SESTŘIHY: Třinec porazil Plzeň, Sparta prohrála s Kometou

Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný a pohodový zbytek dne a někdy se budu opět těšit napočtenou.
Atraktivní duel s dvanácti brankami, ve kterém nebylo až do poslední chvíle zcela jasné, který z týmů vyhraje nebo jakým poměrem se rozdělí body, je za námi. Oba týmy bojovali až do konce, hosté měli v poslední desetiminutovce dokonce dvojnásobnou početní převahu, kterou však nedokázali využít, a i to je možná dnes stálo body. Vítkovičtí fanoušci však mohou být více než spokojeni, pohledný zápas, hodně branek, Hlinkův hattrick a důležitá výhra za tři body.
59:51
Vítkovičtí kotouč k Dolejšovi nechtějí pustit.
59:38
Hosté mají puk pod kontrolou, ale domácí brání svou branku.
59:14
Adam Svoboda je zpět ve své kleci.
59:14
Vítkovice právě vstřelily branku!
Hráč Slavie upadl na útočné modré, MICHAL HLINKA toho využil a ujel, do prázdné klece pak završil svůj dnešní hattrick – 7:5. Bez asistence.
58:58
Vlasák nastřelil zadní mantinel.
58:33
Olesz se dostal k puku a našlápl si do pásma, o kotouč ale přišel.
58:17
Kotouč dlouhé vteřiny zašlápnut za vítkovickou brankou u mantinelu.
57:57
Hosté hrají bez gólmana.
57:50
Domácí Svoboda byl nemilosrdně sražen za brankou Slavie dvěma hráči v bílém na mantinel, ale sudí vylučovat nebude.
57:12
Vítkovičtí se přesunuli do pásma ke Svobodovi, ale nic nevymysleli.
56:29
Slavia právě vstřelila branku!
Hosté využívají přesilovku a snižují na rozdíl jediné branky JÁNOSEM VASEM – 6:5. Asistence: Václav Pletka, Jaroslav Bednář.
56:26
Slavia se drží v pásmu, domácím se nedaří vyhodit puk do bezpečí, a tak se brání zuby nehty.
55:12
Za podražení bude pykat Svačina.
55:03
Probíhá komerční přestávka.
53:57
U branky hostí menší závar, Hlinka nedokázal zvednou kotouč a přehodit jej přes Svobodův beton.
53:18
Vítkovičtí po dobře sehraném dvojnásobném oslabení zvyšují díky PETERU HÚŽEVKOVI na 6:4. Asistence: Vladimír Svačina, Jan Štencel.
52:49
Domácí Stehlík se dostal s pukem až před Svobodu, ale tam jako by se své šance zalekl.
52:30
52:25
Do hry naskakuje Němec.
52:05
Vítkovický gólman se roztáhl přes celou branku, snad nedošlo k žádné vážnější újmě na jeho zdraví.
51:54
Od modré pálil Bednář, Dolejš vytěsnil puk lapačkou.
51:37
Oddechový čas pro hosty.
51:33
Domácí kontrolují puk a snaží se jej opět vyhodit.
51:15
Vítkovickým se podařilo už podruhé vyhodit kotouč do bezpečí.
50:30
Hosté mají dvojnásobnou přesilovku, Stehlík je vyloučen za zdržování hry.
50:30
Sudí utvořili debatní kroužek, řeší se, jestli domácí Stehlík vyhodil kotouč mimo hrací plochu nebo byl tečován.
50:25
První vyloučení pro vítkovické v dnešním utkání. Za držení protihráče bude pykat Němec.
50:20
50:06
Puk znovu putuje ven z obranného pásma Slavie.
49:50
Hra je přerušena pro útočícího hráče v brankovišti.
49:38
Svačina si hledá výhodnější pozici ke střele.
49:04
Tentokrát slávisté vyhazují puk až k Dolejšovi.
48:45
Puk ve středním pásmu.
48:33
Kovář to zkusil od modré, Svoboda odráží puk tělem.
48:20
Za nafilmovaný pád bude pykat hostující Čermák.
