To je ode mne z Brna vša a přeji vám hezký zbytek večera.
Hokejisté Plzně v Brně ke třem bodům nakročili už v první části, kterou vyhráli 3:0 a svůj náskok ve zbylých třetinách nejen hlídali, ale dokonce jej i navýšili. Brankář Machovský si mohl po jasné výhře odškrtnout první vychytanou nulu sezóny 2014/2015.
Nejlepšími hráči zápasu jsou zvoleni domácí útočník Jan Hruška a střelec dvou branek Plzně Ján Sýkora.
60:00
59:50
Vyhození mimo hřiště, ale dvě minuty z toho nebudou.
59:19
Ještě jedno vyloučení. Za držení odchází na trestnou Ondřej Dlapa.
58:20
Kotouč v útočném pásmu Komety, ještě možná jedna šance na čestný gól.
57:19
Odveta za čtvrtifnále se tak hostům povedla, nicméně stále je to jen první čtvrtina souteže, kol bude ještě velmi mnoho.
56:48
Plzeň dohrává v poklidu zápas, ještě vyslala nebezpečný pokus Kratěnou.
55:59
Blíží se konec zápasu, někteří diváci opustili své sedadla.
55:56
Dnešnímu utkání přihlíží 6670 diváků.
55:30
1:8 se Spartou, nyní 0:5. No, co k tomu dodat. Nedaří se brněnskému týmu.
54:55
Plzeň právě vstřelila branku!
Takže ještě jeden gól pro hosty. Střela Pletky skončila na břevnu a pohotová dorážka JÁNA SÝKORY znamená pátý gól v brněnské síti. Asistence: Václav Pletka, Branislav Kubka.
54:37
Skoro se nepřerušuje, dnes utkání skončí nebývale rychle.
53:30
Alespoň čestného úspěchu by Brňané chtěli docílit, ale nejde to. Šance jsou, ale nestačí to.
53:01
Buly u Machovského brány, který bojuje o čisté konto. Dnes už prakticky o nic jiného nejde. O bodech je dávno rozhodnuto.
52:56
To Martin Dočekal měl možnost snížit. Sám před bránou zakončoval bekhendem, Machovský už ležel, ale puk končí těsně vedle jeho tyče. Poté pálil ještě Dlapa, ale nepřesně.
52:28
Indiáni ještě nemají dost, tak si na delší dobu vzali puk do útočného pásma a kroužili. Nakonec nic moc nevymysleli.
51:40
Hosté jsou v pěti, opět se moc v oslabení nenadřeli.
50:58
Hraje se velice rychle, duel se přeci jen dohrává. O výsledku je prakticky rozhodnuto.
50:37
Nahození Malce likviduje připravený Machovský. Poté Kometa vyhrála buly a František Ptáček ostrou ranou trefuje boční plzeňskou tyč.
49:23
Jan Schleiss inkasuje dvě minuty za držení protihráče.
48:59
Němec dojel kotouč, ale nikdo mu do rohu nepřijel na pomoc. Plzeň posléze vyhazuje.
47:49
Střela Moravčíka končí v ochranné síti. Falter zasahovat nemusel.
47:16
Duel má průměrné tempo, spíš se dohrává. Plzeň nikam nepospíchá a hraje to co potřebuje.
46:41
Pěkná střela Tomáše Vondráčka, který poslal na Machovského přízemní střelu, tu však plzeňský gólman opět chytá.
45:57
Hosté jsou v pěti, ještě se snažil vymyslet něco Kuboš, který místo střely volil přihrávku na Tona, ten však Machovského nepřekvapil.
44:32
Když to nejde, tak to prostě nejde. Kometě přeskakují kotouče, nedaří se rozehrávka, souhra a ani střelba. Navíc opět ujela v oslabení trojice Plzeňských, ale tentokrát se jim něco podobného, jako u druhého gólu nepovedlo.
43:56
Ján Sýkora potrestán za podražení. Další přesilovka pro modrobílou družinu.
43:56
Kometa měla výhodu v signalizované přesilovce, ale Königova střela končí mimo hřiště.
43:15
Vondráček opět nedostal kotouč tam, kam by potřeboval, Škodovka hraje přesně to co potřebuje.
42:05
Indiáni jsou v pěti, krom několika ošemetných situací nemuseli nic řešit.
41:38
Další střely likviduje plzeňská obrana, která posílá kus černé gumy daleko od svého brankáře.
41:16
Ton se obtáčel kolem brány a hledal Čermáka, ale ten poskakující puk netrefuje.
40:15
Kometa hraje přesilovku, protože v čase 40:00 byl vyloučen Boháč za faul loktem.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:42.
Máme za sebou druhou třetinu, která nepřinesla na domácí stranu mnoho radosti. Plzeň hrála přesně to, co potřebovala a šest minut před koncem přidala ještě další gól do sítě Falter. Ten dělal co mohl, chytal výborně, ale tečujícího Schleisse neměl šanci vychytat. Šancí Kometa mnoho neměla, snad jen střely Hrušky a Tona stojí za zmínku. Machovský ovšem chytá s jistotou.
40:00
39:06
