Nejlepší hráči utkání: Libor Kašík – Lukáš Nahodil. Hezký zbytek večera z posmutnělého Zlína!
60:00
Konec zápasu. Zlínské tribuny pískají, domácí nevyhráli ani v šestém utkání v letošní sezoně (jeden zápas zůstal nedohrán), naopak Pardubice potvrdily solidní formu v novém soutěžním ročníku.
59:44
Zápas se poměrně v klidu dohrává, bezbodový Zlín se potápí do ještě většího marastu, naopak Pardubice si připíší druhou venkovní výhru v této sezoně.
58:47
Konec nadějím pro domácí, vyloučen je zlínský Zdeněk Okál za hákování.
58:17
Zlín po oddechovém čase hraje v pardubickém pásmu bez brankáře!
57:17
Domácí jsou kompletní. Podaří se jim alespoň snížit a zdramatizovat zápas s Pardubicemi?
55:48
Utkání sleduje 4000 diváků.
55:17
Komplikace pro Zlín: kapitán Petr Čajánek musí na trestnou lavici za krosček a jde to čtyř.
53:50
Snaha se Beranům upřít nedá, jenže Zlínským to zkrátka nejde, navíc pardubická defenzíva v čele s Robertem Kristanem dnes pracuje velmi dobře.
53:07
Tomáš Mojžíš je zpátky na ledě, Pardubice se ubránily. Zlínu se naopak rychle krátí čas…
51:55
Zlínský Oldřich Kotvan zůstal po srážce s Alešem Píšou na ledě, pomáhají mu spoluhráči. Věřme, že domácí borec bude v pořádku.
51:07
Převahu Zlína může zvýraznit trest pro Tomáše Mojžíše za sekání. Novic v pardubické sestavě putuje podruhé v dnešním utkání na trestnou lavici.
50:49
Petr Holík málem využil momentální herní převahy, zakončení mu ale nevyšlo. Každopádně teď se Zlín do zápasu pořádně obul.
50:24
Domácí tým PSG je již kompletní a myslí na útok…
49:35
Pardubice se mohly radovat počtvrté, chyběly jim milimetry, Radoslav Tybor si najel mezi kruhy a trefil tyč Kašíkovy brány!
48:24
Za faul kolenem putuje potřetí v řadě na trestnou lavici zlínský hráč, Tomáš Valenta je vyloučen za faul kolenem.
47:54
Zlín se ubránil a je v pěti.
47:18
Pardubice se snaží kombinovat v útočném pásmu, nicméně Berani se nyní dobře brání.
45:54
Zlínský bek Dalibor Řezníček nabízí další početní výhodu Východočechům, domácí zadák putuje na trestnou lavici za zdržování hry.
44:20
Pardubice právě vstřelily branku!
Takhle se hrají přesilovky, Východočeši potvrdili svou formu v početní převaze a LUKÁŠ RADIL posílá hosty do dvoubrankového vedení. Asistence: Václav Benák.
43:05
Marušák nyní vyhazuje na icing, a tak se hra vzápětí vrací před Kašíka.
42:32
Domácí se dlouho neudrželi v útočném pásmu, Kolář míří do protiakce.
41:19
Hra se vrátí do obranného pásma Východočechů, hosté totiž vyhodili na zakázané uvolnění.
40:27
Leška nahodil kotouč za hostující branku, nakonec kotouč ukryl do lapačky Kristan. Týmy střídají.
40:01
Ve 21. minutě ševci zásluhou Köhlera dokázali vyrovnat, avšak Pardubice si už o minutu později díky Nahodilovi vzaly své vedení zpět. Zlín měl největší možnost opět srovnat mezi 33. a 35. minutou, kdy ale nedokázal využít dvojnásobnou přesilovku.

