SESTŘIH: 44. kolo extraligy, Olomouc - Pardubice 1:2

To je tedy z dnešního utkání vše. Já se s vámi loučím a u dalšího on-line přenosu zase někdy na počtenou.
Pardubice nakonec tedy ubránily svůj náskok, a z Olomouce si tak odvážejí všechny tři body. Ve třetí třetině jen Mora upravila konečné skóre nedělního utkání, kdy se ve dvojnásobné přesilovce prosadil Houdek.
60:00
59:58
Ještě jedno přerušení a Pardubice si berou svůj oddechový čas.
59:58
Mora se následně nastěhovala do svého útočného pásma, kde se však domácí marně snaží dobýt pardubickou bránu.
59:35
Jeden z pardubických útočníků obdržel přihrávku mezi kruhy, jenže do domácí klece vletěli hned dva domácí, a tak jeho střela nekončí v síti!
59:20
Pardubicím se však podařilo vyvézt puk až do svého útočného pásma.
58:57
Mora se drží ve svém úročném pásmu.
58:38
Na trestnou lavici jsou současně vyloučení Jan Knotek (OLO) a Tomáš Zohorna (PCE).
58:14
Pardubice znova poslaly puk přes celé kluziště, a tak je jim odpískán další icing.
57:42
Pardubice jen vyhazují puk přes celé kluziště, a tak je hostům odpískáno zakázané uvolnění.
57:22
Rachůnek nahrával naslepo před hostující bránu, ale zde nebyl ani jeden z domácích.
57:10
Další ofenzivní akce Olomouce končí ofsajdem, a tak se bude vhazovat ve střední třetině.
56:54
Jenže domácím se nevydařila jejich rozehrávka a Pardubice ukořistili puk ve střední třetině.
56:31
Mora zatím drží puk ve svém obranném pásmu.
56:10
Buc se dostal do několika zakončení, jenže ani jedna jeho střela neprošla až na Kristana.
55:41
Pardubice zatím své oslabení zvládají bez větších potíží.
55:20
Puk znovu letí přes celé kluziště.
54:57
Pardubicím se podařilo vyhodit puk ze svého obranného pásma.
54:25
Olomouc právě vstřelila branku!
Mora využívá přesilovou hru! Vyrůbalík na modré nabil TOMÁŠI HOUDKOVI, jehož dělovka končí přesně pod břevnem pardubické klece. Kristan byl zcela bez šance. Asistence: Martin Vyrůbalík, Jakub Herman.
53:59
Pardubice jdou do tří! Dvě minuty si totiž odpyká Jiří Cetkovský (PCE), jenž bude pykat za podražení.
53:49
Jaroměřského střelu od modré čáry dokázal Kristan vyrazit za svou bránu.
53:41
Po zřejmě poslední komerční přestávce bude Mora hrát přesilovou hru, jelikož za katr putuje Michael Špaček (PCE).
53:24
Puk je stále v obranném pásmu Olomouce, odkud se až nyní Kohouti dostávají.
52:55
Domácí se trochu dostali do potíží ve vlastním obranném pásmu, ale Rašner nakonec vše zvládl.
52:33
Maroszova střela z levého kruhu končí ihned na prvním bránícím hráči Pardubic.
51:48
Semorád přihrával před prázdnou bránu Cetkovskému, jehož však skvěle ubránil Staněk.
51:40
Mora jen vyhodila puk až na zakázané uvolnění.
51:18
Domácí posílají puk až za bránu Kristana, a tak Olomouc své další oslabení přežije.
51:00
Pardubice se nyní sami vyhánějí ze svého útočného pásma.
50:22
Po vyražené střely Sýkory se k puku ještě dostával Zohorna, avšak touš před ním ukořistil Buc.
49:50
Domácím se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.
49:32
Martin Cibák (OLO) putuje na trestnou lavici, protože sekl jednoho z hostujících, a dostává tak dvě minuty.
49:13
Další nevydařená přihrávka Olomouce, a tak je domácím odpískán icing.
48:49
Domácí útočník chtěl překonat Kristana mezi jeho betony, jenže jeho úmysl byl příliš čitelný.
48:49
Rachůnek byl nyní faulován při svém úniku a hlavní rozhodčí neváhá ani vteřinu a nařizuje trestné střílení.
48:27
Puk je stále v obranném pásmu Olomouce, odkud se domácí pořád nemohou dostat.
47:50
Cetkovský to nyní zkusil bekhendem, avšak jeho střela neměla gólové parametry.
47:24
Puk opět putuje až za Vošvrdovou bránu a utkání je nyní opět hodně utahané.
46:55
Pardubicím se podařilo dostat puk až do svého útočného pásma.
46:29
Rachůnek vystřelil z pravého kruhu a Kristan jeho střelu vyrazil mimo svou klec.
45:51
Nahodil chtěl využít přesunu Vošvrdy, avšak domácí brankář se ke své tyči dostal včas a puk vyrazil.
45:27
Domácí se protrápili další přesilovou hrou.
44:52
Staněk vystřelil od modré čáry, jenže jeho střela mu vůbec nesedla.
44:15
Olomouc se znova dostala do dalšího postavení mimo hru.
44:04
Puk letí přes celé kluziště až za Vošvrdovu bránu.
43:52
Mora se navíc následně dostala ještě do ofsajdu, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
43:48
Pardubicím se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.
43:16
Mora bude hrát přesilovou hru, protože je na dvě minuty vyloučen Jiří Cetkovský (PCE).
42:57
Dlouhý vystřelil z levé strany a i jeho střela letí hodně mimo bránu Pardubic.
41:59
Domácím se následně podařilo rychle přenést puk do útočného pásma, kam si najel Zuzin, avšak ani jeho střela neletěla mezi tři tyče.
41:47
Puk je za bránou Olomouce.
41:16
Laš se dostal k odraženému puku mezi kruhy, avšak jeho střela letěla těsně vedle pardubické klece.
40:40
Sýkora vypálil svou dělovku od modré a jeho projektil letěl vedle brány Olomouce.
40:10
Cetkovský zavezl puk do útočného pásma, jenže zde v rohu obranného pásma sám upadl a vletěl do mantinelu a hostující útočník se hodně těžce zvedá z ledu.
40:01
Statistiky po druhé třetině:

