SESTŘIH: 24. kolo extraligy, Vítkovice - Sparta 2:3 SN

Pražanům se nakonec povedlo otočit vývoj utkání a v samostatných nájezdech poráží celek ze dna tabulky. To je ode mne pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku večera se s Vámi loučím, na počtenou.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Sparta Praha.
Jako jediný v samostatných nájezdech byl úspěšný MARTIN RÉWAY, který svou bekhendovou kličkou rozhodl o jednom bodu navíc pro Spartu.
VIT: Ondřej ROMAN neproměňuje – 0:1.
SPA: Lukáš PECH neproměňuje – 0:1.
VIT: Vladimír SVAČINA neproměňuje – 0:1.
SPA: Martin RÉWAY proměňuje – 0:1.
VIT: Roman SZTURC neproměňuje – 0:0.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani v prodloužení branka nepadla, po úpravě ledové plochy tak budou následovat nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:58
Na konci prodloužení prověřil ještě Maxwella Kumstát.
64:41
Olesz hledal volné místo v bráně Stani, mířil ale pouze do gólmana.
63:57
Zíbovu ránu od modré vyrazil Staňa před sebe, poté se ujali kotouče jeho spoluhráči, kteří ho poslali do bezpečné vzdálenosti.
63:42
I s dalším pokusem Svačiny si hostující gólman poradil.
63:24
Kumstát nedokázal po vyhraném vhazování vyhodit puk ven z pásma.
63:03
Svačina nejprve naznačil střelu a poté až vypáli, mířil však pouze do lapačky Stani.
63:00
Karel Pilař (SPA) vylučen na dvě minuty za podražení.
62:19
Hraje se delší dobu bez přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu.
61:39
Svačina zavezl puk do útočné třetiny, nedokázal ho však nasměřovat na žádného ze spoluhráčů.
60:59
Kotouč se nečekaně odrazil od mantinelu za sparťanskou brankou, Staňa si ale s celou situací dokázal poradit.
60:51
Nepřesná přihrávka Réwaye na Buchteleho skončila až na zakázaném uvolnění.
60:09
Ihned po vhazování se před bránu domácích dostala Sparta, ale nepodařilo se jí vypálit na Maxwella.
60:01
Začalo prodloužení.
Statistiky po třetí třetině:

Střely na branku: 32 – 19
Zblokované střely: 12 – 10
Hity: 14 – 8
Ve třetí třetině se ani jeden z celků nedokázal prosadit, po šedesáti minutách je stav 2:2 a po krátké přestávce bude následovat prodloužení.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:52
Sparťané mají puk ve své moci u vlastní brány.
59:13
Svačina nedokázal ideálně zakončit, jeho pokus si Staňa pohlídal.
59:00
Probíhá poslední minuta základní hrací doby, stav je stále nerozhodný.
58:14
Burger sice vyhrál vhazování, ale poté o kotouč přišel Svoboda. Na druhé straně se do útoku vydal Rolinek, jehož pokus byl nepřesný.
58:07
Oddechový čas pro domácí.
58:02
Po Hunově pokusu musel zasahovat Staňa, který raději přerušil hru.
57:22
Po nepřesné rozehrávce Vítkovic je opět u kotouče Sparta.
56:45
U puku je Sparta, která rozjíždí od vlastní brány svou další akci.
56:22
Vítkovice pouze vyhodily kotouč na zakázané uvolnění vhazovat se bude po levici Maxwella.
56:09
Svoboda pouze posunul puk do střední třetiny, kde byli hosté, kteří se kotouče ujali.
55:39
Cingel našel přesnou přihrávkou Hlinku, jehož pokus si ale domácí brankář pohlídal.
54:58
Húževka ještě hledal lépe postaveného spoluhráče, jenže jeho přihrávka byla zblokována.
54:14
Sparťané se usadili před Maxwellem, jenže ani dorážkou nedokázali dostat kotouč za domácího brankáře.
53:39
Po řadě nepřesností ve středním pásmu se ke kotouči dostal Lukáš Zíb.
53:12
Domácí hráči rozehrávají svou další akci až od vlastní brány.
