SESTŘIH: 43. kolo extraligy, Litvínov - Mladá Boleslav 3:1

Nejčastěji využívaní hráči v dnešním duelu

Viktor Hübl (LIT) – 21:34 strávený čas na ledě
Matěj Stříteský (MBL) – 24:28 strávený čas na ledě
Dnešní utkání sledovalo 4671 diváků!
Nejlepším hráčem Litvínova je vyhlášený František Lukeš, jenž vsítil dvě branky a v závěru měl na své hokejce hattrick, který odmítl. Na opačné straně toto ocenění dostal obránce Peter Trška, který hrál pozorně a podařilo se mu zaznamenat jediný zásah svého týmu.
V utkání dominovali domácí mužstvo, které si připisuje tři body a upevňuje si druhou pozici. Severočeši stáhli náskok Třince, který prohrál ve Vítkovicích. Mladá Boleslav dnes na domácí nestačila a bude muset bodovat v dalších utkáních, zda se jim to povede se dozvíme v neděli.
Ve třetí třetině se domácí nikam nehnali, čehož herně využila Mladá Boleslav, která vstřelila jednu branku. Litvínov pozorně bránil, a tak zaslouženě vyhrál.
60:00
59:46
Domácí posunuli hru do středního pásma a nic zásadního se již nestane.
59:38
Nahození Kočího končí v lapačce Francouze.
59:01
Peter Jánský si obhodil soupeře a následně přihrál úplně volnému Lukešovi, jenž nechal vyniknout Růžičku. Litvínovský útočník odmítl hattrick.
58:36
Závar před domácí brankou vyřešil Francouz, jenž nejdřív vyrazil střelu Broše a následně kotouč skryl pod lapačku.
58:17
Domácí posunuli kotouč do středního pásma a jdou střídat.
57:52
Z hranice pravého kruhy vystřelil Hyka, jehož pokus reflexivně vyrazil Francouz.
57:36
Domácí obránce zahrál vysokou holí, hra se přerušuje. Bude se vhazovat před Francouzem.
57:19
Litvínovští se nikam nehrnou a opět nahazují černou gumu za branku soupeře.
56:51
Bárta nabízel kotouč na teč, jenže Výborný ho nedokázal usměrnit do branky.
56:28
Mladoboleslavští se vystavili do ofsajdové pozice a musejí se vrátit do střední třetiny.
56:16
Peter Jánský dostal puk za obránce, jenže Martina Růžičku nevymíchal.
55:54
Nahození ze středního pásma končí v lapačce Francouze, jenž hru přerušil.
55:39
Kašpařík přihrál před branku, kde nebyl žádný jeho spoluhráč.
55:31
Hostující hráči kombinují za brankou Litvínova.
55:07
Domácí nikam nespěchají a poslali černou gumu do středního pásma.
54:46
Mikulík se dostal mezi hráči Litvínova, ale zastavil ho až ten poslední.
54:35
54:12
Domácí Pavelka odpálil puk na hostující střídačku, hra se vrací do střední třetiny.
53:46
David Výborný se neukvapil a vyvezl černou gumu do středního pásma.
53:27
Od modré čáry vystřelil Pavlík, jehož pokus se mezi tři tyče nevešel.
53:04
Útok hostů je zastavený v rohu kluziště a hra se přesouvá na druhou stranu.
52:32
Na trestnou lavici jde Mikulík, který zastavil Petružálka, jenž byl v dobré pozici.
52:27
Rozhodčí viděli přihrávku rukou a hra je opět přerušená.
52:12
Z pravé strany vystřelil Lenc, jehož pokus vyrazil Francouz před sebe, kde byl první opět hostující útočník, jenž opět trefil brankáře.
51:56
Litvínov se ocitl pod tlakem a vyhazuje na další zakázané uvolnění.
51:43
Od modré čáry vystřelil Robar, jehož pokus byl zastavený.
51:04
Hostující obránce vystřelil z velkého úhlu, ale branku netrefil.
51:02
Pěknou střelu vyslal Martynek, jehož pokus srazil do rohu Stříteský.
