SESTŘIH: 21. kolo extraligy, Karlovy Vary - Třinec 2:4

A je tu konec dnešního utkání, o kterém bezesperu rozhodla velice sporná situace v první třetině. Třinec v přesilové za krvavé zranění během pěti minut vstřelil 3 branky, čímž otočil na konečných 4:2. Já se s Vámi loučím a těším na další utkání.
60:00
59:30
Domácí ztratili převahu v pásmu a Třineckým se podařilo vyhodit.
59:04
Polanský (TRI) nabídne dvě minuty přesikové hry. Domácí hrají tak 6 proti 4.
58:27
Odražený puk málem skončil v prázdné brance domácích, ale jen o kousek šel nakonec mimo.
57:55
Střela od modré, vyražení a pokus Hrušky bekhendem, který Hrubec vystihl lapačkou.
57:49
Lze očekávat hru bez brankáře.
57:49
Domácí si vzali oddechový čas.
57:45
Kverka s Dudou podusili obranu Třince, nakonec je vítězem Hrubec, brankář Třince, který dokázal všechny pokusy odrazit a zlikvidovat.
57:04
Zakázané uvolnění domácích vrací hru před Závorku.
56:25
Tomeček dokázal za brankou získat opět kotouč, náhle ho ale rychle odevzdal nepřesnou přihrávkou.
55:33
Oceláři se po dlouhé době dostali do menšího tlaku a vyústil z toho zákrok Závorky nejdříve betony a následně ukrytím kotouče pod lapačku.
54:53
Vachovec pálil tvrdě a Duda se následně snažil dorážet, ale neúspěšně.
54:29
Kotouč končí v ochranné síti, následně proběhne komerční pauza a pak vhazování.
53:55
Pšurného střela zamířila do pravého betonu Hrubce.
53:10
Skuhravý s Hruškou se snažili teď zpoza branky něco vymyslet. Skuhravý poslal kotouč před branku na Hrušku, ale ten ve vysoké rychlosti ho nedokázal usměrnit za záda Hrubce.
51:25
Tomeček u pravého mantinelu chtěl zkusit nahrát přes obránce, ale to se mu nepodařilo.
Dnešní utkání sleduje 3609 diváků.
50:40
Třinec je v držení kotouče a pomalu rozehrává útok.
49:55
Hosté hrají v plném počtu.
49:28
Zpoza branky nahrával Balán, ale nikomu se kotouč zachytit nepodařilo. Puk opouští útočnou třetinu Energie.
48:55
Kotouč drží Oceláři, ale ne na dlouho.
48:21
Energetici neudrželi pásmo a musí to zkusit znovu.
47:51
Rufer (TRI) nabídne na dvě minuty početní výhodu domácí Energii – hákování.
46:43
Na konci další příležitosti mohl stát Vachovec, ale situaci podcenil.
46:01
Hruška střílel od modré a Štals se jí snažil zkoridovat za záda Hrubce. No, nechybělo mnoho.
45:24
Růžičkova střela od modré neměla razanci, a tak ji Závorka bez problémů likviduje.
44:39
Dopředu se ale dostal Hruška, který se zkoušel prosadit, avšak zamířil příliš vysoko.
44:15
Třinečtí jsou v útočné třetině a tlačí obranu domácích.
43:37
Hosté se dostali do příležitosti, do které se postavil Závorka. Následuje vhazování.
42:25
Domácí šli opět do útoku, ale shledali se na modré s nepřesnou přihrávkou a puk mají v moci hosté.
41:16
Pšurný s Balánem a Tomečkem operují v útočné třetině. Pšurný měl velkou příležitesto na levé straně, ale trefil tyč!
40:39
Hra je přerušená kvůli hře vysokou holí. Rozhodčí vykazuje hráče do středního pásma.
40:20
Z kraje se do toho domácí pustili a byla z toho první střela, která byla vyslána od modré a následně sražená do ochranné sítě.
40:01
Je tu konec druhé třetiny. Atmosféra v KV Areně není momentálně žádná a přijde mi, že všichni jsou tak nějak otrávení. Ve druhé třetině branka nepadla, a tak musíme doufat, že nám nějaké branky přinese alespoň ta třetí.
40:00
39:46
Hrňův pokus Závorka vyráží vysoko.
39:34
Nosek se dostal do vyložené šance, když stál před Závorkou. Naštěstí pro domácí netrefil puk vůbec dobře a branka nepadla.
39:01
38:41
Skuhravý chtěl tečovat zřejmě střelu, avšak se do ní postavil tak nešťastně, že si puk srazil pod sebe.
38:23
Hosté se vystavili ofsajdu a následuje vhazování ve středním pásmu blíže k domácímu brankáři.
37:44
Dudova formace teď tlačí obranu Třince a z těch několika střel, které mířily na Hrubce ani jedna nepropadla za záda hostujícího golmana. V KV Areně to zašumělo.
36:45
Rákos (TRI) nabídne domácím dvě menity přesilové hry za nedovolené bránění.
36:16
Střelu, kterou vyslal Růžička až od modré, zkoridoval Závorka za branku.