Dokáží se domácí ještě vzpamatovat, nebo si připíšou pátou prohru v řadě? Třetí třetina začíná v 19:13, zůstaňte s námi!
40:00
39:49
39:01
Rozbíhá se poslední minuta druhé části.
38:35
Perníkáři stále kombinují v útočném pásmu.
38:10
Leška vybojoval kotouč a domácí následně vyhazují kotouč přes všechny čáry.
37:49
Přesilovku si pro změnu zahrají svěřenci Zdeňka Venery, dvě minuty pro Holíka za sekání.
37:20
Hostům odpískán ofsajd.
37:01
Nyní Sýkora po úniku dvou na jednoho nastřelil pravou tyč domácí branky!
36:25
Pardubice vše zvládly, hraje se pět na pět.
36:15
Veselý trefil tyč! Hosté hrají už ve čtyřech.
34:45
Zlínští kombinují v útočném pásmu, Kristan ale zatím nemusel zasahovat.
34:25
Pozor, berani si zahrají přesilovku pět na tři! Na trestnou za nedovolené bránění odešel Sýkora.
33:52
Pardubičtí vyhodili puk až ke Kašíkovi a domácí musejí začínat od znova.
33:36
Zlín si zahraje již pátou přesilovou hru! Mojžíš dostává dvě minuty za podražení.
33:20
Ševci v tlaku, Balaštíkův pokus skončil nad brankou.
32:24
Zlínští hokejisté po špatné přihrávce poslali kotouč až na icing, vhazování před Kašíkem.
31:49
Marušákovu dělovku Kristan betonem poslal mimo.
31:11
Sýkora jel sám na branku, po chvilce mu byl ale odpískán ofsajd.
30:08
Po komerční pauze se bude vhazovat před zlínskou svatyní.
29:49
Mojžíš poslal kotouč od modré mimo domácí klec, k puku se poté dostali berani.
28:36
Holík mířil za kotoučem za pardubickou branku, rozhodčí ovšem odpískal zakázané uvolnění.
27:45
Balaštík nakonec vybojoval pro svůj tým alespoň vhazování v útočném pásmu.
27:36
Kašík musel zasahovat proti Kašíkovi. To se mu podařilo a domácí míří do rychlého protiútoku.
26:54
Okálovu střelu Kristan ukryl do lapačky, vhazování po jeho pravici.
26:28
Parádní zákrok zlínského gólmana, který vykopl pravý beton proti ráně Cetkovského z mezikruží!
25:24
Pardubice hrají v pěti.
25:12
Kotouč za Kašíkovou svatyní.
24:38
Nyní pálil Žižka, ani jeho rána do sítě neprošla.
24:05
Holíkovu ránu od modré hostující brankář vyrazil do rohu, Zlínští stále kombinují v útočném pásmu.
23:24
Domácí dostanou příležitost k vyrovnání, vyloučen Kaut za sekání.
21:40
Zlín se z vyrovnávací trefy dlouho neradoval, po 64 sekundách reaguje LUKÁŠ NAHODIL! Pardubický forward se prokličkoval až před Kašíka, za nějž zasunul kotouč po nádherné forhendové kličce! Asistence: Radoslav Tybor.
20:36
Zlín právě vstřelil branku!
Parádní nástup ševců do druhé třetiny! Na 1:1 vyrovnává po 36 vteřinách hry BEDŘICH KÖHLER, který po závaru před Kristanem dokázal dorazit kotouč do branky! Asistence: Jiří Marušák.
20:01
Druhá třetina začíná ze několik sekund!
Po úvodních dvaceti minutách vedou Pardubice ve Zlíně 1:0 po brance Kauta ze sedmnácté minuty. Hra byla převážně vyrovnaná a oba celky si vytvořily šance, ze kterých se dalo skórovat. Jak už bylo řečeno, podařilo se to pouze hostům.

Co nám přinese prostřední část utkání? Ta začíná v 18:21!
20:00
19:56
Čtyři sekundy před koncem střílel Žižka z levého kruhu, Kristan stále neomylný.
19:01
Začíná poslední minuta první dvacetiminutovky.
18:30
Perníkáři drží kotouč okolo Kašíkovy branky a dávají zabrat domácím obráncům.
17:20
Ševci se dostali s kotoučem do pásma a pokoušeli se o okamžitou odpověď, nyní je už kotouč opět na hokejkách Pardubických.
16:50
Východočeši se v závěru první třetiny ujímají vedení! TOMÁŠ KAUT vyhrál nad Leškou buly a poté parádní ranou překonal Kašíka! Bez asistence.
16:47
Buly po levici zlínského gólmana.
16:30
A už opět vidíme hru pět na pět.
16:10
Tesařík s kotoučem za Kašíkovou brankou, domácím zatím přesilové hry nejdou.
15:33
Nyní hosté už dokázali dostat kotouč pryč ze svého obranného pásma.
14:45
Marušákova rána od modré zblokována, Kristan nakonec nemusel zasahovat.
14:30
Uvidíme další přesilovou hru beranů, Lukáš Radil inkasoval dvě minuty za nedovolené bránění.
14:20
Východočeši chvíli tlačili Zlín v jeho obranném pásmu, po střele Čáslavy nakonec vhazování před Kašíkem. Před tím ale ještě komerční přestávka.
13:35
Také ševci hrají v pěti.
12:21
Hostující tým hraje v plném počtu a začíná jeho zkrácená přesilovka.
11:35
Síly na ledě se vyrovnávají, za držení protihráče odchází na trestnou Leška.
11:27
Žižka střílel od modré, hra ale přerušena kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.
10:21
Další početní výhoda pro domácí, za hru vysokou hulí vyloučen Špaček.
09:45
Zohorna to zkusil z pravého kruhu, Kašík vyrazil levým betonem.
08:32
Vhazovalo se v obranném pásmu hostí, Pardubičtí se ovšem ihned dokázali s kotoučem dostat do středního pásma.
07:08
Hraje se pět na pět.
06:10
Valenta se vrátil na led a ihned provětral Kristanovu lapačku.
05:08
Bude se hrát čtyři na čtyři, dvě minuty za podražení obdržel pardubický střelec Sýkora.
04:36
Vyloučení na domácí straně, hosté si zahrají svojí první přesilovku.
03:38
Čajánek se dostal s kotoučem do mezikruží, odkud ho do tandemu vrátil Žižkovi. Pardubický strážce svatyně poté měl co dělat, aby vyrazil jeho tvrdou ránu.
02:44
Köhler pálil z pozice pravého kruhu na připraveného Kristana.
02:20
Nyní se domácí poprvé na delší chvíli dostali do útočného pásma, hostující gólman však zasahovat nakonec nemusel.
01:10
Ščotka vypálil na masku Kašíka a před zlínskou brankou první závar, domácí gólman nakonec kotouč zalehl.
00:35
Pardubičtí nahazují za Kašíka a oba týmy poprvé střídají.
00:05
Úvodní buly patřilo zlínským, u kotouče Tomáš Žižka.
00:01
Ještě jednou všechny srdečně vítám u sledování on-line přenosu z utkání mezi Zlínem a Pardubicemi, zápas za pár malých okamžiků startuje!

