SESTŘIH: 37. kolo extraligy, Litvínov - Liberec 3:2 po PP

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji krásný zbytek nedělního večera. Na počtenou!
Nejlepší hráči utkání:

Peter Jánský – HC Verva Litvínov
Ján Lašák – Bílí Tygři Liberec
V nastaveném čase měl nejdřív gólovku Filippi, ale nedal a v následné přesilovce tak vstřelil vítězný gól Lukeš! Nutno říct, že Litvínov si bonusový bod zasloužil více než Liberec. Pro Tygry je to vzhledem k průběhu utkání hodně cenný bod.
63:53
Litvínov právě vstřelil branku!
Verva přeci jen proměňuje i tuto přesilovku a rozhoduje o své výhře! FRANTIŠEK LUKEŠ si vyměnil kotouč s Jakubem Petružálkem a střelou nad beton překonal Lašáka! Asistence: Jakub Petružálek.
63:21
Petružálek to zkusil z levého kruhu, Lašák jeho pokus dokázal ramenem vyrazit nad!
63:07
Hostující hráči poprvé dostávají kotouč za modrou čáru!
A domácí kouč Radim Rulík si bere oddechový čas!
62:50
Bulík dostává dvě minuty a velká příležitost pro Vervu!
62:28
Filippi mohl vstřelit vítěznou branku! Obral o kotouč Kubáta a jel sám na branku, pokoušel se Francouze vymíchat a zasunout mu kotouče bekhendem mezi nohy, avšak domácí brankář svůj tým podržel!
61:55
Šimek neobešel Trávníčka a Litvínov může jít do přečíslení.
61:24
Jelínek se chtěl obtočit s kotoučem v pozici mezi kruhy, což se mu podařilo, avšak vyslat kotouč na branku už ne.
60:37
Pavlík vypálil od modré čáry, mířil ale pouze nad a k dorážce se nikdo z jeho spoluhráčů neprocpal.
60:20
Hosté vyhodili kotouč až na icing.
60:01
Ve třetí třetině Bílí Tygři dokázali opticky srovnat obrázek hry a navíc srovnali i skóre, když se trefil Vampola. Oba týmy tak berou po bodu a vítězství rozhodne až prodloužení, případně samostatné nájezdy.
60:00
59:56
Filippi se prodral do poslední šance, kterou ale nevyužil, když z prostoru mezi kruhy nedostal mezi betony domácího brankáře kotouč do sítě!
59:34
Hosté v závěru třetiny kombinují v útočném pásmu.
59:06
A Vampola nakonec přihrál před branku Balaštíkovi, jehož ránu ale Francouz vyrazil!
58:50
Vampola bojuje o kotouč za litvínovskou brankou.
58:01
Začínají poslední dvě minuty třetí třetiny, stav máme stále nerozhodný.
57:29
A teď se cpal do zakončení Martynek, kterého ovšem Kajínek dokázal ubránit.
56:55
A další gólovka domácího celku! Hanzl nahrál doleva rozjetému Ručinskému, který si nabruslil před Lašáka, ale kotouč mezi jeho betony do sítě neprocpal!
56:14
Verva teď mohla rozhodnout! Jánský s Lukešem ujeli do přečíslení dva na jednoho, prvně jmenovaný to vzal na sebe, ale opět zakročil vynikající Ján Lašák!
55:35
Momentálně jsou svěřenci trenéra Čady aktivnější a Francouz se má co ohánět.
54:20
Hraje se znovu pět na pět.
54:16
Trávníček to v situaci dva na dva zkoušel hodně nebezpečně, hostujícího brankáře však nepřelstil.
53:24
Přesilovky zkrátka nejsou libereckou doménou, domácí opět vyhazují.
52:39
Martynek s Trávníčkem se dostali s kotoučem do útočného pásma a nastřádali tam cenné vteřiny v oslabení.
52:20
Další trest pro Ručinského, jenž nyní podrazil Barteka. Domácí kapitán se ani nezlobil a odporoučel se na trestnou lavici.
52:14
Jelínek prostrčil doleva Bartekovi, jemuž ale kotouč v rozhodující chvíli sjel po čepeli.
51:24
A teď už je na ledě i matador Ručinský a hraje se pět na pět.
50:58
Liberec kompletní a začíná jeho kratičká přesilovka.
50:27
Litvínovští jsou ve hře čtyři na čtyři aktivnější, Lašák ovšem doposud zasahovat nemusel.
49:36
Petružálek vtrhl do pásma, jeho následná tvrdá rána skončila pouze vedle branky.
49:24
Ale Martin Ručinský dostává dvě minuty za sekání a jde se tak do čtyř.
48:58
Víšek byl potrestán dvěma minutami za krosček, další přesilovka pro Krušnohorce!
48:14
Radivojevič vystřelil po zemi téměř z nulového úhlu, avšak jeho pokus Francouzovi nadělal mnoho potíží!
48:07
Hraje se pět na pět.
Dnešní utkání sleduje 4158 diváků.
47:32
Filippi se v prostoru mezi kruhy pohotově otočil s pukem a vystřelil, jeho pokus Francouz ovšem mezi betony nepropustil!
46:23
Domácí dostávají kotouč do středního pásma.
46:07
Jánský zahákoval Bakoše, dostává dvě minuty a Liberec tak dostává příležitost znovu se dostat do vedení!
46:01
A další šance hostů, Bakošovu střelu domácí gólman se štěstím dokázal vyrazit!
45:31
Liberec právě vstřelil branku!
Bílí Tygři srovnávají na 2:2! Radivojevič nahrál do mezikruží PETRU VAMPOLOVI, ne jehož dělovku z první nemohl mít Francouz sebemenší nárok! Asistence: Branko Radivojevič.
44:51
Pavelkův pokus od modré skončil na bruslích prvního protihráče a domácí obránce tak musel rychle bruslit zpátky, aby se hosté nedostali do šance.
44:28
Nyní naopak pro změnu kotouč podržel Francouz, buly ovšem vyhráli domácí a ti míří ihned do protiakce.
43:02
Lukeš se pokoušel prokličkovat před branku, ale nakonec se s kotoučem dostal až k zadnímu hrazení a nikoho ze svých spoluhráčů poté před klecí nenašel.
42:45
Teď se ovšem první formaci Vervy nepodařilo udržet pásmo.
42:31
Klasika: Frolo nahodil kotouč, Litvínovští za ním rychle pádili a Lašák musel kotouč radši přikrýt. Čili vhazování po jeho levici.
41:57
Zajímavý projektil teď letěl z Bartekovy hokejky, který se obtočil s kotoučem na pravém kruhu. Francouz si s ním ale poradil!
41:16
Hüblovi se nepovedlo překonat hostujícího gólmana z velkého úhlu.
40:51
Teď už je celek z pod Ještědu kompletní.
40:28
Domácí jsou s kotoučem v útočné třetině a dohrávají svoji přesilovku.
40:01
Ve druhé třetině žádná branka nepadla a stále tak evidujeme skóre 2:1. Nutno ovšem říct, že výrazně lepší byl Litvínov, který ale nedokázal vyzrát na výborného Lašáka. Liberec zahrozil až v závěru třetiny, kdy dvojšanci spálil Balaštík.