52:52
Marek Ďaloga zůstal ležet na ledě, rozhodčí tak raději přerušil hru.
52:29
Po dalším zákroku domácího gólmana následuje komerční přestávka.
52:07
Vítkovičtí nakonec dokázali vybojovat kotouč, ale nepodařilo se jim ho udržet dlouho na svých holích.
51:52
Videorozhodčí ještě pro jistotu kontroluje střelu Szturce.
51:52
Po zakázaném uvolnění domácích se bude vhazovat před Maxwellem.
50:35
Čerešňák trefil jen brusle Huny, Sparta tak může založit protiútok, ten se jí však příliš nevydařil.
49:59
Szturc pálil od pravého mantinelu jen těsně vedle!
49:21
Po zákroku vítkovického brankáře se bude vhazovat po jeho levici.
48:45
Réway zkoušel prověřit Maxwella, který byl pozorný a s jeho pokusem si poradil.
47:59
Hosté jsou v plném počtu.
47:51
Po vyhraném vhazování v podání Svačiny Vítkovice udržely útočné pásmo, ale vzápětí o kotouč přišly.
47:37
Roman poslal puk do útočného pásma, kde se ho ale ujali hosté a mohou založit protiakci.
46:57
Ďaloga projel až do útočného pásma, odkud vypálil pouze do připraveného gólmana.
46:27
Tentokrát se bude vylučovat na druhé straně, Tomáš Malec (VIT) vyloučen na dvě minuty za hákování.
45:59
Juraj Mikuš (SPA) si odsedí dvě minuty na trestné lavici za hákování.
45:40
Na vhazování byli úspěšnější hosté, ale ve středním pásmu o kotouč přišli.
45:16
Hosté hrají v plném počtu.
44:36
Čerešňákovo nahození vyrazil hostující gólman pouze před sebe, poté ještě dorážel Tomáš Svoboda, ale ani ten se nedokázal prosadit.
43:41
Zíb nedokázal přihrát na Malce, jeho přihrávku vystihla Sparta, která se osvobodila vyhozením přes všechn čáry.
43:16
Martin Réway (SPA) vyloučen na dvě minuty za hákování.
42:46
Burger poslal přihrávku na Čerešňáka, jehož pokus skončil pouze na tyčce Sparty.
42:13
Ani Klimkův pokus za brankovou čáru neprošel, kotouč se odrazil od brusle domácího obránce.
41:32
Ďaloga svou ranou neuspěl, Maxwell byl připraven a zlikvidoval jeho pokus.
41:11
Sabolič ztratil kotouč za bránou Vítkovic, hra se ihned přesouvá na druhou stranu.
40:15
Poláškovo nahození do útočné třetiny žádného z jeho spoluhráčů nenašlo.
40:01
Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku: 24 – 10
Zblokované střely: 9 – 10
Hity: 9 – 4
Vítkovice sice vedly o dvě branky, ale poté se hostům povedlo zásluhou Piskáčka a Hlinky vyrovnat, hráči tak budou vstupovat do třetí dvacetiminutovky za nerozhodného stavu 2:2.
40:00
39:53
Puk mají v moci domácí obránci, druhá třetina se zřejmě dohraje za nerozhodného stavu.
39:03
Sparta právě vstřelila branku!
Pražanům se podařilo v přesilové hře vyrovnat stav utkání! Zpoza branky kotOuč doputoval k volném JAROSLAVU HLINKOVI, jenž svým zakončením nedal domácímu brankáři šanci. Asistence: Martin Réway.
38:22
Po nepřesnosti hostů se Vítkovicím podařilo nahodit kotouč na Staňu, který měl problém se zachycením kotouče do lapačky.
38:07
Po tečovaném pokusu Barinky se bude vhazovat po levici Maxwella.
37:57
Nyní se ukázalo nové pravidlo, Ondřej Roman (VIT) se vrací zpět na trestnou lavici, jelikož zasypal Staňu ledem, za což dostává dvě minuty plus osobní trest.
37:42
Domácí hrají v plném počtu.
37:22
Tentokrát se podařilo osvobodit Vítkovice Stehlíkovi, který vyhodil kotouč přes všechny čáry.