PSG Zlín: Kašík (Horčička) – Kotvan, Marušák, Žižka, Valenta, Řezníček, Tesařík – Köhler, Leška (A), Balaštík (A), Čajánek (C), Holík, Kubiš, Veselý, Vlach, Ondráček, Čech, Popelka, Okál

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Halász (Kristan) – Čáslava (C), Píša, Ščotka, Benák, Mojžíš, Gregorc, Havlík – Semorád, Zohorna (A), Sýkora (A), Tybor, Nahodil, Radil, Starý, Špaček, Kolář, Cetkovský, Kaut, Voženílek, Moučka

Rozhodčí: Fraňo, Hejduk – Hlavatý, Tošenovjan.
Ohlasy před utkáním – Pardubice

"Zlín má kvalitní mužstvo a určitě se zvedne. Dívali jsme se na sestřih minulých zápasů a vůbec nehrají špatně. Naposledy prohráli o gól," myslí si kouč Pardubic Zdeněk Venera.

"Ani v minulé sezoně nebyli na začátku nahoře, prokousávali se postupně a play off odehráli týmovým výkonem. Určitě půjdou i letos nahoru, jen ať to není v pátek. Ať si to ještě schovají," přeje si s úsměvem na rtech.
Ohlasy před utkáním – Zlín

"Oproti zápasu ve Vítkovicích jsme nyní podstatně zamíchali se složením útoků. V obraně vzhledem k povinnému nasazování mladých hráčů moc možností nemáme," přiblížil změny v sestavě beranů asistent trenéra Juraj Jurík.

"Je to hodně nepříjemný soupeř. Dobře bruslí a rovněž v koncovce je nebezpečný. Má kvalitní obranu i útok a velmi dobré gólmany," okomentoval východočeský celek.

"V naší situaci už potřebujeme konečně bodovat a věřím, že se to podaří," řekl závěrem pro klubové stránky pozitivně naladěný Jurík.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

Pardubičtí jsou na tom o mnoho lépe než Zlín. Z pěti utkání byli ve třech úspěšní, když porazili Mladou Boleslav (4:3), Slavii (4:2) a Olomouc (3:1). Východočeši nestačili na Třinec (1:2) a v derby padli s Hradcem 2:3 – oba zápasy, jak vidno, prohráli pouze o gól. Aktuálně svěřencům Zdeňka Venery – mimochodem zlínského odchovance – patří čtvrtá příčka.
PSG Zlín

Úřadující mistr rozhodně neodstartoval sezonu tak, jak by si představoval. Ve všech čtyřech odehraných duelech ševci prohráli a s nulou na kontě se krčí na úplném dně tabulky. Soubor Rostislava Vlacha navíc na začátku ročníku trápí i další potíže – Mladá Boleslav k zápasu přijela o hodinu později a utkání v Brně se kvůli mlze dokonce nedohrálo.
Hezký páteční podvečer! Tipsport extraliga má dnes na programu své šesté kolo, během nějž bude k vidění i duel mezi Zlínem a Pardubicemi. Zápas startuje v 17:30!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.