Liberečtí hokejisté byli v penaltovém rozstřelu úspěšnější. Ani jeden z domácích exekutorů neuspěl, o triumfu Bílých Tygrů rozhodl ve třetí sérii Petr Vampola. To je od nás protentokrát vše, loučíme se a někdy zase napřečtenou z ledního hokeje v Mladé Boleslavi!
V samostatných nájezdech zvítězil tým Bílí Tygři Liberec.
Rozhodující nájezd proměnil Petr VAMPOLA.
Petr Vampola to střelou švihem dokázal!
Klimenta neuspěl, Rittich musí následující nájezd chytit!
Ani Bartek neotevřel skóre v tomto rozstřelu. Po dvou sériích je to stále 0:0.
Michalu Brošovi ujel kotouč v rozhodující moment.
Ani Martin Bakoš neuspěl, po první sérii je stav 0:0.
David Výborný se rozjel jako první a kličkou do forhendu nepřekonal Lašáka.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani pětiminutové nastavení nerozhodlo o triumfu jednoho nebo druhého celku, ke slovu se dostávají samostatné nájezdy. Bruslaři se této dovednostní soutěže zúčastnili v této sezóně jednou (a neuspěli, Kometě podlehli 3:4sn), Liberečtí penaltovou loterii hráli rovněž jednou (vyhráli nad Pardubicemi 3:2sn).
65:00
Prodloužení skončilo.
64:43
Jarůšek se pokouší o poslední akci domácích v prodloužení.
64:24
Lenc mohl bonusový bod přiřknout Mladé Boleslavi, avšak nedokázal prostřelit Lašáka, který se válel na ledě jak dlouhý, tak široký.
64:00
Právě se rozběhla poslední minuta prodloužení.
63:41
Hruška napřáhl na modré, Lašák jeho pokus lapačkou vyrazil nad branku. Pohledná akce Bruslařů.
63:00
Vidmar se sice proháčkoval až do útočného pásma, ale jeho střela neměla gólové parametry.
62:27
Ofsajd Liberce. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
62:10
Bílí Tygři otálejí s rozehrávkou, jakoby vyčkávali na samostatné nájezdy.
61:35
Lenc z otočky těsně přestřelil branku, domácí zůstávají v útočném pásmu.
60:29
Radivojevičova akce nevyšla, hosté to musí zkusit znovu.
60:01
Začalo prodloužení.
V závěrečné dvacetiminutovce Bruslaři dokonali obrat, na 3:2 zvýšil Milan Mikulík. Liberečtí hokejisté vyrovnali v 55. minutě z hole Martina Barteka. Rozhodnout bude muset až prodloužení, případně samostatné nájezdy.
Zásahy brankářů ve třetí třetině:
David Rittich (MBL): 4 zásahy (celkem 12 zásahů)
Ján Lašák (LIB): 4 zásahy (celkem 30 zásahů)
60:00
Třetí třetina skončila.
59:26
Hruška s Kučným v poklidu rozehrávají, puk je ve středním pásmu.
59:00
Běží poslední minuta třetí třetiny, zároveň je odpískáno zakázané uvolnění mladoboleslavských hokejistů.
58:35
Výborný obkroužil Lašákovu branku, ale střela z otočky mu nebyla umožněna. Hosté vyhazují.
58:09
Mitja Robar má klid na rozehrávku za vlastní brankou.
57:43
Puk se ocitl mimo hrací plochu, vhazovat se bude opět v obranném pásmu Libereckých.
57:33
Klimenta z vrcholu pravého kruhu vyprášil Lašákovy betony a zřejmě také suspenzor.
56:34
Z Látalovy akce nebylo nic, co by stálo za zmínku, hrát může Radivojevič.
56:05
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi, hra se stěhuje před Davida Ritticha.
55:57
Postavení mimo hru a v něm liberečtí hokejisté.
55:42
Ač byl Jarůšek držen na hranici faulu, dokázal najít najíždějícího si Klimentu. Střela domácího forvarda však byla sražena do rohu kluziště.
54:54
Liberec právě vstřelil branku!
Pět minut před koncem hosté vyrovnávají, ujala se střela MARTINA BAKOŠE. Asistence: Petr Vampola, Petr Jelínek.
54:42
Rittich vykopl ránu libereckého kapitána Výtiska až kamsi k výšinám, konkrétně do horní části ochranné sítě.
54:25
Domácí v plném počtu, Tygři nic závratného z krátké početní výhody nevytěžili.
53:56
Hosté v plném počtu zakládají první akci v této zkrácené přesilovce.
