SESTŘIH: 48. kolo extraligy, Liberec - Sparta 5:2

Liberečtí vyhráli i čtvrté utkání v řadě, Sparta naopak po dvou výhrách padla. Bílí Tygři měli navrch střelecky, za tři body dnes vděčí i bojovnému výkonu. Přeji příjemný zbytek večera.
60:00
59:16
Liberec právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto. TOMÁŠ URBAN se zmocnil puku a ze středního pásma jej obloučkem poslal do opuštěné brány. Měl štěstí, puk se otřel o tyčku a zaplul do sítě. Bez asistence – 5:2.
58:37
Hosté riskují v šesti bez brankáře. Piskáček střílel od modré a v hradbě těl před Lašákem kotouč kdosi tečoval. Ke smůle sparťané těsně vedle brány.
58:01
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Sparta přidala, liberecká pětice je pod tlakem.
56:55
Domácí příznivci si žádají "bůra" ve sparťanské síti. Tygři se snaží jejich přání splnit: na delší čas nyní okupují pásmo soupeře. Novotný ale moc práce nemá.
55:46
Sparta je častěji u puku, rozhodně ale nemá tlak. Vondrkův pokus Lašák snadno zneškodnil.
53:42
Přibyl se dostal k zakončení, jenže z těsné blízkosti neměl šanci Lašáka propálit. Zakročit musel i Novotný, jehož o několik vteřin později prověřil zprava Vampola.
52:27
Pražané už jsou v plném počtu a mohou soka přimáčknout, jelikož domácím nevyšla rozehrávka a puk skončil až na zakázaném uvolnění.
51:24
Hosté ale ještě neskládají zbraně. Forman se i v oslabení pustil do souboje s přesilou protihráčů, ale nezakončil. Pouze zklamaně sklopil zrak a míří na střídačku.
50:40
Filippiho rána škrtla o kovový oblouk Novotného brány, severočeské družstvo posléze zastavil ofsajd. Hráči už se staví na buly ve středním pásmu.
50:12
Bílí Tygři si zahrají přesilovou hru, Kumstát dostal dvě minuty za podražení.
49:30
Tribunami objíždí mexická vlna, sparťanský sektor fanoušků se snaží přesile statečně vzdorovat. Na ledě toho nyní k vidění příliš není.
48:16
Valský ujížděl od středového kruhu úplně sám na Novotného, jenže nedal. V podstatě ani nevymyslel nic převratného, jen vystřelil a minul.
47:37
Lašák si připisuje další úspěšný zákrok, když bez potíží zlikvidoval střelu Buchteleho. Následuje komerční přestávka, po které se bude vhazovat v útočném pásmu Sparty.
46:29
K Balaštíkovi se dostala odražená střela, ale útočník ji z kruhu umístil jen do blokujícího hráče. Z protiútoku ohrozila Lašáka formace vedená Hlinkou.
45:33
Hosté se snaží tvořit hru, nejsou však zatím příliš úspěšní. Protivník aktivně napadá a vyhrává osobní souboje.
43:56
Lašák zneškodnil střelu Formana, hra je přerušena. Přímo v Home Credit Areně sleduje dnešní utkání 5 894 diváků.
43:16
Pěkná kombinace mezi Vampolou a Bulíkem. Druhý jmenovaný se protáhl až před branku, ale protihráčova přihrávka byla příliš prudká.
42:04
Třetí část začíná opatrně, ani jeden z brankářů ještě nemusel zasahovat. Vlach teď nic složitého nevymýšlel, puk poslal do soupeřova pásma a jde střídat.
40:58
Plutnarova střela orazítkovala pouze chrániče blokujícího hráče. Sparta ihned otočila hru, ale Forman se přes dvojici protihráčů neprosadil.
40:01
40:00
39:46
Sparta právě vstřelila branku!
Kuriózní trefa. Sparta se dostává soupeři znovu na dostřel po šťastném odrazu. Brankář Lašák sice dnes sparťanské střelce několikrát vychytal, ovšem nyní předvedl nevídanou hrubku: na brankovišti zpracoval kotouč a rozehrával, trefil ale jen brusli před sebou stojícího zadáka Vitáska, od které se puk dostal za brány. Branka je připsaná DANIELU PŘIBYLOVI. Bez asistence – 4:2.
