SESTŘIH: 12. kolo extraligy, Vítkovice - Mladá Boleslav 1:4

Další kolo je za námi, vítkovickému týmu se podařilo prodloužit svou černou sérii. Hosté si odvážejí tři body zcela zaslouženě, dokázali trestat chybky a chyby jednotlivců i Vítkovic jako celku. Z Ostravy je to ode mne pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera a u dalšího textového onljanu se na Vás budu těšit napočtenou.
Nejlepší hráči utkání:
HC Vítkovice Steel – Michale Vandas
BK Mladá Boleslav – David Rittich
60:00
59:46
Vítkovice to ještě zkoušejí u mladoboleslavské klece.
59:33
Hosté krouží s pukem kolem vítkovické klece.
59:04
Hraje se ve středním pásmu.
58:41
Vítkovičtí se prodrali před branku, Kolouch ani Szturc se neprosadili.
57:51
57:38
Kotouč mizí do středního pásma.
57:12
Hosté u puku, ale jejich hra není uspořádaná.
56:49
Dobrý pokus také na opačné straně, ale Dolejš ve střehu.
56:15
Šenkeřík se dostal k puku a najel si před branku, ale Rittich měl výborný výhled a nachytat se nenechal.
54:22
Horlivost se mladoboleslavským nevyplatila, je pískán ofsajd.
53:59
Vítkovickým se podařilo poslat puk do bezpečí.
53:49
Kotouč létá pásmem, ale k brance se příliš nepřibližuje.
53:28
Hosté v přesilovkovém kolotoči.
52:54
Za vražení na hrazení je vyloučen domácí Kolouch.
52:27
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Látal poslal přesnou přihrávku na PAVLA MUSILA, který v situaci jeden na jednoho přesně trefil Dolejšovu klec – 1:4. Asistence: Martin Látal.
52:27
Probíhá komerční přestávka.
51:05
Vandas v pozici klečícího střelce, ale přihrát za brankou přece jen dokázal.
50:48
Dolejš ani zasahovat nemusel, jeho spoluhráči se vrátili včas.
50:12
Hosté uklidňují hru a míří do pásma.
49:42
Závar u hostující branky, ale vítkovičtí na kotouč nedosáhli.
48:58
Vítkovice zkoušejí vyzrát na hostujícího gólmana, ale ten je ve střehu.
48:17
Domácí s kotoučem míří do pásma, Rittich v pohotovosti.
47:58
Dnešní utkání sleduje 4 088 diváků.
47:28
Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovičtí v pásmu, po střele Šenkeříka od modré tečoval do sítě MICHAEL VANDAS – 1:3. Asistence: Peter Šenkeřík, Michal Hlinka.
47:23
47:23
Klokova střela šla přesně na Rittichovu lapačku.
47:11
Burger se Šedivým u branky, ale velmi nepřesně.
46:44
Hraje se ve středním pásmu, vítkovičtí se snaží polapit kotouč.
45:34
Z prostoru mezi kruhy pálil Klimenta, Dolejš v poslední chvíli lapá.
44:52
Závar u hostující klece, málokdo ví, kde je kotouč, ale Rittich už ho zalehává.
44:06
Hra ve středním pásmu.
43:30
Vítkovičtí bez Kloka přežili, hraje se v plném počtu.
42:58
Hosté v plném počtu, sehrají zkrácenou přesilovku.
42:41
Vítkovičtí bojují u Rittichovy klece.
42:18
Mladoboleslavští před Dolejšem neměli přesnou mušku, u puku domácí.
41:49
Lenc se vrací do hry, hraje se 4 na 4.
41:30
Vyloučení také na domácí straně, Klok je vyloučen za sekání, domácí mají přesilovku 4 na 3.
41:20
Domácí v pásmu, ale příliš otálejí se střelbou.
40:58
Hosté budou hrát necelou minutu oslabení tři na pět, za hru vysokou holí je vyloučen Vidmar.
40:36
Hra přerušena pro přihrávku rukou.
40:32
Vítkovičtí mají puk pod kontrolou, ale ještě se nedostali do pásma.
