SESTŘIH: 37. kolo extraligy, Hradec Králové - Zlín 0:3

Ode mě je to pro dnešek všechno. Fanděte extraligovému hokeji i dál a užijte si pohodový zbytek nedělního večera!
Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec Králové – 10 (37)
Zlín – 9 (28)
Nejlepšími hráči zápasu jsou vyhlášeni za domácí Roman Kukumberg a za hosty Pavel Kubiš. U obou bojovníků si dovolím říci, že po zásluze, byť by si cenu jistě zasloužil i brankář Zlína Libor Kašík.
Po velmi dobré první třetině, kterou Hradečtí neproměnili v žádný gól, tedy domácí tým prohrává bez vstřelené branky. Zlín si vítězství vysloužil zlepšeným výkonem ve druhé části a pak ho pojistil dvěma trefami, z nichž jedna padla v přesilovce a druhá krátce po jejím skončení. Domácím trochu chyběla šťáva, přesto fanoušci zpívají "Není nutno".
60:00
59:45
Do brankoviště se ještě hnal s pukem Pavel Kubiš, ale pak už neměl čas zakončit a Hradec se naposled osvobozuje.
59:21
Petr Leška přijal dlouhou rozehrávku, nicméně domácí alespoň stačili vystřídat čtveřici hokejistů.
58:52
Hosté zvolna kombinují v útočném pásmu, ale kombinace to je víc než statická.
58:23
Unikajícího Petra Lešku ovšem zastavil nedovoleně Bohumil Jank (HKR), jenž si vyloužil menší trest za nedovolené bránění. Pavel Kantor se tedy musí do branky vrátit.
57:54
Peter Draisaitl se toho nebojí, odvolává Kantora a Hradečtí to zkusí v šesti!
57:54
Dnešní utkání sleduje 3975 diváků.
57:43
Posledních deset minut zápasu se nese v celkem jednoznačném znamení územní převahy hokejistů Mountfieldu, kteří se ale v útočném písmu trápí.
56:14
Marně se za pukem tlačili Mertl se Šimánkem, dva útoční tahouni domácího týmu. Dnes výborně chytající Libor Kašík jim ho vypíchl a o zbytek se postarali spoluhráči.
55:25
Trochu rozháraná hra pokračuje, kotouč je mimo hrací plochu a vhazuje se před střídačkou pod velením Rostislava Vlacha.
54:21
Po delší době se hra přesunula na druhou stranu ledu, i když zůstala pouze u hrazení. Tam byl kotouč zašlápnut a vhazuje se v neutrální zóně.
53:37
Dělovku od levého hrazení vyrazil Kašík svým tradičním krkolomným zákrokem, který ale nesl ovoce. O chvíli později následuje zakázané uvolnění Zlína, který i pod tlakem směřuje ke třem bodům.
53:00
Kotouč v ochranné síti a buly po pravé ruce Kašíka. Připomínám, že Hradečtí se hned zítra představí na ledě suverénního Třince, takže budou potřebovat nějaké zbytky sil.
52:41
Když Hradec nevyužije ani takovou šanci, zkrátka nemůže uspět! Kukumberg od levého hrazení krásně vybídl Rastislava Deje, ten ale netrefil kotouč ideálně a Kašík ho má v náručí.
52:02
Hradečtí hokejisté se ze všech sil snaží udělat něco s nepříznivým stavem. Domácímu publiku slouží ke cti, že jsme stále nemohli slyšet jedinou negativní reakci, byť jsou fanoušci stavem pochopitelně zklamáni.
51:38
A teď se ještě důrazněji tlačil za dorážkou Lukáš Vantuch, Libor Kašík však udržel kotouč před brankovou čarou!
50:49
O odpověď se snažil Rastislav Dej, ovšem před zlínským brankovištěm se mu nepodařilo protlačit přes zlínskou přesilu.
49:46
Zlín právě vstřelil branku!
Nádherná dělovka zlínského obránce a vypadá to, že máme hotovo. Čajánek vrátil puk na modrou čáru Žižkovi, který měl na druhé straně volného MARTINA MATĚJÍČKA. Hned mu poslal kotouč a Matějíček se parádně opřel do rány, která vymetla bližší růžek hradecké branky – 0:3! Asistence: Tomáš Žižka, Petr Čajánek.
