SESTŘIH: 22. kolo extraligy, Slavia Praha - Mladá Boleslav 2:6

Spokojenějším týmem je Mladá Boleslav, která zejména díky povedené druhé třetině porazila sešívané jasně 6:2. V poslední dvacetiminutovce se o slávistické trefy postarali Bednář a Sklenář, jediný zásah hostů zaznamenal v dvojnásobné přesilovce Stříteský.
60:00
59:40
Je rozhodnuto! Mladá Boleslav kráčí k jasnému vítězství.
58:41
Kučného ránu od modré Svoboda moc dobře viděl a puk schoval do lapačky.
57:42
Poslední minuty zápasu se odehrávají v poklidném tempu bez šancí a střeleckých příležitostí.
56:36
Z blízka dorážel Vas, skulinku ve výstroji Ritticha však nenašel.
55:12
Sešívaní se ještě snaží o zdramatizování zápasu.
53:31
Slavia právě vstřelila branku!
Stránský od mantinelu našel Holuba jehož střelu dokázal se štěstím dorazit do hostující klece JAKUB SKLENÁŘ! Asistence: Jan Holub a Jan Stránský.
53:29
53:00
Divíšek se snažil dorážet volný kotouč na brankovišti, Rittich ale byl úspěšnější a schoval puk někam do výstroje.
51:57
Pražané hrají v plném počtu.
51:29
Hosté jsou potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Martin Látal (MBL).
51:24
Slávisté hrají ve čtyřech.
50:49
Broš křižně našel Vrbatu, jehož střelu z první dokázal Svoboda zázračně vytěsnit do rohu!
50:10
Blízko hattricku byl Broš, z úhlu ale branku přestřelil!
49:24
Ve stejném čase jsou vyloučeni Tomáš Divíšek (SLA) a Adam Svoboda (SLA), za kterého trest odpyká Ronald Knot.
48:43
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Výborný našel na modré MATĚJE STŘÍTESKÉHO, který tvrdou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě! Mladá Boleslav bude pokračovat v přesilové hře. Asistence: David Výborný a Tomáš Klimenta.
47:57
Michal Poletín (SLA) míří na trestnou za zdržování hry.
47:14
JAROSLAV BEDNÁŘ se v oslabení dostal ke střele, tu mu ale zablokoval jeden z hostujících obránců. Následná dorážka už ale skončila v síti! Asistence: Marek Tomica.
46:55
Ronald Knot (SLA) musí na trestnou lavici za vysokou hůl.
46:22
Po jednom ze soubojů zůstal na ledě ležet Valach, bude ale zřejmě v pořádku.
45:42
Třetí část už není tak bohatá na brankové příležitosti, Mladá Boleslav s klidem brání své vedení.
44:15
Klimenta v dobré pozici přestřeluje branku.
42:45
Tomáš Doležal získal kotouč a nahrál ho Poletínovi, ktrý už mohl zasouvat do odkryté branky. Rittich ale na poslední chvíli vložil do střely hokejku a puk srazil mimo tři tyče!
41:22
41:05
Novák při vyhození trefil Tomicu do obličeje. Druhý jmenovaný pak odjel s bolestmi na střídačku.
40:42
Broš se snažil z blízka zakončit, puk ale skončil někde pod Svobodou.
40:01
Ve druhém dějství si Mladoboleslavští otevřeli doslova střelnici. Trefu Tomáše Klimenty musel potvrdit videorozhodčí. O chvilku později se prosadil i Pavel Musil. Poté využil chybné rozehrávky Krejčího Michal Broš a brankový účet prozatím uzavřel Richard Jarůšek. Třetí perioda začne přibližně v 20:12.
40:00
39:22
Jiří Doležal se tak vrací na led, místo něj ale na trestnou usedá Juraj Valach (SLA).
39:22
Při ponechané výhodě se hosté prosazují popáté! Volný puk po Trškově ráně si vzal Lenc, který se neukvapil a ještě nahrál RICHARDU JARŮŠKOVI! Ten už jen doklepával do zcela odkryté domácí svatyně! Asistence: Radan Lenc a Peter Trška.
