SESTŘIH: 22. kolo extraligy, Liberec - Sparta Praha 3:6

Nejlepší hráči: Radivojevič – Hlinka.
Je konec, hosté vítězí. Sparta dnes byla lepším týmem a po zásluze si odváží tři body. Domácí sérii výher nenatahují a dále zůstávají v nižších příčkách tabulky.
60:00
59:52
Hosté už mají dnešní výhru za tři body jasnou.
59:40
Sparta je v plném počtu.
59:16
Kumstát mohl skórovat v oslabení, ale nedosáhl na nabízený kotouč.
58:28
Dlouhá kombinace, žádné střely. Liberečtí dnes asi na body nedosáhnou.
57:40
Lukáš Pech (SPA) půjde na trestnou za podražení. Poslední šance pro domácí.
57:05
Hosté v plném počtu, oslabení ubránili a jejich šance na vítězství je stále vyšší.
56:51
Konečně přišla střela, ale Bartek trefil jen bránícího Staňu.
55:05
Za podražení půjde sedět hostující Adam Polášek (SPA). Že by šance pro domácí?
54:08
Domácí jsou v plném počtu, v oslabení dokázali skórovat.
53:45
Liberec právě vstřelil branku!
Tygři skórují v oslabení! Nepozorné obraně Sparty ujel MARTIN BAKOŠ a tváří v tvář Staňovi dokázal chladnokrevně zakončit. Asistence: Branko Radivojevič.
52:46
Pilařova prudká střela od modré přistála Schwarzovi v náručí.
52:08
Ulrych s Kumstátem se dostali do potyčky na brankovišti liberecké klece, Petr Ulrych (LIB) půjde sedět za nedovolené bránění.
50:25
Sparta právě vstřelila branku!
Šestý puk loví ze své svatyně Schwarz, Sparta už si pojišťuje vítězství další využitou přesilovkou. Po dlouhém tlaku propálil vše před sebou ADAM POLÁŠEK. Asistence: Jaroslav Hlinka, Martin Réway.
49:43
Hlinka si najel do dobré pozice vedle branky, před poloprázdnou klecí mu však utekl puk z hole.
49:11
Domácí jdou do čtyř, Lukáš Derner (LIB) půjde sedět za držení protihráče.
49:05
Bakoš hledal své spoluhráče v předbrankovém prostoru, Tygři však nakonec o puk přicházejí a musejí se vracet.
48:03
Krenželok se dostal do pásma, ale měl málo prostoru na střelu a tak ani neohrozil branku hostů.
46:56
46:45
Vypadá to, že Liberečtí tuto přesilovku nevyužijí, nedaří se jim vytvořit tlak.
46:22
Bartek tvrdou střelou trefil jen Staňu.
45:29
Hlinka podnikl útočný výpad, který domácí dokázali zastavit. I přesto Sparta pošetřila cenné sekundy oslabení.
44:56
Šance pro Liberec, na trestnou jde Karel Pilař (SPA) za držení protihráče.
44:34
Hosté dávají bůra a kráčí za třemi body! Po vyhraném vhazování rychle vystřelil LUKÁŠ CINGEL a překvapil Schwarze, jenž popáté kapituluje. Asistence: Josef Straka.
Dnešní utkání sleduje 5 849 diváků.
44:15
Vampola s Radivojevičem mohli jít do přečíslení, druhý jmenovaný však ve středním pásmu přišel o puk.
43:08
Střela Hlinky od modré se nesetkala s úspěchem, Schwarz bez problémů kryje.
41:53
Bakoš se zjevil před Staňou, ale nedokázal puk dostrkat u tyčky za jeho záda.
41:26
Domácí už jsou v plném počtu.
41:07
Ze středního pásma vyhodil Filippi až k mantinelu za brankou.
40:33
Hlinkův pokus zlikvidovali bránící hráči Liberce.
40:16
Sparta pokračuje v přesilové hře z předešlé periody.