Tak to na druhé straně hřiště zkusil Pletka a Falter musel hrudníkem zastavit nepříjemný pokus tohoto hráče.
38:30
Nejde to, ani třetí formace Moravanů neměla v útočném pásmu dostatek času na nějakou šanci.
38:11
Tomáš Svoboda prováhal vhodný moment přihrávky na volného Tomáše Vondráčka, který by jinak jel sám na bránu. I tohle se prostě Kometě nedaří.
37:30
Nyní to zkusil pro změnu Petr Ton, ale ani zkušený veterán sám před Machovským neuspěl. Dvě dobré šance na korekci ve výsledku, ale indiánský šaman v bráně drží stále nulu.
36:51
Jiskřička naděje mohla přijít v tuto chvíli. Ton poslal kotouč pro Jana Hrušku, který sám před bránou nechal vyniknout jen brankáře Machovského.
36:25
Akce Komety zastavena pro ofsajd.
35:38
Falter kryje nahození Johnsona a uklidňuje situaci. Za gól určitě nemohl, nic neviděl a navíc neměl šanci rychle reagovat na teč Schleisse.
34:36
S tímto už bude mít Kometa velké problémy, Plzeň si vytvořila velký náskok a bude se ho snažit držet.
33:25
Za čtyři. S tímto pokusem neměl Falter šanci cokoliv udělat. Kubka nahodil kotouč od modré čáry a před bránou ho šikovně tečoval JAN SCHLEISS. Mladá plzeňská letka tak sbírá úspěch a také puk na památku. Asistence: Branislav Kubka, Dominik Kubalík.
33:26
Máme zde další komerční přestávku, vhazovat se bude u Faltera.
32:58
Brno je v pěti a ihned zahrozilo Vojtěchem Němcem, který hledal prostor pro Tomáše Svobodu. Oba se nakonec dostali ke střelám, ale s oběma pokusy si Machovský poradil.
32:26
Hosté ihned vyhráli buly a Balejem operují před Falterovou klecí.
31:37
Domácí vyhazují přes všechny čáry, před malou chvílí však měli velké štěstí, když Tomáš Sýkora orazítkoval břevno. Zbytek oslabení je zatím pod brněnskou kontrolou.
30:42
Další trest pro Kometu. Peter König inkasuje trest za hákování. Plzeň měla krátce před tímto faulem další obrovskou šanci, po sérii závarů trefila břevno Falterovy brány.
30:20
Indiáni vystaveni do ofsajdu, za devět vteřin jim přesilovka skončí.
29:19
Celá hala stojí a fandí, nutno říct, že v oslabení Komety. Falter naštěstí pro Brno zasahovat nemusel a jeho spoluhráči mohou střídat.
28:29
Kometa jde do čtyř. Adam Raška inkasuje trest za vysokou hůl. Plzeň bude hrát druhou přesilovku.
27:57
Otevřená brněnská dálnice pro obránce Mozíka, který se projel až před Faltera, který ale po jeho bekhendu nemusel zasahovat. Indiáni jsou však stále v útočném pásmu.
27:27
I za stavu 0:3 panuje v Rondu fantastická atmosféra, diváci se v hledišti snaží co jim hlasivky a ruce stačí.
27:16
Střelu Tomáše Divíška kryje do výstroje Martin Falter. Následuje komerční přestávka.
26:16
Je to otřepaná fráze, ale Kometa by se potřebovala nastartovat nějakých kontaktním gólem, který by ji vlil krev do žil. Plzeň si prozatím hraje přesně to, co potřebuje.
25:50
Na druhé straně Tomáš Sýkora s Jozefem Balej zavařili brněnskému brankáři, ale ten své mužstvo drží dobrým výkonem.
25:05
Další výpad Brna končí pro změnu icing, Jakub Svoboda však rozhodně nehýří verdiktem sudích přílišným optimismem.
24:49
Opět Tomáš Vondráček, který bojuje jako lev, ale nyní ho zastavuje nikoliv Jakub Lev, ale ofsajd.
24:19
Tomáš Vondráček pro změnu z levé strany, poslal na Machovského navštívenku zápěstím, leč kotouč je v ochranné síti.
23:16
Petr Ton dostal přihrávkou na pravou stranu, nastartoval svá rychlá chodila a tvrdou ranou ohrozil Machovského, ten ale jeho pokus bezpečně kryje.
22:16
Domácí jsou již v pěti, ale Falter má plné ruce práce. Teď to byl exbrněnský Balej, který měl mnoho času a prostoru na brankovišti. Vše si pohlídal brněnský gólman.
21:38
Hosté dál hrozili, po střele Pletky končí kotouč jen těsně vedle. Následovala pumelice Jána Sýkory, Falter připraven.
20:18
Martin Falter hned v úvodu čaruje, Plzeň totiž dohrává přesilovku a Lev se Simonem mohli přidat čtvrtou branku. Oba ale nevyzráli na výtečném gólmanovi.
20:01
Máme za sebou první třetinu, která se takřka nesla v duchu té minulé, kdy Kometa bojovala se Spartou. Plzeň udeřila hned třikrát, jednou dokonce v oslabení a vyhnala Čiliaka z brány. Přes jakés takés šance se snížení Komety nekonalo a po první třetině jde do kabin za hodně nepříznivého stavu. Uvidíme, co přinese druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 18:50.
