Ode mě to bude pro dnešek vše. Přeji hezký víkend! Na počtenou!
Utkání nám skončilo a Plzeň získává tři body!
Zápas to byl velmi napínavý a vyrovnaný. Na branku diváci čekali do 26. minuty, to se prosadil Vojtěch Mozík. O tři minuty později zužitkoval přesilovku nejproduktivnější hráč Vítkovic – Ondřej Roman. Vedení Škodovce vrátil ve 32. minutě Dominik Simon, rovněž v přesilové hře. Vítkovičtí i tak dokázali vyrovnat, v 50. minutě se po vhazování prosadil Húževka, taktéž během početní výhody. A aby toho nebylo málo, i další gól padl v přesilovce. Tomáš Divíšek vymetl šibenici Šindelářovy branky a rozhodl o vítězství Plzně.

Čtyři z pěti dnešních branek tak padly při přesilových hrách. Plzeň získala tři body, Vítkovice odjíždí s prázdnou.
60:00
59:52
Zíb dostal pas do dobré pozice, zakončit ale nedokázal!
59:45
Šindelář opět na střídačce!
59:39
Vítkovice zahrály na zakázané uvolnění, nahožení Čerešňáka totiž spoluhráči nezachytili. Šindelář se tak vrací do své branky.
59:21
Mozík vyvezl puk do středního pásma.
59:13
Šindelář pochopitelně zůstává na střídačce. Vhazuje se po levici Mensatora.
59:13
Oddechový čas pro hosty.
59:13
Vandas dostal přihrávku do mezikruží, jeho střelu ale udržel Mensator!
59:05
Šindelář míří na střídačku!
58:52
I nadále mají Vítkovice problém dostat se dopředu.
58:39
Indrák s Hollwegem drží puk v útočném pásmu.
58:17
57:54
Divíšek objel branku a poslal puk do brankoviště, kde dorážel Jakub Lev. Puk ale skončil mimo. Vzrušení ovšem bylo zbytečné, neboť útočník Plzně stál v brankovišti.
57:19
Michael Vandas se obtočil okolo branky a pokusil se zaskočit Mensatora, ale neuspěl.
57:05
Nyní puk vyhodil Čerešňák.
56:48
Roman dokázal vyhodit až za branku Lukáše Mensatora.
56:27
Pletka svou přihrávkou na modrou čáru nenašel spoluhráče.
56:17
Další komplikace pro hosty. Za faul loktem je vyloučen Erik Němec (VIT).
55:58
Plzeň právě vstřelila branku!
Z dalšího útoku už se ale domácí prosazují a dostávají se tak do jednobrankového vedení, dnes již potřetí! TOMÁŠ DIVÍŠEK (3+2) vymetl šibenici Filipa Šindeláře! Asistence: Ondřej Kratěna (4+4).
55:39
Vítkovice vyváží kotouč z pásma, konkrétně se o to postaral Roman Szturc.
55:18
Přesilová hra pro domácí, za držení je vyloučen Petr Šenkeřík (VIT).
54:10
Icing Plzně.
53:53
Ve velmi dobré šanci se ocitl Ondřej Šedivý, Mensator jeho střelu do odkryté branky vyrazil betonem!
53:43
Oba týmy hrají v plném počtu.
53:08
Hlinka se snažil protlačit přes Moravčíka do zakončení. Nedokázal to. Plzeňský mladík dnes brání velmi dobře.
52:25
Do protiútoku vyrazily Vítkovice a střela Svačiny šla mimo.
52:18
Simon mířil nad branku.
52:08
