SESTŘIH: 49. kolo extraligy, Mladá Boleslav - Olomouc 6:3

Od nás je to z Mladé Boleslavi vše. Hezký večer a opět někdy napočtenou.
Nejlepší hráči utkání
Martin Látal (MBL)
Pavel Patera (OLO)
Boleslavští se ujali rychlého vedení, v průběhu zápasu ale hosté dokázali utkání zdramatizovat svými třemi brankami, jenže ve třetí periodě dokonali Bruslaři své vítězství a připisují si tak další tři cenné body. Olomouc naopak padla potřinácté v řadě.
60:00
59:28
Utkání se už jen dohrává a domácí fanoušci tleskají ve stoje svému týmu.
59:08
Ještě jsme svědky zakázaného uvolnění Mladé Boleslavi. O osudu utkání je již ale rozhodnuto.
58:30
Boleslavská ŠKOENERGO Aréna se mezitím baví mexickou vlnou.
58:18
Na druhé straně Tomáš Klimenta přestřelil.
57:59
Marosz minul boleslavskou branku.
56:37
Za brankou Olomouce má kotouč ve své moci Radan Lenc. Bruslaři jsou i nadále aktivní.
55:25
Bruslaři jsou i nadále při chuti a ohrožují hostující svatyni.
54:15
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Z mezikruží uspěl se svou střelou k tyči DOMINIK PACOVSKÝ, který posílá Mladou Boleslav do třígólového vedení. Asistence: Matěj Stříteský, David Výborný.
53:41
Na Martina Látala zívala prázdná branka, ale boleslavský útočník nakonec nepropasoval puk mezi tři tyče.
53:10
A pro změnu se tentýž celek dopustil zakázaného uvolnění. Hra se nám poněkud kouskuje.
53:05
Kohoutům je odpískán ofsajd.
52:09
Velký tlak Olomouce, která sevřela Boleslav v pásmu. Všechny střely Hanáků byly ale zblokovány.
51:03
Dnešní utkání sleduje 3 940 diváků.
50:59
50:22
I na podruhé se domácí osvobozují. Olomoučtí se nemohou usadit před brankářem Růžičkou.
49:52
Bruslaři následně vyhazují.
49:34
Olomouci se nepovedly přihrávky, a tak se sama vyhnala z pásma.
48:59
Ctirad Ovčačík (MBL) bude vyloučen. Srazil se s Martinem Vyrůbalíkem. Zatímco olomoucký obránce odjíždí po svých, Ovčačíkovi musí pomoci doktor. Trest za boleslavského obránce odpyká Richard Jarůšek (MBL). Oficiální verdikt je napadení.
48:22
48:16
Napodruhé se hosté osvobozují. Přesilovka domácím příliš nevyšla.
46:22
A bude se vylučovat. Tomáš Houdek (OLO) oslabuje svůj tým na 2+10 minut za nedovolené bránění a nesportovní chování. Menší trest za něj odpyká Rostislav Marosz (OLO).
46:20
Holubův pokus od modré do olomoucké svatyně neprošel.
46:02
Radan Lenc byl už ve velkém úhlu, a tak jeho střela Růžičku neohrozila.
45:19
Látal ujel s pukem, měl v zádech ale dva olomoucké hráče, kteří mu nic nedovolili.
44:22
Olomoučtí se dopustili ofsajdu, následuje vhazování ve středním pásmu.
43:57
Robar se žene se svými spoluhráči do útoku.
42:48
Jiří Řípa z blízkosti nesklepl puk do branky Martina Růžičky.
42:23
Olomoučtí se dopustili zakázaného uvolnění. Hra se tedy stěhuje zpět k Vošvrdovi.
42:07
Tentokrát už to Stříteskému z dálky nevyšlo. Trefil plexisklo.
42:00
41:56
Ránu Tomáše Klimenty zastavuje olomoucký gólman a přerušuje.
41:45
A do třetice trefil Ovčačík tyč!
