Z mé strany je to pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek večera a u dalších přenosů se těším brzy na počtenou.
Dnešní utkání je minulostí. Liberečtí šli do vedení v 7. minutě zásluhou Vampoly. Ve zbytku úvodního dějství ale měli navrch slávisté a díky brankám Poletína a Bednáře také šli do vedení. V závěru první a v úvodu druhé části se Pražané po faulu Šticha úspěšně bránili při pětiminutovém oslabení. Ve 35. minutě navýšil vedení domácích přesnou střelou k tyči Valach. Liberec dokázal stav už pouze korigovat, když se o pouhou minutu později prosadil Šimek. Červenobílí si tak připisují do tabulky tři body, naopak hokejisté z Podještědí zůstávají nadále bez bodového zisku.
60:00
59:49
Vlasák posouvá puk na zakázané uvolnění.
59:17
O kotouč se bojuje za brankou sešívaných.
58:45
Schwarz již je na střídačce, Liberec hraje v šesti!
58:00
Poslední dvě minuty, Bednář vkleče poslal puk do pásma Liberce tak, aby nebylo možné odpískat icing.
57:50
Následovat bude vhazování před Schwarzem.
57:50
Tygři si vyžádali oddechový čas.
57:00
Hraje se ve středním pásmu, hra se opět uklidnila.
56:15
55:57
Na druhé straně mohl vyrovnat Vitásek, při přečíslení dva na jednoho ale nezamířil mezi tři tyče.
55:37
Po Valachově pokusu skončil kotouč na břevnu!
54:35
Definitivně mohl rozhodnout Vlasák! Po přihrávce napříč třetinou se ale proti jeho ráně stihl Schwarz výborně přesunout a zasáhnout!
54:15
Po zákroku Jana Výtiska (LIB) skončil Jakub Sklenář bez helmy, liberecký kapitán inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění.
54:00
Na dnešní utkání se do O2 Areny přišlo podívat 3104 diváků.
53:39
Ke střele se dostal Čermák, Schwarz kryje.
53:04
Sešívaní drží puk v útočné třetině.
52:36
Začíná se přiostřovat a domácí fanoušci jsou mnohdy s rozhodnutími sudího značně nespokojení.
52:20
Urbanovu střelu v pohodě sráží Furch betonem na zadní mantinel.
51:42
51:04
Bulíř se protáhl po levé straně, jeho střelu do horních pater branky ale Furch skvěle přečetl a celou šanci zneškodnil.
50:36
A opět je puk za Schwarzovou svatyní.
50:10
Bednář vyhazuje.
49:42
Jan Stránský (SLA) je potrestán menším trestem za držení.
48:38
Sledujeme zejména hru podél mantinelů, oba brankáři v posledních minutách nemají moc práce.
47:10
Weissmann z otočky poslal kotouč do brankoviště, tam ho ale nedokázal nikdo poslat směrem na libereckou svatyni.
46:13
Vas s Poletínem se zjevili před Schwarzem, ani jeden z nich ale nedokázal protlačit puk za záda libereckého gólmana.
45:40
Kotouč ve středním pásmu na hokejkách Libereckých. Slavisté dobře brání.
44:22
Nikam se ale nedostali. Na druhé straně zasahoval Schwarz lapačkou proti Poletínově nepříliš tvrdé střele od modré čáry.
43:51
Tygři rozehrávají další útočný výpad zpoza vlastní klece.
43:19
Krejčího střelu z levého kruhu vytěsnil Schwarz vyrážečkou.
41:46
41:38
Doležal posílá puk do středního pásma.
41:03
Filippi se dostal až před Furcha, kterého ale překonat nedokázal.
40:47
Slávisté nadále hrají v oslabení, zatím se brání dobře.
40:01
Čtyřicet minut dnešního střetnutí je za námi. Ve druhé části jsme viděli vyrovnaný hokej. Na branku se čekalo až do 35., kdy zacílil přesně Juraj Valach. Liberec ale s odpovědí neotálel dlouho. O minutu později se z podobné pozice trefil také Radim Šimek a do třetí třetiny se tedy půjde za stavu 3:2 pro domácí.
40:00
39:56
Ještě jedno buly před Furchem.
39:46
Ronald Knot (SLA) ještě dostává dvouminutový trest za podražení.
