SESTŘIH: 46. kolo extraligy, Slavia - Karlovy Vary 1:2

To je z dnešního duelu vše. Přeji příjemný zbytek večera a opět na shledanou!
Je dobojováno. Energie díky šťastnému zásahu ze závěru třetiny slaví tříbodovou výhru. Hosté dokázali ve druhé třetině vyrovnat a obrat korunoval sedm sekund před koncem Vachovec. Ztráta sešívaných na předpolední místo tak narostla na čtrnáct bodů.
60:00
59:53
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Smolný konec utkání pro Slavii. Sedm sekund před sirénou se puk po několika odrazech dostal k Harantovi, který ho z levého kruhu napálil na branku. Po zásahu MICHALA VACHOVCE skončil kotouč až za Furchem. Asistence: Tomáš Harant.
59:43
Stránský dostal puk mezi kruhy. Díky zásahu hostující obrany ale nemohl ve slibné pozici zakončit.
58:54
Z dobré pozice vypálil Pletka. Puk odklouzal těsně kolem tyče. Závorka si hodně oddychl, jelikož na střelu vůbec neviděl.
58:01
Probíhají poslední dvě minuty třetí periody. Dočkáme se ještě rozhodnutí?
57:27
Rozhodnout mohl Kolář. V jedné z největších příležitostí této třetiny ale slávistický forvard vyhořel. Puk do odkryté branky vůbec nenasměroval, jelikož mu černý kus gumy přeskočil přes čepel.
57:02
Ani jeden z týmů se už nikam nežene. Vše nasvědčuje tomu, že se dočkáme prodloužení.
56:17
To Micka už se do své střely z mezikruží opřel důrazněji. Trefil jen Furchem pokrytý střed branky.
55:21
Radim Hruška se rozhodl prověřit Furcha v brance Slavie. Jeho střela však příliš razantní nebyla.
54:38
Za obranou zůstal zapomenutý Vlasák. Svou šanci však nevyužil, jelikož vracející se obránci byli rychlejší.
54:10
A znovu.
53:48
Opět nepřesná rozehrávka končící icingem. Tentokrát se založení útoku nevyvedlo Slavii.
53:27
Ve vlastní třetině zůstal ležet Beňovič. Po nepříjemném hitu se ale rychle oklepal a z ledu odkráčel po svých.
52:50
Dnešní utkání sleduje 2430 diváků.
51:43
Furch přikryl nahození, které se do brankoviště odrazilo od mantinelu. Domácí gólman musel zasáhnout, jelikož se k jeho brance sjíždělo několik karlovarských útočníků.
51:19
Oba celky dlouho hledaly cestu do útoku. Ani jednomu z týmů se příliš nedařil přechod přes modrou, nakonec se Energie dostala do ofsajdu.
50:02
Opět zakázané uvolnění. Tentokrát kotouč přes všechny čáry poslali Karlovští. Ty čeká vhazován v jejich pásmu.
49:44
Doležal hledal pasem před brankou Poletína. Puk ke slávistickému forvardovi neprošel, jelikož skončil v Závorkově výstroji. Po reklamní přestávce se tedy bude vhazovat v útoku domácích.
49:32
Bartek si vybruslil zpoza branky, obkroužil celé útočné pásmo. Pohlednou akci ale zakončil jen střelou do nejblíže postaveného obránce.
48:43
48:07
V přesilové hře zatím vypálil jen Redlihs. Mimo.
47:40
Sešívaní se vyvezením puku dokázali osvobodit a mohou vystřídat.
46:43
Nicméně Vary si zahrají přesilovku. Beňovič za posunutí branky inkasuje dvouminutový trest.
46:43
Branka neplatí! Puk ve skrumáži přes brankovou čáru nepřešel.
46:43
Karlovarští se natlačili do brankoviště a způsobili pořádný rozruch. Před Furchem se snažilo dorážet snad všech pět hráčů hostů. Nakonec vypadla branka ze svého postavení a bude se opět prohlížet záznam hry.
45:31
Další nepřesnost. Hosté poslali puk přes všechny čáry. Hra se opět přesune na druhou stranu kluziště.
45:09
To pokus o nahození Energie skončil ještě výše. Slávisté ho vyrazili do ochranné sítě. Následuje buly po Furchově pravici.
44:33
To Poletín se na druhé straně do kotouče pořádně opřel. Ozoval se jen zvuk, který signalizoval, že puk orazítkoval jen mantinel za brankou.
43:48
Bahenský vyslal jen nepříliš rychlou střelu. Ta navíc vůbec neletěla na branku, a Furch nemusel zasahovat.
43:14
Oba celky začaly v závěrečném dějství hodně opatrně. Nikdo asi nechce chybu.
42:46
Další přerušení hry. Slávisté rozehráli jen na zakázané uvolnění, a následuje tak vhazování před Furchem.
42:03
41:58
Štichovo nahození se od Závorkovy lapačky odrazilo těsně vedle tyče. V hledišti to jen zahučelo.
41:06
Do šance se však dostali hosté. Skuhravý svou dorážkou způsobil před Furchem hodně velké zmatky. Domácí brankář náporu odolal.
40:09
Sešívaní začínají s pukem na hokejkách. Záhy vyrazí do útoku, jelikož je čeká ještě téměř celá přesilová hra.
40:01
I druhá třetina nám nabídla jednu branku. Tentokrát ale slavili karlovarští hokejisté, kteří v závěru periody rozvlnili síť za Furchem hned dvakrát. V prvním případě jim ve vyrovnání zabránilo postavení útočícího hráče v brankovišti a o minutu později musel trefu potvrdit videorozhodčí. Duda nahození zasáhl v povolené výšce, a tak je stav opět vyrovnaný.

