Před vyprodaným stadionem, který vytvořil málokdy vídanou atmosféru, se odehrálo parádní moravské derby, které díky větší efektivitě ovládli hosté z Brna. Výborný večer si užil Ton, nestárnoucí veterán dvakrát skóroval a přidal jednu asistenci. Zdatně mu sekundoval jeho dvorní centr Němec (2+1). Domácí může těžit skvělý výkon Hermana, ani jeho dva góly ale tentokrát na body nestačily.
60:00
59:47
Herman to ještě zkusil, obešel dva hráče, třetí mu puk sebral.
59:24
A Vošvrda zůstává v kleci také nyní, kdy se opět vhazuje před Čiliakem.
58:56
Zakázané uvolnění Brna, Olomouc gólmana neodvolává.
58:52
Nejlepší hráči zápasu: Ton a Herman.
58:34
Ton se připomněl další ranou, tentokrát z vrcholu pravého kruhu. Vošvrda popáté neinkasuje.
58:00
Máme tu poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:59
Rác se svými kumpány napadá, Brno si ale svou modrou čáru dobře hlídá.
57:18
Nepřehledná situace před Čiliakem, který se točil jako káča. Puk za jeho zády není, hraje se dál.
56:54
Puk skončil po zásahu jednoho z Brňanů v hledišti, podle rozhodčích byl ovšem tečovaný a vylučovat se nebude.
56:48
Vhazuje se před Čiliakem a domácí mají jednu z posledních příležitostí dát kontaktní gól.
56:26
První minuta početní převahy nic nepřinesla, Kometa brání vzorově.
55:25
Dočekal si odsedí dvě minuty za podražení. Mora má výhodu jednoho muže v poli.
54:28
Ton zkazil rozehrávku, Rác ujel s kotoučem a Vyrůbalík po přihrávce Hermana prověřil Čiliaka.
53:55
Mora se osvobozuje po drtivém tlaku hostů.
53:03
Na trestné lavici sedí domácí kapitán Patera (dvě minuty za hrubost). Brno hraje přesilovku.
52:58
Pěkná šance také na druhé straně. Kohoutům ale chybí přesnost, puk zase minul branku.
52:17
Přečíslení 3 na 2 řešil Burian backhandovým pokusem, Vošvrda drží domácí ve hře o body.
50:58
Ton přejel modrou, nic nevymýšlel a pálil. Vošvrda puk zastavil betony.
50:06
Kometa má výrazně navrch, jde za dalším gólem.
49:31
Zakázané uvolnění Mory.
49:04
Brno je kompletní.
48:28
Domácím ujel Němec a vyzval ke střele Káňu. Ten tvrdě orazítkoval Vošvrdovu vyrážečku.
48:04
Olomouc se sama vyhnala z útočného pásma, zbývá jí poslední minuta přesilové hry.
47:20
Vysoký skákavý puk uklidil před ujíždějícím Brňanem pozorný Majeský.
47:02
Na trestnou si to mašíruje Koreis a Olomouc si zahraje dvouminutovou přesilovku.
47:02
Rác se vykroutil zpoza branky, Čiliak se nachytat nenechal.
46:17
Brno je při chuti, domácí obraně dělá trable Burian.
45:03
Kometa právě vstřelila branku!
Parádní kolmice od Němce našla na modré našlápnutého PETRA TONA a ten vykoupal Vošvrdu! Asistence: Vojtěch Němec, Petr Kuboš.
44:18
Hra se nyní přesýpá jako písek v hodinách.
43:10
Obrovská šance na druhé straně. Knotek pálil z bezprostřední blízkosti, trefil pouze Čiliaka.
42:33
Tutovku Brna zastavuje pohotovou lapačku Vošvrda a celý stadion mu děkuje.
42:20
Ton centroval před branku, kde chyběli nejen beci Olomouce, ale také jeho spoluhráči.
41:16
Jergl trefil od pravého křídla připravenou Čiliakovu lapačku.
40:58
40:20
Kometa se nedokázala usadit v útočném pásmu, přichází navíc o puk a musí začít znovu.
40:01
Třetí třetina začne v 19:51.
Druhé dějství opět nezklamalo a divákovu oku předložilo pěknou podívanou. Ačkoliv dál hráli prim domácí, svou převahu nevyužili a naopak dvakrát inkasovali z hole Němce. K oběma zásahům přišel jako slepý k houslím, do Vošvrdovy klece dorážel z ideálních pozic. Všechny trumfy teď drží Kometa – vede, věří si a třetí třetinu začne v pěti proti čtyřem.
