dvouminutový trest za hákování.
40:01
Prostřední část nám branku nepřinesla. K vidění byla spousta vyloučení. Michal Kempný dostal desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Olomouc musela dvakrát ubránit zkrácenou přesilovku Komety 5 na 3. To se kohoutům povedlo. Na obou stranách se dostali hráči do gólových šancí. Stav se ale po čtyřiceti minutách nezměnil – 1:1.
Třetí třetina začne přibližně v 18:46.
40:00
39:49
Kempný vyhazuje puk přes všechny čáry.
39:45
Martin Cibák (OLO) a Jan Hanzlík (KOM) si jdou odsedět dvouminutový trest za hrubost.
39:45
Po střele Ráce neměl Čiliak ponětí, kde kotouč skončil. Po odpískání se u jeho branky strhla šarvátka.
39:25
Antonín Honejsek (KOM) dostává dvě minuty za sevření puku rukou.
39:21
Probíhá poslední minuta, Kometa rozehrává od vlastní branky.
38:35
Ton si na modré vzal puk a dostal se s ním až mezi kruhy, zakončení se mu již nepovedlo.
38:03
Jan Hruška dostal dlouhou přihrávku, která ho poslala do rychlého útoku. Z pravého kruhu zakončoval bekhendem, který Vošvrda vyrazil.
37:03
Jakub Matai překvapil od levého mantinelu Čiliaka, kterému puk z lapačky vypadl, ale do branky nezamířil.
36:45
Hosté se ubránili další početní převaze Brna.
36:28
Špatná přihrávka vykazuje Kometu ven z pásma.
36:10
Kubošův nastřelený puk se ještě snažil dorazit kapitán Leoš Čermák, jeho pokus ale skončil v lapačce Tomáše Vošvrdy.
35:13
Kováčik napřáhl a poslal puk na zadní plexisklo.
34:45
Pavel Skrbek (OLO) – 2 minuty za zdržování hry (vystřelení puku mimo hřiště).
34:27
Olomouci se nepovedla kombinace před Čiliakem a puk putuje k Vošvrdovi.
34:14
Icing modrobílých.
34:00
Dlapova střela od modré doletěla na zadní mantinel.
33:45
Odpískáno postavení mimo hru domácí Komety.
32:46
Martin Dočekal se dostal do samostatného úniku, jeho úmysl Vošvrda ale přečetl. K puku se přihnal Němec, který nabil volnému Holcovi, ale ani ten nepřekonal ležícího brankáře hostů!
32:15
Domácím se teď povedlo dostat puk přes červenou čáru, Olomouc ale rychle útočí.
32:02
Další střelu z otočky vyrazil Marek Čiliak pravým betonem. Probíhá komerční přestávka.
31:36
Roman Rác se dostal k puku u pravé domácí tyčky, vyrovnaný stav zachránil brněnský gólman Čiliak!
30:42
Vondráčkův pokus od mantinelu skončil vedle. Na druhou stranu se vrhla dvojice olomouckých hráčů, prudká střela taktéž minula brankovou konstrukci.
29:54
29:42
Němec si s pukem sjel přes pravý kruh do skvělé střelecké pozice, odkud minul levý horní roh!
29:23
Herman dokázal zavézt puk do útočné třetiny hostů a ušetřit tak cenné vteřiny.
28:48
Radek Dlouhý byl u puku nejdříve a vyhazuje jej přes všechny čáry. Olomouc je ve čtyřech.
28:28
Dvě střely vyrazil Vošvrda a hosté se osvobozují.
27:54
Přesilovka domácích nekončí. Sedmatřicet sekund bude hrát modrobílí celek další přesilovku 5 na 3. Ivan Majeský (OLO) dostává dvouminutový trest.
27:28
Kováčik trefil obránce hostů, který rychle posílá puk za branku Komety.
27:07
Tonův rychlý pokus od levého kruhu zastavuje vymrštěná lapačka olomouckého gólmana. 25 sekund zbývá do konce přesilovky 5 na 3 pro Brno.
26:55
Kováčik dvakrát pálil od modré, ani jednou nepřekonal Vošvrdu.
26:31
Martin Cibák (OLO) – 2 minuty za hákování. Navíc na trestnou lavici usedá domácí Michal Kempný na deset minut za nesportovní chování, který rozhořčeně odhodil zlomenou hůl po nepovedené střele.
26:13
Michal Kempný neudržel puk v útočné části hřiště.
25:43
Hruška hledal Ptáčka na kruhu, tomu ale puk přeskočil přes hokejku a zamířil až za domácí branku.
25:32
David Škůrek (OLO) dostává dvouminutový trest za nesportovní chování.
25:15
Honejsek si nabruslil k puku ponechaném před brankou Olomouce, ale trefit se mezi tři tyče nedokázal.
24:17
Němec vyhrál vhazování u hostující klece, ale puk nikdo z brněnských nezastavil při jeho cestě na domácí polovinu.
24:15
Petr Ton ihned po buly vypálil na olomouckou klec, v ní se blýskl svojí lapačkou Tomáš Vošvrda.
23:54
Holec hledal přihrávkou od mantinelu Dočekala před brankou, puk ale prosvištěl na protilehlé hrazení.
23:08
Burian přenechával puk dojíždějícímu Koreisovi, toho ale dobře odstavil hostující obránce.
22:02
Jakub Herman se dostal do tutové šance! Puk mu přišel na hůl mezi kruhy, ale kličkou do bekhendu si na Marka Čiliaka nepřišel!