50:32
Jenž kotouč utíká Výbornému k domácím obráncům.
50:22
Puk je za brankou hostů, kteří přijdou s dalším útokem.
50:02
Utkání dostalo další náboj a Mladá Boleslav cítí šanci.
49:22
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Hosté se přeci jen dočkali! Na vlastní modré čáře si vzal kotouč PETER TRŠKA, který se dostal až do zakončení, které zapadlo do branky. Bez asistence.
49:05
Sledujeme zakázané uvolnění, kterým se provinili domácí hráči.
48:44
František Lukeš udělal kličku na modré čáře a vystavil svůj tým do ofsajdu. Hra se vrací do středního pásma.
48:20
Michal Bárta vyrážel do brejku, jenže kotouč se k němu nedostal.
47:57
Mladoboleslavští zavezli černou gumu za modrou čáru, ale rychle o ní přišli.
47:35
Litvínov vyhodil přes celé kluziště, ale zakázané uvolnění se nepíská.
47:05
Hosté se dostali před Francouze, který musel zakročit proti jedné střele.
46:51
Střela tahákem, která vyletěla od modré čáry končí na hrudi Růžičky.
46:09
Hra je v těchto momentech hodně nepřesná a týmy si puk celkem pravidelně vyměňují.
45:46
Od modré čáry vystřelil hostující hráč, který našel jen Francouze. Ten měl celou situaci stíženou, jelikož se před ním odehrával souboj.
45:22
Hosté rozjížděli další útok, který zastavil Pavelka, jenž nahazuje puk za branku soupeře.
44:55
Robar hledal přes celou šířku Volfa, k němuž puk nedoletěl.
44:47
Trávníček se prokličkoval až k zadnímu mantinelu, kde kotouč zašlápl a opět se přerušuje.
44:25
Bárta hledal Výborného, jenž těžkou přihrávku nezpracoval a černá guma končí na zakázaném uvolnění.
44:04
Domácí obránci uklidňují situaci a drží puk za svou klecí.
43:37
Podél levého mantinelu se rozjel Látal, který trefuje vyrážečku Francouze.
43:12
Aktivní František Lukeš bojuje o puk v rohu, který dostal do své moci a poslal jej na Viktora Hübla, jenž našel jen Martina Růžičku.
42:41
Máme tu další icing, které nyní zařídilo domácí mužstvo.
42:28
Hosté potřebují vystřídat, a tak nahazují černou gumu na zadním mantinel.
41:59
Z rohu se dostal až před branku Chaloupka, jehož zakončení se jen těsně do branky nevešlo.
41:29
Domácí opustili útočnou třetinu, do které se rychle vracejí.
41:17
Bruslařskému klubu se nedaří ani další rozehrávka, která opět končí na zakázaném uvolnění.
41:01
Jenže také je zastavuje obránce, který následně vyhodil na icing. Hra se vrací před Martina Růžičku.
40:48
Ani nyní to hostům nevyšlo a domácí otáčejí hru.
40:30
Jenže hosté se před Francouze nedostali a zkoušejí to znovu.
40:02
Úvodní vhazování vyhrála Mladá Boleslav, která má právo prvního útoku.
40:01
Oba celky se již vrátily na kluziště, utkání může pokračovat.
Ledová plocha je již připravená na třetí třetinu. Uvidíme, co nám tato část hry přinese.
Nejčastěji nasazovaní hráči

Viktor Hübl (LIT) – 14:42 stráveného času na ledě
Matěj Stříteský (MBL) – 17:43 stráveného času na ledě
Střely na branku: 22:22.
Druhou třetinu ovládli domácí hráči, kteří ji vyhráli 2:0 a v zápase vedou již o tři branky. Mladoboleslavští už ve druhé části nebyli tak aktivní a nebezpeční jako v první části. Uvidíme, zda se hosté ve třetí periodě vzchopí nebo dál budou aktivnější domácí.
40:00
39:45
Hosté nahazují černou gumu na zadní mantinel a třetina se pouze dohrává.
39:19
Trávníček našel spoluhráče, jehož pokus vyrazil Růžička.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé periody.
