Pro dnešní večer i týden je to z Mladé Boleslavi vše. U dalších onlajn přenosů se z města automobilů těším opět napočtenou.
V Mladé Boleslavi skončil vyrovnaný zápas mezi dvěma dlouholetými rivaly. V první třetině padlo hned šest gólů, jenže o tom vítězném musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšní jen hosté z Brna, a tak berou bonusový bod z tohoto zápasu.
Nejlepší hráči utkání:
Richard Jarůšek (BK Mladá Boleslav)
Michal Kempný (HC Kometa Brno)
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Kometa Brno.
Nakonec zvítězila Kometa Brno. Jediným úspěšným exekutorem byl FRANTIŠEK PTÁČEK, jenž prostřelil domácího gólmana do horního rohu branky.
František Ptáček jel velmi pomalu a Davida Ritticha překonal do horního rohu jeho branky!
Ani Milan Mikulík neuspěl. Na podruhé zkusil neúspěšně střelu mezi betony.
Jan Hruška zkusil uspět dělovkou, jenže se mu nepodařilo trefit branku.
Čiliak Jarůškovi puk stačil vypíchnout a ten tak nájezd neproměnil.
Pořadí nájezdů se otáčí. Na řadě je Jarůšek.
Milan Mikulík zkusil stahovačku, jenže Marek Čiliak jeho úmysly dobře vyčetl.
Tomáš Svoboda mířil mezi betony, ale David Rittich je stačil včas sklapnout.
David Vrbata, známý svými blafáky, svou kličku tentokrát vůbec nedotáhl a přestřelil branku.
O Tonovu střelu se postaral Rittich svým betonem.
Lukáš Pabiška trefil pouze lapačku Čiliaka.
Vojtěch Němec trefil horní tyč.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení v Mladé Boleslavi o vítězi nerozhodlo. Po krátké úpravě ledu budou následovat samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:45
Mitja Robar zlomil hokejku a Kometa vyhazuje.
64:23
David Výborný z velkého úhlu puk za Čiliaka nepropasoval.
64:06
Oddechový čas pro domácí.
64:04
Peter Trška byl před zakončením faulován Petrem Kubošem (KOM), jenž jej podrazil. Bruslaři mají k dispozici krátkou početní výhodu.
63:49
Proti střele Jana Hrušky zasahuje boleslavský brankář.
63:10
Pacovský těsně míjí!
62:33
O puk se bojuje v rohu za boleslavskou brankou.
62:02
Mikulíkovo nahození přikrývá Marek Čiliak.
60:45
Na puku se drží hostují hráči.
60:01
Hráči jsou již připraveni na úvodní buly prodloužení.
V Mladé Boleslavi padly všechny góly prozatím v první třetině. Poté už se žádný hráč do kolonky střelců nezapsal, a tak za malou chvíli budeme svědky pětiminutového prodloužení, které se bude odehrávat ve čtyřech hráčích na obou stranách.
60:00
59:43
Čermákovu střelu Bruslaři zblokovali.
58:58
O puk se bojuje převážně ve středu hřiště.
58:00
Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:49
Kempný se dostal do potyčky s Hruškou. Vylučovat se nebude.
56:42
V závěru třetí třetiny jsou aktivnější hráči Komety, kteří zatápí boleslavské obraně.
56:03
Mikulík trefil ihned po buly pouze betony brněnského brankáře.
55:59
Brošovu střelu Čiliak s obtížemi chytá do své lapačky.
55:18
Bruslaři se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.
54:41
Oddechový čas pro hosty.
54:36
Bruslaři vytvořili před Čiliakem velký závar, jenže Kometa si své brankoviště dobře hlídá. Následně hosté z Brna zahráli na icing.
53:58
53:49
Richard Jarůšek srdnatě zakončoval, jenže proti němu bylo mnoho brněnských hráčů.
53:30
Mitja Robar střílel od modré, puk o kousek minul hostující svatyni.
53:09
Robarova střela byla zblokovaná. Hosté následně opět vyhazují.
52:42
Puk je za gólmanem Mladé Boleslavi.
52:29
Domácí opět nemohou vytvořit přesilovkový zámek.