36:51
Olesz dobrým napadáním za brankou soupeře ušetřil další sekundy.
36:21
Rolinek ve slibé příležitosti trefil pouze Maxwella.
35:48
Hned po vahozování se povedlo domácí vyhodit, Sparta tak bude muset začít svou akci až od vlastní brány.
35:42
Ondřej Roman (VIT) vyloučen na dvě minuty za hákování.
35:24
Signalizované vyloučení Vítkovic, Sparta hraje v šesti.
34:31
Zíb zavezl kotouč do útočného pásma, poté však mířil pouze nad svatyni Stani, domácí poté získali kotouč a mohou pokračovat ve své akci.
34:26
Domácí gólman musel opět zasahovat, tentokrát schoval kotouč do lapačky po nahození Sparty.
34:12
Po zákroku Maxwella a následné komerční přestávce se bude vhazovat po pravici domácí brankáře.
34:10
Kumstát vybojoval kotouč u brány Maxwella a poté poskakoval v brankovišti, jenže nikomu z hostujícího celku se ho nepodařilo doklepnout za brankovou čáru.
33:32
Pražanům se povedlo vyhodit kotouč přes všechny čáry, ušetřili tak drahocené vteřiny.
32:51
Staňa musí likvidovat jednu střelu za druhou, zatím se mu to daří na výbornou.
32:27
Ani na podruhé se Svačinovi nepodařilo propálit Staňu.
31:57
Ihned po vhazování se domácí usadili v útočné třetině a snaží si připravit ideální střeleckou pozici.
31:49
Tomáš Rolinek (SPA) si odsedí dvě minuty na trestné lavici za faul kolenem. Vítkovice už dnes podruhé budou hrát přesilovou hru 5 na 3!
31:24
Olesz se snažil nabruslit s kotouče před Staňu, nepodařilo se mu však ideálně zakončit.
31:15
Lukáš Klimek (SPA) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.
30:33
Po přerušení bude následovat komerční přestávka.
29:54
Hlinkovu střelu se ještě Maxwellovi podařilo vyrazit, ale na dorážku JANA PISKÁČEKA už nestačil, inkasoval tak svou první branku v nejvyšší české hokejové soutěži. Asistence: Jaroslav Hlinka a Michal Barinka.
29:27
Pražané měli možnost ohrozit bránu Maxwella, to se jim ale příliš nepovedlo.
27:59
Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovičtí využívají přesilovou hru 5 na 3, když Zíb poslal kotouč na modrou čáru na Timáše Malce, který ihned vypálil a jeho střelu ještě tečoval do brány Sparty RUDOLF HUNA. Asistence: Tomáš Malec a Lukáš Zíb.
27:39
Zíbovu dělovku z mezikruří se podařilo hostům zblokovat.
27:27
Oddechový čas pro hosty.
27:27
Po sražené střele Olesze do ochranného sítě se bude vhazovat ve středním pásmu.
27:04
Sparťanům se povedlo vyhodit kotouč ven z pásma, ale domácí jsou už zpět v útočné třetině.
26:49
Lukáš Cingel (SPA) vyloučen na dvě minutu za sekání. Vítkovice budou hrát v početní výhodě 5 na 3.
26:34
Až nyní se Vítkovicím podařilo usadit v útočné třetině.
25:50
Vítkovickým hokejistům se stále nedaří usadit v útočném pásmu, hosté dobře brání.
25:17
Sparťané se osvobozují výhozem přes všechny čáry.
25:09
Zíbův zblokovaný pokus od modré čáry skončil až v hledišti mezi diváky.
25:02
Adam Polášek (SPA) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče a dvě minuty za hákování.
24:50
Po Stehlíkově nahození od modré čáry sice Staňa netušil, kde má kotouč, ale dokázal ho udržet před brankovou čárou.
24:05
Po chybě vítkovické obrany stál sám před Maxwellem Tomáš Rolinek, jenže svou tvrdou ranou nemířil mezi tři tyče.
23:21
Ani po několika dorážkách se domácím nepodařilo protlačit puk za záda Stani!