35:25
Hosté se dostali ke střele po chybě domácích v rozehrávce. Střelu z dálky kryje Závorka.
35:12
Tým domácích hraje v plném počtu.
34:30
Polanský dvakrát v dobré střelecké pozici, když se ale podruhé rozhodl vystřelit, tak trefil pouze betony Tomáše Závorky.
33:55
Hosté kombinují kolem branky Závorky a posílají na něj jeden pokus za druhým.
33:08
Tomeček (KVA) si odpyká dvě minuty – za podražení.
32:28
Další velká šance domácích, která nekončí brankou! Dvě střely, dorážky.. ale ze šance nic není.
30:10
Kverka stál naproti Hrubcovi a stačilo puk jen dobře usměrnit a skončil by v brance. Karlovarský mladík ale zamířil přímo do Hrubce a tím pádem ze slibné šance nic nebylo.
29:30
Oba týmy hrají již v plném počtu.
29:01
Střela Sičáka skončila na jednom z obránců Třince. Ten ihned rozehrává a žene svůj tým kupředu.
28:46
Balán poslal lehkou střeluna branku, kterou Hrubec raději kryje pod lapačku.
27:45
Střelu Linharta chytá Závorka a přerušuje hru. Následuje vhazování.
27:17
Vyloučen je i na druhé straně Bičánek (KVA) za sekání.
27:08
Kindl (TRI) si odpyká dvouminutový menší trest. Hákování.
27:05
Bude se vylučovat.
26:45
Domácí jsou ve velkém tlaku, kdy na Hrubce míří jedna střela za druhou.
25:30
Domácí operují v útočné třetině. Hra se utváří ale spíše v soubojích u mantinelu než při kombinaci.
24:40
Střelu Noska vyrazil Závorka před sebe.
23:37
Duda s Kverkou chtěli zkusit překvapit hosty, avšak ti postavili na modré velkou zeď, kterou nešlo prokličkovat.
22:53
Orsava byl ve velké přílžitosti, nakonec místo zakončení nahrával před branku, kde však nikdo nebyl.
22:13
Hruška se dostal do najézdu, ale Hrubce nepřekonal. Radim Hruška mohl snížit!
21:21
Skuhravý trefil masku Hrubce a puk končí po odrazu až v ochranné síti.
21:07
I Heizer a spol. se dostali do tlačenice před brankou, ale z téhle situace také nic nevzešlo.
20:50
Domácí Hruška se dostal do zakončení, ale do branky se netrefil.
20:01
Je tu konec první, velice divoké třetiny. Tu ovládli hosté, kteří zužitkovali celkem třikrát pětiminutový trest domácích.
20:00
19:33
Střela od modré, kterou se prezentoval Roth končí v lapačce Závorky.
18:45
17:54
A aby toho nebylo málo, tak si ještě Vachovec (KVA) připíše dvě minuty za vysokou hůl.
17:54
Třinec právě vstřelil branku!
Jedno, dvě vyloučení a jak se dokáže zápas vyvíjet. Třinec ve standardním rozložení při přesilové hře opět zvyšuje. Střelcem je DAVID NOSEK. Asistence: Jiří Polanský, Vladimír Roth.
17:37
Je to těžké, protože Třinec hraje opravdu dobrý hokej.
17:07
Hosté pořád okupují útočnou třetinu a domácí se snaží bránit co jim síly stačí.
16:41
Orsava (TRI) je vyloučený za sekání.
16:30
Třinečtí kombinují ve třetině.
15:57
Duda (KVA) jde také na trestnou. Za podražení.
15:38
A Třinečtí zvyšují. Zase přesilovková kombinace, ze které vyústila přiležitost pro MARTIN ADAMSKÝ, který se nemýlil. Asistence: David Nosek, Jiří Polanský.
14:52
Třinec dává branku z přesilové hry. JAKUB ORSAVA se dostal až před Závorku a toho překonává. Asistence: Kamil Kreps, Vladimír Roth.
14:35
Krepsova střela končí v ochranné síti. Střelu vyrazil domácí brankář, což znamená vhazování v obranném pásmu domácích.
14:13
Domácí pořád napadají a hosté se téměř po minutě k ničemu nedostal.
13:50
Domácí dostali kotouč přes modré.
13:32
Vysoká hůl s krví posouzená jako krosček. No nic, Energie jde do oslabení a Třinci se nabízí dlouhá výhoda početní.
13:32
Režie v KV Areně pořád pouští záznam a na trest do konce utkání tohle rozhodně není.
13:32
Na straně domácích si odpyká Tomeček (KVA), který dostává zřejmě 5 + do konce utkání. Což mi přijde jako tvrdý trest. I záznam ukázal, že se teď rozhodčí sekli.
13:25
Další skrumáž před Hrubcem, avšak nyní se Třinci podařilo dostat kotouč pryč.
13:05
Hosté opět aktivní, ale domácí nepřestávají s napadáním.
12:06
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
To je obrat! Z lehkého nahození od červené středové až po chybu hostů a RADOMÍR HEIZER překonává Hrubce, kterému kotouč propasoval zřejmě pod betony. Bez asistence.
