SESTŘIH: 49. kolo extraligy, Plzeň - Liberec 3:4 v prodloužení

Liberec si tedy z plzeňského ledu veze dva body za výhru v prodloužení o které rozhodl v 64. minutě Tomáš Filippi! Domácí celek nedokázal udržet dvě dvoubranková vedení, díky čemuž tedy dnes dosáhl pouze na bod.

Z Plzně se s vámi loučí Michal Belšán, u dalších přenosů na počtenou! Hezký zbytek nedělního večera.
63:35
Liberec právě vstřelil branku!
Pět vteřin před koncem Boháčova trestu dává Liberec gól a je rozhodnuto! Radim Šimek našel na pravé straně TOMÁŠE FIILIPPIHO (15+22), jehož dělovou ránu zastavila až síť Machovského branky! Asistence: Radim Šimek (10+13).
63:05
Jeřábek vložil hůl do přihrávky a vyhodil.
62:46
Gřegořkovu střelu nyní Vampola tečoval nad branku!
62:02
Vampola clonil před brankou, ale Gřegořek jí minul. Domácí poté vyhodili.
61:51
Po nepříjemné střele Petra Gřegořka dorážel nejprve Vampola a poté i Bakoš, ani jeden ovšem neuspěl a Machovský podržel puk pod sebou!
61:40
Oddechový čas pro hosty.
61:40
Velká příležitost pro Liberec! Za vysokou hůl putuje na trestnou lavici Dominik Boháč (PLZ).
60:53
Tomáš Urban dostal přihrávku do dobré šance. Sjel si blíže Machovskému, odkud vyslal tvrdý projektil. Domácí brankář ho ovšem zneškodnil betonem!
60:24
Jeřábek se odhodlal k průniku, ale na konci akce byl od puku odzbrojen.
60:01
Základní hrací doba nám rozhodnutí nepřinesla, uvidíme tedy prodloužení. Vyrovnání zařídil v 51. minutě Radim Šimek.
60:00
59:58
Ještě tu máme icing domácího týmu.
59:23
Bulíř si troufal na průnik přes domácí hráče, nakonec to ovšem nesvedl.
59:00
Začala poslední minuta třetí třetiny.
58:52
Jakub Valský nejprve trefil mantinel za Machovského brankou, po následném odrazu puku před ní ho domácí brankář raději před napadajícím forvardem pokryl.
58:20
Vybojovali ho hosté, kteří zamířili dopředu. Vampola přenechal puk Bulířovi, jenž ovšem mířil velmi nepřesně.
58:07
O puk se bojuje za libereckou brankou.
57:32
Lašák s obtížemi vyrazil pokus Kratěny z rohu kluziště! Nakonec ale puk dopadl vedle branky a slovenský brankář si mohl oddychnout.
57:04
Krenželok z levé strany trefil síť pouze z boku.
56:40
Lašák na druhé straně podržel puk a přerušil hru.
56:20
Šimek opět vyrazil dopředu, tentokráte ho ovšem zastavil Sklenička, jenž jeho střelu zblokoval.
56:09
55:27
Jeřábkovu střelu zblokoval Urban, hosté následně opět vyhodili!
55:06
Vlach dokázal dostat puk přes všechny čáry.
54:59
Další tvrdá rána plzeňského beka skončila v lapačce Jána Lašáka!
54:47
Po dělovce Vojtěcha Mozíka neúspěšně dorážel Bližňák.
54:27
Rozhodčí omylem přerušil hru, vhazovat se bude v útočném pásmu Plzně.
54:18
Kadlec pálil od modré, k puku se následně dostal Schleiss, ten ovšem trefil pouze Lašákův beton!
54:09
Radim Šimek (LIB) úmyslně posouval svou branku, díky čemuž je vyloučen na dvě minuty. Škodovka tak má šanci strhnout vedení na svou stranu!
53:41
Kubka to zkusil po vhazování, ale branku trefit nedokázal.
Dnešní utkání sleduje 5073 diváků.
53:39
Zakázané uvolnění Liberce.
53:09
Valský nebezpečně střílel bekhendem, Machovský ale dokázal puk vyrazit svým betonem.
53:05
A nyní skončil kus černé gumy na střídačce Plzně. Následuje komerční přestávka.
52:54
52:50
