SESTŘIH: 36. kolo extraligy, Zlín - Karlovy Vary 3:2

Zlínští hokejisté si dokázali uhlídat svůj náskok a dotáhli zápas o pomyslných šest bodů do vítězného konce. Energie v závěru utkání kousala a dokonce snížila na rozdíl jediné trefy. Při závěrečné power-play dokázali domácí tlak hostí ustát a zalouženě si připsali plný bodový zisk. Pro dnešek je to ze Zlína všechno, hezký zbytek, napočtenou.
60:00
59:55
Vypadá to, že o vítězi již máme rozhodnuto. Ještě je tu jedno vyloučení na straně hostí. Stanislav Balán (KVA) 2 minuty za hákování.
59:37
Tlak hostí se stupňuje. Hru musel přerušit až rozhodčí, protože na ledě zůstal ležet obránce Horák.
59:18
Habal sprintuje na střídačku, Vary to zkusí v šesti.
59:11
Je tu odpískaný ofsajd, buly ve středním pásmu blíže střídačce Zlína.
58:37
Lavička Karlových Varů si vyžádala oddechový čas. Vhazuje se před brankou Habala.
58:29
Vlach to v kombinaci s Holíkem příliš překombinovali a dali ještě Energii šanci něco s výsledkem udělat.
58:18
Dnešní utkání sleduje celkem 4 050 diváků.
57:34
Energie vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Vladislava Habala.
57:24
Zlínu se moc přesilovka nevydařila a Balán může zpátky do hry.
56:35
Marušák se vrací z trestné lavice a Zlínu začíná početní výhoda.
55:50
Leška adresoval hodně čitelnou přihrávku na Ondráčka, kterou zblokoval obránce Šmach.
55:23
Stanislav Balán (KVA) 2 minutky za hákování.
55:02
Vojtěch Tomeček měl na čepeli vyrovnávací branku. Útočník Energie ale v zakončení nedokázal zkrotit neposedný kotouč a odmítl vyrovnání.
54:32
Dělovka jednoho z karlovarských obránců z prostoru modré čáry končí v moci Libora Kašíka.
54:32
Zlínští svým dalším vyloučením dramatizují závěr utkání. Na trestnou lavici usedne Jiří Marušák (ZLN) a budou to dvě minuty za hrubost.
53:47
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Hosté ukazují, že to ještě rozhodně nevzdávají. Vachovcovi sjel kotouč v zakončení z čepele, ovšem poskakující kotouč rychle dorazil za Kašíkova záda pohotový VÁCLAV SKUHRAVÝ, který se dnes do listiny střelců zapisuje již podruhé. Asistence: Michael Vachovec, Vojtěch Tomeček.
53:07
Je tu ofsajd Energie a bude se vhazovat ve středním pásmu.
52:53
Zlínští se dokázali ubránit ve čtyřech a jsou zase kompletní.
52:06
Duda rozehrál nepřesně a Zlín s ledovým klidem vyhazuje kotouč do bezpečí.
51:38
Kombinaci karlovarských překazil odpískaný ofsajd.
50:51
Energie bude mít výhodu přesilové hry. David Šťastný (ZLN) vyfasuje dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.
50:36
Radek Duda se dostal ke kotouči, ale do zakončení se prodrat nedokázal.
49:55
Vhazuje se před brankou Libora Kašíka.
49:26
Hosté se dokázali ubránit, Tomeček je zpátky ve hře.
48:53
Zlínští kombinují a kombinují, ale schází tomu pořádná střela od modré čáry.
48:31
Kolotoč přihrávek domácích nekončí, Zlín stále kombinuje a kombinuje.
47:23
Zlínu se nabízí další přesilová hra. 2 minuty za sekání si odsedí Vojtěch Tomeček (KVA)
47:23
Vachovec se ocitl v tutovce, kterou ale využít nedokázal. Kašík ho vybruslil a výborně zasahuje.
47:18
Marušák vyhodil kotouč přes celé kluziště, ale icing to nebude. Vary zakládají protiútok.