41:33
Druhá střela stejného hráče byla zblokována.
41:20
Ctirad Ovčačík od modré přestřelil.
41:04
I nadále motají hlavy Olomouckým domácí v pásmu.
40:26
Přeci jen nadělují domácí Olomouci nelichotivého "bůra". Bruslaři uzamkli Hanáky v pásmu a na modré čáře zůstal volný MATĚJ STŘÍTESKÝ, jehož střela prošla až za Vošvrdu. Asistence: David Výborný, Tomáš Klimenta.
40:02
Bárta se hned žene k brance.
40:01
Ve druhé periodě se domácí prosadili jen v úvodu. Poté už čarovali Kohouti, kteří překonali Martina Růžičku hned dvakrát. Boleslavští tedy nakonec vedou jen o gól a poslední třetina může být ještě plná zvratů.
Se závěrečným hvizdem byl vyloučen ještě Radek Dlouhý (OLO) na dvě minuty za podražení. Bruslaři budou hrát tedy v úvodu posledního dějství 36 sekund pět na tři.
Další třetina začne přibližně v 19:17.
40:00
39:50
Hosté vyhazují.
39:21
Na branku ujížděl Ctirad Ovčačík, ve finále ale upadl.
38:42
Oblíbená pozice Mitjy Robara, tedy modrá čára, tentokrát kýžený gól nepřinesla.
38:36
Vyloučen byl Jakub Herman (OLO) na dvě minuty za hákování.
38:20
Bruslaři hrají ve výhodě.
38:04
Řípa motal značně hlavy Boleslavským v pásmu, nakonec jej však obrali domácí o puk.
36:50
Marosz taktéž z mezikruží, jenže Růžičkovy betony byly připraveny k vyražení.
35:38
Na hostech je vidět chuť po výhře. Herman to zkusil z hranice kruhů a nechybělo příliš k tomu, aby vyrovnal.
34:54
Olomouc právě vstřelila branku!
Z vyložených šancí se celky prosadit nemohou, ale z nenápadné střely od modré to paradoxně vyjde. PAVEL PATERA snižuje na rozdíl jedné branky a utkání se nám začíná dramatizovat ještě více. Asistence: Martin Vyrůbalík, Peter Zuzin.
34:42
Tentokrát se před brankou zjevil MIkulík, ani jemu se ale nepodařilo skórovat.
34:05
Výborný a Lenc jeli sami na branku, nevyšla jim ale finální přihrávka. Musejí se tedy vracet zpět do obranné třetiny.
33:38
Ani tentokrát si Kohouti přesilovkový zámek nevytvořili. Domácí opět vyhazují.
33:14
Bruslařský klub vyhazuje až ke gólmanovi Olomouce.
33:06
Dělovka Davida Škůrka skončila v náruči Martina Růžičky.
32:52
Bude se však znovu vylučovat. Boleslavští hráli v šesti! Dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Richard Jarůšek (MBL).
32:28
32:03
Roman Čermák v obrovské šanci. Devatenáctiletému obránci ale na poslední chvíli ujel puk a Hanáci se ubránili.
31:57
31:37
Pěkně to zkusil Houdek skrz stínící hráče. Nechybělo příliš, aby se střela od modré ujala.
31:12
Martin Látal střílel z velkého úhlu a Vošvrda drží svůj tým i díky dalšímu ze svých zákroků.
30:28
Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Martin Vyrůbalík (OLO) – dvě minuty za nedovolené bránění.
30:04
Domácí pohotově vyhazují přes všechny čáry.
29:57
Vyloučení na straně domácích. Na trestné lavici sedí Roman Čermák (MBL) – dvě minuty za sekání.
28:59
Ani druhý gól si Martin Růžička za rámeček nedá. Boleslavský brankář inkasoval z úniku RADKA DLOUHÉHO, který poslal kotouč nenápadně mezi betony. Najednou je to jen o dva gól! Bez asistence.
