Ode mne to bude pro dnešek vše. Děkuji vám za pozornost a někdy příště u onlajnu na počtenou!
Sparta si odveze z Plzně tři body za výhru 5:2!
Přitom domácí do zápasu nevstoupili špatně, po brance Kubalíka ve 13. minutě vedli 1:0. Pak ale přišla druhá třetina, kdy Sparťané po trefách Pecha, Přibyla, Poláška a dvou gólech Cingela odskočili do vedení 5:2, za domácí se prosadil pouze obránce Mozík.
Třetí třetina už nám branku nepřinesla.
60:00
59:44
Střelu Kratěny po vhazování zblokovali bránící hráči.
59:43
Dělovou ránu Jana Schleisse vyrazil Novotný nad branku.
59:22
Schleiss se dobře dostal přes bránící hráče, zakončit ale nedokázal.
58:54
Puk skončil v hledišti. Utkání už se pouze dohrává.
58:34
Cingelova střela byla zblokována.
58:05
Hlinka projel celým útočným pásmem a poté vystřelil nad branku.
57:44
Kubkovu střelu z poloviny kluziště lapil Novotný.
57:33
Pražané v ofsajdu.
57:23
Pokus Vojtěcha Mozíka Novotný vyrazil.
56:44
Simon nahrával do střelecké pozice Dvořákovi, ten ale podklouzl.
56:17
Domácí se nemohou v útočném pásmu prosadit.
55:27
Po střele Kratěny zůstal kotouč na brance.
54:43
Po Mozíkově střele se k volnému puku dostal Balej, který s nim ještě objel branku, jenže kotouč pouze projel brankovištěm!
Dnešní utkání sleduje 5040 diváků.
53:37
Sabolič se probil až před Mensatora, který jeho pokus chytil do lapačky. Puk mu poté vypadl, ale naštěstí pro domácí v blízkosti nebyl žádný hráč soupeře.
53:00
Simon skvěle zrychlil po levém křídle, ale nic z toho nebylo.
52:41
Komerční přestávka.
52:41
Přibylovu střelu po Hlinkově přihrávce udržel ve své výstroji Mensator.
51:45
Domácí jsou stále aktivnějším týmem, přes bránící hráče Sparty se ale nemohou prosadit.
51:03
50:20
Kubalík z první přestřelil branku.
49:41
Ofsajd Škodovky.
49:29
Pas na Mozíka zachytil Rolinek, který následně vyhodil puk.
49:10
Lev minul branku střelou z první.
49:03
Šance pro Plzeň dotáhnout se na svého soupeře. Jan Buchtele (SPA) je vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí.
48:33
Střelecký pokus Jána Sýkory vyrazil Novotný.
48:16
Přihrávka na Schleisse už byla do ofsajdu.
47:56
Ofsajd domácího týmu.
47:30
Zblokovaný Pulpánův pokus.
47:26
Moravčíkův pokus bekhendem lapil Novotný.
47:00
Sparťané zatím zodpovědně brání.
Od této třetiny naskakují na led i Plzeňští Dominik Boháč s Matějem Beranem, kteří do této doby nehráli.
46:17
Jeřábkova střela po Beranově přihrávce zblokována.
45:28
Indrák zachytil Novotného rozehrávku, nedokázal ji ovšem potrestat.
44:27
Hlinka napadal Kubku při rozehrávce, domácí bek si ale poradil a puk odehrál.
43:49
Plzeňští srdnatě bojují, Sparta vyhazuje na další zakázané uvolnění.
43:25
Mozík se pokusil prokličkovat až k brance, ale o kotouč ho obrali obránci.
43:03
Jeřábek dobře prošel až za branku, tam ale neměl dostatečnou podporu.
42:37
A další icing hostujícího týmu.
42:10
Střela Branislava Kubky přes hradbu těl neprošla.
42:07
Sparťané byli pod tlakem a vyhazují na zakázané uvolnění.
41:52
A Moravčíkův pokus zablokován.
41:40
Simonova dělovka byla ztečována.
41:31
Úmyslný ofsajd Sparťanů posune hru před Filipa Novotného.
41:15
Kubkovo nahození doskákalo až za Novotného.
41:06
A další.
40:49
Zakázané uvolnění Plzně.
40:01
A nyní i hokejisté Sparty.
Hráči plzeňské Škodovky přichází na led.
Skončila nám druhá třetina dnešního utkání, kterou ovládla Sparta.
Už po 10 vteřinách vyrovnal na 1:1 Lukáš Pech, ve 30. minutě poslal hosty do vedení Přibyl. O necelé dvě minuty později upravil na 1:3 Polášek a chvíli po něm na 1:4 dával Cingel. Ve 37. minutě během přesilové hry snížil Mozík, poté si ale vlastní branku dal brankář Machovský a bylo to 2:5. Machovského v brance poté nahradil Mensator.