46:24
Hra je přerušena, protože hosté se ocitli v ofsajdu, buly ve středním pásmu.
45:41
Leška vybídl ke střele Bedřich Köhlera, jenž z první minul ve vyložené šanci branku Karlových Varů.
45:05
Ondráček se probíjel po levém křídlě do zakončení, odstavil ho však čistě bránící Šmach.
44:10
Tomáš Micka se vrací z trestné lavice a hosté jsou v plném počtu.
44:03
Harant ztečoval Říčkovu střelu do ochranné sítě. Další buly v oblasti Habalovy branky.
43:18
Marušákova dělovka zasáhla pouze spoluhráče Ondráčka a hosté mohou vyhodit puk do bezpečí.
42:34
Prudká střela Jakuba Svobody končí ve výstroji brankáře Habala.
42:05
Tomáš Micka (KVA) si odsedí dvě minutky za hákování.
41:48
Říčka se parádně uvolnil a svoji akci zakončil povedeným blafákem, který mu zlikvidoval ležící Habal.
40:54
Zlínští se rychle protlačili do zakončení, kde Ondráček ale ztratil kotouč a teď je tu možnost pro hosty.
40:01
Prostřední část ovládli také domácí, kteří zvítězili těsným rozdílem 2:1. Energie zlepšila svůj pohyb a dokonce snížila na rozdíl dvou branek, ale Kašík zatím chytá ve veliké pohodě a Berani svůj náskok jen tak nepustí. Uvidíme co nám nabídne poslední dvacetiminutovka.
40:00
39:15
Žižka je zpátky ve hře, Zlín je kompletní.
38:46
Slušný tlak hokejistů Energie překazil až výborným zákrokem Libor Kašík.
38:04
Duda rychlou přihrávkou hledal neobsazeného Davida Hrušku. Druhý jmenovaný ale na kotouč nedosáhl.
37:12
Žižka (ZLN) srazil hitem Skuhravého a půjde na trestnou lavici. Budou to dvě minutky za hrubost.
36:38
Vachovec hledal ještě lépe postaveného Haranta, ten ale na puk nedosáhl.
35:47
Střela od Tomáše Micky končí v ochranné síti za brankou Kašíka. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
35:04
Urbancovo nahození sklepl jen těsně vedle Habalovy branky tečující Šťastný.
34:29
Zlínští si pohodlně drží dvoubrankové vedení a nikam nespěchají.
33:41
Bude se vhazovat ve středním pásmu blíže střídačce domácích.
33:30
Leška si svůj trest odkroutil a žlutomodří hrají v plném počtu.
33:14
Kombinace hokejistů v černozelených dresech skončila odpískaným ofsajdem.
32:49
Marušák se dostal společně s Filipem Čechem do přečíslení, které zakončil druhý jmenovaný pouze střelou do přesunujícího se Habala.
32:07
Energii se moc kombinovat nedaří, Zlín dvakrát v řadě vyhodil kotouč do bezpečných prostor.
31:28
Petr Leška (ZLN) si půjde odsedět dvouminutový trest za podražení.
31:16
Povedenou dělovku obránce Tomečka chytá Kašík parádním semaforem.
30:42
Energie se dostala po první vstřelené brance do hry a usadila se před Kašíkem.
30:03
Energie se po delším čase dokázala usadit před brankou domácích a hned je z toho snižující trefa. Nahození obránce Šmacha dokázal přesnou tečí usměrnit za Kašíkova záda VÁCLAV SKUHRAVÝ. Asistence: Ondřej Šmach.
29:59
Kašík si po delší době osahal kotouč, když předvedl úspěšný zákrok.
29:19
Karlovy Vary hledají skulinku ve zlínské defenzívě, kudy by se protlačily ke střele.
28:26
Čajánek přiťuknul kotouč Svobodovi, jehož ostrý pokus Habal kryje.
27:42
Šťastný hledal u levé tyčky osamoceného Filipa Čecha, kterému moc nechybělo a vsítil dnes svoji druhou trefu.