Simon nabil na modrou Jakubovi Jeřábkovi, jehož střelu fantasticky lapil Filip Šindelář!
52:00
Ofsajd domácím zastavil další akci.
51:43
Na dvě minuty za hrubost jsou vyloučeni Roman Szturc (VIT) a Lukáš Pulpán (PLZ).
51:43
Ondřej Roman si vybruslil zpoza branky a střelou z otočky překvapil Mensatora, ten ale puk měl u svého betonu a následně ho podržel.
Dnešní utkání sleduje 4379 diváků.
51:31
Plzeňští vyhazují na icing.
51:15
Huna nahrával sjíždějícímu Romanovi, tomu ale pouze proletěl puk okolo hole!
51:00
Kratěna nabil Lvovi, jehož dělovku z první Šindelář lapil!
50:20
Vandas dostal puk do útočného pásma, tam už se ale k zakončení nepropracoval.
50:06
Simon v samostatném úniku vychytán Šindelářem!
49:53
Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovice vyrovnávají tři vteřiny před koncem přesilové hry! Szturc vyhrál vhazování přímo na hůl PETERA HÚŽEVKY (3+1), který propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Roman Szturc (0+3).
49:51
Po střele Romana Szturce se puk zastavil až v lapačce Lukáše Mensatora!
49:13
Dvořák se v oslabení probíjel k zakončení. Nedokázal to, ale místo toho ušetřil několik cenných vteřin v oslabení.
48:59
Zíbova střela byla zblokována.
48:18
Střelu Šenkeříka vyrazil Mensator mimo.
48:03
Vandas obral o puk Jeřábka, ale zakončit naštěstí pro domácí nedokázal!
47:56
A vybojovaly z toho přesilovou hru. Za hru vysokou holí inkasuje dvě trestné minuty Václav Pletka (PLZ).
47:40
Vítkovice nadále tlačí svého soupeře!
47:20
Romanův pokus zblokoval před Mensatorem stojící Kubka.
47:00
Střelecký pokus Svačiny Mensator vyrazil.
46:21
Jeřábkova střela postrádala jak razanci, tak přesnost.
45:30
Na druhé straně se v dobré šanci před brankou zjevil Vandas, puk ale poslal vedle!
45:11
Kubalík tečoval do útočného pásma a puk se došoural až k Šindelářovi, který ho rozehrál.
44:46
Před Kratěnou nyní hostující gólman raději podržel puk.
44:35
Pokus Tomáše Divíška lapil Šindelář.
43:44
Střela Erika Němce byla sražená bránícími hráči.
42:45
Nebezpečná přihrávka na před brankou stojícího Vandase naštěstí pro Plzeň neprošla.
41:50
Střelu Romana Szturce z první zblokoval obránce Vojtěch Mozík.
41:10
Šenkeříkův pas do útočného pásma zachytil Moravčík.
40:34
Nahození Lukáše Kováře šlo hodně vedle branky.
40:01
Hokejisté Plzně a Vítkovic již krouží po ledové ploše a jsou nachystáni na třetí třetinu, která nám začne přibližně za 90 sekund.
Skončila nám druhá třetina a Plzeň po ní vede 2:1. První branka padla ve 26. minutě, když se prosadil Vojtěch Mozík. O tři minuty později dokázal během přesilové hry srovnat Ondřej Roman. Při početní výhodě se prosadili taktéž domácí, svou první branku v plzeňském dresu dal Dominik Simon.