39:18
Necelá minuta do konce druhé části, na puku hokejisté z hlavního města.
38:38
Hra je teď velmi rozkouskovaná. Odpískána přihrávka rukou, budeme sledovat vhazování ve středním pásmu.
38:25
Na modré napřáhl Kolařík, Schwarzovi ale nikdo neclonil, a tak si brankář z Podještědí poradil.
38:14
Zakázané uvolnění Tygrů.
37:40
Urban zblízka nedokázal překonat Furcha, puk mu nesedl ideálně.
36:46
Icing hostů. Oba týmy už jsou kompletní.
36:23
Vas z pravé strany bekhendem nezacílil přesně.
35:05
Liberec právě vstřelil branku!
RADIM ŠIMEK se prosazuje podobně jako před malou chvílí Juraj Valach. Parádní střela s příklepem z levé strany skončila přesně u vzdálenější tyče Furchovy klece. Asistence: Lukáš Krenželok, Martin Škoula.
34:43
Poměr sil na ledě se ale záhy vyrovná. Jan Výtisk (LIB) dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění.
34:39
Přesilovka pro Tygry. Za sekání je vyloučen Pavel Kolařík (SLA).
34:07
Slavia právě vstřelila branku!
JURAJ VALACH si vybruslil do ideální střelecké pozice, odkud parádní dělovkou trefuje přesně k tyči a Pražané vedou o dvě branky! Asistence: Jan Stránský, Jakub Sklenář.
33:13
Navíc si slávistický obránce vykoledoval faul. Za držení odchází na trestnou lavici Tomáš Urban (LIB).
33:13
Knot předvedl dobrý důraz, vybojoval puk ve vlastním pásmu a následně založil dobrou útočnou akci.
31:54
Po dlouhé době jsou ve své útočné třetině také červenobílí.
31:22
Vampola nahrnul zpoza klece kotouč do brankoviště, kterým proklouzal, následně se ke střele dostal Kica. Výborný reflexivní zákrok vyrážečkou si proti jeho ráně připisuje Furch.
31:06
Tygři jsou aktivnější a drží puk ve svém útočném pásmu.
30:05
Hokejisté Slavie si vyžádali oddechový čas.
29:47
Urban zavezl puk do útočného pásma, jeho následný pas byl ale sražen.
28:58
Tvrdou střelu od modré zblokoval Vlasák vleže.
28:22
Liberečtí drží puk v pásmu slávistů.
27:53
Tomica málem trefil skákavý kotouč těsně před Schwarzem, nakonec ho ale liberecký gólman schoval do lapačky.
27:39
Urbanova dělovka trefila jen jednoho ze slávistů.
26:55
Bednář přebruslil jednoho z obránců hostů, jeho následný přízemní projektil sráží Schwarz mimo betonem.
26:21
Z pravé strany střílel Sklenář, proti jeho pokusu vytáhl Schwarz přesný zákrok vyrážečkou.
25:48
25:15
Pražané se osvobozují.
24:45
Valský šikovně tečoval přízemní ránu od modré čáry jen těsně mimo.
23:48
Jan Holub (SLA) je potrestán za hákování a sešívaní se tak budou muset opět bránit.
23:26
Hraje se nahoru-dolů, oba brankáři se teď museli pořádně činit.
21:44
21:34
Puk opět v pásmu Liberce.
20:59
Brankáři domácích nadělal skákavý kotouč pořádné problémy, nakonec ho ale zkrotil a podržel.
20:52
Bartek tečoval střelu od modré, Furch dobře zasáhl lapačkou.
20:25
Krejčí posílá puk za Schwarzovu branku.
20:01
Je za námi první třetina dnešního zápasu. Úvodní minuty patřily Tygrům, kteří z nich také vytěžili vedoucí gól. Po chybě domácí defenzivy se před Furchem zjevil osamocený Petr Vampola, proti jehož bekhendovému blafáku byl slávistický muž s maskou bezmocný. Domácí ale inkasovaná branka probudila a brzy se také dočkali zaslouženého vyrovnání a následného otočení skóre. Nejprve se prosadil Michal Poletín a vzápětí přidal druhý gól Jaroslav Bednář. Necelé čtyři minuty před koncem jsme byli svědky nevybíravého zákroku Davida Šticha na jednoho z Tygrů, a tak dostal domácí bek zasloužený trest na pět minut plus do konce zápasu. Přesilovku se zatím nepodařilo hokejistům z Podještědí využít, tuto možnost ale budou mít ještě v úvodu druhého dějství. Z pětiminutového trestu totiž nadále zbývá minuta a čtyřiačtyřicet vteřin.