Statistiky druhé třetiny:
Střely – 9:17
Trestné minuty – 2:2
Další třetina začne přibližně v 20:05.
40:00
39:57
Slávisté půjdou do třetí periody v početní převaze. Duda vyloučen za faul loktem.
39:28
Hosté rozehráli jen na icing. Bude se vhazovat před Závorkou.
38:30
Branka tedy platí a Karlovy Vary srovnávají skóre. Videorozhodčí potvrdil, že RADEK DUDA zasáhl puk v povolené výšce. Furch neměl téměř žádnou šanci na teč z bezprostřední blízkosti zareagovat. Asistence: Stanislav Balán a Martin Bartek.
38:30
Opět stejná situace. Tentokráte si ale rozhodčí ještě nechá poradit od kolegy u videa.
38:06
V obranném pásmu zůstal po střetu s karlovarským útočníkem ležet Jiří Doležal. Slávistický forvard se ale oklepal a už míří na střídačku.
37:38
Karlovarští dokázali dopravit kotouč za brankovou čáru. Rozhodčí však ukazují, že jejich branka nemůže být uznána, jelikož si Vary před Furchem počínaly nedovoleně. Kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti jsou vykázány z útoku.
37:10
V dobré šanci se octl Tomeček. Z bezprostřední blízkosti ale nezacílil přesně a Furchovu klec přestřelil.
36:59
Dobrou práci před Závorkou odvedli Bednář s Pletkou. Hostující muž s maskou však odolal oběma nebezpečným střelám.
36:09
Do útoku se po delší době dostali i sešívaní. Stránský však předvedl jen povedený bodyček.
35:26
Ve druhé polovině prostřední části jsou zatím aktivnější hosté. Žádná ze střel však nebyla natolik nebezpečná, aby prošla do slávistické branky.
34:19
Z úhlu pálil Duda. Ten si chtěl pro svou vyraženou střelu dojet. Furch mu v tom ale zabránil.
33:23
V útoku strávili delší dobu hostující hráči. Ze svého snažení vytěžili jen nepřesnou střelu, kterou vyslal Vachovec. Hru nakonec přerušil zásah ochranné sítě.
32:18
Energetici ihned po buly poslali kotouč až k Furchovi. Puk však letěl mimo brankoviště, a tak musel být odpískán icing.
32:12
Valach vyslal na Závorku hodně prudkou ránu. Hostující gólman vyrazil jen před sebe, nikdo ze slávistů však při následných dorážkách neuspěl.
31:43
Po zásahu ochranné sítě se bude vhazovat v útoku karlovarské Energie.
31:02
Zadražil se na hraně brankoviště dostal do dobré šance, když se na jeho hokejku odrazil Furchem vyražený puk. Z nadějné příležitosti však nedokázal vytěžit branku.
30:38
Oba týmy bojují s rozehrávkou a nemohou se usadit v útočné třetině.
29:35
Hostující gólman měl velké problémy, jelikož se od mantinelu do jeho brankoviště nečekaně odrazil puk. Karlovarský muž s maskou volný kotouč zalehl.
29:10
Karlovarští jsou z odpískaného icingu hodně rozzlobení. S tím však nic nenadělají, hra se přesune před Závorku.
28:18
Valachova rána skončila po teči vedle tyče Závorkovy branky. Hostující gólman nemusel zasahovat.
27:19
Bartek se dobře proháčkoval přes domácí obránce a najednou se ocitl před Furchem. Trefil však jen betony domácího gólmana.
26:35
Sešívaným nevyšel přechod přes modrou čáru. Ofsajd byl navíc označen jako úmyslný, bude se tedy vhazovat před Furchem.
26:03
Po ubráněném oslabení se do ofenzivního pásma dostala i Slavia. V zakončení ale vyhořel Poletín, jenž puk netrefil přesně.
25:18
Micka vyslal na domácí svatyni hodně prudký projektil. Vyražený puk naštěstí pro domácí příznivce nenašel hokejku žádného ze Západočechů.
24:07
24:02
Po střele Bahenského se k dorážce propracoval David Hruška. Domácí brankář měl s jeho bekhendovým zakončením hodně práce. V nelehké situaci ale obstál.
23:34
Pokus o rychlé přenesení hry hostům nevyšel. Kotouč přejel přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.
22:32
Do volného prostoru si sjel Duda a napřáhl. Přestože měl na zamíření dostatek času, trefil jen střed branky.
22:07
V tomto dějství jsou zatím aktivnější hokejisté z Karlových Varů. Díky tlaku si vynutili i faul. Poletín bude dvě minuty pykat za nedovolené bránění.
21:43
Bahenského nahození skončilo po zásahu jednoho z domácích obránců v ochranné síti.
21:18
Z prostoru pravého kruhu střílel Hruška. Zasáhla Furchova vyrážečka.
20:53
I Furch už musel v této periodě zasahovat. Bude se vhazovat v útoku Západočechů.
20:12
Domácí ihned po vyhraném buly zamířili do útoku. Bednářův průnik byl však bekhendem zakončen nepřesně.
20:01
Prvních dvacet minut hry je za námi. Led mohou spokojenější opouštět domácí. Ti díky Vlasákově dorážce vedou tím nejtěsnějším možným rozdílem. Jinak však vyloženější šance chyběly na obou stranách.

