SESTŘIH: 27. kolo extraligy, HC Kometa Brno - HC Bílí Tygři Liberec 1:2 po nájezdech

Z brněnské DRFG Areny je to pro dnešek vše, druhý bod patří lídrovi tabulky z Liberce. Přeji vám pěkný zbytek večera.
Vyhlášení hráči utkání:
Jakub Valský (LIB) – Marek Čiliak (KOM)
V samostatných nájezdech zvítězil tým Bílí Tygři Liberec.
Rozhodující branku vstřelil MICHAL BIRNER.
Němec ani tentokrát neuspěl, je konec.
Birner se trefil do horní části branky.
Jan Hruška si nachystal puk na bekhend, ale neuspěl.
Lakatoš nevymíchal Faltera.
Němec zkusil rychlou střelu, ale nenašel mezeru mezi betony.
Falter opět zastavil Bakoše.
To jsou věci, Vojtěch Němec se počtvrté také neprosadil.
Čtvrtý nájezd Bakoš nedal, v bráně Brna mu odolal Martin Falter!
Němec taktéž potřetí skóruje, zopakoval podobnou kličku jako v prvním svém nájezdu.
Do třetice se Martin Bakoš nemýlí!
I Vojtěch Němec podruhé uspěl, bekhendem zavěsil pod horní tyč!
Bakoš skóruje i podruhé, bekhendem si poradil s brankářem Komety.
Martin Bakoš našel místo u pravé tyče a srovnává!
Tomáš Svoboda bekhendem nevyzrál na brankáře Liberce.
Branko Radivojevič nepřekonal Čiliaka.
Němec si kličkou poradil s Lašákem a zakončil do odkryté klece!
Michal Birner orazítkoval levou tyč!
Hruška nenašel mezeru mezi betony Lašáka.
Nájezdy začnou domácí.
Samostatné nájezdy začínají.
Střely na bránu v prodloužení:
1 – 2
Ani prodloužení neurčilo majitele druhého bodu. Po krátké úpravě ledu přijdou na řadu samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:49
Vondráček naskočil ze střídačky a řítil se do útoku, hostující obránce jej ale připravil o puk.
63:45
Až nyní Čiliak přerušil hru, vkleče zachytil střelu do své lapačky.
63:14
Bulíř projel přes modrou, Hanzlík mu ale nedal prostor k zakončení. Liberec je ale stále v útoku.
62:02
Kaberle objel bránu a vypálil, Lašák jeho pokus vyrazil pryč.
61:28
Kováčik prokličkoval středním pásmem až na modrou čáru, tam se ale puku ujali hostující hráči.
60:34
Kuboš od modré nahodil puk po mantinelu a odjíždí střídat.
60:01
V poslední periodě se mohlo skóre měnit dvakrát, avšak neměnilo. Nejprve nebyl uznán gól hostů v první minutě kvůli přihrávce rukou, následně neplatila trefa Němce kvůli hře vysokou holí.
Tři třetiny nerozhodly o vítězi, bude následovat prodloužení. Po zaznění sirény se u mantinelu v útočné třetině Komety strhla strkanice.
60:00
59:52
David Ostřížek si na levé straně počkal na modré na přihrávku, když všichni střídali. Jeho další pokus vyrazil Ján Lašák do ochranné sítě.
59:18
Střela Ostřížka se od brusle hráče Liberce odrazila mimo bránu.
58:21
Vondráček dostal puk na modrou, jeho tvrdá rána neprošla až k bráně hostů.
57:55
Dočekal se dostal do útočné třetiny dříve jak puk, je odpískáno postavení mimo hru.
56:30
Druhý neuznaný gól. Němec si vzal puk poté, co jej Lašák zastavil těsně před brankovou čárou a zakončil. Branka ale není uznána, jelikož jí předcházela hra vysokou holí.
55:49
Jan Káňa vybojoval puk a dostal se mezi kruhy, jeho střela ale neprošla přes bránícího hráče.
55:17
Liberec se ani neusadil v pásmu a musí jej opustit, sudí odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti.
54:39
Dnešní zápas sleduje v DRFG Areně 7387 diváků.
54:39
Odpískáno zakázané uvolnění Liberce.
53:38
Lakatoš si prohodil puk na levém kruhu, k lepšímu postavení v zakončení mu to ale nepomohlo.
52:33
Káňa od pravého mantinelu rychle vypálil k bližší tyči, tam byl připravený Lašák a přerušil hru.
