SESTŘIH: 49. kolo extraligy, Mountfield HK - Slavia 3:2

Střely ve třetí třetině (celkem)

Mountfield HK – 13 (32)

HC Slavia Praha – 9 (30)
Nejlepší hráči zápasu: Tomáš Mertl (MHK) a Václav Pletka (SLA)
Tak to bylo drama jako hrom! Hradec v poslední třetině dokázal odskočit do dvoubrankového vedení, ale Slavia snížila na rozdíl jediného gólu a dokonce se hnala za vyrovnáním! To už se jí ale nepoštěstilo a sešívaní jsou tak další zápas bez bodu.
60:00
59:58
Nikoliv! Hradec Králové pravděpodobně udrží tři body doma!
59:52
A teď před Kantorem! Zvládnou sešívaní vyrovnat?!
59:44
Puk je u mantinelu v rohu.
59:21
Hradec půjde do čtyř, Jank se provinil krosčekem.
59:10
Oddechový čas pro hosty.
Dnešní utkání sleduje 4356 diváků.
59:05
Adam Svoboda míří na střídačku, Slavie hraje v šesti!
58:53
A nemůže tak zkusit odvolat Adama Svobodu výměnou za šestého hráče v poli.
58:27
Slavia se nezvládá nastálo usadit v prostoru před Pavlem Kantorem.
57:32
Několik šancí si teď připravila druhá útočná formace v čele s Tomášem Pospíšilem, jenže ani jedna z nich nestačila na překonání dnes výborného Svobody.
56:52
Jenže úřaduje Hradec! Jaroslav Kudrna vyslal v přečíslení dvou na jednoho pas na Petra Beránka, kterému chyběly jen centimetry k úspěšnému zakončení. Beránek byl však ve stísněné pozici a na kotouč nedosáhl.
56:05
Jestliže to vypadalo na poklidný konec zápasu, teď tomu bude přesně naopak! Slavia cítí šanci na body, které určitě Hradci nenechá zadarmo.
55:13
Slavia právě vstřelila branku!
Rychlé využití přesilové hry nám teď předvedli sešívaní. TOMÁŠ VLASÁK uklidil bekhendem odražený puk doslova do prázdné brány. Asistence: Jaroslav Bednář, Václav Pletka.
54:55
Vašíček dohrál Šenkeříka za brankou Kantora, následně se oba borci sesuli na led. Rozhodčí však posílá Vašíčka na trestnou lavici (nedovolené bránění).
54:16
Vasovu střelu Kantor zastavovat nemusel, mířila totiž nad bránu.
53:28
Andrese odstavil od puku jeden z hradeckých beků, domácí ale namísto založení útočné akce zamířili za vlastní branku a radši vystřídali.
53:05
Slavia se pokusil o rychlou odpověď, jenže v přechodu do útočného pásma chybovala a provinila se postavením mimo hru.
52:47
Hradec právě vstřelil branku!
Ránu Martin Pláňka od modré čáry tečoval precizně TOMÁŠ MERTL, Svoboda neměl šanci na změnu směru jakkoliv zareagovat. Asistence: Jaroslav Kudrna, Martin Pláněk.
52:19
Plášil z pravého kruhu trefil jen clonícího obránce!
51:41
51:21