Puk v hledišti, bude se vhazovat znovu.
52:44
Puk se dostal před branku, kde na dorážku čekal Petr Jelínek! Machovský ale dokázal pokrýt puk.
52:15
Jakub Jeřábek posílá puk přes všechny čáry.
51:44
Domácí vyhazují.
51:28
Šimek měl trable se zpracováním puku a dostal se ven z pásma.
50:58
Jeřábek po zblokované stele Bulíka vyhodil puk až k Lašákovi.
50:54
Jan Schleiss (PLZ) je navíc vyloučen za hru vysokou holí. Situace se tak domácím značně komplikuje!
50:54
Schleissova přihrávka na Bližňáka už byla ofsajdová.
50:37
A vyrovnaný stav je na světě! Bílí Tygři zakončili svůj výpad velmi dobře a dávají na 3:3! RADIM ŠIMEK (10+12) zažívá velmi dobrou sezonu, což nyní potvrdil pohotovou dorážkou střely Petra Jelínka! Dá se tedy říci, že začínáme od znova! Asistence: Petr Jelínek (9+7) a Jaroslav Balaštík (5+3).
50:20
Balejův pas byl moc prudký, Lev ho tedy zachytit nemohl. Ale dobře napadal, díky čemuž zabránil icingu.
49:38
Derner teď naprosto skvěle zastavil přečíslení domácích 3 na 2. Simonovi zabránil v postupu po pravém křídle, když ho tělem odstavil od puku na modré čáře.
49:03
Schleiss pouze protečoval puk do pásma, kde ho dojel Radim Šimek, jenž tedy jakémukoliv nebezpečí zabránil.
48:29
Domácí se dostali do ofsajdu, následuje komerční přestávka.
48:20
Tomáš Sýkora hledal před brankou Baleje, kotouč ale jeho hůl přeskočil a nic z toho tedy nebylo.
47:40
Filippiho v postupu směrem k brance dobrým bodyčkem zastavil Kubka.
46:58
Domácí mají velké problémy s bráněním, nyní nedokázali vyhodit a Derner našel na pravé straně Urbana, jehož střela šla ovšem přímo do Machovského.
46:24
Bílí Tygři dobře napadali a k puku se dostal Lukáš Krenželok, jenž střelou z mezikruží trefil tyč domácí branky!
45:06
Na druhé straně zahrozil Petr Vampola! Machovský se ale stačil přesunout a vyrazit kotouč.
44:52
Tentokráte americký forvard pálil z blízkosti, trefil ale pouze Lašáka.
44:36
Johnsonovo nahození ze strany úspěch nepřineslo.
44:17
Puk v hledišti, hra se přerušuje.
43:52
Domácí v plném počtu. Liberec ale byl v útočném pásmu celé dvě minuty, to se jen tak nevidí!
43:43
Petr Gřegořek od modré opět mířil nepřesně.
43:14
Plutnarův pokus byl zblokován před brankou.
42:55
Gřegořkovi nesedla střela a puk tak zachytil Hollweg, který ale opět nevyhodil!
42:30
Jeřábek měl šanci vyhodit, ale nevyužil jí a Liberec nadále útočí!
42:05
Gřegořek zachytil Hollwegův pokus o výhoz.
41:52
Šance pro Tygry na srovnání. Za vysokou hůl je vyloučen Dominik Boháč (PLZ).
41:40
Liberečtí ale velmi dobře ubránili střední pásmo a nepustili Plzeň do útoku.
41:12
Domácí mají puk za svou brankou a střídají. Na led nastupuje druhá formace.
40:29
Bližňák nahrával na modrou čáru Jeřábkovi, který ale těsně před svou střelou upadl! Do protiútoku šli tak hosté, Vampolův bekhend šel ale pouze do betonu Matěje Machovského.
40:01
Třetí třetina bude během několika chvil zahájena. Hokejisté se již chystají na ledovou plochu. Dokáže Liberec vyrovnat či dokonce otočit? Nebo si Plzeň své vedení pohlídá, případně ho navýší? To nám zodpoví následujících dvacet herních minut.
Ve druhé třetině jsme viděli dvě branky. O tu první se ve 36. minutě postaral Dominik Simon, o necelé dvě minuty později ale dokázal snížit Petr Jelínek.