27:09
Hra se přesouvá na druhou stranu kluziště před branku Habala, kde se bude také vhazovat.
26:15
Zlínští se v klidu ubránili přesilovce Energie.
25:59
Leška sice nevyhodil kotouč do bezpečí, ale Duda jeho zaváhání také nedokázal využít.
25:49
Zblokovaná střela Haranta si to namířila do ochranné sítě. Následuje buly po pravé ruce Kašíka.
25:27
Oldřich Horák vyhazuje kotouč přes celé kluziště a Berani šetří cenné vteřinky při hře ve čtyřech.
25:04
Balán se procpal ke střele, kterou mu Kašík pravým betonem vyrazil do bezpečí.
24:28
Zlínští se bez potíží brání menšímu tlaku Karlových Varů.
23:59
Výhoda přesilové hry pro hostující celek. Patrik Urbanec (ZLN) si odpyká dvouminutový trest za držení protihráče.
22:53
Brankář Karlových Varů se nechává po třetí inkasované brance vystřídat. Mezi tyče se staví Vladislav Habal.
22:53
Zlín právě vstřelil branku!
Karlovarská defenzíva zůstala po druhé vstřelené brance jako opařena horkou vodou a hosté inkasují potřetí. David Šťastný našel parádní přihrávkou FILIPA ČECHA, který tvrdou střelou z první překonává Závorku potřetí. Asistence: David Šťastný, Pavel Kubiš.
22:35
Přesilová hra domácích byla právě využita! Kotvan posunul kotouč na modrou na ROBERTA ŘÍČKU, který se z první opřel do kotouče a překonává brankáře Závorku. Asistence: Petr Holík.
22:12
Tvrdá Marušákova střela končí zblokována v ochranné síti.
21:40
Karlovy Vary hrají ve čtyřech, pětiminutový trest za vyloučení Redlihse skončil.
21:15
Radek Duda (KVA) vyfasoval 2 minuty za sekání. 13 vteřin budou hrát domácí přesilovou hru pěti proti třem.
20:44
Čajánkova střela z otočky mířila mimo branku Závorky, Vary vyhazují kotouč za branku Kašíka.
20:26
Matějíčkovu střelu od modré čáry Závorka viděl a v pohodě ji vyrazil. Zlín ale stále roztáčí svůj přesilovkový kolotoč.
20:01
První perioda dnešního utkání je u konce a Berani si do kabin odnášejí těsné vedení 1:0, které zařídil v 6. minutě přesným zásahem do šibenice Jakub Svoboda. První třetina nám přinesla mnoho vyloučených a Zlín bude ve druhé třetině ještě dohrávat přesilovku při vyloučení Redlihse, který po ataku holí na Marušáka zamířil předčasně do kabin.
20:00
19:56
Urbanec posunul puk na Holíka, jenž z první branku minul.
19:23
Domácí ještě zakládají další protiútok těsně před první sirénou.
18:58
Karlovy Vary se opět v oslabení úspěšně osvobozují.
18:40
David Hruška bleskově po vyhraném buly osvobozuje svůj celek v oslabení.
18:27
Urbanec tvrdou střelou od modré čáry přerušil hru a Zlín je kompletní. Domácím začíná přesně tři minuty dlouhá přesilovka pěti proti čtyřem.
17:54
Berani obstřelují branku Energie, která opět posílá kotouč na zakázané uvolnění. Marušák je již v pohodě a zapojil se zpátky do utkání.
17:08
Energie vyhazuje kotouč na icing, hra se vrací zpátky před Závorku.
17:04
Svoboda přihrál Kotvanovi, který sice nepřesně rozehrál, ale Berani se stále zdržují v útočném pásmu.
16:27
Jekabs Redlihs (KVA) 5 minut + trest do konce utkání za vysokou hůl.
16:27
Tomáš Žižka (ZLN) 2 minutky za hákování.
16:27
V signalizované výhodě Energie zasáhl někdo z karlovarských blokujícího Marušáka holí nejspíše do krku.
16:10
Oba celky hrají v plném počtu, Karlovy Vary obléhají momentálně zlínskou branku.