38:51
Na hranici brankoviště se zjevil Musil, který zaměstnal Francouze, který dlouho nevěděl, kde kotouč je.
38:13
Od modré čáry vystřelil Volf, jehož pokus srazila hůl Petružálka, jemuž vypadla z ruky.
37:45
Od modré čáry vystřelil Štindl, jehož pokus je hodně nepřesný.
37:21
U kotouče jsou opět domácí, kteří opět nahazují puk za branku soupeře.
36:57
Severočeši nahazují černou gumu na zadní mantinel a spěchají na střídačku.
36:42
Ovčačík vyhodil kotouč na střídačku a opět se hra přerušuje.
36:30
Pokus od modré čáry k domácímu brankáři nedoputoval.
36:26
Domácí obránce zašlápl puk u mantinelu, hra se opět přerušuje.
35:47
Petružálek prostrčil kotouč na Hanzla, jenž obešel obránce, ale zakončit nedokázal, jelikož padá.
35:17
Litvínov potřeboval po zakázaném uvolnění vystřídat, a tak posunul hru do středního pásma.
35:12
Domácí hráči se ocitli pod tlakem a vyhazují na zakázané uvolnění.
34:49
O další střelu se postaral Stříteský, ale také nyní byl Francouz připravený.
34:43
34:09
Od modré čáry vystřelil Stříteský, jehož pokus jde jen nad branku.
33:51
O další vyhození se postaral Martynek, který dostal puk za Růžičku.
33:36
Látal hledal Hyku, ke kterému kotouč nedoputoval.
33:10
Hostující přesilová hra nezačíná dobře, jelikož domácí dostali puk ze své třetiny.
32:43
Na trestnou lavici za zdržování hry putuje Jurčík, jenž vyhodil černou gumu do hlediště.
32:27
Od modré čáry vystřelil Robar, jehož pokus vyrazil Francouz před sebe, kde je obránce.
31:51
Výborný neměl rychlost ani síly na další útok, a tak odevzdal puk domácím.
31:23
V dobré příležitosti se ocitl Trávníček, kterého vychytal hostující gólman.
30:59
Přihrávku mezi kruhy zachytil domácí hráč, který šanci hostů překazil.
30:44
Rozhodčí viděl přihrávku rukou a hra je opět přerušená.
30:27
Mladoboleslavští po zakázaném potřebovali vystřídat a poslali hru do bezpečné vzdálenosti.
30:09
Hübl dobře zabojoval v útočném pásmu a hosté byli nuceni vyhodit na zakázané uvolnění.
29:44
Musil nabral dobrou rychlost, ale následná přihrávka mezi kruhy byla zastavená.
29:07
Hosté dlouho drželi kotouč u mantinelu, kde ho vybojoval domácí obránce, který ho poslal do střední třetiny.
28:49
Litvínov právě vstřelil branku!
Obrovská chyba hostujícího hráče. Jakub Petružálek obral o kotouč Milana Mikulíka a hosté jeli dva na jediného obránce. Litvínovský útočník našel MARTINA RUČINSKÉHO, který nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci. Asistence: Jakub Petružálek.
28:18
Domácí vyhodili až k brankáři, jenž musí rozehrát, ale na přihrávku má dost času.
27:54
Hosté se snažili vyslat do předu Jarůška, který na kotouč nedosáhl a máme tu další zakázané uvolnění.
27:42
Viktor Hübl vyslal nepříjemnou střelu na Růžičku, který nyní obstál.
27:15
Pěkná individuální akce Pavlíka, jenž nevystřelil z mezikruží.
26:59
Hostům se nepodařilo přejít přes střední pásma a u kotouč jsou opět domácí.
26:30
Ke střele se dostal Gula, který zaměstnal připraveného Růžičku.
26:08
Domácí potřebují vystřídat, a tak posunuli hru do středního pásma.
25:56
Lehké nahození končí v lapačce Francouze, jenž přerušuje hru.
25:47
Z ostrého úhlu vystřelil Látal, jehož pokus míří jen do bruslí obránce.
25:40
Litvínov se špatně dohodl při rozehrávce a černá guma končí na zakázaném uvolnění.