49:18
Prudkou Žižkovou ránu vytěsnil pohotovým betonem Pavlem Kantor a dopředu se vydal jeho spoluhráč Kukumberg. Také Kašík musel předvést své umění.
48:56
Inu. Je tady další menší trest pro Jaroslava Kudrnu (HKR), kterému nesedl kotouč na střelu a vzápětí se dopustil nedovoleného zákroku. Dvě minuty za hákování, další výhoda pro hosty.
48:35
Třetí formace domácích spustila útočnou rotaci, kterou zakončovala Skokanova švihovka mimo. Zakázané uvolnění Zlína.
47:40
Po levé straně tak našlápl zlínský expres Jakub Svoboda, jenž musel v tísni zakončovat bekhendem. To si Kantor pohlídal.
47:18
Pospíšilův závoz do zlínského pásma se příliš neujal a hradecké napadání nevedlo k zisku kotouče.
46:57
Ospalou přesilovku sice Berani využít nedokázali, ale šest sekund po jejím konci se prosazují a vedou už o dvě branky! Říčkův prudký pas Kubiš sice nezpracoval, ale počkal si na odraz od mantinelu a pak viděl před brankou volného FILIPA ČECHA. Ten dokázal jeho přihrávku usměrnit mezi Kantorovy betony a je to 0:2! Asistence: Pavel Kubiš, Robert Říčka.
46:14
Velké věci teď se zlínskou sestavou provedl domácí obránce Martin Pláněk, který si všechny soupeře neuvěřitelně povodil a pak ještě vrátil puk svým spoluhráčům dozadu. Vladimír Růžička si ho do reprezentace nevybral náhodou.
45:37
Výbornou práci nyní odvedl Roman Kukumberg, který zblokoval puk a ještě se s ním vydal dopředu. Domácí nyní mohou v pohodě vystřídat.
45:07
Schovanou střelu Matějíčka vykopl Pavel Kantor a jeho spoluhráči zařídili zbytek.
44:51
Velkou aktivitu elitní domácí formace přerušuje hlavní rozhodčí. Vybral si zákrok Jaroslava Kudrny (HKR), který je vyloučen za sekání, a Zlín jde na přesilovku.
44:16
Vašíčkovu dělovku chtěl dorážet Šimánek, o toho ale bylo velmi důrazně postaráno. Domácí tlačí dál.
44:06
Zlínští hokejisté jsou pod mírným tlakem a osvobozují se za cenu zakázaného uvolnění.
43:28
Mountfield nahodil tečovaný puk do třetiny a pak o něj zabojoval. Skrytou střelou zkoušel Kašíka překvapit Knotek, záměr se mu ale nepovedl.
42:52
Petr Čajánek sice jako první dojel dlouhý kotouč, ale přihrávku před branku potom Kantor hokejkou vyrazil a na druhou stranu spěchal Dej. Tomu ovšem spoluhráč přejel modrou čáru a píská se ofsajd.
42:23
Mertl poslal vychytralý pas po brankové čáře Šimánkovi, který se ho snažil zasunout mezi Kašíkovými betony. Ani jeho šance, ani Kudrnova dorážka k vyrovnání nevedly!
41:50
Proti dobré střele Jiřího Ondráčka z pravého kruhu musel přece jen Kantor zasahovat, ale teď už je jeho tým kompletní.
41:26
V oslabení se Hradečtí zatím brání velce dobře, znovu vyhazují kotouč přes všechny čáry.
40:58
Do tvrdé rány Martina Matějčka se položil Rastislav Dej, jenž dokázal kotouč hokejkou zblokovat vysoko nad.
40:01
Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Hradec Králové – 11 (27)
Zlín – 15 (19)
Úvodní minuty druhé části ještě nebyly ze strany domácích špatné, ale pak se z brejku trefil zlínský Pavel Kubiš a hosté měli od té doby navrch. Jsou živější, domácím jako by trochu chyběla šťáva, na což jistě může mít vliv obrovská marodka v předchozích dnech. Hradec navíc musí litovat nevyužité minutové přesilovky pěti proti třem.

