SESTŘIH: 32. kolo extraligy, Mladá Boleslav - Karlovy Vary 5:1

Pro dnešní večer je to ode mě z města automobilů vše. U dalších onlajn přenosů se těším opět v novém roce 2015. Napočtenou!
Je tu konec. Osud tohoto utkání nebyl dlouho jistý. Nakonec ale nejspíše rozhodla trefa Davida Výborného, který se i přes krvavý šrám v obličeji vrátil do utkání a jak se ukázalo, bylo to pro domácí klíčové. Středočeši nakonec přidali ještě další dva góly a rozhodli tak o tom, že vyhrají v domácí ŠKOENERGO Aréně potřetí v této sezoně.
60:00
59:02
Ještě byl vyloučen Boris Žabka (MBL) na dvě minuty za podražení. Navíc byl ještě potrestán osobním desetiminutovým trestem za nesportovní chování. Trest za něj odpyká Roman Čermák.
58:43
Mladoboleslavští vyhazují na zakázané uvolnění.
58:22
Před jedním z hostujících hráčů přikrývá Růžička kotouč lapačkou.
57:54
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Málokdo by asi před chvílí řekl, že Středočeši nadělí energetikům "bůra". Nakonec se tak ale stalo, když si DOMINIK PACOVSKÝ najel do pravého kruhu, odkud překonal Závorku. Asistence: Radan Lenc, Pavel Musil.
56:25
MAREK TRONČINSKÝ se prosazuje poměrně snadno, když nadvakrát překonal Tomáše Závorku. Vary už byly v pěti, o přesilovkovou branku se tedy nejedná. Asistence: Martin Látal, David Výborný.
55:17
I ve vlastním oslabení jdou hosté aktivní ve vlastní útočné třetině.
54:34
Bruslaři bleskově využívají přesilovou hru. Z pravého kruhu se prosadil DAVID VÝBORNÝ a Závorka tedy inkasuje první gól v tomto zápase. Asistence: Marek Trončinský.
54:20
Energetici jdou do tří. Další dvouminutový trest dostal Michal Vachovec (KVA).
54:05
Stříteského rána od modré do branky nepropadla.
53:34
Za sekání byl potrestán dvěma minutami Petr Koblasa (KVA).
53:22
Musil ani Pacovský nedokázali propasovat puk do branky Karlových Varů.
52:01
Zakázané uvolnění Středočechů.
51:38
Boleslavští jsou v tlaku před Tomášem Závorkou. Klimenta se však z dobré pozice netrefil.
51:05
Rozhodčí se i přes to, že na ledě zůstává ležet krev, kvůli které musejí na ledovou plochu ledaři, rozhodli, že nebudou vylučovat.
51:05
Nakonec odjíždí po svých na střídačku. Nejspíše má poraněný obličej.
51:05
Na ledě zůstává ležet kapitán Mladé Boleslavi David Výborný.
50:06
Ani jeden z týmů se v posledních chvílích nemůže usadit v útočném pásmu.
48:31
Dnešní utkání sleduje 3 640 diváků.
47:51
Zakázané uvolnění Energie.
47:32
47:02
Obrovská šance Deyla, jenž netrefil odkrytou část boleslavské branky. Puk trefil pouze vnější stranu sítě.
46:04
Boleslavští vyhazují.
45:32
První vyloučení ve třetí třetině. Hákováním se provinil Dominik Pacovský (MBL), kterého čekají dvě minuty na trestné lavici.
45:05
Radan Lenc trefuje pouze brankáře hostů.
44:28
Veliká šance domácích. Kubica neproměnil obrovskou příležitost a následně se nedokázal prosadit ani Bárta.
43:52
Skuhravý to zkusil z úrovně mezikruží, ale Martin Růžička měl svou lapačku připravenou.
42:47
Pavel Musil se dostal k osamocenému puku a zkusil uspět forhendovou kličkou. Závorka však vychytal i tuto příležitost domácích.
40:21
Lukáš Pabiška stál tváří v tvář proti Závorkovi. Nedokázal však svou příležitost proměnit.