48:03
Knot kvedlá za svou brankou pukem, Hlinka jeho pohyby stínuje před brankou.
47:50
Húževka končí obtočený kolem tyče slávistické branky, probíhá komerční přestávka.
47:39
Hosté bojují o kotouč u Dolejše, ten je ale pozorný.
47:26
Dnešní utkání sleduje 5 025 diváků.
46:55
Burger u levé tyče Svobodovy klece, ale hostující gólman si ji dokázal uhlídat.
45:38
Roman posílá obloučkem puk do středního pásma, ale hostující Růžička je proti.
45:23
Hra je pozastavena pro přihrávku rukou.
44:48
Před vítkovickou brankou Vlasák, Dolejš rychle přikrývá kotouč lapačkou.
44:12
Hosté na skok v pásmu, kotouč se odrazil od zadního plexiskla a do útoku se mohou vydat domácí.
43:38
Zakázané uvolnění pro hosty.
43:33
Hosté rozehrávají zeširoka, ale do pásma se jim nedaří protlačit.
42:29
Ofsajd hostů byl úmyslný, bude se vhazovat u Svobody.
42:03
Vítkovičtí na skok v pásmu, ale přišli o kotouč.
41:42
Dolejš nevěděl, kam dříve skočit, puk byl ale nakonec nastřelen do rohu.
41:09
Kolem branky se ochomýtl Huna, ale nebylo kudy mu poslat kotouč.
40:53
Vítkovice se dostaly k puku a budou rozehrávat.
40:17
Hosté se po vhazování okamžitě přesunuli před Dolejše.
40:01
Druhou třetinu vyhráli hosté v poměru 2:1, celkově však o jednu branku prohrávají, protože vítkovičtí svou snahu těsně před druhou sirénou přetavili ve vedou branku. Třetí část bude jistě zajímavá, uvidíme, který z týmů vyjde z dnešního utkání jako ten šťastnější.
Další třetina začne přibližně v 18:44.
40:00
39:51
Svoboda má dobrý výhled, skóre se asi v této části již měnit nebude.
39:39
Domácí se přesunují ke Svobodovi.
39:20
Vítkovičtí brání svou branku, vyrovnání stavu by jim moc radosti nepřineslo.
39:09
Dolejšova klec v ohrožení, ale vítkovický gólman ukryl puk pod lapačkou.
38:35
Domácí strhávají vedení na svou stranu, na Svobodu vypálil Svačina, ale puk vyklouzl a do odkryté branky jen umístil pohotový RUDOLF HUNA – 5:4. Asistence: Vladimír Svačina, Ondřej Roman.
38:09
Na opačné straně se u branky ukázal Szturc, ale na přihrávku nedosáhl.
37:53
U vítkovické branky se objevil Poletín, ale nebyl úspěšný.
37:31
Domácí se nedostali přes střední pásmo, musejí to zkusit znovu.
36:50
Pletka se dostal do pásma, ale byl sám proti přesile a o puk přišel.
36:33
Hosté poslali puk na zakázané uvolněn, sudí si po delší chvíli museli zajít pro hráče na střídačku Slavie, aby se vrátili do hry.
36:25
Domácí pokračují ve hře v útočném pásmu.
35:51
35:09
Štencel nečekaně vystřelil od modré, Huna jeho pokus před brankou tečoval, ale mimo.
34:48
Od modré tvrdě vypálil Stehlík, nastřelil bránícího hráče, Olesz se snažil, ale k dorážce se nepropracoval.
34:17
Vítkovičtí udrželi pásmo a pokračují v kolotoči.
33:51
Domácí mají možnost strhnout vedení na svou stranu, kvůli držení protihráče hostujícího Šticha budou hrát v početní převaze.
33:30
Hosté jsou ve svém živlu, zápas začíná prakticky od nuly.
33:17
32:18
Je vyrovnáno!! Nedáš – dostaneš, i tak praví hokejová "moudrost. Čermák při svém pokusu nechal u vítkovické branky za sebou puk, Stránského střelu vykopl Dolejš betonem, ale na dorážku do horní části branky MICHALA POLETÍNA byl už krátký – 4:4. Asistence: Jan Stránský.
