Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám krásný zbytek dne, u příštího přenosu na shledanou.
Nejlepší hráči utkání
Bílí Tygři Liberec – Michal Bulíř
HC Oceláři Třinec – Vladimír Dravecký
Třinečtí dokázali dnešní zápas dovést do vítězného konce. Liberečtí hlavně kvůli nevydařené poslední třetině prohráli poměrně vysokým rozdílem. Šimon Hrubec byl dnes stoprocentní, za svá záda nepustil ani jednu z 25 libereckých pokusů a výrazně svému týmu pomohl k zisku třech bodů.
60:00
59:02
Kamil Krebs (TRI) na samém konci utkání obdržel dvouminutový trest za nedovolené bránění. Liberec má tedy poslední šanci alespoň zkorigovat výsledek.
58:38
Lukáš Žejdl teď zlomil při střele hůl a jeho pokus i proto šel mimo libereckou branku.
58:22
Třinečtí přesilovku nesehráli špatně, avšak žádnou větší šanci vytvořit nedokázali.
56:23
Přesně v době kdy vypršely oba třinecké tresty, se provinil Martin Bakoš (LIB) sekáním a dostává dvě minuty.
53:50
Další vyloučení, dvě minuty dostává hostující brankář Šimon Hrubec (TRI), jehož trest odpykává Doudera. Liberec má k dispozici přesilovou hru 5 na 3.
53:47
Polanský se provinil nepřiměřenou hrubostí, když sestřelil Tomáše Voráčka. V zápětí však měli možnost diváci dohru tohoto souboje. Rostislav Klesla (TRI) se pustil do pěstího souboje s faulovaným Voráčkem a dostává 2+2 minuty za hrubost, stejný trest však dostává i Tomáš Voráček (LIB).
52:36
Třinec právě vstřelil branku!

Dnes je pravděpodobně rozhodnuto. Trojice třineckých hráčů dokázala eliminovat statické liberecké obránce sérií rychlých přihrávek. VLADIMÍR ROTH poté propálil bezmocného Lašáka. Asistence: Jakub Orsava a Vladimír Dravecký.
51:27
Dvě minuty za hrubost dostává Martin Bakoš (LIB) a Tomáš Plíhal (TRI). Uvidíme hru ve čtyřech.
50:56
Třinečtí se nyní provinili zakázaným uvolněním.
49:17
Třinečtí hráči jsou při chuti, tentokrát však dokázal Irglův pokus liberecký brankář zachytit.
47:37

Velmi jednoduchá avšak velice účinná akce! Třinečtí teď sérií rychlých přihrávek z první dokázali eliminovat liberecké obránce. Celou situaci zakončil ZBYNĚK IRGL, kterému stačilo puk za záda Lašáka lehce protečovat. Asistence: Vladimír Roth a Jiří Polanský.
46:58
Po přihrávce Gřegořka se do velmi slibné šance dostal Tomáš Bulík. Jeho střela však znovu nechala vyniknout třineckého brankáře, ten tedy stále drží čisté konto.
46:15
Libereckou sérii přihrávek zakončil Filippi, který však Hrubce překonat nedokázal.
44:59
Po pěkné přihrávce Bakoše se do velké šance prodral Michal Bulíř, jehož pokus dokázal hostující brankář vytěsnit mimo branku. Ve stejném čase se faulem provinil Rostislav Klesla (TŘI), který libereckého útočníka sekl.
44:15
Cienciala se zjevil před libereckou klecí, šanci však využít nedokázal, když kotouč nápřahem minul.
43:21
Zbyněk Irgl se prodíral libereckou obranou, na poslední chvíli mu dokázal Voráček zblokovat cestu, tento souboj rychlonohý třinecký forward neustál a poroučel se na ledovou plochu.
42:22
Domácí poslali puk jen na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Lašákem.
40:47
Krenželok si šikovně v brankovišti přihrál bruslí a bekhendem dokázal zakončit, Šimon Hrubec však dokázal i tento pokus zlikvidovat.
40:01
Druhé dějství bylo o poznání vyrovnanější. Domácí mohli jít do vedení hned ze začátku třetiny, za faul na Tomáše Filippiho bylo nařízeno trestné střílení. To však liberecký forward nedokázal využít. V 31. minutě se dokázal prosadit po závaru před klecí Jána Lašáka Vladimír Dravecký a stanoval skóre zápasu na 1:0 pro hosty. Třetí třetina bude i proto velice zajímavá a začne přibližně v 18:51.
40:00
39:50
Liberečtí se sami připravili o útočné pásmo a třetinu dohrají za brankou Jána Lašáka.
39:24
Libereckým hráčům odpískán ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
38:52
Bakoš se prezentoval krásnou přihrávkou zpoza branky na Filippiho, jehož pokus však hostující brankář stihl zneškodnit včas.
37:19
Valský je dnes při chuti, znovu se dokázal prokličkovat hostující obranou, jeho bekhendový pokus však Hrubce nepřekvapil.
36:22
Třinečtí jsou opět v plném počtu, Marek Trončinský je na ledě.
35:52
Bakošova střela z pravé strany ani Vitáskova z levé nepřinesla tížený efekt, když obě celkem v klidu zachytil třinecký brankář.
35:00
Bartek se dostal ke střele zhruba ze stejné pozice jako v minulém domácím zápase proti Hradci, nyní však gólový účet domácích neotevřel.
34:22
Valský se prodíral třineckou obranou a byl nekompromisně podražen Markem Trončinským (TŘI), který tak po právu za svůj prohřešek odpyká dvě minuty.
33:41
Adamského přízemní střelu raději skryl liberecký brankář do své výstroje.
31:50
Brankou posílení Oceláři se tlačí do dalších zakončení. Nyní se dobrou střelou z otočky prezentoval Martin Adamský, který však zařízení netrefil.
31:00

