SESTŘIH: 12. kolo extraligy, PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 0:4

Třinec zaslouženě po výkonu ve druhé a třetí třetině dokráčel ke třem bodům a prodloužil svoji vítěznou sérii. Brankář Hamerlík si připisuje čisté konto. Oceláři se dnes blýskli dvěma trefami v oslabení, které byly rozhodujícím faktorem zápasu. Zlínu se dnes nedařilo vůbec nic. Berani nevyužili ani jednu z mnoha přesilových her. Uvidíme, zda dnešní porážka přinese nějaké změny v kádru PSG Zlín. Pro dnešek je to všechno, hezký zbytek úterního večera.
60:00
59:10
Utkání už se pouze dohrává. Zlín je v plném počtu.
58:36
Třinci se daří kombinovat, ale Kašík zatím tlaku Třince odolává.
57:38
Holík na chvíli zakličkoval s kotoučem v útočné třetině a našetřil nějaké vteřinky.
57:05
Jiří Ondráček (ZLN) obdržel dvouminutový trest za hákování.
56:48
Dnešní duel sleduje 3 603 diváků.
56:04
Třinec právě vstřelil branku!
ZBYNĚK IRGL se nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankou a se štěstíčkem poslal kotouč za brankovou čaru. Asistence: Jiří Polanský, David Nosek.
55:38
Nečekanou střelu Polanského vyrazil brankář Kašík do ochranné sítě.
54:48
Nádhernou kombinaci na jeden dotek zakončil nepřesnou střelou do ochranné sítě střílející Vladimír Dravecký. Na slovenského útočníka se usmívala prázdná branka.
54:20
Zlín vyhrál buly a okamžitě vyhodil puk za branku Třince.
54:04
Zlínští hrubě chybují v defenzívě a jsou potrestáni dvěma minutami. Oldrich Kotvan (ZLN) musel podrazit Kindla a odsedí si dvě minuty za podražení.
53:18
Orsava si pěknou stahovačkou obhodil Tesaříka, ale do zakončení se nedostal, protože následně upadl.
52:26
Leška jemně protečoval kotouč za sebe na Bedřicha Köhlera, který dělovkou nepřekvapil klečícího Hamerlíka. Brankář Třince má zálusk na čisté konto.
51:10
Ani tuhle přesilovou hru hokejisté Zlína nevyužili. Třinečtí jsou zase v plném počtu.
50:08
Dalším úspěšným vyhozením se prezentoval obránce Nosek.
49:36
Klesla odpálil kotouč po hrazení a ten doputoval až před Kašíka.
49:10
Denis Kindl (TŘI) je potrestán dvěma minutami za hrubost.
49:10
Okál rozdal dva ostré hity a Zlín uzavřel soupeře v jeho třetině. Berani si navíc vybojovali přesilovou hru.
48:16
Další icing hokejistů Třince.
47:18
Rákos měl na hokejce čtvrtou branku Třince. Kašík ale fantasticky vybruslil třineckého útočníka a odmítl tak další kotouč v síti.
46:34
Zakázané uvolnění Třince. Vhazovat se bude u branky Hamerlíka.
46:28
Kašík radši schoval puk do lapačky, protože si netroufal jej rychle rozehrát před dotírajícím Draveckým.
46:04
Hamerlík likviduje lehoučké nahození Urbance a bude se vhazovat před jeho brankou.
45:28
Ukrytá Douderova střela brankáře Kašíka nepřekvapila a bude se vhazovat v obranném pásmu Zlína.
45:10
Zlínští zvládli tohle oslabení bez inkasované branky a jsou kompletní.
44:28
Polanského formace vytvořila před Kašíkem pořádno horko. Vše musel sám uhasit zlínský brankář, který schoval puk do lapačky po přihrávce právě jmenovaného.
43:45
Tesařík vyhodil kotouč přes celé hřiště na Hamerlíka, který vytřepal kus černé gumy z lapačky a založil další přesilovkovou akci hostí.