28:09
Boleslavský útočník se následně svíjel po ataku v bolestech v rohu kluziště. I přesto však sudí nepřerušili hru.
27:52
Rána Dominika Pacovského o kousek minula branku.
26:59
Dalším Bruslařem, který si mohl připsat gól, byl Richard Jarůšek, jenž minul. Následoval ještě pohled ke stropu v podání boleslavského útočníka.
26:48
Radan Lenc to zkusil z otočky a jen těsně minul.
26:15
Mikulík se nenechal od několika olomouckých hráčů obrat o puk, ke střele se ale stejně nedostal.
25:05
Následně to domácí kapitán zkusil z blízkosti, jenže Vošvrda se nenechal překonat popáté v tomto zápase.
24:53
Výborný nahrával Pacovskému, který ale nezachytil kotouč.
24:18
Další icing Mladé Boleslavi během krátké chvíle.
24:00
Bruslaře se však musejí znovu bránit. Hosté jim nechtějí dát nic zadarmo.
23:10
Skvělé střídání domácího útočníka s číslem 26, který nejprve obětavě zblokoval jednu ze střel hostí v obranném pásmu a následně ujel do přečíslení. Střelou pod břevno se MARTIN LÁTAL nemýlil. Asistence: Pavel Musil.
23:00
Domácí si nerozuměli, je jim tedy pískáno zakázané uvolnění.
22:13
Nahození Romana Čermáka bylo zblokováno.
22:05
Jarůšek zkoušel poslat puk k pravé tyči, jenže Vošvrda si betony nechal na správném místě.
21:56
Nepříjemná střela Rada Lence, hostující brankář nemohl chytit kotouč, nakonec ale přeci jen přerušuje.
21:20
Mikulík se zčistajasna zjevil před Vošvrdou, po zemi jej ale nepřekonal.
21:01
Dopustili se však zakázaného uvolnění.
20:55
Bruslaři si nerozuměli v přihrávce a hosté se tedy ujímají puku.
20:24
Jenže ti se dopustili ofsajdu. Bude se tedy vhazovat ve středním pásmu.
20:13
Ovčačík drží kotouč na své holi a posílá domácí do útočného pásma.
20:01
Úvod do první periody vyšel Středočechům na jedničku. V první minutě proměnil trestné střílení Musil, následně se prosadili ještě Pacovský a Robar. Zdálo se, že půjde o jednoznačnou záležitost. Olomouc se však v průběhu první třetiny probrala a začala být Bruslařům vyrovnaným soupeřům a navíc přidala branku zásluhou Ondruška. Uvidíme, co ukáže prostřední dějství.
Další třetina začne přibližně v 18:22.
20:00
19:29
Pabiška před brankou nezachytil nahrávku od jednoho ze svých spoluhráčů.
19:04
Dlouhý se na druhé straně k puku nedostal.
18:42
Znovu Ovčačík, tentokrát už ale přestřelil branku.
18:20
Ovčačík to zkusil od modré a snažil se využít toho, že Vošvrdovi stínilo hodně hráčů, kotouč však do branky nezapadl.
17:58
Klimenta trefuje pouze plexisklo.
17:20
Lenc se vřítil do útočného pásma, jenže Hanáci jej vůbec nepustili k brankovišti.
16:55
Icing je pískán tentokrát na olomoucké straně.
16:06
Hra trochu ubrala na tempu a oba týmy se soustředí mimo jiné také na defenzivu.
15:15
Výborný poslal puk skrz brankoviště, nenašel se však nikdo, kdo by jej sklepl za Vošvrdu.
14:57
Tomáš Klimenta poslal od modré puk Jarůškovi, který těsně minul.
14:29
Fanoušci se zlobí, ale rozhodčí píská zakázané uvolnění.
14:04
Boleslavští nepůsobí již tak aktivně jako v úvodu zápasu a Olomouc má v posledních chvílích více ze hry.
13:39
13:31
Řípa nahrával Škůrkovi, druhý jmenovaný však míjí.