32:13
Roman se Svačinou v pěkné akci před Svobodou, ale Roman nedosáhl na přihrávku, jinak by mohl trefit bez obtíží prázdnou klec.
31:52
Šulc se pěkně propracoval až k Dolejšovi, vítkovický gólman byl ale rychlejší.
31:40
Domácí poslali puk do pásma, Pletka se jej ujal a rozehrává.
31:11
Po Čermákově střele se zatřepotala ochranná síť za brankou Vítkovic.
29:56
Tak teď se měl Dolejš co otáčet, puk létal kolem jeho klece.
29:29
Hraje se na útočné polovině Vítkovic, ale Svoboda je proti jakémukoliv plenění jeho klece.
28:50
Dolejš v pozoru, ale s nahozeným pukem práci neměl.
28:26
Vítkovice se tlačí do branky o stošest, ale Svoboda je ve střehu.
27:48
Zdráhal si sjel podél levého mantinelu, ale nemířil přesně.
27:15
Vlasák číhal před brankou, ale puk byl jinde.
27:01
Hosté rozehrávají od své branky.
26:54
Vítkovičtí v ofsajdu, probíhá komerční přestávka.
26:42
Nepřesná rozehrávka Slavie končí u Kloka.
26:09
25:58
Domácím se nedaří střílet, pro puk si musejí ke své brance.
25:30
Domácí hráči znovu rozehrávají ze svého pásma.
25:09
Hosté posunuli puk do středního pásma.
24:52
Svoboda má dobrý výhled, vítkovičtí stále krouží pásmem.
24:32
Vítkovičtí vytvořili přesilovkový kolotoč.
24:09
Hosté špatně vystřídali a budou pykat. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Poletín.
24:00
Slavia zahrozila u branky, ale vítkovičtí se už znovu přesunují před Svobodu.
23:33
Čermák s Poletínem si sjeli k brance, Dolejš pozorný.
23:15
Domácí musejí ven z pásma, rozehrávají ze střední třetiny.
22:51
Vítkovičtí se snaží své zaváhání napravit, tráví čas v útočné třetině.
21:48
Hosté snižují zásluhou JÁNOSE VASE, která své sólo zakončil bravurně – 4:3. Bez asistence.
21:44
Vas se dostal k puku a sprintuje do třetiny.
21:32
Vítkovičtí stále v útočném pásmu.
21:02
Zmatky u branky Slavie, ale gól to nebude, sudí rozpažuje, hraje se dál.
20:42
Szturc s Oleszem míří do pásma.
20:15
Vhazování pro hosty, kteří rozjíždějí útok.
20:01
Na branky velmi bohatá první třetina právě proběhla ve vítkovické aréně. Domácí jako první otevřeli skóre, ale hosté poměrně brzy vyrovnali. Domácím se následně podařilo využít přesilovou hru a strhnout tak vedení na svou stranu. Po několika minutách hry odskočili na dvoubrankový rozdíl a při další zahrávané přesilovce vstřelili už po sedmi vteřinách čtvrtou branku. Hosté se ale nenechali zviklat a po necelé minutě hry snížili. Vítkovičtí tedy po první části vedou o dvě branky.
Další třetina začne přibližně v 17:53.
20:00
19:45
Bednář se ujímá kotouče, ale daleko nedojel.
19:27
Další ofsajd pro domácí mužstvo.
19:14
Vítkovičtí v ofsajdu.
18:43
Na opačné straně si počkal Dolejš, a vytěsnil střelu Poletína.
18:06
Svoboda se musel mít na pozoru proti pokusu Húževky.
17:49
Obě mužstva jsou plné elánu, hraje se s vysokým nasazením.
17:17
Hraje se ve středním pásmu.
16:26
Slavia vcelku rychle snižuje, JAROSLAV BEDNÁŘ v situaci dva na dva zachoval chladnou hlavu, počkal si na postavení hráčů a přes dotírajícího hráče prostřelil Dolejše – 4:2. Asistence: Václav Pletka, Tomáš Vlasák.
