To je tentokrát vše, příště opět na shledanou.
Sparta doma poráží hradecký Mountfield těsně 4:3. Za Pražany se prosadili Klimek, Cingel, Polášek a Ďaloga, za Hradec pak dvakrát Kudrna a v závěru i Pláněk. V Praze se odehrálo vyrovnané kvalitní utkání, ve kterém měli více štěstí sparťané.

Hradec potvrdil, že má zažitý velmi dobrý systém a právem patří na piedestal ligové tabulky.

Jaroslav Kudrna a Lukáš Cingel vyhlášeni nejlepšími hráči zápasu.
60:00
59:53
Cingel pálil zcela osamocen do prázdné brány, tu ale přestřelil.
59:27
Holešovičtí vyhazují puk na icing.
59:09
Vhazuje se po pravici Novotného, hosté odvolali gólmana.
58:34
Oddechový čas pro hosty.
58:34
Novotný pomohl Mikušovi s rozehrávkou, Rolinek poté zahrává ale jen na icing a komplikuje situaci domácích hokejistů.
57:38
Sparťané tráví poslední sekundy v útočném pásmu, Hradci utíká drahocenný čas.
57:15
Hra je přerušena, ošetřován je hradecký Knotek.
56:25
Buchtele prověřil Kantora střelou přes obránce, gólman hostů si ale v klidu poradil.
55:34
Mountfield právě vstřelil branku!
V Holešovicích se schyluje k pořádnému dramatu. MARTIN PLÁNĚK se opřel do tvrdého voleje, a ačkoliv Novotný na jeho střelu v pohodě viděl, na puk, překvapivě, nedosáhl. Mountfield si tak vybojoval slušnou šanci na vyrovnání. Asistence: Dávid Skokan.
Dnešní utkání sleduje 5 434 diváků.
54:02
Hradečtí zakončili přesilovku nepříliš nebezpečnou střelou z levého kruhu, Novotný přerušuje hru.
53:21
Potlesk na otevřené scéně si vysloužil obětavý Klimek, který skočil do tvrdé střely obránci Vydarenému. Domácím se tak podařilo dostat puk ven z obranného pásma.
52:01
Buchtele vyloučen za podražení, hosté mohou snížit v přesilovce.
51:54
Kudrna tečoval puk na levém kruhu, do branky se ale zakončení zkušeného útočníka Hradce nevešlo.
51:28
Sparťané přesilovku znovu prováhali, hosté jsou kompletní.
50:51
Hostům se daří znovu vyhodit, puk zpět do útočného pásma ale zaváží aktivní Cingel.
50:34
Domácí borce zastavuje ofsajd, hra je tak přerušena.
49:28
Hradečtí hráli v šesti, Kudrna tak putuje (za hráčskou lavici) na trestnou.
49:10
Sparťané jeli dva na jednoho, Sabolič se rozhodl pro střelu, Kantor ale vyráží puk helmou!
48:53
Cingel tečuje ránu od modré, puk jde těsně vedle.
48:03
Mikuš udělal hrubku na útočné modré čáře, Šimánek toho ale využít nedokázal, neměl rychlost, aby mohl utéci do brejku.
47:10
Bude se znovu vylučovat – na trestnou lavici putuje hostující Pláňěk, který se provinil nedovoleným bráněním.
46:16
Kantor přerušuje hru po Klikmově nahození.
45:16
Nyní o sobě dal vědět i Buchtele, jehož "dělo" z levého kruhu jde kousek nad břevno.
44:40
Réway na ledě, tým z hlavního města je opět kompletní.
43:52
Nyní přeci jen přišlo zakončení, Pláňkovu skrytou střelu od modré ale chytá připravený Novotný.
43:27
Hradci se zatím přesilovka vůbec nedaří, puk je takřka bez přestání v jeho obranném pásmu.
42:38
Réway vyloučen za sekání, hosté mohou snížit v přesilovce.
41:52
Sparta právě vstřelila branku!
Velmi neobvyklé zakončení zvolil MAREK ĎALOGA, Kantora však překvapilo a puk končí v bráně. Sparťanský bek si nabruslil přes levé křídlo do útočného pásma, a když se přiblížil bráně, naznačil přihrávku na mezikruží. Místo toho ale bekhendem trefil pod břevno. Asistence: Lukáš Pech.
41:50
Hradečtí jsou opět v plném počtu.
41:14
Kumstát pálí z voleje z předbrankového prostoru, Kantor musel vytáhnout velmi dobrý zákrok, aby puk vyrazil.
40:01
I po druhé třetině schází Hradci jeden gól k vyrovnanému stavu, utkání je tak nadále otevřené. Ve druhé části se prosadili Polášek s Kudrnou.
40:00
39:49
Ještě v závěru třetiny dostává dvouminutový trest hradecký Dej. Sudí si všimli vysoké hole v obličeji jednoho ze sparťanů.
38:49
Blíží se konec třetiny, Sparta se soustředí především na defenzivu, což dělá Hradci značné potíže při tvorbě střeleckých příležitostí.