21:20
Káňa nahodil puk zpoza branky mezi kruhy, Honejskovi se kotouč zamotal mezi nohy.
21:04
Puk putuje na zakázané uvolnění hostů. Olomouc hraje v plném počtu.
20:32
Hruška zakládá novou útočnou akci z vlastní třetiny.
20:01
Úvodní perioda je za námi, Domácí v ní dokázali otevřít herní účet zásluhou Davida Ostřížka po nadějné akci Olomouce. Hosté ale v deváté minutě srovnali, když Herman nahrál Richardu Divišovi, který prostřelil Čiliaka. K několika šancím se ještě dostal Dočekal, ale skóre se již nezměnilo. Po dvaceti minutách odešli hokejisté do kabin za stavu 1:1.
Druhá třetina začne přibližně v 17:50.
20:00
19:50
Olomouc dostává puk pryč z vlastní třetiny, Brno se již do ničeho dalšího nepouští.
18:54
Jakub Koreis (KOM) a David Škůrek (OLO) dostávají dvě minuty za hrubost, Jiří Ondrušek (OLO) – dvouminutový trest za nedovolené bránění. Kometa si tak zahraje další přesilovku.
18:36
Honejsek dostal nahrávku na pravý kruh, ale jeho střela skončila na zadním mantinelu. Hosté jsou již kompletní.
17:41
Kempnému sjel puk z hole a pomalu jedoucí puk vyhazují hosté na druhou stranu kluziště.
17:07
Ptáček neudržel puk v útočném pásmu, Kometa tak musí začít znovu.
16:41
Ivan Majeský (OLO) – 2 minuty za podražení.
16:41
Jan Káňa se prodral přes trojici hostujících hráčů, kteří podrazili nohy tomuto domácímu útočníkovi. Káňa ještě dokázal trefit puk, za brankovou čáru ale herní předmět nedoputoval.
16:13
Hruška poslal puk do brankoviště, kde se jej pokoušel ujmout Vojtěch Němec, ale hostující brankář rychle přerušil hru.
15:44
Martin Dočekal se dostal do rychlého útoku, z pravého kruhu umístil svoji střelu do výstroje připraveného Vošvrdy .
15:27
Domácí dobývají třetinu kohoutů, hosté si své teritoriem ale dobře brání.
14:26
Hanzlík nahodil ze středního pásma touš na Vošvrdu, ten jej ukrývá do své výstroje.
13:23
Marosz nahodil puk na Čiliaka, o kotouč v rohu bojuje domácí Dlapa.
13:11
Přechod modrobílých do útočné třetiny zastavuje ofsajd. Následuje komerční přestávka.
12:33
Vysoká nahrávka Jana Hrušky na Petra Tona, který nedokázal stáhnout letící kotouč na led.
12:15
Olomouc vyhazuje přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
12:01
Martin Dočekal se ujal puku a ihned za modrou tvrdě vystřelil, po vyraženém puku se ještě natahoval Ton ale marně.
11:32
Kováčik skáče zpátky na led, Brno se v pořádku ubránilo.
11:10
Kometa vyváží puk pryč z vlastní třetiny.
10:32
Nepřesná nahrávka hostů putuje až za svatyni Vošvrdy.
09:58
Rácova přihrávka byla tečována a Olomouc musí začít z vlastního pásma.
09:31
Jozef Kováčik (KOM) dostává dvouminutový trest za hákování.
09:20
Dočekal po souboji v rohu vybruslil před branku, kterou ale minul. Po několika sekundách se mu dostal puk zpátky na hokejku a chybělo málo a Brno by vedlo!
09:09
Probíhá komerční přestávka.
08:31
Olomouc právě vstřelila branku!
A je srovnáno! Herman po přechodu modré čáry poslal touš na RICHARDA DIVIŠE, který rychlou střelou překonává Čiliaka nad vyrážečku. Asistence: Jakub Herman a Jiří Ondrušek.
07:47
Na druhé straně Hruška nahazoval puk zpoza branky do brankoviště, žádného spoluhráče ale nenašel.
07:07
Rác vypálil z levého kruhu, ke vzdálenější tyči se mu nepovedlo umístit svoji ránu.
06:42
Jan Knotek si sjížděl mezi kruhy pro puk, přihrávka mu ale přeskočila čepel.
05:56
Hra se několikrát přelila ze strany na stranu, nyní hosté sbírají puk za vlastní brankou.
03:27
Domácí otevírají skóre dnešního večera po rychlém úniku. Ostřížek zavezl puk do útočné třetiny. Holcovu střelu chtěl vylepšit Dočekal, ale dostal kotouč na DAVIDA OSTŘÍŽKA u pravé tyčky, který poslal herní předmět za záda Vošvrdy. Asistence: Martin Dočekal a Miroslav Holec.
03:08
Skrbek vypálil puk na Čiliaka, který to příliš mnoho neviděl, naštěstí pro Kometu se touš do branky nedostal.
02:36
Zakázané uvolnění hostů, vhazování před Vošvrdou.
02:02
Kometa nedokázala dostat kotouč přes polovinu hřiště, Koreis byl od puku rychle odstaven.
00:51
Dujsík dostal přihrávku na modrou, odkud trefil zadní mantinel.
00:13
První domácí přechod do útočného pásma modrobílým nevyšel, u puku jsou hokejisté z Olomouce.
00:01
Na ledové ploše jsou již oba dva týmy, zápas za malý okamžik začne.