22:46
Ani Spartě se nepodařilo dostat ke střele, Malec ho vyhodil do útočné třetiny.
22:16
Domácím se nepodařilo udržet kotouč v útočném pásmu, ujal se ho Pilař, který založil protiakci.
22:00
Pechova rána skončila pouze u gólmana Maxwella, lterý raději ukryl kotouč do lapačky před dotírajícími protihráči.
21:36
Po nepřesné střele Mikúše se Vítkovice osvobodili.
21:03
Roman Sztruc obětavě lehl do sparťanské střely, kterou se mu podařilo zblokovat.
20:48
Olesz vyhodil kotouč přes všechny čáry a odchází spolu se svými spoluhráči střídat.
20:18
Hosté se usadili v útočném pásmu, ale zatím pouze kombinují, ke střele se ještě nedostali.
20:01
Vše se schyluje k začátku druhého dějství, které začne Sparta v početní výhodě.
Statistiky po první třetině:

Střely na branku: 16 – 3
Zblokované střely: 5 – 5
Hity: 5 – 2
První třetina je minulostí, aktivnější v ní byly Vítkovice, které v 18. minutě zásluhou Svačiny dokázaly využít přesilovou hru a vstřelit úvodní branku utkání.
20:00
19:44
Lukáš Kovář (VIT) si odpyká dvě minuty na trestné lavici za hákování.
19:33
Cingel udržel kotouč a poté byl faulován, bude se vylučovat.
18:43
Pražané se dokázali také dostat do útočného pásma, ale ohrozit bránu Maxwella se jim už nepodařilo.
18:20
Čerešňákovu dělovku od modré ještě dorážel Olesz, i tu si sparťanský brankář pohlídal.
18:02
Olesz zkoušel vypálil z velkého úhu, což si Staňa pohlídal, ale posunul při tom branku, hra je přerušena.
17:56
Kotouč skončil mimo hrací plochu, vahzovat se bude po levici hostujícího brankáře.
17:14
Domácí využívají početní výhodu a jdou do vedení! VLADIMÍR SVAČINA chtěl posunou kotouč před bránu Stani, kde si ho však do vslatní klece srazil Adam Polášek. Bez asistence.
16:48
Domácím se nepodařilo udržet útočné pásmo, hosté dostali kotouč až za svatyni Maxwella.
16:36
Marek Ďaloga (SPA) vyloučen na dvě minuty za sekání.
16:15
Sparťasnký gólman má poměrně více práce než brankáč na druhé straně.
15:49
Stehlík se zkoušel dostat před bránu Stani, to se mu ale příliš nevyvedlo.
15:14
Pražané vyhazují kotouč do bezpečí, i oni svou přesilovou hru nejspíše ubrání.
14:45
Po Svačinově střele vyrazil hostující gólman kotouč pouze před sebe, vítkovickým se však nepodařilo dorazit puk za brankovou čáru.
14:22
Vítkovičtí se ihned dostali zpět do útočného pásma a poté pálil Malec, jehož pokus si Staňa pohlídal.
14:08
Po nepřesné rozehrávce Vítkovic se hostům podařilo osvobodit.
13:23
Michal Barinka (SPA) si odsedí dvě minuty na trestné lavici za nedovolené bránění.
12:58
Ihned po vhazování následovala střela střela Ondřeje Romana, hostující brankář jeho kotouč raději ponechal v lapačce.
12:53
Burgr zkusil překvapit Staňu, jenže ten byl připraven a s jeho ranou si poradil. Následuje reklamní pauza.
12:22
Ďaloga zavezl kotouč do útočné třetiny, kde ho přenechal spoluhráče, který ho hned poté ztratil.
11:29
Stehlík pouze trefil protihráče a Sparta mohla zahrozit z rychlého protiútoku, jenže to se jí nevydařilo.
10:57
Malce se Zíbem rozehrávají další útočnou akci domácích.
10:29
10:19
Pražanům se první přesilová hra příliš nedaří, ještě se v ní nedostali do výrazné šance.
09:14
Pilař ztratil kotouč ve středním pásmu a mohla z toho být solidní šance pro domácí, sparťanský obránce naštěstí pro jeho celek dokázal svou chybu včas napravit.