40:01
Druhá třetina přinesla tři branky, k lítosti fanoušků Vítkovic padly všechny za Dolejšova záda. Vítkovičtí se na ledě stále hledají, vymýšlejí složité věci a to jim škodí. Uvidíme, zda se jim ve třetí části podaří ještě něco vymyslet.
Další třetina začne přibližně v 18:44.
40:00
39:49
Dlouho se v plném počtu nehrálo, za pás pod nohy je vyloučen hostující Lenc.
39:29
Dalekonosnou střelu posílá za Dolejšova záda PETER TRŠKA – 0:3. Asistence: David Výborný, Mitja Robar.
39:19
Pabiška ve spolupráci s Jarůškem na Dolejše nevyzrál.
38:54
Kotouč mizí do hloubky útočného pásma Vítkovic, Rittich rozehrává.
38:11
Rittich skáče po puku, hosté se musejí vrátit.
38:02
První přesilovka pro hosty, za nedovolené bránění je vyloučen Huna.
37:38
Ofsajd pro hosty.
37:14
Kotouč končí na zakázaném uvolnění hostů.
36:53
Puk se drží daleko od Dolejšovy klece, vítkovičtí zkoušejí různé formy jeho nahazování na branku.
36:00
Kotouč zašlápnut u mantinelu, sudí nechávají pokračovat ve hře, ale je to už hodně dlouho.
35:34
Vítkovičtí fandové zadrželi dech jako jeden muž, ale puk vypadl z klubka hráčů před Rittichem zpět do hry.
35:13
Hosté poslali puk na zakázané uvolnění.
35:04
Vítkovičtí se dostali k puku a přesouvali se do pásma, přišli však o puk.
34:40
33:40
Domácí na skok v pásmu, ale Rittich práci neměl.
32:57
Výborný to zkusil z pravého kruhu, Dolejš vyráží ramenem.
32:32
32:00
Domácí chtějí dostat puk až do branky, se vším si dávají na čas, hosté mají dostatek času se připravit.
31:34
Vyhození hostů, kteří se přesunují k puku a drží jej v rohu u Dolejšovy branky.
31:15
Domácí se prozatím k ničemu nedostali.
30:46
Pabiška se dostal k puku, vytěsnil jej z pásma a ještě v útočném pásmu hostů šetřil vteřinky z oslabení.
30:32
Broš je vyloučen za hákování.
30:02
Roman to zkusil z mezikruží, u branky byl připraven jak Svačina, tak Huna, ale Rittich kotouč podržel v náruči.
29:52
Domácí se znovu propracovali před Ritticha, Svačina nebyl přesný.
29:28
Kolouch přestřelil mladoboleslavskou klec.
29:19
Vítkovičtí se ujaly kotouče, jejich cesta do pásma je zdlouhavá.
28:38
Szturc si vypracoval několik slušných šancí, ale skóre se nemění.
27:57
Hosté rozehrávají ze svého obranného pásma.
27:25
Vítkovice v ofsajdu.
27:06
Vítkovičtí se vydali do pásma, Huna si s pukem sjel na levé křídlo a vystřelil na vzdálenější tyč – minul.
26:42
Nahození Hrušky od modré Dolejš kryje a drží kotouč.
26:39
Hosté se s pukem řítí na branku.
26:14
26:14
Domácí byli příliš natěšeni, je pískán ofsajd.
26:00
Dolejš je snad nejvytíženějším mužem v této části hry, kromě dotírajícího soupeře musí hasit také chybky svých spoluhráčů.
24:38
Rittich měl trochu vzrušení v pásmu před sebou, ale vážněji zasahovat nemusel.
24:01
Mladoboleslavští u puku, vítkovičtí neví, kam dříve skočit.
23:37
Zmatky ve vítkovickém pásmu vrcholí, RICHARD JARŮŠEK zvyšuje zblízka na dvoubrankový rozdíl – 0:2. Asistence: Tomáš Klimenta.
22:55
Mladoboleslavští kontrolují puk.
22:05
Vítkovičtí u Rittichovy branky, Šedivý v dobrém postavení netrefil puk odražený od zadního mantinelu ideálně.
