SESTŘIH: 28. kolo extraligy, Hradec Králové - Sparta 2:3 v prodl.

Z Hradce Králové je to vše, děkuji za pozornost a mějte se hezky!
Máme za sebou zajímavou bitvu, v níž domácí museli dotahovat již dvougólový náskok Sparty. To se jim povedlo, přestože v prodloužení jim rychlou ránu zasadil Jaroslav Hlinka. Domácí tak alespoň přerušují sérii několika zápasů bez bodu.
Nejlepším hráčem Sparty je vyhlášen brankář Novotný, na hradecké straně pak Tomáš Slovák.
60:41
Sparta právě vstřelila branku!
Prodloužení nemělo dlouhého trvání. Kacetla dokázal z dorážky rychle překonat nikým nehlídaný JAROSLAV HLINKA. Asistence: Lukáš Klimek.
60:01
Hradec v poslední části zásluhou Mertla a Slováka srovnal, k radosti zdejšího publika, počítačovou terminologií restartoval zápas. Po tříminutové přestávce přijde na řadu pětiminutové prodloužení, eventuálně nájezdy.
60:00
59:20
Oba týmy si puk předávají jako horký brambor, půjde se do prodloužení.
58:53
Nutno také poznamenat, že na obrázku hry z posledních minut může mít výrazný podíl zdejší led, který s každou další minutou hodně těžkne.
58:12
Poslední dvě minuty základní hrací doby vlily znova chuť domácím do útočného snažení. Jejich snahu následně zastavuje hvizd sudího – provinili se totiž ofsajdem.
57:31
Dnešní utkání sleduje 4228 diváků.
57:21
Kacetl musel složitě hledat puk na ledě, kde se odrážel od bruslí bojujících hráčů. Nakonec jej skryl do své lapačky.
56:52
Hradec nakonec oslabení ubránil bez větších potíží. Dej to vzápětí znovu zkoušel "golfákem" od prakticky modré čáry.
56:30
55:26
Vašíček opět v ráži, tentokrát si k potykání vybral Barinku. Hradec se mezitím osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
55:02
Kacetl ukázkovým semaforem sebral hostům vítr z plachet. Puk mířil těsně pod břevno. Do konce přesilovky zbývá minuta a dvacet osm vteřin.
54:30
Teď však Michal Tvrdík svým faulem (podražení) daruje hostům přesilovou hru. Bude to zlomový moment utkání?
53:51
Vašíčkovo nahození skoro od modré čáry si Sparťané bez problémů pohlídali, načež opět útočí. Skoro to vypadá, jako kdyby oba celky chtěli dohrát s jistotou bodu na svém kontě.
53:26
O čemž svědčí i právě zahrané zakázané uvolnění domácích. Oddechový čas pro domácí.
53:06
Spartě se ale vážně daří forčekovat, čímž Mountfieldu značně stěžuje rozehrávku.
52:15
A nemám tím na mysli braní nepovolených či omamných látek.
51:55
Paradoxně to na ledě teď vypadá, jako by hra trochu ztratila náboj. Přitom ještě před pár minutami byli hradečtí hokejisté i fanoušci doslova v extázi.
51:04
Nepříjemné nahození od modré čáry tečoval Sabolič, puk nakonec skončil jen několik centimetrů nad horní tyčí branky Kacetla.
50:09
Ta má aktuálně ale menší potíže znovu rozběhnout pomyslné motory, puk je na holích obránců, kteří krouží ve vlastním obrannému pásmu a hledají někoho, komu by se dalo přihrát.
49:26
Aktuální počet střel ve třetí třetině je 10:2 pro domácí. To je masivní převaha hradecké ofenzívy!
48:41
Novotný schovává puk do náruče, přesilovka Východočechů i s následným tlakem je tak u konce.
48:38
48:21
Dej ani Mikuš z pravého kruhu pro vhazování neuspěli!
47:50
Novotný se teď nevybíravě pustil do Kukumberga, jenž jeho strčení neustál a skončil na ledě. Pravice obou hlavních rozhodčích ale do vzduchu nevylétly.
47:34
Další útok budou ale muset Hradečtí začít až zpoza vlastní branky.
46:44
Jen pár vteřin stačilo domácím k tomu, aby u branky Novotného vyvolali pořádný rozruch. O chvíli později brankář hostů znova zasahuje proti střele z vrcholu kruhu pro vhazování. V následujících vteřinách jej určitě nečeká žádná "pohoda, klídek ani tabáček", jak zpívají v populární písni Chinaski.
46:38
A Sparta půjde znovu do čtyř. Na její straně fauloval J. Mikuš, konkrétně se provinil hrubostí.
46:28
Znovu to byl Dej, který se pokoušel prokličkovat do útočné třetiny.