Střely: 21:23
Vhazování: 15:17
Hity: 9:8
Zblokované střely: 6:9
I ve druhé třetině se radovaly pouze Pardubice, které se prosadily ihned na začátku druhé třetiny, kdy si přihrávku od Špačka srazil do vlastní sítě Rác. Jinak však druhá třetina nenabídla nijak zajímavou podívanou, a tak hosté odcházejí do šaten s dvoubrankovým vedením.
40:00
39:43
Kohouti jen nahodili puk na Kristana, který jej ukryl ve své lapačce.
39:18
Mora je už kompletní a domácí se ještě ženou do útočného pásma.
38:44
Mora dostala puk ze svého obranného pásma a touš se zřejmě od plexi odrazil až mimo kluziště.
38:27
Pardubice zatím jen kombinují ve svém útočném pásmu.
38:02
Domácím se daří vyhodit puk ze svého obranného pásma.
37:29
Benák vystřelil od modré a trefil ihned prvního blokujícího hráče, od kterého se puk odrazil do středního pásma.
36:56
Mora po vyhraném vhazování vyhazuje puk přes celé kluziště.
36:46
Tomáš Rachůnek (OLO) oslabuje svůj tým, protože podrazil jednoho z hostujících, a tak za svůj kousek dostává dvouminutový pobyt na trestné lavici.
36:38
Rachůnek hodně důrazně nahodil puk do útočného pásma, jenže zde se puk odrazil od plexiskla až do ochranné sítě.
36:00
Jaroměřský vystřelil od modré a Kristanova vyrážečka musela zasáhnout.
35:53
Další hodně nedůrazná střela směrem na Kristana, který má puk opět ve své náruči.
35:43
Dlouhý otestoval Kristana z pravého kruhu a puk je sražen mimo bránu Pardubic.
35:01
Utkání v těchto chvílích nabízí hodně nudnou podívanou, kdy Moře příliš moc nejde a Pardubice spíše jen drží puk na svých hokejkách.
34:34
Semorád si najel mezi kruhy na přihrávku od Kauta, ale jeho střela mu příliš nesedla.
34:09
Průnik Kauta po pravé straně zastavil jeden z domácích obránců.
33:24
Kotouč je opět za bránou Pardubic, kam jej sami zavezli hostující hokejisté.
32:56
Puk se pomaličku klouzá až do obranného pásma Pardubice a oba týmy střídají své pětky.
32:29
Po dlouhé době je v akci Vošvrda, kterého z levého kruhu odzkoušel Tybor.
32:08
Mora drží puk ve svém obranném pásmu.
31:40
Pardubice následně jen vyhodily puk na zakázané uvolnění.
31:32
Dlouhý nyní promáchl před zcela prázdnou bránou Pardubic!
31:11
Pardubice zachytily další rozehrávku Olomouce a puk letí přes celé kluziště.
30:56
Další střela Staňka od modré, avšak ta končí přímo v náruči hostujícího brankáře.
30:33
Staněk vystřelil od modré čáry a Kristan jeho střelu vyrazil do rohu obranného pásma.
30:06
29:34
Houdek vystřelil od modré, avšak jeho střela letěla příliš nad Kristanovu bránu.
29:25
Tomáš Kaut (PCE) se v útočném pásmu provinil hodně zbytečným faulem, a tak bude Mora hrát po komerční přestávce přesilovou hru.
29:05
Pardubice drží puk za svou bránou a hosté čekají až vystřídají jejich útočníci.
28:33
Kaut vyzkoušel Vošvrdu z pravé strany a olomoucký brankář jeho pokus jen vyrazil za svou bránu.
28:09
Rachůnek se svou střelou od modré trefil hned prvního blokujícího hráče Pardubic.
27:42
Puk je stále v obranném pásmu Olomouce.
27:17
Pardubice ustály další útok Olomouce a puk putuje přes celé kluziště.
26:37
Z levé strany střílel Marosz a jeho pokus proletěl jen těsně vedle vzdálenější tyče Kristanovy brány.
26:22
Pardubice však zatím své oslabení zvládají bez větších potíží.
25:54
Kohouti však budou hrát přesilovou hru, protože Jakub Čutta (PCE) dostává dvě minuty za sekání.
25:46
Zuzin obkroužil hostující klec a jeho následnou střelu nakonec opět zblokovali obránci.
25:10
Od modré to na druhé straně zkusil Píša a puk končí v náruči domácího brankáře.
24:57
Herman obdržel přihrávku mezi kruhy, jenže jeho pokus Kristan vyrazil mimo svou bránu.
23:56
Marosz dostal hodně prostoru na levé straně, ale domácí útočník si neporadil s posledním obráncem Pardubic.
23:43
Olomouci se nevydařila další útočná rozehrávka a Kohoutům je odpískáno zakázané uvolnění.
23:15
Mora kombinuje za bránou Pardubic, avšak odtud branka jen tak nepadne.
22:39
Diviš přišel o puk v rohu útočného pásma a Pardubice jej vyhazují do střední třetiny.
22:08
Cibák nahrál Knotkovi, jemuž se však puk zamotal mezi bruslemi, čehož využili hosté a získali jej pod svou kontrolu.
21:37
Mora zatím drží puk za svou bránou.
21:19
Domácím se nevydařila útočná rozehrávka a puk míří až na zakázané uvolnění.
20:53
Domácí se pokusili o rychlý kontr, avšak střela Rachůnka byla sražena hostující obranou.
20:25
Pardubice právě vstřelily branku!
Tak to je teda hodně velká sprcha pro domácí, protože přihrávku od LUKÁŠE NAHODILA si do vlastní brány srazil vracející se Rác a touš se doklouzal za přemísťujícího se Vošvrdu. Bez asistence.