51:58
František Ptáček (KOM) byl vyloučen na dvě minuty za sekání.
51:55
Martin Látal byl faulován a zakončoval v leže, gól z toho nebyl.
51:41
Ve třetí periodě jsou prozatím lepší hráči z Brna, kteří se v těchto chvílích drží poblíž Davida Ritticha.
51:32
Uplynulá početní výhoda se domácím vůbec nepodařila.
50:58
50:57
Až kapitán David Výborný prověřil spíše propagační střelou Marka Čiliaka.
50:36
Robar na modré nestihl Trškovu přihrávku.
50:24
Boleslavští se nemohou usadit v útočném pásmu, natož vystřelit.
50:08
Ostřížek znovu vyhazuje.
49:49
Puk je znovu u Ritticha.
49:31
Na puku jsou i ve vlastním oslabení hosté.
49:17
Kometa vyhazuje.
48:58
Petr Ton (KOM) byl vyloučen na dvě minuty za hákování. Půjdou domácí do vedení?
48:45
Látal nahrával Musilovi, jenž čekal před Čiliakem, jenže zakončení se mu nepovedlo.
Dnešní utkání sleduje 3 365 diváků.
47:22
To už ale neplatí. Tomáš Klimenta se ocitl před Markem Čiliakem a chtěl zakončit do pravého horního rohu jeho branky, hostující brankář měl ale lapačku připravenou.
47:13
Jenže Kometa je stále v útočném pásmu.
47:02
46:40
David Rittich vyhazuje až za svého brněnského kolegu.
46:33
Ostřížek zalehl puk po Rittichově levé ruce, hra se stěhuje do středního pásma.
46:05
Další osvobození celku z města automobilů.
45:40
Domácí vyhazují.
45:19
Bruslaři se tak musejí opět bránit.
45:02
Vylučuje se. K velké nelibosti domácích musí na trestnou lavici Tomáš Klimenta (MBL) za vražení na hrazení. Domácím fanouškům se to velmi nelíbí a skandují nadávky na rozhodčí.
44:40
Lukáš Pabiška zkoušel uspět od modré, ale puk si cestu za Marka Čiliaka nenašel.
43:58
43:51
Lencovi se nepodařilo vyhodit...
43:31
Brněnští grilují Bruslaře v obranném pásmu.
43:18
Hanzlíkova střela za Rittichova záda nepropadla.
42:07
41:58
Peter Trška (MBL) byl vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení. Nepříjemné pro Bruslaře. Půjde Kometa do vedení?
41:48
Kometa začala periodu aktivněji a drží se v útočné třetině.
40:01
Po přestřelce, kterou mohli diváci v mladoboleslavské ŠKOENERGO Aréně vidět v první třetině, by asi málokdo řekl, že druhá perioda skončí bezbrankově. I přes nespočet šancí, především domácích hráčů se ale ani jeden tým neprosadil, a tak nejspíše rozhodne dění ve třetí třetině.
Další třetina začne přibližně v 19:17.
40:00
39:25
Kometa se následně proviňuje zakázaným uvolněním.
39:24
Střílet mohl Radan Lenc, ale měl kolem sebe až příliš protihráčů.
38:49
Mitja Robar v dobré pozici trefil jen Čiliakovy betony.
37:45
Domácím se opakovaně nedaří rozehrávky, většinou vyšlou kotouč jen na hůl hostujících hráčů.
37:10
Kometa je v těchto chvílích lepším týmem a dává Bruslařům zabrat.
37:06
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.
36:49
Hruška měl několikero příležitostí ke skórování přímo před Davidem Rittichem, Boleslavští obránci si s ním ale dobře poradili.
36:00
35:56
Peter Trška ujel v oslabení, ve finále ale přestřelil.
35:36
Tato početní výhoda se Kometě příliš nedaří.
35:24
Pavel Musil ujel až k Čiliakovi.
35:05
Hostům je pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti. Konkrétně tam byl Vojtěch Němec.
34:46
Pacovský dovezl kotouč až do útočného pásma.
34:00
Byl vyloučen Lukáš Pabiška (MBL) na dvě minuty za vysokou hůl.