46:09
Pokus domácích o přechod přes modrou čáru zastavuje ofsajd.
45:35
45:31
Šimánek reklamuje u sudího, že vyhození do ochranné sítě, jehož se Sparta dopustila, bylo bez teče a pražský hráč by tak měl být potrestán. Se svými protesty nicméně nepochodil.
44:55
Po vzoru svého slovenského kolegy to od modré čáry zkoušel hned dvakrát Peter Frühauf, mířil však nepřesně.
44:26
K radosti domácích fanoušků se do další šance pouští slovenský rychlík Rastislav Dej. Výsledkem jeho snahy je vhazování po pravici Novotného.
44:01
Přesilová hra Hradce pět proti čtyřem stále pokračuje.
43:48
Mountfield právě vstřelil branku!
Tak to je rychlé využití přesilové hry! René Vydarený nádherně nalil TOMÁŠI SLOVÁKOVI, který nekompromisní dělovkou srovnává stav utkání. Asistence: René Vydarený.
43:35
Další faul Sparty, ta půjde do tří! Viníkem je Kumstát, který podrazil jednoho ze soupeřů.
43:16
Další šance domácích! V nepřehledné situace před brankou se nechal vyprovokovat Ďaloga. Za hrubost si odsedí dvě minuty.
43:02
Byl to TOMÁŠ MERTL, k němuž se odrazil kotouč ze skrumáže před brankou, a ten už věděl, co s ním. Novotný neměl šanci zasáhnout. Asistence: Tomáš Knotek, Jiří Šimánek.
42:18
Střela po zemi, kterou vyslal směrem k hradeckému brankáři Cingel, se jen odrazila od bruslí domácích beků.
41:36
Tvrdík na Buly uspěl, jeho spoluhráči ale následně o kotouč, potažmo i pásmo, přišli.
41:31
Další útočný pokus domácích je zastaven pro vysokou hůl.
40:48
Vašíček si důrazným poklepáním hole řekl o nahrávku. Knotek mu vyhověl, ale hradecká šestnáctka mířila mimo tři tyče.
40:16
Pražané si připisují první pokus o střelu. Puk ale skončil jen na mantinelu za Kacetlem.
40:01
Na led jako první vjíždějí hokejisté se lvem na prsou, následují ti, jejichž hrudník zdobí zase "S". Začátek poslední třetiny je na spadnutí.
Další třetina začne přibližně v 19:02.
Střely ve druhé třetině hovoří ve prospěch Sparty – 3:5. Celkově je to smírných 11:11.
I druhá třetina nabídl pohledný hokej a slušné tempo. Obraz hry z hlediska držení puku a šancí byl takřka stejný jako v periodě s číslem jedna. To koneckonců platí i brankách: Sparta přidala další kus a vede tak už o dvě.
40:00
39:51
To Kacetl na druhé straně se musel činit daleko víc, když puk ze vzduchu zachytával mezi ruku a tělo.
39:23
Hradec se přece ještě jen dostal před Novotného, výraznější nebezpečí to pro hostujícího strážce svatyně nepředstavovalo.
39:05
Tvrdý souboj u hrazení proběhl mezi Vašíčkem a Hlinkou, na vyloučení to podle hlavních ale nebylo.
38:15
Oba týmy jsou v plném počtu.
37:19
Mertl vyvezl puk zpoza branky Novotného. Touš mu následně z hole sklouzl a objevil se těsně u Pláňka. Ten byl ale tak překvapen, že jej nezpracoval.
36:53
Červený inkasoval přihrávku ve středním pásmu, z níž mohl eventuálně našlápnout do brejku, ale puk nezpracoval ideálně, čímž celou akci zpomalil.
36:15
Ta měla jen velmi krátkého trvání. Lukáš Vantuch totiž prakticky vzápětí sekl jednoho z Pražanů. Bude se tak hrát čtyři na čtyři.
36:06
Michal Barinka si odsedí dvě minuty za krosček, čímž nabízí domácím další přesilovou hru.
35:19
Pražané se vrhli ihned do další útočné akce. Dvoubrankové vedení jako by jim vlilo čerstvou krev do žil.
34:28
LUKÁŠ PECH inkasoval krásný pas na útočnou modrou čáru. V následném přečíslení dvou na jednoho se rozhodl ke střele, kterou propasíroval mezi Kacetlovy betony. Asistence: Jan Piskáček.
33:57
Oním hráčem Sparty byl Lukáš Cingel.
33:19
Jiří Vašíček teď odvedl kvalitní kus defenzivní práce. Obětavým spurtem dohnal a následně vypíchl kotouč jednomu z hráčů Sparty, který se hnal vstříc Kacetlovi, nikým neohrožován.
32:24
Tvrdík si vyšlápl na Chlapíka a čistým hitem jej poslal k zemi.
32:14
