Z Plzně se s vámi loučí Michal Belšán. Někdy příště u onlajnů na počtenou, hezký zbytek večera!
Střely: 27:12
Plzeň tak poprvé v sezoně získává tři body! V derby zdolala na domácím ledě Karlovy Vary 2:1, ačkoliv od 5. minuty po brance Pšurného prohrávala. Ve 28. minutě ale vyrovnal Balej a autorem vítězné branky se stal ve 47. minutě Ondřej Kratěna. Při závěrečné powerplay byla snaha hostí zmařena vyloučením Skuhravého.
60:00
59:49
Tomáš Sýkora ze středu hřiště minul prázdnou branku!
59:24
Ofsajd Plzně zastavil další akci. Habal se již několikrát chtěl rozjet na střídačku, ale nikdy mu to nebylo umožněno.
59:16
Střela Jakuba Lva mířila mimo branku!
59:02
Plzeň kombinovala v útočném pásmu, hosté ale pak vyhodili.
58:30
Snahu Karlovarských ale momentálně zhatil faul! Václav Skuhravý (KVA) obdržel dvě minuty za napadení.
58:10
Habal zůstává na střídačce!
58:10
Oddechový čas pro hosty.
58:10
Dělovku Davida Hrušky ukryl Machovský ve výstroji!
57:55
A hned zahráli na zakázané uvolnění.
57:50
56:30
Beran dvakrát zakončoval na hranici brankoviště, Habal si ale své území pohlídal.
55:50
A přichází i vyloučení. Za podražení dostává dvě minuty Michal Vachovec (KVA).
55:50
Ofsajd Karlovarských.
55:36
A stejného hráče nyní zastavil Kadlec tělem.
55:18
Pšurného střelu zblokoval mimo branku Kubka.
54:57
Střelu Moravčíka po vhazování ukryl ve výstroji Vladislav Habal.
54:53
A zakázané uvolnění Karlových Varů.
54:34
Ofsajd domácího týmu.
54:05
Duda posílal do dobré šance Kverku, ten měl ale problémy se zpracováním puku.
53:10
Dvořák našel před brankou Tomáše Sýkoru, kterého hned několikrát vychytal Habal.
53:03
Icing Karlových Varů.
52:43
Nejprve vyslal dobrou střelu Redlihs, poté založil protiútok Kratěna a Habal vyrazil puk nad branku. Následuje komerční přestávka.
Dnešní utkání sleduje 4167 diváků.
51:47
Oba celky nyní sráží spousta nepřesností.
51:23
Sičák svým nahozením do pásma spoluhráče nenašel.
49:59
Moravčík se dobře dostal ke střele. Před brankou navíc clonil Hollweg, gól z toho ale nebyl, neboť si to karlovarský gólman ohlídal.
49:46
49:36
K individuální akci se odhodlal Pulpán. Na jejím konci ale byla střela, která Habalovi problémy nenadělala.
49:25
Spolupráce ex-chomutovských hráčů – Pulpán nabil Balejovi, ten ale přestřelil branku.
48:49
Karlovy Vary se snažily zaútočit při vlastním oslabení, o puk ale po chvilce přišly.
48:12
Střela Simona skončila v lapačce Habala.
47:46
Stanislav Balán (KVA) je tedy vyloučen za vražení na hrazení.
47:46
Pletka byl v útočném pásmu tvrdě sražen Balánem a zůstává ležet na ledě!
46:24
Plzeň právě vstřelila branku!
Plzeň se dostává do vedení! Petr Kadlec vyslal prudkou přihrávku na branku, kterou za Habala usměrnil ONDŘEJ KRATĚNA! Asistence: Petr Kadlec, Václav Pletka.
46:03
Komerční přestávka.
45:38
Dudovo nahození vyrazil hokejkou Machovský do ochranné sítě.
44:20
Vojtěch Tomeček předvedl podařenou individuální akci, když se dostal přes Moravčíka, ale následně ztroskotal na Machovském!
43:52
Nejprve Habal dobře vyrazil střelu Boháče, poté se snažil zakončit Beran do odkryté branky, ale to se mu nepovedlo.
43:07
Balán nabil Šmachovi, ten ale pálil vedle Machovského branky.
42:52
Dominik Simon po individuální akci orazítkoval břevno hostující branky! Následně se do další výborné šance dostal Pletka, ale Habal puk chytil!
42:19
Jeřábek nahrál na Simona, jehož střela skončila v náručí Vladislava Habala.
41:35
Vojtěch Tomeček v dobré šanci mířil mimo branku!
41:14
Lev hledal před brankou Jozefa Baleje, ten se ale ke střele nedostal!
40:01
Do začátku posledního dějství zbývá okolo 120 sekund. Hráči pomalu přichází na hřiště.
Druhá třetina byla v režii plzeňské Škodovky. Ve 28. minutě vyrovnal Jozef Balej a k dalšímu gólu měli domácí velmi blízko. Stav je ale po 40 minutách nerozhodný, 1:1.
Další třetina začne přibližně ve 20:04.
40:00
39:31
Kratěna nahrával najíždějícímu Pulpánovi, v útočném pásmu ale stál Simon a odpískán tak byl ofsajd.
39:02
Hraje se tak 4 na 4.
39:02
Václav Skuhravý (KVA) a Jakub Jeřábek (PLZ) vyloučeni na dvě minuty za hrubost. K tomu ale dostává domácí obránce Vojtěch Mozík (PLZ) deset minut osobní trest za nesportovní chování.
38:40
Menší potyčku v útočném pásmu Plzně přerušil rozhodčí.
38:16
Balán nabil Davidovi Hruškovi, jehož střelecký pokus Machovský vyrazil do ochranné sítě!
38:08
Balán nyní vyvinul velký tlak na brankovišti, Machovský si ale vše pohlídal.
37:28
Po nepřesné rozehrávce Varů pálil nebezpečně Mozík, ale Habal puk vyrazil!
37:05
Jeřábek odzbrojil od puku Petra Koblasu, který najížděl do dobré šance.
36:33
Pulpánův výpad zakončený střelou zastavil až brankář Habal!
36:14
Zakázané uvolnění Energie.
35:31
35:09
Před branku si dvakrát sjel Jaromír Kverka! Nejprve v šanci minul branku, poté nahrál na Vojtěcha Tomečka, jehož skvěle vychytal Machovský!
34:26
Pulpán vyhazuje a Plzeň tak může střídat.
33:54
A opět David Hruška. Nyní se puku do cesty postavil Kadlec.
33:42
Střela Davida Hrušky mířila nad branku!
33:31
Tomáš Sýkora (PLZ) seknul Skuhravého a je vyloučen na dvě minuty. Ožijí nyní Karlovarští?
32:57
Balej přenechal kotouč hostujícímu Heizerovi. Rodící se akci ale zastavil ofsajd, ve kterém byl Skuhravý.
32:26
Před Kratěnou nyní skvěle zasáhl Jekabs Redlihs.
31:57
Karlovy Vary pod velkým tlakem! Branku nyní minul Simon.
31:14
Hollweg obral o puk Dudu a z následného protiútoku zakončoval Moravčík jen těsně vedle.
30:49
Střelu Tomáše Sýkory vyrazil Habal vyrážečkou mimo.
30:07
29:42
Karlovy Vary vyhazují puk z pásma.
29:10
A další dobrá akce domácích, kterou zakončoval Balej. Hostující brankář ale puk vyráží!
28:55
Dobrý střelecký pokus Jeřábka vyrazil Habal!
28:07
Ondřej Šmach (KVA) je vyloučen za zdržování hry (vyhození branky z postavení).
27:52
Vladislav Habal špatně za svou brankou rozehrál, k puku se dostal JOZEF BALEJ, který se obtočil okolo branky a vyrovnal na 1:1! Bez asistence.