51:57
Valský se snažil poslat puk před bránu pro Birnera, ten se ale do zakončení nedostal.
51:27
Vlach se tlačil před Čiliaka tak intenzivně, až vyhodil bránu ze svého postavení.
50:19
Rychlý útok Vojtěcha Němce a Tomáš Vondráčka končí odpískáním postavení mimo hru.
50:13
Valského střela ze středního pásma vyprášila lapačku Marka Čiliaka, který už nestihl rozehrát.
49:19
Špaček zachytil u modré přihrávku Čiliaka, domácí brankář se ale stihl vrátit na své místo a střežit svatyni Komety.
48:18
Hostující hráč při střele zlomil hůl a do brejku se tak dostal Ostřížek s Hruškou, Lašák ale dokázal jejich výpad zastavit a udržet nerozhodný stav.
48:04
Špaček přenechal na modré puk Ševcovi, ten tvrdou ránou prověřil Čiliaka. Následuje komerční přestávka.
47:23
Vondráček se rychle dostal do útočné třetiny, ale hosté ho o puk obrali. Tygři však následně vyhazují na icing.
46:31
Radivojevič v rohu za brankou Brna nevybojoval puk, Kometa se ale následně nedostalo do zakončení.
45:56
Nyní se Liberci podařilo dostat kotouč pryč ze třetiny, ale pouze na zakázané uvolnění.
45:38
Dujsík tělem zastavil puk, který chtěli hosté vyhodit.
44:16
Michal Bulíř dostal rychle nabito na pravou stranu, střela mu ale nesedla a puk se ani nedostal k Čiliakovi.
43:34
Vondráček posunul puk do útočného pásma, Koreis se mu jej pokusil vrátit k levé tyči, první jmenovaný ale nestihl narychlo usměrnit touš do sítě.
42:30
Po souboji o puk u mantinelu vyletěl touš vysoko do vzduchu a spadl mezi kruhy poblíž kapitána Výtiska. Nikdo z hráčů na ledě nevěděl, kde se kotouč nachází, pouze Ján Lašák si ho všiml poblíž své brány.
41:40
40:50
Káňa se dostal rychle do útoku, nedostal ale mnoho místa k zakončení a tak neměl Lašák velké problémy jeho střelu zastavit.
40:40
Birnerova střela byla zblokována.
40:21
Hlavní sudí se poradil s videorozhodčím a následně rozpažil, gól Liberce neplatí kvůli přihrávce rukou.
40:21
Liberec krátce po buly dostal puk do brány, rozhodčí se teď domlouvají, zda měl platit.
40:01
Střely na bránu ve druhé třetině:
5 – 11

Střely na bránu celkem:
13 – 18
Dvě třetiny jsou za námi, stav se sice měnil, ale je nerozhodný. Nejprve se do úniku dostal brněnský Tomáš Vondráček a zakončil střelou ke vzdálenější tyči. Radost domácích z vedení netrvala dlouho a o srovnání se postaral Branko Radivojevič, jenž dorazil volný puk v brankovišti až do sítě.
Další třetina začne přibližně v 20:09.
40:00
39:47
Ostřížek vyhazuje puk až na druhou stranu kluziště.
39:40
Vilém Burian (KOM) si jde odsedět dvě minuty za podražení.
38:51
Koreis se podél mantinelu neprocpal přes obránce Tygrů, v souboji v rohu zvítězili hosté.
37:56
Zakázané uvolnění Brna.
37:41
Lakatoš od modré vyslal prudkou střelu až do náruče Čiliaka, který chtěl ihned rozehrát, ale na poslední chvíli si to rozmyslel.
37:16
První formace Komety nyní bojuje o puk za bránou Liberce.
36:03
Radivojevičova rána protáhla Čiliaka, který ji vestoje vyrazil ramenem do bezpečí.
35:24
Jakub Valský si nájezd zopakoval, nevyzrál ale na Čiliaka, který lapačkou zastavil jeho pokus!
35:24
Valský se dostal do brejku a Hanzlík se dopustil hákování. Rozhodčí nařídil trestné střílení!
34:57
Vondráček čekal nastartovaný na útočné modré, ale přihrávka mu nesedla a puk se doklouzal do rohu.
33:59
Michal Bulíř se dostal do slibné pozice, nedokázal ale rychle překvapit Čiliaka, který odolal i dalším dorážkám.