20:00
19:43
Filippimu přeskakuje puk přes čepel a Liberec hraje ve středním pásmu.
19:06
Vas si připisuje další dobrý obranný zákrok a dostává puk za Schwarzovu klec.
18:30
Tygrům se nadále příliš nedaří udržet se v útočném pásmu.
17:20
Vas vystihl přihrávku hostů a vyváží kotouč z obranného pásma Slavie.
16:57
Škoula vypálil od modré, Furch připraven.
16:44
David Štich (SLA) to přehnal s důrazem a dne pro něj zápas skončil. Za naražení zezadu totiž inkasuje trest na pět minut plus do konce utkání.
16:36
Kica našel křižnou přihrávkou Valského, Furch si ale mezírku mezi betony pohlídal.
15:57
Čermákovo nahození od mantinelu ztečoval Čermák jen do Schwarzova plastronu.
14:40
Hned po vhazování v útočném pásmu vyrazil kupředu Tomáš Vlasák. Jeho střelu mezi betony ještě Schwarz zlikvidoval, na následnou dorážku JAROSLAVA BEDNÁŘE už ale liberecký brankář neměl! Asistence: Tomáš Vlasák.
13:26
Gřegořkovu nabídku od mantinelu posunul Vampola mezi Furchovy betony, ovšem těsně mimo klec domácích!
12:58
Filippiho střelu od modré tečoval Kica do Furchova ramena.
11:56
Pavel Klhůfek se šikovně vyhnul dvěma libereckým bekům, následně se pokoušel najít Václava Tomka, jemuž ale v rozhodujícím momentu sjel kotouč z čepele. Celou situaci však dobruslil MICHAL POLETÍN, kterému nedělalo žádný problém dorazit puk do odkryté klece! Asistence: Václav Tomek, Pavel Klhůfek.
11:41
Poletínova střela sražena mimo.
10:42
Sešívaným odpískán ofsajd.
10:26
10:10
Nakonec Tygři vybojovali kotouč a osvobozují se.
09:51
Pražané roztáčejí kolotoč přihrávek v liberecké třetině.
09:00
Jaroslav Bednář obkroužil celé útočné pásmo a z ostrého úhlu zacinkal na horní tyč liberecké svatyně!
08:26
Martin Bartek (LIB) je potrestán dvouminutovým trestem za hru vysokou holí.
08:03
Mohlo být hned srovnáno! Po nahození od modré se ke sražené střele dostal Weissmann. Šestatřicetiletý forvard měl mnoho času na zakončení, přesto nedokázal vyzrát na Schwarze, který vytáhl velmi dobrý zákrok a srazil puk do bezpečí.
06:31
Jaroslav Vlach vybojoval puk u mantinelu a nezištnou přihrávkou našel trestuhodně neobsazeného PETRA VAMPOLU, který si bekhendovým blafákem položil Furcha a zasunul mu puk mezi betony! Asistence: Jaroslav Vlach, Tomáš Urban.
06:13
Bartek dostal přesnou přihrávku a mohl se řítit sám na Furcha. Hbitou akci hostů ale zastavilo postavení mimo hru.
05:45
Liberci odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti, v posledních minutách ale mají Tygři navrch.
04:58
Na levé straně našel odražený puk nejrychleji Kica, jenž z levé strany výrazně zatopil Furchovi. Slávistický gólman však potvrdil dobrou formu z posledních zápasů a proti rychlé střele zápěstím vytasil výborný zákrok.
04:14
Sklenář zkoušel efektní otočku kolem obránce a následnou střelu, ta byla zablokována.
03:22
Pražané zklidňují hru a zahajují další útočný výpad z vlastního pásma.
02:13
Na druhé straně si pro odražený puk sjel Doležal, Schwarze přízemní střelou z bezprostřední blízkosti nepřekvapil.
01:40
Furch si připisuje první zákrok, na kotouč příliš neviděl, přesto ho betonem srazil mimo.
01:05
Sešívaní vybojovali puk a rozehrávají zpoza vlastní klece.
00:20
Liberec vyhrál úvodní buly, následná Škoulova dlouhá přihrávka byla však nepřesná.
00:01

