Domácí Verva tedy i do dalšího extraligového týdne vstoupí na špici tabulky, ba co víc, udrží si neporazitelnost. Dnes suverénně přetlačila Kometu Brno, když za hosty se trefil pouze Ton. Nejlepšími hráči Kempný a Ručinský.
60:00
59:57
2 minuty za hákování dostává Kováčik.
58:55
Domácí už pouze drží puk a přihrávají si ve svém pásmu.
57:40
Šrámek je dnes při chuti. Dobře si řekl pohybem o přihrávku, ale bekhendovou kličku nezakončil přesně. Jeho pokus končí na betonu brankáře Faltera.
55:55
Hanzl hledal před brankou Martynka, ale zkušeně zasáhl Kuboš a vyhazuje za Francouze.
54:58
Káňa vyloučen na 2 minuty za krosček, když mimo hru zasáhl zezadu Zemana.
54:03
Za pěstní souboj vyloučení Gula a J. Svoboda. Oba 2+2 minuty za hrubost.
54:03
Gula prohrává pěstní souboj s Jakubem Svobodou, byť na led šli oba těsně za sebou!
52:04
Litvínov právě vstřelil branku!
Přesilovku využívá PETER JÁNSKÝ, když jeho nahození na bližší tyč musel oznámil sudímu až Lukeš. Puk propadl za Faltera a těsně i za čárů. Asistence: František Lukeš, Viktor Hübl.
51:11
Moravanům tečou nervy. V obraně fauluje Koboš a dostává 2 minuty za hákování.
50:20
Litvínov přeci jen přesilovku využil. Na přesilovku za stavu 4:1 šla čtvrtá formace a JAKUB ŠRÁMEK tečuje před bezmocným Falterem střelu od modré. Asistence: Jiří Gula, Zbyněk Sklenička.
49:50
Ptáček vyhazuje.
49:30
Litvínovu se přesilovka zatím vůbec nevede, ale minimálně hráče na ledě to nemrzí.
48:49
Čermák už byl na cestě do sprch, když ho jeden z funkcionářů Komety vrací. V případném prodloužení by totiž mohl naskočit do hry.
48:49
Čermák vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění a dalších 10 dostává za nesportovní chování.
46:10
Domácí jsou aktuálně pány na ledě a Kometa se dostala do pásma Vervy pouze chybnou rozehrou Chaloupky.
45:46
Pavlík od modré pálí mimo tyče.
43:09
Čiliak už toho dnes více neunese. Do branky jde Falter.
43:09
Po vyhraném vhazování ve středním pásmu se ROSTISLAV MARTYNEK bleskově protáhl po křídle, naznačil střelu na kterou Čiliak vyjel z branky, Martynek ještě potáhl kotouč a zavěsil z těžkého úhlu. Asistence: Martin Ručinský
40:01
Litvínov ve druhé třetině vystupňoval tempo a odměnou je mu dvoubrankové vedení, když po brankách Jánského a Ručinského. Na konci druhé části se však proti Tonovi a Káňovi musel Francouz vytasit se zákroky opravdové extratřídy.
Další třetina začne přibližně v 19:11.
40:00
39:00
Martynek obkroužil obránce jako kužely a nabil za sebe Trávníčkovi před prázdnou branku. Kapitán Litvínova nedokázal mírně nepřesný pas uklidit do sítě.
37:56
Další výkladní skříň v obraně Vervy vyústila v sólový únik Káni. I ten vyhořel na pravém betonu domácího strážce svatyně!
36:00
Litvínov dlouho svíral Kometu v jejím pásmu a Čiliak se musel hodně činit, ale následně ujel profesor Ton a vyškolil obránce Pavlíka stahovačkou po které byl sám před Francouzem. Ten odolal.
34:20
Domácí se zatáhli a brání vlastní modrou čáru, odkud se nyní na dobrý výpad vydal Hübl. Čiliak měl plné ruce práce.
31:40
Velká hokejová paráda, kdy Hübl vkleče a zadovkou našel přesně do jízdy MARTINA RUČINSKÉHO a ten ze levého kruhu prostřelil Čiliaka nad pravý beton. Asistence: Viktor Hübl.
30:00
Kometa se až ve vyrovnaném počtu hráčů na ledě osmělila k několika střelám od modré, ale žádná z nich k brankáři Vervy nedoletěla.
29:46
29:20
Největší šanci zatím Kometě vypracoval Francouz, když se pokusil vyhodit a nešel jen před sebou hlídkujícího Němce.
27:46
Sklenička se pustil do úniku pro křídle, ale přišel o kotouč a v obraně zaskakující Trávníček se dopustil podražení.
26:40
Ton s Hruškou unikali ve svou, ale jejich křižnou přihrávku zachytil Gula.