32:52
Hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden z gólmanů nemá příliš mnoho práce.
32:01
Hra je přerušena a probíhá komerční přestávka.
31:06
Kometa se po chvíli tlaku dostává do útoku, Lašák v bráně nemá příliš mnoho práce.
29:56
Na obou stranách jsou uděleny tresty. Jaroslav Vlach (LIB) a Martin Dočekal (KOM) dostávají 2+2+10 minut za hrubost, Jan Stránský (LIB) a Tomáš Malec (KOM) si odsedí 2 minuty za hrubost .
29:56
Na ledě se strhla bitka! Hned tři dvojice hráčů se vzájemně mydlí. Vše vyvolalo sražení Rašky na led, kterého chtěl pomstít Malec. Posléze se do sebe pustilo více hráčů.
29:07
Michal Birner z pravé strany vyslal tvrdý projektil, který dokázal zkrotit Čiliak, clonící Valský se tak k dorážce nedostal.
28:34
Druhé zakázané uvolnění domácích po sobě, Čermák vyslal puk ještě před polovinou hřiště až za bránu Liberce.
28:04
Jakub Valský si řekl o přihrávku, kterou ihned nasměroval na domácí klec. Kometu podržel svým ramenem Marek Čiliak!
27:01
Liberec právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno. Bakoš nejprve trefil zblízka tyč domácí branky, poté se k volně poskakujícímu puku v brankovišti dostal BRANKO RADIVOJEVIČ a rozjásal hostující kotel. Asistence: Martin Bakoš a Michal Plutnar.
25:26
Liberec měl problém s druhou domácí formací, nakonec vyhodil puk na icing.
24:07
Kometa právě vstřelila branku!
Martin Dočekal našel skvělou a dlouhou přihrávkou TOMÁŠE VONDRÁČKA, který se sám přes pravý kruh dostal do zakončení a vyslal puk ke vzdálenější tyči! Asistence: Martin Dočekal a Adam Raška.
23:25
Čermák odvezl puk až do třetiny Tygrů, oslabení Brna končí.
22:35
V souboji u mantinelu úspěšnější hosté, Birner poslal puk na Vampolu, ten ale nezakončil.
21:51
Kuboš dostává puk přes všechny čáry až za Lašáka.
21:40
Tomáš Dujsík (KOM) dostává dvouminutový trest za hákování.
20:44
Ševc z ostrého úhlu vypálil na Čiliaka, puk se přes brankoviště dostal mimo dosah domácí branky.
20:06
Stejně jako v úvodu první periody, Liberec vyhrál buly a ihned se dopustil ofsajdu.
20:01
Střely po první třetině:
8 – 7
První dvacetiminutovka zápasu gól nepřinesla, byť se obě strany dostaly do několika vyložených šancí. Ve druhé minutě měl možnost otevřít skóre domácí kapitán Leoš Čermák, o šest minut později neusměrnil puk za záda Čiliaka hostující Michal Bulíř.
Druhá třetina začne přibližně v 19:08.
20:00
19:42
Dujsíkova střela z mezikruží minula pravou tyčku brány Liberce.
19:10
Hynek Zohorna ve středním pásmu prodloužil Raškův puk až za klec hostů.
18:33
Vampola sice nedokázal v pásmu vypálit, Kometa ale získaný puk vyhodila na zakázané uvolnění.
18:02
17:20
Hanzlíkovu střelu od modré chtěl tečovat Němec, Lašák ale tento pokus zlikvidoval.
16:37
Ostřížek v rohu nevybojoval herní předmět a hosté se znovu osvobozují..
16:06
Tygři ihned vyhazují puk až na druhou stranu kluziště.
16:02
První trest pro Liberec. Petr Vampola (LIB) dostává dvě minuty za sekání.
15:50
Hruška vjel do pásma podél mantinelu a bekhendem poslal puk na bránu. Lašák si kotouč pohlídal.
15:11
Čtvrtá domácí formace získala puk a ze střídačky naskakují čerstvé síly.
14:54
Odpískáno zakázané uvolnění Komety.
14:14
Vampola protečoval puk až za domácí klec, následná střela hostů rozvlnila po zásahu Čiliaka ochrannou síť.
13:27
Domácí brankář Marek Čiliak přerušil hru a následuje komerční přestávka.
12:48
Bulíř nahodil puk na Čiliaka, který ale herní předmět neudržel a vypadl mu na led. Bakoš ale nedostal poblíž domácí klece mnoho prostoru otočit se a vypálit.
