Já vám děkuji za pozornost a zase někdy na Onlajnech na počtenou!
Litvínov příště čeká souboj s Olomoucí, Zlín se střetne se Spartou.
Litvínov dnes jasně ukázal, proč se vyhřívá na prvním místě tabulky. Kompaktní obrana v souladu s výbornými přesilovkami přináší svěřencům Radima Rulíka úspěch. Zato obhájce titulu ze Zlína stále nemůže najít formu a bude se tak muset něco stát, aby se to změnilo. Ševci v šesti utkáních ještě nezískali ani bod.
60:00
59:31
Ručinský střílel z pravého kruhu pouze do Tesaříka.
59:09
Je sympatické, že hosté konec střetnutí i přes velice nepříznivý stav nevypouštějí.
58:38
Zlín právě vstřelil branku!
Ševci v závěru utkání zaznamenávají alespoň čestný úspěch. Kotvan v situaci dva na jednoho přihrál ZDEŇKU OKÁLOVI, jenž už střílel do prázdné branky. Asistence: Oldrich Kotvan.
58:01
Rozbíhají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:34
Marušák poslal kotouč za branku Vervy, kam si pro kotouč dojeli pouze domácí obránci.
56:42
Holík se dostal s kotoučem až do útočného pásma a od levého mantinelu střílel, domácí branku však netrefil.
56:12
A stále se hraje okolo Kašíkovy klece, Jánský bojuje o kotouč u mantinelu.
56:01
Veselému odpískáno postavení mimo hru.
55:33
Berani se sice na chvíli dostali do útočného pásma, žádnou střelu ale směrem k domácí brance nevyslali.
54:38
Domácích hokejistů je stále plný led a hosté zažívají horké chvilky i po páté inkasované brance.
53:10
Litvínov právě vstřelil branku!
A litvínovští fanoušci se mohou radovat popáté! Lukeš opět parádně nahrával, když tentokrát zpoza branky pobídl VIKTORA HÜBLA, jenž střelou k levé tyči nedal Kašíkovi šanci! Asistence: František Lukeš a Peter Jánský.
52:48
"Dejte jim bůra", žádají litvínovské tribuny. Podaří se domácím vyslyšet prosbu svých fanoušků? Každopádně na nějaký zvrat už to dnes nevypadá...
52:10
Marušák na ledě, Zlín je kompletní.
51:36
Pochopitelně pokračuje ještě klasická přesilovka domácích.
50:58
4:0! Lukeš na levém kruhu naznačil střelu, načež přihrál před odkrytou klec VIKTORU HÜBLOVI, jenž už se poté nemýlil! Asistence: František Lukeš a Karel Kubát.
50:32
Domácí kombinují v útočném pásmu...
50:10
Verva si zahraje velmi dlouhou dvojnásobnou přesilovku! Dvě minuty za zdržování hry inkasoval Jiří Marušák.
50:01
Avšak Majdan byl při své střele faulován Horákem, který tak odchází na trestnou za sekání.
50:00
Juraj Majdan obdržel skvělou přihrávku a byl sám před Kašíkem, který jej ale dokázal lapačkou vychytat!
49:27
Ručinský bekhendem posouval kotouč Martynkovi, jenž se k němu ale přes Tesaříka nedostal.
48:33
Kubár nahrál Hüblovi, který mu kotouč vracel. Na něj už ale domácí zadák nedosáhl.
47:51
Žižka po nějakém ostrém zákroku skončil na zemi a jen těžko poté odcházel na střídačku.
47:01
Leška zpoza branky nahrával do mezikruží, kde Balaštík přenechával až na modrou Marušákovi, jenž ale už odešel střídat a kotouč tak nestihl.
46:12
Kotouč za zlínskou klecí, oba týmy střídají.
45:17
Kotvan nahazoval před branku, kde puk někdo tečoval mimo. Verva vzápětí posílá kotouč do středního pásma.
44:37
Lukeš vyslal dělovku přes skrytou za obráncem, se kterou si ovšem Kašík dokázal poradit!
44:18
Marušák vypálil od modré, mezírku mezi betony domácího gólmana ale nenašel.
43:14
Lukeš parádní nahrávkou přes celé hřiště našel ROBINA HANZLA, který povedeným bekhendovým blafákem posílá Litvínov do tříbrankového trháku!
42:29
Lukeš zachytil Leškovu nahrávka a obratem vrátil kotouč až za Kašíkovu branku.
41:31
Žluto-modří na začátku třetí části zatím častěji drží kotouč, Francouz ovšem ještě nemusel zasahovat.
40:24
Köhler prohrál osobní souboj s Chaloupkou, avšak domácí po chvíli stejně vyhodili na zakázané uvolnění.
40:01
Ve druhém dějství jsme branku neviděli. Moravané si dokázali vytvořit podstatně více šancí než v první třetině, všechny ale pochytal skvělý Francouz. Ani Kašík však tentokrát neinkasoval, když musel vytáhnout pár povedených zákroků.

