SESTŘIH: 39. kola extraligy, Plzeň - Vítkovice 5:4

Ode mě to bude pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního večera!
Zápas s nervy drásající koncovkou nakonec vyhrála plzeňská Škodovka 5:4!
Po první třetině, ve které padla pouze jedna branka, přišla ta druhá, v níž jsme viděli celkem sedm branek! Ve třetím dějství už padla pouze jedna, díky které se hosté dostali na rozdíl jedné branky a po zbytek utkání manko dotahovali, nakonec to ale nesvedli.
60:00
59:59
A je definitivně po šancích hostů, Zíb stál totiž v brankovišti.
59:53
Huna se v mezikruží dostal k puku, ten ale poslal mimo tři tyče.
59:36
Hollweg byl ve středním pásmu tísněný a prázdnou branku netrefil.
59:26
Vhazování se bude opakovat, domácí ho totiž vyhráli nedovoleně.
59:26
A máme tu icing Plzně, hra se tak dostane k Machovskému.
59:21
Daniel Dolejš míří z branky, Vítkovice to zkusí v šesti!
59:10
Plzeňská čtvrtá lajna nyní odvádí velmi dobrou práci při napadání.
58:41
Tomáš Svoboda byl v jasném ofsajdu, bude se tak znovu vhazovat.
58:27
Machovský po nahození hostů raději přikryl kotouč a přerušil tak hru. Tento zápas jistě není pro slabé povahy.
57:32
Nyní poklekl Simon proti zakončení Lukáše Zíba. Tlak Vítkovic se ale stále zvětšuje!
56:46
Moravčík zblokoval střelecký pokus Olesze nad.
56:09
Nebezpečný pokus Petera Húževky vyrazil Machovský špičkou betonu!
55:45
Puk skončil v prostoru mezi střídačkami, následuje vhazování před útočným pásmem ostravského týmu.
55:32
Zakázané uvolnění domácího týmu.
55:22
Po Johnsonově nepovedné střele proskákal puk přes obránce, Ján Sýkora se k němu ale nedostal.
54:50
Nyní ale zkusili i zaútočit, střelu Pulpána vyrazil Dolejš do rohu.
54:02
Na domácích je při rozehrávkách znát velká nervozita a o branku na 5:5 si opravdu koledují!
53:22
Komerční přestávka.
53:22
Do velké šance si před branku nyní vybruslil Michal Hlinka, jeho bekhendové zakončení ale Machovský podržel!
53:05
Vítkovice jsou značně povzbuzené a dělají domácím velké problémy!
52:48
Kucserův pokus z úhlu vyrazil Machovský, který se natlačil ke své tyčce.
51:52
Mozík se dostal k odraženému puku a napálil ho nad branku.
51:25
Vítkovičtí si opět vytvořili tlak v útočném pásmu, ze kterého nakonec přišla zblokovaná střela vysoko nad branku.
50:50
Štencel ve středním pásmu obral Moravčíka o puk, útočnou akci ale vytvořit nestihl.
50:02
Do protiútoku ale nyní vyrazili Plzeňští, Pulpán přistrčil puk na Jána Sýkoru, jehož střelu ale lapil Dolejš.
49:37
Skrytou střelu Michaela Vandase dokázal Machovský vyrazit. Vítkovice nyní tlačí!
Dnešní utkání sleduje 4893 diváků.
48:46
Němec nyní spěchal za volným pukem dopředu, Kubka ho ale vleže na poslední chvíli odpálil do rohu.
48:23
Vítkovice právě vstřelily branku!
A už je to pouze o jednu branku! Vítkovický protiútok zakončil svižnou střelou VLADIMÍR SVAČINA (15+21), který dal svou druhou branku v dnešním zápase a snížil na 4:5 z pohledu Vítkovic! Asistence: Ondřej Roman (12+20).
47:44
Kratěna předal puk do jízdy Bližňákovi, ten se ale přes tři protihráče nedokázal prosadit ke střele.
47:14
Johnsonova střela sice Dolejšovi vypadla, vítkovický brankář ale stihl zareagovat a puk udržel.
46:49
Střela Branislava Kubky byla zblokována a zaútočit tak můžou hosté.
46:33
Hollweg dobře vystřelil z levé strany, Dolejš byl ale pozorný a puk chytil!
46:12