40:00
39:35
Brno dlouho tvořilo, zodpovědnost na sebe nakonec vzal Hanzlík, ale trefil jen prostředek klece, zaplněný plastrónem Vošvrdy.
39:00
Kouhouti ve čtyřech, běží poslední minuta druhé třetiny.
38:50
5 na 3 pro Kometu. Hrňa nabízí 11 sekund luxusní převahy pro hosty.
38:05
A přece jen. Puk ovšem mířil mimo Vošvrdovu svatyni a domácí se osvobozují.
37:55
Kometa kombinuje, ale střelba nepřichází.
37:21
Ofsajd dává domácím borcům krátce vydechnout.
37:01
Sekající Cibák daroval Kometě přesilovku.
36:14
Gól z ničeho. Domácí zazmatkovali před vlastní klecí a k volnému puku se dostal VOJTĚCH NĚMEC, bez obtíží ho poslal do volné branky. Asistence: Tomáš Dujsík, Jan Hruška.
35:20
Brno oslabení přestálo.
35:05
Vyrůbalík šikovně tečoval ránu od modré, i tu ale brněnský brankář má.
33:59
Herman z mezikruží útočil ranou zápěstím na hattrick, Čiliak řekl ne.
33:04
Rozhodčí rozdělují tresty, po čtyřech minutách dostali Burian s Majeským. Dvě minuty za napadení pak odsedí Dujsík. Domácí tak hrají přesilovku.
33:04
Po zákroku Čiliaka se to zase pere!
32:50
Bojuje se ve středním pásmu a po stadionu obíhá mexická vlna.
32:20
Od modré pálil Káňa, Vošvrda nic neviděl, kotouč naštěstí pro domácí letěl těsně nad.
31:42
Kometa hraje v pěti.
31:29
A tohle už Brno zvládne.
31:02
Domácí při přechodu do útoku vyrobili zbytečný ofsajd. Z přesilovky zbývá 35 sekund.
30:15
Celý stadion smutně vydechl, Hrňa promáchl v mezikruží nabídku zpoza branky.
29:38
Přesilovka pro domácí. Dvě minuty si za krosček odpyká König.
28:28
Herman z pravého kruhu napálil Čiliakův beton.
28:35
Vondráček našel Buriana na útočné modré, tomu ovšem puk odskákal do rohu a bylo po nebezpečí pro Olomouc.
27:39
Hra se přesunula před Vošvrdu, na ledě se stále přiostřuje.
27:23
Po zakázaném uvolnění Brna následovaly dvě vhazování před Čiliakem, muž v bílé masce nemusel zasahovat.
27:16
Rašner z levého křídla nahodil na brněnskou klec, Čiliak vyráží do rohu.
27:00
Po rychlé protiakci puk končí v lapačce Vošvrdy. Vhazuje se před ním.
26:19
Olomouc se snaží, Brno semkla pevným zámkem, ale Herman ve vyložené šanci na hattrick nedosáhl.
25:28
Rašner pálil od modré, brněská gólmanská jistota drží.
24:32
Ton se utrhl do brejku, Vošvrdu s ranou mezi betony nepřekvapil. K vyraženému puku se ale dostal VOJTĚCH NĚMEC. Asistence: Petr Ton.
23:53
Vhazuje se před Čiliakem a domácí fanoušci žádají třetí puk v jeho síti.
23:38
Olomouc se zase valí do útoku, Čiliak ustál další těžký závar.
22:20
Hrňa pálil z rychlé jízdy, puk pleskl o Čiliakovu lapačku.
21:50
Mora se usadila před klecí Brna, na střelbu nedošlo.
20:30
Krásná akce Brna končí na betonech Vošvrdy. Němec dostal puk mezi kruhy, tohle se musí dávat.
20:18
Zakázané uvolnění Brna.
20:01
První třetina nabídla velmi pohledný hokej s řadou tvrdých osobních soubojů a také gólových příležitostí. Více ze hry měli navzdory řadě oslabení domácí, což také dokazuje skóre 2:1. Perfektních 20 minut má za sebou Herman, autor dvou pěkných tref. Díky němu vstoupí Olomouc do další periody s nejtěsnějším náskokem.
Druhá třetina začne cca. v 18:55.
20:00
19:29
Olomouc právě vstřelila branku!