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kempný, Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Dlapa, Kuboš, Kováčik – Hruška, Němec, Ton – Káňa, Čermák (C), Honejsek – Burian, Koreis, Vondráček – Dočekal, Ostřížek, Holec, Mrázek

HC Olomouc: Vošvrda (Trvaj) – Vyrůbalík, Majeský, Skrbek, Houdek, Ondroušek, Škůrek, Bartoň – Cibák, Marosz, Rác – Dlouhý, Patera (C), Kucharczyk – Laš, Herman, Diviš – Rachůnek, Knotek, Matai, Buc

Rozhodčí: Pešina, Horák – Komárek, Ondráček.
Vzájemné zápasy:
Letos se tyto dva celky utkaly již dvakrát a pokaždé získala tři body Kometa. Co je ale zajímavější, obě dvě utkání skončily stejným výsledkem – 4:2 pro Brno. Dočká se dnes domácí celek třetí výhry nad Olomoucí a skončí zápas opět stejně?
Hosté z Olomouce jsou čtyři body za šestými Pardubicemi. Co se týče nejlepšího hráče týmu v rámci kanadského bodování, je jím Rostislav Marosz (7 + 18). Je zároveň nejúspěšnějším nahrávačem svého klubu. Nejlepším střelcem je ale Martin Cibák (11 + 7). V +/- účasti na ledě vede statistiku Alex Rašner (+7).

Poslední venkovní zápas kohoutů se uskutečnil v Třinci, kde Oceláři jasně vyhráli 5:1.
Oba dnešní soupeře od sebe dělí 10 bodů. Domácí Kometa si drží čtvrtou pozici a na kontě má 51 bodů. Kanadskému bodování Brna vládne Petr Ton (17 + 12). Nejvíce asistencí si v týmu letos připsal Vojtěch Němec (9 + 14). Co se týče kladné a záporné účasti na ledu, domácí statistice v této kategorii velí Jakub Koreis (+12).

Poslední domácí představení se Kometě vydařilo, již po třetí letos porazila za plný počet bodů Zlín.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. V rámci třicátého kola Tipsport extraligy v ledním hokeji se mimo jiné uskuteční souboj mezi HC Kometou Brno a HC Olomouc. Od sedmnácti hodin pro vás přineseme podrobnou online reportáž přímo ze stadionu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.