27:01
Kratěnova střela zblokována hostující obranou.
26:18
Přihrávka hostujících rukou přerušila hru, následuje komerční přestávka.
25:53
Ke střele se nyní ale dobře dostal David Hruška, jenže mířil mimo.
25:27
Karlovy Vary hrají sice dobře v defenzívě, ale vepředu jsou zatím neškodní.
25:12
Hollweg před brankou hledal Dvořáka, obrana hostů to ale přečetla.
24:45
V době, kdy se Moravčík napřahoval ke střele, stál jeho spoluhráč v brankovišti. Hra tak byla přerušena.
24:29
Hosté v plném počtu. Plzni se opět přesilovka nepovedla.
23:43
Jeřábkův výpad zastavil obranný zákrok a následné vyhození Heizera.
23:19
Mozík dostal nabito od Kratěny, ale trefil pouze hostujícího obránce. Následně Vary vyhodily.
22:50
A opět.
22:32
Štals ale hned na začátku vyhazuje.
22:29
Radek Deyl (KVA) nyní fauloval Schleisse, Plzeň bude hrát přesilovku. Karlovarský bek se prohřešil krosčekem.
22:16
Další icing hostů.
22:08
Habal pokryl kotouč po střele Kubky.
21:50
Tomáš Sýkora sice vyhrál vhazování, ale puk doklouzal až za branku Machovského.
21:47
Lvova přihrávka na brankoviště spoluhráče nenašla, následně hosté vyhodili na zakázané uvolnění.
21:12
Balej vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře ze úhlu.
20:35
Pletka se obtočil okolo klece Habala, puk za něj ale nepropasíroval.
20:12
Simon hned založil útočnou akci, která skončila zblokovanou střelou Pulpána.
20:01
Dvě minuty do začátku třetiny, hráči již přichází na led!
Zásahy brankářů: 4:9
Karlovy Vary v Plzni vedou 0:1. V páté minutě otevřel skóre Roman Pšurný, další branka už nepadla. Domácí se dlouho hledali, velké šance si vytvořili až v závěru zápasu, ale Habal či hostující obránci je všechny zneškodnili.
Další třetina začne přibližně v 19:14.
20:00
19:48
Posunutá karlovarská branka.
19:44
Skvělá střela Mozíka, ale Habal jí vyrazil lapačkou! Plzeň v závěru třetiny zatlačila svého soupeře.
19:20
Střelu Jakuba Lva Habal vyráží před sebe.
18:56
Michal Dvořák po svém návratu na led předvedl skvělou práci, ale ani jedno z jeho tří zakončení nedošlo až k Habalovi.
18:28
17:40
Parádní dělovka nehlídaného Redlihse vyprášila Machovského betony!
17:01
Ale už se hraje a Plzeň vyhazuje ven z pásma.
16:28
Problémy s časomírou zdržují hru.
16:28
Michal Dvořák (PLZ) vyloučen na dvě minuty za napadení.
16:10
Střela Skuhravého šla vysoko nad branku Machovského.
15:52
Další střelecký pokus Jozefa Baleje nyní kryje Habal.
15:42
Lev nabil Balejovi, ale ten trefil síť pouze z boku.
14:53
David Michel byl nachytán v ofsajdu.
14:22
V útoku se nyní drželi Plzeňští, Habala ovšem neohrozili.
13:34
Pokus Jurise Štalse kryje Machovský. Následuje komerční přestávka.
13:22
13:20
Před branku se probíjel Matěj Beran, Habal ale své místo u levé tyče pohlídal.
12:48
A opět. Karlovy Vary zatím velmi dobře brání.
12:25
Lev poslal nepřesnou zpětnou přihrávku a tak se hosté opět osvobodili.
12:05
Další akci Plzně zastavil ofsajd. Domácím se zatím nedaří.
11:50
Lehké nahození Pulpána obránci zblokovali a následně vyhodili kotouč.
11:27
Karlovy Vary ale hned po vhazování vyhazují.
11:22
Ale pouze na jednu vteřinu. Na dvě minuty za podražení je totiž vyloučen Roman Pšurný (KVA).
11:21
10:50
A Karlovy Vary se nyní osvobozují výhozem.
10:34
Po zblokované střele Mozíka pálil Kadlec, trefil ale pouze hostující obránce.
10:01
09:21
Radim Hruška (KVA) byl vyloučen za podražení.
09:20
Velká šance Škodovky v oslabení! Kratěna nahrál skvěle Kadlecovi, který byl ale vychytán Habalem. Následně se Kratěna k dorážce už nedostal, neboť byl faulován!
08:41
Plzeň se poprvé osvobozuje.
08:28
Nyní pálil Sičák, ale trefil pouze spoluhráče – konkrétně Radka Dudu.
08:16
Sičák nabil Davidovi Hruškovi, jehož střela letěla mimo!
08:01
Matěj Beran (PLZ) je vyloučen za faul loktem.
07:35
Kubalík hledal přihrávkou Michela, tento úmysl ale obránci hostujícího celku přečetli.
06:58
Simon dobrou přihrávkou našel před brankou volného Pletku, ten byl ale v těžké pozici a nedokázal zakončit úplně ideálně.
06:27
06:18
Plzeňským se zatím příliš nedaří a v útočném pásmu si ne a ne dát přesné přihrávky.
05:41
Kotouč se dostal na druhou stranu a Habal ho schoval ve své lapačce.
05:06
A Vary nadále útočí. Dobré kombinace předvádí duo Duda – Kverka.
04:41
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
A Karlovy Vary se dostávají do vedení! Před brankou zůstal zcela nepokrytý ROMAN PŠURNÝ, který tak poslal hosty do vedení 0:1! Asistence: Radim Hruška.
04:10
Vary další akci začínají zpoza své branky.
03:28
Dobrá střela Mozíka z pravé strany! Vladislav Habal ale kryje kotouč a bude se vhazovat.
02:58
Kverka se dostal přes Mozíka, který podklouznul, a následnou ranou prověřil Machovského. Tomu puk sice vypadl, ale žádný z protihráčů nebyl připravený na dorážku a tak ho domácí brankář mohl v klidu pokrýt.
02:14
Kratěna hledal spoluhráče před brankou, Habal ale jeho úmysl přečetl.
01:07
Karlovy Vary nyní kombinovaly v útočném pásmu, ale k zakončení se nedostali a u puku jsou domácí.
00:30
Balej dostával přihrávku před branku, ale Habal jí vyrazil. Další pokus slovenského útočníka už brankář Karlových Varů pokryl.
00:19
První útok založili hosté. Střela Jaromíra Kverky ale Machovskému problém vůbec nenadělala. Sotva se k němu došourala.
00:01
Oceňován je nyní bývalý obránce nejen plzeňské Škodovky – Jiří Hanzlík. Obdržel dary od fanoušků.
Karlovy Vary dnes vyměnily brankářskou jedničku. Místo Tomáše Závorky uvidíme v brance Vladislava Habala.
Hráč obou týmů přichází na led! Tribuny jsou poloprázdné, přímý přenos v televizi návštěvnost opravdu hodně ovlivnil. Z Karlových Varů dorazila tak dvacítka fanoušků.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Pulpán, Kadlec, Jeřábek, Mozík, Moravčík, Kubka, Boháč, Sklenička – Pletka, Simon, Kratěna – Beran, Lev, Balej – Hollweg, T. Sýkora, M. Dvořák – Kubalík, Michel, Schleiss