Dokáží se ševci v závěrečné periodě ještě probrat, nebo si Litvínov připíše sedmou výhru v řadě? Třetí třetina začíná ve 20:00!
40:00
39:55
Pět sekund před koncem buly po Kašíkově pravici.
39:24
Roman Vlach šikovně tečoval Tesaříkovo nahození, litvínovský brankář však dokázal kotouč udržet mezi betony.
39:01
Právě startuje poslední minuta druhé třetiny.
38:27
Majdan o kousek nedosáhl na kotouč před zlínskou brankou!
38:00
Leškovo nahozeni o mantinel zkrotil Francouz do své lapačky.
36:32
Nyní Zlínští v útočném pásmu dlouho nevydrželi, když Litvínovští dokázali kotouč dostat do středního pásma.
35:31
Berani si v této přesilovce vytvořili prozatím největší tlak, avšak ani tentokrát se jim skórovat nepodařilo.
34:29
Výborný Francouz! Ten vyrazil střely jak Marušáka, tak poté Kotvana, kterým oběma nabíjel kdo jiný než Petr Leška.
33:46
Leškova nahrávka Kotvanovi přeskočila hokejku a kotouč je ve středním pásmu.
33:31
František Lukeš potrestán menším trestem za nedovolené bránění, další početní výhoda pro Zlín!
33:28
Veselý zpoza branky nahrál Čajánkovi, jehož následná rána byla zblokovaná až do ochranné sítě.
32:41
Horák nekompromisně poslal k zemi Pavlíka, což se hodně nelíbilo domácím divákům. Rozhodčí však faul nezapískal.
31:30
Hübl zblízka dorážel a poté přihrál do mezikruží Lukešovi, Kašík si se všemi pokusy domácích hráčů dokázal poradit!
30:18
Filip Čech obehrál Kubáta, ale zakončit poté nedokázal.
29:10
Majdan nahrával před branku Pirošovi, který ovšem na kotouč nedosáhl.
28:48
Hostující celek hraje v plném počtu.
28:28
Tato přesilovka Vervě zatím nevychází, opět kotouč u domácí branky.
28:03
A opět kotouč až za Francouzovými zády.
27:42
Zlín dokázal vyhodit, domácí musí začínat od své branky.
27:17
Kašík vyrazil dělovku Lukeše z pravého kruhu, domácí stále u kotouče.
26:48
Litvínov bude hrát další přesilovku, Horák inkasoval dvě minuty za zdržování hry.
25:35
Sklenička pálil přes obránce těsně nad hostující branku.
25:11
Francouz nic neviděl, i přesto dokázal vyrazit Tesaříkovo prudké nahození.
24:49
Hosté si vytvořili tlak a domácí tak museli vyhodit až na icing.
24:24
Marušákova dělovka skončila vedle domácí branky, Zlínští zůstávají u puku.
24:05
Kubát nahodil kotouč do pásma, u něj však byli nejdřív hostující beci.
23:21
PSG nevyužilo ani svou druhou přesilovku a Litvínov hraje v plném počtu.
22:50
Marušák přes Trávníčka nedostal kotouč z vlastní obranné třetiny.
22:19
Ručinský vyhodil až ke Kašíkovi, oba týmy střídají.
22:03
Ševci kombinují v útočném pásmu, ale střelba žádná...
21:34
Francouz pravým betonem vyrazil Veselého ránu od modré.
21:21
Za faul loktem vyloučen Jánský a Zlín tak dostane možnost alespoň snížit.
20:29
Lukeš od levého mantinelu zkoušel nahrát do prostoru mezi kruhy Hüblovi, do jeho přihrávky ale vložil hůl Řezníček.
20:01
Po úvodních dvaceti minutách Krušnohorci vedou po brankách Lukeše se Šrámkem 2:0, když oba své góly dali v přesilovkách. Zlín sice nehrál špatně, ale oslabení ho zjevně srážejí. Jedinou jeho velkou šanci nevyužil Leška.