15:22
David Hruška nejprve vymíchal Kašíka, ale v zakončení branku trefit nedokázal. Vzápětí se ocitl v tutovce Radek Duda, jehož zakončení končí ve výstroji výborného brankáře domácích.
14:32
Jedovatá střela Sičáka nakonec končí pod výstroji Kašíka, který ale měl problémy s ostrým pokusem karlovarského obránce.
14:03
Jiří Marušák (ZLN) vyfasoval dvě minuty za podražení a Karlovy Vary budou hrát minutu a 13 vteřin přesilovku čtyři na tři.
13:19
Zcela zbytečné vyloučení na straně hostí, Karlovy Vary tak mají po přesilovce. Stanislav Balán (KVA) 2 minuty hákování.
13:16
Sotva se domácí ubránili, čeká je další oslabení. Tentokrát to již nebude zkrácená přesilovka hostí, ale bude trvat celé dvě minuty. Filip Čech (ZLN) 2 minutky za podražení.
12:50
Už i domácí hrají v plném počtu.
12:20
Vachovec je zpátky ve hře, Energie si zahraje zkrácenou přesilovku pěti proti čtyřem.
11:48
Pokud je v držení kotouče karlovarský Radek Duda, tak je to podle hluku domácích fanoušků znatelně poznat.
11:17
Kotvanovo nahození bylo sraženo vedle karlovarské klece. Zlínští se drží v útočném pásmu s kotoučem na holích.
10:48
Zlínští přicházejí o přesilovou hru, protože Petr Leška (ZLN) zahákoval Haranta a půjde si na dvě minutky odpočinout.
10:37
Ondráček neudržel puk v útočné třetině a hosté vyhazují kotouč do středního pásma.
10:19
Michael Vachovec (KVA) 2 minuty za podražení.
9:48
Jakub Svoboda si ve veliké rychlosti vynutil další přesilovku pro domácí. Berani hrají nyní v signalizované výhodě.
9:03
Po delší době také zahrozili hosté, konkrétně střela Sičáka se otřela o vyrážečku zlínského brankáře.
8:17
Roman Vlach se parádně prokličkoval přes celou obranu Karlových Varů a následně kotouč zadovkou vrátil Říčkovi, který si ale kotouč zpracoval na brusle a z nadějné šance domácích sešlo.
7:56
Je tu komerční přestávka, následně se bude vhazovat ve středním pásmu.
7:50
I tohle oslabení Karlových Varů skončilo bez inkasované branky. Deyl opouští lavici hříšníků a hosté jsou v pěti.
7:14
Dalším, kdo prověřil karlovarského brankáře byl Tomáš Žižka. Jeho ostrý pokus končí v lapačce Závorky.
7:06
Tvrdou ránu zlínského kapitána vyrazil Tomáš Závorka do ochranné sítě.
6:39
Marušák nabil Kotvanovi, jenž z voleje jen těsně minul branku.
6:06
Berani svírají svého soupeře, který se brání drtivému tlaku domácích.
5:46
Je tu další trest pro Karlovy Vary. Radek Deyl (KVA) 2 minuty za podražení.
5:34
Berany vedoucí branka nabudila a žlutomodří se opět zdržují v předbrankovém prostoru Energie.
5:11
JAKUB SVOBODA si nabruslil z levého křídla a rychlou střelou od mantinelu překonává brankáře Závorku, když vymetl protější horní růžek karlovarské svatyně. Asistence: Martin Matějíček.
4:57
David Hruška si odpykal svůj trest a hosté jsou kompletní.
4:42
Zlínští tlačí svého soupeře v přesilové hře, ale k překonání Závorky to zatím nevede. Prudké nahození z čepele Patrika Urbance Závorku nepřekvapilo.
4:09
Skrytá střela zpoza obránce v podání Petra Holíka končí ve výstroji pozorného Závorky.
3:42
Marušákova bomba se odrazila od betonu Závorky před osamoceného Jiřího Ondráčka. Zlínský útočník nedokázal poskakující kotouč doklepnout do sítě.