Třetí třetina nám tak dozajista nabídne zajímavý souboj. Udrží Plzeň své vedení nebo dokáží hosté vyrovnat a případně otočit skóre?

Třetí třetina začne přibližně v 19:18.
40:00
39:53
Divíšek nahrával na Pletku, ten ale zakončit nedokázal.
39:37
Vítkovičtí zahráli na zakázané uvolnění.
38:42
Svačina zadovkou hledal spoluhráče, našel ovšem pouze Dvořáka.
38:31
Přečíslení 2 na 1 zakončoval Tomi střelou, kterou Pulpán srazil do ochranné sítě.
37:58
Jan Schleiss se dostal k zakončení a následně i k dorážce, hostující brankář ale nyní podržel svůj celek.
37:40
Jeřábkův jedovatý pokus taktéž Šindelář zneškodnil.
37:19
Dobrá střela Michala Moravčíka! Šindelář musel puk podržet.
37:05
Dvořák v útočném pásmu ztratil puk.
36:44
Vandas zahrál vysokou holí a puk se tak dostane do útočného pásma Plzně.
36:16
Po nahození Branislava Kubky podržel hostující brankář puk ve své lapačce.
35:30
Kratěna si vybruslil do velké šance před Šindeláře, jenže toho překonat nedokázal!
35:14
Simon přihrávkou hledal spoluhráče, jenže pas byl zblokovaný.
34:55
Schleiss skvěle zrychlil a zabránil tak zakázanému uvolnění.
33:38
Tentokráte se po Pastorově střele žádný šťastný odraz nekonal.
33:36
Po střele Tomáše Pastora se puk odrazil od zadního mantinelu za Lukáše Mensatora, puk ale naštěstí pro domácí zůstal pod ním.
32:49
Divíškův pas nikdo ze spoluhráčů nezachytil a puk tak doputoval až k Mensatorovi.
32:39
Jeřábkova tečovaná střela skončila za brankou.
32:35
Komerční přestávka.
32:05
Kadlec za brankou drží puk, oba týmy totiž potřebují vystřídat.
31:35
Hlinka už se napřahoval ke střele, ale v rozhodující chvíli ho o puk obral Kratěna.
31:17
Škodovka v ofsajdu.
31:03
A Plzeň tuto přesilovku bleskurychle využívá a jde do vedení 2:1! Svým důrazem se teď prosadil DOMINIK SIMON (1+3), který z několikáté dorážky překonal Filipa Šindeláře! Asistence: Václav Pletka (1+8).
30:54
Přesilová hra pro domácí celek, za hákování je vyloučen Petr Kolouch (VIT).
30:01
Szturc si při své prudké střele zápěstím špatně seřídil svá mířidla.
29:50
Po přihrávce Simona před branku se snažil dorážet Indrák, Šindelář neměl puk před kontrolou, rozhodčí ale měl špatný výhled a raději přerušil hru.
29:35
Schleissova dělovka šla vedle.
28:44
Čerešňák mířil mimo.
28:29
Erik Němec si vybruslil do další šance, ale jeho pokus zblokoval Petr Kadlec.
28:06
A máme vyrovnáno, Vítkovice využívají přesilovou hru! ONDŘEJ ROMAN (5+7) dostal nabito od Lukáše Zíba a dobrou střelou překonal Mensatora mezi betony! Asistence: Lukáš Zíb (0+6), Vladimír Svačina (4+7).
27:56
Střelu Romana ze strany Mensator dokázal vyrazit.
27:44
Václav Pletka (PLZ) je ale vyloučen za nedovolené bránění.
27:44
Trio domácích Divíšek – Pletka – Kratěna teď překombinovalo svojí akci.
27:05
Do protiútoku se vydali hosté a Erik Němec jel sám na Mensatora, ten ho ale vychytal!
26:55
Lev do obrovské šance nahrál Balejovi, Šindelář ale jeho pokus zneškodnil!
26:27
Roman posílal kotouč před branku, kde stál Vladimír Svačina, ale Mensator pokryl kotouč.
26:00
Icing domácích přesune hru před Lukáše Mensatora.
25:37
Z ničehonic se dostává Plzeň do vedení! V útočném pásmu se k odraženému puku dostal VOJTĚCH MOZÍK (2+1), který ho nekompromisní dělovkou napálil za Šindelářova záda! Asistence: Dominik Simon (0+3), Michal Dvořák (1+2).
24:45
Michal Hlinka dostal přihrávku před odkrytou branku a poprvé promáchl, podruhé už se dostal ke střele a Mensator vyrazil puk nad sebe, následně ho už dokázal podržet!
24:38
23:42
Zíbova střela byla zblokována hradbou těl nacházejících se před Mensatorem.
23:00
Ondřej Roman při pokusu o střelu zlomil svou hůl.
22:38
Jan Schleiss (PLZ) vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí.
22:29
Szturc při ponechané výhodě vystřelil a Mensator musel vyrazit puk!
22:08
Po střele Jozefa Baleje se puk od mantinelu odrazil do hlediště.
21:55
Zdráhalův pokus vyrazil Mensator do strany.
21:36
Erik Němec prověřil Mensatora, ten obstál.
21:28
Střelu Mozíka zblokoval Hlinka.
20:58
Dělovka Lukáše Kloka šla vedle.
20:53
Po střeleckém pokusu Michaela Vandase podržel Mensator puk.
20:49
20:35
Hollweg tvrdou ranou vyhazuje kotouč z pásma.
20:01
Hráči obou celků již krouží na ledě nachystáni na začátk druhé třetiny.
V první třetině jsme zatím branku neviděli. Plzeň byla aktivnějším týmem, měla k dispozici i přes čtyři minuty dlouhou hru v přesilovkách, ale gólově se prosadit nedokázala. Neuspěly ani Vítkovice, a tak je po první třetině stav 0:0.