20:00
19:45
V závěru třetiny měl obrovskou šanci Dominik Simon, který si najel sám před Falterovu bránu, ale ten předvedl výtečný zákrok a nepřipustil další komplikace.
19:22
Škodovka udělala velký zámek, ale nakonec se sama vytlačila z útočného pásma. Sudí pískají ofsajd.
18:42
Na dvě minuty odchází Petr Mrázek, menší trest podražení.
17:56
Blíží se závěr první třetiny, výsledek je víc než jasný. Plzeň má navíc výhodu, za pár chvil bude hrát přesilovku.
16:27
Plzeň vypadá, že si duel výtečně užívá. Víc jak minutu operovala v útočné třetině a domácí obraně neměla ani na chvíli prostor na oddech.
15:38
Druhá formace bojuje, ale nejde to. Němec se snažil poslat kotouč do jízdy na Vondráčka, ale u něj byl obránce Pulpán.
14:26
Komerční pauza, do konce první periody zhruba pět minut.
13:48
Vázne kombinace a nedaří se takřka nic. Těžko by asi někdo čekal, že i v první třetině bude Kometa ztrácet na soupeře hned tři branky.
12:38
Ovšem indiáni pořádně zatopili pod brněnským kotlem a Falter měl plné ruce práce, aby se výsledek neměnil. Vicemistr loňského ročníku není evidentně ve své kůži.
11:39
Ptáček zavezl puk do pásma, kde bojoval Vondráček, ale nakonec ho hosté odzbrojili.
11:16
Dá se říct, že Plzni tam zatím napadalo vše na co sáhla, ale všechny brejky byly neskutečně nebezpečné.
10:16
Kometa si vzala oddechový čas a po něm jde do brány Martin Falter. I když Marek Čiliak za góly jen těžko mohl.
09:14
Kometě to nejde doma ani ve druhém případě po sobě a inkasuje třetí direkt. Pletka přihrál před bránu, kde dostal mnoho prostoru TOMÁŠ DIVÍŠEK a exbrněnský hokejista vyhnal Čiliaka z brány. Mostecký rodák uplatnil svůj důraz a přehled, pak už nebylo co řešit. Asistence: Václav Pletka, Michal Moravčík.
07:57
Další velká šance Komety, aby se dostala do kontaktu. Němcova formace zavařila obraně a několik ostrých střel musel krýt Machovský. Především Němcův pokus z otočky hrozil nějakým problémem.
06:51
Brňané se potřebují zvednout, potřebují se chytit nějakou pěknou akcí. Zatím to zkouší rychlým výpadem Vondráček, ale Plzeň situaci zvládá.
06:12
Střela Čermáka končí u Machovského vyrážečky, který puk posílá do ochranné sítě.
05:56
Indiáni jsou v plném počtu, bez problémů se ubránili a navíc přidali do Čiliakovy svatyně smrtící lektvar.
04:36
No tak to jo. Akce jak vyšitá do Zlaté helmy. Hosté neskutečně vyšachovali pětici brněnských hráčů a zavezli puk až do kuchyně. Po ose Kadlec – Balej se prosadil JAKUB LEV, který už měl prakticky snadnou úlohu. Doklepl touš na zadní tyč, kde Čiliak neměl šanci zasáhnout. Indiáni tak v oslabení překvapují Brno podruhé a nutno říct, že smrtící akcí. Asistence: Lukáš Pulpán, Jozef Balej.
04:05
Plzeň se dokázala osvobodit, Brno musí začít až od svého brankáře.
03:40
První vyloučení zápasu, za katr putuje Dominik Boháč za faul kolenem. Kometa si zahraje přesilovku.
03:15
Obrovská šance Brna. Hruška udržel kotouč a natáhl na sebe spoluhráče. Poté předložil exkluzivní nabídku pro Petra Tona, jehož bomba končí na masce brankáře Machovského.
02:48
Pro Kometu to však není nic nového, Brňané totiž ani v jednom extraligovém utkání této sezóny nevedli. Navíc velmi rychle inkasují góly a musí obrácet, respektive dohánět.
01:25
Tak to je šok pro domácí publikum. Hned z první šance se prosazuje svižnou střelou útočník JÁN SÝKORA. Ta rána šla do horních pater brány a Čiliak jen máchl lapačkou. Asistence: Václav Pletka.
00:49
Simonova střela byla sražena do ochranné sítě a bude se vhazovat po levici Marka Čiliaka.
00:17
Jdeme na to, Kometa přešla ihned do útoku a snaží se něco vymyslet před Machovským.
00:01
Hráči Plzně jsou na ledě, i Kometa vstupuje na hrací plochu, za pár chvil budeme startovat. Příjemnou zábavu.
Hala Rondo se postupně zaplňuje, uvidíme, zda bude vyprodáno, protože ještě dopoledne bylo na pokladnách zhruba 750 vstupenek. Ale i tak je zde nadprůměrná návštěva, která se jistě postará o dobrou atmosféru.