A puk je opět v ochranné síti nad Machovským. Následuje komerční přestávka.
46:02
Schleiss dostával dobrý pas do jízdy, na puk ale nedosáhl a tak z akce nakonec nic nebylo.
45:37
Kotouč po teči plzeňského beka Moravčíka skončil v ochranné síti.
45:00
Škodovka se z tlaku vymanila výhozem až k Dolejšovi.
44:35
Szturc zůstal úplně nehlídaný na hranici kruhu pro vhazování, Machovský ale včas šel na zem a puk vyrazil!
44:23
Zakázané uvolnění Plzně.
44:04
Simonovo nahození od mantinelu chytá Dolejš.
43:59
Čtvrtá formace Plzně vytvořila tlak na Dolejšovu branku, gólman Vítkovic ale chytil puk a podržel ho.
43:11
42:40
Kratěna se dostal přes modrou, pak ale ztratil puk a hosté opět vyhodili.
42:27
Svačina vyhodil puk až k Machovskému a osvobodil tak hosty.
42:19
A další Lvův pokus po průniku Dominika Simona chytá Daniel Dolejš.
42:01
Simon nahrál na Lva, který vystřelil zápěstím. Puk ale mířil nad bránu.
41:23
Tvrdou střelu Jakuba Lva vyrazil Dolejš, Vítkovice poté vyhodily puk přes všechny čáry.
41:11
Jiří Burger (VIT) je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
41:00
Zíbův přízemní pokus nejprve zachytil Jeřábek, ten ale posléze namazal hostujícímu obránci a ten se dostal k zakončení v mezikruží, které ale lapil Machovský!
40:40
Při rozehrávce se ale dopustili nepřesnosti a je z toho zakázané uvolnění.
40:16
Domácí se natlačili do útoku, ale k zakončení se nedostali a tak svou další akci začínají zpoza branky.
40:01
Hokejisté obou celků již krouží na ledě připraveni na třetí třetinu.
Šest minut a několik sekund do zahájení třetí třetiny a na ledě právě probíhá přestávková soutěž. Přinese nám i třetí třetina zajímavou gólovou podívanou?
Druhá třetina nám nabídla parádní gólové hody, během těchto 20 minut padlo celkem sedm branek! Škodovka vede po 40 minutách hry 5:3 a třetí třetina nám jistě nabídne zajímavou podívanou.
Další třetina začne přibližně v 17:20.
40:00
39:58
A nyní domácí brankář za velkého potlesku lapil puk a přerušil tak hru.
39:45
Dělovou ránu Čerešňáka vyrazil Machovský betonem, až to zadunělo!
39:38
Němcův nebezpečný pas před branku byl zblokován.
39:33
38:47
Jakub Lev se při vlastním oslabení dostal do šance, jeho střelu ze strany ale Dolejš vyrazil betonem!
38:13
Těsně po návratu Indráka pálil Svačina vedle branky.
38:00
Romanův pas byl zblokován, hosté ale zůstávají v útoku.
37:33
Petr Kadlec (PLZ) nešťastně vyhodil puk do ochranné sítě a je vyloučen. 33 sekund dlouhá přesilovka 5 na 3 pro Vítkovice, dnes v utkání již druhá. Tentokráte ale znatelně kratší.
37:11
Svačina z první po nahrávce od Romana mířil vedle branky Machovského.
36:38
Moravčík zblokoval přihrávku a puk tak dojel až k Dolejšovi.
36:06
Další vyloučení domácích – Vojtěch Mozík (PLZ) inkasuje dvě + deset minut za úder do oblasti hlavy a krku. Menší trest odsedí Miroslav Indrák.
35:50
A další velká šance Plzně! Johnson dostal přihrávku před Dolejše, za nějž ale puk nedokázal procpat!
35:41
Puk v ochranné síti nad brankou Machovského.
35:08
V dobré šanci dostal Bližňák pas od Pulpána, Dolejš se ale včas přesunul a puk vyrazil!
34:39
Vítkovice ovšem záhy snižují opět na rozdíl dvou branek! VLADIMÍR SVAČINA (14+21) unikl Jeřábkovi a forhendovou kličkou prostřelil Machovského, 5:3! Asistence: Ondřej Dlapa (1+3).
34:28
Plzeň právě vstřelila branku!