Pláněk nahazoval z prakticky nulového úhlu na Svobodu, jemuž puk jen tak "lízl" lapačku a prosvištěl až ke druhému mantinelu.
50:44
Bude se pokračovat ve čtyřech na obou stranách. Jaroslav Bednář (SLA) totiž podržel protihráče, což se pochopitelně nesmí.
50:04
Slavia zamkla domácí v jejich obranném pásmu, vysvobodil je až Červený svým únikem podél mantinelu, na jehož konci dokonce obral Svobodu o kotouč. Neměl ale komu přihrát.
49:41
Lukáš Nedvídek (MHK) odchází na trestnou lavici. Gesto rozhodčího značí vysokou hůl.
49:19
Dej svým pohybem v útočné třetině nadělal hodně zmatku jak mezi hostujícími beky, tak i domácími hráči. Svoboda nakonec kotouč přikryl.
48:55
Po komerční pauze se bude pokračovat vhazováním ve středním pásmu.
48:26
Střední pásmo je teď jednoznačně místem, které činí oběma týmům největší komplikace, co se týče přechodu přes něj.
47:33
Taktéž i Slavia naráží ve středním pásmu na dobře připravený Hradec, tohle bude ještě hodně zajímavých dvanáct minut!
46:46
Pospíšilova střela ze středního pásma zaskočila Svobodu, kterému kotouč vypadl z náručí; naštěstí pro něj se však před ním nenacházel nikdo, kdo by puk do branky dorazil.
45:53
Hradec se tlačí před Svobodu, ale od první třetiny se jeho snaha setkává postupně se stále menším a menším úspěchem. Hraje se před Kantorem.
45:03
44:54
Zkrácenou početní výhodu Slavie ukončil vyhozením Čáp.
43:55
43:38
Hra ve čtyřech na obou stranách přinesla velkou šanci pro Rudolfa Červeného, proti jehož polo úniku musel Svoboda bleskově zasahovat lapačkou!
43:03
Síly na ledě se vyrovnají, Rastislav Dej (MHK) si půjde nechtěně odpočinout na dvě minuty za vysokou hůl.
42:28
Jenže Hradec začíná přesilovku až zpoza vlastní branky, přesto se mu po chvíli podařilo vystrašit Svobodu, to když se Pláněk dostal až na osu hřiště a gólman Slavie musel být v pozoru.
41:55
Růžička (Slavia) se proti pravidlům provinil sekáním, trest je tak jasný – dvě minuty.
41:43
Mountfield si teď svojí aktivní hrou před Svobodou vybojoval faul a zahraje si přesilovou hru.
41:07
Pospíšil zaváží kotouč do útočného pásma podél levého mantinelu, jenže i Hradec o puk brzy přichází.
40:23
Bednář se sice hnal za pukem až před Kantora, a kotouč se mu i podařilo získat, jenže ve své snaze nebyl podpořen nikým ze spoluhráčů a a tak o něj brzy zase přišel.
40:01
Ke třetí třetině jsou připraveni hokejisté, právě teď vstupující na ledovou plochu. A my jsme, stejně jako vy, zvědaví, co nám předvedou! Tak pojďme na to!
Střely po druhé třetině (celkem)