Zblokované střely: 3:6
V první třetině padla jediná branka, kterou se podařilo vstřelit hostům z Pardubic, když se po přihrávce do Semoráda trefil Kaut. Hosté navíc hráli v první části hned tři přesilové hry, jenže ani jedna z nich brankou neskončila.
20:00
19:48
Mora však získala puk a domácí už jen čekají na závěrečnou sirénu.
19:28
Cetkovský nahodil puk za olomouckou bránu, kam za ním jede Semorád.
19:08
Píša vystřelil hned dvakrát od modré čáry a jeho druhý pokus končí v lapačce domácího brankáře.
18:40
Tybor zavezl puk do útočného pásma a Pardubice rozjíždí svou další útočnou akci.
18:10
Diviš se dostal v krátkém časovém úseku hned ke dvěma střelám, jenž Kristan obě zlikvidoval a druhou navíc udržel ve své výstroji a přerušil hru.
17:54
Domácí jsou již v plném počtu.
17:21
Navíc se Pardubicím nepovedlo přejít přes útočnou modrou, a tak je tu postavení mimo hru hostů.
17:07
Cibák měl nyní ve svém obranném pásmu dostatek času, aby bez problémů poslal puk až ke Kristanově bráně.
16:47
Olomouci se podařilo vyhodit puk přes celé kluziště.
16:32
Hlavní rozhodčí však přerušuje tlak hostů, protože jeden z útočících hráčů byl postaven v domácím brankovišti.
16:21
Z levé strany vypálil Sýkora a Vošvrda jeho střelu vyrazil mimo svou bránu.
16:01
Pardubice rozjíždějí svou přesilovkovou kombinaci.
15:49
Je tu další vyloučení na domácí straně, protože dvě minuty za podražení dostává Jakub Herman (OLO), a tak je tu další možnost pro pardubické hokejisty.
15:17
Diviš přihrával před pardubickou bránu na Jergla, jenže pas směřoval až za záda mladého útočníka.
14:46
Pardubice zastavily další útok Olomouce, ale následně jen odevzdali puk do svého útočného pásma.
13:59
Hosté se však přece jen dočkávají své první branky. Semorád zavezl puk za olomouckou bránu, odkud jej přihrál mezi kruhy na zcela volného TOMÁŠE KAUTA, jenž už se před Vošvrdou nemýlil a poslal Pardubice do vedení. Asistence: Jan Semorád.
13:46
Z levé strany to zkusil Vyrůbalík, jenže jeho střelu srazil jeden z hostujících za bránu Pardubic.
13:24
Mora zatím drží puk na svých hokejkách a domácí se s ním nikam neženou.
12:58
Mora nakonec přežila velmi perné chvilky ve svém obranném pásmu a Staněk už se za malou chvíli vrátí na led.
12:31
Další střela Zohorny, kterou ještě tečoval jeden z bránících hráčů a Vošvrda měl ve své bráně co dělat.
12:00
Pardubice se nyní prezentovaly velmi pohlednou kombinací na jejím konci byl Zohorna, jenž však trefil jen boční síť!
11:32
Čáslava vystřelil od modré a Vošvrda jeho střelu vyrazil jen před sebe, kde ještě nebezpečně doráželi hned dva hostující hráči, ale domácí brankář vše ustál.
11:10
Z pravé strany to nyní zkusil Marcinko a Vošvrda si připisuje další úspěšný zákrok.
11:06
10:59
Jenže Sýkora zachytil rozehrávku domácích a následně se vydal do útoku, kde jej přidržel Robin Staněk (OLO), a ten za svůj faul dostává dvě minuty.
10:38
10:15
Od modré vypálil Píša a Vošvrda jeho pokus vyrazil za svou bránu.
09:41
Až nyní se hosté dostali do útočného pásma, ale to bylo na velmi krátký okamžik.
09:24
Pardubice zatím drží puk ve svém obranném pásmu.
09:06
Jenže přesilovka Pardubic končí předčasně, jelikož je za katr poslán Lukáš Nahodil (PCE), jenž si odsedí dvě minuty za sekání.
08:36