12:53
Peter Trška si v oslabení najel k Vošvrdovi, trefil ale jen plexisklo za brankou.
12:27
Nyní se podařilo Brulařskému klubu vyhodit.
12:13
Hosté jsou stále v pásmu, ale nedostávají se ke střelám.
11:46
Aktivní Škůrek prověřil Růžičku od modré. Domácí gólman jen tak tak chytá.
11:39
Na světě je další vyloučení. Matěj Stříteský (MBL) si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění. Využije Olomouc i další přesilovku?
11:10
Olomoučtí zakládají za vlastní brankou další útočnou akci.
10:43
Škůrkův pokus od modré zblokoval Klimenta.
10:28
Zmatek v boleslavském brankovišti. Domácí brankář raději znovu přerušuje.
09:54
Rašnerův pokus od modré Martina Růžičku neohrozil.
09:28
Hra Olomouce se po vstřelené brance zlepšila a Buc se svými spoluhráči znovu značně potrápili boleslavskou obranu.
08:51
Toto bylo určitě chytatelné. Z prostoru mezi modrou čárou a kruhy poslal kotouč bez problémů do levého rohu Růžičkovy branky JIŘÍ ONDRUŠEK. Asistence: David Škůrek.
08:42
Škůrek nahazuje do pásma.
08:21
Jenže si nedokázali vypracovat gólovou příležitost a domácí následně opět vyhodili.
08:09
Až nyní uzavřeli hosté Bruslaře v pásmu.
07:34
Olomouc se vůbec nemůže dostat do pásma a Boleslavští si s pukem dělají, co chtějí.
07:10
Bruslaři se ihned osvobozují.
07:07
První vyloučení na straně domácích. Kapitán David Výborný (MBL) si posedí na trestné dvě minuty za držení protihráče.
06:59
Radek Dlouhý obdržel slibnou přihrávku, jenže zakončil mimo branku.
06:30
Hanáci se zmokli pouze na zakázané uvolnění. S takovým vstupem do utkání Olomouc asi nepočítala a působí poněkud zaskočeně.
06:17
Domácím je odpískán ofsajd.
05:26
Oddechový čas pro hosty.
05:26
33 sekund stačilo Mladé Boleslavi na to, aby se dostala již do tříbrankového vedení! Početní výhodu využil boleslavský obránce MITJA ROBAR, jenž byl od modré čáry přesný. Asistence: Pavel Musil, Martin Látal.
05:12
Ovčačíkova rána orazítkovala mantinel za Vošvrdovými zády.
04:57
Olomoučtí vyhazují přes všechny čáry.
04:53
Skutečně dlouhá výhoda končí až nyní. Vyloučen je Tomáš Houdek (OLO) – dvě minuty za hákování.
04:09
Boleslav ve výhodě, Jarůšek byl faulován!
03:29
Výborný obkroužil branku a následně poslal kotouč na modrou, kde stál připravený Robar. Slovinský obránce však o kousek minul.
02:12
Olomoucká obrana je asi ještě napůl v autobuse. Kočí vyslal do úniku DOMINIKA PACOVSKÉHO, jenž se střelou mezi betony nemýlil a posílá domácí do dvougólového trháku. Asistence: Václav Kočí, Radan Lenc.
01:57
Zkusil to i Pabiška. Znovu se přerušuje v obranném pásmu Kohoutů.
01:36
Peter Trška na druhé straně vysoko přestřelil. Buly po levici Tomáše Vošvrdy.
01:11
Olomoučtí však nic nevzdávají a okupují útočnou třetinu.
00:40
Tak tomu se říká vstup do utkání! PAVEL MUSIL se s chladnou hlavou rozjel na brankáře a v poklidu poslal kotouč mezi betony Tomáše Vošvrdy.
00:40
Musil jel sám na branku, jenže byl faulován. Následuje trestné střílení! Provinil se Rašner (OLO) – sekání.