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Hanzlík, Kuboš, König, Dlapa, Malec, Ptáček, Dujsík – Ton, Ostřížek, J. Hruška – T. Svoboda, V. Němec, Vondráček – J. Svoboda, Čermák (C), Dočekal – Mrázek, Raška, Kusko. Trenér: Vladimír Kýhos.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Pulpán, Kadlec, Boháč, Mozík, Moravčík, Kubka, Pavlíček – Lev, Simon, Kratěna (C), Pletka, Divíšek, J. Sýkora – Johnson, T. Sýkora, Balej – Kubalík, Beran, Schleiss. Trenér: Milan Razým.

Rozhodčí: Homola, Čech – Kis, Lučan..
HC Kometa Brno:

I Kometa má marodku nebo distancovaného hráče. Nebude hrát Kempný a po otřesu mozku také Káňa. Více o sestavě a zápasu s Plzní přiblížil Vladimír Kýhos, kouč Brna.

„Plzeň je sice oslabená, přesto má dostatečně silný kádr, navíc ho doplnila Tomášem Divíškem. U nás musí přijít také vynucené změny. Místo distancovaného Kempného povoláme Tomáš Dujsíka, který bude sedmým bekem."

Z útoku vypadl zraněný Jan Káňa, kterého nahradí ve druhé formaci Tomáš Vondráček. Budeme hrát na čtyři lajny, Rašku s Mrázkem doplní junior Silvestr Kusko," uzavírá Kýhos.
HC Škoda Plzeň:

Letos Zápodočeši vstoupili do nového extraligového ročníku přesně naopak, než tomu bylo před rokem. Touhle dobou totiž měli na kontě pět výher a jen dvě porážky. Po sedmi kolech této sezony však musejí plzeňští hokejisté řešit opačnou situaci.

V prvním kole svěřenci trenéra Razýma neuspěli v duelu se Spartou. Domácí premiéra se jim také příliš nepovedla, když prohráli s Litvínovem na nájezdy. V té době však nikdo nevěděl, jaký start a v jaké pohodě nastupuje Verva, která loni skončila na jedenáctém místě (v současnosti vede tabulku a jako jediný tým ještě neprohrála).

Od disciplinárky vyfasovali tresty Hollweg, Dvořák a Jeřábek. K tomu všemu jsou zranění Kašpařík s Indrákem. Tolik tedy k absenci hostů.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Krásný páteční podvečer z hokejové haly Rondo, kde se dnes uskuteční již osmé kole extraligy. Kometa po minulém debaklu se Spartou má před svými fanoušky rozhodně co napravovat. Navíc hostí Plzeň, která má rovněž sedm bodů a nenachází se v úplně oslnivém rozpoložení.