08:35
Malec se pokoušel vyhodit, jenže to se mu příliš nepovedlo, ale na podruhé už Vítkovice dokázali dostat kotouč za bránu Stani.
08:29
Ondřej Roman (VIT) vyloučen na dvě minuty za podražení.
08:19
Po menší odmlce se ke střele dostali také hosté, jenže Pechův pokus nebyl příliš vydařený.
07:49
Húževkův nepřesný pokus o přihrávku skončil až u Stehlíka ve středním pásmu, který ihned založil další akci domácích.
07:18
Hra je přerušena kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti Sparty.
07:12
Vítkovičtí si vytvářejí tlak před brankou soupeře, zatím z toho však nedokázali vytěžit gól.
06:48
Po zákroku Stani bude následovat komerční přestávka.
06:15
Další vítkovickou akci zmařil gólman hostů, vyrazil puk do rohu kluziště.
05:26
Vladimír Svačina se dostal až za obránce Sparta, jenže jeho střelecký pokus skončil pouze u Stani v lapačce.
04:55
Po ráně Piskáčka od modré čáry se ke ketouči dostal Svačina, který s ním však nedojel daleko.
04:07
Poté ce Húževka zblokoval střelu hostů, se jeho celek vydal do útoku, ale ani ta nebyla úspěšná.
03:25
Svoboda projel až do útočného pásma, odkud vyslal první střelu na brankáře Staňu.
02:46
Piskáčkův pokus z otočky skončil pouze v ochranné síti za bránou Maxwella.
02:17
K vidění je řada nepřesností, týmy se střídají v držení puku.
01:31
Sparťané se usadili v útočném pásmu, ale domácí je dobře brání a nemohou se dostat ke střele.
00:25
Oba celky se zatím oťukávají, ani jeden z gólmanů zatím nemusel zasahovat.
00:05
Hned po úvodním buly skončil kotouč na střídačce Sparty.
00:01
Brány vítkovické arény se otevřou již kolem 16:00, na textový onlajn přenos si budeme muset počta o hodinu déle, ale poté započne tvrdý boj o důležité body do tabulky. Buďte u toho s námi.
V prvním letošním měření sil viděli fanoušci na sparťanském ledě přestřelku, utkání skončilo poměrem 7:6 pro domácí Spartu. Nejúspěšnějším hráčem se stal sparťanský Tomáš Rolinek, který si připsal čtyři body (2+2).
Lídrem Sparty je rovněž s 19 body Jaroslav Hlinka (7+12), nejlepším střelcem je ale s deseti góly ex-vítkovický Lukáš Klimek (10+3). Nejlepším bekem je další vítkovický odchovanec Adam Polášek, který nasbíral hned 18 bodů (4+14). Nejtrestanějším hráčem je útočník Martin Réway s čtyřiatřiceti trestnými minutami. Lepším z dvojice gólmanů je Filip Novotný s průměrem 2,13 a úspěšností 91,62%.
Kanadského bodování Vítkovic vede s 19 body Ondřej Roman (8+11). Po sedmi bodech si mezi obránci připsali Lukáš Zíb (0+7) a Petr Šenkeřík (1+6). Nejtrestanějšími hráči jsou s dvaadvaceti trestnými minutami útočníci Ondřej Roman a Michael Vandas. Domácí angažovali nového gólmana, ten se však ve vítkovické kleci ještě neobjevil. Gólmanským statistikám tedy momentálně vévodí Daniel Dolejš s průměrem 3,06 a úspěšností 90,12%.
Domácí i nadále zůstávají na předposledním místě tabulky, připsali si výhru před svými fanoušky nad Pardubicemi, ale v posledním kole podlehli venku severočeskému Litvínovu, když prohráli těsně 2:3. Naproti tomu pražané okupují příjemné třetí místo místo aktuální tabulky, se svými čtyřiačtyřiceti body mají náskok hned dvaceti bodů na vítkovické. Sparta si v posledních dvou kolech zastřílela, skóre 10:5 je sympatické.
Čtyřiadvacáté kolo přivane na vítkovický led silný celek pražské Sparty.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.