Je tady konec a západočeské derby jasně ovládla Plzeň. Domácím se sice podařilo ve třetí části snížit brankou Koblasy, ale na více se energetici nezmohli, a tak si domácí připisují další porážku a body míří do Plzně.

Toto je ode mne pro dnešek vše a budu se těšit u dalšího onlajn přenosu na počtenou!
60:00
59:36
Skuhravý tečoval před bránou Redlihsovu střelu, ale puk se pouze otřel o boční síť.
59:04
A Energie to zkouší bez Závorky 56 vteřin před koncem.
59:04
Domácí trenér Mlejnek si bere oddechový čas.
59:04
Před Machovským se strhla strkanice, ale nakonec z toho je pouze vhazování v obranném pásmu Plzně.
57:54
Plzeň vyhazuje a času je zatraceně málo pro domácí Energii.
57:16
Na domácích je vidět, že opravdu chtějí, ale žádná ze střel není zatím přesná.
56:34
Teď usedá na trestnou lavici jmenovec Jan Sýkora (PLZ), který vysekl hůl z ruky Gorčíkovi.
56:30
Pískána přihrávka rukou a to už se Sýkora vrací z trestné lavice.
55:43
Redlihs vypálil od modré a Skuhravý se snažil dorazit kotouč, který měl ale Machovský schovaný pod betony.
55:08
Sičák svou zadovkou naslepo obral svůj tým o útočné pásmo, což bude stát další vteřinky navíc.
54:30
Teď nebo nikdy! Na trestnou lavici usedá Tomáš Sýkora (PLZ) na dvě minuty za sekání a obrovská příležitost pro Vary.
53:58
Koblasa pálil z mezikruží, ale Machovský jeho střelu viděl a v klidu si s ní poradil.
53:19
Čas se domácím rychle krátí a jestli pomýšlejí na důležité body, je nejvyšší čas začít tlačit.
52:01
Schleiss naskočil na led a Plzeň přestála velmi těžké chvíle.
51:46
Až nyní vypálil od modré Redlihs a Machovský kryje jeho pokus v lapačce. Malé vysvobození pro Plzeň.
51:28
Obrovský tlak ze strany domácích. Hosté stále ještě nemohli vystřídat.
50:01
Další možnost pro domácí. Na trestnou lavici míří Jan Schleiss (PLZ) za podražení.
Dnešní derby sleduje 3599 diváků.
48:55
Hromada těl se nyní naskytla v Závorkovo brankovišti. Vše nakonce končí hvizdem rozhodčích a vhazováním v obranném pásmu Energie.
47:48
Pokračuje se tedy stále za dvoubrankového náskoku Plzně.
47:18
Konzultace netrvala nijak dlouho a hlavní sudí rozhodl, že Tomeček trefil tyč.
47:18
Bude se kontrolovat video! Jan Tomeček prudce vystřelil a kotouč se odrazil velice podivně. Celá hala je nyní přesvedčená, že domácí dali kontaktní branku. Uvidíme, jak to vše dopadne.
46:49
Koblasa s Kverkou měli šanci na snížení, ale nedokázali propasírovat kotouč za Machovského.
45:50
Jenže TOmáš Harant (KVA) udělal chybu a zastavil soupeře pouze za pomoci držení, odedí si tedy také dvě minuty na trestné lavici.
45:41
Miroslav Indrák (PLZ) to neudělal nejlépe a domácí můžou vstřelit kontaktní branku, když si hostující útočník odsedí dvě minuty za vyhození puku.
44:44
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Konečně jsme se dočkali využité přesilové hry! Kverka, Duda a PETR KOBLASA vyvinuli před bránou tlak a jedním plácnutím do puku dokázal vrátit třetí jmenovaný šanci domácích na zvrat . Asistence: Jaromír Kverka, Radek Duda.
44:40
Osm vteřin do konce trestu a vhazovat se bude před Machovským.
44:16
Vojtěch Tomeček se cpal před bránu, ale tam ho odzbrojili hostující obránci, kteří kotouč vyhazují z pásma.
43:29
Konečně to vypadá jako přesilová hra. Tlak a střelba, takhle by to mělo vypadat při přesilovce obou týmů.
42:47
Možnost pro domácí na srovnání. Jozef Balej (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za podražení.
41:25
Třetí část začala ve vlažnějším tempu a domácí fanoušci opět vykřikují ,,Bojujte za Vary!" Dost výstižné, když se koukneme na tabulku a způsob, jakým se dnes energetici prezentují.
40:32
Kverka nahodil puk do útočného pásma a Koblasa za ním ihned spěchá.
40:01