38:55
Přestože hosté předvedli nepřesnou kombinaci, z protiútoku Vas ani nevystřelil.
38:18
To se ale v následujících minutách asi změní Jiří Doležal (SLA) totiž míří na trestnou za držení.
37:48
V posledních minutách se hraje hlavně u mantinelu, ani jeden z týmů se do zakončení příliš nedostává.
37:05
Sklenář příliš dlouho váhal se zakončením, a tak se kotouč k Rittichovi ani nedostal.
35:52
Jarůšek se natlačil před branku, jeho zakončení bylo následně zblokováno.
34:33
Bekhendový pokus Vase srazil Rittich do ochranné sítě.
33:08
Divíšek se vrátil na led, a po dlouhé době se tak hraje v normálním počtu na obou stranách.
32:50
32:31
Sklenář chtěl vypálit zpoza obránce, puk ale nechal za sebou.
31:26
Výborný je na ledě, hraje se tak ve čtyřech na obou stranách.
31:22
Bednář z mezikruží pouze nechal vyniknout Ritticha.
31:08
Dvojnásobná početní výhoda ovšem netrvala příliš dlouho. Tomáš Divíšek (SLA) se provinil držením, za což musí pykat.
30:50
Tomáš Hyka (MBL) se ale po krátké době vrací na trestnou lavici, když po zakončení trefil jednoho ze slávistů hokejkou do obličeje.
30:11
Mladá Boleslav je ve čtyřech.
30:08
Sešívaní se ale rychle dostali do útočného pásma a vypracovali si zajímavou příležitost! Divíšek ale nedokázal nikým nechráněný dotlačit kotouč přes ležícího Ritticha do klece, následně pálil ještě Krejčí a i s jeho pokusem si hostující brankář poradil!
29:49
Po buly navíc hosté vyhodili.
29:41
Bednář od modré nastřelil jen Tomicu, po jehož zásahu Rittich přerušil hru.
29:26
Ve hře je Valach, začíná sešívaná přesilovka pěti proti třem.
28:40
Vlasák se snažil nahrát křižně Divíškovi, jeho pas byl ale sražen na branku. Rittich včas sklapl betony a puk zastavil.
28:11
Za hákování je potrestán Tomáš Hyka (MBL). V ponechané výhodě poté fauloval i David Výborný (MBL), který si taktéž odpočine na trestné lavici.
27:26
Za vzájemný souboj jsou potrestáni Juraj Valach (SLA) a Radan Lenc (MBL).
27:09
Po čtvrté inkasované brance došlo ke střídání slávistických gólmanů. Místo Dominika Furcha bude chytat Adam Svoboda!
27:09
Po perfektní práci, kdy Krejčí odstavil od puku Mikulíka, nahrál přesně na hůl MICHALA BROŠE, který našel skulinku mezi Furchovými betony! Bez asistence.
27:01
26:30
Hosté zatím zkrácenou přesilovku nezvládají, puk mají sešívaní.
26:19
Kučný se vrátil na ledovou plochu.
26:02
Do zakončení se dral Stříteský, od puku byl ale nakonec odstaven.
25:01
Marek Tomica (SLA) je potrestán za držení.
24:19
Na trestnou lavici míří Jiří Kučný (MBL).
22:29
A hosté vzápětí přidávají další trefu! Střela PAVLA MUSILA se odrazila od zadního mantinelu zpět před branku, kde už Musil jen kotouč doklepl do sítě! Asistence: Jiří Kučný a Richard Jarůšek.
21:58
Tak nakonec branka platí! Střelcem byl označen Tomáš Klimenta, kterému na gól nahrál Mikulík! Asistence: Milan Mikulík.
Zřejmě se jedná o nepřehlednou situaci, konzultace už totiž trvá přibližně pět minut.
Arbitr si jde u videorozhodčího ověřit situaci, kdy se mladoboleslavským hráčům podařilo nastřelit břevno. Někteří hráči se už radovali z branky, rozhodčí však rozpažil, a tak si jde zkontrolovat správnost svého výroku.
21:58
Hosté nastřelili břevno!