Pátý gól domácího celku! Střela Jána Sýkory trefila bránícího hráče, puk se ovšem po následné práci slovenského útočníka dostal k NICHOLASI JOHNSONOVI (11+10), který ho uklidil za Dolejšova záda! Asistence: Ján Sýkora (16+17) a Branislav Kubka (1+8).
34:09
Olesz ve středním pásmu zachytil přihrávku Jána Sýkory a následně i zakončil, Machovský ale jeho bekhend vyrazil.
33:57
Po této situaci se strhla menší mela a resultuje z toho vzájemné vyloučení za hrubost – Vojtěch Mozík (PLZ) a Roman Szturc (VIT).
33:57
Střelu Szturce z úhlu velmi nejistě podržel Machovský! Ten ani nevěděl, že má puk mezi betony, naštěstí pro Škodovku ho ale udržel.
33:42
Domácí pouze nahodili puk a šli vystřídat, útočí tak hosté.
33:05
Daniel Dolejš podržel puk a bude se vhazovat po jeho pravici.
32:53
Johnson se snažil v mezikruží dostat k volnému puku, nakonec to ale nedokázal.
32:31
Zakázané uvolnění Vítkovic.
32:25
Akci domácího týmu nyní zastavil ofsajd, což se ale domácím vůbec nelíbí! Nic už s tím ale nezmohou, následuje komerční přestávka.
32:08
32:04
Střelu Svačiny z první vyrazil Machovský!
31:24
A další pokuz vítkovického obránce vyrazil Machovský betonem, domácí vyhazují.
31:13
Nyní Marek Hrbas z první mířil mimo.
30:52
Hrbasova rána byla sražena a Plzeň se poté dokázala osvobodit.
30:18
Kudělka při střele zlomil hůl a puk se tak sotva došoural k brance.
30:08
Petr Kadlec (PLZ) vyhodil puk přes mantinel a domácí půjdou na minutu a 56 sekund do tří!
30:04
K velké nelibosti domácích fanoušků je za nedovolené bránění vyloučen Jan Schleiss (PLZ).
29:54
Michal Moravčík střelou ze strany trefil pouze boční síť.
29:00
Vítkovice jsou na koni a ženou se opět dopředu. Snížení na rozdíl dvou branek je značně povzbudilo.
28:14
Tak že by ještě drama? Vítkovičtí snižují na rozdíl dvou branek! Po akci Szturce Machovskému propadla do branky nepříliš tvrdá střela MICHALA HLINKY (3+4)! Gól si ještě nechal videorozhodčí potvrdit, jelikož kotouč se za brankovou čáru doslova došoural. Asistence: Roman Szturc (6+6).
27:44
Vandas se snažil natlačit před branku, jenže nezakončil v ideální pozici.
27:07
Po nahození Tomáše Sýkory podržel Dolejš kotouč.
26:33
26:31
Schleiss ve středním pásmu svedl souboj o puk, ale nakonec na něj nedosáhl.
25:48
Svačinův bekhendový pokus byl neúspěšný, Machovský drží puk.
25:33
Olesz velmi dlouho jezdil s pukem v útoku, ke střele se ale nedostal.
24:33
Hned po vhazování dávají hosté první gól a máme sníženo! ERIK NĚMEC (4+3) propálil Machovského poté, co Burger vyhrál buly přesně na jeho hokejku! Asistence: Jiří Burger (4+10).
24:29
24:05
Oba týmy hrají v plném počtu.
24:00
Oddechový čas pro hosty.
24:00
Ale Dolejš ihned kapituluje. Byla to další krásná branka Plzně, a opět od obránce. Tentokráte to byl VOJTĚCH MOZÍK (8+13), který z blízkosti přehodil Dolejše! Asistence: Jakub Jeřábek (4+21).
23:42
Szturc byl sám před Machovským, ale přihrávka na něj šla ze středního pásma – tudíž je odpískán ofsajd.
23:16
Brandon Maxwell v brance už pokračovat nebude, do svatyně hostí míří Daniel Dolejš!
23:16
Parádní branka domácího obránce JAKUBA JEŘÁBKA (4+20)! Ten se po přihrávce od Kadlece přes bránícího hráče natlačil před Maxwella, kterého krásným obloučkem přehodil a dal u na 3:0! Bez asistence.
22:40
Po krásné individuální akci Lukáše Kucsery dostal přihrávku do velmi dobré pozice Vandas, Machovský se ale přesunul a skvěle vyrazil puk!
