Děkujeme, že jste dnes sledovali utkání s námi a těšíme se někdy příště na shledanou.
Všichni už počítali s prodloužením, ale zápas končí v základní hrací době zásluhou JAROSLAVA BEDNÁŘE, který trefil výhru Slavie v poslední minutě zápasu! Jediná branka utkání padla z dorážky, po které se domácí brankář Rastislav Staňa natahoval marně. Slavia tedy vítězí v tomto tradičním derby 1:0 a pokračuje ve své zlepšující se výkonosti. Sparta naopak prohrává po pěti vítězstvích v řadě.
60:00
59:29
Sparta to zkouší bez brankáře se šesti muži v poli.
59:19
Slavia právě vstřelila branku!
Slavia jde v závěěru do vedení! Po střele Sklenáře se k odraženému puku dostal kapitán sešívaných JAROSLAV BEDNÁŘ a z prostoru levého kruhu trefuje poloodkrytou branku Sparty. Staňa se po prvním zákroku natahoval po dorážce marně. Asistence: Jakub Sklenář a Marek Tomica.
58:21
Knot pálí příklepem od modré čáry mimo.
57:35
Bednář se málem probil do úniku, ale na modré čáře jej zastavil Ďaloga.
56:19
Poletín střílel od levého mantinelu vysoko nad sparťanskou branku.
55:18
Pech přihrával před branku úplně volnému Kumstátovi, kterého vychytal Furch rychlým přesunem ke své pravé tyči!
54:30
David Dvořáček, který nedohrál druhou třetinu, má podle informací klubu otřes mozku.
52:55
Pech se prosmýknul kolem levého mantinelu do útočného pásma Sparty, nahodil kotouč na branku, kde si ho Furch pohlídal, a sám sparťanský útočník skončil po střetu s obráncem Štichem na zádech na ledě.
51:26
Polášek si od mantinelu vybruslil do středu hřiště a vystřelil na branku přes chumel hráčů, ale kotouč si po menším zmatku našel Furch, který přerušil hru.
50:14
Po nepřesné rozehrávce domácích opískáno zakázané uvolnění Sparty. Vhazuje se po pravici Staňi.
49:14
Tomica střílel zpoza obránce z vrcholu levého kruhu, Staňa jeho střelu neviděl, ale naštěstí pro něj puk minul o deset čísel pravou tyčku!
48:05
Sabolič dojel svůj nahozený kotouč, ale tím jeho úloha v útočném pásmu končí, protože ho o něj odebral Kolařík.
47:08
Puk na holi domácích, kteří ujíždějí do přečíslení.
45:51
Střelu Kolaříka od modré čáry Staňa vyráží betonem.
45:11
Stránský efektně objel útočné pásmo slávie, ale svou závěrečnou přihrávku směřoval do rohu, kde nikdo nebyl.
43:45
Hlinka se dostal před Furcha a v pádu málem protlačil kotouč do slávistické sítě!
43:14
Střela Nováka od modré čáry končí po teči sparťanů na zadním mantinelu.
41:51
Tomáš Doležal našlápl ve středním pásmu a za modrou vystřelil na Staňu, puk jen těsně minul levý horní roh jeho branky!
41:26
Pokus Buchteleho kryje Furch lapačkou.
40:28
Ďaloga zavezl kotouč do útoku, ale Slavia mu odebrala puk a sama útočí.
40:01
Ani ve druhé dvacetiminutovce se skóre nezměnilo z počátečního stavu 0:0. Téměř deset tisíc diváků tak sleduje bezbrankové derby pražských S. Více šancí si po první přestávce vypracovala Sparta, zatímco Slavia se vinou častých zakázaných uvolnění zamykala v obranném pásmu. Na obou střídačkách je vidět, že hráči opravdu chtějí bezbrankový stav prolomit, dočkáme se první branky ve třetí třetině? Poslední část začně cca v 18:45.
40:00
39:28
Sparťané kombinují za brankou hostů.
38:20
Krejčí individuálně prošel do útočného pásma, ale jeho zblokovaná střela končí v ochranné síti.
37:01
Do kabiny odešel během druhé třetiny sparťanský Dvořáček zatím s nespecifikovaným zraněním, na jeho postu ve čtvrté formaci domácích za něj nyní alternuje Hlinka.
35:50
Sudí mylně odpískal zakázané uvolnění Sparty, ale svou chybu přiznal, takže se vhazuje ve středovém kruhu.
35:15
Staňa si po dlouhé době sáhl na kotouč po lehkém nahození Vase.
34:18
Pech se málem dostal od pravého mantinelu do šance, ale klopýtl, což ho stálo potřebný náskok před slávisty.
33:36
Cingel se dostal k backhandové dorážce z mezikruží, slávistický brankář jeho pokus kryje.
33:11
Odpískáno zakázané uvolnění Slavie, posledních pár minut se hraje převážně na polovině hostů.
32:31
Ďaloga je dnes velmi aktivní, nyní přebruslil obránce soupeře a málem zasunul kotouč za Furcha. Ten se ale natáhl na brankové čáře a chytá.
30:44
Sklenář se pokoušel najít najetého Bednáře před Staňou, ale puk dostal na dlouhou hůl.
30:38