Snaha jeho, následně ani jeho spoluhráčů, se s úspěchem nesetkala. Jejich poslední pokus skončil ofsajdem. Po komerční přestávce se tak bude vhazovat ve středním pásmu.
31:26
Na ledě jsou opět kompletní první formace obou mužstev tak, jak jej trenéři Draisaitl a Jandač poskládali před zápasem. Tomáš Mertl se ujímá kotouče a snaží se jej zavést do třetiny hostů.
30:54
Vantuch si sjížděl z levé straně před Novotného. Kvůli důraznému blokování jednoho z obránců Sparty se ale nedostal k takovému zakončení, které by mohlo skončit cíleně gólem.
30:37
To by ale Pražané nesměli buly vyhrát.
30:16
Opětovné zakázané uvolnění hostů z Prahy ale skýtá potenciální možnost ke skórování.
29:59
A znovu to byl Michal Tvrdík, kdo hledal přihrávkou spoluhráče, přechod přes střední pásmo ale vystavil domácím borcům konečnou.
29:24
Tvrdík vyhrál buly na Mikuše, který si nabruslil více na střed hřiště a přízemní střelou od modré čáry se pokusil překvapit Novotného. Ten na puk dobře viděl a rychlým rozklekem celou situaci rázně ukončil.
29:13
Hradečtí se drží v blízkosti Novotného i po skončení jejich početní výhody. A po zakázaném uvolnění Sparty to pravděpodobně nebude jinak.
28:24
28:19
Novotný vyrazil kotouč jen do nejbližší bojující dvojičky hráčů, od nichž se touš odrazil zpět do brankoviště, čáru ale nepřešel!
27:33
Peter Frühauf zakládá hluboko v obranném pásmu další útočnou přesilovkou akci.
27:23
Po skoro polovině přesilové hry se bude vhazovat u Kacetla.
26:35
A domácí se díky vhazování v obranné třetině soupeře ihned dostali do přesilovkového postavení. Jejich kombinace skončila střelou, kterou Novotný vyrazil, domácí posléze přišli o postavení v pásmu.
26:24
Po komerční přestávce začne přesilovka pro domácí hráče. Z celku Sparty Praha si dvě minuty nezahraje Juraj Mikuš za podražení.
25:59
Sparta teď zamkla domácí v prostoru kolem Kacetla.
25:32
Další pokus o střelu na Kacetla končí po teči domácího hráče v ochranné síti, vhazuje se po vyrážečce Kacetla, tedy po jeho pravici.
25:00
Hra zatím neztratila nic ze svého vysokého tempa, kterým se celky Hradce i Sparty prezentovaly v úvodní periodě.
24:35
Sparta se ale stále drží ve vlastní útočné třetině, tedy v místech, která musejí Ondřeje Kacetla značně znepokojovat.
24:12
23:16
Domácí opět vyhazují kotouč až před Novotného, mezitím už hrají ve čtyřech, na led se vrátil Beránek.
22:44
Polášek nahrával Réwayovi, ten ale z těžkého úhlu odkrytou klec trestuhodně minul!
22:12
Rastislav Dej posílá hradecké hráče do třech – provinil se sekáním.
22:10
Hlaváč nepříjemně dotíral u branky Kacetla, až si vybojoval faul na svoji osobu.
21:27
Jenže domácí se dokázali alespoň na chvíli osvobodit v době, kdy z přesilové hry zbývá polovina a něco málo k tomu.
21:03
Trest odpyká Petr Beránek.
20:48
Domácí hokejisté se provinil hrou v šesti lidech, to znamená jediné: Trest pro hráčskou lavici a přesilovku pro Spartu.
20:23
První formace si své odvedly, a tak přenechávají místo svým následovníkům z druhých řad.
20:01
Na led po týmů hostí nastupují i domácí hokejisté, druhá třetina tak začne co nevidět.
Další třetina začne přibližně v 18:08.
Poměr střel v první třetině hovoří ve prospěch domácích – 8:6.
Máme za sebou velice, a to i na extraligové poměry, svižnou první třetinu, v níž na branky zvítězila Sparta, ale domácí jinak hráli s hosty vyrovnanou hru. To potvrzuje i Rastislav Dej v přestávkovém rozhovoru, který jasně odpověděl na otázku místního moderátora: "Sparta je k poražení jako každý jiný tým."
20:00
19:23
Mertlovo nahození od mantinelu přelétlo Novotného branku i jeho samotného.
18:41
Vantuch se vydal napadat Ďalogu až do středního pásma, sparťanský bek jeho pokusům o převzetí puku úspěšně odolal.
18:19
A opět je v akci mladý hradecký gólman. Tentokrát musel hasit nátlak hostí, kteří se snažili doslova procpat puk ze jeho záda z bezprostřední blízkosti.
17:45