Tak to je hodně přísné vyloučení na domácí straně, protože je David Škůrek (OLO) na dvě minuty za nedovolené bránění poslán na trestnou lavici.
08:17
Kristan si připisuje další úspěšný zákrok, protože jej nyní otestoval Jergl a lapačka pardubického brankáře byla na svém místě.
07:50
Cibák se mezi kruhy dostal k odraženému puku a už jej mohl vstřelit do odkryté brány, jenže olomoucký útočník trefil blokujícího hráče!
07:27
Ihned po vhazování střílel Skrbek, avšak jeho střela letěla vedle pardubické klece.
Následuje komerční přestávka.
07:21
Rachůnek to vyzkoušel z hodně velkého úhlu a jeho střelu Kristan vyrazil až do ochranné sítě.
06:39
Marosz přihrál hostujícímu Špačkovi, kterému však jeho zakončení příliš nevyšlo.
06:09
Vošvrda se opět dostal do menších potíží za svou bránou, ale tentokrát z toho branka nebyla.
05:39
Vyrůbalík chtěl přihrát někomu ze svých spoluhráčů před Kristanovu klec, jenže zde nebyl ani jeden z hráčů v bílém.
05:30
Což jen potvrzuje další zakázané uvolnění hostujícího celku.
05:14
Mora je zatím v úvodní fázi utkání aktivnější a Pardubice se spíše jen brání.
04:50
Herman obdržel přihrávku mezi kruhy, jenže olomoucký útočník trefil blokujícího hráče před sebou.
04:26
Ze středu pravého kruhu nyní vystřelil Rachůnek a Kristan jeho střelu vyrazil mimo svou bránu.
03:55
Po obrovské hrubici Škůrka na modré čáry se do samostatného úniku dostal Tybor, který si však na Vošvrdu nepřišel.
03:16
Jenže Pardubice puk okamžitě útok Olomouce zastavily a následně se vydaly do svého útočného pásma, kde od modré vystřelil Čutta a Vošvrda puk udržel ve své výstroji.
03:02
Mora se velmi rychle vrátila do svého útočného pásma.
02:40
Východočechům se však podařilo získat touš pod svou kontrolu a hosté jej následně jen odevzdali k Vošvrdovi.
02:28
Mora zatím drží puk za pardubickou bránou.
02:14
Pardubice však následně poslali puk přes celé kluziště, a tak je hostům odpískán icing.
02:08
Knotek chtěl otestovat Kristana, jenže jeho střelu zblokovali hosté do rohu kluziště.
01:45
Ihned po vhazování se dostal ke střele Cetkovský a Vošvrda musel zasáhnout svým betonem.
01:35
Olomouci se nevydařila útočná rozehrávka a puk končí až na zakázaném uvolnění. Hra se tedy přesune před Vošvrdu.
01:19
Domácí fanoušci se nyní dožadovali vyloučení jednoho z hostujících obránců, jenže hlavní rozhodčí zatím zůstávají klidní.
00:57
Jenže Pardubicím nevyšla útočná rozehrávka, a tak je puk opět v útočném pásmu Olomouce.
00:41
Hosté však jejich snahu velice rychle překazili, a tak se do útoku pustí Pardubice.
00:21
První útočná pětice Olomouce se velice rychle usadila ve svém útočném pásmu.
00:01
Na kluzišti už se krystalizují úvodní pětice, a tak bude úvodní vhazování za malou chvíli vhozeno.
A už jsou na ledové ploše i domácí. Domácí příznivci mezitím vyvolávají hostující dvojku Tomáše Halásze, jenž na Hané strávil dvě předešlé sezóny.
Na led už přicházejí hostující hokejisté, jenž nastoupí ve svých červených dresech.
Z Pardubic dorazilo zhruba kolem stovky fanoušků, kteří jsou rozprostřeni po celém sektoru pro hostující příznivce.
Na návštěvě v olomoucké plecharéně se už hodně podepsala série nezdarů Hanáků, jenž už činí sedm proher v řadě.
Rozbruslení je již za námi a do startu utkání už zbývá jen posledních pár minut.