Třetí třetina tedy slibuje zajímavou bitvu!
Další třetina začne přibližně v 17:12.
40:00
39:50
Jelínek se dostal k puku, ale naštěstí pro domácí nedokázal vystřelit.
39:10
Bližňák nedokázal prostrčit puk až na volného Schleisse, neboť slovenského forvarda dobře hlídal Šimek.
39:00
Poslední minuta hry ve druhé třetině právě začala.
38:32
A nyní se do podobné příležitosti dostal Petr Vampola, jenž ale napálil puk vedle svatyně domácího gólmana.
38:12
Chybu v rozehrávce Plzně chtěl potrestat Urban, ale nedokázal vystřelit. Machovský si tedy mohl oddychnout.
37:45
Jenže Bílí Tygři opět snižují na rozdíl jediného gólu! PETR JELÍNEK (9+6) po přihrávce od Šimka krásně prošel přes Mozíka a následnou velmi zdařilo forhendovou kličkou překonal Matěje Machovského! Je to 2:3 z pohledu Liberce. Signalizovaný trest se tedy neukládá. Asistence: Radim Šimek (9+12).
36:31
Domácí vyrazili do další útočné akce, kde Simon chtěl nahrát na Johnsona. To ale neprošlo.
35:57
Plzeň právě vstřelila branku!
Domácí se opět dostávají do dvoubrankového vedení! Jakub Jeřábek perfektním pasem poslal Ondřeje Kratěnu a DOMINIKA SIMONA (16+11) do přečíslení 2 na 1. Prvně jmenovaný nahrál na svého spoluhráče, který si sjel blíže před Lašáka, jehož následnou střelou švihem překonal a dal tak na 3:1! Asistence: Ondřej Kratěna (10+18) a Jakub Jeřábek (6+25).
35:29
Zakázané uvolnění domácího týmu. Vhazovat se bude po levé straně Matěje Machovského.
35:19
Šimek vybízel spoluhráče k teči, nakonec ale nezamířil přesně.
34:54
Vampola dobře napadal a vybojoval puk pro svůj tým. Následně přesunul puk na modrou, kde byl připraven Petr Gřegořek, jehož pokus ale Machovský ukryl ve své výstroji.
34:27
Tomáš Sýkora dobrou střelou od modré trefil Lašákovu vyrážečku.
34:07
Vampola nedokázal zachytit příliš prudkou přihrávku od Bulíka. U puku jsou tedy domácí.
33:53
Ze strany jí nyní ovšem trefil Ján Sýkora, Lašák ale vytasil svou lapačku a schoval v ní puk!
33:44
Simon nahrál na modrou čáru, kde stál Jakub Jeřábek. Ten ale netrefil branku.
32:37
Balej rychlou útočnou akci zakončil přízemní střelou, Lašák byl ale se svým betonem pozorný.
32:24
Kadlecovo nahození odpálil Výtisk rukou na hůl spoluhráče, což znamená porušení pravidel. Po této přihrávce rukou následuje komerční přestávka.
31:56
Střídačka domácího týmu zasáhla do hry, díky čemuž se tedy hra musí přerušit. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
31:05
Dominik Kubalík zůstal zapomenutý na modré čáře a dostal se do samostatného úniku! Zkusil bekhendovou kličku, ale nezvedl dostatečně kotouč a Lašák ho tedy vyrazil svým betonem!
30:04
Domácí formace číslo tři ale nyní zakončit dokázala, pokus Jozefa Baleje do své lapačky chytil jeho krajan Ján Lašák.
29:27
Domácí drželi puk na holi a snažili se něco vymyslet, nepronikli ovšem přes střední pásmo.
V této třetině má Plzeň zatím jen jedinou střelu! Svůj výkon musí značně zlepšit, pokud chce bránit či dokonce navýšit své vedení. Liberec vystřelil v tomto dějství zatím sedmkrát.
28:47
Pokus Martina Bakoše z levého kruhu pro vhazování chytá Machovský. Toto přerušení nám přináší komerční přestávku.
28:10
Po dlouhé době zaútočili i domácí, přihrávka Simona na Johnsona ale byla moc prudká.
27:21
Vampola nahrál mezi kruhy na Ondřeje Vitáska, jehož pokus Machovský jen vyrazil na hůl Lukáše Krenželoka, který bekhendem v dobré příležitosti přestřelil bránu! To byla velká škoda pro Liberec.
26:42
Jakub Valský se obtočil okolo branky a zakončil, domácí gólman ale dokázal puk vyrazit! Liberec se teď dostal do dobrého tlaku.
26:12
Kubka odpálil před Jelínkem puk do strany, kde ho okamžitě na branku napálil Urban. Jeho pokus byl ovšem zblokovaný.
25:55
Tomáš Bulík předvedl pěknou rychlost a sjel si do střelecké pozice. Matěj Machovský byl ovšem připraven a puk chytil do své lapačky.
25:16
Přihrávky Jána Sýkory i Jeřábka do dobrých šancí byly zastaveny obětavými obránci Liberce.
24:54