Mountfield HK – 8 (19)

HC Slavia Praha – 12 (21)
Další třetina začne přibližně v 19:10.
Ve druhé třetině jsme viděli – možná překvapivě – hru, v níž měla navrch Slavie, a to nejen opticky, ale i střelecky. Prostřední periodu rozkouskovalo několik vyloučení, v nichž si rovněž větší příležitost dokázali vypracovat sešívaní. Zásluhou Václava Pletky dokonce červenobílí snížili skóre na rozdíl jediné branky a ve třetí třetině nás tak čeká určitě pořádné drama!
40:00
39:13
39:09
Novákovu střelu dokázal Kantor vykopnout na špičkou betonu – to byla reakce na poslední chvíli!
39:08
Červený inkasoval před branku puk od Kukumberga, jenže jeho střela skončila na boční síti!
38:49
Po chybném střídání jel sám vstříc Kantorovi, jenže v zakončení selhal a hradeckého gólmana takřka neohrozil!
38:24
A když už se Slavia konečně usadila v pásmu Hradce, nebylo to na dlouho. Vypadá to, že ani z této přesilovky nic nebude.
38:01
Teď se dokonce hraje před Svobodou...
37:32
Hradec tedy hraje oslabení čtyři na pět, Kantor musel již poprvé zasahovat.
37:13
To, co se zprvu jevilo jako čistý hit, následně potrestal rozhodčí dvěma minutami. Bohumil Jank (MHK) se provinil napadením. Štich dostal osobní desetiminutový trest za to, že do následné roztržky naskočil ze střídačky (nesportovní chování).
36:44
Domácí jsou aktuálně permanentně usazeni v útočné třetině, vykřesají z toho něco?
36:08
Nicméně Hradečtí posléze puk opět ztratili, po přihrávce rukou se bude vhazovat ve středním pásmu.
35:28
Ten si nyní znovu zahraje, jenže jeho rozehrávku po mantinelu zachytil Plášil.
34:46
Pláněk dostal na modrou čáru pěkně nalito od Vantucha, jenže jeho rána z voleje skončila jen na mantinelu za Svobodou.
34:18
Hra se ale stejně vrátí před Svobodu, a to z toho důvodu, že rozehrávka hostí skončila icingem.
33:44
32:53
Kukumberg v sólo akci zavezl puk do útoční třetiny, kde je teď Mountfield usazen.
32:13
Dej se zkusil dostat až do prostoru mezikruží, jenže jeho přesilovkou akci zastavil obranný val sešívaných, kteří se tak alespoň na chvíli osvobozují.
31:44
Slavia jde vzápětí do čtyřech, za vražení na hrazení půjde na dvě minuty pykat János Vas.
31:33
Hradec se ve vlastní obranné třetině dostal pod tlak, čehož využil Jaroslav Bednář, který přihrávkou našel dobře postaveného VÁCLAVA PLETKU, jenž přízemní střelou na vzdálenější tyč překonal z pravého kruhu Pavla Kantora. Asistence: Jaroslav Bednář.
30:56
Nicméně přechod přes střední pásmo hradeckým komplikuje solidně.
30:12
Po celkem slibně vypadající úvodní části to nyní vypadá, jako by Slavia nevěděla, kudy má vést rozehrávku.
29:34
Červený ve středním pásmu hezky posunul puk na Vantucha, ten od pravého mantinelu trefil jen náruč strážce slávistické svatyně.
29:14
Na druhé straně Svoboda přikrývá kotouč. Po komerční pauze se tak bude vhazovat po levici slávistického brankáře.
28:22
Pletkovo nahození od modré čáry minulo Kantorovu branku o dobrých dvacet čísel.
27:50
27:22
No, tak tohle ale není dvakrát vydařená přesilovka domácích...
26:49
Kapitán hostí Bednář ve vlastním oslabení ujel až na útočnou modrou čárou, odkud chtěl mohutným nápřahem překvapit Kantora, jenže Bednářovi se do rány postavil jeden z domácích beků.
26:19
A právě Kukumberg zaváží kotouč do útočné třetiny, kde je hra přerušena. Jaroslav Kudrna se jen těžko zvedá z ledu po blíže nespecifikovaném zákroku.
25:50
A Hradec vyměňuje oslabení za hru v početní výhodě. Roman Kukumberg byl podražen Antonínem Růžičkou.
25:35
25:11
Stránský pálil jen vedle pravé Kantorovy tyče, tohle už domácí uhrají bez inkasování.
24:28
Mountfield kotouč zavedl až před Svobodu a nastřádal tak cenné vteřinky v početní nevýhodě.
23:56
Jiří Vašíček se obětavě vrhl do skrumáže před Pavla Kantora, puk nakonec končí v ochranné síti.
23:34
Jenže Hradečtí půjdou znovu do čtyř, za což může Zdeněk Čáp a jeho hra vysokou holí.
23:18
Pavel Kantor nakonec zakročuje proti střele jednoho ze sešívaných a přerušuje hru.
23:09
Slavia i nadále zůstává v držení kotouče v obranné třetině Hradce.
22:43
21:55
Hraje se stále v prostoru před Kantorem, hradečtí beci však dnes pracují zodpovědně a pečlivě čistí led před brankovištěm.
21:14
Nahození Šticha se odrazilo od mantinelu zpátky do brankoviště, jenže hra byla přerušení kvůli posunutí hradecké branky, o kterou se neúmyslně opřel Pavel Kantor.
20:43
Šanci budou mít i slavisté, Tomáš Mertl (MHK) byl vyloučen za podražení.
20:16
Stejně jako v první třetině si i ve druhé části úvodní střelecký pokus domácích připisuje Lukáš Nedvídek, který zvolil bekhendové zakončení z osy hřiště, které orazítkovali beton Kantora.
20:01
Do začátku prostřední periody zbývají vteřinky, protože oba celky jsou již nastoupeny na ledové ploše – a to znamená jen jedno jediné!
Střely na branku po první třetině

