Ze Zimního stadionu Ivana Hlinky je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a nejen u hokejové zábavy se budu těšit i příště, na počtenou !
Stále neporažený Litvínov je v současné době v tabulce ELH na druhém místě se stejným bodovým ziskem jako má první Třinec. Západočeši mají ovšem výhodu jednoho utkání oproti Ocelářům.
Utkání je u konce, brankové hody to sice nebyly, ale i tak byl k vidění atraktivní hokej. Domácí sice vedení z první třetiny neudrželi, ale i po vyrovnání tlačili na Olomouc a dočkali se druhé šance, kterou již nepustili až do závěru utkání, kdy zpečetili výhru brankou do odkryté klece. Hosté byli chvílemi více než vyrovnaným soupeřem, ale skvělý Francouz jistil téměř každý střelecký pokus.
60:00
59:20
U puku jsou hosté, ale Litvínov brání již ve středním pásmu.
58:40
Litvínov právě vstřelil branku!
Kamil Piroš pečetí výhru domácích brankou do odkryté klece. Martynek mohl mít hattrick, ale bezelstně ještě prodloužil na Piroše, který skóruje. Asistence: Rostislav Martynek, Petr Chaloupka.
58:31
Diváci nyní po odvolání Vošvrdy skandují "Francouz gól".
58:31
Oddechový čas pro hosty.
58:00
Ohlášeny poslední dvě minuty základní hrací doby.
57:27
U puku jsou nyní častěji hosté, ale střelecký pokusy na jejich kontě nepřibývají.
56:55
Ondrušek nyní střílel hodně mimo Francouzovu klec.
56:23
Ondruška nepřesně přihrával Cibákovi, a tak tu máme zakázané uvolnění i na druhé straně. Buly po levici Vošvrdy.
56:07
Další zakázané uvolnění domácích.
55:57
Vošvrda podržel tým a sám vyhodil do středního pásma.
55:11
Zbrklý pokus domácích končí odpískaným icingem.
54:56
Kubinčákův pokus sražen do sítě, následuje buly ve středním pásmu.
54:29
Po předchozí šarvátce jsou vyloučeni ti nejaktivnější. Za hosty Ivan Majeský (OLO) a za domácí Zbyněk Sklenička (LIT). Oba dva tresty jsou za hrubost.
54:29
Majdan dorážel u Vošvrdy, což se Olomouci nelíbilo a máme tu hned několik hloučků, u kterých k sundání rukavic není daleko.
54:13
Domácí kombinují v pásmu hostů ...
53:59
Za hákování dostává dvě minuty Martin Cibák (OLO).
53:46
Diváci nyní tvoří bouřlivou atmosféru na ZS Luďka Čajky a ženou domácí vpřed.
53:11
Marodka domácích raketově stoupá, po Lukešovi mizí v kabině i Hanzl po předchozím střetu se Skrbkem.
53:11
Nápor hostů sílí, domácí mají problém s rozehrou z vlastního pásma. Vzápětí Skrbek tvrdě narazil Hanzla u mantinelu a domácí hokejista se nyní svíjí v bolestech v rohu kluziště.
52:49
Olomouc nyní točila soupeře ve vlastním pásmu, kde šanci střídala šance, domácí ale i díky skvělému Francouzovi stále drží těsný náskok.
52:00
Po Ručinském a Jánském se dnes Litvínovští kvůli blíže nespecifikovaným důvodům nemohou spolehnout ani na Lukeše, který zůstal od pauzy v kabině.
51:03
Závar před brankou hosté ustáli, z následného útoku zahrozil Škůrek velmi nepřesnou ranou forhendem do plexiskla.
49:56
Patera uklidňuje situaci, a tak je na řadě znovu zteč Olomouce.
49:27
Až nyní klidná akce domácích, kteří se nahozením Majdana dostávají do pásma.
48:46
Hostům odpískána přihrávka rukou, nutno říci, že pro domácí vymodlené přerušení hry, ve které v posledních momentech dominují Olomoučtí.
48:24
Majeský zasáhl do pasu hostů na modré a tečoval kotouč do hlediště.
47:34
Hosté drží Vervu v tlaku, ale vypramenila z toho pouze střela z rohu pásma do betonu domácího Francouze.
47:06
Kubinčák bez rozpaků od modré svou střelou vystrašil Vošvrdu.
46:50
Jurčík po velkém náporu prověřil Vošvrdu přízemní střelou, kterou hostující brankář krotí v lapačce.
45:52
Hosté založili útok od vlastního gólmana, ale jejich útočná snaha kapitulovala již ve středním pásmu.
44:42
