S tímto se s vámi loučím a těším se na viděnou u dalších onlajnů.
Liberec tedy nakonec vítězí v tomto vyrovnaném utkání. Zlín sice dokázal ve třetí třetině snížit na rozdíl jediné branky, to ale na body nestačilo a nadále zůstává jasně posledním týmem extraligy.
Nejlepšími hráči utkáni byli vyhlášeni Branko Radivojevič (LIB) a Petr Holík (ZLN).
60:00
59:19
Zlínským se nedaří uzamknout domácí v obranném pásmu a na vyrovnání to v jejich podání nevypadá.
58:38
Hosté to zkoušejí bez brankáře.
58:09
Zlínský tlak na branku sice graduje, Liberečtí se ale stále svědomitě brání. Uvidíme, zda se v závěrečných minutách ještě něco na výsledku změní.
57:14
Marušák napřáhl na modré ke střele, s tou si ale i přes clonu dokázal Lašák poradit.
55:45
Vampola s Bartekem ujížděli dva na jednoho. První jmenovaný těsně před gólmanem vybídl svého spoluhráče ke střele, ten ale nedokázal skvělého Kašíka překonat.
55:02
Urbancovo nahození propadlo až k Lašákovi, ten vyráží levým betonem.
54:16
Liberečtí nenechávají Zlínské kombinovat a dobrým napadáním poctivě brání těsné vedení.
53:14
Zajímavý moment před Kašíkem! Radivojevič těsně před zlínským gólmanem tečoval kotouč tak, že gumový touš vylétl vysoko do vzduchu a málem překvapil bezmocného Kašíka. K jeho štěstí ale od břevna skončil pouze na brance, místo v ní.
52:44
Ondráčkova střela končí pouze v lapačce Jána Lašáka, následuje komerční přestávka.
51:43
Petr Vampola vzal na sebe zakončení akce dva na jednoho, trefil ovšem pouze gólmana Kašíka, který si proti střele dobře povyjel.
50:51
Ondráček uvnitř útočného pásma nebezpečně vypálil a Lašák mohl se štěstím pouze sledovat, jak kotouč těsně minul jeho klec.
50:29
Zlín vyhazuje na zakázané uvolnění.
49:50
Šimek tvrdě vypálil od modré čáry a jen těsně minul Kašíkovu klec!
49:22
Nyní navíc hrají Zlínští v plném počtu.
48:59
Zlín právě vstřelil branku!
Liberec tuto přesilovou hru absolutně nezvládl a navíc inkasuje. PETR HOLÍK poměrně snadno projel útočným pásmem a ranou z mezikruží prostřelil gólmana Lašáka.
Asistence: Filip Čech.
47:53
Spolu s Radivojevičovou neúspěšnou střelou se Šlahař vrací z trestné lavice a hosté hrají ve čtyřech.
47:22
Také Tygři si zahrají v pěti proti třem. Tomáš Žižka (ZLN) dostává dvouminutový trest za podražení.
47:02
Bartek v dobré pozici zlomil hůl a Zlínští vyvážejí kotouč do bezpečí, kde šetří cenné vteřinky.
45:53
Teď si navíc Liberec zahraje přesilovku. Na trestnou lavici míří Jakub Šlahař (ZLN) za držení protihráče.
45:08
Šimek je zpět na ledě, také toto oslabení zvládli domácí bez inkasování.
44:55
Nepříjemná střela Marušáka sice minula Lašákovu branku, odrazila se ale zpět před ni a Vlach se pokoušel dorážet. Liberecký gólman se však včas přesunul a kotouč skryl v lapačce.
44:08
Před Lašákovu branku směřovala dobrá přihrávka na Říčku, kterou ale dokázal na poslední chvíli zastavit Jelínek.
43:36
Ošklivý moment! Obránce David Kajínek se, jak je jeho zvykem, vrhnul proti střele, ta ale skončila přímo v jeho obličeji. Za pomoci masérů již mladý bek opustil led, na kterém zůstává krvavá kaluž.