Je tedy jasné, že závěrečná dvacetiminutovka bude velmi zajímavá! Začínáme znovu v 19:08!
40:00
39:53
Pavlík v další tutovce, Lašák ale stále Liberec drží!
38:51
Za katr si teď jde posedět Jelínek a domácí opět budou hrát v početní výhodě.
38:45
Voráček nahazoval od modré čáry, branku však netrefil.
37:37
Balaštík měl teď hodně blízko k vyrovnávací brance! Nejprve po zajímavém odrazu od zadního mantinelu netrefil poloodkrytou klec a podruhé se ocitl sám před Francouzem poté, co jej výborně našel Vampola, mířil však znovu mimo!
36:58
Výborný Lašák! Martynek s Jurčíkem teď zavařili hostujícímu brankáři, když na něj v krátkém časovém sledu vyslali dvě těžké střely!
36:32
Hostující celek hraje v pěti.
35:39
Pavelkova přihrávka na Pavlíka nebyla přesná a Liberečtí vyhazují kotouč až k domácí kleci.
34:48
Hübl nahazoval před branku, nyní jeho nabídku ale nikdo tečovat nedokázal.
34:32
Hosté teď měli velké štěstí! Hübl vystřelil, Lašák jeho pokus vyrazil před sebe a jen tak tak, že se Jánskému s Ručinským nepovedlo kotouč dorazit do sítě!
33:58
Domácí tým dostane další příležitost zvýšit své vedení. Martin Bartek si totiž odpočine dvě minuty na trestné lavici za podražení.
32:52
Bulíř se obtočil kolem Pavlíka a zblízka vyzkoušel Francouzovo pozornost, jenž jeho střelu ovšem dokázal vyrazit!
31:38
Nyní se po delší době Tygři udrželi alespoň chvíli v obranném pásmu domácích, Filippiho přihrávka na Šimka ale neprošla a hokejisté Vervy tak už míří do protiútoku.
30:48
Znovu se Litvínovští tlačili před branku, nyní se však do zakončení nedostali.
30:14
Kubát se pokoušel nalézt Trávníčka, v čemž domácím bylo odpískáno zakázané uvolnění.
29:46
Štindl vypálil od pravého mantinelu, s čímž brankář hostí neměl větší problémy. Po jeho levici se teď bude vhazovat.
28:49
Balaštík nepřesně přihrával a domácí se po chvilce znovu dostávají ke kotouči.
28:22
Hübl nahodil do pásma a odražený kotouč před dotírajícím Jánským Lašák raději ukryl do své lapačky.
27:33
Víšek to zkusil bekhendem z pravého kruhu, domácí klec ale minul.
27:01
Trávníčkova tutovka! Ten si najel na pobídku zpoza branky, ale z první mířil pouze těsně vedle!
26:22
Jurčík si vyjel od zadního mantinelu před branku, kde ale za hostujícího brankáře kotouč neprocpal!
26:09
Hostující celek hraje v plném počtu.
25:35
Hanzl to zkusil od modré, Lašák jeho ránu v poklidu pokryl.
24:55
Litvínovským se v této přesilovce nedaří udržet v útočném pásmu a hosté nyní dobře brání.
24:09
Ale následně je kanonýr Liberce potrestán menším trestem za vysokou hůl.
24:04
Bartek dobře vypálil přes obránce, ani on ale svatyni netrefil.
23:12
Štindl vystřelil od modré, ale branku hostí netrefil.
22:39
22:11
A znovu, tentokrát se za to zapříčinil Frolo.
21:44
Domácím se podařilo dostat kotouč až k Lašákovi.
21:04
Hosté jsou kompletní a nyní začíná jejich přesilovka.
20:39
A pozor, i domácí tým půjde do čtyř. Kubát poslal k zemi Filippiho a dostává tak dvě minuty za podražení. To je dnes zatím nejčastější trest.
20:28
Jánský vjel do útočného pásma dříve než bylo zdrávo a ocitl se tak v ofsajdu.
20:01
Litvínov bude dohrávat ještě více než minutovou přesilovku.
Liberec se díky Filippimu dostal do vedení, ovšem Litvínov proměnil dvě přesilovky a výsledek zápasu dokázal otočit. Bílí Tygři hráli dvakrát pět na tři, ale oni se naopak prosadit nedokázali.