Ondruškův pokus od modré byl velmi nepřesný, následně se k dorážce dostal jeden z Olomouckých, ale skvělým zákrokem se blýskl domácí Francouz.
44:18
Dnešní utkání sleduje 5741 diváků.
44:05
Litvínov dnes zvládá oslabení skvěle a hned zkraje početní nevýhody vyhazuje až k Vošvrdovi.
43:22
Hosté nyní delší dobu drželi Vervu v jejím pásmu a nakonec si vykoledovali dvě minuty po vyhození Filipa Pavlíka (LIT) mimo kluziště.
42:51
Houdkův pokus od modré se mezi tři tyče nevešel.
42:04
Váhavá rozehra hostů se nakonec sešla s úspěchem, ovšem vybojovaná střela od modré Olomouce šla velmi mimo.
41:07
Martynek hledal před brankou spoluhráče, ale Ondrušek tečoval mimo do sítě – buly po pravici Vošvrdy.
40:34
U puku domácí, ale váhají s rozehrávkou ve vlastním pásmu.
40:01
Druhá přestávka se pomalu chýlí ke konci a na řadu přichází poslední porce dvaceti minut ze základní hrací doby.
Další třetina začne přibližně v 19:15.
Máme za sebou čtyřicet minut hokejové zábavy, která nabídla atraktivní podívanou. Druhá třetina začala faulem hostů a neproměněným trestním střílením Hübla. Postupem času se hra Olomouce zvedla, což vedlo až k vyrovnání. Netrvalo ovšem dlouho, a Litvínovští si vzali těsné vedení zpět. Jednogólový náskok si pohlídali až do konce třetiny.
40:00
39:40
Kubát napřáhl z levého kruhu a půlka stadionu se již radovala, ale po střele domácího se zavlnila jen boční síť.
39:00
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:50
Vošvrda pomohl obraně s rozehrávkou, ale nyní už jsou u puku opět domácí borci.
38:05
Hra se odehrává spíše ve střední pásmu, ale domácí mají závěr třetiny po kontrolou. Nyní to zkoušel Dlouhý ještě před modrou, ale hodně nepřesně.
37:34
Hanzl dalekonosnou střelou trefuje jen plexi za brankářem hostí.
37:17
Skrbkovu dělovku od modré vyrazil hrdinně Martynek mimo.
37:10
Úmyslný ofsajd domácích – hra se stěhuje do obranného pásma Vervy.
36:38
Velká šance Majdana, který z první tečoval u Vošvrdy, ale jen do gólmanových chráničů.
35:15
Špatná rozehrávka Vervy nabídla možnost brejku pro hosty, ale Olomoučtí šancí trestuhodně pohrdli.
34:31
Rychlý kontr Olomouce překazila domácí obrana. Vzápětí byl Majdan tvrdě dohrán Houdkem, ale z ledu naštěstí odejde po svých. Nyní nás čeká komerční přestávka.
34:05
Nyní to Olomoučtí s aktivitou přehnali – zakázané uvolnění a hra se stěhuje před Vošvrdu.
33:26
Hosté se snaží o rychlou odpověď, ale k žádnému většímu ohrožení domácí klece se zatím nedostali.
32:36
Rostislav Martynek dává druhou branku v dnešním utkání. Kubátovi střela od modré nevyšla, ale následně se k dorážce dostal hráč s jedenáctkou na dresu a pohotově poslal domácí znovu do vedení. Asistence: Kubát, Hanzl.
32:00
Kubát dělovkou od modré prověřil Vošvrdovu pozornost.
31:45
Za hákování si jede odsedět dvě minuty Tomáš Houdek (OLO).
31:26
Hübl zpoza branky hledal Majdana, ale jeho pas zachytil hostující bek a vyrazil mimo.
29:59
Olomouc právě vstřelila branku!
Hosté využili tlaku, který jim zůstal po nevyužité přesilovce a udeřili. Rostislav Marosz byl trestuhodně nikým nekrytý před Francouzem. Skrbek jej našel přesným pasem a hostující forvard bleskurychle zakončil pod víko domácí svatyně. Asistence: Skrbek, Rác.
29:18
Matai si s pukem na modré hrál tak dlouho, až mu jej domácí sebrali a znovu se osvobodili.
28:38
Nyní sám Francouz vyhazuje puk z pásma Litvínova.
28:22
Jurčík tvrdě dohrál Majeského u mantinelu, rozhodčí přerušil hru, ale nevylučuje se.
28:04
Verva začíná oslabení vyhozením přes všechny lajny.
27:52
Za nebezpečnou hru vysokou holí míří na trestnou lavici domácí Petr Chaloupka.
27:26