33:22
Hosté měli několik šancí v útočné třetině, ale Rittich nemusel výrazněji zasahovat.
32:54
Bruslaři mají opět problém s efektivitou.
32:26
Michal Broš to chtěl změnit, mohl dorážet za záda Čiliaka, jenže minul!
32:01
Hra se odehrává v obranném pásmu Brna, domácí moc nestřílejí.
31:14
Ofsajd Komety.
30:07
Lukáš Pabiška už byl ve velkém úhlu, poslal tedy zpětnou přihrávku puk k Richardu Jarůškovi, jenž trestuhodně míjí!
29:42
Výborný se řítil na Čiliaka, ale nevystřelil.
28:55
Hosté jsou po delší době u Rittichovy branky, domácí gólman si připisuje zákrok.
28:39
Domácím je odpískána přihrávka rukou. Hra se stěhuje do středního pásma.
28:15
Už se znovu hraje a opět v útočném pásmu Bruslařů.
27:56
Branka Marka Čiliaka nedrží ve své pozici, rozhodčí si tedy nechali zavolat ledaře, který to musí napravit. Hra je na chvíli přerušena.
27:28
Látal se dral do brány tolik, až klec vypadla ze svého upevnění.
27:23
Bruslaři jsou lepším týmem, jenže to nedokáží vyjádřit gólově.
27:14
26:57
Trška měl před sebou půl prázdné brány, jenže míjí!
26:38
Pacovský se napřáhl tolik, až při zakončení upadl.
26:23
Domácí znovu před Čiliakem.
26:10
Kotouč je až u Ritticha.
25:56
Robar v dobré pozici nezachytil přihrávku.
25:14
Předchozí početní výhodu sice Bruslaři neproměnili, jenže Kometa znovu faulovala (Čiliak podrazil domácího hráče) a na trestnou lavici odchází za podražení útočník Vojtěch Němec (MBL). Napraví domácí nepovedenou přesilovku?
23:41
Boleslavským se tato početní výhoda nedaří. Nemohou se usadit před hostujícím Markem Čiliakem.
23:25
Hruška jel sám na domácí branku, ale Rittich měl lapačku připravenou.
22:56
Ondřej Dlapa (KOM) byl vyloučen na dvě minuty za sevření kotouče. Šance pro Bruslaře, aby se dostali do vedení.
22:20
Koreisovi vypíchl puk jeden z domácích, takže neměl šanci na Ritticha vyslat střelu.
22:00
Brněnský brankář musel znovu zasahovat. Puk vykopl betonem.
21:32
Ostřížkovu střelu zachytil jeden z bránících Bruslařů.
21:11
Richard Jarůšek míjí.
20:50
Mikulíkovo nahození skončilo v náruči Marka Čiliaka.
20:24
Na puku jsou prozatím hráči z Moravy.
20:01
Další třetina začne přibližně v 19:22.
V závěru třetiny měli hosté ještě velký tlak, ale nakonec se již neprosadili. První perioda byla v Mladé Boleslavi ale velmi dramatická, když padlo již šest branek! Stav je však vyrovnaný a dva tradiční rivalové mají tak stále o co hrát.
20:00
19:47
19:30
Třetina se dohrává v útočném pásmu Brna.
19:13
Další vyhození Boleslavských.
18:53
Bruslaři se stále brání, jelikož má Kometa k dispozici pokračující přesilovou hru.
18:41
Peter Trška svůj tým osvobozuje.
18:07
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Jako by se na to už MILAN HRUŠKA nemohl dále dívat. Jel na hostující klec, napřáhl se a puk zavěsil do pravého rohu hostující klece. Asistence: Dominik Pacovský, Milan Mikulík.
17:47
Vylučuje se. Tomáš Klimenta (MBL) sedí na trestné lavici za sekání a Bruslaři dvojnásobnou přesilovku neproměňují.
17:11
A Boleslav se zatím nemůže usadit před hostujícím gólmanem. Kometa znovu vyhazuje.
16:59
Hosté vyhazují až za Davida Ritticha.
16:57
Znovu Výborný po levici Marka Čiliaka připravený, jenže i napodruhé byl ve velkém úhlu.