37:52
Pražané zahrávají jen na icing, první formace hostů vedená Mertlem tak dostává šanci v útočném pásmu.
37:00
Pech ukázal, jak rychlé má nohy, jeho nahození před branku ale nikoho nenašlo.
36:01
Hradečtí se po akci v útočném pásmu ke střele nedostali, to samé se už nedá říci o sparťanu Dvořáčkovi. Jeho zakončení se ale mezi tři tyče nevešlo.
34:52
Sabolič se dostal ke střele z pravé strany, puk však těsně míjí pravou tyč.
34:05
Vhazovat se bude v útočném pásmu Hradeckých.
33:07
Novotný si věří, další zdařilo bekhendovou rozehrávkou našel Klimka na pravé straně. Do útoku se tak mohou vydat domácí.
32:15
Hosté se nedomluvili, je z toho icing.
31:50
Osobní desetiminutový trest dostává sparťan Réway.
31:30
Svěřenci trenéra Jandače přesilovku sice nevyužili, fanoušci v holešovické hale jsou ale jen od poslechu spokojeni.
30:35
Klimek a spol si vytvořili velký tlak, Kantor byl nyní jak na kolotoči – ale odolal.
30:00
Hradeckým se daří vyhodit až za bránu Novotného.
29:29
Pražané si zahrají přesilovku, vyloučen je centr Hradce Mertl (sekání).
29:07
Hradečtí se nechtějí se ztraceným vyrovnáním smířit a hýří pohybem v útočném pásmu. Zatím bez lepšího zakončení.
27:51
Hosté se z vyrovnání netěší příliš dlouho, konkrétně jen 56 vteřin. ADAM POLÁŠEK vyslal taženou střelu z pravé strany, a jelikož Kantorovi clonil Cingel, puk mohl zaplout k levé tyči. Asistence: Lukáš Cingel.
26:55
Dochází na má slova, Hradec zlepšil výkon a nyní přichází zasloužené vyrovnání. JAROSLAV KUDRNA vyslal prudkou přihrávku do předbrankového prostoru, odkud se puk odrazil od domácího hráče do odkryté brány. Asistence: Jiří Šimánek.
26:09
Dvořáček bojoval o puk v rohu útočného pásma, čtvrtá sparťanská lajna se ale k zakončení nedostala.
25:00
Hradec oproti první třetině výrazně zlepšil systematičnost svého herního projevu, domácí se k lepším střelám nedostávají.
23:46
Hradecký Valcourt nedovolil Novotnému rozehrát, hosté tak vybojovali další buly v útočném pásmu.
22:46
Druhá třetina zatím příliš pohledný hokej nenabízí, vhazovat se bude před brankou Pražanů.
21:53
Kantor přerušuje hru, vhazuje se tak po jeho pravici.
20:48
Sparťanský obránce Mikuš chtěl nahazovat od modré, puk ale zblokoval první bránící hráč Hradce.
20:01
V první třetině byly k vidění tři branky, z vedení 2:1 se radují domácí. Po gólech Klimka a Cingela byli domácí na koni, Hradec se ale vrátil do hry v přesilové hře. Na průběžných 2:1 snížil přesnou ranou Kudrna. Hradec se v průběhu třetiny zlepšil a naznačil své možnosti. Zápas je naprosto otevřený.
20:00
19:48
Hostující bek Slovák odchází s bolestivými grimasy na střídačku, zřejmě ale bude po nepříjemném zásahu v pořádku. Vhazuje se v útočném pásmu Sparty.
19:00
Sparťané si vytvořili tlak, dvoubrankový rozdíl ale zatím neobnovili.
17:44
Hradecké snížení však stejně přichází. Přesilovou hru využil JAROSLAV KUDRNA, jehož přesná rána z pravého kruhu skončila přesně v levém horním rohu. Asistence: Tomáš Mertl.
17:23
Slovák vypálil z voleje od modré, jeho tečovaná rána jde těsně vedle!
17:00
Hosté kompletní, začíná jejich přesilovka.
16:34
Sabolič vyloučen za sekání. Chvíli se bude hrát ve čtyřech, poté přijde o 11 sekund zkrácená přesilovka hostů.
16:28
Hradečtí hrají oslabení výborně, domácí se téměř k ničemu nedostali.
15:30
Polášek zkoušel překonat Kantora z pravé strany ranou mezi betony, gólman hostů byl ale pozorný.
14:58
Knotkovi se podařilo vyhodit puk z pásma, sparťané se do něj však ihned dostáli zpět.
14:45
Holešovičtí si zahrají přesilovku – vyloučen byl Mertl za hákování.
13:32
Tým z hlavního města zahrává jen na icing, vhazovat se tak bude po levici Novotného. Ten zatím mnoho práce nemá.
12:29
Domácí brankář se po kontaktu se soupeřem poroučel na led, hra je přerušena.