Třetí třetina začne přibližně v 19:12.
40:00
39:50
Fanouškům se tenhle trest nelíbí, ale to je tak všechno, co s tím můžou dělat. Jiří Vašíček (HKR) – 2 minuty za krosček.
39:37
Na světě je pro změnu zase ponechaná výhoda pro hokejisty z Moravy.
39:06
Znovu to byl Tomáš Pospíšil, kdo se hnal za kotoučem a zkusil ho u tyčky došťouchat za Kašíka. Ten ale zůstává nepřekonán.
38:58
Hosté hrají v plném počtu a důležitý moment přestáli bez úhony.
38:33
Forčeking zlínského mužstva pomohl ušetřit celou řadu dalších vteřin. Pak vtrhnul do pásma Pospíšil, který cílil na Kašíkův teploměr, ale mladý gólman puk nepustil.
37:50
Teď už to domácí sehráli o něco líp, ovšem Kudrnova dělovka šla z příliš velkého úhlu a Kašík ji svými betony poslal do bezpečí.
37:18
Martin Pláněk přijal pas zpoza branky, ale ještě hledal obsazeného spoluhráče. Hosté se osvobozují.
36:57
Při dojíždění kotouče si za hranou pravidel počínal Bedřich Köhler (ZLN), který si vyslechl menší trest za napadení. Dobrá příležitost pro Hradec před odchodem do kabin.
36:08
Zblokovaný kotouč vylétl mezi hřiště a vhazuje se po levé ruce domácho brankáře. Ten je ve druhé části jednoznačně zaměstnanějším mužem.
35:42
Domácí výběr hraje v plném počtu, teď se pokusí zase zkosolidovat ještě do konce druhé třetiny.
35:06
Nahození zpoza brankové čáry Kantora nepřekvapilo, tak hradecký brankář rovnou vysypal puk z rukavic a Šimánek ho doručil až ke Kašíkovi.
34:32
Vzápětí se obětavou rybičkou blýskl Karel Pilař, jenž znovu poslal puk do neutrální zóny. Hradec pak stihl i vystřídat.
34:12
Ránu Jakuba Svobody ztečoval první clonící hráč a hosté to musí zkusit odznova.
33:40
Berani se hned neústupně tlačili do brankoviště a Pavel Kantor musel pochytat několik dorážek!
33:32
Ondřej Kopta (HKR) je vyloučen za držení protihráče.
33:32
Petr Holík si krásně přiťuknul se spoluhráčem, ale jeho gólovku vychytal Pavel Kantor! Nevím, zda mu ještě nepomohla tyčka.
33:10
Zbytečného faulu se teď dopustili hokejisté Mountfieldu a hosté mají ponechanou výhodu.
32:46
Zákrok Libora Kašíka přerušuje hru. Jeho tým už je kompletní a teď si bude moci odfrknout i díky komerční přestávce.
32:17
Domácím se v přesilovce nedaří, jejich hra je hodně rozházená. Teď dostal přihrávku dopředu Lukáš Vantuch, bekhendem ovšem trefil jen boční konstrukci zlínské svatyně.
31:49
Hosté už jsou ve čtyřech a Veselý prchnul z trestné lavice rovnou do sóla. Kantor ho ale s přispěním obránce zastavil!
31:16
Povedená kombinace domácích skončila u úplně volného Tomáše Mertla, který ale kotouč netrefil!
30:52
Hned po buly letí kotouč až k Pavlu Kantorovi.
30:49
Švihovku Karla Pilaře zlínský brankář v pohodě ustál a je tady další vhazování.
30:40
Minuta a vteřina přesilovky pět na tři pro domácí tým! Tomáš Žižka (ZLN) je vyloučen za vražení na hrazení a Hradečtí mají obrovskou šanci vyrovnat skóre.
30:07
Pilařovu zpětnou přihrávku sebral Petr Čajánek, jenž vyvezl kotouč do bezpečí.
29:42