JAKUB HERMAN tak dlouho kroužil s pukem na pravém kruhu, až dostal prostor ke střele a překvapil Čiliaka. Bez asistence.
19:20
Vhazuje se před Čiliakem, domácí se snaží o gól do šatny.
19:00
Běží poslední minuta prvého dějství.
18:51
Káňa a Cibák dostali čtyři minuty za hrubost.
18:51
Po brněnském tlaku padá Vošvrdovi maska a následuje přerušená hra a první šermovačka. Derby je vyhrocené.
18:05
Majeský chyboval před vlastní brankou, Vondráček tváří v tvář Vošvrdovi neuspěl.
17:24
Zakázané uvolnění Brňanů.
16:54
Domácí jsou kompletní.
16:11
Němec po rychlém ťukesu pálil z pravého kruhu, na Vošvrdu si nepřišel.
15:42
Honejsek dostal puk před levou tyčku a v gólové šanci pohořel!
14:48
A právě z tohoto útoku vybojovalo Brno další přesilovku. Majeský si odpyká dvě minuty za podražení.
14:45
Hanzlík vyhrál bitvu u mantinelu a založil útok Komety.
13:30
Knotek už už ujížděl na Čiliaka, na poslední chvíli ho zastavila hokejka soupeře.
12:02
Kometa je při chuti, momentálně má více ze hry.
10:53
Blesková akce Komety. Dlouho se sice nemohla dostat do útočného pásma, poté ale předvedla rychlý protiútok bezchybně zakončený PETREM TONEM. Asistence: Jan Hruška.
09:52
Brno se chystá na druhou početní výhodu. Ondrůšek fauloval loktem.
09:31
08:58
Vhazování před Čiliakem.
08:46
Domácím ale zoufale chybí přesnost. Přihrávky míjejí čepele.
08:04
Začala přesilovka Kohoutů.
07:26
Na lavici hanby putuje Michal Kempný. Hraje se ve čtyřech.
07:14
Honejsek dostal nabídku zpoza branky, Vošvrda pozorný.
06:31
Brno sice ostřeluje branku Olomouce, ale puky končí mimo Vošvrdovu klec.
05:40
Přesilovka pro Kometu. Na dvě minuty usedá na trestnou lavici Houdek.
04:48
Po nádherné kličce Vyrůbalíka se prosadil v situaci dva na jednoho JAKUB HERMAN. Asistence: Martin Vyrůbalík, Erik Hrňa.
04:16
Olomouc tlačí, vybojovala další buly před Čiliakem.
04:01
03:37
První úspěšný zákrok pro Vošvrdu. Ztlumil střelu z pravého kruhu.
03:16
Rác šikovně vystihl rozehrávku na vlastní modré, ale ujet se mu do úniku nepovedlo.
01:50
Obrovský závar před Čiliakem. Přes veškerou snahu domácích nekončí gólem.
0:22
Jergl z mezikruží se dvakrát dostal ke střele. Jednou zasáhl Čiliak, poté duněl mantinel.
00:01

HC Olomouc: Vošvrda (Trvaj) – Vyrůbalík, Majeský, Skrbek, Houdek, Ondrušek, Rašner, Škůrek – Cibák, Marosz, Rác – Buc, Patera (C), Jergl – Laš, Herman, Hrňa – Dlouhý, Knotek, Kucharczyk.

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Ptáček, Kempný, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Dlapa, König – Ton, Němec, Hruška – Honejsek, Čermák (C), Káňa – Vondráček, Koreis, Burian – Mrázek, Kusko, Dočekal.

Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Flegl, Polonyi.
Do Olomouce dorazí vyzvat domácí Kohouty k moravskému derby brněnská Kometa, která letos spoléhá především na Petra Tona, Vojtěcha Němce a Leoše Čermáka. Poslední dobou zanechal dobrý dojem také František Ptáček, zkraje sezóny kritizovaný veterán v defenzívě Brňanů. Kometa se může pochlubit kuriózním střelcem, proti tápajícímu PSG Zlín se prosadil slovenský gólman Marek Čiliak. Olomouc již tradičně spoléhá na Romana Ráce, který se dostal do slovenské reprezentace a v naší nejvyšší domácí soutěži si vysloužil pověst vynikajícího tvůrce hry. Mora dále sází na zkušenosti Pavla Srbka s Pavlem Paterou a šikovnost Rostislava Marosze a Erika Hrni.