Škodovka bude muset ve třetí třetině, která začne přibližně v 19:22, pořádně zabrat.
40:00
39:35
Mensatorův první zákrok proti střele bývalého spoluhráče Petra Kumstáta byl hodně nejistý, domácí golman ale pokryl kotouč.
39:10
Balej v útočném pásmu ztratil puk.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
38:36
A do branky místo Matěje Machovského přichází Lukáš Mensator!
38:36
Sparta právě vstřelila branku!
Tak to je velmi smolná branka pro domácí tým! Nahození LUKÁŠE CINGELA (3+2) si do vlastní branky srazil brankář Matěj Machovský! Asistence: Marek Ďaloga (3+4).
38:08
Střelu Petra Kumstáta z levé strany srazil Jeřábek.
37:48
Plzeňané ztratili puk ve středním pásmu a protiútok zakončil Pech střelou do Machovského výstroje.
37:21
Kadlecův tečovaný pokus vyboxoval Novotný do bezpečné vzdálenosti.
37:00
Buchteleho střelu zblokoval Kubka.
36:38
Plzeň právě vstřelila branku!
Teď už to ale domácímu obránci vyšlo! Petr Kadlec nabil VOJTĚCHOVI MOZÍKOVI (3+1), který nekompromisní ranou propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Petr Kadlec (0+3).
36:29
Po Mozíkově dělovce doráželi na brankovišti Lev s Kratěnou, ani jeden se ale neprosadil!
35:57
Klimek vyhazuje puk za branku Machovského.
35:30
Simon se ukličkoval a neprošel do útočného pásma.
35:08
Dělovku Vojtěcha Mozíka drží Novotný.
34:50
Kratěnův pokus zblokovali obránci.
34:39
Robert Sabolič (SPA) je vyloučen nad dvě plus deset minut za úder do oblasti hlavy a krku. Sudí ponechávali výhodu, přesto Sparťané ještě asi 15 sekund s kotoučem hráli. Rozhodčí se za svou chybu omlouvají.
34:14
A Pražané přidávají další branku, toto je pro ně doslova snová třetina! Robert Sabolič krásnou přihrávkou našel před brankou LUKÁŠE CINGELA (2+2), který neměl problém uklidit puk do odkryté sítě. Asistence: Robert Sabolič (1+3), Adam Polášek (2+11).
34:04
Ofsajd hostujících.
33:18
Kumstátova střela z velmi dobré pozice byla zblokována nad branku!
32:52
Divíškův pas na Baleje neprošel přes bránící hráče.
32:39
Machovský nyní pro jistotu pokryl puk.
32:18
Marek Ďaloga mířil mimo.
31:54
Dvořák vybruslil z rohu v útočném pásmu, obránci ho ale o puk obrali.
31:11
I tuto početní výhodu hosté využívají a již tak vedou o dvě branky! Přihrávku od Hlinky do výborné pozice dostal sjíždějící ADAM POLÁŠEK (2+10), který propálil Machovského! Asistence: Jaroslav Hlinka (4+9), Daniel Přibyl (7+6).
31:01
A situaci jim komplikuje další vyloučení. Dvě minuty obdržel Michal Moravčík (PLZ) za podražení. To se domácím fanouškům po shlédnutí záznamu na kostce nad ledem vůbec nelíbí, ale už s tím nic neudělají.
30:48
Domácí se nemohou dostat přes střední pásmo a tak pouze nahazují puky.
30:24
Indrákův pokus udržel Novotný navzdory Schleissovo pokusu o dorážku.
29:58
Sparťané využívají přesilovou hru a jedou do vedení! Po střele Adama Poláška bylo před brankou Machovského pořádné trma-vrma, kde se nejlépe zorientoval DANIEL PŘIBYL (7+5), který překonal domácího brankáře! Asistence: Jaroslav Hlinka (4+8), Adam Polášek (1+10).
29:40
Přibylova přihrávka byla zblokována.
29:30
Za nedovolené bránění je vyloučen Lukáš Pulpán (PLZ).
29:20
Pražané se drží v útočném pásmu.
28:26
Klimkův pokus zblokoval Pulpán.
27:35
Poláškův pokus od modré vyrazil Machovský betonem.
27:29
Kumstát do vyložené příležitosti nahrál na Lukáše Pecha, dříve se ale stihnul přesunout Matěj Machovský, který jeho pokus vyrazil do ochranné sítě nad ledem.
27:02
Ale protiútok Sparty nic nenabídnul.
26:52
Nakonec o útočné pásmo Plzeňané přišli.
26:39
Ján Sýkora bojuje v útočném pásmu s pukem.
25:51
A opět. Útoky se momentálně ani jednomu z týmů nedaří založit.
25:28
A nyní se ofsajdem provinili Sparťané.
25:03
A další postavení mimo hru domácího celku.
23:18
Kratěna si vyměnil puk s Divíškem, na brankovišti se ale nedostal ke střele.
23:02
Za držení Jána Sýkory je vyloučen Lukáš Klimek (SPA).
22:37
Mozík trefil sít pouze z boku.
22:15
Čtvrtá formace Plzně teď solidně trápila hosty, k zakončení se ovšem nedostala.
21:35
Indrák z protiútoku trefil pouze Hrbase.
21:12
Polášek na druhé straně na modré čáře nezachytil přihrávku a puk je nyní až za brankou Sparty.
20:56
Novotného rozehru zachytil na modré Kubka, jeho pokus byl ale zblokován.
20:42
Tomáš Sýkora byl v ofsajdu.
20:30
Sražený puk na střídačku, bude se vhazovat v útočném pásmu Sparty.
20:10
Pražané hned v úvodu druhé třetiny vyrovnávají! Výbornou přihrávku za obranu obdržel LUKÁŠ PECH (3+6), který střelou zápěstím propálil Machovského a vyrovnal na 1:1! Asistence: Marek Ďaloga (3+3).
20:01
Hráči obou týmů přichází na ledovou plochu, druhá třetina nám brzy začne.
Skončila nám první třetina zatím velmi pohledného zápasu se spoustou šancí.
Ujala se ovšem jediná, ve 13. minutě se při přesilové hře krásnou ranou prosadil Dominik Kubalík. Plzeň tak po prvních 20 minutách vede 1:0.