Druhá třetina začne přibližně v 18:22.
20:00
19:54
Roman dlouho váhal s přihrávkou a byl obrán o puk.
19:38
Po střele Čerešňáka vypadl Mensatorovi puk, ale při cestě do brány se zastavil těsně před brankovou čárou!
19:14
Domácí vyhazují kotouč až za branku Šindeláře.
19:00
Michal Hlinka v dobré šanci jen těsně minul branku!
18:49
Szturc se rozjížděl do útoku, byl ale podražen Jakubem Lvem (PLZ), který tak dostává dvě minuty.
18:07
Tomáš Pastor vyhodil před napadajícím Hollwegem na icing.
17:41
Hostujícímu týmu byl odpískán ofsajd.
17:35
Pulpánova střela jen prolétla okolo Šindeláře.
16:58
Húževka v souboji s Dvořákem posunul vítkovickou branku.
16:00
Petr Kolouch si vybruslil do dobré příležitosti, ale puk poslal mimo.
15:52
Po držení puku u mantinelu rozhodčí přerušil hru a následuje komerční přestávka.
15:36
Svačina svou individuální akci zakončil střelou, která se od bruslí Jakuba Jeřábka odrazila do rohu kluziště.
14:48
Simon zakončoval bekhendem vedle brány. Plzeň teď na svého soupeře vyvíjí velký tlak!
14:10
Vojtěch Tomi se snažil obrat Moravčíka o puk, plzeňský obránce ale obstál.
13:40
Divíšek se dostal k volnému puku před Šindelářem, ale branku v těžké pozici a tísněný obráncem netrefil.
13:21
Dvořák nahrál před branku do dobré šance na Moravčíka, Šindelář ale vyrazil kotouč!
12:57
12:25
Lev za Šindelářovo brankou ušetřil další sekundy.
11:58
Nyní se o to po těžké práci postaral Tomáš Sýkora.
11:20
Kadlec vyhodil kotouč přes všechny čáry.
11:18
Lukáš Kovář vystřelil od modré, Mensator schoval puk ve své výstroji.
10:57
Vítkovice obléhaly branku Plzně a vybojovaly faul. Lukáš Pulpál (PLZ) dostává dvě minuty za sekání.
10:29
Hlinka si velmi dobře vyměnil kotouč s Němcem, ale Mensator puk dokázal vyrazit!
10:11
09:54
Po dobré kombinaci trefil Kratěna boční síť!
09:44
Kadlecovu střelu nejistě vyrazil Šindelář.
08:54
Balej ve velmi dobré šanci mířil jen těsně vedle levé tyče branky Filipa Šindeláře!
08:33
Po střele Petra Kadlece na brankovšti operoval Tomáš Divíšek, rozhodčí ale raději přerušil hru, neboť se domníval, že Šindelář drží puk ve své moci.
08:20
Mozíkova dělová rána šla vedle!
08:19
Hosté ve čtyřech, Kovář je zpátky na ledě.
08:16
Střelu Petra Kadlece schoval Šindelář ve své lapačce.
08:11
Peter Čerešňák (VIT) vyhodil kotouč přes mantinel a obdržel dvě minuty. Domácí budou hrát 8 sekund proti třem, poté bude následovat klasická přesilová hra.
07:50
Kadlecův pokus vyrazil Filip Šindelář nad branku!
07:42
Mozíkova jedovatá střela šla vedle!
07:31
Szturc vyhodil kotouč na střídačku, bude se vhazovat po levici Šindeláře.
06:57
Další sražená střela Jozefa Baleje, tentokráte puk skončil u hrazení a Vítkovičtí posléze vyhodili.
06:40
Balejovu střelu srazil Ondřej Roman do ochranné sítě nad brankou.
06:19
Lukáš Kovář (VIT) podrazil Tomáše Sýkoru a je vyloučen na dvě minuty.
05:43
Kolouchovi v dobré pozici před brankou nesedla střela.
05:30
Dlouhé nahození Pastora vyrazil Mensator do rohu.
05:16
Nyní jejich snahu ale zastavil ofsajd.
04:49
Plzeň pokračuje v útočné aktivitě a snaží se najít cestu k ohrožení Filipa Šindeláře.
03:49
Němec vyrazil do protiútoku, poté přenechal kotouč Hlinkovi, ten o něj ale přišel.
03:21
Hosté si s touto situací ale poradili a raději vyhazují na zakázané uvolnění.
03:00
Plzeňští se drží v útoku.
02:23
02:16
01:18
Dobrá Mozíkova střela vyvolala menší rozruch před brankou, nakonec z toho ale ohrožení Šindeláře nebylo.
00:49
Pletka v útočném pásmu nahrával na Divíška, hosté ale přihrávku zachytili.
00:23
Ondřej Kratěna (PLZ) ale nešťastně trefil holí do obličeje Michala Hlinku a dostává také dvě minuty.
00:16
Plzeň si hned v úvodu zahraje přesilovku, faulován byl Hollweg a vyloučen je Lukáš Zíb (VIT).
00:01
A nyní i domácí hokejisté.
Na led vstupují hosté z Ostravy, HC Vítkovice Steel.
Stadionem zní plzeňská hymna a fanoušci v kotli točí svými šálami.