40:01
Jak už bylo řečeno, výkon Mladé Boleslavi ve druhé třetině povadl a z toho také pramenilo pohledné snížení ze strany Karlových Varů, které má na svědomí Radek Duda. O osudu tohoto duelu tedy nejspíše rozhodne to, co Bruslaři hostům dovolí.
Další třetina začne přibližně v 19:26.
40:00
39:22
Další zakázané uvolnění domácích.
38:35
Nenápadné nahození energetiků ukrývá Martin Růžička ve své lapačce.
38:28
Martin Látal nabral rychlost a snažil se hosty překvapit zpoza branky. Nakonec se ale nedostal ani ke střele.
37:34
Mikulíkovu střelu si u pravé tyčky karlovské branky Tomáš Závorka ohlídal.
37:22
Nyní se však dopustili ofsajdu.
37:02
I nadále jsou lepší Karlovarští, kteří okupují útočnou třetinu.
35:40
Martin Látal dojel až ke gólmanovi. Nakonec trefil jen výstroj Tomáše Závorky.
34:30
Pabiška to zkusil z mezikruží, hosté ale jeho pokus zblokovali.
33:17
Radan Lenc kličkoval dlouhé sekundy s pukem za hostující brankou. Nakonec jej o něj však přeci jen obrali energetici.
32:38
Václav Tomeček z mezikruží přestřelil.
31:41
Zakázané uvolnění Boleslavských. Ti působí poněkud povadle a po vydařené první třetině už ve ŠKOENERGO Aréně diktuje tempo hry – jak už tomu bývá zvykem – hostující celek.
30:45
Další vyloučení. Tentokrát si odpyká osobní desetiminutový trest za nesportovní chování Václav Skuhravý (KVA).
29:47
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Paráda v podání Energie. Rozjetý RADEK DUDA byl nikým nehlídán a prostřelil Martina Růžičku chladnokrevně do pravého rohu domácí branky. Asistence: Radim Hruška, Vladimír Sičák.
28:50
Kverka se snažil poslat puk podél pravé tyčky Růžičkovy branky. Ke snížení nechybělo příliš.
28:38
Exboleslavský Šmach se od modré netrefil.
27:20
David Výborný se snažil poslat puk za Závorku. Chyběl mu k tomu jen kousek. Ani z následného závaru u branky Energie se domácí nedokázali prosadit.
27:01
Komerční přestávka. Karlovarští se ve druhé třetině prezentují prozatím zlepšeným výkonem a Středočeši již na ledě nedominují tak, jako tomu bylo v první periodě.
26:35
Skuhravý mohl jet sám na branku. Nakonec jej však o kotouč obral Trončinský.
25:43
Opět David Hruška. Tentokrát orazítkoval plexisklo za brankou Mladé Boleslavi.
24:58
Kašpařík byl velmi tvrdě atakován v rohu u mantinelu. Rozhodčí ale nebudou udílet žádný trest.
24:05
Vojtěch Tomeček mohl snížit. Martin Růžička měl co dělat, aby puk svým betonem vytěsnil.
23:57
23:15
David Hruška v obrovské šanci poté, co se domácím nepovedla rozehrávka. Hostující útočník však nedokázal Martina Růžičku vymíchat.
23:01
Trončinský vyhazuje až za Růžičku.
22:47
Stanislav Balán (KVA) inkasoval desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.
22:26
Duda nahrával Sičákovi. Druhý jmenovaný však neměl moc prostoru k zakončení.
22:07
Puk skončil mimo hrací plochu. Následuje buly před Martinem Růžičkou.
21:57
Václav Kočí (MBL) – 2 minuty za držení.
21:55
Vidmar nedokázal trefit kotouč poskakující na brankové čáře.
21:39
21:23
Tato přesilovka domácím vůbec nevychází a hosté se několikrát osvobodili.
20:30
Stříteský z blízkosti minul.
20:01
První třetina byla hodně rozkouskovaná a také se podle toho časově o něco protáhla. Spokojenější mohou být po první periodě domácí. Dvěma rychlými góly se Boleslavští dokázali dostat do vedení, když se nejprve prosadil Látal a následně po zaváhání Vladislava Habala propadlo do branky energetiků i nahození Stříteského.