Co nám přinese druhá třetina? Sledujte jí s námi dál na Onlajnech, začínáme opět v 19:10!
20:00
19:45
Patnáct sekund před koncem první třetiny Litvínov dává na 2:0! Domácí předvedl parádní akci – Myrtenek z levého kruhu vrátil do mezikruží Hanzlovi, jenž bekhendem před prázdnou brankou našel JAKUBA ŠRÁMKA. Pro něj už pak nebyl problém zakončit! Asistence: Robin Hanzl a Rostislav Martynek.
19:19
Centimetry Čajánkovi chyběly, aby dostihl Kubátovu přihrávku na modré na Ručinského.
18:38
Kašík vyrazil Hüblovu ránu z pravého úhlu, Zlínští následně kotouč vyhazují.
18:18
Ševci se budou muset ve zbytku třetiny bránit, Řezníček poslal k zemi Lukeše. Odešel tak na trestnou za nedovolené bránění.
17:49
Čajánek obešel Kubáta a pokoušel se nehrát před branku Veselému, na nějž ovšem kotouč neprošel.
17:13
Domácí dobře forčekují a hosté se nemohou dostat s kotoučem z vlastní obranné třetiny.
16:47
Čechovi nyní odpískán ofsajd.
16:04
Balaštík se přes Pavelku nedostal ke kotouči za domácí brankou.
15:47
Domácí se ubránili a hrají v pěti.
15:40
Trávníček nahrál do tandemu Pirošovi, jenž provětral zlínského gólmana.
15:06
Čajánek neudržel kotouč a Litvínovští opět vyhazují puk až ke Kašíkovi.
14:45
Veselý s kotoučem za vlastní brankou.
14:06
Francouz vyrazil Marušákovu střelu, hosté zůstávají v útočném pásmu.
13:47
Poprvé si v početní převaze zahrají i Zlínští. Dvě minuty za hákování totiž dostává Petr Chaloupka.
13:05
Leška mohl vyrovnat, když mířil bekhendem do odkryté sítě! Měl to ale na dlouhou ruku a nemohl tak kotouč zvednout, Francouz si tedy připsal parádní zákrok hokejkou!
12:38
Svojí druhou přesilovku už Verva využívá a otevírá skóre! Nádhernou ranou do pravého horního růžku se prezentoval FRANTIŠEK LUKEŠ! Asistence: Karel Kubát a Martin Ručinský.
12:14
Verva si zahraje svojí druhou přesilovku poté, co Veselý zahákoval Martynka.
11:38
Köhler tvrdě nahazoval za litvínovskou branku, kde hrají ale pouze domácí obránci.
10:52
Chaloupka se ale už dostal ke kotouči a vyhodil jej do středního pásma, hosté však zůstávají u puku.
10:36
Boj o kotouč z mantinelu mezi několika hráči nakonec vyhráli Zlínští, kteří kombinují v útočném pásmu.
09:35
Majdan za hostující svatyní neprošel přes Žižku, již dlouho se hraje bez přerušení.
08:54
Pavlík nahodil za Kašíkovu branku a byl tvrdě dohrán Köhlerem.
08:11
Tesařík nahodil do pásma, kde se o kotouč bil Čech. Přes Chaloupku se před něj ale nedostal.
07:54
Chaloupka nepřesně přihrával a dostal kotouč až na zakázané uvolnění. Vhazování před Francouzem.
07:38
Vhazování na obranné modré Zlína, předtím ale ještě komerční přestávka.
07:15
Čájanek dostal prostor na levém kruhu, odkud provětral Francouze. Ten předvedl dobrý zákrok a udržel bezbrankový stav.
06:58
Ševci se ubránili celkem v poklidu a již hrají v plném počtu.
06:52
Teď vyhodil pro změnu Řezníček, u kotouče Chaloupka.
06:17
Valenta teď vyhazuje kotouč, litvínovská přesilovka rychle utíká...
05:56
Kubát s kotoučem za vlastní brankou, berani zatím brání velmi dobře.
05:26
Dobře nyní zahrál Leška, který zamezil domácím, aby se usadili v útočném pásmu.
05:07
Zlínští vyhazují kotouč až ke Francouzovi.
04:58
Majdan se ocitl osamocený před Kašíkem a Tesařík jej tak musel faulovat, aby domácí forward nedal gól. Za to hostující veterán dostal dvě minuty.
04:37
Obránce Kubát se vydal na individuální průnik, avšak dříve než on do útočného pásma vtrhl Hanzl a domácím je tak odpískáno postavení mimo hru.
03:55
Francouz raději schoval kotouč před dotírajícím Köhlerem a bude se vhazovat po jeho levici.
03:26
Na ledě nyní čtvrtá formace Litvínova proti první pětce Zlína.
02:41
Okál ztratil kotouč a Verva jej poté chvíli držela v obranném pásmu Zlína, hosté už se ale dokázali osvobodit.
01:48
Majdan se po Řezníčkově chybě tlačil s kotoučem před hostující branku, zastavil ho však veterán Marušák.
01:28
Holíkovi nesedla rána a kotouče už se ujmuli opět Litvínovští.
00:49
Ševci se dostali do útočného pásma, ve kterém ale s kotoučem dlouho nevydrželi. Žižka s pukem nyní za vlastní brankou.
00:24
Domácí ihned po několika sekundách ohrozili Kašíka, když z levého kruhu pálil Lukeš a poté ještě dorážel Jánský. Zlínský gólman vše zvládl.
00:01