Ihned po buly vyzkoušel pozornost Furcha Bahenský, následuje další vhazování.
30:34
Slavia si bere oddechový čas.
29:54
Ďaloga si sjel na přihrávku před branku, ale minul.
28:36
Polášek pálil od modré těsně vedle pravé tyče!
28:08
Marek Tomica fauloval pronikajícího Hlinku, takže domácí si zahrají přesilovku.
27:38
Domácí si vytvořili tlak v obranném pásmu Slavie, a ta byla nucena vyhodit kotouč na zakázané uvolnění, aby srovnala svou hru.
26:54
Sparťané bojují o puk u mantinelu za brankou Furcha.
26:29
Ďaloga se řítil se svými dvěma kumpány po pravé straně na Furcha, rozhodl se vystřelit, ale Furch chytá lapačkou.
25:13
Po přihrávce rukou slávistického hráče se vhazuje před Furchem.
22:59
Obě mužstva mají problém s přechodem do útočného pásma. Hrbas hledal na modré najetého Volka, ale Slavia přihrávku zblokovala a zakládá protiútok.
21:44
Buchtele neobešel Šticha na polovině hřiště, u puku Slavia.
20:52
Piskáček nastřeluje kotouč kolem levého mantinelu do útočného pásma.
20:31
Zakázané uvolnění Slavie, bude se vhazovat po levici Furcha.
20:01
První třetina pražského derby gól nepřinesla, nicméně výjimečnost dnešního zápasu jde na ledě i v hledišti cítit. Hraje se agresivní hokej a o střety není nouze. V úvodu měla mírnou převahu domácí Sparta, která se prosadila lepším pohybem v útočném pásmu, ale v polovině třetiny se hra vyrovnala. K šancím se dostaly oba týmy, avšak ani jeden žádnou z nabízených příležitostí nevyužil. Ke změně stavu nepomohly ani přesilové hry. Zajímavostí je, že jsme dnes viděli již tři zlomené hole při pokusech o tvrdé rány obránců od modré čáry. Další část začne přibližně v 17:50.
20:00
19:26
Nakonec po dlouhém souboji u levého mentinelu vyjazuje kotouč z obranného pásma Slavie Ronald Knot.
18:41
Také Mikuš zlomil při pokusu o tvrdou střelu od modré čáry svoji hůl.
17:49
Navíc dostává Tomáš Doležal dvě minuty za seknutí sparťanského brankáře.
17:36
Staňa se přitiskl k pravé tyčce a chytá střelu Tomáše Doležala z levého kruhu.
16:24
Krejčí mocně napřáhl na modré čáře, ale v rozhodující moment zlomil hokejku.
15:32
Barinka sbírá kotouč za vlastní brankou a vysokým obloučkem osvobozuje svůj tým.
14:59
Po incidentu za brankou Sparty odchází na trestnou lavici Jan Piskáček, Slavii čeká druhá přesilovka.
14:30
Bednář se z levého rohu třemi kroky sklouznul až před Staňu, ten vyráží!
12:59
Stránský se pokoušel obtočit zpoza sparťanské branky a zasunout puk, ale Staňa měl všechny mezery na ledě pokryté.
12:18
Kumstát se přes těsnou obranu Slavie individuálně neprobil.
10:24
Sabolič nahrával při přečíslení dvou na jednoho Ďalogovi, Furch se stihl přemístit a vyráží pravým betonem!
10:04
Domácí se celkem snadno brání, podařilo se jim už potřetí během přesilovky vyhodit kotouč na půli soupeře.
09:30
Slavia se usadila v obranném pásmu domácích a kombinuje.
08:46
Karel Pilař se provinil vysokou holí a v početní přaveze bude následující dvě minuty Slavia.
08:34
Po dlouhé době jsme se dočkali také útoku hostů, Školiakovu střelu Staňa vyrazil vyrážečkou do rohu.
07:47
Réway se málem dostal do samostatného úniku, ale zastavil ho ofsajd.
07:01
Od modré pálil Mikuš, Furch zasáhl proti střele nad ledem svým levým betonem.
06:14
Hosté se osvobozují zásluhou Krejčího, který zachytil rozehrávku Sparty.
06:14
Sparta si zahraje přesilovku, v obranném pásmu fauloval pronikajícího sparťana Jan Veselý.
05:28
Hrbas našel na modré čáře najetého Bahenského, ale rozhodčí odpískal ofsajd.
04:39
Sparta je na začátku derby zatím výraznější, má lepší pohyb.
04:05
Na konci krásné kombinace sparťanské druhé formace stál Kumstát, ale Furch jeho střelu k levé tyči chytá!
03:01
Švrček poslal u levého mantinelu čistým hitem k zemi Veselého.
02:21
Sabolič v souboji jeden na jednoho na modré čáře neobešel Knota.
01:42
Buchtele zkoušel překvapit Furcha nahozením od levého mantinelu, ale neuspěl. Vhazuje se po pravici slávistického gólmana.
01:33
Vhazování po levici Furcha.
00:45
Kapitán domácích Rolinek motá vedle brankoviště hlavy slávistickým obráncům, ale nakonec přišel o kotouč.
00:12
Doležal zakládá rozehrávku Slavie.
00:01
Pohodlně se usaďte, za chvíli bude vhozeno úvodní buly.