Gerhát se dostal k puku jako slepý k houslím, a zřejmě vinou nečekaného zisku kotouče vystřelil spíše jen propagačně.
26:37
Lukeš hledal Majdana, ale vysoký oblouček domácí hráč nezpracoval. U puku jsou nyní Olomoučtí, ale i nyní zvítězila obrana nad útočnou snahou soupeře.
26:12
Hrňovo nahození tečované do sítě, hra se stěhuje do útočného pásma hostů.
26:06
Komerční přestávka, které předcházel ofsajd hostujícího celku.
25:19
Hosté založili akci od vlastního brankáře, ale vinou vysunuté obrany Vervy se dál, než do středního pásma nedostali. Následně osvobozuje Litvínov Gerhát vyhozením až k Vošvrdovi.
Exekuce se ujal sám faulovaný Hübl, ale jeho pokus vyrazil Vošvrda betonem.
25:00
Domácí ujížděli dva na jednoho, Hübl faulovaný Paterou – trestné střílení !
24:48
Laš při svém pokusu zlomil hokejku.
24:22
Hosté jsou v tlaku, Houdkova dělovka od modré těsně nad.
24:09
Pokus Patery krotí Francouz v lapačce.
23:48
František Gerhát (LIT) obdržel dvě minuty po úderu hokejkou do obličeje olomouckého hokejisty.
23:01
Verva mířila do brejku, ale Olomouci se jej podařilo včas utnout, vzápětí to domácí zkoušeli znovu a po dlouhé strkanici u mantinelu je tu faul.
20:30
Majdanovi se nepovedla přihrávka na Hübla a k puku se dostávají hosté.
20:01
První třetina je u konce. K vidění byl zpočátku úporný hokej, kdy se postupně do tempa dostávali domácí, kteří udeřili v 8. minutě brankou Martynka. Hosté měli příležitost dostat se zpátky do hry při přesilovce, ale na víc, než pár střel od modré se nevzmohli. V závěru byl k vidění ještě nápor domácích, ale Vošvrda již svoji svatyni uhájil.
20:00
19:34
Gerhát si pohrál s hostující pěticí, ale následná střela míří mimo.
19:25
Olomouc se snaží dohrát třetinu ve středním pásmu.
18:56
Gerhátovu dělovku vyráží Vošvrda betonem mimo.
17:51
Lukešova střela trefila nepříjemně Majeského, vzápětí Lukeš znovu pálí, tentokrát se blýskl hostující brankář.
17:08
Hübl napřáhl z pravého kruhu, ale brankovou konstrukci netrefil.
16:57
Pavel Skrbek (OLO) míří na trestnou lavici po nedovoleném dohrání litvínovského hráče.
16:43
Olomouc je usazená v útočném pásmu, ale ne a ne se dostat ke střele.
16:12
Vypadá to na nevyužitou přesilovku hostů, nutno dodat, že domácí s ní měli takřka nulovou práci.
15:53
Další pokus Ondrušky od modré a znovu bezchybný gólman Vervy.
15:27
První vážnější akci hostů v přesilovce měl Ondruška, který od modré prověřil Francouze.
14:31
Verva se hned zkraje oslabení osvobozuje.
14:16
Přesilovka pro Olomouc. Juraj Majdan (LIT) podrazil olomouckého útočníka při pokusu o brejk a musí si odsedět dvě minuty.
13:54
Hanzl vybídl Hübla, ale litvínovský forvard promáchl.
13:18
Hosté jsou aktivnější, ale skvělý Francouz drží Litvínov, následně na druhé straně domácí prověřili Vošvrdu, který hru raději po zákroku přerušil.
12:10
Komerční přestávka.
11:45
Martin Cibák (OLO) dostává dvě minuty po kontaktu se soupeřem, následně ovšem po protestech a udeření hokejkou do plexi dostává osobní trest, tudíž bude svému týmu chybět celých dvanáct minut.
11:45
Hosté mají problém s usazením v pásmu, nyní je zastavil ofsajd.
11:03
Filip Pavlík (LIT) obdržel dvouminutový trest po přehnané péči o olomouckého forvarda.
Omlouváme se, měli jsme problémy s připojením.
07:05
Domácí se po dlouhém obléhání svatyně ujímají vedení. Autorem branky je Rostislav Martynek, který si objel branku hostů zleva a bekhendem skóruje. Asistence Robin Hanzl.
01:25
Úplně volný Šrámek z kruhu těsně míjí pravou tyč hostující svatyně!
00:13
Úvodní buly vyhrál Litvínov, který ihned nahazuje za hostujícího gólmana.
00:01
Dnes do utkání nezasáhne nejproduktivnější hráč Litvínova Martin Ručinský, dále Peter Jánský a ani Michal Trávníček.