25:25
Domácí tato branka nakopla a hosté jsou zjevně opaření.
24:54
Viktor Hübl zavezl puk do útočné třetiny, kde ho přenechal FRANTIŠKU LUKEŠOVI, jenž z druhého sledu našel mezírku mezi betony brankáře. Asistence: Peter Jánský, Filip Pavlík.
24:29
Hosté potřebovali vystřídat a poslali hru do středního pásma.
24:23
Rozehrávka na Mikulíka byla příliš dlouhá a píská se zakázané uvolnění Středočechů.
24:10
Litvínov byl chvíli pod tlakem a posunul hru do středního pásma, kde je hostující obránce.
23:56
Hosté jsou v plném počtu a hned se nastěhovali před Francouze, kterého ohrozil Lenc, kterému se v posledním momentu kotouč postavil na hranu.
23:27
V oslabení vystřelil Robar, jenž přestřelil.
23:06
Černá guma je opět před Francouzem, druhá polovina přesilové hry se domácím nedaří.
22:43
Martin Růžička chytá střelu Františka Lukeše a drží svůj tým v dosahu.
22:34
Hosté se dobře brání a dostali puk do středního pásma.
22:12
Mladá Boleslav se dostala k puku a opět vyhazuje černou gumu až za Francouze.
22:04
Také další střelu od modré čáry likviduje Martin Růžička, který dnes chytá zatím výborně.
21:57
Hanzl našel na modré čáře Pavelku, který neváhal a vystřelil, jenže dobře si počínal hostující brankář.
21:45
Na trestnou lavici odchází Pavel Musil, jenž zbytečně podrazil soupeře.
21:34
Je tu další poskytnutá výhoda pro Litvínov.
21:26
20:47
Domácí jsou opět nastěhování před Růžičkou, kterého zatím nezaměstnali.
20:18
První střelu vyslal Hübl, jehož ránu zastavil Broš.
20:02
Úvodní vhazování vyhráli hostující hráči, kteří dostali černou gumu do svého pásma, ale nevyhodili.
20:01
Do druhé části jde Litvínov s početní výhodě o dva muže. Uvidíme, jak se s tím hosté popasují.
Ti přicházejí až nyní a utkání bude za pár momentů pokračovat.
Ledová plocha už je připravená na druhou třetinu. Čekáme jen na aktéry dnešního duelu.

Tomáš Pavelka (LIT) – 7:39 času na ledě
Matěj Stříteský (MBL) – 8:18 času na ledě
Střely na branku: 10:12.
První třetina už je minulostí a vyhráli jí domácí hráči, kteří vsítili jedinou branku. Úspěšným autorem byl František Lukeš, jenž tečoval mezi kruhy kotouč za brankovou čáru. Také Mladá Boleslav měla několik dobrých příležitostí, jenže Francouz byl vždy připraven. Uvidíme, co nám nabídne druhá dvacetiminutovka.
20:00
19:57
Ještě jedna střela v této třetině. Tu vyslal František Lukeš, který přestřelil branku soupeře.
19:34
Lukeš posílal střílenou přihrávku na Petružálka, jemuž puk utekl.
19:26
Dalším vyloučeným je Pavel Kašpařík, jenž podrazil soupeře a dává domácímu celku dvojnásobnou výhodu.
19:00
Hraje se poslední minuta první periody.
18:53
Zblokovaná střela se dostala k Davidu Výbornému, který vyhazuje.
18:32
Domácí hráči vyhráli vhazování a kombinují před hostující brankou.
18:27
Hosté jdou zbytečně do čtyř, Pabiška zboural stojícího Hübla.
17:47
K další střele se dostal Látal, ale ani jeho pokus za brankovou čárou nekončí.
17:44
Do zakončení se dostal hostující hráč, který obešel obránce, ale následně zboural Francouze i s brankou.
17:30
Na střelu od modré čáry dobře viděl Růžička, který s tímto pokusem neměl moc práce.
17:04
K další střele se dostal Jurčík, jenž opět rozvlnil síť, ale pouze tu boční.
16:42
Po odrazu se kotouč dostal k Chaloupkovi, jenž uklidňuje hru.