HC Sparta Praha: Staňa (Novotný) – Ďaloga, Mikuš, Polášek, Piskáček, Hrbas, Barinka (A), Švrček, Pilař – Kumstát, Pech (A), Rolinek (C) – Réway, Hlinka, Buchtele – Bahenský, Cingel, Sabolič – Dvořáček, Volek, Černoch. Trenér: Josef Jandač.

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Kolařík (A), Krejčí, Knot, Štich, Novák, Beňovič, Barák – Stránský, Vas, J. Doležal – Sklenář, Bednář (C), Tomica (A) – Klhůfek, Školiak, T. Doležal – Veselý, Poletín. Trenér: Ladislav Lubina.

Rozhodčí: Šindler, Pavlovič – Komárek, Ondráček.
HC Slavia Praha

Slavia naposledy dokázala přehrát domácí Plzeň 3:1, a předtím dokonce porazit silný Litvínov 1:0. Svěřenci trenéra Ladislava Lubiny se tak pomalu dostávají z říjnové krize, kdy slávisté prohráli šest utkání v řadě.

Pražany táhne útočný žolík Jaroslav Bednář, který má na svém kontě již 18 bodů za 6 gólů a 12 asistencí. S tímto bodovým ziskem mu patří 5. místo v tabulce extraligového kanadského bodování. Nicméně Slavia je s 21 body až na 11. místě extraligy. V případě výhry ale může poskočit až na 7. příčku před Karlovy Vary.

„Extraliga je tak vyrovnaná, že každý může vyhrát a prohrát s každým,“ nechal se slyšet po vítězném utkání s Litvínovem slávistický obránce Ronald Knot. Předpokládejme tedy, že Slavia se v tomto duchu bude chtít vytáhnout i proti favorizované Spartě.
HC Sparta Praha

V posledním zápase Sparta porazila doma Karlovy Vary v prodloužení 5:4, a vyhrála tak již popáté v řadě. Holešovičtí mají důvod být sebevědomí, protože s 60 nastřílenými brankami vlastní také nejlepší útok v lize.

Nejvíce gólů nastřílel v dresu Sparty Lukáš Klimek (9) a klubové tabulce produktivity aktuálně vládne s 15 body (3+12) obránce Adam Polášek. Sparta je s 35 body na 3. místě extraligové tabulky. Na druhý Litvínov jí schází 2 body a na vedoucí Třinec o bod více.

„Bude to prestižní a těžký zápas, ale určitě ho chceme zvládnout,“ burcuje před úvodním buly výrazná postava holešovické ofenzívy Lukáš Pech.
Druhé derby pražských „S“ v této sezoně je tady!

Tradičně vyhrocený duel mezi Spartou a Slavií se tentokrát uskuteční v neděli od 17:00 na ledě holešovické Tipsport areny. Kdo bude v rámci 18. kola Tipsport extraligy úspěšnější? Sledujte utkání s námi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.