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Závorka) – Sičák, Harant, Redlihs, Tomeček, Deyl, Šmach, T. Dvořák – Štals, Kverka, Duda – Vachovec, Balán, D. Hruška – Heizer, Skuhravý, Tomeček – Pšurný, R. Hruška, Koblasa – Gorčík

Rozhodčí: Pešina, Turčan – Brejcha, Suchánek.
Na soupisce Plzně nalezneme taktéž několik hráčů, kteří v minulosti oblékali dres Karlových Varů. Tři roky za ně svého času hrál Michal Dvořák, ještě nedávno byl v tomto klubu jedničkou brankář Lukáš Mensator. Ten je ale momentálně plzeňským náhradníkem. Na hostování z Energie před sezonou přišel obránce Branislav Kubka.
Dobrý večer z Plzně! V ČEZ Aréně dnes uvidíme pikantní souboj. Nejenže proti Karlovým Varům se vždy jedná o derby plné emocí, ale dokonce v dresu Energie uvidíme miláčka plzeňského publika, Radka Dudu. A to dokonce s kapitánským céčkem na hrudi.
Specifický bude zápas i pro lotyšského obránce Jekabse Redlihse, jenž v Plzni před několika lety působil. Nyní ale taktéž bude v dresu soupeře.
Vzájemné zápasy v minulé sezoně
Králem západu Čech se stala plzeňská Škodovka. Ta totiž všechna vzájemná utkání v sezoně 2013/2014 vyhrála. Karlovy Vary získaly pouze jeden bod.