(na ukazateli diváků v hale zatím svítí hodnota 5 264)
11:50
Réway dnes střílí z každé pozice, jeho poslední pokus jde těsně nad.
11:19
Útok Šimánková týmu zastavuje ofsajd, Hradci se zatím vůbec nedaří vypracovat si lepší střeleckou příležitost.
10:16
Valcourt nastřelil Novotného beton z levého křídla, tohle ale domácího gólmana nemohlo ohrozit.
09:35
První formace hostů se snažila o rychlou odpověď, Novotný však na první obtížnější zákrok stále čeká.
08:18
Netrvalo dlouho a Pražané navyšují na 2:0. Sebevědomý Sabolič zavezl puk po ose kluziště až do útočného pásma, kde jeho střelu následně dorazil LUKÁŠ CINGEL. Obrana Hradce zatím nevypadá příliš pevně. Asistence: Robert Sabolič.
07:38
Pěknou stahovačku teď předvedl sparťan Pech, který se poté snažil přihrát do předbrankového prostoru. Tam ale nikdo z domácích nestál.
07:15
Kantor musí přerušit hru, vhazovat se tak bude po jeho levici.
05:59
Holešovičtí se radují jako první, stalo se tak po velmi pohledné akci. Cingel nabil zpoza brány Ďalogovi na pravý kruh. Střelu slovenského beka ještě Kantor vyrazil, na dorážku dobře postaveného LUKÁŠE KLIMKA už ale dosáhnout nemohl. Asistence: Marek Ďaloga, Lukáš Cingel.
05:04
Hradečtí se v útočném pásmu dlouho neudrželi, nový útok zakládá bek Vašíček.
04:08
Réway se rozhodl pro střelu z hranice pravého kruhu, puk jde těsně nad!
02:59
Klimek vypálil z voleje z mezikruží, Kantor musel pravý beton vysunout velmi rychle – skvělý zákrok.
02:45
Hosté oslabení zvládli dobře a jsou opět kompletní.
02:18
Pěkná kombinace domácích, Kantor ale střelu z bezprostřední blízkosti vyráží.
01:40
Réway zkoušel žabku přes útočné pásmo, ke Strakovi se puk ale nedostal.
00:42
Skokan dostává dvě minuty za sekání, sparťané si zahrají první přesilovku utkání.
00:26
Rolinek chtěl střílet z pravého kruhu, hostující obrana mu to ale znemožnila.
00:01

HC Sparta Praha: Novotný (Staňa) – Mikuš, Ďaloga, Polášek, Piskáček, Barinka, Hrbas, Švrček – Rolinek, Pech, Kumstát – Buchtele, Straka, Réway – Sabolič, Cingel, Klimek – Dvořáček, Volek, Procházka.

Mountfield HK: Kantor (Pavelka) – Vydarený, Slovák, Vašíček, Pláněk, Frühauf, Jank, Piegl – Šimánek, Mertl, Kudrna – Dej, Kukumberg, Skokan – Pospíšil, Knotek, Červený – Valcourt, Kopta, Beránek.

Rozhodčí: Fraňo, Hodek – Komárek, Ondráček.
V loňské sezoně patřil Hradec k největším překvapením, letos už se dobrému postavení Mountfieldu tolik nedivíme. Do hlavního města Hradec odjíždí v roli třetího týmu, který je v tabulce hned nad sparťany. Rozdíl činí jediný bod, v Praze se tak odehraje přímý souboj o třetí příčku. Hradec má ještě lepší formu než tým trenéra Jandače, dnešní hosté totiž vyhráli všech pět z posledních pěti zápasů. Naposledy si poradili s Vítkovicemi v poměru 3:2sn.
Po ne úplně vydařeném vstupu do ligové soutěže pražská Sparta zkultivovala své výkony a vyhřívá se na piedestalu extraligové tabulky. Z posledních pěti zápasů Pražané čtyřikrát naplno bodovali, úspěšný protivník byl jen jeden. 14. října na Spartě triumfoval 1:0 Litvínov. Následné dva mače však Holešovičtí ovládli, naposledy se radovali po výhře 5:2 v Plzni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.