21:40
Hosté se dostávají do vedení! Stehlík ztratil puk, k němu se bez potíží dostal DOMINIK PACOVSKÝ, udělal tři, čtyři kroky a vymetl růžek Dolejšovy klece – 0:1. Bez asistence.
20:39
Vítkovičtí už podruhé zahajují od své branky.
20:01
Další třetina začne přibližně v 17:50.
První bezbranková třetina je za námi, hosté byli aktivnější a měli více ze hry, ale i přesto hráli opatrně, jakoby si vítkovické testovali. Domácí budou na začátku druhé části dohrávat přesilovku, uvidíme, zda se v ní něco stane.
20:00
19:14
Za vyhození kotouče – zdržování – je vyloučen Vidmar.
19:00
Hosté točili vítkovickou pětici u jejich klece, Dolejš si ale dokázal poradit.
18:06
Hra se přesunula do středního pásma.
17:44
Rittich špatně rozehrál, Šenkeřík dostal puk přímo na svou hůl, jeho střela z mezikruží byla ale sražena do ochranné sítě.
17:22
Vítkovičtí se drží v pásmu, ale hosté jim nechtějí nic povolit.
16:50
16:30
Menší závar u Ritticha, ale boleslavský gólman odolává.
16:08
Od modré tou zkoušel Stehlík, ale marně.
15:49
Vítkovice se musejí vrátit k Dolejšovi a znovu rozehrát.
15:23
Zatím probíhá "klasický" vítkovická přesilovka.
14:50
Pabiška je vyloučen za podražení.
14:17
Hosté stále kontrolují puk, vítkovičtí by chtěli něco vymyslet, ale nedaří se.
13:23
Dolejš znovu v pohotovosti, mladoboleslavští okupují prostor před jeho brankou.
12:49
Hosté kontrolují kotouč, nedávají domácímu celku příliš prostoru.
12:03
Domácí kotel roztáhl choreo s postavou gólmana a číslem 45, které ve Vítkovicích patřilo Romanu Málkovi, a poděkovalo mu za jeho "práci".
12:03
11:36
Hosté kombinovali na zakázané uvolnění.
11:06
10:53
Čerešňákova střela zdálky skončila u Ritticha.
10:47
Húževka byl přišpendlen na zadní mantinel, jeho přihrávka spoluhráče nenašla.
10:24
Šedivý klubko hráčů u branky neprostřelil.
10:11
Zpoza branky nahrával Roman, Hunova střela končí v Rittichově náruči.
09:47
Další vyhození mladoboleslavských.
09:11
Mohutný nápřah Látala končí za Dolejšovou klecí.
09:06
První přesilovka zápasu, za nedovolené bránění je vyloučen Robar.
08:38
Kotouč poskakuje kolem Dolejšovy klece, vítkovičtí se jej snaží dostat pod kontrolu.
08:26
08:26
Kolouch měl dobrou šanci, ale Rittich byl pozorný.
08:18
Szturc si sjížděl na střílenou přihrávku, ale netrefil ji.
08:01
Vítkovičtí kontrolují kotouč, ale nedaří se jim dostat do blízkosti branky.
07:10
Jarůšek se prodral před branku, ale v chumlu hokejek puk do branky neumístil.
06:38
Hosté špatně kombinovali, je z toho zakázané uvolnění.
05:51
Pabiška to zkusil od modré, ale Dolejš na svém místě.
05:06
Hosté se drží v pásmu, Dolejš musí být v maximální pohotovosti.
04:27
03:42
Klimenta vjel po levém křídle do pásma, jeho prudká střela končí v bleskové Dolejšově lapačce.
03:28
Od modré pálil Hruška, ale Dolejš si dorážku pohlídal.
03:00
Hosté mají puk pod kontrolou a dostávají se do pásma.
02:38
Němec se propracoval do pásma, ale byl sám.
02:20
Zakázané uvolnění domácího celku.
02:00
Mladoboleslavští nakonec dostali puk pod kontrolu, při menším závaru u vítkovické branky měl největší šanci Jarůšek, ale mířil do betonu.