Na druhé straně to od mantinelu zkusil Vampola, Machovský ale dokázal jeho střelu vyrazit.
24:40
Bližňákova střela z pravé strany byla nepřesná a skončila za brankou.
23:59
Hollweg před brankou hledal Kubalíka, jenž se ale k puku nedostal. O chvíli později se k němu propracoval Simon, jenž ho okamžitě poslal na branku, kde byl připravený Ján Lašák.
23:14
Jakub Valský dostával puk před brankou, při zakončení ale promáchl. Nic z toho tedy nebylo.
22:36
22:25
Liberečtí poslali puk přes všechny čáry.
22:20
Puk vypadl z hrací plochy mezi diváky, hra je tedy přerušena a vhazovat se bude v útočném pásmu Škodovky.
21:51
21:49
Bulík krásně prošel do útoku a předal puk Bakošovi. Ten se uvolnil mezi kruhy, odkud zpětně našel Tomáše Bulíka, jenž si ale musel zpracovávat puk a v závěru své akce tedy trefil Matěje Machovského!
21:10
Ondřej Vitásek si zaútočil, a to rovnou dvakrát. Ani jednou se ovšem neodhodlal k zakončení.
20:36
Kratěna byl v dobré šanci zahákován Petrem Gřegořkem (LIB). Hrát se tedy bude nadále ve čtyřech, poté přijde 45 sekund dlouhá přesilová hra Plzně 5 na 4.
20:26
20:10
Oba týmy tedy momentálně hrají ve čtyřech.
20:01
Místním fanouškům se představili malí hokejisté, kteří v závěru svého "utkání" byli vyprozoveni potleskem. A nyní jsou vítáni hráči A-týmu, jenž jsou nachystáni na zahájení druhé dvacetiminutovky.
První dějství hry je za námi. Viděli jsme v něm tři branky. O první dvě se postarali domácí Johnson a Bližňák, za hosty snižoval Vampola.
Druhá třetina začne 26 sekund dlouhou hrou 4 na 4, poté bude následovat zkrácená přesilová hra Liberce.
Další třetina začne přibližně v 16:23.
20:00
19:51
Mário Bližňák (PLZ) trefil svou holí soupeře do obličeje, inkasuje tedy dvouminutový trest.
19:48
Jan Výtisk podél mantinelu posílá puk přes všechny čáry.
19:16
Liberec vyhodil.
19:00
Začala poslední minuta hry v první třetině.
18:35
Šanci si ale vytvořil Liberec! Po akci Jaroslava Vlacha se k puku dostal Vampola, na kterého už zívala prázdná branka, ale útočník Bílých Tygrů trefil pouze Machovského beton!
18:26
Druhá přesilovka pro Plzeň, Jaroslav Balaštík (LIB) se provinil krosčekem.
17:40
Urban vystřelil okamžitě po vhazování, ale přestřelil. Následně se Urban ocitl v další šanci, Machovský ale vytasil svůj beton a vyrazil kotouč!
Na druhé straně dostal přihrávku do velmi dobré šance, Lašák ale vytěsnil puk nad bránu!
17:22
A Machovský tento tlak přerušil zákrokem proti střele Radima Šimka od levého mantinelu.
17:00
Filippi posílal kotouč před bránu, kde čekal Bulíř. Ten ale nedokázal vystřelit. Liberec nyní tlačí!
16:27
Tomáš Bulík unikal po pravé straně a zkusil to bekhendem, neměl ovšem dobře seřízená mířidla a přestřelil branku.
16:09
Zakázané uvolnění Bílých Tygrů.
16:01
Simonův pokus byl lehce tečovaný a ačkoliv šel vedle branky, Lašák raději zasáhl.
15:36
Gřegořek vyslal nebezpečnou střelu od modré čáry, ale puk nakonec letěl vedle brány.
15:26
Martin Bakoš posunul puk na Tomáše Filippiho, který byl sám před Machovským! Toho ale střelou po zemi nedokázal překonat, domácí brankář tak podržel kotouč a zachránil domácí od inkasování.
15:12
Mozík nahazoval ze středního pásma tak nevydařeně, že trefil ochrannou síť. Vhazovat se bude uprostřed ledu.
14:40
Šimek se snažil mezi kruhy nahrát na volného Valského, tato přihrávka byla ovšem moc prudká a útočník Liberce jí neměl šanci zachytit.
14:02
Domácí brankář po menším rozruchu před jeho brankou pokryl kotouč a zajistil vhazování po své levici.
13:48
A máme sníženo, Bílí Tygři snižují na rozdíl jediné branky! PETR VAMPOLA (14+17) se dostal na pravé straně k puku. Chtěl bekhendem nahrát na spoluhráče, ale Petr Kadlec si nešťastně srazil puk do vlastní sítě! Machovský tím byl zcela zaskočen a puk propadl za jeho záda. Asistence: Petr Gřegořek (0+8).
13:14
Druhá formace Plzně zkusila další kombinaci na jeden dotek, tentokráte ale úspěch nepřinesla.
13:01
Ti se ovšem neprosadili a tak mají puk opět domácí.
12:43