43:10
Teď si zahrají početní výhodu hosté. Bedřich Köhler (TŘI) obdržel dvouminutový trest za podražení.
42:45
Rákos je zpátky ve hře, Třinec se v oslabení střelecky prosadil a je kompletní.
42:29
Na domácích je vidět veliká nervozita. Urbancovi již podruhé v přesilovce přeskočil kotouč přes čepel.
41:53
Kotouč končí na střídačce Třince, bude se vhazovat před Hamerlíkem.
41:38
Zlínu se nedaří ani udržet kotouč v útočném pásmu. Třinec bleskově vyhazuje puk do bezpečí.
41:00
Hosté se dnes podruhé prosazují ve vlastním oslabení a vytvářejí si dostatečný náskok. Hrubku v útočném pásmu potrestal JAKUB ORSAVA, který v samostatném nájezdu vykoupal Kašíka a zasunul kotouč za jeho záda. Asistence: Martin Adamský, Lukáš Galvas.
40:45
Zlínu se nabízí z kraje třetí třetiny přesilová hra pět na čtyři. Daniel Rákos (TŘI) 2 minuty podražení.
40:01
Čtyřicet minut uplynulo a na světelné tabuli svítí skóré 2:0 ve prospěch Třince. Oceláři vyhráli stejným výsledkem druhou Třetinu a zasloužene se ujali vedení. První trefu obstaral z nenápadné akce Adam Rufer, který tečoval Linhartovo nahození přesně za Kašíkova záda. Druhý zásah přidal po Marušákově hrubce v přesilovce Zlína Martin Adamský. Útočník Třince přebruslil obranu domácích a tváří v tvář si poradil s brankářem Kašíkem. Zlínu se od druhé inkasované branky přestalo dařit téměř všechno. Uvidíme co nám nabídne poslední třetina, která začne v 19:10.
40:00
39:19
Třinec neustále pozorně brání a Berany do téměř ničeho nepouští.
38:26
Zlín se snaží dopracovat do nějaké pohledné šance, ale zatím bez úspěchu.
37:43
Kašík musel hasit další nebezpečný průnik Třince. Opět se vhazuje u branky Zlína.
36:19
Čajánek i Sedláček se snažili protlačit do šance, ale už byli na ledě dlouho a neměli dostatek sil.
35:50
Čech opouští trestnou lavici, Zlín je kompletní.
35:30
Třinci se v této přesilovce nedaří vytvořit si souvislejší tlak.
34:53
Puk končí sražen v ochranné síti. Bude se vhazovat u branky Kašíka.
34:28
Lukáš Žejdl odmítl navýšit vedení Ocelářů, když z bezprostřední blízkosti netrefil téměř odkrytou branku.
33:59
Filip Čech (ZLN) 2 minuty sekání.
33:30
Pokus Holíka stačil Hamerlík vytěsnit betonem před branku, kde ale na kotouč dosáhl dříve obránce Klesla a Zlín nemohl nijak ohrozit branku Třince.
32:40
Orsavovo nahození Kašík raději podržel v lapačce. Po komerční přestávce se bude vhazovat u jeho branky. Zlínští nejsou po dvou inkasovaných brankách v ideálním rozpoložení.
32:10
Třinečtí se bez obtíží ubránili, Rufer může zpátky na led.
31:27
Třinec výborně brání a Zlín se v přesilovce k ničemu nedostává.
30:46
Irgl vyhodil puk přes všechny čáry a osvobozuje svůj celek na chvíli při hře ve čtyřech.
30:22
MARTIN ADAMSKÝ využil hrubé chyby Marušáka, kterému při přesilovce přeskočil kotouč přes čepel. Útočník Třince upaloval zcela sám na Libora Kašíka, kterého prostřelil přesnou střelou mezi betony. Bez asistence.
30:04
Zdlouhavou kombinaci domácích ukončilo až vyloučení Adama Rufera (TŘI). Útočník Třince vyfasoval dvě minutky za podražení.