21:44
Na dvě minuty si odpočine Jan Stránský (SLA) za sekání.
21:32
21:30
Valach posílal puk na teč Sklenářovi, ten kotouč nezasáhl.
20:37
Sešívaným se v přesilové hře nedaří. Nedokáží se udržet v útočném pásmu.
20:01
Po prvních dvaceti minutách jsou spokojenější Mladoboleslavští, přestože se už zdálo, že oba týmy půjdou do kabin za nerozhodného stavu. Dvě vteřiny před koncem prvního dějství však pláchl domácí obraně Michal Broš a s klidem otevřel skóre. Druhá perioda začne přibližně v 19:10.
20:00
19:58
Ve vlastním oslabení se do úniku dostal MICHAL BROŠ a celou situaci vyřešil na jedničku. Nejdříve si položil brankáře, naznačil kličku a následně puk poslal do odkryté části klece! Asistence: Milan Mikulík.
19:44
Trochu prostoru před sebou měl Bednář, a tak zkusil vypálit. Rittich puk zachytil do výstroje.
19:32
Další trest! Tentokrát je na trestnou poslán Roman Lenc (MBL).
19:31
19:17
Krejčí je zpět vehře.
18:42
Slávisty zastavil odpískaný ofsajd.
18:06
Na útočné modré ztratil puk Vlasák a do šance se řítil Klimenta. Přestože byl tísněn domácími obránci dokázal zajímavé vypálit. Furch ale úmysly hostujícího útočníka perfektně přečetl!
17:31
Při snaze o vyhození byl faulován Holub, bude se tak hrát ve čtyřech na obou stranách. Za vysokou hůl je potrestán David Výborný (MBL).
17:17
Daniel Krejčí (SLA) musí za katr za vysokou hůl.
16:56
Tomáš Doležal obětavým lehnutím do střely zabránil Kučnému ohrozit branku.
15:59
Na ledě je už i Vlasák, hraje se tak v pěti na obou stranách.
15:15
Slavia se osvobodila a všichni hráči odjeli vystřídat.
14:53
Hostům začíná zkrácená přesilovka.
14:32
Po zadovce Výborného střílel Lenc a puk skončil v ochranné síti.
14:09
Hruška pálil o kousek mimo.
13:59
Počet hráčů na ledě se srovná. Tomáš Vlasák (SLA) bude dvě minuty pykat za hákování.
13:40
Mladoboleslavští vyhodili kotouč až za Furchovu svatyni.
12:53
Pouhých deset vteřin vydržela Mladá Boleslav v pěti hráčích. Za podražení je vyloučen David Rittich (MBL), trest odpyká Richard Jarůšek.
12:43
12:28
Dostat se k přesilovkové kombinaci se domácím povedlo až ve druhé minutě početní výhody a hned z toho byla zajímavá šance. Vasovu ránu k bližší tyči ale dokázal Rittich lapit do své lapačky.
11:50
Hosté se zatím velice dobře brání, nedovolují soupeři se na delší čas udržet v útočném pásmu.
11:12
Při střele Krejčího clonil před brankářem Tomica, Rittich však zvládl zakročit.
10:43
V početní výhodě si zahrají i sešívaní. Za sekání Bednáře je potrestán Richard Jarůšek (MBL).
10:15
Tomáš Doležal si nabruslil do útočné třetiny a z dálky prověřil pozornost Ritticha.
09:39
09:38
V závěru přesilové hry jsou hosté vykázáni z útočného pásma pro postavení hráče v brankovišti.
09:16
Výborný zkusil červenobílého muže v masce překvapit z velkého úhlu. Celou situaci vyřešil perfektním zákrokem Valach.
08:39
Tentokrát už měl těžší práci po střele Vrbaty, znovu si ale poradil.
08:28
Mladoboleslavští dlouho kombinovali, než se odhodlal ke střele Klimenta. Furch měl ale dobrý výhled a s jistotou zasáhl lapačkou.
07:45
Slávisté ihned po vhazování vyhodili.
07:39
Ronald Knot (SLA) je potrestán za vysokou hůl.