43:32
Ulrych je na ledě.
43:08
Domácí hned po vhazování vyhazují.
43:07
Tentokrát již sudí nejspíš trest na poslední chvíli neodvolá, Liberečtí tedy jdou do tří. Radim Šimek (LIB) dostává menší trest za podražení.
42:59
Nepřesnou rozehrávkou se hosté sami vyhánějí z útočné třetiny.
42:12
Leškova jedovatá střela proletěla pouze kolem tyče Lašákovy branky.
41:31
Petr Ulrych (LIB) dostává dvouminutový trest za podražení.
Dnešní utkání sleduje 5981 diváků.
41:07
Bartek, Bulík a Vampola vyrazili tři na jediného obránce. Po krátké kombinaci třetí jmenovaný zkusil střelou zápěstím překonat Kašíka, ale těsně minul.
40:29
Marušákovo nahození se pokoušel tečovat Leška, Lašáka ale nepřekvapil.
40:09
Hned zkraje třetí třetiny vyhazuje Zlín na zakázané uvolnění.
40:01
Také druhé dějství vyšlo lépe domácím. A že bylo se na co dívat! Kromě klasických obrázků diváci viděli také dvě odvolaná vyloučení nebo vlastní branku Vlacha přímo z vhazování, když si zlínský centr nešťastně baseballovým způsobem napálil kotouč až do vlastní klece. Gól byl připsán Branku Radivojevičovi, který se ani nemusel dotknout kotouče. Uvidíme, co nám přinese třetí dějství této zajímavé podívané. Závěrečná dvacetiminutovka začne přibližně v 19:53.
40:00
39:39
Šlahař ještě zkusil vypálit na Lašáka, ale pouze minul.
39:21
Zdá se, už oba týmy pouze vyčkávají na závěr druhé třetiny. Ten přijde jen za několik desítek sekund.
38:07
Jelínek po delší době prověřil Libora Kašíka, ten však kotouči nastavil lapačku a bez obtíží chytá.
37:28
Zlínští vyhazují na zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Kašíka.
36:45
Sledujeme poněkud nezáživnou pasáž hry, kdy se hlavně nahazuje z jedné strany na druhou.
35:45
Zlínští se snaží znovu snížit na rozdíl jediné branky a jsou v posledních minutách aktivní, chybí jim však přesnost v rozehrávce.
35:00
I tentokrát se Ulrych hned po návratu z trestné lavice dostal do zajímavé šance, dokázal alespoň z úhlu vystřelit na Kašíka, ten ale vyráží.
33:57
Liberec opět vyhazuje, bránící čtveřice míří na střídačku a je nahrazena čerstvými silami.
33:40
Domácí rychle vyhazují, hosté musejí začít svou akci od začátku.
32:53
Skrumáž na brankovišti před Lašákem končí vyloučením na domácí straně. Petr Ulrych (LIB) dostává menší trest za držení hole.
32:46
Čech a Důras se pokoušeli prosadit přes skvěle chytajícího Lašáka, ten ale i tentokrát odolal.
31:22
Liberec právě vstřelil branku!
V tomto zápase rozhodně není o kuriózní momenty nouze! Vhazování před Kašíkem si zlínský útočník Robert Říčka hbitým švihem srazil rovnou za záda bezmocného gólmana! Branka je připsána BRANKU RADIVOJEVIČOVI, který stál na buly s Vlachem.
Bez asistence.
31:11
Zdeněk Okál najížděl na Lašáka, byl však čistě zastaven a navíc na libereckého gólmana spadl, za což mu bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.
30:31
Ulrychovo skryté nahození naštěstí pro Kašíka zablokovala obrana, zlínský brankář měl totiž opět důkladně zakrytý výhled.
29:38
Liberečtí se snažili založit akci z vlastní poloviny kluziště, místo toho ale končí kotouč na zakázaném uvolnění.