Po závaru v obraném pásmu Liberce jdou Oceláři do vedení. VLADIMÍR DRAVECKÝ doklepl puk za Lašáka po střele Orsavy. Třinečtí tak dokázali využít tlaku, který si v posledních minutách vytvořili. Asistence: Rostislav Klesla a Jakub Orsava.
30:00
První polovina dnešního utkání je již minulostí. Ani jeden z týmů se nedokázal prosadit a tak je stav stále bezbrankový.
28:54
Rozhodčí signalizovali vyloučení hostů za příliš mnoho hráčů na ledě, nakonec však svůj verdikt odvolali.
28:14
Přečíslení 3 na 2 Liberečtí nevyřešili ideálně, Bartekovo posunutí na Vitáska nepřineslo tížený efekt.
28:04
Jelínek se prodral až před hostujícího brankáře, bekhendovým pokusem ho však překvapit nedokázal.
25:50
Vampola teď zmařil velkou šanci domácích. Při přečíslení dvou na jednoho nedokázal kotouč posunout na svého spoluhráče.
25:00
Geniální přihrávce Valského na Jelínka chyběla pouze přesnost. Liberecký útočník dostal přihrávku pouze na brusle.
24:36
Matušovu střelu z levé strany dokázal Lašák zastavit pomocí lapačky.
23:20
Krenželok se dostal ke střele z bezprostřední blízkosti. Hostující gólman se však blýskl pěkným zákrokem a Krenželokovu střelu vyrazil mimo nebezpečné území.
22:00
Tomáš Filippi však nabídku ke skórování odmítl, ba dokonce vůbec netrefil zařízení!
22:00
Nařízeno trestné střílení pro Liberec. David Nosek se provinil hákováním, když fauloval unikajícího Filippiho.
21:21
Gřegořkova střela se svezla po masce hostujícího gólmana do ochranné sítě.
21:00
Vampola tvrdě vypálil od modré čáry, jeho střela však po sérii odrazů skončila sražena jen Hrubcovou brankou.
20:01
V první periodě byli hosté jednoznačně lepší, svoje šance však nedokázali zužitkovat, a i proto oba týmy vstoupí do druhé třetiny s nulou na kontě vstřelených branek. Liberečtí budou mít na začátku druhého dějství výhodu přesilové hry za faul Vladimíra Draveckého. Další třetina začne přibližně v 17:53.
20:00
19:21
Dvě minuty za hákování obdržel Vladimír Dravecký (TRI), liberecká přesilovka se však z větší části odehraje až ve druhé třetině.
19:04
Krenželok se společně s Vampolou dostal do přečíslení. Třinečtí hráči však stihli situaci dobruslit a libereckou přihrávku srazit mimo nebezpečné umění.
16:57
Dvě minuty dostává Radim Šimek (LIB). Třinec má k dispozici další přesilovou hru.
16:50
Skrytá Orsavova střela propadla domácímu gólmanovi za záda, minula jen těsně levou tyčku. Poté ji Lašák dokázal zkrotit.
16:18
Voráček vypálil tak tvrdě až zlomil svoji hůl, střela navíc nadělala Hrubcovi značné problémy, nakonec ji však zkrotit stihl včas.
15:46
Koba Jass nestihl zachytit Šimkovu přihrávku a puk doputoval až na zakázané uvolnění.
14:16
Krasným zákrokem se prezentoval Lašák, který lapačkou vytěsnil Irglovu střelu mimo branku!
13:05
Plíhalovu střelu z ostrého úhlu dokázal domácí brankář včas eliminovat.
12:16
Třinecká přesilovka končí, domácí hrají v plném počtu.
11:00
Irgl se snažil puk protlačit za domácího brankáře, ten však prazvláštním zákrokem dokázal zlikvidovat tuto střelu i následnou dorážku Adamského.
10:16
Petr Gřegořek (LIB) si odpyká dvě minuty za podražení.
10:04
Rozhodčí přerušil souboj u domácí střídačky, jelikož se mu puk ztratil z dohledu.
09:29
Lašák teď raději přikryl i třinecké nahození zpoza červené čáry.
08:50
Rothovu střelu hned po vhazování domácí gólman ukryl do své náruče.
08:35
Dernerovu tvrdou ránu od modré čáry zvládl Hrubec vyrazit betonem.
07:29
Libereckým hráčům odpískán ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.
06:47
Na zemi se ocitl po souboji za třineckou brankou liberecký útočník Michal Bulíř. Nakonec však na střídačku dojel po svých.
04:40
Hosté sehráli oslabení velice dobře, do brejku se navíc dostal Zbyněk Irgl, který však na sprint neměl dostatek sil a obránci mu kotouč dokázali vypíchnout.
04:00
Hosté se hned na začátku přesilovky dokázali osvobodit.
03:36
První dnešní vyloučení. Na trestnou lavici putuje Jiří Polanský (TRI), který se provinil podražením.
02:34
Ve velké šanci se ocitl Petr Vampola, který však z pozice mezi kruhy hostujícího gólmana překonat nedokázal.
02:15
Plíhal se snažil zasunout kotouč za domácího brankáře, avšak Lašák si svojí pravou tyčku dokázal pohlídat.
02:12
Libereckým Tygrům odpískáno první dnešní zakázané uvolnění.
02:00
Orsavova střela z levé strany skončila jen na zadním mantinelu.
01:15
Liberečtí teď hosty sevřeli v jejich vlastním obranném pásmu, nedokázali si však přihrát, tak aby ohrozili Hrubce.
00:18
Škoula jen těsně nedosáhl na Bartekovu přihrávku.
00:01

