Mladá Boleslav potřetí za sebou prohrává v samostatných nájezdech, Zlín si domů odváží nepochybně cenné dva body! Loučíme se s vámi a přejeme příjemný zbytek večera!
V samostatných nájezdech zvítězil tým PSG Zlín.
Autorem vítězné branky je BEDŘICH KÖHLER.
Petr Leška opět přímočarou střelou trefuje!
Látal zkusil podobnou fintu, ale tentokrát neuspěl!
Bedřich Köhler Málka skvěle vymíchal!
Bruslaři mění brankáře, do klece jde Roman Málek!
Radan Lenc si přibrzdil a vyrovnává sérii!
Filip Čech hned první nájezd proměňuje přímou střelou!
Samostatné nájezdy začínají.
Tak ani tentokrát nerozhodla základní hrací doba ani prodloužení. Takže tady v Boleslavi si dáme potřetí loterii zvanou samostatné nájezdy. Jen tak mimochodem – Středočeši jich jeli už osm a neproměnili ani jeden jediný.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:10
Z tohohle už asi nebude nic. Všechno je to hodně opatrné...
63:35
Brošovu střelu z otočky posílá Kašík hokejkou do rohu.
62:45
Žižka si dobře sjel na přihrávku, puk mu ale přímo před Rittichem přeskočil hokejku!
61:39
Dominantnější v prodloužení je Boleslav, Zlínští jsou dost zatažení.
61:09
Dělovka Broše protáhla Kašíka. Zlínský brankář si nicméně připisuje zákroky, které by tak docela nemusel, protože i tenhle puk šel vedle.
60:25
Látal si střihl výlet útočným pásmem, jenže jen podél mantinelů.
60:01
Tak do třetice všeho dobrého i zlého si dáme tady v Mladé Boleslavi prodloužení. Jak dopadne tentokrát?
60:00
59:49
Hrušku hned na čáře obral o puk Říčka a veškeré poslední snahy Boleslavi o střelu tak utnul.
59:42
Hruškova střela od modré šla očividně mimo, i tak jí ale Kašík schovává v lapačce.
59:10
Střelu Pacovského dobře zablokoval Kotvan.
58:19
Stříteskému se povedlo celkem dobře oblafnout obránce PSG, ale se střelou už to bylo horší.
57:48
Hosté se snažili o podobnou odpověď, ale nedostali se na dostřel Rittichovi.
56:46
Látala je dnes neuvěřitelně vidět! Zase rychle vybruslil z rohu, ale před Kašíkem bylo znovu plno.
56:23
Lenc to chtěl zkusit z otočky mezi kruhy, ale byl zablokován.
55:49
Střela Tršky od modré neprošla chumlem hráčů.
54:41
Už je to taková nervózní poletovaná z jedné strany na druhou. Dovolím si předpovědět, že pokud se nestane něco nečekaného, uvidíme tady v Boleslavi už potřetí za sebou prodloužení...
53:43
Kučný ztratil hokejku, takže na chvíli bylo v pásmu Boleslavi pěkně veselo.
53:20
53:07
A znovu neuvěřitelný rychlý Látal! Boleslavi vybojoval alespoň střední pásmo.
52:10
Boleslav vyhazuje.
51:55
Okálovi na brankovišti projel puk pod holí!
51:20
Tak abychom nebyli při dnešním průběhu zlínských přesilovek brzy hotoví... Vyloučen Kučný (MBL) – 2 minuty, nedovolené bránění.
51:02
Hruškova střela nevypadala vůbec špatně, ale byla přímá a Kašík na ni dobře viděl.
50:02
Ondráček stál kousek za kousek za kruhem, jeho střela ale byla dost nepřesná. Troufla bych si říct, že momentálně má víc ze hry Zlín.
49:14
Holík se osmělil a dal zabrat Kučnému.
48:40
Okál zkoušel dorážet a Ritticha nepříjemně potrápil.
48:19
Látal dostal hodně prudkou přihrávku a tak se celý rozjetý přihnal do Kašíkova brankoviště. Přerušuje se.
47:29
Na puku jsou hosté, působí ale vyčkávavě a do ničeho se neženou.
46:36
Mikulík to zkusil z otočky, mimo.
46:04
Ševci ustáli oslabení a jsou v pěti!
Dnešní utkání sleduje 3640 diváků. Děkujeme!
45:58
Pacovský neudržel rovnováhu a srazil Kašíka. To se samozřejmě nelíbí obráncům PSG.
45:52
Na Látalovo prohození kotouče skrumáží těl zareagoval Kašík bezchybně.