Je za námi dalších dvacet minut, ve kterých se navýšil náskok Plzně na tři branky. Tu jedinou v této třetině vstřelil Simon, který skóroval z dorážky. Zatím to vypadá na celkem jednostranou záležitost. Uvidíme, zda se domácím podaří ve třetí třetině zabrat.
40:00
39:25
Hra se ale rychle přesunula na druhou stranu, kde musel zasahovat Závorka. Vhazovat se bude po jeho pravici.
39:02
Běží poslední minuta druhé třetiny a domácí hráči jsou usazeni v útočném pásmu.
38:38
Jeden z plzeňských borců zahrál vysokou holí a hra zůstává před Machovským.
38:08
Harant to zkoušel z pravé strany, ale k odraženému puku se nedostal nikdo z domácích hráčů.
37:16
Domácí hrají v plném počtu a ani tentokrát se hosté z přesilové hry neprosadili.
36:08
Famózní semafor teď předvedl Závorka, na kterého ujížděl Jan Sýkora, ale bekhendovým blafákem si na domácího gólmana nepřišel.
35:16
A Radek Duda (KVA) opět míří na trestnou lavici, tentokrát za podražení.
34:55
Mari Bližňák a Ryan Hollweg ujížděli dva na jednoho a druhý jmenovaný pálil po přihrávce z první. Kotouč propadl Závorkovi mezi betony a prokutálel se jen těsně vedle tyče.
34:14
Hned k tomu budou mít ale příležitost. Za nedovolené bránění si odsedí dvě minuty Lukáš Pulpán (PLZ).
33:48
Teď už to vypadá s domácím celkem hodně bídně. Budou muset dotahovat tříbrankový náskok.
32:30
Plzeň právě vstřelila branku!
Jenže to Plzeň nemusí vůbec mrzet! Johnson vystřelil od modré, ale Závorka odrazil jeho střelu betonem pouze na hůl DOMINIKA SIMONA, který již neměl těžkou práci dorazit kotouč do prázdné brány. Asistence: Nicholas Johnson, Jan Sýkora.
32:22
Duda je na ledě a další nevyužitá přesilová hra.
30:57
Mozík pálil od modré, Závorka jeho střelu vyrazil betonem a následná dorážka skončila pod karlovarským gólmanem.
30:22
Radek Duda (KVA) znovu usedne na trestnou lavici. Pomohl si totiž krosčekem.
28:56
Duda si nepohlídal to, kde stojí a je pískáno postavení hráče v brankovišti, což znamená vhazování ve středním pásmu.
28:09
Gorčík je na ledě a Energie hraje v pěti. Ani jednomu týmu se dnes nedaří v početních výhodách a to jich nebylo málo.
27:59
Plzni se přesilová hra vůbec nedaří a trest Gorčíka za malý okamžik vyprší.
26:43
Harant po zmatcích před bránou nakonec dokázal puk vyhodit a celá lajna domácích odjíždí střídat.
26:09
Juniorský reprezentant Sebastian Gorčík (KVA) oslabí svůj tým, jelikož si odpyká dvě minuty za krosček.
25:52
Deyl se pokoušel vystřelit, ale do jeho střely se vložil jeden z hostujících hráčů a pokus zblokoval.
25:28
Další postavení mimo hru v podání Plzně. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
24:35
Kverka se zkoušel protáhnout po pravé straně, ale k puku se rychleji dostal Kadlec, který drobného karlovarského útočníka odzbrojil.
23:23
Balej vyslal z pravé strany tvrdou střelu, ale Závorka kotouč přitiskl pevně na svou hruď.
22:45
Tak teď už to mohlo být o tři branky, ale gól Plzně není uznán kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.
22:14
Sičák je na ledě a i když se na chvíli Plzeň dokázala usadit v útočném pásmu, tak nedokázal výrazně zahrozit.
21:38
Tak tahle přesilová hra opravdu není z těch nejlepších a domácím se daří vyhazovat a šetřit čas.
20:14
Nepříjemnost hned v úvodu. Vladimír Sičák (KVA) oslabuje svůj tým a je dost možné, že se bude opakovat začátek první třetiny.
20:01
První dvacetiminutovka je za námi a viděli jsme v ní celkem dvě branky, které obě padly do karlovarské branky. Domácí nepůsobili nijak přesvědčivým dojmem a hosté šli ani ne po minutě do vedení zásluhou Dominika Simona. Druhý zásah si tvrdou střelou připsal Jakub Lev, a tak do kabin odchází výrazně spokojenější Plzeň. Druhá třetina začne přibližně v 19:15.
20:00
19:15
Hraje se opět v pěti hráčích na obou stranách, ale do konce třetiny zbývá již necelá minuta.