53:20
Liberečtí rozehrávají ve vlastním obranném pásmu.
52:25
Milan Mikulík (MBL) se nechal zbytečně vyloučit za faul za Lašákovou brankou. Minutu a pětatřicet sekund se bude hrát ve čtyřech hráčích na obou stranách.
52:09
Klimenta z bezprostřední blízkosti minul branku!
51:59
Radim Šimek (LIB) poslal k zemi Ryse, který ujížděl sám na branku. Sudí chvilku váhal, zda ho vyloučit na dvě minuty, nebo nařídit trestné střílení, nakonec zvolil první variantu.
51:26
Rys si najel na vrcholek kruhů, jeho přízemní střelu Lašák eliminoval levým betonem.
50:31
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Domácí otočili nepříznivě se vyvíjející skóre ve svůj prospěch. Obrat dokonal MILAN MIKULÍK, kterého na modré čáře našel Luka Vidmar. Mikulík se s tím nepáral a prostě nastřelil kotouč na branku, puk trefil přesně do horního růžku. Lašák neměl nárok. Asistence: Luka Vidmar.
50:19
Bartek mohl střílet prakticky kamkoliv, byl v ideální pozici, Rittich ale jeho střelu do horního růžku výtečně chytil do lapačky!
Dnešní utkání sleduje 3960 diváků!
49:04
Valský se obtočil kolem brankoviště a snažil se ošálit Ritticha střelou pod jeho betony, domácí gólman se však nenechal zaskočit.
47:50
I se střelou Lukáše Pabišky si Ján Lašák poradil. Bruslaři rozehrávají další útočnou akci za vlastní brankou.
47:30
Hruška se statickou kličkou zbavil protihráče a naservíroval puk jednomu z Bruslařů (zřejmě šlo o Davida Výborného), jenž nastřelil kotouč do Lašákovy lapačky.
47:23
Před slovenským gólmanem v libereckých službách se bude nyní vhazovat.
47:06
Aktivní Látal trefil Lašáka pravděpodobně do masky, hra pokračuje.
46:43
46:32
Ofsajd zbrzdil akci Klimenty a Mikulíka ve vlastním oslabení.
45:54
Bruslaři se osvobozují.
44:43
Zvláštní. Ačkoliv byl očividně seknut přes prsty Dominik Pacovský, na trestnou lavici půjde David Vrbata (MLB). Nechtějte radši vědět, co se nyní v aréně skanduje... Vrbata odpykává trest právě za Pacovského, oficiální verdikt zní: Faul kolenem.
44:29
Filippi se vydal na útočný výlet, těsně však minul branku Davida Ritticha.
44:12
Buly před Lašákem.
43:26
Jeden z hostujících hráčů, zřejmě šlo o Petra Kolmanna, zůstal bezmocně ležet na ledě. Za pomoci kustoda a jednoho ze svých spoluhráčů se sebral a po svých odjel na střídačku.
43:17
Bruslaři přečkali toto oslabení bez ztráty třetí kytičky, avšak hostům se přesilová hra vydařila, chyběla tomu jen branka.
43:00
42:27
Vampola těsně minul branku, tlak Liberce je nyní drtivý.
41:29
Lenc obral o puk novou libereckou posilu Branka Radivojeviče a ve spolupráci s dalším spoluhráčem vyhodil.
41:07
Se Šimkovou dělovkou od modré si Rittich bez problémů poradil.
41:00
Lukáš Pabiška (MBL) je vyloučen na dvě minuty za vražení.
40:28
Mikulík při pokusu o získání útočného pásma ztratil hůl, svůj účel ale jeho akce splnila – Liberečtí vyhodili na zakázané uvolnění.
40:01
Ve druhé periodě padly hned tři branky, dvě do sítě Lašáka, jedna do domácí svatyně. Hosté zdvojnásobili své vedení ve 32. minutě, kdy po chybě Stříteského ujel domácí obraně Bartek a se štěstím překonal Ritticha. Bruslaři odpověděli o čtyři minuty později: V přesilové hře se prosadil Broš. Ve ŠKOENERGO Aréně bylo o chvilku později ještě veseleji, dvě minuty před sirénou totiž na 2:2 vyrovnal Martin Látal. Třetí třetina začne v 19:17.
Zásahy brankářů ve druhé třetině:
David Rittich (MLB): 6 zásahů (celkem 8 zásahů)
Ján Lašák (LIB): 6 zásahů (celkem 24 zásahů)
40:00
Kolman vybojoval kotouč poblíž boxu trestoměřičů a vypálil. Puk skončil až v ochranné síti, dlužno dodat, že jeho ránu jeden z domácích tečoval, proto se bude vhazovat před Rittichem.