28:42
Kajínek odpykal svůj trest a hned po návratu prchal sám na brankáře Kašíka! Samostatný nájezd ale nevyřešil ideálně a Kašík jeho střelu vyrazil až mezi diváky.
28:01
A neobvyklý moment se opakuje! Rozhodčí znovu signalizovali trest, ale i tentokrát ho zrušili, neboť k zasažení obličeje jednoho ze zlínských hráčů došlo holí jeho spoluhráče.
27:24
Zlínu se zatím přesilová hra poměrně daří, Lašák si ale připisuje další zákrok a odmítá vyrovnání.
26:59
Urbanec nahazoval od modré a Lašák měl zakrytý výhled, nakonec ale dokázal zasáhnout.
26:32
Bude se znovu vylučovat. Kajínek (LIB) míří za katr, na rozdíl od svého jmenovce však neodpyká doživotí, ale pouze na dvě minuty za vysokou hůl.
26:05
Kašíka se zblízka pokoušel překonat Urban, ten ale na zlínského brankáře nevyzrál.
25:37
Hra nyní plyne poměrně rychle, ani jeden z týmů si ale dlouho nedokázal vytvořit zajímavou příležitost.
24:32
Hosté hrají v plném počtu.
24:18
Střelu Martina Barteka nešťastně zblokoval Tomáš Urban, jinak mohla Kašíkovi způsobit pořádné potíže.
23:31
Kuriózní moment! Výtisk byl nejprve povolán na trestnou lavici, po debatě rozhodčích je ale trest zrušen a liberecký kapitán míří zpět do hry.
22:32
Michal Důras (ZLN) zároveň míří na trestnou lavici za sekání.
22:32
V rohu kluziště zůstal chvíli ležet Ulrych a hra byla přerušena, mladý obránce už však po svých míří na střídačku a jeho zranění zřejmě nebude nikterak vážné.
21:38
Voráček vypálil od modré čáry a Bartek se pokoušel tečovat. Kašík sice puk nejspíš vůbec neviděl a byl úspěšným zákrokem sám trochu překvapen, to však nic nemění na tom, že se překonat nenechal.
20:52
Vlach se prohnal až před Lašáka, jeho zakončení bekhendem ale postrádalo jak přesnost, tak razanci.
20:39
Kotouč končí až v ochranné síti nad zlínským brankářem, hra je opět přerušena.
20:10
Kašík si připisuje první úspěšný zákrok ve druhé třetině, tentokrát tak odmítá kapitulovat v samotném úvodu dvacetiminutovky.
20:01
Už se schyluje ke startu druhého dějství, hráči obou týmů jsou připraveni na ledě.
Viděli jsme třetinu dvou rozdílných polovin. Domácí nejprve jasně dominovali a dostali se rychle do vedení 2:0, hosté svým soupeřům vůbec nestačili. Až po devíti a půl minutách přišla první zlínská střela na branku, krátce poté ale snížil Köhler. Uvidíme, jak se bude utkání dále vyvíjet. Druhá třetina začne přibližně v 18:58.
20:00
19:51
Před koncem úvodního dějství si před gólmana sjížděl Bulíř, nakonec ale nedokázal vypálit a kotouč končí v rohu kluziště.
18:42
Liberec hraje v plném počtu.
18:35
Marušákovu ránu od modré Lašák bez obtíží kryje.
18:05
Liberečtí vyhazují a osvobozují se.
17:40
Zlínští nadvakrát ohrozili brankáře Lašáka, ten ale střeleckým pokusům odolává.
16:42
Jan Výtisk (LIB) si při bránění Köhlera počínal příliš neohrabaně a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
16:14
Martin Bakoš nahazoval na branku a Martin Bartek se po kotouči snažil natahovat, puk ale končí pouze v Kašíkově náruči.
15:40
Proti zlínskému brankáři neuspěl ani Petr Vampola, bude se vhazovat v obranném pásmu Zlína.
15:20
Ulrychova přízemní pumelice od modré čáry pouze těsné minula Kašíkovu branku.