40:01
Druhá třetina už byla na góly bohatší, Sparta nyní vede o dva góly poměrem 4:2. Tygři mají jen dvacet minut, během kterých budou pomýšlet na srovnání. Poslední část vypukne v 19:55.
40:00
39:46
Puk od Réwaye dokázal Schwarz bez problémů skrýt v lapačce.
39:26
Na závěr třetiny ještě vyloučení na straně domácích, Branko Radivojevič (LIB) jde ze hry na dvě minuty za hákování.
37:33
Bílí Tygři však vzápětí opět snižují na rozdíl dvou branek! Po skvělé souhře zakončoval liberecký dlouhán TOMÁŠ URBAN a dává svému týmu ještě šanci. Asistence: Petr Ulrych, Petr Kica.
36:54
Jenže Sparta bleskově odpovídá. Hlouček hostujících fanoušků rozjásal LUKÁŠ PECH, jenž unikl domácí obraně a Schwarze pokořil střelou mezi betony. Asistence: Robert Sabolič.
35:59
Home Credit aréna se poprvé v utkání ponořila do tmy. TOMÁŠ FILIPPI využil přesilovou hru a upravuje na 1:3. Dravý mladík na pravé straně nejprve rozdal několik přihrávek, pak se ale rozhodl přes hlouček hráčů vypálit a trefil přesně do růžku. Asistence: Branko Radivojevič.
35:10
Sparta dopravila kotouč do sítě znovu, ale sudí ihned razantně rozpažil. Kumstát totiž skóroval nepovoleným způsobem bruslí. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
34:30
Bílí Tygři mohou na sparťanský zásah odpovědět v přesilové hře. Dvě minuty za nedovolené bránění vyfasoval Marek Ďaloga.
33:20
Hosté vedou pod Ještědem už 3:0. Statická liberecká obrana znovu nestačila na soupeřovu kombinaci: Hlinka na kruhu zamíchal s pukem, poslal jej na střed a MARTIN RÉWAY parádní střelou švihem nedal Schwarzovi šanci. Puk přibil přesně pod břevno. Asistence: Jaroslav Hlinka.
32:47
Sparta nyní ztratila pásmo sama, přesilovka se jí tentokrát moc nedaří.
31:50
Liberečtí vyhazují až do pásma Sparty, nechtějí znovu inkasovat při oslabení.
31:20
Vylučuje se na straně domácích, na trestnou jde Petr Kolmann (LIB) za držení protihráče.
30:25
Urbanovi se střela moc nepovedla, puk míří hodně daleko od branky.
28:30
Dnes není k vidění moc pohledný hokej, Tygři nyní dlouho bojovali o puk za brankou, ale stejně se musejí vracet.
27:00
Réwayova střela je sražena a míří do výšky.
25:44
Rudí už jsou opět kompletní.
25:24
Pokus Barteka vytěsnil Staňa betonem.
24:57
Další průběh přesilovky se však Tygrům už moc nedaří, Spartě se nyní podařilo vyhodit.
24:23
Vampola přihrál na Valského, jenž minul poloodkrytou klec!
23:44
David Dvořáček (SPA) dostává dvě minuty za hákování, šance pro Liberec poupravit skóre.
23:36
A další šance Tygrů, Bartek se prosmýkl hostujícím bekům, z pravého křídla však trefil jen brankáře.
23:15
Na druhé straně v dobré pozici napálil Krenželok jen gólmana Staňu.
22:41
Kumstát unikl liberecké obraně, ale Schwarz si pohlídal i jeho druhý útočný výpad!
22:00
Liberec je v plném počtu.
21:50
V závěru oslabení Tygři vyhazují přes celé kluziště.
21:10
Po skrumáži před brankou trefil Pech tyčku!