28:10
Urbancovu ostrou ránu od modré čáry tečoval nebezpečně Sedláček a Hamerlík měl co dělat, aby kotouč vytáhl mimo branku.
27:18
Hosté se dostávají do vedení! Pohlednou kombinaci na jeden dotek dokonal dobře postavený ADAM RUFER, který na poslední chvíli tečoval vysoko letící kotouč za Kašíkova záda. Zlínský brankář nemohl proti této rychlé teči moc reagovat. Asistence: Tomáš Linhart, Kamil Kreps.
26:58
Zakázané uvolnění Zlína. Hra se vrací před branku Libora Kašíka, kde se také bude vhazovat.
26:20
Köhler je zpátky na ledě, Berani hrají v plném počtu.
26:14
Dělovka Noska našla místečko v lapačce Libora Kašíka. Ještě jedno vhazování stihnou hosté v přesilovce.
25:40
Říčka úspěšně vyhazuje puk do útočného pásma a Třinec se musí snažit o další kombinaci v početní převaze.
25:10
Parádní kombinaci Třince dokončil dělovkou střílející obránce Nosek. Kašík si proti jeho střele vybruslil před brankoviště a s ostrým pokusem si poradil.
24:38
Pavel Sedláček si počkal na odražený puk od mantinelu, který následně nahodil na branku Hamerlíka.
24:19
Bedřich Köhler (ZLN) 2 minuty za podražení.
24:16
Okál ujížděl v přečíslení společně s Holíkem. Nahrávku prvně jmenovaného však výborně vystihl bránící Klesla a Třinec bude hrát navíc přesilovou hru.
23:48
Kašík výborně zneškodnil ostrou střelu jednoho z třineckých hráčů. Třinec si vynutil vhazování v útočném pásmu.
23:33
Hamerlík si vybruslil z brankoviště za poskakujícím kotoučem a s ledovým klidem rozehrál puk na najetého Draveckého.
22:20
Na straně domácích neuspěl střílející Balaštík. Na straně hostí si vylámal zuby na Kašíkovi střílející Žejdl.
21:38
Šťastný se pokoušel prokličkovat mezi dvěma hráči Třince, ale neuspěl.
20:56
Zlínští se natlačili před Hamerlíka, kterého ale ostřejším zásahem ve druhé třetině ještě neprověřili.
20:35
Řezníček je zpátky z trestné lavice. Zlín hraje v plném počtu.
20:02
Třinečtí ještě dohrávají přesilovou hru pěti proti čtyřem, která bude trvat ještě přes půl minutky.
20:01
První třetina dnešního duelu je u konce a gól jsme zatím neviděli. Hrál se poměrně vyrovnaný hokej z obou stran s mnoha pohlednými šancemi. Ozdobou zápasu jsou oba brankáři, kteří si prozatím poradili se všemi střeleckými pokusy. Třinec vyfasoval v úvodní třetině hned dva osobní tresty. Nejprve se provinil obránce Linhart a poté útočník Daniel Rákos. Berani měli k dispozici hned pět přesilových her. Využít však nedokázali ani jednu. Druhá třetina začne zhruba v 18:19.
20:00
19:26
Třinec předvádí ukázkovou kombinaci v přesilovce, ale k vážnějšímu ohrožení Kašíka zatím nedošlo.
18:34
Třinec cítí šanci v závěru první třetiny skórovat. Dalibor Řezníček (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.
17:15
Oceláři rozehráli nepřesně a ted bylo právě jim odpískáno zakázané uvolnění. Po menší odmlce se bude vhazovat před brankářem Hamerlíkem.
16:28
Kašík vyrazil ramenem pumelici Polanského. Následně domácí vyhazují kotouč přes všechny čáry a píská se icing.
15:43
Kvalitní podívanou teď předvedla třetí formace hokejistů v červených dresech. Kašíka postupně otestoval Nosek a vzápětí ostrým pokusem Lukáš Žejdl. Brankář Zlína na oba pokusy hostí bez obtíží vyzrál.