45:07
Kašík vyrazil puk před sebe, jenže Pabiška byl na brankovišti zrovna otočený na druhou stranu!
45:02
"Obtěžování" Pabišky a Výborného Kašík ukončuje pukem schovaným ve výstroji.
44:52
Vrbata zamířil na modré příliš vysoko!
44:23
Střela Pacovského skončila v obličeji jednoho ze Zlínských, tuším, že Köhlera. Ten urychleně spěchá na střídačku.
44:04
Boleslav hrála nějakou dobu ve výhodě, teď už ale Ondráček (ZLN) putuje na trestnou lavici.
43:33
Látal to poslal na branku z rohu, před Kašíkem se ale kotouče nikdo neujal.
43:03
Jarůšek měl na holi gól po přihrávce zpoza branky od Výborného, nečekal ale "herdu zezadu" a po důrazném obranném zákroku soupeře končí na zemi.
42:13
Leškova pecka orazítkovala mantinel za Rittichovou brankou!
41:36
Boleslavská aktivní čtvrtá formace je opět v náporu.
40:20
Zlín právě vstřelil branku!
Hosté znovu křísí své naděje a to hned v úvodu třetí třetiny! Boleslavský brankář doslova vypadl z branky, a tak to ZDENĚK OKÁL neměl po obtočení se kolem klece příliš těžké. Asistence: Ondřej Veselý.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:40.
Zlín vstal z mrtvých, když dvěma přesilovkými trefami vyrovnal na 2:2. Mladé Boleslavi v té době už zase nepochybně jezdil mráz po zádech, protože takových situací už letos pár zažila. Rozdílovou je tak nakonec branka Davida Výborného. Rozhodně ale není hotovo, a tak si počkejme, co přinese třetí třetina.
40:00
39:40
Leška v obrovské šanci! Stačilo mu puk jen zvednout nad ležícího Ritticha, ale zaváhal a nakonec se rozhodl kotouč podržet a odjet s ním za branku. Nebojím se říct, že kdyby méně váhal, máme vyrovnáno!
38:48
Jarůšek to zkusil zpoza hráče a Kašík jen tak tak zasahuje betony! Zlínský brankář teď zažívá perné chvilky!
38:16
Bekhendový pokus Pabišky končí v Kašíkově lapačce!
37:14
Kučný měl po návratu z trestné lavice hned dvě velké příležitosti na brankovišti, ani jednou ale před odkrytou klecí nezasáhl puk!
36:45
Povedená spolupráce Vidmara s Látalem! Druhý jmenovaný ale nakonec netrefil branku!
35:51
Trška si obhodil Köhlera, ale domácí se velmi rychle z útočného pásma zase vyhánějí ven.
35:18
Pabiškova střela z ostrého úhlu "škrábla" Kašíka do masky.
34:46
Tak pozor, Kučný nakonec není jediný. Rozhodčí po krátké poradě vylučují i Lešku (ZLN). Takže pokračujeme ve čtyřech na obou stranách.
34:46
Boleslavské třetí formaci se podařilo vyrobit pár zmatků, které nakonec faulem hasí Kučný (MBL) – 2 minuty, hákování.
33:36
Tesaříkovu dorážku vykryl Rittich betonem.
33:10
Pacovského si před brankou dobře pohlídal Žižka.
32:49
Icing hostů, vhazujeme u Kašíka.
32:00
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Parádní sólová akce DAVIDA VÝBORNÉHO, který doslova a do písmene zakouzlil s pukem a pravděpodobně někudy mezi tyčkou a Kašikovým ramenem jej dostal do sítě. Boleslav je zpátky ve vedení. Asistence: Richard Jarůšek.
31:23
Kašík zaškobrtl po střele Kučného, nastalého zmatku ale domácí nedokázali využít. Boleslav tlačí, to každopádně, hosté ale momentálně působí mnohem pohodověji.
31:14
Jarůšek obkroužil branku a zkusil zavěsit!
30:52
Pabiška to zkusil z kruhu, ale mířil moc vysoko.
30:00
Zlín vydřené vyrovnání uhájil a je v plném počtu!
29:37
Zlín se vysvobozuje. Bruslaři si rozhodně nepočínají tak produktivně jako soupeř.
29:18
Proti dělovce Klimenty hned po buly si Kašík hodně vyjel z branky a schovává kotouč v lapačce.
29:03
Mikulík nastřeluje ranou od modré tyčku!
28:39
Následně ale Kašík přerušuje hru, takže tohoto faktu nedokážou Boleslavští využít.
28:32
Trška svou dělovkou vystřelil Holíkovi hokejku z ruky.
28:18
Výborný netrefuje branku.