22:05
Vzájemné vyloučení – Lukáš Pulpán (PLZ) za sekání a Jiří Burger (VIT) za stejný prohřešek.
21:54
V poměrně dobré šanci se nyní před brankou ocitl Erik Němec, Machovský ale dokázal puk vyrazit.
21:29
Škodovka se dostává do dvoubrankového vedení! Gól padl z přečíslení dva na jednoho, kdy Simon nejprve vybídl Jána Sýkoru ke skórování, jenže ten ještě lahůdkovou přihrávkou do brankoviště dopřál gól právě DOMINIKU SIMONOVI (10+8). Asistence: Ján Sýkora (16+16).
21:10
Pulpán z dobré střelecké pozice nemířil přesně.
20:36
Svačina si předával puk s Romanem, přes Jeřábka ale jejich následný pas neprošel.
20:27
Zakázané uvolnění Plzně vrací hru před Machovského.
20:08
Szturc se hned pustil do útoku, ale zakončení bylo neúspěšné.
20:01
Úvodní vhazování druhé dvacetiminutovky vyhráli hosté.
20:01
Matěj Machovský nyní na led přivádí své spoluhráče. Necelé dvě minuty do začátku druhé třetiny.
A krátce po nich následují hosté, jako první z kabiny vyjel Lukáš Kovář.
Čtveřice rozhodčích právě vstupuje na ledovou plochu.
Rolba právě dokončila úpravu ledové plochy, na začátek druhé třetiny si ale počkáme ještě tak šest minut.
Na ledě se nyní představují maskoti Bob a Bobek. Především ti nejmenší z řad diváků tak mají o zábavu postaráno.
Máme za sebou první dvacetiminutovku, ve které si Škodovka získala vedení 1:0. Ve čtvrté minutě se totiž trefil slovenský útočník Ján Sýkora. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 16:18.
20:00
19:20
Štencel zvládl souboj s Johnsonem a vyvezl puk, útočnou akci ovšem nedokázal založit.
18:00
Burger se nyní ve velmi dobré šanci dostal k puku, odkrytou branku ale netrefil a černý nesmysl poslal mimo!
17:53
17:30
Až nyní vyvezl puk Jozef Balej, situaci si ale zkomplikoval návratem do svého pásma, kde svedl souboj s Hunou. Naštěstí pro domácí ho zvládl.
16:58
Nebezpečný pokus Ondřeje Romana dokázal Machovský vyrazit, Vítkovice se ale usadily v útočném pásmu.
16:20
Jeřábek zachytil pokus Kloka od modré čáry a vyhodil.
15:58
Kadlec hned po vhazování vyhodil puk.
15:53
Za nedovolené bránění je nyní vyloučen Vojtěch Mozík (PLZ). Dva nejtrestanější hráči Plzně už tak dnes usedli na trestnou lavici. Hlavně to ale znamená další početní výhodu pro Vítkovice.
15:31
Schleiss zachytil rozehrávku hostů a udržel tak útočné pásmo, následně ale odjel spolu se spoluhráči vystřídat.
14:22
14:17
Teď se hosté z pásma dostali sami nepřesnou přihrávkou mezi obránci.
13:57
Tomáš Svoboda za brankou přišel o puk a následuje tak další výhoz.
13:32
Plzeň opět dostala kotouč ven z pásma.
12:57
Domácí hned po vhazování vystřelili. Konkrétně to byl Moravčík, jehož střelu chtěl z otočky dorazit Tomáš Sýkora, jenže ten nebyl úspěšný a puk poslal mimo.
12:56
Hosté zahráli vysokou holí, vhazovat se tak bude u Maxwella.
12:27
Domácí vyhodili až k Maxwellovi.
12:22
Ryan Hollweg (PLZ) držel protihráče a dostává za to dvě trestné minuty. První přesilovka pro Vítkovice.
12:08
Kovářovu dobrou střelu vyrazil Machovský betonem.
12:02
Vítkovice vybojovaly útočné pásmo nahozením, které následně podržel Machovský. A následuje komerční přestávka.
11:17
Burger vyvezl puk do útočného pásma, kde jeho střelu zblokovali obránci do ochranné sítě.
10:53
Plzeňští pokračují v tlaku, nyní střelu Mozíka tečoval Pletka jen těsně vedle branky!
10:35