15:24
Třinečtí jsou opět kompletní a i tentokrát to zvládli bez inkasované branky.
14:46
Dělovku Urbance ztlumil brankář Hamerlík do výstroje. Třinec se zatím pozorně brání.
14:18
Zlínským se zatím tato početní převaha moc nedaří. Říčka dvakrát ztratil kotouč a hosté toho využili.
13:38
Kotvanovi po Leškove přihrávce přeskočil kotouč na útočné modré a Zlín ztrácí útočné pásmo.
13:20
Opět je tu přesilová hra pro modrožluté. Daniel Rákos (TŘI) si možná zbytečně pro hosty potřeboval vylít emoce a počíhal si na obránce Tesaříka. Rozhodčím tento nedovolený zákrok neunikl a Zlínu se naskýtá další početní výhoda. Obránce Ocelářů vyfasoval 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku.
13:10
Dravecký je zpátky ve hře, Oceláři tohle oslabení přečkali bez inkasované branky.
12:18
Klesla si v pohodě zpracoval kotouč a bekhendem ho vyhazuje do bezpečí.
11:34
Douderovi se povedlo poslat kotouč podél hrazení až za branku Zlína, kde domácí zakládají novou přesilovkovou akci.
11:02
Vladimír Dravecký (TŘI) sevřel kotouč do rukavice a je potrestán dvěma minutami. Zlínu se nabízí veliká šance, jak se ujmout vedení v zápase.
10:47
Obránce Tomáš Linhart (TŘI) obdržel desetiminutový trest za nesportovní chování.
10:10
Rozjetý Jiří Ondráček hladce obešel bránícího Kleslu a ještě dokázal zakončit do betonu Hamerlíka. Slovenský brankář následně zneškodnil i ostrou dorážku Zdeňka Okála.
9:32
Irgl tvrdě dorážel u pravé tyčky zlínské klece. Ani jedna dorážka třineckého útočníka ovšem brankáře domácího celku nezaskočila.
8:38
Leška vyhodil kotouč podél hrazení a píská se zakázané uvolnění.
8:10
Rákos opouští trestnou lavici, Třinec je zase v plném počtu.
7:39
Berani sevřeli Třinec v jeho třetině a Hamerlík chvílemi nevěděl, kde se kotouč nachází. Nejvíce nejistý si byl brankář hostí při prudké dorážce Balaštíka.
6:40
Holík si v útočné třetině zasóloval a místo nahrávky na Říčku ztratil kotouč, který třinečtí vzápětí vyhodili za branku Kašíka.
6:18
Kotvan i Dravecký jsou na ledě a Hamerlík musel řešit nebezpečný pokus Marušáka, který slovenský brankář s notnou dávkou štěstí vyrazil do bezpečí.
6:01
Daniel Rákos (TŘI) 2 minuty za hákování. Zlín bude hrát přesilovou hru čtyři na tři. Zanedlouho se počet hráčů upraví na pět na čtyři. Deset vteřin budou hrát hokejisté PSG přesilovku pět na tři.
5:39
Na opačné straně zblokoval bránící Balaštík střelu Rákose.
5:19
Balaštík našel na opačném křídle rozjetého Urbance, jehož dělovka však branku nezasáhla.
4:38
Holík se prodral do útočného pásma, kde se snažil stahovačkou obelstít obránce Noska, ale neuspěl.
4:11
Počet hráčů se rychle vyrovná. Vladimír Dravecký (TŘI) 2 minuty za hru vysokou holí. Hraje se čtyři na čtyři a bude se vhazovat u Hamerlíka.
4:05
Oldrich Kotvan (ZLN) nedovoleně fauloval útočníka Orsavu a Třinec bude hrát první přesilovou hru.
3:46
Irgl tvrdě dotíral na Kašíka, který nemohl kotouč zalehnout a vznikla na brankovišti domácích menší mela. Čajánek se poměrně klidně domluvil s hostujícím Irglem, který se brankáři Zlína omluvil.