15:54
Tak to byla rychlovka – Kovář nahrál na volného MICHALA HLINKU, který s pomocí horní tyče umístil puk do branky – 4:1. Asistence: Lukáš Kovář.
15:47
Na trestnou lavici usedá hostující Valach za hru vysokou holí.
15:41
Hosté před Dolejšem, Poletín ani Jas nebyli přesní.
15:13
Hraje se od branky k brance, momentálně rozehrávají hosté.
14:32
Slavia usazena v pásmu, Vlasák, ale ani Bednář puk za Dolejšova záda neposlali.
13:41
Domácí využívají přesilovou hru! Od modré tvrdě vypálil Stehlík, ROSTISLAV OLESZ tečoval kotouč do branky Slavie – 3:1. Asistence: Richard Stehlík, Roman Szturc.
13:35
Domácí usazeni v útoku, Svoboda tlumí kotouč v náručí.
13:15
Slavia vyhazuje kotouč do bezpečí a přesunuje se na obrannou modrou.
12:56
Za hákování je vyloučen hostující Knot.
12:56
12:56
Svačina se ocitl po levici Svobody, ale puk poslal jen do bránícího hráče.
12:19
Olesz si hlídal kotouč, objel si branku Svobody, ale nezakončil.
12:07
Domácí se dostali k puku včas a míří do pásma.
11:53
Vítkovičtí za brankou Slavie nic nevymysleli, je tedy řada na hostující pětici.
11:40
Slávisté předvedli velmi rychlý přechod do pásma, ale Dolejš byl na svém místě.
11:05
Zmatky také na opačné straně, skákající kotouč ale minul Svobodovu svatyni.
10:41
Menší skrumáž u vítkovické klece, parádně po ní zaduněla spojnice vítkovické branky.
10:30
Po hrubce ve středním pásmu se k puku dostal Bednář, ale jeho slalomová jízda a následná střela skončila v Dolejšově lapačce.
10:06
Hosté si dokázali vypracovat velmi slibnou šanci, ale Dolejš měl dobrý výhled.
09:19
Hostující gólman se marně zlobí na svého spoluhráče. Dalekonosnou střelu poslal na branku Stehlík, vyražený puk se dostal k MICHALU HLINKOVI, který nemohl netrefit zívající branku – 2:1. Asistence: Richard Stehlík, Rostislav Olesz.
08:55
Kotouč u branky Slavie, Oleszovi se nepodařilo jen dostat do branky.
08:43
Vítkovičtí si znovu zahrají přesilovku, za hákování bude pykat Valach.
08:14
Domácí v pásmu, Svačina od mantinelu spíše jen nahodil puk směrem k brance.
07:54
Adam Svoboda se zapojil do hry, když za brankou zastavil puk a rozehrál.
07:24
Domácí rozehrávají od své klece, hosté jim to ale velmi znesnadňují.
07:14
Za faul Kováře je nařízeno trestné střílení, které pojede hostující Vlasák – jeho klička na Dolejše neplatila, vítkovický gólman hbitě zakročil lapačkou.
07:14
07:14
Hosté se znovu jako velká voda vřítili do pásma, Dolejš ale lapá.
06:44
05:50
Je vyrovnáno!! Slavia se dostala do přečíslení dva na jednoho, s navrátivším se Knotem ujížděl Holec, RONALD KNOT svému spoluhráči nenahrál, ale zasunul puk k tyči – 1:1. Asistence: Miroslav Holec.
05:38
05:18
Svačina si sjel do pásma podél mantinelu.
05:04
Ofsajd pro vítkovické hráče.
04:49
Vítkovičtí znovu před gólmanem Svobodou.
04:30
Kotouč ve středním pásmu.
04:21
Od modré to zkusil Klok, odražený puk mohl umístit do sítě Svoboda, ale minul.
04:00
Hosté vytěsnili kotouč do středního pásma.
03:38
Huna zůstává ležet u mantinelu, za vražení na hrazení s trest na 2+2 minuty odpyká Knot.