Sklenička bojoval o puk za brankou, ale neuspěl a dopředu tak mohou hosté.
12:16
Filippi nahozením ze středního pásma vybojoval vhazování v tom útočném. Komerční přestávka.
11:54
11:37
Simon hodil puk před branku, kde čekal Johnson. Lašák byl ale pozorný a dokázal kotouč vyrazit svými betony!
11:11
Domácím se přesilová hra vůbec nedaří, Tygři opět vyhodili.
10:48
Šimek se pokusil vyrazit do útoku, Mozík ho ale ve středním pásmu zastavil.
10:20
Výtisk obral Bližňáka o puk a poslal puk přes všechny čáry.
10:00
Liberčtí ihned po buly vyhazují.
09:54
Jeden z nejtrestanějších hráčů ligy Petr Jelínek (LIB) si do kolonky trestných minut zapíše dvouminutový trest za hrubost a desetiminutový trest za nesportovní chování. Menší trest odsedí Martin Bakoš.
09:54
Lukáš Krenželok se dostal přes útočnou modrou a ihned vystřelil, Machovský ovšem podržel puk v lapačce.
09:23
Urban přebral v útočném pásmu puk a nahrával na spoluhráče, ale rozhodčí odpískal ofsajd a akce tedy byla přerušena.
08:48
A je to 2:0! Rychlý kontr zakončila Plzeň náramně. Jan Schleiss si vyměnil puk s Ondřejem Kratěnou a následně perfektním pasem našel před brankou volného MÁRIA BLIŽŇÁKA (4+4), který poslal domácí tým do dvoubrankového vedení! Asistence: Jan Schleiss (7+9) a Ondřej Kratěna (10+17).
08:32
Plzeňští šli do protiútoku, dostali se ale do ofsajdu.
08:25
Machovskému vypadl Vlachův pokus ze strany, k dorážce se ale naštěstí pro domácí nikdo nedostal.
08:07
Ihned po buly pálil Boháč, trefil pouze ochrannou síť nad ledem.
08:04
Lašák podržel v lapačce nahození ze středního pásma a přerušil tak hru.
07:22
A máme tu první gól, domácí celek se dostává do vedení a Home Monitoring Aréna zažila první branku! Ján Sýkora vystřelil z pravé strany, Lašák tento pokus pouze vyrazil. Simon s následnou dorážkou neuspěl, NICHOLAS JOHNSON (13+14) už ovšem ano! Asistence: Dominik Simon (15+11) a Ján Sýkora (20+20).
07:07
Vampola byl při přechodu přes útočnou modrou zastaven, navíc byl odpískán ofsajd a nařízena komerční přestávka.
06:12
Jaroslav Vlach a Martin Bakoš dlouho kroužili s pukem okolo domácí branky, k zakončení se ovšem díky dobré práci plzeňských beků nedostali.
05:26
Puk vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před útočným pásmem Škodovky.
05:10
Z úhlu to zkusil Petr Vampola, trefil pouze beton domácího brankáře.
04:29
Jelínek s Urbanem se dostali do přečíslení 2 na 1, přihrávka prvně jmenovaného ovšem nebyla vůbec zdařilá. Machovský tedy neměl žádnou práci.
04:00
Lašák trochu zachyboval v rozehrávce a domácí se mohli dostat do šance, Schleiss ale v souboji s obráncem upadl a nedokázal tedy zakončit.
03:18
Dobrou ránu Ondřeje Kratěny po vhazování hostující brankář dokázal vyrazit do bezpečí.
03:12
Schleissovo nahození ze středního pásma podržel Lašák, napadající Kubalík ho k tomu vyloženě donutil.
02:58
Bakoše ale tělem od puku odstavil Hollweg, dopředu tedy míří domácí.
02:36
Derner se dostal přes střední pásmo a nahodil puk dopředu, Tygři jsou tedy v útočném pásmu.
01:35
Kubka dostal přihrávku na modrou čáru, vůbec mu ale nesedla střela a puk tak nedojel ani k brance.
00:42
Johnson se dobrým způsobem dostal přes obránce a jednou rukou se snažil překonat Lašáka, ale nezakončil úplně ideálně.
00:17
Liberečtí se hned nahrnuli do útoku, Vampola ale neposlal přesný pas a tak z toho nic nebylo.
00:01
A po nich následují i hráči Liberce. Do zahájení utkání zbývá zhruba minuta a půl.
Hokejisté domácího týmu právě vstupují na ledovou plochu Home Monitoring Arény.
Okolo pěti minut zbývá do zahájení dnešního utkání. Liberec stále bojuje o elitní desítku, Plzeň má zase možnost zajistit si účast ve vyřazovacích bojích. Dá se tedy očekávat zajímavá bitva.
Oběma celkům pomalu končí předzápasové rozbruslení a na ledě zůstávají jen ti nejmladší domácí hráči, kteří si klasicky dají kámen-nůžky-papír o to, kdo odnese kbelík s puky. Následují tedy závěrečné týmové porady před začátkem zápasu.