11:58
Kometa neudržela pásmo, Hanzlík si ale puk stáhl za polovinu hřiště a zakládá novou akci Brňanů.
10:38
Vít Jonák dojel s pukem za Čiliaka, Liberec ale s pukem v útočném pásmu nic nevymyslel.
09:42
Birner obral Hrušku o puk, Liberci se ale záhy nepovedl přechod do útoku.
08:51
Vampola se z levého kruhu natlačil s pukem až ke vzdálenější tyči, domácí si jej ale pohlídali a hostující útočník tak nemohl ani zakončit.
07:35
Bulíř si nebezpečně sjížděl před Čiliaka na dorážku, touš nakonec zamířil za domácí klec.
06:39
V bráně hostů dochází ke střídání. Mezi tři tyče se staví Ján Lašák.
06:39
Probíhá první komerční přestávka.
06:35
Hynek Zohorna se v pásmu Liberce dostal k puku a sám si to z levého kruhu namířil před bránu, kličkou ale na gólmana nevyzrál!
05:07
Dočekal, podporován Burianem, mohl jít do brejku, liberecká obrana jej ale dokázala zastavit. Druhý jmenovaný poté vyslal puk mimo tři tyče.
04:33
04:02
Domácí dostávají puk až za bránu hostů.
03:29
Téměř polovina přesilovky Tygrů je pryč, Čiliak přerušil hru.
03:15
Ševcova tečovaná střela o kousek minula levou tyčku domácí branky.
02:33
Domácí měli tlak, jenže Adam Raška (KOM) se dopustil faulu vysokou holí. Dostává tak dvouminutový trest.
01:52
Vilém Burian si ve středním pásmu počkal na přihrávku a šel sám na Schwarze, kterého chtěl překonat střelou do horních pater brány. Kotouč ale skončil na zadním plexi!
01:19
Hanzlík od modré našel přihrávkou Leoše Čermáka, který těsně minul odkrytou branku! Puk se brankovištěm provezl do rohu hřiště.
01:05
Káňa ze středního pásma bekhendem poslal puk na Schwarze, který přerušuje hru.
00:36
Hosté drží Kometu v pásmu, Brno se ještě nedostalo s pukem přes polovinu hřiště.
00:08
Úvodní buly pro hostující Liberec, který se záhy dopouští postavení mimo hru.
00:01
Na ledě jsou již hosté, z kabin přichází i domácí Kometa. Brzy začneme!

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kaberle, Kuboš, Hanzlík, Dujsík, Malec, Kováčik – Ostřížek, Hruška, Zohorna H. – Káňa, Čermák (C), Němec – Burian, Koreis, Vondráček – Raška, Dočekal, Svoboda – Zohorna R.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Lašák) – Šimek, Ševc, Derner, Mojžíš, Výtisk (C), Plutnar, Říha – Birner, Vampola, Valský – Radivojeviš, Bulíř, Bakoš – Vlach, Lakatoš, Stránský – Špaček, Jonák, Ordoš

Rozhodčí: Polák, Šindler – Jindra, Zika.
Vzájemné zápasy
Oba mančafty se letos utkaly již dvakrát. Jak v jednom, tak i ve druhém případě zůstaly tři body domácímu týmu. Avšak skóre nebylo až tak podobné, Liberec se o svůj zisk strachoval až do konce.

11. 9. 2015 – Kometa – Liberec 5:2
25. 10. 2015 – Liberec – Kometa 3:2
Bílí Tygři Liberec
Liberečtí Tygři si drží první místo a náskok na druhou Boleslav činí osm bodů. Oproti domácí Kometě mají však dnešní hosté odehráno o dva zápasy navíc. Hokejisté z města pod Ještědem z posledních čtyř utkání vytěžili hned 11 bodů. Naposledy prohráli 27. listopadu v Olomouci těsně 1:2 po základní hrací době.
HC Kometa Brno
Domácím momentálně patří osmá pozice v tabulce. V DRFG Areně zatím letos vyšla pouze dvakrát bez zisku jediného bodu a to proti Vítkovicím a Zlínu. V obou případech Brnu chyběl jediný gól k vyrovnání.
Pěkný páteční večer! Vítám vás u online přenosu z utkání mezi HC Kometou Brno, která doma přivítá Bílé Tygry Liberec. Úvodní buly je naplánováno na 18:20.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.