Mountfield HK – 11

HC Slavia Praha – 9
Další třetina začne přibližně v 18:18.
V Hradci Králové jsme byli svědky svižného a divácky určitě líbivého hokeje, v němž měli převahu domácí hokejisté, což potvrdili dvěma vstřelenými brankami.
20:00
19:19
První třetina směřuje ke svému konci, a to za stavu 2:0 pro domácí. Vůbec poprvé letos tak úvodní perioda skončí jiným skórem, než je 0:0.
18:39
Kukumberg hledal své spoluhráče v útočném pásmu, jenže následný střelecký pokus jednoho z nich zastavuje až ochranná síť.
17:49
O puk se bojuje u mantinelu za Kantorem, celou akci nakonec zastavuje Pavel Kantor, který přikrývá kotouč, vhazovat se tak bude po jeho levici.
17:12
Kapitán Kukumberg měl před sebou hodně prostoru, střelou z pravého kruhu trefil jen Svobodu, který po odraženém kotouči ihned skočil a schoval jej do lapačky.
16:47
Toho chtěli využít domácí, jenže jejich snaha končí postavením mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.
16:03
Slávisté se sami vyhnali z útočné třetiny až do vlastního pásma.
15:22
15:02
Čáp pálil podobně jako Pláněk a Svoboda měl co dělat, aby na jeho pokus dosáhl betonem.
14:08
Kudrna to opětovně zkoušel z již gólem ověnčeného místa, tentokrát na Svobodu nevyzrál.
13:39
Hodně brzy po vyhraném buly se pokusil skórovat střelou od modré čáry Martin Pláněk, jenže Svoboda si pohlídal jak jeho pokus, tak následnou skrumáž před vlastním brankovištěm.
13:22
Přesilovka si opět vyzkouší i domácí. Na trestnou lavici znovu poputuje slávistický Valach (nedovolené bránění).
13:03
12:08
Slavia však zatím v početní výhodě nepředvedla zhola nic, Hradec několikrát bez potíží odehrál puk až ke Svobodovi.
11:03
Stanislav Dietz je prvním provinilcem na straně Hradce, verdikt rozhodčích zní jasně – sekání.
10:45
Přesilovková kombinace znamenala, že kotouč doputoval až k JAROSLAVU KUDRNOVI, který se z podobného místa jako Tomáš Pospíšil a střelou zápěstím na lapačku nemýlil. Asistence: Martin Pláněk.
10:02
První vyloučení zápasu! Valach (SLA) putuje na trestnou lavici za hrubost.
09:38
Doležel vyslal solidní střelu vstříc brankovišti Pavla Kantora, který mohl být rád za to, že kotouč mířil doprostřed branky.
08:28
Tomáš Mertl se zjevil před Adamem Svobodou, jenže byl bedlivě hlídán obránci Slavie, kteří mu znemožnili zakončit podle jeho představ.
07:12
Hrálo se zase chvíli v útočném pásmu Slavie, jenže stejně jako v předchozích případech to nerozultovalo do situace, s níž by si musel Pavel Kantor příliš lámat hlavu.
06:28
Hradec se snaží o usazení v útočné třetině, jenže soupeř jeho snahu pokaždé zatím dokázal přerušit odebráním kotouče.
05:28
Stanislav Dietz se pokusil zopakovat svůj kousek z posledního utkání Hradce v roce 2014 v Plzni, kdy z půlky prostřelil Machovského, to se mu ale nepovedlo.
04:38
Holec vyslal nebezpečný projektil na branku Pavla Kantora, ten musel proti střele zasahovat.
03:58
Ale to se povedlo TOMÁŠI POSPÍŠILOVI, jenž střelou zápěstím na vyrážečku z mezikruží rozvlnil síť za zády gólmana Slavie. Asistence: Karel Plášil, Zdeněk Čáp.
03:02
Tomáš Mertl dorážel skákavý kotouč, který Svoboda vyrazil, jenže branku netrefil!
02:19
Andres prověřil Kantorovu pozornost, od nějž se puk odrazil zpět do hřiště. To nebyl úplně jistý zákrok navrátilce v hradecké brance...
01:51
Další pokus o založení útočné akce musejí slávisté založit až za Svobodovou brankou.
01:15
Hraje se teď v obranné třetině Mountfieldu, přesto Pavel Kantor zasahovat nemusel – zatím.
00:31
První pokus Hradce si připsal Nedvídek, který střílel po zemi od levého mantinelu, Svoboda s jeho pokusem problém neměl.
00:05
Na úvodním buly byli úspěšnější hosté, ti již zavážejí kotouč do útočného pásma.
00:01
Domácí celek už nastupuje na led, totéž o chvíli později činí hostující slávisté. Start zápasu je tak na spadnutí!
Sestava Slavie je vyjma absence Vrdlovce, na jehož místo nastoupí Holec, beze změn. Sešívání se musejí poradit taktéž bez zraněného Tomáše Divíška.
Po dlouhých deseti zápasech se v brance Hradce Králové objeví Pavel Kantor, který v brankovišti vystřídá Ondřeje Kacetla. V první formaci se namísto maroda Šimánka objeví Lukáš Nedvídek, na ledě naopak nenajdeme Dávida Skokana.