28:03
Boleslav vyhrála buly a kombinuje.
28:00
Šance tentokrát pro domácí, Veselý (ZLN) dostává dvě minuty za podražení.
27:40
Leška se obtočil kolem boleslavské branky, Rittich ale jeho úmysl vystihl a nalepil se na tyčku!
27:26
Na Broše si na modré počíhali hned dva obránci Zlína a znemožnili mu další postup.
26:10
A Ševci to perfektně vykombinovali i tentokrát! Nejprve celá akce vypadala neškodně, střela ROBERTA ŘÍČKY ale byla smrtelně přesná. Máme vyrovnáno! Asistence: Petr Holík, Roman Vlach.
25:44
Žižkovi se teprve teď podařilo zavézt kotouč.
25:14
Lencovi se daří střídat cenné vteřiny v útočném pásmu.
24:59
Výborný vystihl přihrávku hostů a vyváží kotouč.
24:54
Jarůšek (MBL) dostává dvě minuty za podražení. Zlín se pokusí využít druhou přesilovku dnešního večera.
24:19
Hra je teď taková rozháraná, rozhodčí na obou stranách pominuly zjevné ofsajdy. Větší střelecké příležitosti také chybí.
23:19
Domácí inkasovaná branka asi trochu zaskočila, puk jim teď hned při několika příležitostech odskočil od hokejek.
21:48
Prakticky okamžitě využívá přesilovou hru střelou od modré ZDENĚK OKÁL, Rittich si pravděpodobně puk dorazil do sítě tak trochu sám. Hosté jsou každopádně zpátky ve hře! Asistence: Oldřich Kotvan, Petr Leška.
21:31
Tak změna, hosté si vysloužili faul Hrušky (MBL) – 2 minuty za hákování.
21:03
Zlínští se pokoušejí o odpověď, jejich kroužení pásmem ale zatím k ničemu nevede.
20:29
Střela Stříteského uzavírá krátký zbytek přesilové hry Bruslařů.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:49.
Mladá Boleslav první třetinu opanovala – tentokrát nejen z pohledu šancí (jako třeba v pátek proti Liberci), ale i střelecky. Góly Mikulíka a Lence nepochybně vlily Bruslařům energii do žil. Na druhou stranu ještě o něco prohloubily zlínské trápení a hosté tak teď mají nepochybně o čem přemýšlet.
20:00
19:51
Vrbatova střela od modré čáry šla jen těsně vedle!
19:35
A následně se hosté osvobozují...
19:20
Zlínští drží Bruslaře v rohu kluziště.
18:39
Vidmar vyslal do samostatného úniku Mikulíka, boleslavský útočník to ale tentokrát nevymíchal – určitě i proto, že v tom byl faul Říčky (ZLN), 2 minuty za hákování.
17:45
Musil se v rámci obranného zákroku snažil vypomoct Rittichovi a skončil doslova a do písmene na něm. A vůbec se mu nechtělo se zvednout...
17:41
Robarovu rozehrávku přibrzdil ve středním pásmu Sedláček!
17:02
Pabiška to zkusil u tyčky bekhendem, ale Kašík byl na svém místě.
16:24
Holíkova rádoby nenápadná střela proletěla jen těsně nad Rittichovou svatyní!
15:32
Brošovu přechodu do útoku vystavuje stopku Marušák.
15:20
Velmi dobrá šance Lešky, který vystřelil kamsi pod Rittichovu bradu. Boleslavský brankář puk jen vyrazil před sebe, pro následnou skrumáž právě na brankovišti se ale přerušuje.
14:37
A znovu rychlonohý Látal! Tentokrát mu puk ale zezadu a v pádu vyšťouchl Žižka!
13:56
13:41
Proti Pabiškovi se Kašík postavil velmi dobře a minimalizoval mu střelecký úhel.
13:26
Dělovku Výborného čapá Kašík v rozkleku!
12:58
Zlín se osvobozuje.
12:48
Boleslavští jsou na puku a kombinují, ale chybí tomu střela.
12:05
Stříteského střela od modré prošla brankovištěm!
11:56
Žižka (ZLN) fauloval Látala a dostává dvě minuty za hákování.
11:35
Musil posílal přihrávku na volného Látala, bylo to ale s faulem. Boleslav ve výhodě!
11:03
Skvělá přihrávka ve středním pásmu vyslala dopředu Fořta, zlínského útočníka ale brzdí rychlý Vidmar.
10:22
Vrbata nahazuje do útočného pásma, kam spěchá Rys.
09:15
Matějíček to zkusil od modré, ale jeho střela byla sražena.