Dá se očekávat solidní návštěva, neboť před stadionem se tvořily poměrně dlouhé fronty na lístky.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Sklenička, Mozík, Jeřábek "A", Kadlec "A", Boháč, Kubka, Marcel – Schleiss, Bližňák, Kratěna "C" – Johnson, Simon, J. Sýkora – Lev, T. Sýkora, Balej – Kubalík, Hollweg

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Vaněček) – Gřegořek "A", Šimek, Plutnar, Derner, Vitásek, Ulrych, Výtisk "C" – Bulík, Vampola "A", Bulíč – Urban, Filippi, Valský – Krenželok, Jelínek, Balaštík – Bakoš, Vlach

Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Bláha, Charvát.
Hezké odpoledne z plzeňské Home Monitoring Arény! Dnes bude místní zimní stadion svědkem prvního utkání od nového pojmenování haly, jako soupeř přijíždí Bílí Tygři z Liberce.
Vzájemné zápasy
Plzeň má zatím lepší vzájemnou bilanci. Dvakrát ze tří zápasů totiž vyhrála. V 10. kole si z ledu soupeře odvezla výhru 2:1, následně ho doma zdolala poměrem 3:1. Stejný výsledek poté uhráli i Tygři v rámci 36. kola na domácím ledě.
Statistika nuda je, má však cenné údaje...