25:36
PETER JÁNSKÝ odváděl před brankou svou dávku černé práce a když Čiliak neudržel kotouč, pohodlně jej uklidil do sítě. Asistence: Martin Ručinský.
25:29
Kometa si chtěla střihnout pokračující přesilovku, ale čároví sudí to viděl. Trest pro lavici Komety odsedí Vondráček.
25:25
Kometa v přesilové hře nic nepředvedla.
25:22
24:40
Jakub Svoboda přešel přes modrou čáru bez držení kotouče a vystavil se tím do ofsajdu.
23:45
Ale to netrvalo dlouho Sklenička získal puk a ještě nebezpečně nahrával Trávníčkovi. Ten jen střílí a jde střídat.
23:20
Až nyní zavezl Němec a Kometa se rozestavila.
22:50
Litvínov zatím s přehledem brání střední pásmo.
21:22
Domácí začali druhou třetinu velmi zostra a vyloučen je hráč Litvínova, Martin Ručinský na 2+2 minuty za hákování a vysokou hůl.
20:01
Přes závěrečný tlak Komety se nakonec skóre první třetiny nezměnilo. Litvínov poslal do vedení po rychlé a hlavně účelné přesilovkové kombinaci Lukeš, Kometa ovšem srovnala za necelé dvě minuty, kdy Kempného ránu od modré tečoval do branky Ton. Druhá třetina začne cca v 18.15.
20:00
19:28
Ton má puk před svou brankou a může založit zřejmě poslední útok Komety v první třetině.
19:00
Začala poslední minuta první třetiny.
18:31
Vypadalo to, že se Němec sám dostane do dobré střelecké pozice, on ale zvolil přihrávku na Káňu, který však byl mnohem rychlejší, než jeho spoluhráč očekával.
17:53
Kometa neudržela útočné pásmo, Hanzl nahodil před Čiliaka, avšak Martynek z otočky pálil hodně nepřesně.
17:13
Hanzl nestihl vyklidit útočnou třetinu a tak se pískalo postavení mimo hru Vervy.
16:50
Ostřížkovo nahození od modré přišlo tak trochu nazdařbůh, před brankou nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
16:29
Domácí fanoušci se sice mírně zlobí, na zakázaném uvolněním jejich týmu se ale nic nemění.
16:05
Nakonec se puk dostal k Lukešovi, který vypálil sice z velké dálky, nicméně velmi nepříjemně a Čiliak se při zákroku proti tomuto pokusu pořádně zapotil.
15:58
Oba týmy střídají, Kometa drží puk ve svém pásmu.
15:10
Postavení mimo hru také na druhé straně.
15:01
Postavení mimo hru Litvínova.
14:49
Trávníček nakonec vyvezl puk a chvíli s ním operoval v útočné třetině, jenomže poté, co objel mantinel v útočné třetině, se zase dostal do středního pásma.
14:22
Kometa teď sevřela soupeře v útočném pásmu, Ptáčkův pokus od modré byl ale sražen mimo.
13:27
Štěstí měl také Litvínov! Od mantinelu pálil Hruška a Francouzovi bůhvíkudy prošel puk za záda, avšak od tyče se odrazil pryč.
12:44
Litvínovu se na první pohled nepodařilo vyhodit puk, avšak Káňa jej pouze poslal po mantinelu a Kometa si žádný větší tlak nevytvořila.
11:58
Jánský přebral kotouč ve středním pásmu, měl před sebou otevřený prostor, jenomže švihem vypálil jen do připraveného Čiliaka, který po zákroku raději přerušil hru.
11:22
Dva hráči Komety se teď střetli u obranného modré čáry, nakonec z toho ale pro brněnský tým nic katastrofálního nebylo.
10:34
Kempný se Svobodou dokázali ukončit litvínovskou návštěvu před Čiliakem a po vzájemné spolupráci posunuli puk do středního pásma.
10:16
Hanzlíkovu ránu Francouz vyrazil a Litvínov se krátce poté usadil před Čiliakem, jenž musel do své výstroje schovat ostrou ránu Skleničky.
10:00
Polovinu první třetiny zakončila Káňova střela z osy hřiště, kterou do lapačky schoval Francouz.
09:54
Ostřížek měl opět připravenou střelu z bekhendu, avšak opět neměl od Francouze dostatek prostoru a tak neskóroval.
09:21
Čermák se po kombinaci naslepo chopil kotouče, avšak jeho slabá střela od modré absolutně nemohla Francouze ohrozit.
08:53
Verva operuje v útočném pásmu, Kometa je ale již v plném počtu.
08:22
Litvínov se krátce poté pokusil z vlastního obranného pásma rychle přejít do útočné třetiny, jenomže jej zastavilo postavení mimo hru.