16:09
Domácí hráči se osvobozují a za několik vteřin bude Litvínov v plném počtu.
15:49
Hosté kombinují v útočné třetině, ale Francouze zatím neohrožují.
15:21
Mladoboleslavský obránce přihrál rukou a opět se přerušuje.
15:13
Od modré čáry se napřáhl Stříteský, jehož pokus musel vyrazit Francouz.
14:59
Další nahozený puk končí v lapačce litvínovského brankáře.
14:42
Od modré čáry nahodil kotouč Robar, na jehož kotouč nedosáhl žádný ze spoluhráčů.
14:22
Na trestnou lavici odchází domácí Pavlík.
13:54
Od modré čáry vystřelil Kubát, jehož pokus před brankou tečoval FRANTIŠEK LUKEŠ, který dostal kotouč za bezmocného brankáře. Asistence: Karel Kubát, Peter Jánský.
13:49
Litvínov vyhrál vhazování a další střelu vyslal Kubát.
13:41
Ke střele od modré se dostal Štindl, jehož pokus chytá hostující brankář.
13:29
Nepřesná rozehrávka Severočechů končí na hokejkách hostujících obránců, kteří nedokázali rozehrát.
13:16
K dalšímu zakončení z mezikruží se dostal Robin Hanzl, ale jeho pokus reflexivně vyrazil Martin Růžička, jenž drží nerozhodný stav.
13:05
Z pravého kruhu vystřelil Hanzl, jehož pokus rozvlnil boční síť.
12:43
Středočeši opět vyhazují a Litvínov to musí zkusit od znovu.
12:18
Domácí udělali chybu, čehož nevyužil hostující hráč, který byl zastaven mezi kruhy.
11:53
O kotouč přišel Lukeš a Robar opět posouvá hru do středního pásma.
11:25
Ani Litvínov nezačal svou početní výhodu dobře a puk končí za Francouzem.
11:09
Hanzl obrátil hru a byl faulovaný. Na trestné lavici už sedí Trška, který hákoval soupeře.
10:54
Od modré vystřelil Trška, který rozvlnil boční síť.
10:27
Zatím se hostům přesilová hra nedaří, jelikož domácí jsou hodně aktivní.
09:48
Také Trávníček s Martynkem dostávají hru do středního pásma, kde šetří vteřiny.
09:24
Litvínovští vyhráli souboj a dostali se k puku, který vyhazují přes všechny čáry.
09:08
Hosté vyhráli vhazování a kombinují v útočné třetině.
08:56
První přesilovou hru si zahrají hráči ze středu Čech! Na trestnou lavici za hákování už usedá Lukeš.
08:43
Přihrávku na modrou čáru dostal Kubát, jemuž utekl kotouč za modrou čáru a píská se ofsajd, což se nelíbí publiku.
08:18
Domácí obránci mají puk za svou brankou a oba celky střídají.
07:55
Štindl neměl komu přihrát, a tak nahazuje černou gumu na zadní mantinel.
07:24
Další práci měl Francouz, který si poradil se střelou z mezikruží.
07:03
Domácí se opět nastěhovali před branku soupeře, kterou výrazněji ohrozili.
06:20
Další střelu z ostrého úhlu vyrazil domácí brankář.
05:58
Viktor Hübl mířil na vzdálenější tyč, ale našel je lapačku Růžičky.
05:37
Od modré čáry střílel jeden z hostujících hráčů, který trefuje prvního bránícího hráče.
05:34
Litvínov se dostal pod tlak a raději vyhazuje na zakázané uvolnění, hra se vrací před Francouze.
04:58
Až nyní se to podařilo Pavlu Kašpaříkovi, jehož pokus kontroloval Francouz.
04:43
Středočechům se opět nepovedlo přejít přes střední pásma a u kotouče jsou domácí.
04:23
Martynek kombinuje s Gerhátem, ale do vážnější šance se ani jeden z nich nedostal.
03:56
Mladá Boleslav posunula hru jen do středního pásma, kde jsou obránci domácího celku.