Bílí Tygři Liberec:

Postavení v tabulce: 11.

Počet bodů: 64

Počet vstřelených branek: 116

Počet inkasovaných branek: 118

Nejproduktivnější hráč: Tomáš Filippi 36 (14+22)

Počet inkasovaných branek: 123

Nejproduktivnější hráč: Ján Sýkora 39 (20+19)

Bílí Tygři Liberec
Tygři jsou po 48 odehraných kolech na jedenáctém místě se ziskem 64 bodů. Čeká je tedy tuhý boj o proniknutí do elitní desítky. Na Mladou Boleslav ztrácí jen čtyři body, tudíž to není vůbec nereálný cíl.

Po šesti prohrách v řadě se Liberec značně zvedl a zvítězil celkem čtyřikrát. Doma zdolal Olomouc, Vítkovice i Spartu, zvítězil i v Pardubicích.

Porážka Sparty Tygry dozajista velmi nabudila. Ve 32. minutě už dokonce vedli 3:0. Poté sice snížil Hlinka, ale následně skóroval Vlach a Liberec opět vedl o tři branky. To Sparta opět stáhla, jenže v závěru upravil Urban na konečných 5:2.

Liberec 5:2 Sparta
18. Výtisk (Šimek, Vampola), 30. Šimek (Filippi, Vampola), 32. Bulíř (Bakoš), 37. Vlach (Bakoš), 60. Urban – 34. Hlinka (Polášek, Piskáček), 40. Přibyl

Po utkání v Plzni čeká Liberec doma těžký zápas s Litvínovem. Následovat bude bitva v Karlových Varech. 1. 3. se v Podještědí představí Boleslav, což by za jistých okolností mohl být boj o postup do play-off.
HC Škoda Plzeň
Škodovka bojuje o přímý postup do play-off. Na sedmém místě tabulky totiž momentálně ztrátí na Pardubice dva body. Nutno ovšem podotknout, že hned dva soupeři mají stejný počet bodů jako Plzeň – Vítkovice a Zlín. Desátá Boleslav má bodů 68.

Po sérii tří proher se Plzeňané dokázali zvednout a vyhrát dva zápasy v řadě. Nejprve doma zdolali Kometu Brno 3:0, posléze vyhráli i na ledě rozjetého Zlína.

Toto utkání skončilo 4:2 ve prospěch Západočechů. Ti se v utkání ve 14. minutě ujali dvoubrankového vedení, v závěru prvního dějství ale domácí snížili. Následně se Plzeň díky gólům ve 36. a 50. minutě dostala do vedení 4:1, na což domácí odpověděli už jen jedinou brankou.

Zlín 2:4 Plzeň
19. Veselý (J.Svoboda, Kotvan), 57. Svoboda (Kašík) – 11. Kratěna (Schleiss), 14. Simon (J.Sýkora, Johnson), 36. Kadlec (Kratěna, Bližňák), 50. Mozík (Lev)

Dnes čeká indiány veledůležité utkání. Pokud Liberec porazí za tři body, postup do vyřazovacích bojů bude jistotou. Poté je ještě čeká utkání v Olomouci a následně doma zápas s Pardubicemi. Základní část zakončí ve Vítkovicích.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.