00:20
Do útoku se hned vřítili hosté. Buc však minul.
00:01
Dnešní nástup obou mužstev na led je trochu specifický. Poprvé v této sezoně totiž byla zhasnuta světla ve ŠKOENERGO Aréně. Domácí stadion je také značně naplněný, takže se můžeme těšit i na skvělou diváckou atmosféru doplněnou i o tři fanoušky Olomouce.

BK Mladá Boleslav: Růžička M. (Rittich) – Ovčačík, Stříteský, Kočí, Robar, Holub, Trška, Čermák – Klimenta, Musil, Látal – Bárta, Výborný, Jarůšek – Pabiška, Kašpařík, Mikulík – Lenc, Pacovský

HC Olomouc: Vošvrda (Urbisch) – Rašner, Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Houdek, Jaroměřský, Nesvadba – Buc, Knotek, Laš – Rachůnek, Herman, Matai – Zuzin, Patera, Řípa – Kucharczyk, Marosz, Dlouhý

Rozhodčí: Lacina, Šindler – Brejcha, Suchánek.
Vzájemné zápasy
Jak už bylo jednou řečeno, Olomouc na Mladou Boleslav umí, zejména dřívější prvoligové šlágry bývaly pro Hanáky úspěšnými. Situace se však poněkud změnila. První dva společné duely v této sezoně Kohouti prohráli. V prvním měření sil doma podlehli Středočechům 1:4, následně neuspěli ani ve městě automobilů (4:2 z pohledu domácích). Radovali se až v posledním měření sil, ve kterém přestříleli Bruslaře 7:4. Který z celků získá důležité body do bojů o předkolo play-off, nebo chcete-li o záchranu v lize? Vše napoví již večerní duel, u kterého nebudou onlajny samozřejmě chybět.
BK Mladá Boleslav
Aktuální zápasová bilance Boleslavských vypadá úplně jinak než ta olomoucká – zelená se. To znamená jedno jediné, Bruslařům se daří a v posledních deseti kláních odcházeli se sklopenými hlavami pouze dvakrát. Nestačili na silný Litvínov a rozjetý Hradec Králové. Dokázali porazit navíc například silnou Spartu či tabulkového lídra z Třince. To vše i přes několik zraněných hráčů. Bruslařům stále chybí útočné opory jako například Hyka, nebo Broš. V obraně stále postrádají třeba Jiřího Kučného. Středočeši navíc potřebují i nadále bodovat, aby si udrželi náskok na dotírající jedenáctý Liberec, který by se určitě rád podíval do předkola play-off na úkor Mladé Boleslavi. Zatím však mají Boleslavští vše ve svých rukou.
HC Olomouc
Dvanáct – to je počet po sobě jdoucích zápasů, které Mora prohrála. Hanáci v poslední době zažívají velmi nelichotivé období, které však soupeř z Mladé Boleslavi dobře zná ze svých předchozích působeních v extralize a koneckonců i z letošního podzimu, kdy si Bruslaři také prošli nepříliš povedeným obdobím. Špatné výkony navíc Olomoucké pasují až na nelichotivou barážovou pozici a zatím vše nasvědčuje také tomu, že bude Mora hrát o udržení v soutěži. Paradoxní je, že Hanáci zvítězili naposledy více než před měsícem a bylo to právě doma nad Mladou Boleslaví. Tehdy Středočeši odjížděli z metropole Olomouckého kraje s nelichotivým výsledkem 7:4 z pohledu domácích. Dokáže Olomouc soupeře, se kterým se jí dařilo i v 1. lize, porazit i napodruhé v řadě?
Zdravím všechny hokejové fanoušky u dalšího kola Tipsport extraligy, jejíž základní část se neúprosně chýlí ke svému konci. U říčky Klenice budou moci diváci v neděli večer zhlédnout reprízu souboje loňských úspěšných celků v baráži o Tipsport extraligu. Utkají se BK Mladá Boleslav a HC Olomouc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.