Druhá třetina začne přibližně v 18:24.
20:00
19:56
Ďaloga si zpracoval puk a zkusil zakončit rychlý protiútok, jako první se po touši ale vrhl Machovský.
19:46
Divíškovu střelu z otočky zblokoval Hrbas do lapačky Filipa Novotného.
19:35
Lev vjel do útočného pásma až po Kubalíkovi – ofsajd.
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:45
Jeřábek zblokoval Pechovo střelu nad branku.
18:32
Klimek nahrával před branku na volného Ďalogu, ten ale odkrytou branku střelou z první přestřelil! Nutno říci, že přihrávka byla velmi prudká a tak měl slovenský bek těžkou situaci.
18:00
Přečíslení 3 na 2 zakončil Ján Sýkora střelou, kterou musel Filip Novotný udržet ve své výstroji.
17:51
17:17
Plzeňští vyhodili a Kratěna šel do šance, obránci Sparty byli ale rychlejší a o puk ho obrali.
16:53
Přibyl se před Machovským probíjel k zakončení, puk poslal ale vedle.
16:31
Ofsajd Spartě zastavil další akci.
16:16
Ďaloga svou zadovku poslal kotouč pouze na Tomáše Sýkoru, který následně taktéž vyhodil.
15:55
Jeřábek vyhazuje.
15:51
Za podražení je vyloučen Jozef Balej (PLZ). Předtím ale došlo k odpískání ofsajdu a tak domácí fanoušci dávají najevo velkou nevoli.
15:38
Pechovu rozehrávku zachytil Moravčík, který posouval na Baleje, jenž na puk ale nedosáhl! Naštěstí pro hosty.
15:26
15:20
Pechův pas jen proletěl před brankou Machovského.
14:54
Hollweg v útočném pásmu zadovkou posouval na Dvořáka, přihrávka ale neprošla.
14:34
Ale už se z něj vymanili a směřují dopředu.
14:18
Moravčíkova střela byla zblokována, Sparťané jsou nyní pod tlakem!
13:17
Sabolič ztratil puk a domácí šli do protiútoku, Simon byl ovšem zablokován a k ničemu se nedostal.
13:03
Klimkův pokus ze strany vyráží Machovský ramenem.
12:33
Domácí využívají přesilovou hru a jdou do vedení 1:0! Krásnou dělovkou se prosadil mladíček DOMINIK KUBALÍK (3+2). Asistence: Dominik Simon (1+4).
12:11
Simon v dobré šanci hledal Jána Sýkoru, obránci ho ovšem zablokovali.
10:49
Útočný faul hostů, Dominik Volek (SPA) vyloučen na dvě minuty za podražení.
10:38
Střelu Jána Sýkory lapil Novotný, který ihned rozehrál.
10:20
Kubkova střela už byla po odpískání ofsajdu.
10:05
Plzeňská čtvrtá formace dostala puk do útočného pásma a nehodlá se ho jen tak vzdát!
09:29
Kadlec srazil puk na střídačku svého celku.
09:05
Další ofsajd hostujícího týmu.
08:53
Matěj Machovský na druhé straně pokryl kotouč po důrazném tlaku Pražanů.
08:40
Divíškovu střelu z velké vzdálenosti Novotný zlikvidoval.
07:47
Ofsajd Sparty.
07:35
Machovský udržel kotouč, ačkoliv na něj dorážel Robert Sabolič. Následuje komerční přestávka.
07:30