Statistiky první třetiny
Střely – 8:9
Trestné minuty – 0:4
Další třetina začne přibližně v 19:07.
20:00
19:48
Bahenský donutil Furcha k zákroku vyrážečkou. Puk skončil v rohu kluziště.
19:04
Hokejisté z Karlových Varů vyhodili přes všechny čáry. Odpískán icing.
18:01
Probíhají poslední dvě minuty úvodního dějství. Dokáže ještě jeden z týmů skórovat, nebo půjde do kabin spokojenější domácí Slavia?
17:41
Po nahození Stránského už musel Závorka zasáhnout. Nebylo to pro něj však nijak náročný zákrok, jelikož ho nikdo ze slávistů netečoval.
17:14
Do slibného přečíslení se dostal Tomica s Vasem. Pas vyslaný na druhého jmenovaného však neprošel, a Energie tak velké nebezpečí ustála.
16:55
Hosté dostali Slavii pod tlak. Beňovič musel vyhodit až na zakázané uvolnění.
16:23
Bartek skrytou střelou v jízdě prověřil Furchovu pozornost. Ten jen máchl lapačkou a puk ze vzduchu ulovil. Po reklamní přestávce se tedy bude vhazovat v útoku Varů.
15:50
První dvacetiminutovka zatím postrádá rychlejší tempo. Slávisté kombinují ve vlastní třetině a hledají cestu přes střední pásmo.
14:48
Po uplynutí dvouminutového oslabení se hokejisté ze západu Čechu musí dále bránit. Bednář a spol. však na Závorku nebezpečnější střelu nevyslali.
13:59
13:32
Tato početní převaha se červenobílému klubu moc nedaří. Energie dokázala opět ukořistit puk. V rychlém protiútoku ji však zastavilo postavení mimo hru.
13:15
Karlovy Vary se následně opět osvobozují. Puk tentokrát zamířil až za Furchovu svatyni.
12:56
Po odpískané přihrávce rukou se hra přesune do střední třetiny a hosté mohou vystřídat.
12:24
Proti Bednářově ráně z první se dokázal Závorka bleskurychle přesunout a kotouč z něj následně ani nevypadl.
11:59
Stránský si svou aktivitou vynutil faul. Pšurný ho podrazil a už míří za katr. Využije Slavia i druhou početní převahu?
11:13
Sešívaní měli problém dostat se z rohu útočné třetiny. Šenkeřík nakonec kotouč v přesile ztratil. Karlovarští se dokázali osvobodit a sami míří do útoku.
10:04
To Furch na druhé straně kluziště musel přikrýt kotouč nahozený z velkého úhlu.
09:26
Slávisté najednou pookřáli a více se tlačí do útoku. Závorkovi ale moc další práce nepřidělali.
08:09
Slavia právě vstřelila branku!
A sešívaní přesilovku využívají! Bednář na modré napřáhl a jeho rána se od mantinelu odrazila zpět před brankoviště. Po několika tečích se k volnému kotouči dostal TOMÁŠ VLASÁK, který neměl problém trefit odkrytou část branky. Asistence: Jiří Doležal a Jaroslav Bednář.
07:44
První přesilovku se zahrají slávisté. Za hákování už pyká Dvořák.
07:23
Zápas zatím postrádá větší šance. Slávisté v útoku ani nevypálili.
06:51
Po komerční přestávce se bude vhazovat v útočné třetině hostů, jelikož Furch přerušil hru svým zákrokem lapačkou.
06:38
Valach na modré čáře mocně napřáhl. Jeho ránu vyrazil betonem pozorný Závorka. Kotouč skončil v rohu kluziště.
06:19
Ani ze snažení karlovarské ofenzivy žádná střela nevzešla. Opět hrají slávisté.
05:49
Oba celky bojují s přechodem přes útočnou modrou, a tak sledujeme především hru ve střední třetině.
04:40
Mickova střela z modré čáry skončila v lapačce sešívaného brankáře. Následuje buly po jeho levici.
04:10
Stránský si s pukem dobře sjel do prostoru na kruhy. Jeho střela zápěstím však doplachtila mimo branku.
03:35
Icing Slavie. Hra se přesune opět před Furcha.
03:03
Hostující gólman musel ve své výstroji podržet kotouč po střele, jež z modré čáry vyslal Šulc.
02:38
Nepovedená rozehrávka Varů. Odpískán icing, po kterém následuje vhazování před Závorkou.
02:05
Další zmatky před domácí brankou. Tentokrát se ovšem Karlovarští do zakončení nedostali a slávisté vyváží puk do středního pásma.
01:27
Vachovec dostal ideální pas zpoza branky. Z bezprostřední blízkosti si však na Furcha nepřišel. Slávistický gólman podržel puk ve své výstroji.
01:02
Aktivnější jsou zatím Západočeši. V další ofenzivním snažení je ale zastavil ofsajd.
00:14
Úvodní buly vyhráli hosté a hned se ženou do útoku. Furch už musel zasáhnout.
00:01
Hráči obou celků se již objevují na ledové ploše. Utkání může za malý okamžik začít!