14:53
Zcela zbytečně mimo hru počastoval Petr Čajánek (ZLN) sudího pravděpodobně nepříliš lichotivými slovy a dostává osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.
14:05
Ondráček nahazoval od modré čáry, nikdo z jeho spoluhráčů ale nedokázal kotouč tečovat a ten se stal snadnou kořistí Tygra Jána Lašáka.
13:49
Zlín si pomáhá zakázaným uvolněním, vhazuje se před Kašíkem.
13:15
Kotouč poskakoval po brankovišti, dvoumetrový obr Tomáš Urban využil své délky a natáhl se po něm jako první, poslal ho ale pouze centimetry vedle zlínské svatyně!
12:53
Bartek z ostrého úhlu prověřil Kašíkovu pozornost, pro něj se ale jednalo pouze o snadný zákrok.
12:38
Nenápadné nahození od modré čáry končí v Lašákově lapačce, bude se znovu vhazovat. Ještě před tím ale proběhne komerční přestávka.
12:26
Filip Čech vypálil v prostoru mezikruží, Ján Lašák byl ale připraven na svém místě a nedovolil Zlínu vyrovnat.
12:02
Zlín vstřelená branka očividně probrala, hostí už nepůsobí tak ospalým dojmem, jako v úvodu.
11:10
Hosté vyrazili do útoku, Vampola byl ale obrán o puk.
10:13
Hosté se díky využité přesilové hře vracejí do zápasu. Po střele Jiřího Marušáka se k dorážce dostal BEDŘICH KÖHLER, který neměl problém doklepnout do odkryté branky a snižuje na 1:2.
Asistence: Jiří Marušák, Oldřich Horák.
10:02
Maršákovo nahození proklouzalo až k Lašákovi, ten vyráží betonem.
09:28
Je to trochu neuvěřitelné, ale Robert Říčka teprve nyní vyslal první zlínskou střelu na Lašáka. Ten bez potíží kryje.
09:14
David Kajínek (LIB) dostává dvouminutový trest za držení protihráče.
08:34
Hra se poněkud uklidnila, sledujeme řadu nepřesností na obou stranách. U kotouče jsou momentálně domácí.
07:45
Jelínek zblízka Kašíka nedokázal propálit, mladý gólman zatím svůj tým drží, a to přesto, že už dvakrát inkasoval.
07:11
Zlín se na chvíli usídlil v útočném pásmu, Liberečtí se ale rychle osvobozují.
06:11
Střela zápěstím v podání Adama Dlouhého postrádala přesnost a minula tak Kašíkovu klec.
05:58
Lehké nahození od modré čáry nemohlo Kašíka překvapit, bude se vhazovat po jeho levici.
05:25
Liberec se dvakrát nacházel v obrovské šanci, Bartek ani Jelínek ale nedokázali překonat Libora Kašíka.
05:09
Vitásek pálil od modré, Kašík zasahuje a vyráží kotouč do bezpečí.
04:30
Puk se nachází v rohu obranného pásma Zlína, který zatím na domácí nestačí. Lašák se snad ještě ani nedotkl puku.
03:46
Druhá půlka přesilové hry už ale Bílým Tygrům vyšla na výbornou. Po krátkém zámku v útočném pásmu vypálil od modré RADIM ŠIMEK a propálil vše, co mu stálo v cestě.
Asistence: Martin Bartek.
03:07
A do třetice zmar při přechodu do útoku, Bakoš totiž stál v ofsajdu. Vhazuje se ve středním pásmu.
02:56
To se nyní opakuje.
02:42
Chyba v liberecké rozehrávce, Zlínští snadno vyhazují.
02:23
Kica poslal puk na Bulíře, který se snažil probít před gólmana. V tom mu vehementně bránil Oldřich Horák (ZLN), který dostává dvě minuty za sekání.
02:08
Tygři poněkud zbytečně vyhazují na zakázané uvolnění, hra se přesouvá před Jána Lašáka.