HC Verva Litvínov: Francouz – Kubát, Chaloupka, Sklenička, Pavlík, Zeman, Pavelka, Baránek – Lukeš, Hübl, Majdan – Gerhát, Hanzl, Martynek – Jurčík, Piroš, Šrámek – Kubinčák, Smolka, Písařík.

HC Olomouc: Vošvrda – Skrbek, Houdek, Ondrušek, Vyrůbalík, Rašner, Majeský, Škůrek – Dlouhý, Patera, Diviš – Cibák, Marosz, Rác – Laš, Matai, Hrňa – Buc, Zuzin, Jergl.

Rozhodčí: Rybík, Horák – Komárek, Ondráček.
Jedno z utkání devátého kola Tipsport extraligy se odehraje na zimním stadionu Ivana Hlinky v Litvínově. Dosud neporažená Verva vyzve na svém ledě houževnatého nováčka z Olomouce.

HC Verva Litvínov:
Litvínov si stále drží svoji neporazitelnost a v tabulce se zaslouženě tyčí na úplném vrcholu. Poslední utkání Verva odehrála doma se Zlínem, který porazila 5:1.

Mezi nejproduktivnější hráče Litvínova patří Martin Ručinský (4+7), který mimo jiné vévodí celému kanadskému bodování. Dále František Lukeš (4+6) nebo Viktor Hübl (4+5)

HC Olomouc:
Letošní nováček v extralize odehrál poslední utkání na svém ledě, kde vyzval Vítkovice. Ty podlehly domácí Olomouci vysoko 9:1. V tabulce je zatím na 11. místě.

Nejproduktivnějšími hráči jsou Roman Rác (3+8), Erik Hrňa (3+6) nebo Martin Cibák (4+2).

Ukončí Olomouc neporazitelnost Litvínova? Nechme se překvapit.

Utkání začíná v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.