6. kolo
Plzeň 4:3sn. Karlovy Vary (Lev, Kašpařík, Duda, nájezd Vlasák – Koblasa, Kytnár, Hruška)

19. kolo
Karlovy Vary 1:2 Plzeň (Pohl – Kašpařík, T. Sýkora)

32. kolo
Plzeň 5:3 Karlovy Vary (Lev, Pletka, Duda, Dvořák, Hanzlík – Dlouhý, Vlach, Zaťovič)

45. kolo
Karlovy Vary 3:5 Plzeň (Balán, Vlach, Micka – Kašpařík, Slovák, Holec, T. Sýkora, Duda)
HC Energie Karlovy Vary
Karlovarští mají vstup do sezony ještě horší. Nemají totiž ani bod. V prvním kole navíc schytali pořádný výprask na ledě Litvínova, kde prohráli 0:5. Následoval domácí duel s Vítkovicemi. V něm byly Vary střelecky úspěšnější (44:37), nikoliv ovšem gólově. Prohrály 3:4.

Specifický duel to bude pro Radka Dudu, který v Plzni několik sezon odehrál a byl zde velmi oblíbený (což o jiných stadionech říct nemůžeme). Nyní se zde ale představí jako kapitán Karlových Varů.
HC Škoda Plzeň
Plzeň zatím nezažívá příliš dobrý vstup do sezony. Po dvou kolech má na svém kontě pouze jeden bod. V tom prvním podlehla pražské Spartě 1:3, následně doma prohrála s Litvínovem na nájezdy, ačkoliv minutu a půl před koncem ještě 2:1 vedla.

V zápase s Vervou postrádala Plzeň Ryana Hollwega kvůli trestu ve hře, dnes už by ale tento tvrďák měl být k dispozici. A do derby se bude jistě hodit!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.