16:27
Výborný se snažil zavěsit za Čiliakova záda, ale puk neprošel.
16:11
Hosté jdou do tří. Jan Hanzlík (KOM) ihned po buly sekal a nastává dlouhé bránění pro hosty.
16:08
Ondřej Dlapa (KOM) byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a Bruslaři mají možnost snížit jednogólové manko.
15:59
Koreis poslal puk nebezpečně téměř brankovištěm, naštěstí nebyl před Rittichem nikdo z hostí, kdo by jej mohl tečovat.
15:40
Čermákovo nahození až ze středního pásma Čiliak raději ukrývá v lapačce.
15:20
Hra v těchto chvílích postrádá přesnost.
15:01
14:42
Rittich chytá střelu Petra Kuboše.
14:08
Nyní vyhazují až za Čiliaka.
13:50
Hosté uzamkli domácí u vlastní klece, Bruslaři zatím odolávají.
13:34
Jan Hruška krouží za Rittichovou brankou.
13:11
Přesilové hry dnes vycházejí oběma týmům. Půjde Kometa do dvougólového trháku?
13:01
U mantinelu zůstal ležet Tomáš Svoboda a vylučuje se. Lukáš Pabiška (MBL) si posedí dvě minuty za vysokou hůl.
12:49
Látal se po přerušení strkal s Kempným u hostující branky, rozhodčí ale nevylučují.
12:30
Po komeční přestávce jsou stále na puku domácí.
12:24
Hosté nejsou lepšími, ale efektivními. I přesto se Bruslaři stále drží v útočné třetině.
11:53
Stříteský moc prostoru k dobrému zakončení neměl, jelikož byl stíhán protihráčem.
11:15
Luka Vidmar mohl skórovat střelou od modré, ale nestalo se tak. Dalších několik šancí měli jeho spoluhráči, ani jejich nepřesné pokusy do sítě Čiliaka nezapadly.
11:10
Další buly následuje před Čiliakem.
10:34
Richard Jarůšek byl sám před Markem Čiliakem, ale neproměnil.
10:16
Bruslaři najednounehrají s takovou lehkostí jako předtím.
09:12
Kometa právě vstřelila branku!
Tak tohle byl velmi chladnokrevný gól a Rittich inkasuje potřetí během deseti minut. Peter Trška ztratil puk nechal ujet LEOŠE ČERMÁKA, ten přibrzdil před domácím gólmanem, zvedl kotouč a poté už puk do sítě zapadl jako po másle. Asistence: Tomáš Svoboda.
09:01
Ani Jiřímu Rysovi se zakončení nepodařilo, i když byl v ideální pozici a osamocený.
08:22
08:20
08:00
Výborný měl další příležitost ke skórování. Skrz velkou skrumáž těl se ale netrefil.
07:53
Richard Jarůšek opakovaně kotouč za záda Čiliaka nepropasoval.
06:55
David Výborný měl obrovskou šanci. Rychle se chopil puku, objel branku, jenže hostující brankář měl betony na správném místě!
06:33
Závar před Čiliakem domácí neproměnili.
06:22
Vyloučení na straně hostí. Tomáš Malec (KOM) na dvě minuty za krosček.
06:07
Domácí rychle odpovídají! Čiliak podcenil střelu MILANA MIKULÍKA. Hostující gólman škrtl o puk jen betonem a domácí útočník dorazil kotouč za jeho záda. Asistence: Matěj Stříteský.
05:52
Tohle nevyznívá pro Bruslaře vůbec dobře. Podruhé v krátké chvíli domácí inkasují. TOMÁŠ VONDRÁČEK objel branku a z otočky se prosazuje! Asistence: Vilém Burian, Jakub Koreis.
05:24
Zase tak dlouho to netrvalo. Hostům se podařilo bleskově využít přesilovou hru. Puk před Davidem Rittichem bleskově za jeho záda sklepl VOJTĚCH NĚMEC a Kometa tak srovnává! Asistence: Michal Kempný.
05:14
Bruslaři se opět musejí dloué sekundy bránit.
05:04
Dominik Pacovský (MBL) byl vyloučen na dvě minuty za sekání.