39:36
Po souboji ve středním pásu vyskočil puk na libereckou střídačku. Na ní už je veselo, hokejisté v bílých dresech slastně buší holemi o hrazení. Tato třetina vyšla Tygrům na výbornou.
39:01
Icing Bílých Tygrů. Časomíra už odkrajuje posledních šedesát vteřin prostřední periody.
38:22
Sledujeme hodně neurovnanou pasáž duelu, hráči lacino ztrácí kotouče. Hodně tvrdý hit schytal před malým okamžikem Urban, jenž ztratil i helmu a namířil si to přímo do kabiny.
37:35
Valského rána byla zblokovaná, puk se dokonce přehoupl přes ochrannou síť a skončil v hledišti. Vhazuje se před Novotným.
36:32
Čtyři góly už byly na Januse příliš, místo mezi třemi tyčemi přepouští Filipu Novotnému.
36:32
Brankář Janus teď nemá zcela čisté svědomí. JAROSLAV VLACH se prosmýkl podél mantinelu a přes beka Piskáčka pálil. Jeho střela neměla výraznou razanci, přesto zaplula přímo mezi brankářovy betony. Asistence: Martin Bakoš – 4:1.
35:39
Domácím teď bezesporu zatrnulo. Barinkovu střelu z dálky Lašák vůbec neviděl, reagoval až na poslední chvíli. Ale měl štěstí, jelikož ho kotouč zasáhl přímo do hrudi.
35:00
Pět minut do konce druhé části. Lehké nahození přikryl Janus v lapačce a hráči se už staví na vhazování po jeho pravici.
33:35
V přesilovce umí pálit i Pražané. A jak! Trojice sparťanů teď ukázkovým způsobem vyšachovala obranu soupeře. Polášek už mohl zleva pálit, puk ale ještě poslal na hůl JAROSLAVA HLINKY a ten už trefil poloprázdnou bránu s přehledem: Asistence: Adam Polášek, Jan Piskáček – 3:1.
33:05
Hosté mohou snížit snížit soupeřův náskok v přesilové hry: za držení usedl na trestnou lavici domácí zadák Ulrych.
31:50
Další trefa v přesilovce. Bílí Tygři mají našlápnuto k vítězství. Sparťanská obrana teď nepokryla MICHALA BULÍŘE, který se mezi kruhy z první opřel do nabídky Bakoše a přízemní střelu poslal do sítě. Asistence: Martin Bakoš – 3:0.
30:44
Rolinek odstavil čistým způsobem od kotouče Filippiho, jeho spoluhráči posléze poslali puk přes všechny čáry. Liberec teď kombinuje ve středním pásmu a vyčkává na vhodný moment k přechodu od útoku.
29:54
Pražané se budou znovu bránit, Vondrka zamířil na trestnou lavici za sekání
29:31
Další využitá přesilovka, druhý gól. Bílí Tygři vedou nad holešovickým soupeřem v polovině utkání 2:0. Filippi oslovil RADIMA ŠIMKA, jenž příklepem od modré čáry trefil neomylně. Kotouč zaplul do pravého rohu branky. Asistence: Tomáš Filippi, Petr Vampola.
29:06
Bílí Tygři jsou v pěti a začíná jejich přesilová hra. Krátce předtím ještě pozdravil Lašáka nahozením od modré čáry Mikuš, slovenský muž s maskou však puk zastavil.
28:24
Klimek dostal 2+2 minuty za hrubost, Vlach obdržel jenom jenom menší trest. Pokračuje se tedy ve čtyřech na obou stranách, brzy ale začne zkrácená přesilovka Liberce.
28:24
Na ledě se přiostřuje. Klimek najel do Lašáka, který neudržel rovnováhu a skácel se do brankoviště. Útočníka jel ihned pomstít Vlach a oba hráči se dostali do křížku. Bude se vylučovat.
27:49
Po střele Hlinky zachránila Lašáka pravá tyč. Hosté jsou nastěhování v pásmu, ale o kotouč se bojuje hlavně v rozích. Domácí brankář zatím vyhlíží další zákrok marně.
27:04
Ihned po přerušení hry se za libereckou brankou strhla bitka. Dvě minuty za hrubost vyfasoval Černoch, stejný trest obdrželi i Filippi a Ulrych. Suma sumárum, Sparta hraje přesilovku pět na čtyři.