01:24
Jarůšek upaluje s pukem do pásma, ale vítkovičtí jej odbírají o puk.
01:10
Vhazování u Dolejše.
00:50
Vítkovičtí kvedlají s kotoučem u Rittichovy branky, ale hosté jim příliš prostoru nedávají.
00:18
U kotouče domácí, ale jsou za vlastní brankou.
00:01
Čtveřice sudích už brázdí ledovou plochu za burácející hudby.

HC Vítkovice Steel: Dolejš (Šindelář) – Čerešňák, Štencel, Zíb, Klok, Stehlík, Pastor, Šenkeřík, Kovář – Šedivý, Burger, Húževka – Huna, Roman, Svačina – Vandas, Hlinka, Němec – Kucsera, Kolouch, Szturc

BK Mladá Boleslav: Rittich (Málek) – Stříteský, Vidmar, Hruška, Kučný, Robar, Trška, Čermák – Mikulík, Broš, Klimenta – Jarůšek, Výborný, Pabiška – Pacovský, Vrbata, Rys, Látal, Musil, Lenc

Rozhodčí: R. Wagner, R. Čech – P. Blümel, S. Barvíř.
Bude o co hrát, proto si od 17:00 zapněte náš textový onlajn a bavte se.
Statistikám Vítkovic vévodí s jedenácti body Vladimír Svačina s Ondřejem Romanem (oba 4+7). Nejlepším střelcem je ale s pěti góly Rudolf Huna (5+3). V obraně domácí poněkud tlačí bota, nejlepším bekem je s pěti body Lukáš Zíb (0+5). Titul nejtrestanějšího hráče patří hned dvěma útočníkům, po čtrnácti minutách si připsali Michael Vandas a Ondřej Roman. Do vítkovické klece se po zranění znovu postavil Daniel Dolejš s úspěšností 87,64% a průměrem 4,01.
Lídrem kanadského bodování mladoboleslavských je s deseti body David Výborný (3+7). Nejlepším střelcem je však Lukáš Pabiška s pěti góly (5+1). Šest bodů – tolik nasbíral Matěj Stříteský a je tedy nejlepší mezi obránci (2+4). Nejtrestanějším hráčem Bruslařů je obránce Jiří Kučný se šestnácti trestnými minutami. Více odchytaných minut má gólman David Rittich (kterému v posledním kole už kryl záda Roman Málek) s průměrem 3,21 gólů a úspěšností 88,84%.
Vítkovickým nezbývá, než znovu zabrat a prolomit černou sérii. Jsou nejvíce inkasujícím celkem extraligy, soupeři do jejich branky poslali už 41 střel. Na marodce zůstává Rostislav Olesz, do hry by však již mohli zasáhnout Roman Szturc s Janem Káňou.
Tým Mladé Boleslavi se do české nejvyšší soutěže vrátil po dvou letech a kádr, který si dokázal vybojovat extraligovou příslušnost pohromadě příliš nezůstal. Domácí fanoušci určitě poznají exvítkovického obránce Ctirada Ovčačíka, dalšího beka Milana Hrušku nebo téměř před pár dny "odejitého" gólmana Romana Málka. Na soupisce bruslařů najdeme také jméno vítkovického odchovance Milana Mikulíka.
Oba týmy mají rozhodně o co hrát, v tabulce je dělí tři příčky a dva body. Mladoboleslavští v předchozím utkání podlehli na svém ledě v televizním utkání Kometě Brno na nájezdy 3:4, a tak si chtějí spravit chuť na potácejících se Vítkovicích. Ty se "úspěšně" propadají tabulkou stále níž a níž, na svém kontě mají už pětizápasovou sérii porážek. Naposledy sice na pražském ledě dokázali šestkrát překonat sparťanského gólmana, nic platno, Sparta dala přece jen o gól více, a tak na vítkovické nezbyl ani bod.
Dvanácté kolo Tipsport extraligy zaválo na led ostravské ČEZ arény aktuálně devátý celek tabulky – Bruslařský kluk Mladou Boleslav.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.