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Šenkeřík, Šulc, Štich, Valach, Beňovič, Růžička, Knot – Pletka, Bednář, Vlasák – Tomica, Vas, Kolář – Poletín, J. Doležal, Stránský – Veselý, Vrdlovec, Andres.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek, Deyl, Redlihs, Harant, Šmach, Dvořák, J. Tomeček – Duda, Balán, Bartek – Vachovec, R. Hruška, D. Hruška – Micka, Skuhravý, Bahenský – Pšurný, Zadražil, V. Tomeček.

Rozhodčí: Pěšina, Šindler – Charvát, Frodl.
Ve vzájemných zápasech Slavie s Energií dosud pokaždé slavily domácí týmy. Na ledě O2 areny však vybojovali červenobílí výhru až v prodloužení (3:2p), zatímco Karlovarští z vlastního ledu vyválčili obě výhry rozdílem dvou branek (4:2 a 2:0).
HC Energie Karlovy Vary
Ani Západočeši na tom nejsou nijak oslnivě. Právě po Slavii jsou druhým nejméně úspěšným celkem ligy. Trápí je sérii šesti proher v řadě. Na výhru čekají už od ledna, nedávno dokonce schytali debakl od Sparty (1:9). Dá se tedy předpokládat, že i Energii čeká play-out. V karlovarskému týmu nastoupí mimo jiné trio bývalých slávistů. Jak se Dudovi s Hruškou a Mickou povede na ledě celku, jehož barvy několik sezon hájili? Dočkají se konečně výhry?

HC Slavia Praha
Sešívaní se už delší dobu krčí na dně extraligové tabulky, ze kterého se jim nedaří odlepit už od poloviny sezony. Aktuální ztráta na předposlední místo činí jedenáct bodů, a červenobílí příznivci už musejí počítat se zápasy play-out. Ani v posledních utkáních se Gregorovým svěřencům moc nedařilo. Naposledy padli po přestřelce ve Vítkovicích, čímž šňůru nezdarů rozšířili o čtvrtý duel.

Vítkovice – Slavia 7:5
Slavia – Sparta 4:9
Plzeň – Slavia 5:3
Slavia – Pardubice 1:6
Liberec – Slavia 1:3
Přeji příjemné odpoledne všem fanouškům dobrého hokeje! Šestačtyřicáté kolo naší nejvyšších soutěže nabídne souboj posledního s předposledním týmem. HC Slavia Praha na svém ledě přivítá karlovarskou Energii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.