HC Olomouc: Vošvrda (Urbisch) – Houdek, Skrbek (C), Škůrek, Vyrůbalík, Staněk, Jaroměřský, Rašner – Rác, Marosz, Buc – Rachůnek, Herman, Laš – Zuzin, Knotek, Cibák – Jergl, Diviš, Dlouhý.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Kristan (Halász) – Čáslava (C), Gregorc, Čutta, Benák, Havlík, Píša, Ščotka, Korím – Sýkora, Marcinko, Zohorna – Radil, Nahodil, Tybor – Semorád, Kaut, Cetkovský – Půhoný, Špaček, Gašparovič.

Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Lhotský, Svoboda.
HC Olomouc

Naopak nováček z Olomouce je ve zcela jiné pozici, protože už Hanákům čím dál více hrozí boj v play-out, když je nyní Mora konkrétně na 11. pozici. Kohouti zažívají velmi nevydařené období, protože na svém kontě mají už sedm proher v řadě, díky kterým právě klesli ze postupových míst pro předkolo play off.

Poslední zápasy:

Olomouc – HC Oceláři Třinec 2:4
PSG Zlín – Olomouc 3:0
Olomouc – HC Kometa Brno 3:6
ČSOB Pojišťovna Pardubice

Pardubickým hokejistům zatím po 43 odehraných kolech patří šestá příčka, která zajišťuje přímý postup do čtvrtfinále play off, a tak mohou být východočeši se svou pozicí spokojení, protože na sedmou Plzeň mají čtyři body náskok.

Pardubice – BK Mladá Boleslav 2:3
HC Slavia Praha – Pardubice 1:6
Pardubice – Mountfield HK 1:2 po pp.
Hokejová extraliga má před sebou své poslední kolo před další reprezentační přestávkou, a tak se do boje pouští všech čtrnáct celků. My budeme konkrétně sledovat utkání mezi domácí HC Olomouc, která ve své stařičké plecharéně přivítá HC ČSOB Pojišťovnu Pardubice. Utkání startuje v 17:00 a díky tomuto onlajn přenosu u toho můžete být i vy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.