Druhá perioda startuje v cca 18:13, sledujte i nadále náš on-line přenos!
20:00
19:42
Jánský tečoval Ručinského střelu a Lašák měl co dělat, aby tento pokus vyrazil!
19:08
Tygrům se ihned podařilo vyhodit.
19:04
Kajíne podrazil Martynka a Litvínov bude hrát další přesilovku!
18:47
A už jsou zase domácí nastěhováni v útočném pásmu.
17:40
Verva otáčí stav utkání! Ručinský střílenou přihrávkou vybídl ke skórování Hübla, jehož pokus z první dorazil v pádu do branky PETER JÁNSKÝ! Asistence: VIktor Hübl a Martin Ručinský.
17:21
Hübl si vyměnil kotouč s Lukešem a z dobré pozice střílel nad branku!
17:05
Verva je kompletní a zahraje si zkrácenou přesilovou hru.
16:45
Hraje se tedy čtyři na čtyři, u kotouče domácí v útočném pásmu.
16:28
Nyní bude pro změnu pykat liberecká hráčská lavice za příliš mnoho hráčů na ledě, trest si odsedí Bakoš.
16:02
Domácím tým už hraje ve čtyřech.
15:33
Balaštíkův pokus z mezikruží některý z domácích obránců zblokoval mimo.
15:05
A Tygři znovu budou hrát v pěti proti třem, neboť Hübl podrazil Výtiska. Navíc tentokrát hosté budou hrát dvojnásobnou přesilovku podstatně déle!
14:48
Hosté stále spíše honí kotouč po rozích.
14:11
Domácí už jsou na ledě ve čtyřech.
14:02
Jánský dostává dvě minuty za podražení a Liberec si zahraje krátkou přesilovku pět na tři.
13:49
Hostům se zatím tahle přesilovka příliš nedaří.
13:24
Vampola vypálil z pravého kruhu, Francouz jeho pokus vyrazil do rohu kluziště.
12:28
Domácím se daří vyhodit a Liberec se musí znovu dostat do útočné třetiny.
12:11
První přesilovku si zahrají i Severočeši. Martynek totiž dostává dvě minuty za podražení.
12:01
Jelínek se zkoušel natlačit před branku a dostal se tak do střetu s Francouzem, který je teď trochu otřesený.
11:34
Hosté dobře brání střední pásmo a domácím se nedaří dostat se k Lašákově brance.
10:42
Voráček nahodil kotouč za domácí branku, Libereckým se v útočném pásmu ale udržet nepodařilo.
09:58
Litvínovští mají kotouč ve svém obranném pásmu, ale zatím se s ním nikam neženou.
08:59
Verva přeci jen svou druhou přesilovou hru využívá a máme vyrovnáno! Martynkovu střelu Lašák vyrazil pouze před sebe, kde byl první ONDŘEJ JURČÍK, pro nějž už nebyl problém dorazit kotouč do prázdné branky! Asistence: Rostislav Martynek a Tomáš Pavelka.
08:05
Teď ale Výtisk vyhazuje a domácí to musejí znovu zkusit až od své branky.
07:52
Domácí kombinují v útočném pásmu.
07:12
Urban inkasuje dvě minuty za držení protihráče a Litvínov si tak zahraje druhou přesilovku.
07:00
Domácí nyní vyhodili až na zakázané uvolnění.
06:03
Pavelka pálil od modré, jeho střelu vyrazil Lašák betonem.
05:19
Bílí Tygři se dostávají do vedení! Nejproduktivnější liberecký hokejista TOMÁŠ FILIPPI vyhrál buly a z otočky propálil Francouze, který byl na jeho střelu do levého horního růžku krátký! Bez asistence.
04:36
Víšek na ledě a hraje se znovu pět na pět.
04:30
Hosté znovu vyhazují a první oslabení už zvládnou.
04:04
Liberečtí se na chvíli dostali z pásma a domácím bylo následně odpískáno postavení mimo hru.
03:45
Kubát si sjel na pobídku zpoza branky a z levého kruhu provětral Lašákovu lapačku!
03:17
Lukeš si najel mezi kruhy a ač byl tísněn, dokázal vystřelit. Lašák však jeho střelu za svá záda nepustil.
02:40
Hosté ihned dostávají kotouč pryč z pásma.
02:36
Víšek dostává dvě minuty za podražení a Litvínov si zahraje poprvé v početní převaze.
02:25
Urban chtěl sklepnout do tandemu na Bulíře, jeho nahrávka ale nebyla přesná.
01:48
Vitásek projel s kotoučem po levé straně a nahazoval jej před bránu, kde se od jednoho z domácích obránců odrazil k zadnímu mantinelu.
00:49
Petružálek si nabruslil na pravý kruh a jeho následnou ránu hostující brankář vyrazil ramenem.
00:28
Lukeš poslal Lašákovi pozdrav a bude se teď vhazovat po jeho pravici.
00:11
Litvínovští ihned nahazují kotouč do útočného pásma.
00:01
Dámy a pánové, pohodlně se usaďte, utkání právě začíná!