Na třetí přesilovku jdou pro změnu Východočeši. Ondřej Veselý (ZLN) použil svou hokejku proti Kudrnovi jako páčidlo a už sedí na lavici hanby s menším trestem za hákování.
29:18
Kromě dvou prudkých ran od modré v téhle přesilovce Zlínští nic nezvládli a Hradec je kompletní.
29:01
Hrací předmět se nyní dostal do ochranné sítě v hradecké třetině, kde je naplánováno další buly.
28:32
Domácí se následně dokázali osvobodit a poté, co kotouč vylétl mimo kluziště, se vhazuje před jejich střídačkou.
28:16
Když tentokrát na modré čáře natáhl Jiří Marušák, kotouč zblokovali hokejisté před Pavlem Kantorem.
27:54
Velmi dobře se do rány opřel zkušený Tomáš Žižka. Kotouč ale hradeckou branku těsně minul a domácí se osvobozují.
27:15
Další těžká chvilka pro Mountfield. Obránce René Vydarený (HKR) si od hlavního rozhodčího vykoledoval menší trest za podražení a Berani jdou na druhou přesilovku.
26:52
Bleskovou hradeckou odpověď mohl v přečíslení zařídit Lukáš Vantuch, jeho dělovka ale přeletěla zlínské břevno.
26:15
Na první gól se čekalo do 27. minuty a zařídili ho hostující hokejisté! Hradečtí střídali hodně těžkopádně a nechali si za zády volného PAVLA KUBIŠE, který dostal na hraně ofsajdu přihrávku od Holíka a hasil si to na Kantora sám. Přízemní střelou ke druhé tyčce dokázal otevřít skóre – 0:1! Asistence: Petr Holík, Oldrich Kotvan.
25:39
Sledujeme otevřenou partii, která se musí divákům líbit. V téměř totožných akcích pálili z levého kruhu Šimánek a pak hned na druhé straně Leška, ale gólmani jsou stále bezchybní.
25:06
Další brejk Hradeckých zakončoval Kudrna přihrávkou na Vydareného, ten ale vzdušný kotouč v hodně krkolmné pozici mohl jen stěží trefit.
24:53
Pavel Kantor za vlastní klecí zaváhal, když propustil nahozený puk pod hokejkou, o chvíli později ale vše napravil přesvědčivým zákrokem proti střele od modré čáry.
24:35
Zelený mužík Jiří Vašíček dojel zlínské nahození jako první a po icingu se hra stěhuje k Liboru Kašíkovi.
24:07
No a domácí se hned vydali do přečíslení. Dej poslal kotouč na pravou stranu Kukumbergovi, jenž zvolil pumelenici z první a Kašík měl plné ruce práce!
23:49
K úvodní brance jim ovšem nestačila a Hradec je kompletní.
23:21
Nahození ostříleného Jiřího Marušáka Kantor chytl na hrudi a nepustil. Hosté nehrají vůbec marnou početní výhodu.
22:33
Už už se kotouč odrážel před hradeckým brankovištěm. Ondřej Veselý ale zbytečnou přihrávkou ještě hledal vrávorajícího spoluhráče, místo toho, aby zkusil odkrytou svatyni zacílit sám.
21:59
Hned po buly se na modré čáře opřel do puku Martin Matějíček, pravý beton Pavla Kantora ale sklouzl po ledě včas.
21:40
Máme tady první vyloučení na straně domácích. Tomáš Pospíšil (HKR) – 2 minuty za podražení.
21:29
Dlouhá rozehrávka z hokejky Bohumila Janka byla příliš prudká, ani jeden ze spoluhráčů ji nedostihl a píská se zakázané uvolnění.
20:43
Do hry vlétli o něco lépe hostující hokejisté. Před Kantorem čekal Jiří Ondráček a snažil se kotouč tečovat, ale domácí gólman nemusel zasahovat.
20:01
Střely na branku v 1. třetině:

Hradec Králové – 16
Zlín – 4
Úvodních dvacet minut se neslo ve znamení převahy domácího týmu, naopak hosté se spoléhali na protiútoky. Byť střelecký poměr hovoří jasně pro Hradec, ani Zlín rozhodně nebyl bez šancí. Každopádně změnu skóre to nezpůsobilo ani na jedné straně a do prostřední části půjdeme za stavu 0:0, který bude mnohem víc vyhovovat Ševcům.

Druhá třetina začne přibližně v 18:20.
20:00
19:44
Dlouhý nahozený kotouč ze zlínských holí dojel jako první domácí bek Stanislav Dietz, což bude z první části všechno.
19:11
Krátký nápor domácích už k dalšímu střeleckému pokusu nevedl a hosté mohou obměnit pětici hokejistů na ploše.
18:31
Před zlínskou klecí nyní operoval Jiří Šimánek, jenž se natahoval po kotouči a v souboji se poroučel na led. Rozhodčí přerušují hru pro postavení v brankovišti.
18:10
Petr Holík sice u mantinelu zahodil svého protihráče a hosté pak mohli pálit od modré čáry, jenže prudká rána byla zblokována prvním clonícím Hradečákem.
17:35
Kotouč skončil na hradecké střídačce a hra je přerušena. První třetina nám nabízí poměrně živý hokej na obou stranách, ke změně skóre to ale zatím nestačilo.
17:22
Zlín hraje v plném počtu. Druhá minuta oslabení mu vyšla na výbornou, neměl prakticky žádnou práci.
16:43
Hradecké druhé formaci nevyšlo založení útoku a Ondráček zametl hrací předmět až na druhou stranu ledu ke Kantorovi.
16:24
Hostující sestava se osvobozuje a může v klidu vystřídat.
16:11
I teď zůstal puk přesvědčivě ve výstroji Kašíka. Tentokrát zkusil štěstí táhlou střelou Bohumil Jank a jeho spoluhráči číhali připraveni na dorážku.
15:40
Šimánek si na modré čáře několikrát vyměnil puk s Vydareným. Ten poté pálil z první, ale pouze doprostřed branky a Libor Kašík kotouč nepustil.
15:10
Martin Matějíček (ZLN) – 2 minuty za nedovolené bránění.
15:10
A tak přišla hrozba na druhé straně, ránu Karla Pilaře mohl do prázdné branky dorážet Tomáš Knotek. Soupeř ale v poslední chvíli zatáhl za záchrannou brzdu a hradeckého útočníka fauloval.
14:14
Dvojice příležitostí pro hosty! Jiří Ondráček nejdřív dojel odražený puk a z úhlu zkoušel vyzrát na Kantora, před kterým potom zůstal ještě Petr Leška. Matador se ale do přihrávky nepoložil ideálně.
13:33
Hradecký protiútok táhl kapitán Jiří Šimánek. Za klubkem hráčů si vyškrábl kotouč a zajel s ním až za branku, následná nabídka Mertlovi byla zblokována.
13:05
Pavel Kubiš ostře dojížděl kotouč nahozený na Pavla Kantora, což se domácím vůbec nelíbilo. Lukáš Vantuch tak dal hostujícímu útočníkovi co proto. Těchto situací dnes můžeme ze strany zlínského mužstva očekávat hodně.
12:27
Stanislav Dietz zblokoval dělovku jednoho z Ševců na zadní mantinel, černá pryč se následně odrazila do ochranné sítě a je tady druhá přestávka na čištění ledu.
11:34
Na druhé straně to taky zavánělo! Jiří Ondráček poslal od hrazení moc chytrý kotouč do brankoviště. Jeho spoluhráč byl ale tísněn a nemohl ho poslat do prázdné klece, tygřím skokem ho pak odpálil Pavel Kantor.
10:59