07:10
06:59
Kratěna se před brankou hned dvakrát dostal k dorážce, ale ani jednou puk za Novotného nezasunul!
06:27
Hollweg posunul puk na volného Tomáše Sýkoru, ten ale neměl dostatečnou rychlost a tak musel hned střílet. Branku ovšem přestřelil!
05:54
Kumstátovu střelu udržel Machovský.
05:30
A vybojoval faul. Vojtěch Mozík (PLZ) inkasuje dvě minuty za úder do oblasti hlavy a krku. Jako bonus dostane navrch desetiminutový osobní trest.
05:25
Klimek dovezl kotouč až za plzeňskou branku.
05:10
Lukáš Klimek (SPA) vyloučen na dvě minuty za napadení.
04:56
Lev v útočném pásmu ztratil puk po dorbé obranné práci Hrbase.
04:22
Hollweg ukázkově a hlavně čistě srazil Hlinku a sklidil za to potlesk tribun plzeňské arény.
03:55
A opět nebezpečný kapitán Sparty, tentokráte domácí beci situaci vyřešili odpalem puku.
03:37
Polášek objel branku a Rolinek se tlačil k dorážce, obránci ho ovšem zablokovali!
03:10
Nepřesně mířil i Lukáš Pech.
03:00
Přibyl svou individuální akci zakončil střelou mimo.
02:25
Dvořáček na druhé straně nepřesným pasem zhatil útok.
02:03
Plzeňské druhé formaci nevyšla snaha ohrozit hostující branku.
01:21
Plzeň ale nic nevytvořila a puk je za brankou Novotného.
01:07
Buchteleho přihrávku zachytil ve středním pásmu Pulpán.
00:41
Poláškovu střelu lapil Machovský.
00:37
Pechův pokus srazil do ochranné sítě nad brankou Kadlec.
00:10
Divíškovu střelu vyrazil Novotný betonem.
00:01
Kampf se postaral také o čestné vhazování před zahájením dnešního utkání.
Radek Kampf, trenér mladšího dorostu a bývalý plzeňský hokejista, slaví dnes 50. narozeniny. Přejeme všechno nejlepší!
Ale nyní potleskem mohou přivítat své borce.
Na led přichází Sparťané. A domácí fanoušci je pochopitelně "vítají" pískotem.
Změny v sestavě Plzně:
Oproti minulému utkání v brance nastoupí dosavadní jednička Matěj Machovský. V obraně neregistrujeme žádné změny, kdežto v útočných formacích je jich více. Proti Vítkovicím byl jako třináctý útočník vedený Ján Sýkora, který dnes nastoupí v první formaci po boku Divíška a Baleje. Ve druhé formaci bude na pravém křídle místo Baleje tentokráte Ondřej Kratěna. Třetí útok zůstává zachován, stejně jako čtvrtý. Třináctým útočníkem dnes bude Matěj Beran.
Změny v sestavě Sparty:
Trenér Josef Jandač se oproti poslednímu utkání, které sehrála Sparta v Třinci, rozhodl, že žádné změny v sestavě neudělá.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Moravčík, Kadlec (A), Jeřábek (A), Mozík, Pulpán, Kubka, Boháč – J. Sýkora, Divíšek, Balej – Kubalík, Lev, Kratěna (C) – Hollweg, T. Sýkora, Dvořák – Schleiss, Simon, Indrák – Beran