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Krejčí, Kolařík, Holub, Valach, Štich, Knot – Tomica, Vlasák, Bednář (C) – Sklenář, Vas, Stránský – Doležal, Weissmann, Čermák – Poletín, Khlůfek, Tomek

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Lašák) – Šimek, Škoula, Derner, Gřegořek, Výtisk (C), Vitásek, Plutnar – Krenželok, Bulík, Bartek – Vlach, Vampola, Urban – Bulíř, Filippi, Valský – Kica, Jass

Rozhodčí: Oldřich Hejduk, Pavel Hodek – Jakub Frodl, Petr Chartvát.
SOUTĚŽNÍ ZÁPASY V MINULÉ SEZÓNĚ

1.10.2013
Liberec – Slavia 2:1 sn. (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0)

26.11.2013
Slavia – Liberec 3:4 sn. (0:0, 0:2, 3:1 – 0:0)

30.12.2013
Liberec – Slavia 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)

14.1.2014
Slavia – Liberec 5:6 sn. (2:2, 1:3, 2:0 – 0:0)
HC BÍLÍ TYGŘI LIBEREC
Co se týká změn v kádru, v Liberci rozhodně neprobíhalo takové zemětřesení jako ve Slavii. Do hokejové důchodu odešla jedna z hlavní tváří klubu, veterán Petr Nedvěd. Za zmínku jistě také stojí, že z Pražanů na sever Čech zamířili Lukáš Krenželok a Petr Jelínek. Tygři v přípravě zdaleka tak úspěšní ovšem nebyli. Hokejisté z Podještědí na rozdíl od domácích zasáhli do Champions Hockey League a pokud se podíváme na poměr výher a proher, zjistíme, že jsou tyto dvě "hodnoty" takřka totožné. Dvakrát dokonce došlo ke vzájemné konfrontaci se slávisty. Nejprve Liberec v Edenu prohrál 0:1, v odvetě na vlastním ledě pak zvítězil 6:3.
HC SLAVIA PRAHA
Sešívaní výrazně před novou sezónou obměnili kádr. Odešli například kapitán Petr Kadlec, Vladimír Růžička mladší a další. Z Plzně se naopak vrátil Tomáš Vlasák. Změna přišla také na postu hlavního trenéra, když Vladimíra Růžičku nahradil Ladislav Lubina. I přesto se hokejistům z hlavního města poměrně dařilo v přípravném období. Červenobílí našli přemožitele pouze ve dvou utkáních. Dominovali také na turnaji ve Švýcarsku, kde neztratili ve skupině ani bod a ve finále zdolali Ladu Togliatti, nováčka KHL, 3:2 po prodloužení. V prvním kole Tipsport extraligy cestovali Pražané do Olomouce, kde po brankách Vlasáka a Stránského dospělo utkání až do samostatných nájezdů, v nichž o dvoubodovém zisku Slavie rozhodl dvěma trefami Jaroslav Bednář.
Vítejte u dnešního extraligového duelu. Proti sobě se postaví týmy HC Slavia Praha a HC Bílí Tygři Liberec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.