07:09
Po sérii několika nepřesných přihrávek vzal na sebe zodpovědnost Látal. Dostal se však do velkého úhlu, navíc byla jeho střela sražena do ochranné sítě.
05:39
Stříteský se štěstím udržel puk na modré čáře a nahrál Mikulíkovi, jehož pokus nenadělal Furchovi žádné problémy.
04:55
Jarůškovu ránu sešívaný brankář vytěsnil za branku, puk pak ještě před domácí svatyni vracel Musil, Furch ale vše vyřešil přerušením hry.
04:08
Trškovu nabídku tečoval těsně nad branku Pacovský.
03:39
Nahození Látala bylo tečováno mimo hrací plochu, bude se vhazovat ve středním pásmu.
02:42
Broš zůstal na pravé straně chvilku nehlídaný, a proto hned prověřil Furcha. Ten se ale ne příliš povedenou střelou nenechal překonat.
02:28
Další zakázané uvolnění sešívaných v krátké době.
02:17
Poletín v souboji u mantinelu kotouč ztratil, a tak se následně dopředu vydalHruška. Jeho nahození z prostřední části zachytil Furch do lapačky.
01:55
Pražané budou rozehrávat zpoza vlastní klece.
01:14
Jiří Doležal od mantinelu našel rozjetého Micku, jehož první střelu Rittich vyrazil, následnou dorážku poslal sešívaný forvard jen pod ležícího brankáře Mladé Boleslavi!
00:50
Ti však dopadli podobně, sešívaní pak nepřesnou rozehrávkou zahráli na zakázané uvolnění.
00:39
O puk ale rázem přišli, první akci tak můžou předvést hosté.
00:24
Úvodní buly vyhráli slávisté a hned se vrhli do útoku.
00:01

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Kolařík, Krejčí, Holub, Valach, Novák, Knot – Bednář, Vlasák, Tomica – Micka, Vas, J. Doležal – Stránský, Divíšek, Sklenář – Veselý, T. Doležal, Poletín

BK Mladá Boleslav: Rittich (Růžička) – Stříteský, Vidmar, Hruška, Kučný, Robar, Trška, Čermák – Mikulík, Broš, Klimenta – Hyka, Výborný, Lenc – Látal, Vrbata, Pacovský – Jarůšek, Musil, Kubica

Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Komárek, Ondráček.
Když se obě mužstva potkala na jednom ledě naposledy, bylo z toho jasné vítězství sešívaných. V Mladé Boleslavi slávisté duel ovládli a soupeři dokonce nedovolili ani jednou skórovat. Svoji první trefu v extralize si tehdy připsal maďarský útočník János Vas.
HC Slavia Praha

Co se týká umístění v tabulce, tak jsou na tom oba týmy podobně. Mladá Boleslav totiž je momentálně na jedenácté příčce a slávisté jen o dvě místa výše. Rozdíl činí pouhé tři body. Oproti svému soupeři se červenobílím v posledních duelech dařilo. Na začátku listopadu zvítězili v derby, pak sice přišla prohra o gól s Vítkovicemi, následně však sešívaní vyhráli v Litvínově a naposledy předvedli obrat proti Karlovým Varům. O ten se postaral navrátilec Tomáš Divíšek, který svými třemi zásahy zařídil pro Slavii dva body. Pražané mají zástupce i v deseti nejproduktivnějších hráčích, na šestém místě je aktuálně kapitán Jaroslav Bednář.
BK Mladá Boleslav

Hráči mladoboleslavského celku se v listopadu nesetkali s příliš dobrou formou. Ze čtyř zápasů dokázali do vítězného konce dovést pouze jeden, a to ten poslední proti Mountfieldu. Předchozí tři zápasy však nezvládli. Nestačili na Třinec, Karlovy Vary ani Plzeň. Nejproduktivnějším hráčem je David Výborný, který už posbíral celkem devatenáct bodů. Nejlepším střelcem je pak se sedmi brankami Milan Mikulík.
V 22. kole Tipsport extraligy se proti sobě postaví HC Slavia Praha a BK Mladá Boleslav.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.