Na druhé straně musel opět zasahovat Ondřej Kacetl. Oba brankáři jsou v permanenci, na nedostatek práce si během úvodní třetiny rozhodně stěžovat nemohou.
16:58
Dej mohutným golfovým úderem vyslal na Novotného projektil, střela ale díky teči jednoho z hráčů změnila směr a skončila jen několik centimetrů od pravé tyče hostí.
16:24
Do protiútoku se hnala Sparta, Sabolič okamžitě po obdržení přihrávky střílel, ale na Kacetla a jeho lapačku si nepřišel.
15:22
Petr Beránek s Rudolfem Červeným zavařili Novotnému kombinací z bezprostřední blízkosti, ten ale s pomocí vlastních obránců dokázal domácím sebrat jejich gólové vyrovnávací ambice.
14:57
Komerční přestávka spěje za hitu "Sould I Stay or Should I Go" ke svému konci, hokejisté jsou připraveni na vhazování.
14:21
Domácí jsou při chuti, aktuálně si připsali další střelecký pokus, doprovázen zklamaným vydechnutím jejich fanoušků poté, co Novotný puk vyrazil.
13:08
13:03
Obrovský závar před brankou Novotného! Puk vylétl do vzduchu v oblasti kolem brankové čáry, přičemž strážce svatyně hostí neměl o jeho pozici nejmenší tušení.
12:25
Pokus Tomáše Slováka od modré čáry končí jen na levé tyči Novotného. Střela byla pravděpodobně ještě tečována.
11:47
Jen pro pořádek, Hradec tedy hraje přesilovou hru pět proti čtyřem, tresty za hrubost se krátí.
11:08
To dokládá i první vyloučení. Ze Sparty je vyloučen Jaroslav Hlinka, provinil se podražením. Současně s ním si jde na dvě minuty posedět i Jan Švrček (SPA) a Jiří Vašíček (MHK), oba za hrubost.
10:48
Hra se teď poněkud přiostřila, přibylo střetů na obou stranách.
09:53
Hosté jdou do vedení. Po krásné kombinaci Pecha, Saboliče a JANA BUCHTELEHO neměl Ondřej Kacetl nárok. Poslední jmenovaný hráč s "S" na hrudi zakončoval do prázdné branky. Asistence: Robert Sabolič, Lukáš Pech.
09:13
Konkrétně první útočné formace. Kudrna bojuje za Novotného brankou u mantinelu, asistuje mu Mertl.
08:26
Hradecká obrana je ale schopna si s útočnými letkami Pražanů poradit, a tak je puk zase na holích domácích.
07:46
Kumstát vyváží puk do středního pásma a začíná další útočnou akci hokejistů z hlavního města.
07:34
Před první komerční přestávkou ještě vyslal jedovatý projektil na branku hostí navrátilec z marodky Tomáš Pospíšil, Novotný si ale povyjel a bez větších problémů schoval kotouč v náručí.
06:33
Ze skrumáže před brankovištěm Kacetla střela nepřilétla, domácí gólman tak může být zatím relativně v klidu, pokud lze za klidnou prohlásit práci brankáře extraligového klubu.
05:53
Sparta se z tlaku domácích vymanila jen za cenu zakázaného uvolnění, vhazuje se po levici Novotného.
04:54
"Oslavenec" Vydarený si připsal první vážnější pokus Východočechů, z pravého kruhu pro vhazování prověřil Novotného slušnou ranou. Následovalo několik dorážek hradeckých hráčů, ani jedna se s úspěchem nesetkala.
04:22
Hradečtí od té doby stále nedostali puk ze svého pásma, to se jim daří až nyní.
03:31
Hlaváč se po přihrávce od Hlinky pokusil vyzrát na Kacetla, jeho pokus ale neměl gólové parametry. První vážná akce utkání!
03:12
Což ostatně dokazuje i momentální postavení mimo hru domácích.
02:35
Je to ale střední pásmo, v němž se zatím nejvíce oba týmy obírají o kotouč. Právě přechod přes tuto zónu činí oběma mužstvům zatím největší potíže.
01:49
Beránek bojuje v rohu za Novotného brankou o kotouč, jeho snaha ale nebyla podpořena nikým ze spoluhráčů a Sparta tak puk opětovně vyváží z vlastního obranného pásma.
01:08
A puk se stále pohybuje v obranné třetině Hradce Králové. Kacetl zatím nemusel zasahovat.
00:18
Úvodní buly vyhráli domácí hráči, k prvnímu útoku se však rozjeli hostující hokejisté.
00:01
Hráči obou mužstev už nastoupili na modré čáry. René Vydarený bude navíc obdařen dresem s jubilejním číslem 500. To je totiž číslo utkání, k němuž nastoupil v minulém kole ve Vítkovicích.