3:34
Opět stejná spolupráce dvou domácích hráčů, tentokrát kotouč zamířil vedle Závorkovy branky.
3:03
Leška posunul kotouč na Marušáka, který dělovkou pozdravil brankáře Závorku.
2:57
David Hruška (KVA) vyfasuje dvouminutový trest za hákování.
2:46
Veselý byl v šanci faulován a domácí si zahrají první přesilovou hru.
2:32
Zlínská první formace se ocitla v ofsajdovém postavení.
1:57
Kubiš za brankou Energie upadl při držení kotouče, vylučovat se ale nebude a hosté míří do útočného pásma.
1:41
Z ostrého úhlu se do šance natlačil Kubiš. Jeho střelu zápěstím brankář Závorka bez potíží chytá.
1:07
Zlínští odehráli kotouč na zakázané uvolnění.
0:42
Marušák dvakrát nahodil kotouč do útočného pásma, nikdo z domácích nedokázal kotouč zachytit a do útoku mohou hosté.
0:26
David Hruška se protlačil do nebezpečné šance, kterou zlikvidoval rychlým a bezchybným zákrokem navrátilec do sestavy Libor Kašík.
0:18
Vhazuje se v obranné třetině domácího celku.
0:10
První buly vyhrál Čajánek, ale první zákrok zápasu si připisuje Libor Kašík, který kryje Balánovu dorážku.
00:01
V brance domácích po delší době Libor Kašík. Na poslední chvíli ze sestavy vypadl útočník Zdeněk Okál. Vše je připraveno k úvodnímu vhazování.

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Marušák, Horák, Matějíček, Žižka, Kotvan, Urbanec, Stuchlík – J. Svoboda, Čajánek, Veselý – Holík, Vlach, Říčka – Ondráček, Leška, Köhler – Kubiš, Šťastný, Čech.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Harant, Sičák, Tomeček, Redlihs, Dvořák, Šmach, Deyl – D. Hruška, Balán, Duda – V. Tomeček, Kverka, Vachovec – Koblasa, Skuhravý, Micka – Heizer, R. Hruška, Pšurný – Gorčík

Rozhodčí: Fraňo, Úlehla – Gebauer, Lederer.
PSG Zlín: Berani zažívají pomistrovskou kocovinu a když už to vypadalo, že se začíná blýskat na lepší časy, tak přišly další ztráty bodů. Z posledních tří duelů vytežili žlutomodří jediný bod a letošním roce ještě nedokázali zvítězit. Do cesty se jim dnes postaví celek z Karlových Varů, který ovšem nedá žlutomodrým nic zadarmo. Parta kolem kapitána Čajánka dostala doslova za povinný úkol ukořistit z dnešního duelu všechny body, protože jinak to bude se zlínským celkem nahnuté. Berani mají zřejmě poslední šanci k tomu, aby se odrazili vzhůru v tabulce a zabojovali o play-off.
HC Energie Karlovy Vary: Energie na tom není letos zrovna finančně nejlépe a proto v jejím kádru nenajdeme nabitý kádr hvězdami, ale slušně složený tým v rámci možností, který letos podává střídavé výkony a hokejistům z lázeňského města patří prozatím jedenáctá pozice. Energetici mají před dnešním soupeřem náskok rovných pěti bodů. Vary dokázaly v obou posledních duelech bodovat, ale na vítězství to ani jednou nestačilo. Dnes se tedy hráči Karlových Varů pokusí o reparát, ale do cesty se jim postaví Zlín, který bude také body potřebovat jako sůl. Bodování karlovarského celku vede rebel Radek Duda, který dohromady nastřádal 27 kanadských bodů.
Pěkný páteční podvečer ze zasněženého Zlína. Tipsport extraliga pokračuje v rychlém sledu a dnes se odehraje již 36. kolo. Zlínští hokejisté se představí na domácím ledě proti nebezpečnému celku z Karlových Varů. Pojďme v krátkosti nahlédnout na formu obou celků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.