39:00
Běží poslední minuta druhé třetiny.
38:38
Oba týmy hrají v plném počtu, střely Musila i Klimenty si už Lašák pohlídal.
37:16
Neuvěřitelné! Co domácí nedokázali za pětatřicet minut, to zvládli za dvě a kousek. A svůj podíl viny na vyrovnávají brance Bruslařů má i dosud bezchybný Lašák, kterému proklouzla mezi betony snadná střela MARTINA LÁTALA. Asistence: Radan Lenc, Mitja Robar.
37:06
O puk se svádí lítá bitva v rohu kluziště.
36:23
Přesilovka domácích končí, protože Milan Mikulík (MLB) se dopustil faulu vysokou holí. Od arbitrů obdržel dvouminutový flastr.
35:38
Bruslaři prolomili střelecké trápení ve dvojnásobné přesilovce. Výborného lahůdkový pas dokázal přetavit v branku MICHAL BROŠ, jenž překonal přesouvajícího se Lašáka střelou pod břevno. Asistence: David Výborný, Matěj Stříteský.
35:23
Ondřej Vitásek (LIB) se dopustil ošklivého faulu, který rozhodčí zaregistrovali až po nějaké době, co se jeden z domácích hráčů svíjel na ledě a z tribun se hromadně ozývaly nadávky na jejich stranu. Dvě minuty, vražení na hrazení.
34:27
Po Stříteského dělovce, se kterou si Lašák poradil, se strhla před libereckým brankářem hromadná mela, do které se zapojili snad všichni hráči, kteří v tu dobu byli na ledě. Nevylučuje se.
34:21
Hosté si v plném počtu hráčů dlouho nezahráli. Petr Jelínek (LIB) je vyloučen na dvě minuty za sekání.
33:44
Další vyhození Libereckých. Z tribun se začíná ozývat pískot.
33:19
Kolmann vyhodil puk až k zadnímu mantinelu.
32:36
Rittich si pospíšil s rozehrávkou a našel Mikulíka, který se dostal až do stoprocentní pozice, z níž minul branku! Domácím se nedá upřít snaha, jejich produktivita však je zatím žalostná.
32:09
Kučný s Lašákem se málem poprali u domácí střídačky. Hostujícímu brankáři z neznámých příčin vytekly nervy...
32:09
Po komerční přestávce si domácí zahrají přesilovou hru. David Kajínek (LIB) je vyloučen na dvě minuty za podražení.
31:04
Produktivita Liberce a Mladé Boleslavi v dnešním utkání se nedá porovnávat. MARTIN BARTEK ujel po pravé straně hřiště a přesto, že byl tísněn hned dvěma protihráči, dokázal najít skulinku mezi tyčí a Rittichovým tělem. Bez asistence.
30:52
Rittich vyrazil Kajínkovu střelu do rohu.
30:36
Přihrávka rukou. Hra se stěhuje do středního pásma.
30:00
Polovina základní hrací doby je za námi, Mladá Boleslav má jasnou převahu, stále však naráží na připravenou libereckou obranu a dnes bravurního Lašáka. Hosté trpělivě vyčkávají na své trpělivosti a ačkoliv jich dnes zatím neměli mnoho, dokázali z minima vytěžit těsné vedení.
29:25
Jarůšek byl zcela osamocen na pravém křídle, jeho prudká rána jen těsně míjela tygří klec!
28:46
Pacovský nevyužil pěkný pas od Vrbaty, kotouč trefil jen okrajem hole, střela postrádala přesnost i razanci.
28:28
Další zákrok Jána Lašáka po dělovce Tršky.
28:18
Látal si udělal kolečko okolo celého útočného pásma a posléze vystřelil, pro Lašáka však byl tento pokus jen jakýmsi dárečkem a vylepšením osobních statistik.
27:32
Broš se prokličkoval až do zakončení, v klíčový moment ale ztratil kontrolu nad pukem.
26:38
Šimkovu střelu zblokoval Pabiška a vydal se na zteč, jeho nabídka pro Výborného byla sražena na zadní mantinel.
25:23
Rysova nepříjemná rána Lašákovi vypadla z lapačky, Kolmann vzápětí odpálil kotouč do bezpečí.
24:52
Víšek minul pas z levého křídla, s pukem na holi hrají znovu domácí.
24:06
Lašák se jako roztátý sněhulák poroučel k ledu, naštěstí pro Liberecké ale nebyl nablízku žádný z hráčů Bruslařů.