HC Verva Litvínov: Francouz (Horák) – Kubát, Chaloupka, Pavlík, Pavelka, Štindl, Frolo – Jánský, Hübl, Lukeš, Petružálek, Hanzl, Ručinský, Martynek, Gerhát, Trávníček, Písařík, Šrámek, Jurčík

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Výtisk, Šimek, Voráček, Kajínek, Gřegořek, Vitásek, Radivojevič, Vampola, Balaštík, Bulík, Filippi, Bakoš, Vlach, Jelínek, Bartek, Víšek, Urban, Bulíř

Rozhodčí: Hodek, Úlehla – Komárek, Ondráček.
Poslední zápasy

Oba týmy své minulé zápasy zvládly. Svěřenci Radima Rulíka roznesli Vítkovice, z jejichž ledu si domů přivezli vysokou výhru 5:0. Liberec si pro změnu doma poradil s Plzní, kterou porazil 3:1.
Vzájemná utkání v letošní sezoně

Z předchozích dvou soubojů vždy vyšel lépe severočeský celek! Nejprve Tygři v prvním zápase pod trenérem Čadou zaskočili Litvínov, když na jeho ledě zvítězili 4:1, a poté Vervu doma přetlačili 4:3 po samostatných nájezdech.
Tahouni obou celků...

Nejproduktivnějším hráčem Litvínova a zároveň celé soutěže je Viktor Hübl, který už nastřádal dvaačtyřicet kanadských bodů (16+26). Bodování na severu Čech pro změnu vévodí mladík Tomáš Filippi, jenž si připsal pětadvacet bodů (10+15). Bekům pak v kádru Vervy vládne Karel Kubát (6+16), v Liberci je pro změnu nejlepší mezi obránci Radim Šimek (6+8).
Jak se zatím daří dnešním soupeřům?

Krušnohorci zatím v letošní sezoně válí, drží čtyřzápasovou vítěznou sérii a aktuálně jim patří parádní druhá příčka. Lepší je pouze suverénní Třinec, na třetí Spartu má pak Verva pětibodový náskok. Bílí Tygři naopak v každém zápase bojují o udržení desítky, momentálně zaujímají devátou pozici. Situace okolo posledních postupových pozic je ale hodně vyrovnaná a Liberec tak potřebuje i nadále získávat důležité body.
Hezký nedělní podvečer! Tipsport extraliga má dnes na programu své sedmatřicáté kolo, jehož součástí je i duel mezi Litvínovem a Libercem. Utkání startuje v 17:20!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.