02:58
Vítkovičtí se ujali kotouče a zamířili do pásma, ROMAN SZTURC měl čas i prostor, nabruslil si k brance, počkal na pohyb Svobody a poslal puk za jeho záda – 1:0. Asistence: Rostislav Olesz.
02:18
Čermák s Andresem se vřítili do pásma, Andres ale na přihrávku přímo před brankou nedosáhl.
01:53
Puk vyklouzl z ochranné sítě mimo ledovou plochu.
01:41
Vítkovičtí čekají za svou brankou i s pukem, někteří střídají.
00:53
Domácí se vracejí zpět do obranného pásma, kotouč však mají pod kontrolou.
00:36
Vítkovičtí rozehrávali od své klece.
00:26
Ofsajd pro domácí.
00:14
Bude se vhazovat před útočnou modrou Vítkovic.
00:08
Vhazování pro domácí, Olesz stíhá kotouč do útočného pásma.
00:01
Pohodlně se usaďte, začínáme.
Ve vítkovickém dresu se také jako třináctý útočník na střídačce nachází uzdravený Petr Strapáč.
Domácí fanoušci dnes mohou na ledě v dresu Slavie Praha shlédnout Petra Šenkeříka, který ve vítkovických barvách odehrál v letošní sezóně 26 zápasů.

HC Vítkovice Steel: Dolejš (Šindelář) – Kovář, Stehlík, Zíb, Štencel, Čerešňák, Klok, Pastor – Szturc, Hlinka, Olesz – Huna, Roman, Svačina – Svoboda, Burger, Němec – Vandas, Húževka, Zdráhal – Strapáč

HC Slavia Praha: Svoboda (Furch) – Šulc, Šenkeřík, Valach, Štich, Knot, Růžička A., Krejčí – Vlasák, Bednář, Pletka – Kolář, Holec, Tomica – Stránský, Vas, Poletín, Andres, Čermák, Doležal

Rozhodčí: Šindler, Mrkva – Barvíř, Blümel.
Ve třech vzájemných zápasech v letošní sezóně si více bodů připsala Slavia Praha, která prohrála s vítkovickými pouze jednou. Celkově slávisté ukořistili pět bodů za jednu výhru v normální hrací době a jednu po samostatných nájezdech se skóre 10:8.
V posledních pěti zápasech si domácí připsali tři výhry, do které je zahrnuta také velmi cenná výhra s lídrem tabulky a ocelářským rivalem Třincem. Slavie Praha si v posledních pěti zápasech připsala dvě výhry, v derby s městským rivalem Spartou však utrpěla těžký direkt, když jí podlehla vysoko 4:9.
Nejlepším hráčem Slavie Praha je s pětatřiceti body Jaroslav Bednář (14+21). Nejlepším obráncem je s dvanácti body Juraj Valach (6+6). Nejvíce trestných minut nastřádal obránce David Štich, a to 83. Gólman Dominik Furch je s průměrem 3,08 a úspěšností 90,61% jedničkou týmu.
Lídrem kanadského bodování Vítkovic je i nadále se sedmatřiceti body Vladimír Svačina (16+21). Nejlepším nahrávačem je jeho kolega s útoku, Ondřej Roman, který přihrál na třiadvacet branek (13+23). Nejlepším bekem je se sedmnácti body Lukáš Zíb (2+15). Nejtrestanějším hráčem týmu Vítkovic je útočník Ondřej Roman s dvaačtyřiceti trestnými minutami. Gólmanem s nejlepšími statistikami je Daniel Dolejš s průměrem 2,47 a úspěšností 91,36%.
Vítkovičtí přestáli extraligovou pauzu na 9. místě tabulky s bilancí 17-3-4-20, skóre 115:130 a 61 body. Černého Petra naopak drží tým hostující Slavie, kterému s bilancí 10-3-2-29, skóre 88:155 a 38 body patří poslední, 14. místo tabulky.
Po reprezentační přestávce je netradičně ve středu na programu dne 45. kolo Tipsport extraligy, ve kterém se mimo jiné utkají na domácím ledě hrající Vítkovice s pražskou Slavií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.