HC Verva Litvínov: Francouz (Horák) – Chaloupka, Kubát, Pavlík, Sklenička, Pavelka, Zeman, Baránek – Jánský, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Ručinský – Majdan, Piroš, Trávníček – Písařík, Šrámek, Jurčík.

PSG Zlín: Kašík (Horčička) – Marušák, Řezníček, Žižka, Kotvan, Tesařík, Horák, Valenta – Balaštík, Leška, Köhler – Okál, Čajánek, Veselý – Ondráček, Holík, Čech – Vlach, Fořt.

Rozhodčí: Turčan, Wagner – Brejcha, Suchánek.
Vzájemná bilance

Zlínu se na Litvínov dlouhodobě daří, v minulé sezoně jej porazil ve třech ze čtyř zápasů. Nyní by se mu výhra nad oblíbeným soupeřem rozhodně hodila.
Poslední zápasy

Verva si naposledy odvezla tři body z Hradce Králové, kde otočila duel s domácím Mountfieldem. Utkání skončilo 2:1. Ševci doma padli s Pardubicemi 1:3.
Favoritem dnešního střetnutí je rozhodně Litvínov, který aktuálně vévodí s šestnácti body tabulce! Zlínští naopak s nulou na kontě uzavírají žebříček naší nejvyšší soutěže. Fanoušci hokejistů z Baťova města doufají, že už se konečně dočkají první výhry.
Pěkný nedělní podvečer! Extraligový koloběh se nezastavuje ani dnes a k vidění budou duely sedmého kola, mezi něž patří i utkání HC Verva LitvínovPSG Zlín. On-line přenos začíná v 18:20!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.