23:41
Dlouhý skákavou střelou prověřil Rittichovu připravenost.
23:06
Domácí hrají v plném počtu, Brošův střelecký pokus minul Lašákovu branku.
22:37
Liberečtí dostali puk za brankovou čáru, bránili však Davidu Rittichovi ve hře, proto gól namůže být uznán!
21:52
Pacovský znovu osvobodil domácí, ti se dokonce na chvilku usadili v útočném pásmu.
21:13
Výtisk míchá s kotoučem za vlastní brankou, z následné akce je zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Lašáka.
21:04
Bruslři hráli v šesti. Dvouminutový trest půjde odpykat Roman Čermák (MBL).
20:16
Brošova formace už se usadila v útočném pásmu.
20:01
Máme za sebou úvodních 20 minut zápasu mezi Mladou Boleslaví a Libercem. Domácí měli optickou převahu, o čemž svědčí i počet zásahů brankářů, jediným dosavadním střelcem je ale liberecký obránce Vitásek, jenž udeřil dokonce ve vlastním oslabení. Druhá třetina začne přibližně v 18:19.
19:38
Voráček vyhodil puk na hůl Kučného, že by poslední akce domácích v této třetině?
19:00
Běží poslední minuta první třetiny.
18:44
Valského střelu zblokoval Trška, domácí měli klid na rozehrávku, je jim však odpískán ofsajd.
18:02
Látal si nabruslil až před Lašáka a bekhendem poslal puk do jeho výstroje.
17:31
Branka Liberce opět poposkočila, vrátila se však zpět do regulérní polohy. Proto rozhodčí nechávají hru plynout.
17:02
Po střele Jarůška byla klec hostí vychýlena za své obvyklé pozice, bude se vhazovat v útočném pásmu Bruslařů.
16:05
Lašák si povyjel za vlastní svatyni, odkud rozehrál další ofenzivní výpad Liberce.
15:39
Kica si najel na levé křídlo a nikým nebráněný vystřelil přímo do Rittichovy náruče.
14:56
Lenc na brankovišti promáchl žabičku od Látala, Voráček je na ledě.
14:42
Trškova střela minula branku.
13:22
Nedáš – dostaneš. Martin Bakoš ujel z vlastního obranného pásma až na druhou stranu hřiště, odkud milimetrovým pasem našel ONDŘEJE VITÁSKA, jehož střela švihem propadla až do branky. Asistence: Martin Bakoš.
13:14
Jarůšek mohl otevřít skóre, Lašáka však ze stoprocentní šance nepřekonal!
12:56
Tomáš Voráček (LIB) si půjde odsedět dvouminutový trest za nedovolené bránění.
12:48
Lašák si vyjel až na úroveň kruhů, aby zalehl nahození ze středního pásma.
12:40
Komerční přestávka. Jeden z hráčů Liberce byl zasažen do obličeji, po chvilce se však s bolestivou grimasou v obličeji zvedl a sám odjel střídat.
12:38
Petr Kica se postaral o pořádný vzruch na domácím brankovišti, jeho pokus pravděpodobně lízl tyč branky Mladé Boleslavi.
12:01
Mikulík se efektně zbavil bránícího hráče, projel půlkou ledové plochy jako nůž máslem, jeho zakončení však už tak kvalitní nebylo.
11:31
Klimentova střela byla jen z nouze ctnost, žádný problém pro Jána Lašáka. Bruslaři však získali buly po jeho pravé ruce.
11:09
Víšek z mezikruží o centimetry přestřelil branku Davida Ritticha!
10:16
Vidmar s Trškou čistými hity poslali k ledu oba pronikající liberecké forvardy, za což jsou odměněni hlasitým potleskem.
09:38
A další závar před hostujícím gólmanem! Pacovský jej nepřekonal z hranice brankoviště, to už hrají domácí v plném počtu.
09:07
Osamocený Mikulík šel sám na Lašáka, těsně však minul levou tyč jeho pokladnice!
08:39
Filippi dostal Bílé Tygry do pásma, dlouho se tam však hosté neohřáli.
08:19
Bruslaři se opět osvobozují.
07:41
Rys sice nypoprvé nevyhodil, ale Vidmar po spolupráci se Stříteským jeho drobné zaváhání okamžitě napravil.
07:11
První vyloučení na domácí straně. Pavel Musil (MLB) si půjde odpykat dvouminutový trest za podražení.
06:57
Rittich nerozehrál ideálně na Čermáka, s volným kotoučem ale Liberečtí nic nevymysleli.
06:08
Hosté v plném počtu, Kica je na ledě.