18:52
Hosté se nedohodli na modré čáře a rozhodčí správně postřehl, že puk už byl venku z pásma, což ale asi nepostřehli plzeňští a je odpískán ofsajd.
18:23
Domácí si asi myslí, že hrají oslabení. Vůbec se nesnaží útočit a spíše to vypadá, že šetří čas.
17:14
Jenže síly na ledě se záhy vyrovnají. Nicholas Johnson (PLZ) bude na trestné lavici dělat společnost Dudovi, jelikož je vyloučen na dvě minuty za držení hole.
17:08
A pro Vary může být hůř. Radek Duda (KVA) nedokázal kontrolovat svou hůl a je vyoučen na dvě minuty.
16:47
Blíží se pomalu konce první třetiny a hosté si stále drží svůj dvoubrankový náskok. Nutno říci, že zaslouženě.
15:36
Kverkovi utekl na polovině hřiště kotouč, kterého se zmocnil následně Dominik Simon a ujížděl sám na Závorku, kterého nedokázal bekhendovým blafákem překonat.
14:51
Balán dobře prokličkoval středem hřiště, ale nedokázal zakončit. Odražený kotouč se ještě pokoušel do brány dorazit Duda, ale ani tomu se to nepodařilo.
13:05
Sičák si nerozuměl s Davidem Hruškou při přechodu modré čáry a je z toho postavení mimo hru.
12:21
Tohle nevypadá na nějaký boj o předkolo ze strany Karlových Varů. Ty působí dosti rozpačitým dojmem.
11:56
A je to již o dvě branky! JAKUB LEV se dostal k odraženém puku a dělovkou z hranice levého kruhu propálil Závorku nad jeho ramenem. Asistence: Miroslav Indrák, Lukáš Pulpán.
11:19
Kratěna se nebzepečně prokličkoval až před Závorku, ale na poslední chvíli mu byla zablokována hůl, a tak nemohl zakončit.
10:14
Moravčík je na ledě a Plzeň hraje v pěti. Hosté potvrzují svou první pozici v ubráněných oslabeních.
09:31
Sičák nezastihl kotouč před modrou čáru, a tak se domácí vystavili do ofsajdu.
08:41
Skuhravý se pokoušel procpat kotouč před bránu, ale guma se odrazila od brusle jednoho z hostujících obránců až ven z pásma.
08:14
Nyní se ale bude opět vylučovat na plzeňské straně. Michal Moravčík (PLZ) usedne na trestnou lavici na dvě minuty za držení.
07:35
Micka je na ledě a i domácí své oslabení také ustáli v klidu.
07:00
Ofsajd zastavil Plzeň, která se snažil dostat zpět do pásma, ale to se jí tentokrát nepodařilo.
06:22
Závorka nyní dokázal zikvidovat tvrdou střelu od modré, kterou vyslal Mozík a vhazovat se bude po levici domácího gólmana.
05:58
Přesilová hra v podání hostujcíího celku vypadá o poznání lépe. Domácí se nemohou osvobodit a jsou pod velkým tlakem.
05:35
Teď však přichází komplikace pro Energii. Tomáš Micka (KVA) je odeslán na trestnou lavici za hákování.
04:40
Balej je na ledě a Plzeň toto oslabení ustála celkem v poklidu.
04:39
Simon ujížděl sám na Závorku, ale v koncovce byl rozhozen, a tak nedokázal přesně zakončit.
03:59
Konečně se domácím podařilo usadit v pásmu a snaží se o nějakou kloudnou akci, nebo alespoň střelu.
03:15
Energii se však nedaří přechod přes modrou čáru a diváci svou nelibost dávají hlasitě najevo.
02:40
Máme tu první vyloučení. Jozef Balej (PLZ) se provinil v útočném pásmu podražením a nabízí domácímu týmu možnost na srovnání.
02:22
Nyní však již hrají hosté, kteří vyváží kotouč z obranného pásma.
01:58
Koblasa se dobře cpal před Machovského, ale byl odstaven. Domácí však zůstávají v útočném pásmu.
01:27
Bičánek chtěl poslat dlouhý pas po mantinelu na Dudu, ale ten na příliš rychlý kotouč nedosáhl.
Plzeňští fanoušci naházeli papírky na led, proto se již delší dobu po gólu nehraje, probíhá úklid. Tomáš Závorka si také nechává upravit řemínek na brusli.
00:43
Tak to je opravdu nečekaný start do utkání! Nicholas Johnson projel celé hřiště, natlačil se před Závorku, kterého povalil a následně puk do klece dorazil DOMINIK SIMON. Asistence: Nicholas Johnson, Ondřej Kratěna.
00:05
Úvodní buly vyhrála Plzeň a okamžitě zakládá první útočnou akci.
00:01