08:21
A je z toho dvougólové vedení! Povedenou střelou zápěstím se z kruhu prosazuje člen čtvrté formace RADAN LENC! Asistence: Pavel Musil, Martin Látal.
07:46
Pacovský se snažil vyslat dopředu Vrbatu, ale puk končí na holi Čecha.
07:11
Přihrávka na Jarůška šla moc vysoko nad ledem a boleslavský útočník si puk nedokázal sklepnout požadovaným způsobem.
06:36
Bruslaři jdou do vedení dorážkou MILANA MIKULÍKA, kterému se podařilo dorazit do sítě Kašíkem vykopnutý kotouč! Asistence: Matěj Stříteský, Tomáš Klimenta.
06:09
Vhazování v obranném pásmu Boleslavi neustál sudí, jinak ale hra frčí dál.
05:23
Motorová myš Látal si vytvořil díky své rychlosti hned dvě šance za sebou a poté ještě zvládl vyrobit prostor pro Lence.
04:57
Střelu Ryse vyráží zlínský brankář do rohu.
04:36
Icing hostů a vhazuje se po Kašíkově levici.
04:19
Sedláček vyrazil rychle dopředu, ale podklouzl a po zadní části těla dojíždí až do rohu kluziště.
03:27
Říčka protečoval do útočného pásma Zlínských.
02:25
Následně je v obrovské šanci Látal, který mohl dorážet do odkryté klece!
02:20
Lenc se obtočil kolem Kašíkovy klece, zakončit ale nedokázal!
01:36
Robar s Hruškou zakládají útok Boleslavi. Domácí se ale daleko nedostávají...
01:16
Zakázané uvolnění domácích stěhuje hru zpátky k Rittichovi.
01:07
Hosté se drží v útočném pásmu, ale nasměrovat puk na branku se jim nedaří.
00:42
Okál vyrazil na steč, ale byl celkem tvrdě zpacifikován u Rittichovy klece.
00:15
Úvodní buly vyhráli domácí a zakládají útok.
00:01
Dámy a pánové, jdeme na to, obě mužstva už jsou na ledě!

BK Mladá Boleslav: Rittich (Málek) – Stříteský, Vidmar, Hruška, Kučný, Robar, Trška, Čermák – Mikulík, Broš, Klimenta – Jarůšek, Výborný, Pabiška – Pacovský, Vrbata, Rys – Látal, Musil, Lenc

PSG Zlín: Kašík (Hromada) – Marušák, Kotvan, Tesařík, Řezníček, Žižka, Matějíček – Okál, Leška, Veselý – Holík, Vlach, Říčka – Ondráček, Sedláček, Köhler – Štastný, Fořt, Čech

Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič – Lhotský, Svoboda.
Podtrženo a sečteno tak dnes bude jistě velmi zajímavé sledovat boj těchto dvou celků – jednom teče do bot celkově a musí se doslova a do písmene rvát o své místo na slunci. A druhému teče do bot před vlastním publikem, které už dozajista nebude chtít znovu zklamat.
Mladá Boleslav je oproti tomu plná rozporuplností. Tým je momentálně na šestém místě tabulky, což samo o sobě vůbec nezní špatně, jenže Bruslaři vědí, že na tom mohli být ještě podstatně lépe nebýt několika hloupostí – například smolné nezvládnutí hned několika domácích zápasů. Ve ŠKOENERGO Aréně to zkrátka Středočechům zatím moc nejde.
A jako kdyby tím předznamenali boje, které letos Zlín zatím vede sám se sebou. Úřadující mistr se trápí, sezona pro něj totiž začala hrůznou sérií sedmi porážek v řadě, první výhru a první body získali svěřenci trenéra Vlacha až v domácím zápase proti Spartě. Ve Zlíně zkrátka všechna soukolí pořád značně a slyšitelně skřípají, a tak zůstává na posledním místě tabulky.
Právě ve zmíněném prvním kole zajížděli hráči Bruslařského klubu na led Zlína. Byla to cesta více než dramatická, neboť Mladoboleslavští dorazili kvůli problémům s autobusem i zácpě na dálnici s víc jak dvouhodinovým zpožděním a postarali se tak o první extraligovou senzaci letošního ročníku. A to ještě navíc podpořenou tím, že celou situaci i zápas nakonec ustáli lépe oni a celek PSG porazili 5:2.
Extraliga se poprvé "zlomila" ve své první čtvrtině. Teď už se všechny celky poznaly, na domácím nebo cizím ledě už okusily, co od toho druhého čekat. Nyní si působiště vymění, a tak si tady v Mladé Boleslavi dnes dáme repete prvního kola, jen v opačném tandemu.