05:58
Pacovský v dobré pozici promáchl, tohle oslabení už Severočeši přečkají bez újmy.
05:25
Hosté se osvobozují.
05:14
Robar sice netrefil puk podle svých představ, ale gumová pryž se dostala k Jarůškovi, jehož ránu Lašák vyrazil.
04:35
Brošovu skrytou střelu Lašák dokázal zpacifikovat, po hvizdu arbitra se ještě jeden z hostujících beků pokusil rozpoutat šarvátku s Milanem Mikulíkem.
04:08
Petr Kica (LIB) je vyloučen na dvě minuty za podražení.
03:33
Z ničeho nic se však před Rittichem zjevil Martin Bakoš, než se však rozkoukal, o puk ve stoprocentní pozici přišel. Rittich podržel kotouč v lapačce.
03:13
Další závar před tygří klecí a další buly před Jánem Lašákem. Hosté se nedokážou vymanit z tlaku.
02:49
Mikulík se svou střelou švihem neuspěl, hosté opět vyhodili. Bruslaři se však ihned dostali zpět do útočného pásma což rezultovalo v dělovku Vidmara. Lašák byl připraven.
02:22
Musil těsně přestřelil, Liberečtí obratem vyhodili na zakázané uvolnění. Mladá Boleslav dnes začala aktivněji.
01:47
Filippi vybojoval puk v rohu kluziště, ale žádné nebezpečí to pro Ritticha neznamenalo.
01:05
Richard Jarůšek se po chybě jednoho z libereckých beků dostal ke kotouči, jeho pokus Lašák vyrazil, neujala se ani dorážka Ryse.
00:26
První zákrok si připisuje Ján Lašák po střele Klimenty z vrcholu levého kruhu.
00:01
Hráči obou mužstev už jsou na ledové ploše, zápas co nevidět začne!
Rolba právě upravuje ledovou plochu ŠKOENERGO Arény, utkání začne už za necelých 10 minut.

BK Mladá Boleslav: Rittich (Málek) – Stříteský, Vidmar, Hruška, Kučný, Robar, Trška, Čermák – Mikulík, Broš, Klimenta – Jarůšek, Výborný, Pabiška – Pacovský, Vrbata, Rys – Látal, Musil, Lenc

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Kajínek, Vitásek, Výtisk, Šimek, Voráček, Kolmann – Jelínek, Vampola, Bakoš – Radivojevič, Bulík, Bartek – Víšek, Filippi, Valský – Kica, Urban, Dlouhý

Rozhodčí: Homola, Hejduk – Komárek, Ondr.
BK Mladá Boleslav

Bruslaři si před sezónou vytyčili jediný cíl: Vyhnout se baráži. Zatím se to svěřencům Františka Výborného a Mariana Jelínka daří náramně, v tabulce totiž okupují šesté místo. Doma jim to však stále skřípe. Ve ŠKOENERGO Aréně prohráli s Pardubicemi, Litvínovem, Slavií a Brnem, přičemž porazili pouze Karlovy Vary těsně 3:1. Podaří se partě okolo pětinásobného mistra světa a nejproduktivnějšího hráče Středočechů Davida Výborného (3+8) přerušit domácí trápení? Nebo snad Liberec potvrdí kvalitní výkon z Litvínova? Sledujte onlajny a dozvíte se více.
Bílí Tygři Liberec

Severočeši prožili pořádně rozháraný vstup do sezóny, křivka výkonů – a především výsledků – se pohybovala jako na houpačce, proto došla klubovému vedení trpělivost a generální manažer Ctibor Jech odvolal dosavadního trenéra Pavla Hynka. Novým velitelem tygří střídačky byl jmenován zkušený Rostislav Čada, který před nedávnem skončil ve Slovanu Bratislava. Vstup do nového angažmá mu vyšel náramně: Liberečtí si přesvědčivě (4:1) poradili s do té doby neporaženým Litvínovem. Ve středu klub navíc oznámil příchod nové posily, kterou se stal slovenský reprezentant Branko Radivojevič. Zkušený borec, který odehrál stovky zápasů v NHL a KHL by si měl odbýt premiéru v novém dresu právě na ledě Mladé Boleslavi. Nejproduktivnějším hráčem Bílých Tygrů je Petr Vampola (6+5).
Ještě jednou vítám všechny fanoušky tuzemské nejvyšší soutěže, která dnes zkompletuje svou první čtvrtinu. Jediným týmem, se kterým se domácí BK Mladá Boleslav neutkala, jsou Bílí Tygři Liberec. Úvodní buly bude ve ŠKOENERGO Aréně vhozeno v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.