10:25
Jeřábkova rána z první nezamířila mezi tři tyče.
09:55
Přesilovka se Plzni zatím moc nedaří, Vítkovice opět vyhodily.
09:27
Kucsera zblokoval Kadlecovu střelu a pospíchal do protiútoku, Machovský ale situaci zachránil dobrým zákrokem.
08:49
Přihrávku Jána Sýkory na Kadlece zablokovali bránící hráči, kteří posléze vyhodili kotouč.
08:35
Ján Sýkora šel do šance, Lukáš Klok (VIT) ho ale podrazil a putuje tak na dvě minuty na trestnou lavici. Přesilová hra začne hned po komerční přestávce.
08:18
Z protiútoku mohl zakončovat Huna, ten byl ale před brankou dostatečně tísněný a k puku se tak nedostal.
08:00
Mozíkova dělovka šla těsně vedle brány.
07:46
Balej krásně vybojoval kotouč pro Ryana Hollwega, který vystřelil z úhlu pouze do Maxwella.
07:06
Jeřábek s Kadlecem nyní pěkně kombinovali, k zakončení to ovšem nevedlo.
06:41
Nyní se ale dopustil zakázaného uvolnění a hra se tak vrací před Maxwella.
06:32
Ostravský celek nyní přebral aktivitu na svou stranu a snaží se o vyrovnání.
06:09
Před branku dostával pas Kucsera, jenže puk nezachytil a ten tak skončil až za brankou Vítkovic.
05:46
Kovářův pokus od modré čáry vyrazil Machovský do rohu kluziště.
05:41
Nyní se hosté pokusili o střelu hned po vhazování. Vše na sebe vzal Peter Húževka, domácí brankář byl ovšem opět připraven.
05:38
Střelecký pokus měl nyní na svědomí Michael Vandas, Machovský ale pohotově poklekl a zakončení zlikvidoval.
05:27
Jenže ani ty nic nevymyslely.
05:06
Čtvrtá formace domácího týmu nyní dobře napadala, branku soupeře ale neohrozila a tak se do útoku přesouvají Vítkovice.
04:10
Romana na modré čáře zastavili bránící hráči a Machovský je tak stále bez větší práce.
03:01
Domácí pokračovali v tlaku a jdou do vedení! Střela Petra Kadlece se od zadního mantinelu odrazila zpět před branku, kde puk za Maxwellova záda doklepl JÁN SÝKORA (16+15). Asistence: Petr Kadlec (2+17) a Jakub Jeřábek (3+20).
02:45
Škodovka teď uzamkla svého soupeře a resultoval z toho zajímavý pokus Jeřábka, Maxwell ho ale vyrazil.
01:57
Kucsera mohl založit útok Vítkovic, na modré ale ztratil puk a tak ho opět mají v moci Plzeňští.
01:28
Po vhazování nyní pálil Kubka a jeho pokus ještě jemně tečoval Tomáš Sýkora, Maxwell byl ale opět na místě.
01:23
První střelecký pokus má na svědomí domácí útočník Jakub Lev, Maxwell byl ovšem připraven a střelu chytá.
01:03
Nahození do útočného pásma skončilo v ochranné síti nad brankou Vítkovic.
00:45
Druhá formace hostů se v útočném pásmu neprosadila a dopředu míří Plzeň.
00:24
Po nahození Jakuba Jeřábka odpálil na střídačky puk Kudělka. Bude se vhazovat před útočným pásmem Plzně.
00:01
Úvodní buly dnešního utkání vyhráli domácí.
00:01
A na ledě už se nám připravují zahajovací formace úvodních celků.
Na ledovou plochu právě vstupují ti nejdůležitější aktéři dnešního utkání – tedy hokejisté. Za pár chvil začínáme!
Do začátku utkání nám zbývá necelých deset minut a stadion se pomalu plní. Velkou atrakcí je samozřejmě přítomnost maskotů nadcházejícího mistrovství světa Boba a Bobka. Fanoušci se s nimi a s pohárem pro mistry republiky chodí fotit.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Jeřábek "A", Kadlec "A", Pulpán, Mozík, Moravčík, Kubka, Boháč – Johnson, Simon, J. Sýkora – Pletka, Bližňák, Kratěna "C" – Schleiss, Lev, Indrák – Hollweg, T. Sýkora, Balej – Kubalík