20:25
Hosté využili přesilovou hru pět na tři a navyšují své vedení na dvoubrankové. Po kombinaci v útočném pásmu dostal puk JAROSLAV HLINKA a střelou po ledě dokázal obelstít Schwarze. Asistence: Adam Polášek.
20:01
Ačkoliv oba týmy měly v první třetině mnoho šancí v podobě přesilových her, gól jsme viděli jen jeden v úvodu zápasu. Sparta tak po dvaceti minutách vede a další třetinu zahájí v dvojité power-play. Prostřední dějství začne v 19:00.
20:00
19:59
Ještě vyloučení pro Liberec za příliš mnoho hráčů na ledě. Sparta tak v druhé periodě bude hrát pět proti třem.
19:49
Nyní už je Sparta v plném počtu a bude mít něco přes minutu přesilovky. Tu však uvidíme až v další třetině.
19:32
Hosté jsou ve čtyřech.
19:25
Sparta vyhodila až ke Schwarzovi.
19:12
Martin Bartek (LIB) je vyloučen za sekání. Bude se hrát čtyři proti třem z pohledu domácích.
19:12
Kumstát unikl v oslabení tři na pět, jeho pokus zastavil Schwarz. I tak však liberecká obrana hodně zaváhala.
18:38
Výtiskovi střela moc nesedla, puk se opět odráží směrem od branky.
18:15
Bartek se odhodlal ke střele, treil jen bránícího hráče hostů.
17:49
Liberec bude hrát pět proti třem, za sekání je potrestán Marek Ďaloga (SPA).
17:38
Ovšem Sparta neponechává nic náhodě a hned ze začátku oslabení vyhazuje.
17:32
V závěru periody si Liberec zahraje další přesilovku, vyloučen je Jaroslav Hlinka (SPA) za hrubost.
17:23
Domácí jsou v plném počtu.
16:53
A další vyhození, Tygři mají toto oslabení pod kontrolou.
16:40
Domácím se opět podařilo vyhodit přes všechny čáry.
16:25
Puk od Barinky trefil Schwarze do vyrážečky.
15:58
Liberečtí vyhazují na druhý konec kluziště.
15:23
Petr Ulrych (LIB) vyloučen za držení protihráče, další přesilovka hráčů v rudých dresech.
15:14
Filippi trefil Staňu jen do výstroje, spraťanský gólman posílá puk hned do hry.
14:23
Bílí Tygři v plném počtu, pro Spartu bylo trochu nevýhodou přerušení přesilové hry rozbitým sklem.
13:46
Zakázané uvolnění hostujícího celku, vhazování se posune do útočného pásma Liberce.
12:54
Konečně je sklo opraveno a může se pokračovat ve hře.
12:54
Opravy se trochu protahují, všichni hráči se rozhodli protáhnout se na ledě.
12:54
Voráček byl čistě zasažen u mantinelu a při nárazu vysklil ochranné sklo nad mantinelem.
12:25
Sparta je v plném počtu a má k dispozici svou přesilovku.
12:23
Petr Vampola (LIB) se snažil dorážet na brankovišti, ale dopustil se přitom sekání a je za to vyloučen na dvě minuty.
11:46
Šimek od modré trefil beton Stani, od nějž se puk ještě odrazil k Jelínkovi. Ten však pouze vyprášil betony gólmana podruhé.
11:21
Filippimu nabil Výtisk na pravý kruh, ale liberecký útočník nezamířil přesně.
11:06
Vampolovu střelu z mezikruží skryl Staňa mezi betony.
10:40
Výtisk od modré trefil jen prvního bránícího hráče.
10:25
Za hákování je vyloučen hostující Vítězslav Bílek (SPA). Další šance pro domácí Tygry.
10:15
Hosté v plném počtu, domácí v powerplay téměř nic nepředvedli.
09:45
A potřetí, Liberec z přesilové hry skoro nic nemá.
09:20
Spartě se podruhé za sebou podařilo dostat puk mimo její obranné pásmo.