27:04
Obrovská příležitost Sparty! Lašák teď sebral hostujícímu celku vyrovnávací gól. Ze spodní části levého kruhu nejprve na libereckého gólmana nevyzrál Sabolič a hradbu těl před gólmanem poté nepropálil z těsné blízkosti ani Mikuš.
25:28
Kumstát byl v ofsajdu, mezi kruhy se proto volného kotouče nemohl dotknout. Po následné rozehrávce Dernera prošli domácí kostrbatě až před Januse.
23:49
"Hoši, bojovat!" zni z úst domácích fanoušků. Z dálky vystřelil Piskáček, krátce poté i Buchtele. Lašák se však přesouvá od jedné tyčky k druhé a zatím stále drží čisté konto.
22:58
V prvních minutách prostřední dvacetiminutovky má ale mírně navrch Sparta. Klimek oslovil svým pasem Hlinku, jeho střela se však mezi tři tyče nevešla.
21:36
Filippi mohl navýšit náskok domácích. Valský mu posunul puk do ideální palebné pozice dva metry před brankoviště a produktivní útočník střílel bez přípravy. Pálil tvrdě, leč těsně přestřelil.
20:48
Pěkná rána Poláška! Obratný bek se na modré čáře opřel do kotouče Lašáka měl co dělat, aby jeho pumelici zneškodnil. Nakonec si poradil i s následnou dorážkou.
20:01
Úvodní dějství je u konce, po brance kapitána Jana Výtiska jsou zatím šťastnější domácí. K vidění je jinak vyrovnané utkání, ani jeden z celků nemá vyloženou převahu. Liberec dokázal soka výrazně přitlačit ve dvou přesilovkách, přičemž tu druhou využil.
20:00
19:56
Sparta se ještě snaží odpovědět. Po zakázaném uvolnění soupeře si před Lašákem vyměnila několik přihrávek, výsledkem je ale jen sražené nahození Mikuše.
19:01
Domácí jsou v laufu, Vampolova pětka je hodně aktivní. Hostující gólman po nepřehledné situaci u své klece raději přikryl kotouč vyrážečkou.
17:58
Bílí Tygři využívají početní převahu a dvě minuty před koncem první třetiny jdou do vedení. Domácí mačkali sparťany v jejich pásmu a ostřelovali Januse od modré čáry. V síti skončila dorážka JANA VÝTISKA, jenž se svým důrazem prosadil na brankovišti a doklepl ránu Šimka. Asistence: Radim Šimek, Petr Vampola – 1:0.
17:02
Pražané jdou znovu do čtyř, na lavici hanby už vydechuje Klimek. Verdikt sudího je jasný: nedovolené bránění.
16:37
Útok domácích zastavilo zakázané uvolnění, po vhazování před Lašákem se borci dlouho přetahovali o kotouč u hrazení. Úspěšněji si nakonec vedli domácí.
15:42
Lašák odklepal poslední vteřinky Saboličova trestu, hosté už jsou kompletní. Ale měli namále. Severočeši odehráli slušnou přesilovku, Janus měl plné ruce práce.
14:40
Domácí mají tlak. V útočném pásmu točí soupeřovu čtveřici a pálí ze všech pozic. Z dálky teď napřáhl Výtisk, ale dělovkou rozezvučel jen hrazení za brankou.
13:41
Bílí Tygři si zahrají přesilovou hru, za hru vysokou holí míří na trestnou lavici hostující útočník Sabolič.
13:03
Velká šance Sparty. Přibyl se uvolnil na pravém kruhu a poslal střílenou přihrávku před brankoviště, kam si sjel Forman. Ten ihned pálil, ale těsně minul.
12:27
Úspěšný zákrok si připsal také Lašák, jemuž na hrudi přistálo nahození Piskáčka. Dorážejícího Formana pak důrazně zpacifikoval Vampola.
12:03
Hrníčko chtěl zaskočit Januse střelou od levého mantinelu, jenže neuspěl. Hostující gólman ucpal mezírku u své tyčky včas.
11:10
Hra se po svižné desetiminutovce uklidnila, ani jeden z týmů teď neudrží na delší čas puk. Čím dál častěji se také přerušuje, tak jako nyní v případě sparťanského ofsajdu.