10:55
Domácí opět čelili menšímu tlaku, ale nakonec se jim podařilo puk dostat za modrou a hosté musí znovu rozehrát.
09:53
Štals s Hruškou a Koblasou mohli do přečíslení, ale první kotouč zůstat pdo nohami, a tak ze situaci dva na jednoho a náhle tři na dva nic nevytěžili.
09:35
Adamský na levé tyči promáchl, a tak z této slibné příležitosti nic nebylo.
09:05
Třinečtí do této chvíle drželi pásmo, ale pak se jednomu z energetiků podařilo při nahrávce kotouč vypíchnout, z čehož je zakázané uvolnění a další vhazování před Závorkou.
08:10
Závorka postavil při další příležitosti v brankovišti zeď, přes kterou se hráči z Třince dostat nedokázali a následuje další vhazování.
07:23
Tomu se říká využít přesilovou hru. Takřka ihned po buly se RADIM HRUŠKA dostal do zakončení a to využívá! Asistence: Jekabs Redlihs, Stanislav Balán.
07:19
Vyloučení tentokrát na straně hostů. Rákos (TRI) se provinil faulem.
06:55
Duda nahodil způsobem, že kotouče se zmocnili hosté a ti ví, co s ním. Ihned se vydávají vpřed.
06:37
Energie hraje v plném počtu. Závorka si chvíli na to připisuje další zákrok a následuje komerční pauza.
06:19
Noskova střela byla sražena mimo ohrožení Závorkovy branky.
05:49
Koblasa se vydal až k Hrubcovi, ale záhy o puk přišel. Ušetřil ale nějaký čas v oslabení.
05:25
Závorka likviduje další střelu a přerušuje raději hru.
04:48
Na pravé tyči se objevil Růžička, který střílí přímo do Závorky.
04:33
Na straně domácích vylučuje rozhodčí Redlihse (KVA), za sekání.
04:09
Domácí se snaží ihned útočit a více napadat, z toho plyne hra před Hrubcem.
03:19
Je tu první branka utkání. Po situaci, kdy hosté ujížděli dva na jednoho nic nebránilo ERIKOVI HRŇOVI vymést pravý růžek branky. Asistence: Jakub Orsava, Vladimír Roth.
03:02
Dayl napodruhé střílel od modré a Štalsovi nechybělo mnoho, aby střelu usměrnil do branky.
02:05
Domácí musí čelit hostům ve vlastní třetině. Hra se trochu zbrzdila v rohu u mantinelu, ale Třinec v pásmu byl do této chvíle aktivnější.
01:27
Šanci Noska likviduje Závorka.
01:10
Iniciativu přebírají hosté, kteří se vydávají kupředu.
00:30
Takřka v úvodu se do velké šance dostala formace Dudy, kdy Kverka na pravé tyči se snažil dorážet kotouč za záda Hrubce.
00:01

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Sičák, Deyl, Bičánek, Šmach, Redlihs, Tomeček J., Šafář – Vachovec, Kverka, Duda – Heizer, Skuhravý, Hruška D. – Pšurný, Balán, Tomeček V. – Štals, Hruška R., Koblasa.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hemerlík) – Linhart, Roth, Trončinský, Nosek, Doudera M., Matyáš, Doudera L., Foltýn – Orsava, Kreps, Hrňa – Adamský, Polanský, Dravecký – Rufer, Růžička, Rákos – Matuš, Kindl, Jašek.

Rozhodčí: Hodek, Hejduk – Brejcha, Suchánek.
Hosté z Třince předvádějí již několikátou sezónu skvělý hokej a letos tuhle podívanou zdobí i skvělým umístěním v tabulce. Avšak i Třinec neboduje plně a to ani v posledních utkání. Z posledních pěti utkání zaznamenali Oceláři tři porážky, které přišly v Litvínově (1:4), v Liberci (2:3sn) nebo v Plzni (5:2). Přesto přijede Třinec do Karlových Varů po úspěšné "generálce". Mladou Boleslav totiž hosté z Moravy přejeli skvělým obratem, kdy utkání ze stavu 2:1 otočili na 2:4, čímž dokázali svůj zdravý týmový charakter.
Jak na tom poslední dobou oba celky herně jsou?
Domácí HC Energie z posledních pěti utkání získala "pouze" 6 bodů, což je důsledkem težkého "tripu", který absolvovali hráči za Karlových Varů na půdě Pardubic (6:3), na půdě Sparty (5:4pp) a v Hradci (5:2). Karlovy Vary si ale stejně zvedly náladu. Poslední domácí zápas, kdy prohrávali ještě ve třetí třetině o dvě branky proti hostům z Boleslavi, se podařilo domácímu kapitánovi Dudovi snížit, poté vyrovnat a tím dostat hru do prodloužení, které rozhodl Tomeček, což znamenalo další výhru pod domácí střechou. Má se Třinec obávat?
Vítejte u dnešního utkní dalšího kola hokejové extraligy. Domácí tvrz budou opět hájit hráči vyznávající převážně zelenou, což je karlovarská Energie pohybující se na 9. místě tabulky. Naopak KV Arenu bude dobývat skvěle hrající Třinec, který okupuje 2. místo tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.