08:15
Josef Straka (SPA) vyfasoval dvě minuty za sekání, první liberecká přesilovka.
08:15
Pokus Filippiho míří do ochranné sítě za brankou.
07:16
Liberec je v plném počtu, oslabení přečkal bez větších obtíží.
06:59
Ďaloga se opřel od modré do kotouče, ale přestřelil branku.
06:32
Vampola chvíli podržel kotouč a pak jej vyhodil přes všechny čáry.
05:38
Hlinka si vybruslil na osu hřiště a podal puk na dorážku Rolinkovi, tentokrát však Schwarz nezaváhal a situaci dobře odhanul.
05:16
První vyloučení je na straně domácích, Tomáš Bulík (LIB) je vyloučen na dvě minuty za sekání.
04:54
Cingel oslovil Kumstáta před brankou, který však v dobré pozici promáchnul.
03:57
Urban získal pásmo a oslovil Kicu za brankou, ten si vybruslil a snažil se vsítit gól z otočky, netrefil však klec hostů.
03:20
Sparta je zatím aktivnějším týmem a utkání má doposud pod kontrolou. Tygrům se nedaří dostat za střed hřiště.
02:34
Liberci se zatím utkání moc nedaří, pokus o přejití středního pásma končí nepřesnou rozehrávkou.
01:50
Filippiho pokus od modré nevyšel, liberecký útočník trefil jen mantinel za brankou.
01:10
Tentokrát si však Schwarz neporadil a Sparta tak otevírá skóre! V útočném pásmu vyzval Straka LUKÁŠE CINGELA, který poměrně brzo propálil gólmana domácích. Asistence: Josef Straka.
00:53
Po kombinaci Sparty se ke střele dostal Sabolič, ale Schwarz si s pukem poradil.
00:41
Do třetice zakázané uvolnění Tygrů.
00:30
Liberecký tým moc dobře do zápasu nevstoupil, na konto si připisuje další icing.
00:13
Po vhazování se do pásma dostala Sparta, domácí řeší situaci zakázaným uvolněním.
00:01
Po české hymně utkání vypukne.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Vaněček) – Šimek, Výtisk, Kolmann, Voráček, Ulrych, Derner – Bakoš, Vampola, Radivojevič – Valský, Filippi, Bulík – Bartek, Jelínek, J. Vlach – Kica, Urban, Krenželok

HC Sparta Praha: Staňa (Novotný) – Piskáček, Polášek, Mikuš, Ďaloga, Barinka, Hrbas, Černoch, Pilař – Rolinek, Hlinka, Réway – Buchtele, Pech, Sabolič – Cingel, Straka, Kumstát – Dvořáček, A. Chlapík, Bílek

Rozhodčí: Hribik, Turčan – Brejcha, Suchánek.
Hostující celek z Prahy může být spokojen. Třetí příčka udržuje borcům z metropole kontakt s vrškem tabulky a jistě se budou dnes snažit o bodový zisk, který jim v horních vodách tabulky přijde vhod. Ačkoliv se hráčům v rudých dresech nevydařily poslední duely, tak jim do karet hraje dobrá bilance z hřišť soupeřů. Zda do ní přispěje i výhra ze Severu, nebo zda naopak hokejisté s eskem na hrudi budou pokračovat v neúspěšné šňůře, se dozvíme v 18 hodin pátečního času.
Bílí Tygři momentálně jedou na vítězné vlně. Po obratu na domácím ledě proti Vítkovicím se jim podařilo zabodovat i v Pardubicích, kde vyhráli přesvědčivě 5:2. Jejich pozice je však na osmém místě, což není špatné, ale pro podještědské činitele není toto umístění tím pravým ořechovým. Uvidíme, zda se Libereckým podaří potvrdit vzestup a oloupí i Spartu.
Dobrý večer z Liberce, dnes budeme svědky utkání mezi Bílými Tygry a pražskou Spartou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.