Aktivita a územní převaha jsou teď jednoznačně na straně domácích. Jejich rotace končí střelou Petra Beránka od modré čáry, která nebyla až tak důrazná a Libor Kašík měl zcela čistý výhled.
10:05
Na pravé straně hradeckého pásma zvolil individuální řešení Jakub Svoboda. Udělal pár kroků do mezikruží, odkud zkusil štěstí bekhendem, ale hradeckou klec možná i vlivem lehké teče minul.
09:31
Teď už Kašíkova lapačka Vašíčkovu ránu pouze ztlumila, ale vyrazila. Spoluhráči dostali kotouč z pásma.
09:12
Hradecký nápor pokračuje, teď před Kašíkem číhal osamocený Kudrna. Hostujícímu brankáři kotouč ještě vypadl, ale to už Kudrna situaci trochu přejel.
08:55
Potlesk pro aktéry na obou stranách. Na modrou čáru dostal přihrávku Bohumil Jank, který se položil do famózní dělovky, ale Libor Kašík ji zastavil skvělým zákrokem lapačkou!
08:28
Zlínští hokejisté se po delší době dostali s kotoučem do hradecké třetiny. Za brankou o něj ale celkem rychle přišli.
07:49
Kašík zachytil prudké nahození od modré čáry a je tu první komerční pauza. Hradecký kotel v ní roztáhl obrovský transparent "Čajánek proti viróze – Čajánek nás vyléčí". Zlínský kapitán si svým stylem hry získává podobné "sympatie" ve vícero městech.
07:18
Hosté hrají v plném počtu. V závěru oslabení ještě museli dávat pozor na Kukumbergovu šanci.
06:45
Dlouho se o kotouč bojovalo v rohu zlínské třetiny. Nakonec ho dokázal vybojovat bránící se tým, který ho hned zase poslal do bezpečí.
05:58
Ránu Reného Vydareného následně zblokoval obětavý Filip Čech a hosté se osvobozují.
05:31
Mertl přenechal před brankovištěm kotouč Šimánkovi, ten ale z bezprostřední blízkosti nedokázal Kašíka překonat!
05:04
Je tady první vyloučení zápasu, které znamená přesilovou hru pro domácí tým. Jiří Marušák (ZLN) – 2 minuty za nedovolené bránění.
04:49
Třetí útok domácích chvíli tlačil soupeře bez jediného střeleckého pokusu. Naopak na druhé straně tvrdě pálil Svoboda a Kantor se musel solidně natáhnout.
04:10
Oba soupeři střídají, kotouč drží za vlastní brankou Berani.
03:25
Za zády hradecké obrany číhal Jakub "Ovečkin" Svoboda, ale dlouhá přihrávka byla ztečována a Svoboda ji nezvládl zpracovat.
02:57
Hradečtí se pokusili o rozehrávku, ale do útočného pásma nestihli dobruslit včas a soupeř jim kotouč odebral.
02:02
Nyní je hra přerušena pro změnu kvůli ofsajdu hokejistů zlínského PSG.
01:30
Po zaváhání domácích se před Kantorem objevili Říčka s Holíkem, ale Martin Pláněk jim přihrávku na poslední chvíli vypíchl.
01:15
Teď už se do útoku hnali hokejisté Mountfieldu. Pilař poslal nadýchaný oblouček do jízdy Dejovi, ale domácí snahu přerušuje ofsajd.
00:32
Zlínský obránce Martin Matějíček se položil do zpětné Čajánkovi příhry, ale zlomil hokejku. Střelu potom hradečtí beci zblokovali a poslali z pásma.
00:01
Ještě před startem utkání probíhá ve FORTUNA aréně menší ceremonie. Hradecký obránce Jiří Vašíček totiž v prosinci vyhrál bodování Radegast Indexu a teď přijímá zelenou helmu s kamerou, která bude sledovat jeho kroky.