HC Sparta Praha: Novotný (Staňa) – Barinka, Hrbas, Polášek, Piskáček, Mikuš, Ďaloga, Pilař (A) – Rolinek (C), Pech, Kumstát – Buchtele, Hlinka (A), Přibyl – Sabolič, Cingel, Klimek – Černoch, Volek, Dvořáček

Rozhodčí: Hribik, Kaukokari – Barvíř, Blümel.
Jedním z hlavních rozhodčích dnešního utkání bude Fin Mikko Kaukokari. Spolu s ním ve dvojici Jan Hribik, na čarách budou pískat Stanislav Barvíř a Petr Blümel.
Hezký podvečer z Plzně, kde se dnes podruhé představí pražský celek. Před několika okamžiky zde totiž zkřížili hokejky mladší dorostenci indiánů a Hvězdy Praha. Plzeň toto utkání vyhrála 8:0 a domácí příznivci by se jistě nezlobili, kdyby je dnes "áčko" dokázalo napodobit.
HC Sparta Praha
Sparta má o jeden odehraný zápas více. Se ziskem 24 bodů za osm výher je na pátém místě extraligové tabulky. Celkem už Sparťané vstřelili 40 branek, což je druhý nejproduktivnější tým celé ligy (Třinec jich má 45).

Poslední utkání sehrála Sparta právě na ledě Třince. Vzhledem k produktivnosti obou týmů by se dalo očekávat gólové představení, ale nakonec padly pouze tři branky. Tu vítěznou v 56. minutě zaznamenal Sparťan Přibyl.

Daniel Přibyl je taktéž nejproduktivnějším hráčem týmu (6+5). 11 bodů má i Jaroslav Hlinka (4+7). Nejlepším střelcem týmu je Lukáš Klimek (8+1).

8 zápasů za Spartu odchytal brankář Filip Novotný (93,33%) a 5 Rastislav Staňa (90,07%).
HC Škoda Plzeň
Plzeňané se aktuálně nachází na sedmém místě tabulky české extraligy. Po pěti výhrách a jedné prohře na nájezdy mají 16 bodů.

V posledním zápase se Plzeň utkala s Vítkovicemi. A byl to velmi vyrovnaný duel, Plzeň totiž třikrát vedla, přesto se jako klíčové ukázalo až to třetí vedení. V 56. minutě se trefil Divíšek a nakonec to byla vítězná branka. V zápase si poprvé v sezoně zachytal Lukáš Mensator.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je útočník Václav Pletka (1+8). Hned za ním je Ondřej Kratěna (4+4). Nejlepším střelcem týmu je Tomáš Sýkora (5+1).

Brankářskou jedničkou klubu je Matěj Machovský, který kromě posledního utkání odchytal všechny zápasy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.