08:03
Zakázané uvolnění Litvínova.
07:45
Kometa sice vyhazuje přes všechny čáry a střídá, nicméně Čiliak musel opět zasahovat a hosté prožili menší peklo.
07:25
Dvě obrovské šance Litvínova! Nejprve do tyče pálil z mezikruží Lukeš a následně musel Čiliak zasahovat proti střele Ručinského z dobré pozice.
07:05
Tentokrát Verva tak rychle provinění soupeře nepotrestá, avšak alespoň se po buly usadila v útočném pásmu.
06:53
Litvínov, zejména Majdan, nedokázal poskytnutou výhodu využít, nicméně bude mít další šanci na přesilovkový gól. Dvě minuty za hákování dostává Leoš Čermák.
06:22
Martynek pronikl po pravém křídle, připravil si puk, avšak Čiliaka neohrozil, neboť Ptáček mu do střely vložil hokejku a střelu srazil.
05:36
Na druhé straně si puk na bekhend nachystal Ostřížek, avšak Francouz prostor u své levé tyče utěsnil a zasáhl!
05:26
Lukeš si chtěl za modrou obhodit beka, avšak narazil.
05:06
Mrázek byl zastavený na modré čáře, čehož okamžitě k přechodu do útoku využil Litvínov, avšak puk se za chvíli ocitl mimo hrací plochu a vhazovat se bude před Čiliakem.
04:27
Přechod dopředu se ovšem jihomoravským hostům nepovedl a pukem si momentálně hraje třetí obranný pár domácí Vervy.
04:00
První čtyři vteřiny byly na branky hodně vydatné, Kometa momentálně zakládá další útok zpoza své branky.
03:10
Kometa právě vstřelila branku!
Jenomže je tu odpověď jako hrom! Kotouč se odrazil na modrou ke Kempnému, jenž poslal tvrdý projektil vedle litvínovské branky, kde ale stál zcela osamocený PETR TON, jenž zúročil své zkušenosti, nastavil hokejku a pomohl puku za Francouzova záda. Asistence: Michal Kempný.
02:25
Kometa absolutně nezvládla situaci po vhazování ve své třetině, Litvínov sehrál opravdu strojovou kombinaci a nyní operuje s pukem ve středním pásmu.
01:49
Königovi přišlo jeho první vyloučení v naší nejvyšší soutěži hodně draho. Litvínov sehrál skvělou kombinaci, Kubát poslal puk před branku k FRANTIŠKU LUKEŠOVI a ten bekhendem mezi betony překonal Čiliaka. Asistence: Karel Kubát, Martin Ručinský.
01:42
Je tu první vyloučení utkání. Peter König hákoval před brankou Martynka a dostává za to dvouminutový trest.
01:30
Litvínovské tentokrát zradila kombinace, píská se zakázané uvolnění a hra je poprvé přerušena.
01:00
Svoboda se pokoušel přihrávkou před branku oslovit Němce, k centrovi druhé brněnské formace ale puk neprošel.
00:46
Puk je za brankou Komety, opět s ním operuje Hanzlík.
00:18
Domácí se hned na začátek pokusili usadit v útočné třetině, avšak Hanzlík zachytil puk a pokusil se rozehrát. Ani jeho snaha nebyla úspěšná.
00:01
Pěkné nedělní odpoledne. Již tradičně od 17:30 se na litvínovském ledě odehraje jedno z utkání pátého kola české nejvyšší soutěže. Chemici dnes přivítají na zimním stadionu Ivana Hlinky brněnskou Kometu. Udrží si Verva místo v čele tabulky?
HC Verva Litvínov
Litvínovští jsou prozatím jediným neporaženým celkem Tipsport extraligy. Doma ukořistil nejprve 3 body ze zápasu proti Karlovým Varům, které porazil 5:0 a nedávno i dva body v utkání proti Třinci, kde vyhrál 3:2 po samostatných nájezdech. Po nájezdech s Litvínovem na svém ledě prohrála i Plzeň, a to také 3:2. Nnaposledy bral Litvínov 3 body i v Mladé Boleslavi s výhrou 4:3.
HC Kometa Brno
Kometa má odehrány pouze 3 zápasy, ve kterých vybojovala celkem 6 bodů. Po dvou výhrách a jedné prohře se drží na sedmém místě v tabulce. I Brněnští letošní sezónu zahájili výhrou, a to výhrou 5:3 nad Libercem. Zápas proti Zlínu musel být bohužel zrušen díky nepříznivým podmínkám na brněnském stadionu. Pokračovali ovšem prohrou s Vítkovicemi 3:1. Naposledy na domácím ledě zdolali extraligového nováčka z Olomouce 4:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.