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Dietz, Vydarený, Pilař, Jank, Pláněk, Vašíček, Plášil – Kudrna, Mertl, Šimánek "C" – Dej, Kukumberg, Pospíšil – Vantuch, Knotek, Skokan – Beránek, Tvrdík, Kopta. Trenér: Peter Draisaitl.

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Marušák, Horák, Matějíček, Žižka, Kotvan, Urbanec, Stuchlík – Svoboda, Čajánek "C", Veselý – Kubiš, Holík, Říčka – Ondráček, Leška, Köhler – Šťastný, Čech. Trenér: Rostislav Vlach.

Rozhodčí: Polák, Hejduk – Brejcha, Suchánek.
Vzájemné zápasy: Doma na sto procent

Soupeři si letos zatím beze ztráty drží výhodu vlastního prostředí. První vzájemnou bitvu ovládli na svém ledě Hradečtí v poměru 3:2, když všechny góly padly až v poslední třetině. Lvi se dostali do vedení 3:0, které sice soupeř stáhl, ale na vyrovnání už mu nezbyl čas.

Jakmile si týmy pořadatelství vyměnily, radoval se Zlín. A rozhodovala naopak už úvodní polovina zápasu. Ševce nevyvedlo z míry, že Hradec dotáhl jejich náskok 2:0, a dalšími dvěma údery si zajistili vítězství 4:2.
PSG Zlín – 12. místo, 44 bodů, skóre 93:119

Zatímco Hradec lepí sestavu, Ševci látají díry v bodovém kontě po tragickém vstupu do sezóny. Chvílemi úspěšně, chvílemi o něco méně, což je i případ posledních zápasů. Zlín totiž zapsal tři porážky v řadě, nicméně předevčírem se dokázal zvednout ubojovaným vítězstvím 3:2 nad Karlovými Vary.

Doma se loňskému mistrovi aktuálně daří hodně slušně, o tom žádná. Na kluzištích soupeřů ale dokázal z posledních šesti utkání vyhrát jediné, a tak ho dneska čeká náročný úkol. Zvlášť když Mountfieldu patří v tabulce domácích zápasů druhá příčka, pouhý bod za Třincem. Pokud chtějí Berani pod Bílou věží uspět, musejí si bezpodmínečně pohlídat začátek zápasu, což nezvládli poslední tři návštěvníci.
Mountfield HK – 6. místo, 53 bodů, skóre 90:84

V nejhorší možnou chvíli zastavily Východočechy nebývalé zdravotní problémy. Jakoby nestačilo několik zraněných hráčů, v kabině začala po Silvestru řádit (opravdová) viróza a do nedělního souboje s Mladou Boleslaví už naskočil Mountfield hodně oslaben.

O to větším šokem byl konečný výsledek 9:2! Hradec tak vyhrál třetí zápas v řadě a posunul se na páté místo tabulky, to ale musel zase přepustit Pardubicím, neboť tento týden nenastoupil ani v Třinci, ani na Slavii. Utkání na ledě suverénně vedoucích Ocelářů dohrává hned zítra, což pro něj představuje opravdu hodně těžkou výzvu. Zdaleka ne všichni hráči jsou přitom zdraví, někteří půjdou do zápasů tak trochu z postele.
Po týdnu Vás opět zdravím z metropole východních Čech na soutoku řek Labe s Orlicí. Hokejisté Mountfieldu Hradec Králové vlivem marodky museli odložit poslední dva zápasy, ale dneska se už budou prát o extraligové body proti úřadujícímu mistrovi ze Zlína.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.