Další třetina začne přibližně v 18:30.
20:00
19:47
Broš nedokázal z velké blízkosti dostat kotouč za brankovou čáru.
19:34
Domácím útočníkům se nejprve příliš nedařila kombinace před karlovarskou brankou. Nakonec to zkusil Trončinský. Pokus domácího obránce má Závorka ve své moci.
18:49
Na ledové ploše chvíli ležel Michal Bárta, jenž byl atakován Jekabsem Redlihsem (KVA). Následuje tedy dvouminutová přesilovka domácích pět na tři.
18:46
18:18
Trončinský posílá kotouč i do třetice až za branku Karlových Varů.
17:58
Energetici se nedostal ke střele a Bruslaři se znovu osvobozují.
17:18
Kubica vyhazuje za Tomáše Závorku.
16:46
Další vyloučení na straně domácích. Hosté budou hrát přesilovku čtyři na tři. Martin Látal (MBL) si posedí dvě minuty na trestné lavici za hrubost.
16:31
Radim Bičánek (KVA) byl vyloučen na pět minut + do konce utkání za vražení loktem.. Trest za něj odpyká Jakub Flek.
Zároveň odjíždí na trestnou lavici také Radan Lenc (MBL) za zdržování hry.
16:24
Jakub Flek byl hodně rozjetý a chtěl nahrávat Tomáši Mickovi. Puku se však zmocnil dříve jeden z Boleslavských.
16:02
Michal Bárta se octl nikým nehlídán na modré čáře, obdržel slušnou přihrávku, jenže nakonec trefil pouze brankáře Karlových Varů.
15:30
Zakázané uvolnění hráčů z města automobilů.
15:11
Broš to zkusil z blízkosti a chybělo velmi málo k tomu, aby puk propadl až za Závorkova záda.
14:19
David Výborný dlouho motal hlavy obráncům Karlových Varů. Nakonec nahrával před branku Energie, kde však nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
12:56
Proti Lencově střele z mezikruží měl Závorka připravené své betony.
12:22
11:02
Znovu identická situace v podání Matěje Stříteského. Jenže povalující se kotouč v brankovišti nedokázal žádný z Boleslavských doklepnout do odkryté branky energetiků.
10:44
Stříteský to zkusil od modré čáry a Závorka měl v brance co na práci. Následně se u hostující branky strhla menší šarvátka. Rozhodčí však nevylučují.
10:22
Václav Skuhravý (KVA) je vyloučen na dvě minuty za hrubost. Promění domácí i svou druhou přesilovku v tomto zápase?
09:51
09:45
Žabka získává útočné pásmo pro domácí. Tato přesilovka se Karlovarským nedaří.
09:15
Středočeši vyhazují až za branku Energie.
08:55
Redhils to zkusil od modré. Martin Růžička nedovolil snížení.
08:04
Domácí se dostali do útočného pásma, kde byl nikým nehlídán Milan Mikulík, který dostal i prostor k tomu, aby vystřelil. Závorka vyrazil kotouč jen těsně svým betonem.
07:51
Závar v brankovišti Mladé Boleslavi, ze kterého pramení první vyloučení domácích. Radan Lenc (MBL) si posedí dvě minuty na trestné lavici, provinil se držením.
07:20
Rozjetý Pacovský zkusil od modré dělovku, která však zaduněla o mantinel za brankou Tomáše Závorky.
07:09
To už se ale mění. Karlovarští si vytvořili tlak v útočném pásmu. Koblasa následně potrápil Martina Růžičku střelou od modré. Domácí brankář přerušuje.
06:38
Energetici působí poněkud zkoprněle a jejich hra vypadá pasivně.
06:00
Znovu Stříteský. Střelu boleslavského obránce tentokrát zblokoval jeden z hostí.
05:38
Ve stejném čase dochází ke střídání gólmanů. Vladislav Habal opouští brankoviště a jeho místo zaujímá Tomáš Závorka.
05:38
Velice trestuhodné zaváhání gólmana Energie. MATĚJ STŘÍTESKÝ chtěl Habala prověřit nenápadným nahozením, jenže kotouč propadl brankáři až do branky! Boleslavští se tedy velmi snadno ujímají dvougólového vedení. Asistence: Milan Mikulík, Radan Lenc.