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Dietz, Jank, Čáp, Plášil, Pláněk, Vašíček – Kudrna, Mertl, Nedvídek – Dej, Knotek, Pospíšil – Vantuch, Kukumberg "C", Červený – Valcourt, Troliga, Beránek. Trenér: Peter Draisaitl.

HC Slavia Praha: Svoboda (Furch) – Valach, Šenkeřík, Novák, Štich, Růžička, Šulc, Krejčí – Vlasák, Bednář "C", Pletka – Stránský, Vas, Poletín – Čermák, Sklenář, Doležal – Andres, Holec, Veselý. Trenér: Josef Beránek.

Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Barvíř, Blümel.
Vzájemná letošní bilance

10. kolo: HC Slavia Praha – Mountfield HK 1:5 (0:0, 1:3, 0:2)

23. kolo: Mountfield HK – HC Slavia Praha 6:0 (0:0, 2:0, 4:0)

36. kolo: HC Slavia Praha – Mountfield HK 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Zajímavost: Hned osmkrát z celkem patnácti branek, jež padly ve vzájemných letošních duelech Hradce Králové a Slavie, se jeden či druhý tým prosadil v přesilové hře. To je více jak 50% úspěšnost jejich využití.
Mountfield HK – 5. místo / 79 bodů

Úplně jiné starosti mají momentálně v salónu republiky. Východočeši v poklidu okupují klidné vody první šestky. A byť mají relativně velkou – nikoliv ale nesmazatelnou – ztrátu na čtvrtou Spartu (šest bodů), ještě o bod je větší jejich náskok na šesté Pardubice. Největší starostí hradeckých hráčů tedy pomalu může být los vyřazovacích bojů, podle kterého by se aktuálně utkali právě s pražskou Spartou.

V posledním zápase se ale Mountfield v nejlepším světle nepředvedl. S Třincem prohrál počtvrté v sezóně, podruhé bez vstřeleného gólu (0:3). K němu měl paradoxně nejblíže Tomáš Knotek, který na konci druhé třetiny nahazoval za stavu 0:1 kotouč z vlastního obranného pásma na prázdnou třineckou bránu. Slezané se odvoláním brankáře snažili ještě zvětšit výhodu dvojnásobné přesilové hry, kterou v ten moment oplývali. Nakonec se jim tento tah málem vymstil, Knotek branku minul jen o pár centimetrů.
HC Slavia Praha – 14. místo / 41 bodů

Tu neustál už druhý trenér v letošní sezóně. Po Ladislavu Lubinovi na střídačce sešívaných už nebudeme vídat ani Dušana Gregora – mužstvo převezme dosavadní asistent Josef Beránek, jemuž bude asistovat Jan Srdínko. A právě jako hlavní trenér (byť v té době pouze dosavadní) Beránek byl přítomen překvapivé výhře nad Třincem 2:1, která se na ledě O2 arény urodila v předehrávce 50. kola.

To je ale tak jediný aktuální úspěch, kterým se Slavie může pochlubit. Vždyť jinak prohrála z posledních osmi zápasů hned sedm, naposledy padla 0:4 s Mladou Boleslaví. Na předposlední Olomouc ztrácí sešívaní deset bodů, a pokud v posledních třech zápasech základní části a následných bojích o umístění nenaberou zázračnou formu, mohou jistojistě počítat s účastná v baráži. I tak krutý umí hokej být.
49! Takovou číslovku si nese v označení dnešní kolo hokejové extraligy. V něm se na ledě FORTUNA arény střetne s domácím Hradcem Králové tým pražské Slavie, zmítající se dlouhodobě ve výsledkové krizi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.