03:46
Hostující Ovčačík zalehl u mantinelu černou gumu, hra se opět přerušuje. Vhazovat se bude před Růžičkou.
03:15
Přihrávka na Hübla byla příliš dlouhá a u kotouč jsou hosté.
02:39
Musil nedokázal vyhodil puk ze své třetiny, a tak se do šance dostal Pavlík, jenž trefil bránícího hráče.
02:09
Kubát hledal spoluhráče, jenže našel jen soupeře a útok je zastavený.
01:49
Litvínov je opět před Růžičkou, ale zatím nedokázal vystřelit.
01:30
Od modré čáry vystřelil Štindl, jehož pokus je sražený do ochranné sítě.
01:09
Hosté vyhazují na zakázané uvolnění, hra se vrací před Růžičku.
00:40
První větší příležitost neproměňuje Jarůšek, který kotouč do branky nedostal, jelikož byl blízko brankáři.
00:19
Na druhé straně se k zakončení dostal Výborný, který našel jen Francouze.
00:09
Domácí se hned dostali do náporu a o první střelu se pokoušel Hübl, jenž trefil před sebou stojícího obránce.
00:01
Týmy již přicházejí z útrob zimního stadionu a rovnají se na modrých čarách, odkud se pozdraví. Následně se celky nahecují před brankářem a můžeme začít.
Na ledové ploše se již prohánějí rozhodčí a čekáme už na aktéry dnešního duelu. Uvidíme, který z týmů si povede lépe.

HC Verva Litvínov: Francouz (Soukup) – Kubát, Gula, Pavelka, Pavlík, Chaloupka, Štindl – Lukeš, Hübl, Jánský – Ručinský, Hanzl, Petružálek – Trávníček, Gerhát, Martynek – Jurčík, Šrámek, Majdan.

BK Mladá Boleslav: Růžička (Rittich) – Hruška, Ovčačík, Stříteský, Kočí, Robar, Holub, Trška – Látal, Broš, Pabiška – Jarůšek, Výborný, Bárta – Mikulík, Kašpařík, Volf – Hyka, Musil, Lenc.

Rozhodčí: Šindler, Úlehla – Jelínek, Pešek.
Za několik málo okamžiků vám představím soupisky obou týmů.
Ještě jednou Vás vítám u dnešního zápasu, v němž bude favoritem Verva, ale Mladoboleslavští si o pozornost řekli hlavně v posledním zápase, kdy porazili pražskou Spartu. Takže vám přeji příjemnou zábavu při našem onlajn přenosu.
Nejproduktivnější hráči

Nejproduktivnějším hráčem Litvínova je Viktor Hübl, jenž má na svém kontě 51 bodů za 17 gólů a 34 asistencí, čímž kraluje tabulce produktivity a je také nejlepším nahrávačem ligy.

Z hostů je nejproduktivnější hráč nestárnoucí David Výborný, který má na svém kontě 35 bodů za 10 branek a 25 asistencí.
Boleslav je při venkovních utkání silnější než na domácím ledě, o čemž svědčí fakt, že v tabulce v rámci domácích zápasů se nachází na předposledním místě, kdežto v tabulce venkovních zápasů až na místě pátém.

Podaří se jí utnout litvínovskou sérii pěti výher na domácím ledě?
Litvínov má co odčiňovat, neboť minulý zápas v Třinci vůbec nezvládl a prohrál 1:4. Nutno podotknou, že jim chyběla největší opora v podobě Pavla Francouze. Chybět by už také neměl útočník Peter Jánský. Naopak Bruslařskému klubu budu už chybět zkušený obránce Marek Trončinský, který vrátil do Třince.
Boleslavi se proti Vervě nedaří. Hokejový tým z Litvínova nenechal Mladoboleslavské ani jednou se radovat z výhry. Tým z města Škodovek si ze vzájemných zápasů odnesl pouze jediný bod za domácí prohru po samostatných nájezdech.
Extraligový kolotoč pokračuje svým 43. kolem. V tomto zápase přivítá aktuálně druhý tým tabulky HC Verva Litvínov na svém ledě desátý celek BK Mladá Boleslav.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.