04:05
Musil stínil před hostujícím brankářem, ale i přesto puk za záda gólmana nespadl.
03:56
Buly před Čiliakem.
03:42
03:28
Hraje se v obranném pásmu Komety.
03:06
Lukáš Pabiška mohl hostům ujet, ale raději nikam nespěchal a v poklidu šetřil cenné sekundy.
02:44
Bruslaři se osvobozují.
02:24
Jan Hruška míjí.
02:11
Hosté dobře kombinují, ale zatím nestřílejí.
01:55
Od samého úvodu začali hosté dusit Bruslaře před vlastní brankou. Jan Hruška na Ritticha ale nevyzrál.
01:42
Vylučuje se na straně domácích. Mitja Robar (MBL) pyká na dvě minuty za hrubost. Příležitost pro hosty!
01:28
Kometa nechce dát svou kůži lacino. Michal Kempný se však netrefil.
01:22
Vhazuje se před Davidem Rittichem.
01:06
Bruslařský klub využívá přesilovou hru! Na dobrou přihrávku od Klimenty si na modré počkal MATĚJ STŘÍTESKÝ, jehož střela skončila až za Markem Čiliakem. Asistence: Tomáš Klimenta, Milan Mikulík.
00:38
Hosté se osvobozují a hraje se za brankou Boleslavi.
00:26
Mikulík již krouží v útočném pásmu.
00:21
Hned v úvodu utkání se bude vylučovat. Za hákování si odsedí dvě minuty Michal Kempný (KOM).
00:01
A oba tábory jsou již na modrých čarách, hostující hráči byli přivítáni velmi nelibým pískotem domácích fandů.
Domácí stánek mladoboleslavských hokejistů již očekává příchod svého týmu na ledovou plochu. V sektoru hostí se také nachází několik fanoušků Komety, kteří vážili dlouhou cestu na dnešní utkání.

BK Mladá Boleslav: Rittich (Málek) – Stříteský, Vidmar, Hruška M., Kučný, Robar, Trška, Čermák – Mikulík, Broš, Klimenta – Jarůšek, Výborný, Pabiška – Pacovský, Vrbata, Rys – Látal, Musil, Lenc

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kempný, Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Dlapa, Kuboš, Malec – Hruška J., Němec, Ton – Ostřížek, Čermák, Svoboda – Burian, Koreis, Vondráček – Wasserbauer, Kusko, Mrázek

Rozhodčí: Hribik, Hejduk – Lhotský, Svoboda.
Shrnuto a podtrženo, dá se očekávat vyrovnaný zápas. Tomu napovídá i pohled na extraligovou tabulku, ve které je na tom o něco lépe domácí Mladá Boleslav, které patří 9. místo s 13 body.
Kometa je na předposledním, tedy 13. místě a na svém kontě má již zmiňovaných sedm bodů. Až v neděli večer se ale ukáže, kdo se bude radovat z výhry tentokrát. Prostřednictvím onlajnů u toho můžete být také.
Hokejistům Bruslařského klubu se v Tipsport extralize prozatím také příliš nedaří. Sérii tří proher v řadě však Bruslaři prolomili již v pátek v Olomouci, kde se jim zápas povedl a nasázeli domácím Kohoutům čtyři góly. Otázkou je, kdo bude hájit brankoviště Mladé Boleslavi. Domácí mají totiž k dispozici hned tři gólmany. Před týdnem přišel do města automobilů zkušený Roman Málek, který si však svou premiéru na ledě ještě neodbyl.
Brněnští hokejisté za sebou aktuálně táhnou šňůru šesti proher v řadě, kterou budou chtít zajisté prolomit právě v Mladé Boleslavi. Poslední výhru zaznamenala Kometa 19. září s Olomoucí, kterou porazila 4:2. Celkově mají na svém kontě hosté prozatím jen sedm bodů. Zda Kometa prolomí sérii proher, se dozvíme již v neděli večer.
Hezký den z města automobilů, kde se v neděli odehraje bitva dvou velkých dlouhotelých rivalů, kteří se po dvouleté pauze setkávají opět v nejvyšší tuzemské soutěži.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.