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Šimek, Škoula, Derner, Gřegořek, Voráček, Vitásek – Krenželok, Vampola, Bartek (C)- Bulíř, Filippi, Bakoš – Jelínek, Bulík, Valský – Jonák, Mikyska, Jass

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Klesla (C), Roth, Doudera, Nosek, Linhart, Galvas, Trončinský – Žejdl, Plíhal, Kreps – Adamský, Polanský, Irgl – Orsava, Matuš, Dravecký – Cienciala, Kindl, Chmielewski

Rozhodčí: Hribik, Smitka – Kajínek, Zavřel.
HC Oceláři Třinec
Třinečtí naopak poslední dva zápasy nezvládli, když podlehli Litvínovu 2:3 na samostatné nájezdy a v moravskoslezkém derby Vítkovicím 3:5. Ofenzivu Ocelářů řídí hlavně Zbyněk Irgl, který je na samém čele produktivity Tisport extraligy, společně s útočníkem Jiřím Polanským.
Bílí Tygři Liberec
Liberečtí dokázali z posledních dvou zápasů vytěžit šest bodů a na domácím ledě se pokusí prodloužit sérii neporazitelnosti již na 3 duely. Liberecký celek za úspěchem vede hlavně Petr Vampola, který stihl za čtyři kola nasbírat 6 bodů a je s přehledem na čele klubového bodování.
Dobrý podvečer, vítám vás u 5. kola Tipsport extraligy. Dnes se proti sobě postaví domácí Liberec a hostující Zlín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.