3:21
Rychlý průnik Adama Rufera zneškodnil až na třetí pokus ležící Libor Kašík. Hraje se rychlý hokej z obou stran a rozhodně se máme na co dívat.
2:26
Sedláček dobře napadal obránce Trončinského, který měl menší potíže se zlínským útočníkem, který mu dýchal na záda.
1:47
Šťastný se pokoušel projít přes obranu Třince, ale nakonec kotouč pouze nahodil do útočného pásma a odjel střídat.
1:22
Kašík úspěšně likviduje akci Ocelářů a bude se vhazovat v obranném pásmu Beranů.
0:38
Zlín se dostal do první vážnější šance a Hamerlík musel několikrát zasahovat. Slovenský brankář nejprve vyrazil bombu Marušáka a následně si poradil s dorážkou Urbance.
0:18
Třinečtí se okamžitě nastěhovali do útočného pásma, kde zaměstnal brankáře Kašíka aktivní Rufer.
00:01

PSG Zlín: Kašík (Haloda) – Marušák, Horák, Tesařík, Urbanec, Řezníček, Kotvan – Ondráček, Leška, Köhler – Okál, Čajánek, Veselý – Šťastný, Holík, Říčka – Balaštík, Sedláček, Čech.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Klesla, Roth, Doudera, Galvas, Linhart, Nosek, Trončinský – Dravecký, Kreps, Rufer – Adamský, Polanský, Irgl – Orsava, Žejdl, Rákos – Kindl, Růžička, Jašek.

Rozhodčí: Hribik, Mrkva – Bryška, Skopal.
PSG Zlín: Hokejisté PSG Zlín zažívají doslova hororový vstup do letošního ročníku Tipsport extraligy. Parta kolem Petra Čajánka dokázala po nepřesvědčivém startu do soutěže porazit silnou Spartu 1:0 a na domácím ledě si připsala další tříbodový zisk proti Karlovým Varům. Venku to ale svěřencům Rostislava Vlacha vůbec nejde. Ševci mají na svém kontě prozatím osm porážek a dvě výhry za tři body. Větší trable se odehrávají v brankovišti, kde v dobré formě chytajícího Štůralu trápí zdravotní problémy a do branky bude muset Libor Kašík. Náhradník Horčička se zranil v první lize v Třebíčí a dvojku bude muset dělat junior Haloda. Do sestavy se naopak vrací po zranění útočník Kubiš a nejspíše i obránce Tesařík, který doháněl fyzické manko. Berani zvažují drobnější změny v sestavě. Duel startuje v 17:
30.
HC Oceláři Třinec: Třinečtí jsou naladěni na dobrou notu a budou se snažit prodloužit šnůru sedmi vyhraných utkání na ZS Luďka Čajky. Oceláři mají na svém kontě už čtyři zápasy bez inkasované branky. Brankář Šimon Hrubec prokazuje fantastickou formu, kterou bude chtít prokázat i na ledě úřadujícího mistra. Třinečtí se mohou opřít v útoku o jména jako jsou: Adamský, Polanský a Zbyněk Irgl. Muziku v defenzivě tvrdí Rostislav Klesla, který má mnoholeté zkušenosti z NHL. Třinečtí mají z dnešního soupeře zdravý respekt, protože nechtějí nastartovat úřadujícího mistra k lepším výkonům. Nejistý je start útočníka Plíhala.
Hezký úterní podvečer ze Zlína. Tipsport extraliga pokračuje v plném proudu a máme před sebou dvanácté kolo. Do Zlína přicestuje vedoucí celek z Třince, který má na svém kontě pouze jedinou porážku. Na ZS Luďka Čajky se proti sobě postaví první a poslední celek v extraligové tabulce. Třinečtí před sezonou posílili kádr a zatím to sklízí kýžené ovoce. Berani se naopak nachází ve zcela opačné situaci a snaží se odrazit ode dna z tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.