HC Vítkovice Steel: Maxwell (Dolejš) – Kudělka, Kovář, Dlapa, Zíb, Klok, Čerešňák, Hrbas, Štencel – Olesz, Hlinka, Szturc – Svačina, Roman "A", Huna – Němec, Burger "C", Svoboda – Kucsera, Húževka, Vandas

Rozhodčí: Homola, Šír – Gerát, Hynek.
Před stadionem jsem spatřil několik fanoušků Vítkovic. Ti neváhali přijet i z velké vzdálenosti, která spojuje Ostravu a Plzeň. Sympatické gesto a i hostující celek se tak může těšit podpory svých příznivců.
Hezké hokejové odpoledne z plzeňské ČEZ Arény vám ještě jednou přeje Michal Belšán. Utkání nám začíná přibližně za 50 minut, během pár chvil doplním sestavy obou dnešních soupeřů – tedy Plzně a Vítkovic.
Vzájemné zápasy
Oba celky se v tomto ročníku utkaly již dvakrát. Nejprve se v rámci 13. kola hrálo v Plzni a Škodovka vyhrála 3:2. Stejným poměrem zvítězily i Vítkovice ve 26. kole.

Plzeň 3:2 Vítkovice
26. Mozík (Simon, Dvořák), 32. Simon (Pletka), 56. Divíšek (Kratěna, Mozík) – 29. Roman (Zíb, Svačina), 50. Húževka (Szturc)

Vítkovice 3:2 Plzeň
13. Němec (Štencel, Kolouch), 21. Svoboda (Olesz, Klok), 22. Szturc (Kovář) – 2. Sýkora (Pletka), 9. Jeřábek (Balej, Kubalík)
HC Vítkovice Steel
Ostravský celek se v tabulce momentálně nachází na devátém místě. Na svém kontě má o tři body méně než Plzeň a skóre 97:110.

Z posledních šesti utkání vyhráli Vítkovičtí čtyřikrát. Nejprve si poradili s Libercem, Olomoucí a Pardubicemi, následně prohráli s Litvínovem a se Spartou.

V posledním zápase na svém ledě přivítali nováčka z Mladé Boleslavi. Poměrně brzy se dostali v zápase do vedení (ve druhé minutě se trefil Huna), druhou branku přidal v 19. mladý obránce Klok. Ve 32. minutě snížil hostující Robar, ale ve 41. minutě se Vítkovice znovu dostaly do dvoubrankového vedení – trefil se Svačina. Další gól přidal Burger a konečný výsledek tak byl 4:1.

Vítkovice 4:1 Mladá Boleslav
2. Huna (Svačina, Roman), 19. Klok (Hlinka, Szturc), 41. Svačina (Roman, Zíb), 47. Burger (Svačina, Zíb) – 32. Robar (Výborný, Trončinský)

Statistické okénko
Nejproduktivnější hráč: Vladimír Svačina (13+21)
Nejlepší střelec: Rudolf Huna (14 gólů)
Nejlepší nahrávač: Vladimír Svačina (21 asistencí)
Nejlepší +/-: Vladimír Svačina (+7)
Nejhorší +/-: Petr Kolouch (-10)
Nejvíce trestných minut: Ondřej Roman (40 TM)
Brankáři: Daniel Dolejš (27 zápasů, 91.97%), Filip Šindelář (12 zápasů, 88.34%), Brandon Maxwell (4 zápasy, 88.31%)
HC Škoda Plzeň
Škodovka je díky 55 bodům získaným ze 38 zápasů momentálně sedmá. Skóre má 104:93.

Aktuálně má za sebou Plzeň dvě výhry v řadě, ani jednou je ovšem nezvládla v základní hrací době. Nejprve porazila doma Olomouc na samostatné nájezdy, následně hrála v Pardubicích.

Tam po dvou třetinách dokonce vedla 3:0, když se postupně trefili Kratěna, Bližňák a Hollweg. Domácí ale dokázali ve třetím dějství vyrovnat a poslali utkání do prodloužení, které ale rozhodl hostující Johnson.

Pardubice 3:4pp. Plzeň
42. Tybor (Nahodil, Benák), 47. Radil (Čáslava, Benák), 57. Špaček – 4. Kratěna (Jeřábek, Schleiss), 25. Bližňák (Pletka), 27. Hollweg (Bližňák), 65. Johnson (Mozík, J. Sýkora)

Nejproduktivnější hráč: Ján Sýkora (15+15)
Nejlepší střelec: Ján Sýkora (15 gólů)
Nejlepší nahrávač: Jakub Jeřábek (19 asistencí)
Nejlepší +/-: Michal Moravčík (+9)
Nejhorší +/-: Dominik Boháč (-11)
Nejvíce trestných minut: Ryan Hollweg (85 TM)
Brankáři: Matěj Machovský (33 zápasů, 91.91%), Lukáš Mensator (7 zápasů, 91.67%), Patrik Polívka (1 zápas, 84%)
U přenosu 39. kola hokejové Tipsport extraligy vás zdraví Michal Belšán! Dnes máme na programu souboj mezi týmy HC Škoda Plzeň a HC Vítkovice Steel. Přeji příjemné počtení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.