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Sičák, Harant, Redlihs, Deyl, Bičánek, Šmach, Tomeček J. – Duda, Balán, Hruška D. – Vachovec, Skuhravý, Tomeček V. – Micka, Kverka, Koblasa – Gorčík, Heizer, Flek.Trenér: Karel Mlejnek

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Jeřábek, Kadlec, Pulpán, Mozík, Moravčík, Kubka, Boháč – Johnsnon, Simon, Sýkora J. – Schleiss, Bižňák, Kratěna – Pletka, Lev, Indrák – Hollweg, Sýkora T., Balej – Kubalík. Trenér: Michal Straka

Rozhodčí: Pešina, Souček – Zíka, Jindra.
Vzájemné zápasy

V této sezoně se oba celky setkaly již třikrát. Dvakrát na ledě Plzně a jednou v Karlových Varech. Zatím platí, že vyhrával domácí tým. Uvidíme, zda se to potvrdí i teď. Zápasy derby bývají vyprodané, což se ale letos ještě ani jednou nestalo. V Plzni dokonce v obou zápasech byla hala poloprázdná.

Plzeň 4:3 po pr. Karlovy Vary – 12. 12. 2014

Karlovy Vary 2:1 Plzeň – 26. 10. 2014

Plzeň 2:1 Karlovy Vary – 16. 9. 2014
HC Energie Karlovy Vary

13. místo

49 bodů

Domácím borců v poslední době příliš do smíchu není. Když už to vypadalo, že by se tým z města pramenů mohl posouvat tabulkou vzhůru, tak opět začal padat. Posledních deset zápasů ukazuje mizérii, kterou Vary procházejí. Osm proher a pouhé dvě výhry, to opravdu není nic lichotivého.

Mezi oběma západočeskými týmy je šest pozic rozdíl, je zde i pouhých devět bodů. Kdy jindy by měli energetici zabrat, než v derby. Tahoun týmu, kapitán Radek Duda, má na svém kontě 14 branek a 14 asistencí, ale ani on v poslední době nezáří, stejně jako celá Energie.
HC Škoda Plzeň

7. místo

58 bodů

Plzeň to má v posledních zápasech jako na houpačce. Deset posledních zápasů jasně potvrzuje pozici, na které se Škodovka nachází. Čtyři výhry a šest proher, což není nijak oslňující bilance, kterou by se dalo chlubit. Navíc na šesté Pardubice ztrácejí šest bodů, což tedy znamená šest bodů ztráty na přímý postup do play off. Tým táhne Jan Sýkora, který má na svém kontě 16 branek a 17 asistencí, za což mu patří dvanácté místo v tabulce kanadského bodování soutěže.
Vítám vás u dnešního on-line přenosu ze zápasu Tipsport extraligy. Blíže by se toto střetnutí dalo napsat jako západočeské derby mezi Karlovými Vary a Plzní. Utkání začíná v 18:00 a bude vás jím provázet David Košinár.