10:25
Vampola zamíchal pukem ve středním pásmu a po přejetí modré čáry vypálil, sudí však pro ofsajd hru přerušil. Domácí útočník se krátce nato ještě dostal do strkanice s Černochem.
09:31
Severočeši v pěti. Sparta nepředvedla v početní převaze vůbec nic, Lašák nemusel během dvou minut ani jednou zasahovat.
08:33
Minuta přesilovky je pryč, hosté ještě nevystřelili na bránu. Ba co víc, v útočném pásmu se nemohou na delší čas usadit. Liberec zatím brání ukázkově a vyhazuje puky do bezpečí.
07:31
Pražané si zahrají první přesilovou hru v dnešním duelu. Na trestnou lavici míří Hrníčko, jenž odpyká trest za libereckou střídačku. Domácí totiž hráli v šesti.
06:47
Urbanovi kotouč utekl, Sparta zahajuje útočnou akci zpoza své brány.
05:58
Skvělý obranný zákrok Vitáska! Liberecký bek teď sebral gólovou příležitost Pechovi, který si už před brankovištěm rovnal puk na čepeli. Vitásek mu na poslední chvíli nadzvedl hůl.
05:03
Kumstát zachytil ve středním pásmu chybnou rozehrávku Dernera, u kotouče už jsou ovšem opět domácí, kteří se snaží prodrat do útočné zóny.
04:09
Sledujeme atraktivní úvod utkání. Hra se přelévá z jedné strany na druhou, oba gólmani už mají za sebou řadu zákroků. Lašák teď byl v pozoru, ale střela Piskáčka k němu nedoklouzala.
03:30
Rušno bylo i před Lašákem. Po sérii odrazů si černou pryž v mezikruží zpracoval Ďaloga a švihem pálil. Lašák musel zakročit vyrážečkou.
02:19
První velká šance utkání. Krenželok vyslal do samostatného úniku Jelínka, jenž najížděl zcela sám na Januse. Atakoval jej obránce, přesto liberecký útočník vypálil. Janus si však s jeho zakončením poradil.
01:10
Na druhé straně popadly útočné choutky zadáka Dernera, ten nabral rychlost a obkroužil sparťanskou branku. Následně ještě vypálil z kruhu, ovšem Janus zlikvidoval i pokusy jeho spoluhráčů.
00:13
Hlinka vyhrál vhazování v útočné třetině a kotouče se na modré čáře zmocnil Piskáček. Puk si srovnal a příklepem vypálil, ale jeho střela byla sražená.
00:01
Ještě před úvodním vhazováním je přímo na ledové ploše oceněn Jan Výtisk, jenž odehrál zápas číslo 800 v nejvyšší soutěži.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Vaněček) – Šimek, Gřegořek, Derner, Plutnar, Ulrych, Vitásek, Výtisk "C" – Bulíř, Vampola, Bulík – Valský, Filippi, Urban – Balaštík, Jelínek, Krenželok – Hrníčko, Vlach, Bakoš.

HC Sparta Praha: Janus (Novotný) – Piskáček, Polášek, Ďaloga, Mikuš, Eminger, Barinka, Hrbas – Vondrka, Hlinka, Klimek – Forman, Přibyl, Buchtele – Kumstát, Pech, Rolinek "C" – Černoch, Cingel, Sabolič.

Rozhodčí: Pešina, Horák – Lhotský, Svoboda.
Sparta v této sezoně na Bílé Tygry umí, porazila je v dosud všech třech vzájemných duelech. Pod Ještědem se však pražskému celku historicky příliš nedaří.
Liberec zahájil jízdu za předkolem play-off. Svěřenci trenéra Filipa Pešána uspěli ve třech posledních zápasech, svůj osud ovšem nemají ani zdaleka ve svých rukou. Na poslední postupové místo, které momentálně okupuje Mladá Boleslav, ztrácí čtyři body.
Pražané jdou do utkání v roli mírného favorita: v tabulce jsou čtvrtí a v případě bodového zisku mohou teoreticky poskočit o pozici výš. Sparta se ale potýká s nepříliš vyrovnanou formou, byť dva poslední duely vyhrála – v Olomouci 6:2, doma se Zlínem 7:6 v prodloužení.
Hezký den, hokejová extraliga má dnes na programu své 48. kolo. Jedním z duelů je i střetnutí mezi Libercem a Spartou.