Mountfield HK: Kacetl (Kantor) – Vydarený, Frühauf, Vašíček, Slovák, P. Mikuš, Pláněk – Pospíšil, Mertl, Šimánek "C"– Dej, Kukumberg, Vantuch – Beránek, Knotek, Červený – Pilař, Tvrdík, Nedvídek. Trenér: Peter Draisaitl.

HC Sparta Praha: Novotný (Staňa) – Piskáček, Polášek, J. Mikuš, Ďaloga, Barinka, Eminger, Černoch Švrček – Réway, Hlinka "C", Hlaváč – Kumstát, Cingel, Klimek – Sabolič, Pech, Buchtele – Forman, Chlapík, Dvořáček. Trenér: Josef Jandač.

Rozhodčí: Hradil, Úlehla – Barvíř, Blümel.
Letošní vzájemná utkání:

2. kolo: Mountfield HK – HC Sparta Praha 3:1 (3:1, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Červený (Beránek), 13. Mertl (Kudrna, Šimánek), 14. Červený (Slovák, Knotek) – 11. Přibyl (Sabolič).

15. kolo: HC Sparta Praha – Mountfield HK 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Klimek (Ďaloga, Cingel), 9. Cingel (Sabolič), 28. Polášek (Cingel, Piskáček), 42. Ďaloga (Pech) – 18. Kudrna (Mertl), 27. Kudrna (Šimánek), 56. Pláněk (Skokan).
Mountfield HK – 6. místo/40 bodů

„Krize? Ta je v Afghánistánu,“ reagoval ještě nedávno vtipně trenér Hradce Peter Draisaitl na otázku novinářů, původně určenou pro ex-slávistického asistenta Josefa Beránka. Odpověď hradeckého kouče však už není úplně pravdivou – krize doputovala i do východočeské metropole, alespoň co se ledního hokeje a výsledků Draisaitlových svěřenců týče. Hradečtí z posledních sedmi utkání prohráli hned šestkrát, na ledě soupeře padli dokonce již sedmkrát v řadě.

Poslední dva zápasy vypadaly z herní stránky už lépe, problémem je ale malá produktivita. Kometa Brno i Vítkovice porazily Mountfield poměrem 2:1, respektive 3:1. Na jednu branku se vyhrávat nedá, což ví i Peter Frühauf. „Štěstěna se od nás nějakým způsobem odklonila, a já stále věřím, že je to o jednom či dvou šťastných, škaredých gólech, které nás nakopnou,“ popisuje v rozhovoru na klubovém webu.

Už za pár hodin zjistíme, zda-li měl slovenský zadák pravdu!
HC Sparta Praha – 3. místo/49 bodů

Svěřenci trenéra Jandače drží třetí pozici v tabulce. První tým ze „zbytku světa“, jak lze nazvat celky zatím marně stíhající Třinec a Litvínov, zažívá poslední dobou výkony jako na houpačce. Po porážce s Litvínovem dokázali hokejisté z hlavního města porazit Třinec, jenže co naplat, když v dalším zápase přišla nečekaná facka od týmu ze spíše spodních pater tabulky, konkrétně od Plzně.

I Lukáš Cingel ví, že proti indiánům nepodal, spolu se svými spoluhráči, bezchybný výkon. „Rozebereme si chyby, které jsme s Plzní udělali. V Hradci musíme hrát zase to svoje. Jednoduše do útoku a dobře do obrany. Nesmíme je pouštět do šancí," tvrdí v rozhovoru pro klubový web.
Druhá adventní neděle znamená pro fandy ledního hokeje v Hradci Králové jedno jediné: Na místním zimním stadiónu vypukne ta pravá hokejová bitva, tamní hokejisté budou hostit pražskou Spartu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.