02:00
Po krátkém snažení hostí vyletěl kotouč mimo kluziště, vhazovat se bude ve středním pásmu.
01:31
Ke kotouči se dostávají ševci, kteří startují rozehrávku zpoza vlastní branky.
00:44
Liberec je i nadále aktivnější, při kombinaci v útočném pásmu ale ztratil puk.
00:09
Neuvěřitelný start utkání! Ihned po vhazování vyjeli domácí dopředu, Jelínek naservíroval z mezikruží BRANKU RADIVOJEVIČOVI a ten si po povedeném příklepu připisuje první branku v libereckém dresu.
Asistence: Petr Jelínek.
00:01
Halou zní česká státní hymna, utkání již brzy začne.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Kajínek, Vitásek, Výtisk (C), Šimek, Voráček, Ulrych – Radivojevič, Jelínek, Bakoš – Bulík, Vampola, Bartek – Kica, Filippi, Bulíř – Jass, Urban, Dlouhý.

PSG Zlín: Kašík (Hromada) – Horák, Marušák, Urbanec, Řezníček, Valenta, Žižka – Köhler, Leška, Okál – Říčka, Vlach, Holík – Veselý, Čajánek, Ondráček – Čech, Šlahař, Důras.

Rozhodčí: Šindler, Turčan – Komárek, Ondráček.
Zajímavost: Toto utkání bude prvním, které se odehraje v nově přejmenované Home Credit areně. S tím je spojen také doprovodný program, například v podobě vystoupení zpěvačky Ewy Farne, který má zvýšit návštěvnost, v letos zatím pouze podprůměrnou.
V prvním vzájemném duelu zvítězili hráči Liberce na půdě Zlína 5:2. Domácí dvakrát dokázali stáhnout jednobrankové manko, pak ale Tygři udeřili dvakrát v rozmezí dvou minut a náskok již nepustili. Uvidíme, jaký průběh bude mít odveta.
Zlín v dosavadním průběhu tohoto ročníku zažívá ukázkový případ toho, čemu se říká mistrovské vystřízlivění. Jako by si snad ševci mysleli, že jim to po zisku titulu půjde tak nějak samo, každopádně v dosavadních šestnácti duelech pouze čtyřikrát zvítězili, z toho jednou po samostatných nájezdech, což může znamenat jen jediné – poslední příčku v tabulce. Důvodem může být také to, že se nedaří hlavním hvězdám PSG. Tým bodově táhne veterán Petr Leška, ten ale s 11 body jasně ztrácí na extraligovou špičku. V posledních dnech je klub spojován hlavně se sporným výrokem sudího Hradila, který v samostatných nájezdech v duelu s Olomoucí chybně přiznal hostujícímu Paterovi technický gól, díky čemuž nakonec Hanáci brali o bod více. To už ale musí Zlín zapomenout, pokud se chce v tabulce posouvat směrem nahoru.
Domácí Bílí Tygři zatím proplouvají sezonou tak trochu jako na houpačce. S téměř železnou pravidelností střídají zápasy, které se jim vydaří, s těmi, kde zbytečně ztrácejí. Vyhýbají se delším výsledkovým šňůrám, mají na kontě dosud nejvíce dvě porážky nebo výhry v řadě. Nic se nezměnilo ani s příchodem trenéra Rostislava Čady, který sice nejprve dodal mužstvu impuls, což se projevilo výhrou 4:1 nad do té doby neporaženým Litvínovem, ten ale také nebyl trvalý. V kanadském bodování se nejvíce daří Petru Vampolovi, který se ale už oproti startu sezony propadá celkovým pořadím, kde je v současné době na 22. místě. Oporu nacházejí Tygři v gólmanovi Lašákovi, který mužstvo několikrát podržel a svého náhradníka Marka Schwarze až na pár duelů v úvodu nepustil.
V utkání 17. kola hokejové extraligy zavítá pod Ještěd Zlín.