Na ledě současně při tom již krouží čtveřice rozhodčích dnešního zápasu.
Na soupisce Plzně kromě zmíněné změny v brance registrujeme i další – v sestavě není Nicholas Johnson, místo něj se po disciplinárním trestu vrací Ryan Hollweg. Šanci dostane i junior Miroslav Indrák.

Třináctým útočníkem dnes bude Ján Sýkora, který ještě během zápasu v Pardubicích hrál ve druhé formaci.
Oproti minulému utkání se na soupisce Vítkovic neobjevuje zkušený obránce Richard Stehlík (doposud 1+2). Marně bychom hledali i Jiřího Burgera (0+5). Proti Mladé Boleslavi chytal Daniel Dolejš, ten dnes ale zůstává na střídačce.

Naopak oproti minulému utkání si dnes zahrají Patrik Zdráhal a Vojtěch Tomi, kterého letos čeká první utkání v extralize.

HC Škoda Plzeň: Mensator (Machovský) – Moravčík, Kadlec (A), Jeřábek (A), Mozík, Pulpán, Kubka, Boháč – Pletka, Divíšek, Kratěna (C) – Kubalík, Lev, Balej – Hollweg, T. Sýkora, Dvořák – Schleiss, Simon, Indrák – J. Sýkora

HC Vítkovice Steel: Šindelář (Dolejš) – Kovář, Zíb, Klok, Čerešňák, Pastor, Šenkeřík, Štencel – Svačina (A), Roman (C), Huna – Němec, Hlinka, Vandas – Zdráhal, Húževka (A), Tomi – Szturc, Kolouch, Šedivý – Kucsera

Rozhodčí: Pešina, Souček – Gerát, Hynek.
V sestavě Plzně vidíme jednu velmi výraznou změnu. V brance poprvé v této sezoně dostane prostor Lukáš Mensator, Machovský usedne pouze na střídačku.

Na druhé straně bude od úvodního vhazování v brance Filip Šindelář.
K dispozici Plzni by měl být již útočník Ryan Hollweg, jemuž byl původní 10zápasový trest snížený na 8 utkání.
HC Vítkovice Steel
Ostravský celek je v tabulce aktuálně na 12. místě, je na tom tedy ještě hůře než Plzeň. Vyhrát dokázal taktéž čtyřikrát, ale žádný další bod už nezískal.

Naposledy doma Vítkovice přivítaly nováčka z Mladé Boleslavi. Před zraky 4088 diváků ale prohrály 1:4, když jedinou branku domácích zaznamenal ve 48. minutě Vandas.

Nejproduktivnějším hráčem klubu je Ondřej Roman s 11 body (4+7). Hned za ním je Vladimír Svačina (4+6), který svého času působil i v dresu Plzně.

V brankovišti se v průběhu této sezony vystřídali dva brankáři. Do 7 zápasů zasáhl Daniel Dolejš a do 6 Filip Šindelář, ani jednomu se ale příliš nedařilo a několikrát v sezoně byli nahrazeni svým kolegou.
HC Škoda Plzeň
Indiáni zatím nezažívají dobrou sezonu. Po 11 zápasech mají na svém kontě pouze čtyři výhry. Díky dalšímu bodu získaném v zápase s Litvínovem mají celkem 13 bodů.

Poslední utkání hrála Škodovka v Pardubicích. Už to vypadalo, že si odveze minimálně bod za remízu, jenže 73 vteřin před koncem třetí třetiny skóroval domácí útočník Petr Sýkora a bylo rozhodnuto.

Klubové produktivitě vládne s osmi body (1+7) Václav Pletka. Nejlepším střelcem týmu je s pěti góly a jednou asistencí navrch útočník Tomáš Sýkora.

Neotřesitelnou brankářskou jedničkou je Matěj Machovský, který doposud zasáhl do všech 11 zápasů a s úspěšností zásahů 91,21% se dá označit za velkou oporu Plzeňských.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.