05:28
Jeden z domácích zblokoval Dudovu střelu a hosté tak musejí ven z pásma.
04:20
Kašpařík měl před sebou zčásti odkrytou branku, trefil však jen boční síť Habalovy svatyně.
03:47
Boris Žabka vyslal puk k Michalu Bártovi, druhý jmenovaný nic nevymýšlel a vystřelil. Puk skončil mimo.
03:07
02:29
Růžička si zatím může stěžovat na nedostatek práce. Domácí se stále drží v útočné třetině.
02:17
Tomeček byl v ofsajdu. Hra je přerušena.
01:01
Tak na druhý pokus už to mladoboleslavskému útočníkovi vyšlo! Boleslav si vytvořila skvělý tlak a MARTIN LÁTAL nic nevymýšlel. Z pravého kruhu donutil Habala poprvé v zápase inkasovat. Asistence: Michal Broš, Tomáš Klimenta.
00:57
Ani Látal se z mezikruží netrefil.
00:41
Trončinský vystřelil od modré. Puk do branky nepropadl.
00:37
Na ledě se strhla šarvátka poté, co zůstal na ledě ležet jeden z hráčů Energie. Vyloučen je Radek Duda (KVA) na dvě minuty za hrubost.
00:35
Mikulík se s ničím nepáral a vystřelil. Habal vyráží do plexiskla.
00:17
Domácí okupují své útočné pásmo.
00:01
Začátku utkání už vůbec nic nebrání. Všichni aktéři zápasu jsou již připraveni na modrých čarách a za chvíli bude vhozeno úvodní buly.

BK Mladá Boleslav: Růžička M. (Rittich) – Trončinský, Ovčačík, Stříteský, Kočí, Žabka, Vidmar, Trška, Čermák – Mikulík, Výborný, Pabiška – Látal, Broš, Klimenta – Bárta, Kašpařík, Kubica – Pacovský, Musil, Lenc

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Závorka) – Sičák, Harant, Bičánek, Šmach, Redlihs, Tomeček, Šidlík, Deyl – Duda, Balán, Hruška D. – Micka, Hruška R., Flek – Vachovec, Skuhravý, Tomeček – Pšurný, Kverka, Koblasa

Rozhodčí: Hribik, Smitka – Komárek, Ondráček.
Vzájemné zápasy
Ve vzájemných zápasech mají o něco navrch Boleslavští. A to především díky triumfu, kdy dokázali nejdříve Energetiky porazit 4:1 na vlastním ledě (!!) a následně na ledě Západočechů podlehli Bruslaři poměrem 2:3 po prodloužení.
BK Mladá Boleslav
Nováčkovi soutěže, Mladé Boleslavi, se nedaří. Posledních sedm zápasů Středočeši prohráli a navíc se jim velmi výrazně nedaří na domácím ledě, kde letos vyhráli pouze dvakrát (z toho jednou právě s Karlovými Vary). Domácí na to reagují změnami v kádru – nově se k týmu u říčky Klenice připojil obránce Václav Kočí. Velmi špatné výkony pasují Mladou Boleslav až na 12. místo extraligové tabulky, přičemž Bruslaři mají stejný počet bodů jako třináctý Zlín. Pokud se tým z Pojizeří nechce propadnout na barážovou pozici, měl by tedy za každou cenu bodovat. Jak se mu to bude dařit, uvidíme již v neděli večer.
HC Energie Karlovy Vary
Ačkoliv byli Energetici před sezonou pasováni do role outsiderů, daří se jim sbírat body. V posledních čtyřech zápasech dokázali Západočeši pokaždé bodovat. Naposledy si poradili v pátek doma těsným rozdílem 2:1 s Hradcem Králové. Hostující celek se tedy díky pravidelným bodovým ziskům nachází na slušném devátém místě se ziskem 41 bodů.
Hezký den z mladoboleslavské ŠKOENERGO Arény, kde je na programu další duel hokejové Tisport extraligy. Ve městě automobilů na sebe narazí BK Mladá Boleslav a HC Energie Karlovy Vary.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.